Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Spopolniť alebo pochovať? Čo plánujete?

119
reakcií
1491
prečítaní
Tému 1. augusta 2017, 19:23 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 10. 2017
46
03. 11. 2008
15
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   1. 8. 2017, 19:23 avatar
Spopolniť alebo pochovať? Čo plánujete?

Ľudia asi veľmi neuvažujú nad tým, akým spôsobom bude naložené s ich fyzickým telom po ich smrti. Veď napokon, potom im to môže byť jedno, pretože podľa ich názoru už nebudú aj tak nič cítiť. Omyl! Zásadný a osudný! Ide o omyl, spôsobený našim bezduchým materializmom, ktorý žiaľ prinesie mnohým ľuďom obrovské utrpenie.

Kto je materialistom a myslí si, že po smrti už nič nie je, ten nemusí ďalej čítať. Ten nech vo svojej nevedomosti pokojne kráča v ústrety osudu, aký by sme nepriali ani svojim najväčším nepriateľom.

Nasledovné riadky sú určené iba tým, ktorí akceptujú duchovný rozmer bytia, alebo sú týmto skutočnostiam aspoň čiastočne otvorení. Tí totiž vedia, alebo prinajmenšom nevylučujú, že naše bytie pokračuje aj ďalej po fyzickej smrti.

Smrťou naša duša totiž iba opustí fyzickú schránku a vydá sa na cestu svojho ďalšieho duchovného dozrievania. Dozrievania v nadobúdaní ušľachtilosti a vznešených cností, aby raz, ako duchovne úplne zrelá mohla vstúpiť do večnej ríše ducha, totožnej s kráľovstvom nebeským. Lebo do nádhery večného bytia kráľovstva nebeského môžu vstúpiť iba bytosti dobré, spravodlivé, čisté a ušľachtilé. Bytosti znalé Vôle Stvoriteľa a zohľadňujúce ju vo svojich životoch.

V skutočnosti je totiž práve toto zmyslom celého nášho bytia, i keď väčšina ľudí má samozrejme úplne iné predstavy. A to hlavne predstavy hmotné a materiálne, pri ktorých sa vo väčšine prípadov vôbec neberie ohľad na nejaké cnosti. Alebo sa berie ohľad iba minimálny. Rozhodujúce sú predovšetkým hmotné výhody a hmotný prospech, čo má nevyhnutne za následok, že ľudia nie sú duchovne príliš rozvinutí.

Čo sa však s nimi stane bezprostredne po ich smrti? Keď zomrú, ich duša zostane naviazaná na hmotné, pretože nič iného nepoznala. No a nevyhnutnou podmienkou pre život v hmotnosti je fyzické telo. Duša sa preto stále zdržuje v blízkosti svojho hmotného tela, i keď je už mŕtve. Je s ním pevne spojená a je naň naviazaná. Nedokáže sa od neho odpútať a vzlietnuť k výšinám Ducha na krídlach svojich cností, o ktoré nikdy nedbala, ktoré nikdy nerozvíjala a preto ich ani nikdy nenadobudla.

So svojim mŕtvym fyzickým telom zostáva preto stále úzko spojená. Neodvažuje sa toto spojenie ukončiť. Ani jej to len nepríde na um. Netuší, že má vzlietnuť k výšinám, ako by to musela urobiť každá zrelá ľudská duša, pretože ju to tam úplne prirodzene ťahá. Ťahá ju ku kráľovstvu nebeskému, k Svetlu a k Bohu.

Keďže ale nezrelá ľudská duša vyšší duchovný rozmer nikdy neakceptovala, nikdy nerozvíjala ušľachtilé cnosti a vždy preferovala iba to hmotné, kŕčovito ľpie na svojom mŕtvom tele. A práve prostredníctvom svojho intenzívneho spojenia pociťuje a spolu prežíva všetko, čo sa s jej fyzickým telom deje.

A to v prvom rade znamená, že veľmi ťažko a bolestne prežíva vlastný smrteľný zápas, pretože stále vnútorne veľmi silno ľpie na pozemskom živote. Preto býva zomieranie takýchto ľudí plné utrpenia. Ako telesného, tak i duševného.

V druhom rade to znamená, že ak bola po smrti z nejakých dôvodov nariadená pitva, takáto duša, kŕčovito upnutá iba na hmotné opäť veľmi bolestne spolu prežíva realitu pitvy. A to približne tak, akoby nás niekto rezal za živa.

No a za tretie, ak vzápätí potom nasleduje spopolnenie, nezrelá duša, ešte neuvoľnená a neodpútaná od vlastného tela opäť bolestne prežíva proces spopolnenia asi tak, akoby nás niekto upaľoval za živa. Je skutočne desivé, koľko neuveriteľnej bolesti musí bezprostredne po svojej smrti podstúpiť človek duchovne nevedomý a duchovne nezrelý.

Ak by totiž boli ľudia duchovne vedomejší a zrelší, mohli by sa všetkému tomuto zbytočnému utrpeniu veľmi ľahko vyhnúť.

Mohli by sa vyhnúť ťažkému smrteľnému zápasu, pretože na základe poznania, že život kontinuálne pokračuje aj po fyzickej smrti nebudú kŕčovito ľpieť na svojom zomierajúcom tele, ale jednoducho príjmu fakt, že v prirodzenom behu vecí nastal čas opustiť svoju fyzickú schránku a vydať sa na ďalšiu púť k výšinám Ducha.

Takýto zrelý duchovný postoj môže potom spôsobiť, že duša stojí vnútorne odpútaná vedľa svojho zomierajúceho tela a necíti jeho smrteľný zápas. Jej zrak sa už totiž začína upierať k Svetlu Ducha, ktoré jasne vníma a ktoré ju neodolateľne priťahuje. A to teda reálne znamená, že vznášajúc sa k výšinám, ponecháva hmotné telo svojmu osudu, pretože už je to len čosi neživé, čo doslúžilo a splnilo svoje poslanie.

Spopolniť, alebo pochovať? Čo je teda lepšie?

Vzhľadom k všeobecne veľmi nízkej duchovnej zrelosti obyvateľstva a vzhľadom k ich materialistickej orientácii, ktorú považujú za to najpodstatnejšie je pre nich tisíckrát lepšie dať sa pochovať, ako spopolniť, pretože pri klasickom pochovaní má nezrelá ľudská duša dostatok času na to, aby začala postupne chápať realitu. Aby sa začala postupne odpútavať od svojho rozkladajúceho sa tela a akceptovaním novej reality bytia, ktorú dovtedy nechcela nikdy pripustiť začala postupne a pomaličky kráčať nahor.

Tento text môže byť pomocou pre všetkých, ktorí sú, alebo budú postavení pred realitu smrti svojich blízkych, alebo pred realitu smrti seba samého. Má to byť určitá informácia o tom, aké deje prebiehajú bezprostredne po našej fyzickej smrti a ako sa máme v danej situácii správne zachovať.

Na každom z nás osobne záleží, ako sa k týmto skutočnostiam postaví. Či sa ich rozhodne akceptovať, alebo ignorovať. Každopádne však všetky dôsledky svojho rozhodnutia ponesie jedine on sám, alebo prípadne jeho najbližší, o ktorých osude bude v tomto smere rozhodovať.

Je teda naozaj iba čisto na nás, či sa rozhodneme akceptovať vyššie spomínané duchovné zákonitosti a tým sa vyhnúť obrovskému utrpeniu, alebo sa naopak všetko rozhodneme ignorovať a toto utrpenie podstúpiť.

To však, čo je úplne najdôležitejším je poznanie, že ochrany a pomoci sa v tomto univerze dostane jedine tomu človeku, ktorý sa už teraz, vo svojom súčasnom pozemskom živote snaží vedome rozvíjať všetky vysoké a ušľachtilé cnosti. Ktorý sa snaží rozvíjať spravodlivosť, dobro a ušľachtilosť. Ktorý sa usiluje o čistotu svojich myšlienok. Ktorý sa snaží o poznanie Vôle Stvoriteľa a o jej akceptovanie vo svojom vlastnom živote. Ktorý vzhliada ku kráľovstvu nebeskému a k jeho hodnotám. Ktorý vzhliada k Svetlu a k Bohu.

Jedine takýto človek sa nemusí báť ničoho. Ani vo svojom súčasnom pozemskom živote, ani v hodine vlastnej smrti, ani vo svojom ďalšom, nasledujúcom bytí po smrti.

Avšak žiaľ na človeka, toto všetko ignorujúceho budú musieť jeho vlastnou vinou dopadnúť hrôzy, o akých sa mu nesnívalo ani len v tých najhorších snoch.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 8. 2017, 19:37 avatar
Savras, žiaľ článok je mix kresťanstva, východných náboženstiev a plus povier. Sú v ňom klamstva. Aj, keď úmysel je predpokladám dobrý a ide tebe aj zadavateľovi o rozvoj duše a duchovna. Žiaľ nemožno slúžiť Bohu aj mamone(v tomto zmysle iným nepravdivým náboženstvám a poverám).
Súhlasí Wolfe


4.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 19:44 avatar
aj krestanstvo klame ,,,


118.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 8. 2017, 23:12 avatar
mne je to jedno, aj keby ma zahrabali vo vreci v neoznacenom hrobe. Pohreb a okrasa na hrobe je pre živých, nie pre mŕtvych, tým je to uz jedno.


120.
označiť príspevok

havran
   2. 8. 2017, 09:27 avatar
Tebe naozaj už nič iné nechodí po rozume?Vidíš, kam vedie tvoj náboženský eklekticizmus?/je to niečo ako guláš v hlave/
Všetko je pre teba jasné ako facka, aj ten život po živote.


2.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 19:36 avatar
Odsek c 7,,,myslis ze ten duch,,, ostane stale pri tele? ,,, myslim ze nie ked uvidi ze hnije a zeru to telo cervy ,,, aj ked neskôr ale poputuje,,,


5.
označiť príspevok

Drobček1
   1. 8. 2017, 19:55 avatar
plánujem umrieť na pi či...krásna smrť :-)))


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 19:59 avatar
Na či v ?


7.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 20:07 avatar
Aj smrt ma svoj vyznam keby nemala vyznam tak nieje,,


8.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 8. 2017, 20:35 avatar
Keď ja neviem ako horí duch........ 


9.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 20:37 avatar
Horí veľmi rýchlo....


10.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 20:44 avatar
Asi ako špiritus? :-)


11.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 20:45 avatar
Tak nejako akosi podobne...........  


12.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 8. 2017, 20:47 avatar
Nehmotné veci horia, kua, musím sa doučiť fyziku....... 


13.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 20:48 avatar
Nehoria, ale občas vzbĺknu..........   
Súhlasí -era-


38.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 21:29 avatar
Nevieš, čo je to horieť nedočkavosťou? :-)
Súhlasí Mil@níčko


44.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 21:36 avatar
Zrejme v Radošinej v krčme bolo v starých časoch za kopec inšpirácie :-)


53.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 21:51 avatar
53. ... celkom priliehavý preklep...

:-)


69.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 21:50 avatar
12. Fyzika také nerieši. Fyzika rieši iba fyzické veci :-D


73.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 8. 2017, 22:05 avatar
A ktorý odbor rieši horenie ??????? 


74.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 22:07 avatar
Ide o to AKÉ horenie :-)


77.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 8. 2017, 22:08 avatar
Nom daj, aké druhy horenia sú známe a kto sa tým zaoberá..... 


79.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 22:10 avatar
Bol si už niekedy zapálený pre vec?
Poznáš syndróm vyhorenia?
Horel si už nedočkavosťou?

Nič z toho nerieši fyzika :-)


81.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 8. 2017, 20:51 avatar
Ja mám len jednoduchý logicky založený mozog, takže to nechápem.......  


84.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 22:16 avatar
majko prečo si vlastne napísal príspevok č. 8?

Nejak nechápem jeho súvislosť s obsahom savrasových elaborátov.


88.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 20:52 avatar
Mozem uhasit ohen?


16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 20:53 avatar
Zamieta sa !!!!!!!!!!!


17.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:00 avatar
Len neprikladaj rychlo bo drevo aj plyn su drahe pride ti doplatok,,,


19.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:05 avatar
Milan by mal vediet bo on priklada,,,


21.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 21:07 avatar
Nevyhováraj sa a odpovedaj Peťkovi ty samosato................   


22.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:11 avatar
Rozdiel je v ppriponke NE,,,


24.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 21:11 avatar
Keď si sa mňa pýtal, prečo si to dal pod príspevok djjara ? Úpal si dostal na skútriku ?   


25.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:13 avatar
Aby som mixoval pesnicky


26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 21:15 avatar
Ďalší s úpalom, mňa z Vás iebňe chlopi !!!!!!!!!!!!   


27.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:18 avatar
Najprv zaplat co dlhujes za tepelnu energiu a potom ta moze jebnut ,,,,,,,,,


30.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:25 avatar
Mylan bi mal vediet on priklada do kotla,,,


34.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:30 avatar
Asi zamotany casnik skôr,,,,


42.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:33 avatar
Kotolnici vymreli,,, teraz uz len casnici,,,


46.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:36 avatar
Mylan bo nechcel aby som uhasil,,,


49.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:38 avatar
Nie Časník,,


54.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:43 avatar
Rozumej,,, doba pokrocila,,, kotly su uz viac menej plynove takze len obsluha teda CAsnik,,,


62.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:49 avatar
Neskusaj ma,,, nemusis ,,,


68.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:59 avatar
Rozdiel nemusis vidiet staci ked ho pocitis,,,


72.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:09 avatar
Kazdy sme uz spravili priestupok ,,,


85.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:23 avatar
Peto po tomto ho ozaj jebne,,,,


33.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:28 avatar
To mylan bo nevedel odpovedat na rozdiel,,, neprisiel na to ,,,


41.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 21:25 avatar
A po druhé, ja som s tým vôbec nezačal, ale jaro v príspevku č.18, sleduj situáciu Peťo.   


35.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:27 avatar
Teba nech zaujima tepelna energia ,,, nie situacia,,,


37.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 21:29 avatar
Prečo do mňa jebeš do piče ?


45.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:34 avatar
Samosato jebe


51.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 21:39 avatar
Asi ťa chce napajediť. Nedaj sa :-)


52.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:40 avatar
Mylan nedaj sa do toho,,,,,


55.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:41 avatar
Prikladaj ako skuseny casnik,,,


56.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 21:42 avatar
Neskoro, diskotéka už začala dížejjaro..........  


57.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:44 avatar
Cakal som to ze to pride,,,, ,,, taka odpoved,,,


60.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:46 avatar
Skusam hada,


61.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:47 avatar
Ty ho neskusas?


63.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 21:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:51 avatar
Ja neviem ci je nacista,,, aj keby bol,,, kazdy sme nejaky


71.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:07 avatar
Je to jeho nazor ,,, ja mu ho neberem,,, to ci je nacista alebo neni je len jeho vec ,,,


80.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:13 avatar
Takze tebe sa professor nepaci,,,?


83.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:18 avatar
Na tomto fore nemam nic proti nikomu,,, mam vsetkych rad,,, niekedy milana natiahnem,, aby zacal premyslat,,,


87.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 8. 2017, 22:18 avatar
profesor je iba extravagantný vtipkár


89.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:20 avatar
Kazdy niekedy zavtipkuje svojim spôsobom,, ide len o pochopenie,,,


90.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:29 avatar
Kazdeho bije zivot svojim spôsobom,, tie nadavky a vyhrazky ber ako vtipy , ,a co sa tyka popletenej hlavy netreba ukazovat jednym prstom ked o tebe svedcia tvoje zvysne 4 prsty,,,neber to v zlom,,,


92.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 8. 2017, 22:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:39 avatar
Ludwig ,,, ide o to ze kazdy na tomto fore presadzuje svoju pravdu o com je presvedceny vnutorne,,, no niekedy to robim aj ja,,, ale niekedy sa snazim overit si to aj 2,, ci 3 krat,,,ci je tomu tak,,,


100.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:45 avatar
Ano robi casnika dokazal to na fore uz mnoho krat,,, nemusim si to overovat,,,


107.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.111.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2017, 22:53 avatar
Keď pije v krčme, lebo štandardný čašník nestíha, takže sa musí sám obsluhovať, a nalievať si.


113.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2017, 22:59 avatar
Kdeže, veď je čašník a zákazník zároveň. Takže ako čašník ide do skladu, a obslúži zákazníka, čiže sám seba.


116.
označiť príspevok

Ludwig muž
   1. 8. 2017, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 23:04 avatar
Novodobé Slovenské príslovie " Náš zákazník, náš otrok " !!!!!!!!!!!!


94.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 22:34 avatar
No asi si djjaro robí z nás dobrý deň, alebo nás provokuje ?


95.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:36 avatar
Jasne,,


97.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 22:37 avatar
Tak si kupuj sudoku a tu píš normálne plííííííís.


102.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:45 avatar
Lebo wifi seka, ako sekana,,,


108.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 22:52 avatar
Aj tvoje myslenie seká, taká sekaná...........


96.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:43 avatar
Lenze ak chces zabijat cas , nech sa paci ,, prestal som byt vrahom,,, preto niekedy v tom co pisem hodim slovicko ci najdes ,,,,


105.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 8. 2017, 22:46 avatar
Ako chceš, budeš písať píčúviny, tak aj ja ti budem odpovedať pičúvínámí..........


106.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:51 avatar
Precitaj si tvoju 106 par krat a prides na slovicko,,,,,


112.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 8. 2017, 22:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 22:58 avatar
Sam si si odpovedal,,,,


119.
označiť príspevok

Profesor muž
   2. 8. 2017, 08:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 8. 2017, 21:01 avatar
Či samo sato?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:44,  Existujú ľudia, ktorí sú presvedčení, že ak niečo nechápu oni, tak to nemôže byť...
dnes, 12:43,  Nie každý človek musí byť schopný pochopiť každý dôkaz. Je to individuálne :)
dnes, 12:42,  Čiže sa dá povedať: Popis skutočnosti nikdy nie je kompletný a občas môže byť aj...
dnes, 12:39,  Veď SOM ju neopisoval celú, na to by nestačil ani celý internet ;)
dnes, 12:39,  Dôkaz je čisto duchovná skutočnosť, ktorá môže byť zaznamenaná zmyslovo-fyzickým...
dnes, 12:38,  Myslím, že je to veľmi čiastkový popis skutočnosti, ale budiž :)
dnes, 12:35,  Dôkaz je spôsob akým sa určuje pravdivostná hodnota výroku ;)
dnes, 12:32,  Medzi výrokom JA SOM a skutočnosťou je zhoda, lebo nemôžem nebyť keď si SEBA uvedomujem ;)
dnes, 12:29,  Napríklad keď poviem, že JA SOM, lebo si SEBA uvedomujem, tak SOM popísal skutočnosť ;)
dnes, 12:28,  To je skvelá definícia! :)
dnes, 12:27,  Skutočnosť je to čo je a aké to je ;)
dnes, 12:26,  Tu vzniká malý problém a to, že ako definovať skutočnosť. :)
dnes, 12:18,  Lebo tu sa obrázky vkladať nedajú ;)
dnes, 12:18,  Na okraj by som doplnil: pravda je čisto ľudský pojem. :)
dnes, 12:17,  Jeeej, no tak ďakujem. Teraz musím bežať, ale keď tu budem, kuknem sa na to. :-) *04
dnes, 12:16,  Daj to na lipku a tu vlož odkaz z lipky ;)
dnes, 12:15,  MNE sa páči : Pravda je súlad výroku so skutočnosťou ;)
dnes, 12:14,  A ešte jedna otázočka: keby tu chcem pridať vlastný obrázok, fotku, nedá sa to?
dnes, 12:13,  https://emefka.sk/wp-content/uploads/2018/02/tb5pckm6e72y.jpg Tento chlapík vliezol do...
dnes, 12:09,  ďakujeeeeeeem! :-)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(246 397 bytes in 0,232 seconds)