Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Spravodlivosť existuje!

64
reakcií
1772
prečítaní
Tému 15. decembra 2014, 17:52 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 06. 2009
45
05. 02. 2016
47
13. 02. 2014
150
02. 06. 2012
15
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   15. 12. 2014, 17:52 avatar
Spravodlivosť existuje!

Človeka nemožno nasilu spraviť šťastným, aj keby sme si to veľmi priali. Má totiž slobodnú vôľu, ktorá je darom od Stvoriteľa a ktorá mu umožňuje slobodne sa rozhodovať pre veci dobré, alebo zlé. S každým našim slobodným rozhodnutím je však spojená zodpovednosť, ktorej sa nemôžeme zbaviť. Vo stvorení totiž platí železný Zákon: Čo kto zaseje, to aj zožne.

Ak niekto robí zlé rozhodnutia a zlé činy, zožne bezpodmienečne zlo. Ak niekto robí dobré rozhodnutia a dobré činy, zožne dobro.

Každý človek, ktorý nechce pre seba zlé by si mal byť vedomý tejto jednoduchej zákonitosti, mal by pochopiť jej prostú logiku a na základe toho by sa potom mal začať rozhodovať správnym spôsobom a správnym spôsobom jednať.

Ľudia si totiž žiaľ ničia životy a robia nešťastnými seba i iných mnohokrát ani nie preto, že by snáď oni sami boli až takí zlí, ale predovšetkým z nevedomosti a ľahkomyseľnosti. Nevedomosť preto treba nahradiť poznaním. Poznaním o neomylných účinkoch Zákona spätného pôsobenia, vyjadreného slovami: Čo kto zaseje, to aj nevyhnutne zožne. Zákona, ktorého pôsobeniu sa nemôže vyhnúť nikto z nás.

Ak niekto seje svojimi citmi, myšlienkami, slovami a činmi dobro, zožne dobro. Ak ale niekto seje svojimi citmi, myšlienkami, slovami a činmi zlo, zožne bezpodmienečne zlo a to buď v tomto svojom živote, buď po svojej fyzickej smrti na takzvanom druhom svete, alebo pri svojom opätovnom pozemskom vtelení, pretože vo stvorení platí zákonitosť reinkarnácie.

Každý mysliaci človek by si mal preto uvedomiť, že práve Zákonom spätného účinku je dokonale zabezpečená univerzálna Spravodlivosť pre všetkých. Ak teda niekoho v súčasnosti stretá zlo, mal by si byť vedomý toho, že musel nevyhnutne sám kedysi zlo siať, a teda toto zlo sa ku nemu vracia naspäť ako dôsledok jeho vlastného, nesprávneho jednania.

Múdry človek potom dokáže prijať účinky neomylnej Spravodlivosti ako spravodlivú odplatu za svoje činy, ktorou, ak je práve takýmto zrelým spôsobom prijatá, je splatený jeho karmický dlh a zmazaná jeho vina.

Nemúdry človek bude naopak zlorečiť na svoj nepriaznivý osud, bude bedákať a hovoriť o nespravodlivosti, i keď mu to v konečnom dôsledku aj tak nemôže byť k ničomu platné, pretože účinky spomínanej, vyššej Spravodlivosti musí prijať aj on.

Ak sa to však deje bez pochopenia, svojim zlorečením a reptaním na osud si zase seje niečo zlé, čo sa k nemu časom opäť určite vráti. Ide potom o jeden veľký kolobeh utrpenia, v ktorom sa nadväzuje jedno ohnivko reťaze za druhým. A tento kolobeh možno preseknúť iba poznaním a prispôsobením sa univerzálnej zákonitosti, ukrytej v slovách – Čo kto zaseje, to aj zožne.

Človek si tiež musí uvedomiť, že aj keď sa ku nemu bude určitý čas vracať ním samým zasiate minulé zlo, ale on už bude od chvíle poznania vyššie spomínaných zákonitostí vedome siať iba dobro, nakoniec sa jeho karma predsa len vyčerpá a jeho vina bude odpykaná. Potom sa ku nemu, podľa Zákona – Čo kto zaseje, to aj zožne, bude vracať už len dobro. Musí byť iba trpezlivý a vytrvať v nastúpenej ceste konania dobra.

No a nakoniec mi nedá nespomenúť, že človek, ktorý raz spoznal a pochopil neoblomnosť Zákona spätného účinku sa musí s hrôzou a bolesťou dívať na súčasný, každodenný život okolo nás a na tú neuveriteľnú ľahkomyseľnosť a naivitu ľudí, ktorí dúfajú, že nijaká vyššia Spravodlivosť neexistuje.

Preto si žijú pokojne a bezohľadne tak, ako je to pre nich osobne čo najvýhodnejšie v domnienke, že za svoje činy nebudú nikým braní na zodpovednosť. A tak sa čoraz viacej rozmáha klamstvo, podvod, okrádanie, ohováranie, chamtivosť, nepoctivosť, prospechárstvo, honba za ziskom, mocou alebo slávou, zvrhlosť, zmyselnosť, vulgárnosť, arogancia, namyslenosť a mnoho, mnoho iného.

Ak však práve takéto „hodnoty“ veľmi intenzívne každodenne sejeme, čo asi budeme žať? Je naozaj hrozné na to čo i len pomyslieť. V tejto súvislosti sa vzhľadom k hodnotovému rebríčku priemerného človeka dnešnej doby neodbytne natíska jedno jediné slovo, ktoré bude predstavovať poslednú bodku za zvrátením myslením a jednaním ľudí. Je to slovo „Apokalypsa“! Apokalypsa, o ktorej bolo nepolepšiteľnému ľudstvu výstražne hovorené už pred 2000 rokmi, a to predovšetkým pre to, aby sa ešte včas zmenilo a tým sa dokázalo vyhnúť podobnému osudu.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí Sloven, B0ris


6.
označiť príspevok

Helenka žena
   15. 12. 2014, 19:00 avatar
ku svetlu.blog.cz - články pre ženy a ostatné sú dobré. /reinkarnáciu/ dávam do zátvorky, na tom nezáleží. Tie dejiny Egypt - to neviem posúdiť. Ale články pre dnešok sú dobré. Veľmi dobré.


14.
označiť príspevok

Sloven muž
   15. 12. 2014, 19:17 avatar
Ale záleží, lebo to dáva veľký zmysel poznania a spravodlivosti, vzostupu a pádu...


27.
označiť príspevok

Helenka žena
   15. 12. 2014, 19:27 avatar
Sila myšlienok - najlepší článok, aký som kedy čítala.
Pretože som prežila klinickú smrť - pýtala som sa sama seba - ako je možné, že jedna zlá myšlienka - zámerná a následne uskutočnená slovom sa tak dostala do mojej mysle v hodine umierania, že to nechcelo prestať ten mozog na to myslieť - veď som na to už dávno zabudla a v danej chvíli, to bolo nie až také hrozné.
Myšlienka - poviem rodičom - že oni nie sú takí dobrí ako rodičia priateľa. Povedala som im to. Pre svoj zlý zámer.
Mňa to vtedy tak bolelo strašne, ale keď som im to povedala mňa to tak ani nebolelo. Len trošku. No tam vtedy to neviem odkiaľ prišlo do mysle a strašne, strašne to bolelo.
Takže potvrdzujem, že toto dolu skopírované je 100 % pravda.
Sila myšlienok
14. novembra 2014 v 8:10
Mnoho ľudí ešte stále ani len netuší, akú silu a moc majú ľudské myšlienky. Vo svojich mysliach sa často pohrávajú s nebezpečnými predstavami a pritom sa domnievajú, že ak ich predstavy nie sú vidieť, tak vlastne akoby ani neexistovali. Netuší teda, ako nezodpovedné je vysielať nepriateľské a nečisté myšlienky a predstavy.

Pomocou jednoduchého príkladu môžeme pochopiť, ako ľudské myšlienky ovplyvňujú život na našej planéte. Nebude to vysvetlenie komplexného života, avšak možno pomôže niečo dôležité objasniť.

Vezmime čistú pohár a naplňte ju pramenitou vodou. Čo vidíme? Pohár s čistou, nezakalene vodou. Ak do nej kvapneme len jedinú kvapku zakalenú, voda v pohári sa tiež zakalí. Ak pridáme ďalšie špinavé kvapky, aj voda v pohári sa ešte viac zakalí ...

Prečo tento príklad? Pretože nám môže poslúžiť ako analógia pre pôsobenie myšlienok, respektíve tvorenie myšlienok ľuďmi na Zemi.

Keď sa na našu Zem pozrieme z veľkej výšky vo vesmíre, uvidíme ju ako malú, guľatú planétu. Z tej výšky ľudia žijúci na planéte nie sú viditeľní. Môžeme ich preto pokojne prirovnať ku špendlíkovým hlavičkám alebo zrnkám piesku. Avšak vzdor tejto veľkosti spolu tvoria veľkú silu, od ktorej poznanie závisí ich osud.

Planéta Zem má ochranný obal, takzvanú atmosféru. O tom sme sa učili v škole. Avšak má aj ďalšie obaly, o ktorých sme sa neučili. Jedným z nich je obal v jemnej hrubohmotnosti, ktorý pozostáva z ľudských myšlienok. Je to takzvaný svet myšlienkových foriem. Ten si môžeme prirovnať k poháru. Do sveta myšlienok prispievajú každou sekundou všetci ľudia našej planéty svojimi myšlienkami. Tie si môžeme predstaviť ako kvapky vody pridávané do pohára. Ide o nepredstaviteľné množstvo nových a nových myšlienok (kvapiek do pohára) rôzneho druhu, ktoré sa zhromažďujú v spomínanom svete myšlienok.

Podľa toho, aký je človek vo svojej duši, vo svojom vnútri, akou je osobnosťou, akú má povahu, také sú aj jeho myšlienky, ktoré neustále vysiela a prispieva nimi do myšlienkového sveta. Jeho myšlienky sú s ním rovnorodé. Môžu to byť dobré, krásne myšlienky plné porozumenia a lásky, alebo i zlé myšlienky, naplnené závisťou, zlobou, agresivitou, nenávisťou a podobne. Žiaľ, tých zakalených, temnejších myšlienok pribúda oveľa rýchlejšie ako tých svetlých, čistých. Tak sa svet myšlienok stáva stále tmavším, zakalenějším, špinavšími. Vyzerá podobne ako silno zakalená, až blatistá voda v pohári. Svojim zakalením zamoruje celé okolie Zeme.

Celý tento proces má tiež opačný dej. Aký je človek vo svojej podstate, také rovnorodé myšlienky si zo sveta myšlienok späť k sebe opäť priťahuje, doslova sa napája na rovnorodé myšlienkové centrály. S myšlienkami ďalej pracuje vo svojej mysli a vytvára myšlienky nové. Mnohé z nich potom prenáša do písanej či hovorenej reči a postupným narastaním pretvára do viditeľných skutkov a foriem. Ako je možné, že človek myšlienky priťahuje i vysiela? Sú to jemné energie. Všetky energie, vrátane tých, ktoré človek vytvára v myšlienkach, vo svojom chcení i cítení, sú síce fyzickým očiam neviditeľné, ale sú to energie, ktoré sa nikam nestrácajú a podliehajú prírodným zákonom. Mnohé z nich sa nakoniec predsa len zviditeľnia a zhmotnia, avšak to až vo vykonaných skutkoch.

Ľuďmi vytvorené energie, rovnako ako všetky ostatné energie, s ktorými pracuje fyzika i iné vedy, preto podliehajú rovnakým fyzikálnym zákonom.

Základným zákonom je pohyb. Myšlienky sú stále v pohybe.

Ďalším zákonom je tiaže, gravitácia. Ťažké myšlienky klesajú dolu, bližšie k zemi, ľahké, čisté stúpajú nahor.

Tretí zákon je rovnorodosť, magnetická príťažlivosť, ktorá priťahuje k sebe myšlienky rovnakého druhu. Z nich sa tvoria formy tohto druhu, ba i myšlienkové centrály a celé svety, úrovne.

Štvrtým zákonom je zákon spätného účinku, akcie - reakcie, ktorý k nám vracia rovnorodý druh myšlienok, aký sme vyslali von.

Tiež v pohári vody sa prejavia tie isté zákony, keď túto vodu necháme pár dní odstáť. Najťažšie špina klesne na dno a postupne, čo je ľahšie, vytvorí až oddelené vrstvy nad sebou, a na povrchu bude voda najčistejšie. Podobné je to aj s myšlienkami vo svete myšlienok.

Podľa povahy a čistoty myšlienok sa postupne nad sebou vo vrstvách vytvárajú myšlienkové formy a z nich celé myšlienkové úrovne rôzneho druhu, podľa obsahu a sily vysielaných myšlienok. Tie nás tiež po smrti očakávajú. Naša duša budú nimi priťahované a budú musieť nimi nevyhnutne prejsť. Aby tam čase nedochádzalo k zaneseniu, pred tým ich môže ochrániť len silná túžba po Svetle, ktorá im taktiež pomôže pokračovať na ceste do vyšších úrovní. A nebude to pre mnohých ľudí veru ľahké. Pritiahnu je ich vlastné myšlienky, myšlienkové svety, ktoré za života na Zemi vytvorili a v ktorých môžu uviaznuť na stovky, ba tisíce rokov.

Tie najťažšie myšlienky sú najbližšie pri Zemi. A najľahší sú úplne hore, na povrchu myšlienkového sveta.

Pretože svet myšlienok je už veľmi dlho preplnený ľudskou zlobou a skazenosťou, sú aj prevládajúce deje na Zemi rovnakého druhu. Preto sa na zemi odohrávajú rôzne katastrofy, vojny a iné negatívne udalosti a skutočnosti, a zároveň sa nové a ešte hrozivejšie k Zemi približujú. Takto sa odohráva a formuje život na Zemi vplyvom ľudských myšlienok.

Preto je namieste otázka: Možno tieto udalosti ešte nejako zvrátiť, zmeniť? Ovplyvniť? Čo môžeme pre odvrátenie alebo zmiernenie blížiacich sa hrozivých dejov a nešťastia urobiť my, ľudia?

Napraviť je možné stále mnohé, a iné aspoň zmierniť. Ako? Jednoducho tak, že sa budeme snažiť čisto myslieť, zároveň sa budeme usilovať stať sa lepšími ľuďmi, neubližovať sebe, druhým ani prírode. Čistým myslením pomôžeme rozpustiť a presvetliť zlé myšlienkové formy, ba celé ich úrovne. Čím skôr a čím viac ľudí sa pridá, tým lepšie pre všetkých. Času na nápravu je už veľmi málo. Je to až neuveriteľne jednoduché, ale veľmi účinné. My všetci rozhodujeme o našom blížiacom sa osude a živote na Zemi. Preto by mal každý začať u seba, a to hneď.

Práve z týchto veľmi vážnych dôvodov k nám Pán naliehavo volá: "Udržujte krb svojich myšlienok čistý, tak založíte mier a budete šťastní!"
Súhlasí Sloven, pátrač


29.
označiť príspevok

Helenka žena
   15. 12. 2014, 19:29 avatar
27 patrí k 1 kusvetlu.blog.cz


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 00:12 avatar
Na toto by bol dobry J.Tull, ten sa v tom vyzna na rozdiel odo mna, ale trosku mi to pripomina, ako keby si niekto nacrel z Platona a zamiesal a spravil z toho nieco co sa mu hodilo..
Súhlasí fajer


2.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 18:14 avatar
nahnal si dosť strachu na toto fórum


3.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 18:22 avatar


5.
označiť príspevok

Helenka žena
   15. 12. 2014, 18:55 avatar
Secret - Tajemství - sme mali kopu kníh - Spálili sa, pretože to neviedlo k úspechu, ale obalamucovalo to hlavu a nakoniec neprinieslo to čo malo. Opak sa tvoril.


7.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:07 avatar
v tom videu je myšlienka, "čo zaseješ, to zožneš"
Súhlasí Sloven, Helenka


32.
označiť príspevok

Helenka žena
   15. 12. 2014, 19:31 avatar
Tak som to prehliadla - máš v tomto pravdu
Súhlasí pátrač


33.
označiť príspevok

Helenka žena
   15. 12. 2014, 19:44 avatar
Moje pozitívne myslenie spájam vždy s Bohom a s tým komunikujem denne - tak mne len pozitívne myslenie nestačí. Ale je aj to dobré - keď pozitívne tak pozitívne a je to fajn.
Ale neudržím si to len tak bez Boha.
Ale ešte tu nemôžem nespomenúť, že pomáhajú sväteniny. Dnes som začala vyťahovať nejaké staré problémy, že muža nejak rozumom presvedčím, že niečo robí zle a tak ja do toho, že tým mu to vysvetlím a bude to tak dobre.
On zobral, samozrejme zo somariny sv. vodu a tak ma ňou pokropil a spravil kríž, celkom riadne a vtom som sa zobrala a prestala ma chuť rozprávať a išla som niečo iné robiť úplne preč.
Tam so si uvedomila, že to som v živote neurobila.
Niekedy je menej povedať viac.
Urobila som to ja jemu v minule a pritom som mu niečo dohovárala a on bol ako baránok, ani slova nepovedal. Tiež som sa divila. Lebo to zasa bolo po prvý raz u neho.
Normálne sme mali dobré nálady a nejaké zloba alebo dohováranie neboli a boli sme si vtedy milí, ako by sa nič nedialo.
Takže aj keď som kresťanka - nepraktizovala som toto nikdy. No ale túto vodu, ktorá je z Dechtíc - zasa sa nerozčuľujte pijeme a je výborná ako dobrá vynikajúca minerálka, zároveň nás lieči aj inak. Akoby niečo zlé keď vznikne sa tým uhasilo. Je to pravda.


47.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 20:58 avatar
a tvoj muž je neveriaci?


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 00:16 avatar
Heli, nemohol zmenit pristup pretoze aj ty si zmenila pristup?
Mozno si ho nejakou zmenou pristupu odzbrojila a zneistila a preto reagoval tiez inak...


9.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:11 avatar
k úspechu potrebuješ pozitívne myslenie, preto Ti to neprinieslo to, čo malo
Súhlasí Sloven, Wolfe


4.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   15. 12. 2014, 18:52 avatar
Súhlasí Helenka, pátrač


8.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:07 avatar
zvrhlosť na tomto fóre a v živote niektorých


13.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   15. 12. 2014, 19:15 avatar
nedovolila by som si na základe prejavov na fóre tvrdiť to, čo tvrdiš ty


15.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:18 avatar
odpovedal som iba na tvoju otázku, je to subjektívny názor


10.
označiť príspevok

Sloven muž
   15. 12. 2014, 19:11 avatar
Ešte že je...tá vyššia spravodlivosť, ktorá sa nedá kúpiť a podplatiť, ako tá pozemská atrapa....


11.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:13 avatar
ako sa dá spravodlivosť podplatiť? ...nesúhlasím s tebou


12.
označiť príspevok

Sloven muž
   15. 12. 2014, 19:15 avatar
Tá pozemská sa dá...Kto má moc a prachy, ten si tu pozemskú atrapu vie kúpiť....
Súhlasí Wolfe


16.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   15. 12. 2014, 19:18 avatar
spravodlivosť je slepá


18.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:19 avatar
ale s mečom a s váhou v rukách


21.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   15. 12. 2014, 19:21 avatar
viem ako vyzerá Spravodlivosť :-)
Súhlasí pátrač


24.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 19:23 avatar
to je iba symbol....nič viac


19.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 19:20 avatar
jediná spravodlivosť je v tom že každý umrie....iná neexistuje
Súhlasí Fialka3


25.
označiť príspevok

Sloven muž
   15. 12. 2014, 19:24 avatar
Každý umrie...a čo potom? Ak nič, tak aký je to nezmysel, žiť, keď potom už nič, veľké nič???
Súhlasí Helenka, universum


26.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 19:26 avatar
a čo po smrti? azda o tom vieš niečo? máš skúsenosť? či zas len biblia,viera,náboženstvo?


28.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:29 avatar


31.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 19:30 avatar
nedávaj odkazy bez vlastných myšlienok...


34.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 20:03 avatar
toto video je o prepojení nás všetkých


30.
označiť príspevok

Sloven muž
   15. 12. 2014, 19:30 avatar
Vlastné prežitia a skúsenosti...Pozemskou smrťou sa to nekončí, ale pokračuje to ďalej....Odporúčam túto knižku si prečítať: www.stupala.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Tak ako aj túto: www.stupala.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Sloven muž
   15. 12. 2014, 19:21 avatar
Tá pozemská atrapa určite...


17.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 19:19 avatar
čo je spravodlivosť? kde ju hľadať?ako sa prejavuje?


20.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 19:20 avatar
nepotrebuješ vedieť čo je spravodlivé, stačí ak budeš sám sebou, nepotrebuješ ju hľadať, ani ako sa prejavuje


23.
označiť príspevok

Sloven muž
   15. 12. 2014, 19:22 avatar
aj ten článok, čo to o nej hovorí....


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 00:22 avatar
Inak to je jeden z dovodov, preco ludia veria v Boha. Uz som to niekde na fore pisal.
"Pretoze my utlacani, vydierani, zotrocovani, chudobni atd. atd..budeme ti, ktori budu v nebi vyssie ako ti bohati, mocni, utlacatelia atd... Konecne pride ta spravodlivost, ked my budeme odmeneni a oni potrestani..."

Toto je jeden z dovodov, preco niektori ludia veria..
Ale ludia vseobecne (este raz, VSEOBECNE) si malo uvedomuju nespravodlivost, ktoru pachaju oni sami, vdy si myslia, ze nespravodlivost je pachana len na nich...


55.
označiť príspevok

zoozoo muž
   16. 12. 2014, 00:30 avatar
to je skrat v mysleni.
v tvojom pripade: dovod preco niektori veria v Boha.
v jeho pripade je to antagonisticky nazor voci tvojmu.
a teraz babo rad


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 00:52 avatar
Psychologia poradi sama
Sebaklam je taka laskavost na ochranu sameho seba...
Preto sa veri v nekonecny zivot, v najvyssiu pravdu a spravodlivost, v niekoho najvyssieho kto vypocuje a popripade este lepsie vyplni vsetky zelania, pritom vytesnime z mysle vsetky nevypocute atd


57.
označiť príspevok

zoozoo muž
   16. 12. 2014, 00:58 avatar
na psychologiu nemam prislusne vzdelanie, teda - nedovolim si to az tak hodnotit do hlbky - ako ty.
ak sebaklam - preco nie?
apropos, odkial beries tu istotu?
len preto bezdovodne bojovat?
kolko ludi dnes zije v sebaklame aj tych bez viery?
to je stret dvoch (minimalne) nazorovych prudov.
idem ja bojovat na druhy front, je vela hodin. dobru noc wolfe.


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 02:28 avatar
som si pozeral nejake veci na youtube, takze az teraz

Nepotrebujes psychologicke vzdelanie, aby si si dal nejake veci dokopy. Problem je si to analyzovat a uvedomit.
Porovnavat a vsimat si, ako ludia myslia, reaguju, vsimat si seba a svoje reakcie, myslenie, porovnavat vsetko navzajom atd atd..
Samozrejme vzdy sa nejaka literatura - informacie hodia...

"kolko ludi dnes zije v sebaklame aj tych bez viery?" >>>
Ja som nikde nepisal, ze v sebaklame ziju len veriaci.
Uplne kazdy clovek ma nejaky sebaklam. Je to psychicka obrana, ako zdolavat urcite disonancie, psychicke diskomforty (moj problem je, ze mi vypadavaju slova, neviem sa dobre vyjadrovat, a potom pouzivam podivne vyrazy dufajuc, ze mi ludia porozumeju :D).

Chcel som ti najst nejaku definiciu, alebo nieco o sebaklame. Nasiel som nahodou stranku
( www.pouzimerozum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ), kde je moc pekne napisany prvy odstavec:
"Kritické myslenie nás učí, čo robiť pri hodnotení informácií. To však nie je všetko. Podľa hesla „Človek, spoznaj sám seba.“ sa musíme oboznámiť i s tým, ako k informáciám nepristupovať. Sami pre seba sme tými, ktorí nás môžu skvelo a kvalitne oklamať, dokonca oklamať dokonale. Pre zopakovanie: nikto vás tak dobre neoklame, ako vy sami. Ak ste ešte netrpeli sebaklamom, asi nežijete príliš dlho, alebo zrovna jedným veľmi kvalitným sebaklamom trpíte."

Docela dobry link je tam (uz som na nom myslim bol, ked som hladal nieco o retrodikcii)
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 02:30 avatar
A este jedna vec, ja som napisal, preco ludia veria v Boha, nie, ze to dokazuje, ze Boh neexistuje.. (len aby nedoslo k omylu)


35.
označiť príspevok

Helenka žena
   15. 12. 2014, 20:21 avatar
Sám sebou pri umieraní nebudeme, bude tam strach, ak príde náhle, budú tam myšlienky, ešte tie myšlienky prídu, keď nebudeme vedieť že umierame. Prebehné život, myšlienky, bolesť nad zlým.Výjavy zo života, dobré zlé, život aký bol, čo budú ostatní, ako si zariadia život po nás. Bude tam bolesť za naše zlé skutky.
Keď si uvedomíme, že zomierame, potom príde strach. Že ešte niečo tu musím urobiť, vychovať 9 mesačné dieťa. Žiadna macocha to nesmie urobiť, musím tu zostať a vychovať ho ja. Prosím BOHA, aby ma tu nechal pre tento dôvod. Pre nič iné. Musím zostať a veľká prosba v Duchu Boha a potom príde strašne nepríjemné, keď nám len niekto pjhne našou rukou, alebo bude s nami kývať, to bude zlé - a otravné, pretože nám začne byť dobre a oni tí čo nás budú chcieť zachrániť, nám- naším pocitom budú robiť veľmi zle- nášmu pocitu blaženosti a pokoja a nebudeme chcieť aby nami pokývali. A už predtým keď toto, aby s nami nekývali, nám- budeme naším pocitom cítiac veľmi zlé pre nás, vtedy nebudeme už myslieť na nič tu zo Zeme. Pokoj sa bude zväčšovať a dobrá nálada a zostane tma, v tme svetielko farby dúhy, ktorá sa rýchlo otvorí a ešte v tej tme bude prenádherná hudba priťahujúca a keď sa to otvorí,bude to sála so svetlami a v nej ľudia nie z tohto sveta, pretože budú 100 % krásni a oblečení šaty nádhera, pokoj, láska.
Nezaberá, tak ešte jednu a dvojitú dávku !!
Už oteplieva a dýchanie doktorov nad mojou tvárou.
Aké zvláštne pred tou klinickou smrťou som ich videla z diaľky ich chrbty a mňa na posteli a na druhej strane, akoby to bola iná miestnosť.
Nemusíte mi veriť, pretože spoluležiace neuverili, že som ich videla plakať na chodbe,nahnevali sa na mňa, že im nechcem povedať, že kto mi to povedal. Ani po 20 rokoch znovu to isté.
To je rozprávka pre nezažijúcich, tak ako je pre nich aj Boh.
To mi nevadí, že mi to veriť nebudete. Len mi vadí, že toto všetko som prežila a chováím sa ako keby som to nebola prežila. To ma mrzí a žijem , rozčuľujem sa, žiadny kresťan si nemôže povedať, že nie som takí ako ostatní. Je, len sa snaží byť dobrým, snaha a snaha a niekedy sa to darí a niekedy nie. Túžba po dobre a len malinkými krôčikmi , veľmi malými to trochu ide.


36.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 12. 2014, 20:29 avatar
To ale píšeš len zo svojho hľadiska, neplatí to všeobecne, starí ľudia sú zmierení a často zomierajú pokojne, sťaby zaspali...


37.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 20:32 avatar
prežitok smrti je fajn ale iba vtedy ak tie bytosti svojou odvahou nenahneváš


38.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 20:37 avatar
napíšem vam keď to budem mať za sebou...


39.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 12. 2014, 20:38 avatar
To by chcel každý, a zatiaľ ništ..  


40.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 20:42 avatar
asi nemajú v nebi internet - aby ich usa nešpehovali...vezmem mobil a pošlem sms


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 12. 2014, 20:44 avatar
šak odbehni do pekla... inak,v nebi sú duše, a tie nemajú ruky... čím tu SMS vyťukáš?


42.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 20:46 avatar
hmmm...tak budem vypúšťať obláčiky morzeovkou
Súhlasí Nadja


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 12. 2014, 20:47 avatar
To by šlo, ale kto si všimne nejakých obláčikov na nebi? ))


44.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 20:48 avatar
ja asi pôjdem aj tak do pekla...mám radšej teplo a v nebi ani nevaria


45.
označiť príspevok

winry žena
   15. 12. 2014, 20:53 avatar
V pekle je zima 


46.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 20:57 avatar
peklo je spektrum meniacich sa období


48.
označiť príspevok

winry žena
   15. 12. 2014, 20:59 avatar
v mojom pekle bola strasna zima...horuco vobec nie, take mam nebo 
Súhlasí Nadja


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 12. 2014, 21:07 avatar
Všetky severské krajiny majú v pekle do morku kostí zaliezajúci mráz, teplo je pre nich príjemná predstava, aj keď to Henrykove je trošku priteplé...

"V pekle, věčně svíjející se zavržený hříšník v neuvěřitelně krutých bolestech quasi popálenin třetího stupně neuvěřitelně krutě trpí, a přesto červ života tohoto v pekelném ohni zavrženého hříšníka nikdy v tomto pekelném ohni ani nikdy neumírá, ani nikdy neomdlívá a tento věčně hořící pekelný oheň svou intenzitou intenzivního fialového plamene výrazně svou intenzitou překonává sršení fialového plamene i z té nejvýkonnější svářečky používané na zemi svářeči při svařování kovových konstrukcí, ba dokonce tento sršící fialový plamen překonávající svojí teplotou i nejvyšší možnou teplotu dosahovanou v samém epicentru při explozi atomové bomby (tato teplota v samotném epicentru výbuchu atomové bomby dosahuje až 1,5 miliónů stupňů Celsia; a pro lepší představu uvedu, že: teplota na povrchu našeho Slunce je "jen" asi 6000 stupňů Celsia). A tento pekelný oheň pro nás lidi nepředstavitelné fyzikální síly a intenzity záření a teploty nikdy nehasne a zavržený hříšník ač sice nacházející se v tomto pekelném ohni sice věčně hoří, ale přesto v něm nikdy ani neshoří, ani nezemře a ani jen na malý okamih neztratí ani jen vědomí, které by ho mohlo alespoň na malý okamih osvobodit od těchto pro naši lidskou představivost úplně neuvěřitelně krutých a absolutně nepředstavitelných bolestí, které pro něj či pro ni již nikdy se neskončí, ale budou trvat již navěky!"


51.
označiť príspevok

pátrač muž
   15. 12. 2014, 21:14 avatar
doktrína


50.
označiť príspevok

Bombolo
   15. 12. 2014, 21:08 avatar
hej...počul som že v siedmom nebi je pekelne horúco


60.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 12. 2014, 10:08 avatar
Najrealnejšia predsatava pekle bola práve vo Fatime, tam si to teba prečítať.
A smrť je podľa toho na čo zomrieš. Väčšina starých sa trápi na posteli nikedy aj rok v bolestiach preležanín a čo je viem , čo všetko musí ešte pretrpieť a niekto to ma za sebou tak rýchlo, že si ani nestačí uvedomiť, že zomrel. najčastejšie na vojne, pri výbuchoch, pri dopravných nehodách. Môj otec napríklad sa v nemocnici rozprával so sestričkou a zrazu mu kvicla hlava a mal to za sebou. A mama zomierala v strašných mukách doma na posteli. teraz som sa nedávno dopočul, že v jednej rodine našli ráno mamu mrtvu vo vani. Večer sa išla okúpať a nikto si ani nevšimol, čo sa stalo, až ráno.
Podstata jev tom, že smrť je v prvom rade seknuté vyslobodenie z bolestí a starostí. To je ten prvý moment po smrti. Potom ....?


61.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 12. 2014, 10:13 avatar
Aké vyslobodenie z bolestí, keď pofičíme priamo do pekla a budeme zažívať večné muky v nepredstaviteľných bolestiach ?
Súhlasí Lemmy


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 13:40 avatar
Vidis ja som bol s jednym clovekom sam na izbe v nemocnici, ani som nevedel ze bol mrtvy.
Prisli sestricky, hodili paravan, a divili sa, ze kedy zacal byt studeny...
Ten potom zrazu prudko (poslednykrat) vydychol, sestricky od ulaku vyskocili..

Clovek z utulku (uz aj zabudam jeho meno, manzelka si ale este pamata - Miroslav G.) vyslobodeny z rakoviny ustnej dutiny a ludskej nedostojnosti, ale do coho?


62.
označiť príspevok

B0ris muž
   16. 12. 2014, 10:24 avatar
Paradox za paradoxom..
Poznam mnoho ludi z roznych spolocenskych sfer.. okrem ineho aj par takych tych smradlavo bohatych. Ti su najnestastnejsi z pomedzi vsetkych, ktorych poznam. Tak rozvratene rodiny, tak chladne vztahy, taka neucta jeden k druhemu.. ich bohatstvo bolo ako to vacsiny len nakradnute..
Naopak poznam par hodne chudobnych, ale nic si z toho nerobia, ani nad tym nepremyslaju v akej su financnej situacii, no a ti su naopak sama laska, ucta jeden k druhemu, radost ich vidiet, radost vidiet ich sudrznost...
Cim to je?! Zrejme tym, ze ked ma clovek vela penazi, tak nadobudne dojem, ze on druhych nepotrebuje... Ak si clovek vsetko kupi, tak je prazdny, pretoze nepozna ziadnu hodnotu ako veci, tak ludi.
Ano, spravodlivost funguje bez chyby.
Kazdemu sa dostava presne toho, co mu nalezi.


64.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 12. 2014, 13:48 avatar
Skoda, ze si neviem spomenut (ak nahodou niekto vie, tak prosim prosim napiste - pravdepodobne to bola nejaka krestanska literatura), bola taka poviedka nieco v zmysle (v podstate som pribeh vymyslel, len pointa a par detajlov ostalo originalnych, pretoze si to uz vobec nepamatam), kral bol na neskorej prechadzke a zatulal sa. Jedina stopa po ludoch, bolo svetlo z okna malej drevenej chalupky.
Vosiel do chalupky, tam nasiel rolnika, ten mu dal najest ukazal mu smer atd..
Kral bol velmi povdacny, a chcel sa mu odvdacit tak, ze by ho zobral zit do kralovskeho palaca.
No rolnik sa ohradil, ze on (kral) ma len steny, a vyhlad na zahradu.
On (rolnik) ma navokol vsetky luky, polia, lesy a vrchy. Citi sa byt teda ovela bohatsi ako kral?

Teda, asi chapes co som tym chcel napisat...
Súhlasí B0ris


65.
označiť príspevok

B0ris muž
   16. 12. 2014, 13:53 avatar
Iste, ze sa citi byt bohatsi, pretoze ma vsetko a daleko viac, nemusi sa o to s nikym skriepit a nemusi to pred nikym branit.
Zvlastne je myslenie ludi, ak uprednostnuju mat podstatne menej, ako by mohli mat vsetko spolocne.
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:11,  Osvietený- zabudol si na krajiny ktoré majú naftu ako Venezuela Amíci nevedeli prežrať...
dnes, 21:05,  Blikáč osvietený. Radšej nič neprezrádzaj, lebo aj tak je to podľa USA a NATO predpisov a...
dnes, 20:50,  Ondrík, snáď využije inak svoj čas. =)) Ja teraz tiež chodím vonku a upratujem, keď sa mi...
dnes, 20:42,  Že Severná Kórea má diktátora, to všetci vieme, mmusia byť zabednení vo vlastnom, ale že...
dnes, 20:41,  Myslím si že ondrovi je zbytočne niečo vyčítať...ohľadom povysovania
dnes, 20:26,  najnovšie príspevky od tohto účastníka Presne Edo to si ty. Propagandista. (pred 12...
dnes, 20:13,  Presne Edo to si ty. Propagandista.
dnes, 20:13,  Keď má len 4G dáta
dnes, 20:13,  A cim premyslas? Kokotia hlava.:-)))))))))))
dnes, 20:12,  Česká výskumná agentúra STEM robila výskum o šíriteľoch dezinformácií. Jeho výsledky...
dnes, 20:11,  *21*21*21 Aspoň pobavil.
dnes, 20:11,  Šíria ich skôr bez rozmyslu a so spoločenskými motívmi. Expertní šíritelia – sú...
dnes, 20:10,  A toto napise kokotko, co po len len ukoncenom hnojarskom ucnaku na miestnom JRD hnoj kydal....
dnes, 20:09,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117151622_3163061530408363_8287479161440...
dnes, 20:07,  Je Andrej Danko iba užitočný idiot alebo vlastizradca? Bratislava, 9. október 2018 –...
dnes, 20:06,  Slovensko ovládol užitočný idiot Kremľa Kapitán parlamentu JUDr. Andrej Danko nie je...
dnes, 20:05,  Užitečný idiot je pojem politického žargonu používaný pro lidi vnímané jako...
dnes, 19:58,  Najkrajšia najvynulovanejšia nadbytosť vo vesmíre a celej galaxii takto fundovane vysvetluje...
dnes, 19:56,  Lečo.*21 Ja mu nič nechcem vziať. Ale neznášam farizejov. Bože ďakujem že nie som ako...
dnes, 19:54,  Nevravím že ondrej je dokonalým príkladom správneho kresťana. Veď kto ním je? Teda okrem...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(191 335 bytes in 0,235 seconds)