Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Spomienka na pravdu, o ktorej sa nepíše...

6
reakcií
1537
prečítaní
Tému 13. marca 2012, 22:23 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 3. 2012, 22:23 avatar
Vzpomínka na PRAVDU o které se nepíše a nemluví
V roce 2005 přišel do mé kanceláře muž, který mi otevíral oči jaký byl podvod naše "SAMETOVÁ REVOLUCE". Vyprávěl, jak se dostal přes Rakousko do Itálie a Francie. Pak mi řekl, že tu byl začátkem března roku 1989. S Mitterandem. Byli za Havlem v
base a dělal mu překladatele.
Vzpomněla jsem si na zprávu, která mne zaujala v poledních zprávách v rozhlase: „FRANCOUZKÝ PREZIDENT FRANCIOS MITTERAND DNES PŘICESTOVAL NA NEOFICIÁLNÍ NÁVŠTĚVU DO ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY. NEJPRVE SE ZASTAVIL VE VĚZENÍ ZA VÁCLAVEM HAVLEM, KDE SPOLU POSNÍDALI A PAK ODJEL NA HRAD ZA GUSTAVEM HUSÁKEM. PO OBĚDĚ ODJEL.
Večer jsem marně čekala na podrobnou zprávu, protože mi nešlo do hlavy, proč by prezident cizího státu jednal ve vězení s nějakým Václavem Havlem. Mluvili o plánu „sametové revoluce“. Václav Havel prý dostal instrukce jak má napsat scénář k
provedení převratu a pokud se vše dobře provede, bude prezidentem. Měl napsat scénář „Sametové revoluce. Stále jsem nechtěla věřit vlastním uším. Dodala jsem: Ale že jsme tu revoluci hezky zvládli že? V Jugoslávii vraždil soused souseda a u nás to proběhlo bez zbytečného zabíjení. Na to mi odpověděl, že se musí smát, když slyší jak jsme to hezky nazvali "Sametovou revolucí".
Že to byla dohoda Gorbačeva se západem. Gorbačev za to, že východní Evropu pustí západu, dostal spoustu milionů dolarů. Zeptal se: Vy jste si nevšimla, že od jisté doby mohou v Rusku platit rublem i dolarem? Jugoslávie už tenkrát byla odběratelem západního zboží. O tu západ nestál. Proto si museli svobodu vybojovat.
Ale my jsme měli například zemědělství na takové úrovni, že nám ho záviděl celý svět. Vyráběli jsme spoustu zboží a byli jsme velkou konkurencí západního trhu. Naši výrobu jsme vyváželi téměř do celého světa. Měli jsme se stát odběrateli jejich zboží. Zrušit naši výrobu a podnikat jen ve službách a zprostředkovatelské činnosti.
Řekl mi: dnes si paní myslíte, že ta revoluce proběhla dobře, ale brzy přijdete na to, že vlastně tento stát dopadne z celé Evropy nejhůř. Proč myslíte, že Klaus váhal s tou privatizací? Proč myslíte, že ji provedl tak, jak ji provedl?
On přece není tak hloupý, aby nechal rozdat celé hospodářství za hubičku. To byl plán té vaší „Sametové revoluce“. Tady se mělo zrušit funkční zemědělství, ocelárny, doly, automobilový a zbrojní průmysl a všechny podniky, které něco vyvážely. To vše musel jako ministr financí udělat Klaus aby to bylo na koho svést. Byl to Havel, kdo podepsal dohodu a věděl, že pokud vše půjde podle jeho scénáře, bude prezidentem.
Podle jeho scénáře se založilo Občanské fórům a počítalo se s tím, že to všechno odnese OF, které se pak rozpadne. Jenže Klaus nespěchal s tím rozdáváním našich podniků. Mnoho osobností z politiky s tím také nesouhlasilo. OF se rozpadlo dříve, než privatizace začala. Mezi Klausem a Havlem docházelo často k vyměně názorů. Klaus založil ODS a myslel si, že to uhlídá. Mohl si tenkrát vybrat, dělat za 40 000, - a bát se že skončí v některém sudu v Orlické Přehradě jak skončilo mnoho nepohodlných lidí, nebo pracovat podle plánu a brát 140 000,-Kč. Zeptal se mne co bych si vybrala já.
Uvědomila jsem si, jak jsem Klausovi neprávem dávala za vinu tu špatně provedenou privatizaci. Žádné dějiny se nepsaly podle pravdy. Kvůli Havlovi se vracel lidem majetek. Nevrátil se všem. Restituce byla omezená jen do té doby, než se vrátí majetek Havlovi a jeho kamarádům. Kdo ji nestihl, měl smůlu. Příliš jsem věřila, že "PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ" O to větší je pro mne zklamání, když vidím kolem sebe tolik lží, podvodů a nenávisti. Nezačala ta lež náhodou už 17.listopadu 1989? Ze západu nakupujeme mnoho zboží, ale také vysokou kriminalitu. ŽEBRÁKY A BEZDOMOVCE.
NESPRAVEDLNOST A LEŽ JE V TOMTO STÁTĚ BĚŽNÝ JEV, NA KTERÝ SI STÁLE NEMOHU ZVYKNOUT. Proč tolik lží a přetvářek? Smrt k životu patří a důležité je jak budeme na zemřelého člověka vzpomínat.
Myslíte si, že se naše vnoučata dozvědí SKUTEČNOU PRAVDU?
Věřme, že ano, a že na tom dnešní média nic nezmění.
Alena F. Alma
Súhlasí dubák, rain...


2.
označiť príspevok

rain...
   14. 3. 2012, 07:10 avatar
Bola som v tej dobe mladá s mladou rodinou, takže som mala iné starosti, ale asi tak po 10 rokoch som to kdesi v hlave vnímala presne takto. Len v dnešnej dobe je to minulosť, história. Človek má toľko existenčných starostí a nezostáva mu síl po toľkých rokoch niečo rozoberať. A neviem si predstaviť akým spôsobom by sme to mali dať do poriadku. Možno je čas na pretvorenie spoločnosti od základu a aplikovať triezve myšlienky, reálne pohľady, ekonomické plány s ľuďmi, ktorí myslia zdravo aby sme sa z tohto srabu dostali.
Súhlasí Kasafran


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   14. 3. 2012, 08:54 avatar
lenze najprv by sme sa museli naucit byt ako popolusky - cocku zvlast a kukurici zvlast...


4.
označiť príspevok

pollio
   14. 3. 2012, 09:20 avatar
bol raz jeden socík a to bola ideálna spoločnosť, kde sa všetci mali radi a jeden druhému si pomáhali, všetko bolo spoločné a tak sa nekradlo ale len premiestňovalo ale potom zlí kapitalisti kúpili za pár grošov dobrého kráľa... a ostala len nostalgia.


5.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 3. 2012, 00:27 avatar
Pollio,
Teba tiež mali všetci radi, a preto Ťa neukradli, ale premiestnili/predali aj s dobrým kráľom...? A teraz Ti je už konečne hej, však...?


6.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 3. 2012, 12:39 avatar
Popísalo sa toho už všeličo. Napriek nesporným hodnotám v sebestačnosti, ktoré bývalá režim presadzoval, bolo v tomto policajnom štáte mnoho nespravodlivostí. Utláčal individualitu a kreatívnosť ľudí. Núteným rovnostárstvom navyše podporoval v ľuďoch lenivosť. Nehovoriac o politickej servilite. Pamätám si to tiež dobre. Ľudia to všetko na sebe cítili a ich túžbou bolo vymaniť sa z toho všetkého - a taktiež - z područia Sovietskeho Zväzu. Len si rozpomeňte na 1968 rok, keď sa Slovensko chcelo vydať svojou vlastnou cestou.

Viem, že medzi ľuďmi kolujú všelijaké "sprisahanecké teórie", ale bola to aj silná túžba ľudí zdola, ktorá spôsobila pád železnej opony. Nielen na Slovensku, ale aj inde: najprv oslabenie v Rusku, potom v NDR, u nás a v ďalších krajinách.

V tom čase vládla medzi ľuďmi obrovská radosť, ale aj spolupatričnosť, ochota pomáhať si a prekonávať počiatočné ťažkosti, ale aj akési hrdinstvo keď sa masy vydávali spočiatku do ulíc, pričom ako dopadnú, nebolo ešte isté, ako nič. Doteraz si pamätám zvláštnu atmosféru, hmlu a napätie v ovzduší - najmä u všade postávajúcich policajtov s vodnými delami, o ktorých ste nevedeli, ako zasiahnu.

Mali sme vtedy jedinečnú šancu využiť oproti Západu jedinečné výhody, ktoré sme vtedy mali - spolu s touto obrovskou vnútornou energiou ľudí vyplývajúcou zo splnených túžieb po spravodlivom a v mnohých prípadoch aj čestnom živote - veď každý podobne zmýšľajúci musel vidieť nespravodlivý rovnostársky, servilitu a kult osobnosti vynucujúci režim na každom kroku.

Že táto energia bola potom odvedená iným, nesprávnym smerom - to je už niečo iné a tiež na tom nesieme spolupodiel zodpovednosti my všetci. Veď vtedy bola jedinečná doba, keď sa akákoľvek myšlienka zdola veľmi ľahko presadzovala. My sme sa však nechali zaslepiť očakávaním predovšetkým lesku MATERIÁLNYCH hodnôt, ktoré nám sľubovali krajiny západu, a preto sme tak rýchlo prijali ich hotové modely správania. My sme však nemali slepo preberať, ale mali sme zo všetkých síl hľadať vlastné cesty. Ktoré by najprv začínali zhodnotením VÝHOD, ktoré máme oproti západu, a ktoré oni nemajú - a na týchto výhodách potom ďalej stavať. Veď tých diskusií o ďalšom vývoji bolo viacero, aj viacero názorových smerov, akurát sa presadil tento, ktorým kráčame dodnes.


7.
označiť príspevok

pomocnik muž
   24. 3. 2012, 12:49 avatar
Kasafran, pokiaľ chcete nášmu národu skutočne pomôcť, podporujte aj naďalej vysoké morálne hodnoty spravodlivosti, cti - ako to najzákladnejšie, na čom je potrebné stavať. Napriek mnohému nesprávnemu tu ešte stále existuje isté množstvo ľudí - najčastejšie drobných poľnohospodárov ale nielen, ktorí tvrdo pracujú, prekonávajú ťažkosti a snažia sa o sebestačnosť. Ak máte možnosť, skúste podporovať predovšetkým ich.

Nesprávnosť dnešného systému sa ukazuje čoraz viacej, a tiež aj jeho neudržateľnosť. (Tiež bez toho, aby sa to niekde dohodlo) sa ženie k náhlemu zrúteniu podobne ako sa to stalo s bývalou "železnou oponou".

Avšak potom, čo sa nesprávne zrúti, ukáže sa, nakoľko bolo podchytené to "správne". Tí spomínaní, ktorí sa už dnes snažia o sebestačnosť, budú mať najlepšie predpoklady, aby krízu prekonali, a na nich bude stáť celé budúce hospodárstvo. To, čo teraz nie je viditeľné, začne znenáhla rásť, objavovať sa na rôznych miestach ako "huby po daždi".

Už teraz som si istý, že "zhora" sa veci nebudú dať zlepšiť, pretože všetko už započalo naberať obrátky nezvrátiteľným smerom.
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 727 bytes in 0,226 seconds)