Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Spomienky, ktoré bolia

22
reakcií
5489
prečítaní
Tému 13. mája 2007, 15:37 založil rayenne.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 10. 2010
7
22. 05. 2019
2
30. 10. 2010
9
13. 12. 2011
6
 
 


1.
označiť príspevok

rayenne žena
   13. 5. 2007, 15:37 avatar
Existujú spomienky ktoré sú také intenzívne bolestivé a ponižujúce, že ich mozog zablokuje skôr než sa stanú spomienkami. Prejdú mesiace, roky, desaťročia a zrazu sa zámka otvorí a začnete spomínať. Na to prečo máte zlomený nos. Ako sa z vás v škole smiali že ste chudá, vysoká okuliarnička. Nemaly ste priateľky lebo ste nepoznali dôveru. A po rokoch zistíte že ste obeťou svojej minulosti. Jedného dňa vás navštívy známa z detstva a povie: TY SI BOLA VŽDY TAKÁ ČUDNÁ. Máte aj vy spomienky ktoré by ste najradšej zamkly a stratili kľúč ?


2.
označiť príspevok

clear1 muž
   13. 5. 2007, 19:11 avatar
Ahoj Rayenne.
Presne tomuto "nechcenému spomínaniu" a tomu čo nám takéto "spomínanie" spôsobuje v živote sa venujú v Dianetických Centrách. Klikni si na www.dianetika.sk, Tento odkaz smeruje mimo DF.sknájdi si adresu najbližšieho D.Centra a choď tam. Dostaneš odpovede a čo je hlavné, dostaneš POMOC. Kúp si u nich knihu Dianetika a veľmi - VEĽMI pozorne si ju prečítaj. Ak zatiaľ nemáš odvahu ísť tam a zisťovať čo s Tebou je, pýtaj sa mňa. Veľmi dobre viem o čom píšeš. Prajem Ti pekný deň


3.
označiť príspevok

Sauron
   13. 5. 2007, 21:37 avatar
Clear1
ty odporná špina, zneužívaš bolesť iných aby si ich nalákala do svojej nechutnej scientologickej sekty. Nie je už dosť vymytých mozgov, nemáte dosť peňazí?


6.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 5. 2007, 14:50 avatar
Ahoj Sauron.
Chápem Ťa. Povedz mi prosím Ťa ČO VIEŠ O SCIENTOLÓGII? Pozor, nepítam sa "Čo si o nej myslíš, čo si počul, alebo čítal. Pýtam sa ČO O NEJ VIEŠ?? VEDIEŤ znamená MAŤ SKÚSENOSŤ. Všetko ostatné je VIERA. A viera je najnižšia forma POZNANIA. Keď niečo NEPOZNÁŠ tak v to VERÍŠ. Akonáhle to spoznáš, VIERA už nie je potrebná. Už VIEŠ.
Pochopil si čo tu píšem? Prebral si názor niekoho iného bez toho, aby si si ho OVERIL. To je chyba. Čo keď ten človek koho článok si čítal má tiež názor na Scientológiu vytvorený len z iných článkov...? VERÍŠ že Scientológia je ZLÁ. Máš to ale OVERENÉ??? Je to skutočne PRAVDA??? Čakám Tvoju odpoveď.


7.
označiť príspevok

Sauron
   14. 5. 2007, 16:11 avatar
prečo by som sa mal baviť so sektárom? ale dobre...už zo zvyku odmietam všetky sekty, vierovyznania, ideológie atď....teda aj TVOJU...už len preto, že je tak nemožne stupídna a založená na priblblých bláboloch, ktorým by uveril len naozaj človek s podpriemernou mozgovou kapacitou


8.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 5. 2007, 17:14 avatar
Hmm, nájdi si vo výkladovom slovníku definíciu slova SEKTA a potom si ešte raz prečítaj čo si napísal. :-)
Napíš mi prosím Ťa v čom je Sc. stupídna a daj mi príklad nejakého blábolu ktorý Sc. tvrdí a o ktorom VIEŠ (pozor, napísal som VIEŠ, nie "myslíš si" že nie je pravdivý.
Len pre Tvoju informáciu - Všetko čo Sc. tvrdí si OVERUJEM. Dokonca samotná Sc. tvrdí, že VERIŤ nestačí. Treba VEDIEŤ. Ty si VERIACI (veríš, že Sc. je zlá) ja som VEDIACI. Kto z nás má pravdu? :-)


9.
označiť príspevok

Sauron
   14. 5. 2007, 18:10 avatar
Clear1,
možno keby som mal tie linky na ktorej bolo popísané učenie scientológie bývalou scientologičkou...bolo to veľmi zábavné a stupídne čítanie. Hehe...napríklad, hovorí ti niečo meno Xenu? Diktátor galaktickej konfederácie, ktorý pred 75 miliónmi rokov preniesol miliardy mimozemšťanov z Rigelu VII na Zem...stupídnosť nad stupídnosť, to už skôr uverím, že nejaký hebrejec vstal z mŕtvych (aj keď ani tomu neverím).
A poznám také týpky, čo "overujú"...tiež blbci.
A ty mi chceš tvrdiť, že nestačí veriť. A to si overujš napríklad výšku Mt. Everestu, lebo nemôžeš veriť človeku čo ho meral? Prosím ťa, keby to tak robil každý, civilizácia by zastala niekde v neolitickej revolúcii. Vraj: "ja som VEDIACI"...no comment, to môže o sebe vyhlásiť len ďalší priblblý mystik a šarlatán, utešujúc svoje ego tým, že má isté "znalosti". Ani najlepší vedci či polyhistori o sebe nevyhlasovali, že sú "VEDIACI".
Ja na rozdiel od teba viem, že nič neviem a som skeptik...ale ak ty môžeš veriť blábolom o Xenu...potom nie si vediaci, ale veriaci. Vraj kto z nás má pravdu? Neviem...uvidíme až prídeš o svoje peniažky aby si sa dostal na vyššiu úroveň "poznania" a ja sa budem len rehotať.


10.
označiť príspevok

clear1 muž
   14. 5. 2007, 18:51 avatar
Sauron, aj ja som čítal spomínanú "knihu", myslím, že sa to volá ZA RIEKOU JE XENU. A súhlasím s Tebou - sú to skutočne stupídnosti. Ale, budeš sa diviť, v tej "knihe je veľmi málo pravdivých informácií. Ktoré info z tej knihy máš OVERENÉ? Aj ja som sa usmieval pri čítaní tých hlúpostí. A až na konci som pochopil prečo a kým bola tá "kniha" napísaná. Slečna sa psychicky zrútila a jediný kto jej dokázal pomôcť bol pán farárko z ich dedinky... áno, kresťanská propaganda. Pamätám si z tej "knihy" napr.toto:
Slečna zdedila tuším 20 000 USD a za tie peniaze si "objednávala" OT1, OT2, OT3. (OT-skratka pre Operujúci Thetan, stupne 1,2,3,...udávajú úroveň schopností, alebo "oslobodenia"
Pán, u ktorého si tieto služby "objednávala" a aj ich VYPLÁCALA sa jej spýtal: "Chcete aj CLEARa však?" Akoby bola aj iná možnosť...
A teraz FAKTY:
VŠETCI ČLENOVIA SEA-ORGu (Sea-Org - Sc. organizácia) MAJÚ VŠETKY SLUŽBY Z A D A R M O!!!
Za ďalšie - nie je možné ísť na úrovne OT bez toho, aby bola CLEAR. Je to akoby bolo možné vyjsť na druhé poschodie bez toho, aby sme prekonali výšku prvého. Nie je to možné ani keby zdedila milióny...
Takže ešte raz Ti opakujem: VIEŠ o niečom, čo Sc. tvrdí a nie je to pravda? Skôr ako mi odpovieš si tentokrát OVER, alebo PREVER, ČO JE TO SCIENTOLÓGIA A ČO TVRDÍ. Minimálne preto, aby si zase nevyzeral ako buran.

K OVEROVANIU ešte toľko: Keď nejaký vedec príde s nejakou teóriou a podloží ju svojimi testami, čo urobia vedci? Budú mu slepo VERIŤ?? Nie. Prvé čo urobia budú ich vlastné testy, čiže OVERIA SI TO...

K tomu "ja som VEDIACI": Samozrejme, že neviem všetko (zatiaľ :-)). Platilo to pre oblasť Sc.

K tomu Tvojmu "Ja na rozdiel od teba viem, že nič neviem.." S tým plne súhlasím - skutočne nič nevieš... :-) (nesnažím sa Ťa urážať. O to mi naozaj nejde. Nastavujem Ti zrkadlo...)


12.
označiť príspevok

Sauron
   14. 5. 2007, 19:24 avatar
Hehe...zakladateľ scientológie bol autor sci-fi, nie vedec ani nič podobné. Ale inak sranda, že na vyššie úrovne sa vraj dostávajú tí čo viac platia...asi sponzorský dar podmieňuje výšku "poznania". Aké vtipné stupne to máte, dvíha sa aj sebavedomie spolu s vyššíms tupňom? Prináša uspokojenie z pocitu zasvätenia? :D

Drobná poznámka: Scientológia je veda? Nie, nie je, nepublikuje nové zistenia v serióznych časopisoch ani nič podobné, ako teda možno vedecky overiť niečo čo vedou nie je?

"Charakteristické je aj zvýšené vedomie Scientológov o príčinách, ktoré ľudí utláčajú a robia z nich choré bytosti, čo potom niekedy vedie členov k tomu, že sa musia oddeliť od rodiny a niektorých priateľov (deconnection), aby nebrzdili ich „duchovný rozvoj“. Okrem toho sú nepriatelia Scientology považovaní za nepriateľov ľudstva (pretože Scientológia plánuje spasiť ľudstvo) a preto sa proti nim robia opatrenia (napr. súdne procesy a podobne)."
Veru, armády právnikov a nenávisť, aké milé.

"Jedinou možnosťou thetana ako sa oslobodiť z pút materiálneho univerza sú fundamentálne zákony, ktoré určujú vzťahy medzi thetanom a fyzikálnou masou, ktorá sa nazýva v scientológii MEST[3]. Scientológia sa snaží pomocou presných duchovných konzultácií (auditingov) oslobodiť thetana od neustáleho cyklu rodenia a smrti a nastoliť plnú sebeurčenosť thetana ako duchovnej bytosti."
Ako overíš, že po smrti sa už nezrodíš? :DDDDDDDD


13.
označiť príspevok

clear1 muž
   15. 5. 2007, 16:01 avatar
Ahoj Sauron.
Takže poďme na to: "Ale inak sranda, že na vyššie úrovne sa vraj dostávajú tí čo viac platia..."
Máš v tom trošku hockey. 1.) Na vyššie úrovne sa nedostávajú tí čo viac platia, ale tí ktorý dosiahli úroveň, ktorá ich oprávňuje k tomu, aby mohli ísť na ďalší stupeň. Inými slovami - na vyššiu úroveň môže pomýšľať človek, ktorý "zvládol" úroveň nachádzajúcu sa pod úrovňou na ktorú pomýšľa. Jednoduché a logické. Tu by som ešte rád poznamenal, že to či človek chce ísť "vyššie" je výlučne jeho rozhodnutie. Nikto mu nepovie "Počuj kamarát, si OT3 už 5 mesiacov. Je načase ísť vyššie a platiť.."
2.) Každá ďalšia úroveň je vždy o niečo drahšia. Opäť je to logické. Prečo je sedmičkový Baworák drahší ako Peugeot 206? Nie je to preto, že je to iný, "trošku" vyšší level? :-) Nevidím v tom nič nelogické... Za ďalšie: Žiadny sponzorský dar Ťa nedokáže posunúť v poradovníku z jednoduchého dôvodu - žiadny poradovník nie je. Ani keby si "venoval" Scientológii milión USD, nič by sa na tom nezmenilo. To či pôjdeš "vyššie" a kedy to bude záleží výlučne na tom kedy zvládneš úroveň pod úrovňou na ktorú sa chystáš.

Ďalej: "Aké vtipné stupne to máte, dvíha sa aj sebavedomie spolu s vyššíms tupňom? Prináša uspokojenie z pocitu zasvätenia?"

Nerozumiem Tvojej poznámke o vtipnosti stupňov. OT1, OT2, OT3,... Hmm, nech sa na to dívam z ktoréhokoľvek uhla (pohľadu), nedarí sa mi nájsť ten vtip... Prezraď mi ho prosím :-)
K sebavedomiu: Áno, zdvíha sa sebavedomie, úroveň vedomia a vedomostí a úroveň schopností a "oslobodenia".
Uspokojenie? Hmmm, nie. Šťastnejší si nie pre akýsi pocit uspokojenia. Veď uspokojenia z ČOHO? Šťastneší si pretože VIEŠ a MÔŽEŠ VIAC. (to je na dlhú debatu a podľa toho ako si nabrúsený pochybujem, že by si mal chuť POCHOPIŤ o čo ide. Máš predsa SVOJU "PRAVDU", však?)

Zasvätenie? Aké zasvätenie?? Už aj z použitia tohto slova mi je jasné, že svoje názory si utváraš z neoverených informácií. Chi-chi...zasvätenie...

Ďalej: "Drobná poznámka: Scientológia je veda?"
Áno, Sc. je veda o mysli. Spĺňa všetko čo musí mať obor, ktorý môžme nazvať vedeckým odvetvím, včetne FAKTOV, kroré platia a ktoré sú OVERITEĽNÉ. Ďalej, akýkoľvek "pokus" (použil som toto slovo, aby som sa priblížil k vedeckej terminológii. V Sc. sa ani v najmenšom nedá hovoriť o pokusoch. Počas akejkoľvek práce s mysľou je človek plne pod kontrolou a výsledok je známy dopredu bez akéhokoľvek rizika) s mysľou (myslím tým Dianetické a Sc. techniky) je zopakovateľný a pri použití tej istej techniky docielime vždy toho istého výsledku.
Takže ešte raz - Áno, Sc. je veda.
K tomu oddeleniu utláčaného od zdroja útlaku: Ak je toto pre Teba nepochopiteľné... Predstavme si ženu, ktorá je denno-denne psychicky a fyzicky týraná. Budeme čakať kým ju manžel utýra k smrti? Ona to zjavne nevie/nemôže/nedokáže (vy)riešiť. Čo by si urobil Ty? Toto?: "Pche, mňa sa to netýka a keď je ona taká sprostá, že si to nechá..." To ale nie je riešenie. Aspoň nie DOBRÉ riešenie. Dobrým riešením je buď jej dodať sebavedomie, aby manžela ZVLÁDLA, alebo, ak je ten Drúk nezvládnuteľný, dodať jej silu, aby dokázala odísť (od zdroja útlaku). VŽDY JE TO ALE JEJ ROZHODNUTIE. Ona chce ŽIŤ! Rozumieme si už? Nikto ju do ničoho nenúti. ONA CHCE ŽIŤ. Nikto nechce trpieť...

Súdne procesy: Scientológia len minulý rok poslala za mreže cca 1200 psychiatrov. (over si to! Len to čo máš overené sa stáva TVOJOU PRAVDOU) A to len v USA. Týto páni boli usvedčený zo zločinných praktík, ktorými je psychiatria povestná. Čo myslíš, ako je to možné??? Nebude to preto, lebo niečo na tej Sc. predsa len bude...? Podotýkam, že sudcovia neboli Scientológovia. Brali sa do úvahy FAKTY... Inak o nenávisti sa tu asi ťažko dá hovoriť. Ide skôr o to KTO, alebo ČO má pravdu (psychiatria vs. Scientológia) a o odstránenie nepravdivých informácií (v tomto prípade celej psychiatrie) :-)

A posledná vec: "Ako overíš, že po smrti sa už nezrodíš?"
Jednoducho. Skrátka to VIEŠ. Tak ako VIEŠ čo si mal dnes na raňajky, alebo aké auto Ti parkuje v garáži. Nie je v tom ani štipka VIERY. VIEŠ TO. Máš to OVERENÉ VLASTNOU SKÚSENOSŤOU. VIEŠ, ŽE SI SLOBODNÝ. (pochybujem, že chápeš, alebo lepšie povedané, že chceš pochopiť. Viem a chápem, že nie je nad vlastnú skúsenosť a ak ju nemáš...)
Máš ešte nejaké otázky, alebo Ti je ešte niečo nejasné?


14.
označiť príspevok

Sauron
   15. 5. 2007, 16:56 avatar
"K sebavedomiu: Áno, zdvíha sa sebavedomie...
Uspokojenie? Hmmm, nie. Šťastnejší si nie pre akýsi pocit uspokojenia. Veď uspokojenia z ČOHO? Šťastneší si pretože VIEŠ a MÔŽEŠ VIAC."
No práve, pocit zasvätenia prináša uspokojenie, to je prečo mnohí ľudia vyhľadávajú podobné veci. Zasvätenie som použil ako výraz pre vstup do údajných vyšších sfér v nejakých spoločenstvách...a to, že je človek vyššie ako iní, práve to mu prináša uspokojenie, lebo prešiel istou "cestou" a dosiahol čosi, v tvojom prípade to oslobodenie duše či čohosi. Scientológia sa len vyhlásla za vedeckú cestu...ale len vyhlásila, tým to skončilo.
"Áno, Sc. je veda o mysli. Spĺňa všetko čo musí mať obor, ktorý môžme nazvať vedeckým odvetvím, včetne FAKTOV, kroré platia a ktoré sú OVERITEĽNÉ." Tak prečo ju nikto za vedu neuznáva? ...teda...okrem scientológov :D
"Počas akejkoľvek práce s mysľou je človek plne pod kontrolou" Oh...toto je veľmi nepekne povedané, priam mi z toho naskakujú zimomriavky, ovládanie mysle je niečo veľmi často spájané s rôznymi kultmi a nikdy nie v pozitívne :D A s tým prirovnaním s ženou si dosiahol...počkať...čo? To, že si vsugerujem, že ma moje telo utláča, to si myslel? :D
"Nebude to preto, lebo niečo na tej Sc. predsa len bude...?" Oh...áno...Stalin nechal odsúdiť a zabiť milióny ľudí v úžasných monsterprocesoch, asi tiež na tom niečo bude :D Vystatovať sa tým koľko niekto ľudí pošle do väzenia...mhm...Upáliť neznamená vyvrátiť (G. Bruno). Okrem toho, v americkom súdnictve rozhodujú porotcovia, nie sudcovia ako u nás, takže tam je laický prvok...a ten býva nespoľahlivý...
"Jednoducho. Skrátka to VIEŠ."
Omyl, predviedol si VIERU. A to dosť masívne. Nepodal si žiaden argument či spôsob ako to overiť, len tvrdíš, že to vieš, že to máš overené skúsenosťou. To už som počul od kadejakých cvokov. Nevieš, že máš v garáži auto, ty to len predpokladáš. Už som povedal, že som skeptik...pre mňa neexistuje niečo ako VIEM...je len predpoklad a možnosť, že neviem. Viem jedinú vec, že som. Tým sa končí moje absolútne poznanie. Dokonca aj osobnú skúsenosť možno spochybniť...najmä ak...ako si to povedal...myseľ je pod plnou kontrolou :D


16.
označiť príspevok

clear1 muž
   16. 5. 2007, 16:55 avatar
Ahoj Sauron.
Takže k veci: K slovu "zasvätenie" som sa už vyjadril. A ak Ti to nedošlo prvý krát, predpokladám, že je zbytočné ďalej sa týmto slovom zaoberať. Snáď len toľko: Tvoj duchovný rast nestojí a nepadá na nejakom zasvätení. Je to čisto o tom čo so svojou mysľou chceš a dokážeš urobiť Ty sám.
"Uspokojenie": Všetko čo si napísal okolo tohto slova sú Tvoje "výtvory". A nechápem čo sem pletieš "výtvory" vytvorené z neoverených informácií. Držme sa faktov, OK?

Prečo nikto neuznáva Sc. ako vedu? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Scientologické fakty sú v rozpore s tým čo tvrdí a na čom stojí psychiatria. (inak na čom vlastne stojí psychiatria? Na teóriách, ktoré niesú NIČÍM PODLOŽENÉ. Ak sem náhodou zablúdil nejaký psychiater, prosím, dávam Vám možnosť obhájiť "liečenie" elektrošokmi, prefrontálnou lobotómiou a chémiou, ktoré robia z ľudí len neškodné zvieratká, ktoré sa o seba už nedokážu postarať sami... Chich, to je liečenie?? Zdravý, alebo vyliečený človek podľa mňa vyzerá inak:-) A ak sa ľudia dozvedia o funkčnosti Sc. techník, psychiatria bude odpísaná (inak toto sa už deje. A znovu opakujem, že nejde o nejakú nenávisť. Teda aspoň nie zo strany Sc. :-) Ide o fakty..). Je preto potrebné vyhlasovať Sc. za sektu (samozrejme veľmi nebezpečnú) bažiacu po prachoch a jej techniky degradovať na nefunkčné, alebo ešte lepšie NEBEZPEČNÉ (vymývanie mozgov). Platí známa vec, že 1000 krát zopakovaná lož sa stáva "pravdou"...

"Tak prečo ju nikto za vedu neuznáva?"
Scientológiu za vedu nepovažujú len Scientológovia. Stačí keď si uvedomíš, že ktokoľvek, kto dostane neskreslené informácie o Sc. je schopný vidieť psychiatriu (a psychiatrov)takú aká je. Veď práve preto ich v Amerických väzniciach pribúda... Keďže si skeptik, znovu (a znovu a znovu...) opakujem - nejde o nejaký akt pomsty voči psychiatrii (psychiatrom). Ide len a len o to, aby sa ľudia dozvedeli PRAVDU. No a na to je potrebné "odstaviť" tých, ktorí klamú. Je to logické. Ak by mali pravdu psychiatri, neprehrávali by všetky súdy, alebo by aspoň sem-tam vyhrali...:-)

"Počas akejkoľvek práce s mysľou je človek plne pod kontrolou...Oh...toto je veľmi nepekne povedané, priam mi z toho naskakujú zimomriavky..."
Áno, keď som to písal, mal som pocit, že to nepochopíš, resp. pochopíš to zasa na základe neoverených informácií. Takže vysvetlím bližšie: Ak by bol možný autoauditing, alebo inak samoauditovanie, nebol by potrebný nikto, kto by mal nad procesom kontrolu. Ale možné to nie je. Človek, ktorý je v auditingu musí byť pod kontrolou, aby proces prebiehal tak ako má. Nie preto, že by to bolo nebezpečné, a už vonkoncom nie preto, aby sa mu nejakým spôsobom vsugerovávalo, no, ja neviem, trebárz "prines peniaze...prines peniaze...(chich, inak to ani nie je možné.Keď si v auditingu, si pri plnom vedomí. Nie si v žiadnom zmenenom stave vedomia. Si TU a TERAZ, akurát riešiš veci, ktoré by si inak riešiť nevedel) A opäť je to logické. Keď šoféruješ auto, tiež si tam preto, aby si mal "veci" pod kontrolou. Nie preto, že by šoférovanie bolo nebezpečné. Jednoducho preto, lebo je to potrebné. Niekto to auto viesť musí... Ak by si potreboval bližšie vysvetlenie techniky zvanej auditing, nie je problém...

"A s tým prirovnaním s ženou si dosiahol...počkať...čo? To, že si vsugerujem, že ma moje telo utláča, to si myslel?"
Opäť si to pochopil nesprávne. Prečítaj si tú časť ešte raz a nesnaž sa vidieť niečo čo tam nie je. Prečo by Ťa malo utláčať Tvoje vlastné telo? Chi-chi, nehnevaj sa, nemyslím to v zlom - ale začínam mať pocit, že máš problém... :-)

"Vystatovať sa tým koľko niekto ľudí pošle do väzenia..."
Si skutočne skeptik. Tie informácie neboli myslené ako vystatovanie. Považuj ich skôr za argument. Skrátka fakty sú fakty. Elektrošoky ničia mozog a tým celú ľudskú bytosť? Tak potom sú zločinom a ten čo ich predpisuje a prevádza je zločinec. A zločinec patrí za mreže. Logické. Nič viac, nič menej. Pochop konečne, ide o fakty. A o PRAVDU.

"Okrem toho, v americkom súdnictve rozhodujú porotcovia, nie sudcovia ako u nás, takže tam je laický prvok...a ten býva nespoľahlivý..."
Super, tak sa na to pozrime. Nespoľahlivý by sme mohli nazvať aj nestály. A keď je niečo nestále, je to raz tak, a potom zase inak... Ako potom vysvetlíš, že páni psychiatri prehrávajú VŠETKY, opakujem VŠETKY súdy? Doteraz neexistuje jediný, ktorý by vyhrali. Ako to vysvetlíš? Veď by to malo byť fifty-fifty, či nie??? :-) Teším sa na odpoveď.

""Jednoducho. Skrátka to VIEŠ."Omyl, predviedol si VIERU."
K tomuto len toľko: Čakal som, že to nepochopíš. Takže ešte raz - medzi VIEROU a VEDENÍM je rozdiel. To čo VIEŠ - VIEŠ. To čo nevieš, v to (ne)VERÍŠ. Bolo by dobre, aby si sa prebral zo stavu, ktorému hovoríme "MUSÍM MAŤ PRAVDU". V tomto stave nie je možné rozumné vyhodnocovanie údajov a potom chápeš veci tak ako ich nepíšem. Skrátka musíš mať pravdu. Za každú cenu, aj keby si ju nemal. (Viď vzor to čo si napísal o tom mojom ženskom príklade. To bolo Tebou úplne nelogicky vyhodnotené)

"Nepodal si žiaden argument či spôsob ako to overiť.."
Spôsob ako to overiť? Ach-jaj, Ty ho nevidíš? (alebo ho nechceš vidieť?) Je predsa v tom istom článku, len na inom mieste. Ale OK, nebudem Ťa trápiť - je len jedna pravda a to TVOJA PRAVDA. A pravdivá je pre Teba len VLASTNÁ SKÚSENOSŤ. Všetko ostatné je VIERA. Neviem, treba pokračovať? :-) Už vieš ako to overiť? Mohol by som Ti tu napísať tony príkladov ľudí, ktorý už VEDIA, ale čo by si z toho mal Ty? Len by si nahradil jednu (ne)VIERU druhou... Preto vždy každému hovorím NEVER MI. OVER SI TO!!

"...pre mňa neexistuje niečo ako VIEM..."
Hmm, tak to Ťa tak trošku ľutujem. Nič nevedieť... Ako to len hovoríme človeku ktorý nič nevie? Chich, hlupák? Ale nie, nesnažím sa Ťa uraziť. Viem, že nie si hlúpy. To len tie Tvoje názory... :-)
Ale teraz ma napadlo, má to aj výhody. Ak náhodou zistíš, že Ťa manželka podvádza...chich, ešte vždy si môžeš povedať, že je to len predpoklad, alebo, chi-chi, môžeš pochybovať o tom, či je to Tvoja manželka, alebo... :-)

"Viem jedinú vec, že som."
A tu Ti dám otázku: Vieš, že si KTO, alebo ČO??? (aj toto sa môžeš dozvedieť.Žiadny problém...)

K Tvojej záverečnej narážke: Ako som už spomenul, počas auditingu si pri plnom vedomí. Po celý čas si uvedomuješ, že si, kto si, kde si. Na dnes HOWK! Prajem Ti pekný deň


17.
označiť príspevok

Sauron
   16. 5. 2007, 19:21 avatar
Drž sa faktov, to ti aj ja odporúčam.

Scientológia nevychádza z vedeckých poznatkov ale z rôznych kultov zaodetých do trblietka vedy. Vo vede nemá pojem ako duša miesto ani pojem ako oslobodenie od matérie. Pre vedu totiž nič okrem matérie a energie nejestvuje. Veda sa nešíri pomocou súdnych procesov. A šírenie...pravdy? Hehe...stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou...ako pre teba, napríklad. A radšej mi dokáž, že psychiatrovia prehrávajú všetky súdy...z nejakého neutrálneho zdroja, najlepšie troch nezávislých, inak ti neuverím. Ak my môžeš previesť tony príkladov, predveď ich, zatiaľ si predviedol len prádzne slová o "pravde".

Inak, Sokrates povedal, že vie, že nič nevie. Nazval by si Sokrata hlupákom? Asi áno, ale to je tvoja vec.

A otázka KTO alebo ČO? Vieš...mne je to úplne jedno :-D


18.
označiť príspevok

Sauron
   16. 5. 2007, 19:29 avatar
Oh...ešte čosi...to si kde prišiel na to, že všetko sa lieči len elektrošokmi? Mozog je len kopa neurónov a nervových spojení...ak proste nejaká chémia chýba, treba ju dodať.
A to s tým utláčaním tela...mal som na mysli scientologické učenie akéhosi sa oslobodzovania sa od matérie...alebo také čosi...neviem, ty by si sa v tom mal vyznať lepšie :DDD


4.
označiť príspevok

clueda
   13. 5. 2007, 23:56 avatar
rayenne
Viem co myslis, mam vela spomienok, na ktore nachcem vobec mysliet, ale neviem ci by som bola obetou minulosti. Nechavam minulost minulostou. Dlho som to nedokazala, ale teraz sa velmi snazim, a uz nemam problem o minulosti hovorit, aj ked to nerobim rada. A pokial sama nespominam, len tak same od seba sa mi nechcene spomienky a veci ktore by som radsej neprezila nepripominaju.


11.
označiť príspevok

rayenne žena
   14. 5. 2007, 19:03 avatar
vieš, u mňa je problém že doteraz o niektorých veciach nedokážem hovoriť a viem že pokiaľ sa nezmierim s minulosťou tak sa nikdy neprestanem trápiť a ďakujem za chápavé slová.


5.
označiť príspevok

spravarka
   14. 5. 2007, 11:27 avatar
nemam nijake spomienky, ktore by moj mozog laskyplne zablokoval. spominam si na vsetko zle a neprijemne velmi dobre a velmi casto. a som rada, ze je to za mnou, ze teraz je mi lepsie. mam take heslo, minulost nezmenim, tak naco sa nou trapit, aj ked niekedy sa neprijemnym spomienkam clovek nevyhne, samozrejme. ale je dobre ze su, aspon si clovek uvedomuje radost, ze su to nastastie uz len spomienky...


15.
označiť príspevok

ďzolisa
   15. 5. 2007, 20:02 avatar
Asi viem o čom hovoríte, síce je to už dávno preč a máte nové možnosti, možno sa blíska aj na zmenu, sadíte semienko nádeje a dúfate. Ale zrazu keď začne klíčiť minulosť ju opäť pošliape.


19.
označiť príspevok

clueda
   17. 5. 2007, 17:37 avatar
Asi tak, je to tazke... akurat dnes som nad tym vsetkym rozmyslala, ci je to vsetko uz za mnou...Na vonok sa clovek tvari vyrovnane, a cim sme starsi tym vyrovnanejsie sa musime tvarit. Ale je to skutocne tak? Neovplyvnuje vsetko co robim to co som zazila v minulosti??? Neviem...


20.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 5. 2007, 20:57 avatar
Clueda,
je to aj tak, ako predpokladáš - ale len potiaľ, pokiaľ sa so svojimi zážitkami z mladosti/minulosti sama alebo pomocou blízkych priateľov nevyrovnáš/nevysporiadaš.
Nedovoľ príliš dlho "zlej" minulosti zasahovať do Tvojej "lepšej" prítomnosti a budúcnosti!


21.
označiť príspevok

beinka
   16. 7. 2007, 01:10 avatar
ja sa vzdy tvarim ze vsetko ja ok...som taky flegmaticky typ...ale ked som sa zamyslela nad tym co mi mohlo v zivote ublizit a zanechat jazvu na dusi dosla som na to ze som zjazvena az az. Napr. mala som priatela s ktorym som chodila 2 roky. Hrozne som ho lubila a nakonec sme sa hadali tak casto az tonebolo zdrave tak som to ukoncila. Sme sice dobry kamarati a s jeho terajsimi aj bivalimi frajerkami chodim po kavickach ale mam pocit ze uz nikdy nebudem lubit. Pride za mnou chalan ktory sa mi aj paci aj ja zlaty ale ja ho odbijam len aby som sa nezalubila. Bojim sa toho ze zasa pride ten kolotoc a ja zasa budem na nom sediet.Mozno raz odbijem aj toho co je ta moja takzvana chybajuca polovicka


23.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 7. 2007, 11:17 avatar
Beinka,
hlavu hore, ten pocit sa časom utlmí a stratí. Uvedom si, že "odbíjaním" aj tých chalanov, ktorí sa Ti páčia, nielen "ochraňuješ" samú seba, ale predovšetkým sa ochudobňuješ o možný nový z najkrajších ľudských citov. Nerob už tak - a to aj za cenu ďalšieho možného sklamania!


22.
označiť príspevok

kolinany
   20. 7. 2007, 01:02 avatar
vela mojich spomienok boli - a za vsetky mozu ludia .. ci uz ja, alebo moji priatelia .. vlastne, byvali priatelia ..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:55,  Kým Facebook neplánuje zakázať politickú reklamu ani v prípade, keby obsahovala klamstvá,...
dnes, 19:55,  Celkom futuristicke. V Haluziciach sa pise rok 1920. ,:-))))))))))
dnes, 19:54,  Edo už dávno nominoval Kisku za premiéra, len mu to nevyšlo ako je u neho bežné :)
dnes, 19:53,  Trol Edo poctivo spamuje !
dnes, 19:52,  Najmä v bývalých postoviestkych krajinách pôsobila sieť fingovaných účtov s neznámymi...
dnes, 19:52,  Co Uhrik.....ale Kiska rovno premierom. A dal to na Prochazku. :-)))))))))))
dnes, 19:50,  Vyše sedem miliónov ľudí si pozrelo dezinformácie, ktoré šírilo 2800 prokremeľských...
dnes, 19:49,  Nic pre teba präkäkät. Ty gule nemas. :-))))))))))))))
dnes, 19:48,  Tisíce účtov prepojených na Rusko nabádali voličov hlasovať krátko pred referendom za...
dnes, 19:48,  3. - era- ešteze to nebola vobec rečnícka otázka *21
dnes, 19:48,  Ruské účty na Twitteri boli krátko pred brexitom nápadne aktívne Neskôr postupne...
dnes, 19:46,  To je pol roka stará správa ....
dnes, 19:43,  8. novembra 2019 :)
dnes, 19:43,  Raz by aj Uhrík chcel do vlády *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 19:42,  18. to chce psychiatra , a dobrého IT technika
dnes, 19:42,  osvieteny , to je z ktorého roku článok. čo tym chcel básnik povedat?? *21
dnes, 19:39,  50 tem s názvom vyludnené DF to chce gule a nespam
dnes, 19:37,  Na výškrab idú ako na dovolenku - užiť si to ;)
dnes, 19:37,  tak ano, chvilku si uzivaju :)
dnes, 19:36,  9. tvoja matka, preto si nepodareny potrat a kripel
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do roboty, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 856 bytes in 0,262 seconds)