Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Stanovisko teológov k referendu 7. 2. 2015

47
reakcií
1705
prečítaní
Tému 2. februára 2015, 19:36 založil Lemmy.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 2. 2015, 19:36 avatar
Referendum je misijne kontraproduktívne a kompromituje zvesť evanjelia Ježiša Krista v očiach spoločnosti.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí J.Tull

2.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 2. 2015, 19:52 avatar
A ešte raz - bú bú bú....
Súhlasí Helenka

3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 2. 2015, 19:54 avatar
Tak je, v 3. bode o tebe (a tebe podobných) hovoria: "Túto ranu však nemôže zaceliť presúvanie zodpovednosti na iných a účelové pestovanie strachu a odporu voči ľuďom a skupinám, ktoré sa nám javia ako príčina problémov."
Súhlasí J.Tull

4.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 2. 2015, 19:55 avatar
Bú bú bú... 
Súhlasí Helenka

36.
označiť príspevok

fajer
   4. 2. 2015, 18:51 avatar

47.
označiť príspevok

pátrač muž
   12. 2. 2015, 11:31 avatar
máme tu dosť veľa chuligans tak eú nám poslala poslíčka s referendom

5.
označiť príspevok

-oby- muž
   2. 2. 2015, 20:07 avatar
Lemmy,
humanista je od slova humus?
Lebo si to tu "kvalitne" zahumusil!
Súhlasí Sloven, Helenka

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 2. 2015, 20:08 avatar
Ach ty, čo kompromituješ zvesť evanjelia Ježiša Krista.

18.
označiť príspevok

Aranjes žena
   3. 2. 2015, 13:58 avatar
6. A že Ty teraz tu vzývaš toho,koho neuznávaš ... 

20.
označiť príspevok

-oby- muž
   3. 2. 2015, 14:48 avatar
účel svätí prostriedky 

7.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 2. 2015, 20:09 avatar
Výstižne tvrdenie...

8.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   2. 2. 2015, 21:46 avatar
Moje stanovisko ako teologa je, že kto nejde na referendum, nie je kresťan
Súhlasí veriaci-4, Helenka, Astax1

9.
označiť príspevok

mikra žena
   2. 2. 2015, 22:35 avatar
Moje stanovisko ako matky je, že kto nejde na referendum, nemá zdravý rozum!

10.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 2. 2015, 08:43 avatar
Každý rozumný jedinec pôjde, navzdory tej antipropagande, ktorá sa rozpútala samými bojovníkmi vraj za práva pomýlených, ktorí si neuvedomujú, ale aj veľmi dobré vedie, že také žitie je nesprávne a zvrhlé, tobôž aby si ešte taký mohol osvojiť dieťa, ktoré si nedokáže splodiť....
Súhlasí Helenka

14.
označiť príspevok

karas muž
   3. 2. 2015, 12:47 avatar
Le aby si tie slova nelutoval.  Keby nebola RKC neuvazlivo roztocila toto nic nerťiesiace referendum, nemusela teraz lapat po dychu. 

11.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 2. 2015, 10:39 avatar
Sodomia ------ humus------humanisti--------humusáci.

Už som to pochopil. Ak si niekto neumyje ruky po WC a ide s tým jesť, to je humus, a ak to strčí niekto do plného hrubého čreva a potom si to dá do úst, to je čo potom ????

A vôbec, humus je už len sa týchto vecí dotýkať myšlienkovite.

Lebo sú takí, čo sa tak narodili, tých mi je strašne ľúto, ale oveľa viac je takých, čo sa takými urobili sami, alebo ich takými niekto urobil.
Ak teda sú takí, čo sa takí urobili, mohli by sa aj tí od prírody pokúsiť urobiť normálnymi.
Ale to je vec každého osobnej slobody a zodpovednosti pred Bohom. Ja by som nikomu nič nezakazoval, nech si robí kto chce, čo chce, podľa jeho vôľe a nech si pichne kto chce čo chce, kde chce,
A L E nesmie s tým ísť na ulicu, na verejnosť, kde by mohli byť detí tých, čo nechcú, aby to ich deti videli.

Zákazmi a príkazmi nemožno potlačiť ľudské túžby po ich vlastnom šťastí a tým by sme im aj veľmi ublížili, ale nech si na to vytvoria také podmienky, aby s tým nebol obťažovaný ten, čo má iné predstavy o šťastí.

A tak si treba vytvárať chrámy pre každý druh šťastia, ale akonáhle vyjdeme z tých chrámov na ulicu, nechajme všetko tam a podajme si ruky na vzájomný rešpekt a spoluprácu a nevyčítajme si navzájom, kto je väčší idiot, alebo humusák.
Súhlasí sta2rky

12.
označiť príspevok

Helenka žena
   3. 2. 2015, 10:54 avatar
Elemír - pre teba je dobré aj čierne, aj biele. To ako keď špinu vyleješ do hrnca a chceš piť z toho hrnca len čistú vodu. Však sa tá špina v tom hrnci možno oddelí - ale bude to ozaj čistá voda ?
1 Ján 5,14
A toto je tá smelá dôvera, ktorú máme k nemu, že keď prosíme niečo podľa jeho vôle, čuje nás.
1 Ján 5,15
A keď vieme, že nás čuje, za čokoľvek prosíme, vieme, že máme splnené svoje prosby, ktoré sme prosili od neho.
1 Ján 5,16
Keby niekto videl svojho brata, že hreší hriechom nie na smrť, bude prosiť za neho, a Bôh mu dá život, tým, ktorí hrešia nie na smrť. Je hriech na smrť, o tom nehovorím, aby o ten prosil.
1 Ján 5,17
Každá neprávosť je hriechom, ale je hriech nie na smrť.
1 Ján 5,18
Vieme, že nikto, kto sa narodil z Boha, nehreší. Ale ten, kto sa narodil z Boha, chráni sa, a ten zlý sa ho nedotýka.
rohsevprkcnpkepb21cepgre
1 Ján 5,19
Vieme, že sme z Boha, a celý svet leží vo zlom.
1 Ján 5,20
A vieme, že Syn Boží prišiel a dal nám myseľ, aby sme znali toho pravdivého a sme v tom pravdivom, v jeho Synovi, Ježišu Kristovi. To je ten pravdivý Bôh a večný život.
1 Ján 5,21
Dieťatká, chráňte sa modiel! A

28.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 2. 2015, 23:27 avatar
helenka, už som myslel, že si ma zabudla, potešila si ma.
Elemír - pre teba je dobré aj čierne, aj biele. To ako keď špinu vyleješ do hrnca a chceš piť z toho hrnca len čistú vodu. Však sa tá špina v tom hrnci možno oddelí - ale bude to ozaj čistá voda ?
Trošku sa v tom neviem vyznať, ale tipnem si na čo narážaš.
Ty neuznávaš hriešnikovi právo na hriech. Kto je hriešny, nech hrešíďalej, ktoje svätý, nech sa posväcuje ďalej.
Albo podobenstvo o kúkole: nechajte rásť oboje, v príhodný čas sa obilie zhromaždí v stodole, a kúkol sa hodí do neuhasiteľného ohňa.
Teda Ježiš nám dáva akési právo na hriech, ale nie preto, aby ho potom odpustil, alebo že tým bude hriech odpustený.
ježiš nikoho nenúti, aby šiel za ním a nikoho netrestá, kto nevyznáva jeho vieru. Kto mňa chce nasledovať ....... teda demokratické rozhodnutie každého človeka, za ktoré nebude potrestaný už tu na zemi.
A to je preto, že jeden človek nevidí do hlavy druhému, aby ho mohol posúdiť, a potrestať ako BOh. V evanjeliu, keď hlásal slovo božie už vedel, ktorý šomrú a ktorým sa to,nepáčilo.
A toto je vlastne ten najväčší rozdiel medzi kresťanstvom a islamom. Ježiš hovorí: Pomsta patrí mne. A nesúdte kým prídem ja.ˇIslamisti súdia bez toho, že by videli do hlavy človeka, ako Ježiš. Súdia a vykonávajú rozsudky, lebo si myslia, že tým slúži BOhu, ale nemôžu maž tú istotu, ako Boh, či Ježiš, dokonca s tým môžu dopúšťať hriechu proti Duchu svätému, lebo povedali, že je posadnuý.Teda Ježiš nám dáva právo na hriech, ale to neznamená, že preto bude hriech odpustený, ale zároveň tým berie človeku právo súdiť, odsudzovať a dokonca trestať, lebo pomsta patrí jemu, aby sa rozsudok smrti nestal mučenníckou zásluhou v očiach Boha. Teda takýto trest, ak človek trestá človeka nemusí mať u Boha pochopenie a môže sa stať, že potrestaný je omilostený a skonči v nebi a ten čo trestá, môže byť zatratený ako vrah a skončí v pekle. To všetko je podľa evanjelia možné a o tom všetkom nakoniec rozhodne boh, akú odmenu dostane od neho trestajúci a akú potrestaný.
A teda pravo na hriech je zaručené tým, že boh urobil z človeka samostanú osobnosť, ktorá môže kedykolvek chváliť boha a kedykolvek ho nenávidieť.,ale nie až takú samostatnosť, že by mool človek človeka odsúdiť a potrestať.

13.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 2. 2015, 11:26 avatar
Ako si niekto môže prisvojovať právo na odobratie práv niekoho iného? Aké právo ja mám zakázať spolužitie osobám rovnakého pohlavia a ak chcú vychovávať deti, akým právom by som im to mal zakázať? Veď by to bola totalita. Tí čo sa chcete zúčastniť referenda, uvedomujete si to. Áno cirkevníctvo je totalita a celé referendum je len štátom zaplatený prieskum RKC koľko ma na Slovensku prívržencov a čo všetko si ešte môže dovoliť v tomto klerikálnom štáte.

16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 13:30 avatar
Akym pravom chces odobrat pravo dietatu tym, ze ho das vychovavat homosexualom?

19.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 2. 2015, 14:31 avatar
aké právo? Výchovu v DD?

27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 2. 2015, 19:53 avatar
Aka je presne horsia vychova v DD, ked bude trpiet tym, ze sa z neho ostatne deti budu posmievat, ich matky budu od nich odtahovat svoje deti, aby sa s nimi nehrali, akoby to od nich mohli chytit, ako nejaku chorobu a ukazovat na nich prstom..
O co je to lepsi tlak na psychiku dietata, ako vyrastat v DD?

35.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 2. 2015, 13:49 avatar
Chváliš konanie na základe ľudských predsudkov? Ja som si na strednej škole prisadol k homosexuálnemu spolužiakovi potom, ako nik nechcel sedieť. Ako zaručíš že vychovávateľ v DD nie je teplý, nie je lesbička. To očividné strašenie, že hrozí hromadné osvojovanie detí homosexuálmi je nehorázne a ozaj vzrušuje len plytkomysliacich ľudí. Prečo AZR nebojuje aby neboli opustené deti, aby sa nevyskytovali v našej spoločnosti a nemusí strašiť.

37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 2. 2015, 06:36 avatar
Male deti mozu dost tazko znasat ludske predsudky...
Plus ide tam samozrejme aj o vychovu..
Deti kopiruju rodicov..

Neviem, ci sa vobec oplati nieco vysvetlovat...

24.
označiť príspevok

falko žena
   3. 2. 2015, 15:47 avatar
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Myslím,že tu je odpoveď jednej osoby na všetky vaše odpovede proti referendu.
Mňa by zaujímalo,ktorí z vás by si uprednostil homo..... za rodiča a nie tých,ktorí ich vychovali k dospelosti

25.
označiť príspevok

falko žena
   3. 2. 2015, 15:49 avatar
viac nie je čo dodať a ani uvažovať.Je jasné kto chce čo dosiahnuť v tomto svete,len aby zabránil zachovaniu zdravého vývoja budúcej generácie

15.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 2. 2015, 12:54 avatar
Ešte vás to neprešlo ? Už sa predsa povedalo všetko a opakovane......mňa to už nebaví ani čítať ani počúvať......

17.
označiť príspevok

Astax1 muž
   3. 2. 2015, 13:51 avatar
Stačí zdravý rozum.Sedliacky zdravý rozum.Kam sa tento svet dostal?A kam sa uberá naše Slovensko?
Prečo by sme sa mali prikláňať k liberálnemu západu?Pretože sme v Eu?A kto chcel ísť do Eu my alebo politici?Naši mladí ludia chodia otročiť do západných krajín a ako by to ešte nestačilo tak nám sem vtláčajú svoju ideológiu.Je rozbehnutá obrovská mašinéria zo strany "tolerantných" ľudí. Skoro všetky média sú skorumpované a hlásia iba to čo chcú títo "tolerantný" ľudia aby hlásali. Nejedná sa len o toto referendum, ale o správy na Ukraine , o prekrúcanie slov a významu týchto slov u Sv.Otca, o Rusku atd. Hovoria nám že Rusko chce rozpútať 3 svetovú vojnu ale kto má oči a chce vidieť vidí, že najvačší agresor je Amerika.Ale o tom nechcem hovoriť.

Ohľadom toho či sa môžu gay-ovia ženiť. Títo ľudia sú chorí. Do nedávna bola homosexualita zaradená do zoznamu chorôb ale na základe hlasovania bola z tohto zoznamu vylúčená a to pod nátlakom gay skupín. Je veľmi veľa vypracovaných posudkov o tom, že títo ľudia sú naozaj psychicky chorí. Ja týchto ľudí neodcudzuje ak sú chorí nech sa dajú liečiť.Poznáme veľa prípadov kde títo ľudia boli vyliečení z homosexuality. Ale nech sa netlačia do spoločnosti a nech nás nepresviedčajú že nie oni ale my sme chorí ked ich neakceptujeme.Oni to úplne prekrútili kde je zdravý rozum človeka?Ak chcú spolu žiť kto sme aby sme im v tom bránili ale aby sme ich choré vzťahy povýšili na sviatosť manželskú?A ak sa im nepáči na Slovensku nech idú trebarz do Ameriky.

Ohľadom adoptovania detí takýmito pármi. Plne funkčné manželské páry čakajú na adopciu dieťaťa 1-4 roky. Nehovoríme o postihnutých deťoch či o cigánčatách lebo homosexuálne páry by ich nechceli. Prečo by sme do tejto doby čakania 1-4 roky mali započítavať homosexuálne páry ked tieto deti môžu vyrastať v normálnych rodinách. Ak by sme prijali zákon o adopcií detí homosexuálnymi pármi automaticky by sa takéto páry zaradili ako prvé do zoznamu čakateľov a to len preto aby sa "menšine" neuškodzovalo a aby sa nehovorilo o diskriminácii. Prečo by sme mali deťom uberať právo vyrastať v normálnych rodinách? Ďalej ide o samotnú výchovu týchto detí. Existuje veľa prípadov kde samotné deti, ktoré žili v homosexuálnych rodinách tvrdili, že to čo prežívali nebolo detstvo ale peklo. A tieto "deti" majú teraz psychické problémy, ktoré sú ako následok vyrastania v takýchto "rodinách". Ak dvaja homosexuáli vychovávajú dieťa s takmer určitosťou by to bol chlapec tak by automaticky chceli aby aj z ich dieťaťa vyrástol gay. O psychických následkoch dieťaťa nehovorím.Oveľa horšia situácia je napr. v Nórsku kde vám môžu zobrať vaše vlastné dieťa bez udania dôvodu a prideliť ho do homosexuálnej rodiny.

Ohľadom sexuálnej výchovy v školách.Pozrime sa len na Nemecko. Rodičia svojich vlastných detí sú sankciovaní a vypočúvávaní za to, že nechceli pustiť svoje dieťa na takúto hodinu.Toto chceme aby deti od malička nemali morálne zásady a riadili sa svojimi žiadosťami?

Pre porovnanie je dobré si prečítať odborné posudky psychiatrov, psychológov, lekárov či pedagógov.Ale tieto posudky sa do médii nedostanú pretože nevyhovujú "tolerantným" ľudom.

Mne sa zdá že ateisti na tomto fóre sa neobjektívne pozerajú na toto referendum ale útočia naň pretože má niečo spoločné s kresťanstvom. Nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ však ateisti.
Súhlasí veriaci-4, Wolfe, miši

21.
označiť príspevok

karas muž
   3. 2. 2015, 15:05 avatar
Od referenda sa distancuje 18 teologov.
pravy.pravda.sk/domace/clanok/344398-od-referenda-sa-distancuje-18-teologov/
Súhlasí J.Tull

22.
označiť príspevok

karas muž
   3. 2. 2015, 15:13 avatar

23.
označiť príspevok

-oby- muž
   3. 2. 2015, 15:27 avatar
Súhlasí veriaci-4, Wolfe

26.
označiť príspevok

karas muž
   3. 2. 2015, 16:29 avatar
S tym vsetkym mozno len suhlasit. Nic z toho vsak zbabrane referendum neriesi. A o agendu RKC zaujem nebude.

41.
označiť príspevok

Yaniq muž
   5. 2. 2015, 16:41 avatar
..teológ sa nerovná kresťan ! po druhé, píše sa tam, že zväčša evanjelickí teológovia - btw. v Rakúsku žije jeden evanjelický farár v registrovanom partnerstve so svojím partnerom..

29.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 2. 2015, 23:50 avatar
Referendum, akokolvek dopadne , bude mať predovšetkým význam v tom, že pri diskusiách o referende sa vlastne vynárajú ďaľšie a daľšie problémy o rodine a teda význam referenda bude aj v tom, že odštartuje nový pohľad na rodinu, ale nie iba z hľadiska cirkvi, ale upozorní na dôležitosť a stav rodiny v tomto ľudskom pokolení aj zodpovedných politikov.

Veď predsa ak nebude referendum úspešné, môže predsa tieto otázky predložiť v parlamente hociktorý poslanec, pretožev prípade úspešnosti s to bude prerokovávať tak isto v parlamente a nad posklancami už bode vk

30.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 2. 2015, 00:03 avatar
ťarcha referenda a to je obrovský rozdiel.
Súhlasím s Astaxom, ak som ho dobre pochopil vo veci vyučovania sexuálnej výchovy. Ja si mylímk, že tio nemusí byť predmet jednej hodiny táždenne, veď už tu boli všelijaké filmy pomerne spracovné dobre.
Ale hlavným problémom takejto výchovy by malo byť vysvetliť, ako zabrániť počatiu mimo manželstva, pohlavné choroby. Čo k tomu predchádza a vôbec bY sa nemalo vyučovať napríklad technika súlože.
A na toto netreba predmet, stačí jeden film a nejaký pokec.

31.
označiť príspevok

zoozoo muž
   4. 2. 2015, 00:08 avatar
pajdo jajdo ide na zabavu.
majka lofrajka mu natrci.
pajdo jajdo nevie nic, preto zasunie. po prvy raz.
*
*
*
po case pajdo jajdo ma z penisa odkvapovu ruru.
pajdov otec sa pajedi.
pajdova mama len potichucky umyva riady.
a ide to dalej...

32.
označiť príspevok

Lucifero muž
   4. 2. 2015, 13:18 avatar
Čo najviac trápi momentálne slovenských veriacich?
Nízke platy? Nie.
Najdrahší benzín v EU? Nie.
Najvyššia daň za potraviny? Nie.
Vysokoškolskí vzdelanci odchádzajúci do zahraničia umývať riad? Nie.
Ženy po 50 chodiace starým Nemcom umývať zadky? Nie.
Dôchodky, z ktorých možno len živoriť? Nie.
Niektorí vysokí stranícky a štátní činitelia, kradnúci ako supi? Nie.
Najviac ich trápi či sa buzíci budú môcť brať, alebo nie. A to sa dozvedia za miliónov EUR.

Voľne prevzaté z internetu.
Súhlasí Lemmy, sta2rky

39.
označiť príspevok

Astax1 muž
   5. 2. 2015, 14:12 avatar
Určite ich trápia aj tie ostatné veci.Ale teraz sa do popredia dostáva otázka týkajúca sa zdravého rozumu.
Za dva roky budú voľby do parlamentu bude možnosť niečo zmeniť.Teraz sa začala riešiť otázka, ktorá je veľmi podstatná pre budúce generácie nášho národa.Vo Francúzsku tieto zákony ohľadom homosexuálov prešli potichu. Ked občania Francúzska vyšli do ulíc protestovať tak ich zatvárali do vazenia za údajné porušenie zákona. "Tolerantným" ľudom nášho národa sa nepáči, že táto otázka sa u nás začala riešiť ešte pred prijatím týchto zákonov. A nepáči sa im to, že sa o to začal niekto zaujímať, a že teraz nemajú voľnú cestu. Preto sú tu tieto útoky aby sa pohľad človeka odvrátil od tohto referenda a od tejto problematiky a aby sa začal venovať starým dobrý ekonomickým problémom, ktoré Slovákov trápia.Áno nehovorím, že tieto problémy majú byť Slovákom ľahostajné ale aby sa niečo zmenilo bude priestor o dva roky.Obľúbeným "argumentom" je to, že referendum bude stáť 6 miliónov eur. Tieto náklady by boli podstatne nižšie ak by náš pán prezident neklamal.A ak by naschval referendové otázky nedal na ústavný súd.Všetci dobre vieme čo sľúbil AZR ak sa stane prezidentom.Ak sa pozrieme na sumu 6 mil. eur tak zistíme že v prepočte na občana Slovenskej republiky je to cca 1,1 eura.Je toto vysoká cena za to aby sme si vyjadrili svoj názor?Slovenská republika poskytla pôžičku Grécku 1,2 miliardy eur.Kedy nám túto sumu vrátia Gréci?Vy sa hneváte že referendum bude stáť milióny eur ale už vás netrápi aká veľká je u nás korupcia a zlodejina!Vy už nevidíte o koľko miliónov ročne nás okráda Európska únia!
Môj záver je že len chcete odvrátiť pozornosť ľudí od tohto referenda pretože vám nevyhovuje, že sa to rieši.

A môj názor je nás vás, ktorí súhlasíte s právami homosexuálov kde je váš zdravý rozum?!

40.
označiť príspevok

milky945 muž
   5. 2. 2015, 16:04 avatar
Lucifero 32:
Neveriacich trápi presne to isté čo veriacich, teda citujem "či sa buzíci budú môcť brať, alebo nie.". Ako viem? Stačí sa pozrieť tu na df.sk a inde, koľko tém a protestov je proti referendu a žiadna téma a protest proti citujem (bodaj by som sa mýlil):

"Nízke platy
Najdrahší benzín v EU
Najvyššia daň za potraviny
..."

Inak je smiešne, že protestujete proti referendu / priamej demokracii. Prvé dve otázky sú už ustanovené v zákone. Poslanci hlasovali a prijali právne normy, ktoré sú áno na prvé dve otázky. Prečo ste neprotestovali proti nim vtedy? Vtedy nikto ani necekol.

42.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2015, 18:06 avatar
Rodina bude taká ako dnes. Referendum nebude mať na to vplyv.

44.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 2. 2015, 18:10 avatar
asi nie , najskôr to bude model Otec,syn a duch svety a budú sa trtkať navzájom

45.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 2. 2015, 18:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 2. 2015, 13:34 avatar
Keby to aspon vtipne bolo...

34.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 2. 2015, 13:36 avatar
Vyhlásenie týchto "teológov" považujem za rozumné a obdivujem ich triezvy pohľad na vec, tiež odvahu.
Súhlasí J.Tull

38.
označiť príspevok

Bombolo
   5. 2. 2015, 09:28 avatar
k referendu.....typické kresťanské...podvodníci sa nezaprú
debata.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

46.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 2. 2015, 22:54 avatar
Význam rodiny v budúcnosti nemôže rozum,ný človek poprieť, ak ujžlen preto, že ak nás napadne nejaký vojenský šuialenec, a nebudeme mať synov, čo by za nás bojovali, môžeme si nadávať do idiotov.
Poznal som jeden manželský pár a odišli do Nemecka a tam sa pk č ase rozviedli. Mali synaa matka tam zomrela na rtakovinu a teda stará mama si automaticky išla po vnuka, že ho zoberie naspäť na Slovensko., lenže je povedali gulové, lebo úrady zistil, že emigrovali soplu a našli otca toho chlapca, ktorý netušil, čo sa stalo a tomu dali chlapca, ale povedali chlapca si nedáme. Teda tí si vedia vážiť každého jediného syna ak ich je aj 70 milionov a nám je to jedno, my peníze nemáme ??
Toto nie je len otázka veriacich , aj keď veriací sú iniciatori, to je otázka každého slováka, či je takový, alebo makový, tu ide o našu budúcnosť. Lenže ľudioa nenávidia boha a cirkev a tak sa to bere ako inicitíva cirkvi a teda kašleme na to ??????
Tu ide o to, kto tu bude chodiť po slevenských uliciach za 5 či 15 rokov,. To vám je naozaj jedno ?
Či si niekto myslí, že ak dôjde na ochranu našej domoviny, že nastúpia do uniforiem z vojakov emigranti ???? Ale ako, ak samotní ukrajinci utekjú z hranice, aby nemuseli nastúpiť do zbrane.
Ale stačí si prečítať pár príspevkov a už to vyzerá,,že sa tu väčšina nevie dočkať rusiov, kedy už k nám prídu.
Ale veď oni už tu boli a bili a degradovali nám dvadsať násobne životnú úroveň a potom odišli bez toho, aby si po sebe upratali svoj bordel.

48.
označiť príspevok

miši žena
   21. 2. 2015, 18:54 avatar
Astax sa mi zdá ako veľmi dobrý,duchovne založený človek.Všetko čo čítam v jeho podaní je presne aj môj názor.Bohu vdaka za takýchto ľudí.Každy normalny človek by sa referenda mal zúčastniť, no ako to dopadlo?Jeden z hlavnych siedmich hriechov je lenivosť a to sme preniesli i do referenda.Jednoducho sa nechcelo ísť a hotovo,čo nás po tom ako dopadnú naše deti, naše vnúčatá...
Súhlasí velasquez
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:34,  Na kotlebovcov čítam kritiku stále a nepodceňujem ju. Ich program mi tiež nie je veľmi...
dnes, 09:20,  Kedy už pochopiš ty starý komunistický cap, že to je následok toho, že sme preskočili z...
dnes, 09:07,  Ďakujme naším súdruhom, budovali, budovali, a potom sa na to vykašľali.....*10*10*10....
dnes, 09:01,  Mal som niečo po 40-ke, keď sme začali budovať kapitalistickú buržoáznodemokratickú...
dnes, 08:56,  49 - Presne tak. Odusevneni socialisti vidia v socialistickych moresoch severnych krajin akysi...
dnes, 08:56,  Starý chren- "malá" to rozhýbe ako Johanka z Arcu? Vieš ako nakoniec skončila?
dnes, 08:51,  Malá, ale nehrá. Preto sú tu aktivisti, ktorí nemienia čakať, až sa úradníci rozhýbu.
dnes, 08:49,  Dobrý pokus o objektivitu. No márny , lebo naši muškatieri na DF to už majú všetko jasné,...
dnes, 08:46,  Kotlebovci, tak ako všetci ostatní, dokážu pomenovať veci pravými menami, pokiaľ sa...
dnes, 08:17,  Ak má niekto naozaj kritické myslenie, nemôže veriť ani mainstreamu. Ak si presvedčený,...
dnes, 08:07,  50 - Uznavam, on mozno za to svoje meno nemohol. Otrokarstvo bolo spinavou zalezitostou. Jeho...
dnes, 08:02,  Myslím, že v tejto problematike ochrany planéty Zem, by mala hrať hlavnú rolu OSN.
dnes, 08:01,  Preto tie propagačné akcie "Grunpis" sú nedôverihodné a v konečnom dôsledku je...
dnes, 07:59,  Jasne preukázala, že je len manipulovaná opička ekologickými aktivistami. Mala ukázať ako...
dnes, 07:34,  75. Ako sa hovorí: "Nie je dôležité, kto napísal cestovný poriadok, dôležité je,...
dnes, 07:29,  Odpoveď otázkou: Bolo by to možné v Kristovom Zbore v 1. storočí? Indície: 1Kor 5,1-5, 11-13
dnes, 07:01,  Otázka: môže za to RKC?
dnes, 06:57,  Fainl destinejšn? To som počul v Tatrách v električke.
dnes, 06:52,  Mobil? Však to je najlepší prostriedok na liečenie duševných porúch*18
dnes, 06:46,  Apoštoli.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 411 bytes in 0,340 seconds)