Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /nfsmnt/hosting2_1/c/5/c5100a80-8890-421f-9b06-247f190ba25b/diskusneforum.sk/web/data/content/tema/code.inc on line 151
 Spojené štáty ako historický vzor "slobody" pre celé ľudstvo
Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Spojené štáty ako historický vzor "slobody" pre celé ľudstvo

10
reakcií
128
prečítaní
Tému 25. februára 2020, 13:27 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 2. 2020, 13:27 avatar
Spojené štáty ako historický vzor "slobody" pre celé ľudstvo

Bolo treba pôdu na výrobu potravín a OBCHOD, tak si ju zobrali. Čo na tom, že vyhnali z pôdy a pozabíjali milióny Indiánov a zvyšok zdevastovali v rezerváciách cez OBCHOD s alkoholom.
Prvou stálou osadou na území dnešných USA bola španielska osada St. Augustine na Floride, založená roku 1565. Prvá anglická usadlosť Jamestown vo Virgínii sa datuje do roku 1609. Správa, že sa v Amerike dá uživiť, spôsobila rozsiahly prílev kolonistov. Veľmi ich priťahovala nádej, že tu nájdu zlato (tzv. zlatá horúčka). Postupom času sa zabraté územia rozširovali a zisky sa zvyšovali. Dialo sa to na úkor domorodých Indiánov, ktorí pre svoj spôsob života potrebovali veľké priestory. Tým však zostali len miniatúrne rezervácie a sudy lacného alkoholu...

Bolo treba ropu na OBCHODovanie a tá bola v mexickom Texase, tak si ju zobrali. Čo na tom, že to bolo mexické územie a takto sa urvalo Mexiku ropné bohatstvo, ktorým USA dnes prekypujú a Mexiku tak zúfalo chýba? Mexicko-americká vojna bol ozbrojený konflikt medzi Spojenými štátmi americkými a Mexikom v rokoch 1846-1848. Vojna bola vyvolaná sporom medzi USA a Mexiko o vládu nad územím Texasu. Mexiko neuznávalo odštiepenie Texasu v roku 1836 a po celú dobu existencie Texaskej republiky (1836-1846) považovalo Texas za svoju vzbúrenú provinciu.

Zatiaľ čo mexickí historici označujú za príčinu vojny anexiu Texasu zo strany USA v roku 1846, Američania (ktorí krátkodobú nezávislosť Texasu uznali) považujú anexiu Texasu realizovanú so súhlasom Texasanov za legitímnu a za príčinu vojny považujú napadnutie pevnosti Fort Texas mexickou armádou, ku ktorému došlo 3.  mája 1846. Mimochodom, ako by sme čítali čosi o súčasnom Kryme. Ale to je celkom jasne v očiach Američanov niečo iné... veď v tomto texaskom prípade išlo len o ropu.

Bolo treba lacnú pracovnú silu na plantáže a rozvoj OBCHODu, tak si zobrali otrokov. Čo na tom, že si v ústave dali pre seba základné "ľudské" práva? Za dvesto rokov zobchodovali 15 miliónov afrických otrokov. Rovnaký počet vraj pred transportom už v Afrike v neľudských podmienkach zahynul...
Stačilo na to v americkom zákone ustanoviť, že otrok je "vec". Takto sa teda bohatstvo zväčšovalo aj vďaka černochom afrického pôvodu, ktorých sem od roku 1619 privážali na prácu ako otrokov. V roku 1791 k ústave USA bola doplnená Listina práv, zaručujúca občanom neodňateľné práva. Otrokov sa to netýkalo...

Bolo treba lacnú pracovnú silu do továrni, aby bežal OBCHOD, tak si zobrali otrokov z plantáží  a urobili z nich "slobodných" nádennikov. Stačilo "objaviť", že otrok už nie je "vec" a vyhlásiť svätú vojnu severu proti juhu a ešte sa aj tváriť, že ide v prvom rade o ľudské hodnoty. Čo na tom, že oslobodení otroci žili následne v podmienkach horších ako zvieratá a robili 12-16 hodín denne...
Čo na tom, že "oslobodení" čierni museli ešte v roku 1968 na olympiáde zvierať na stupňoch víťazov zovretú Čiernu päsť proti rasovej diskriminácii? Čo na tom, že voliť ako slobodní občania mohli v skutočnosti v celej Amerike až od roku 1975!

V roku 1860 bol zvolený za prezidenta republikán brahám Lincoln, ktorý svoju kampaň postavil na téme obmedzenia šírenia otroctva a jeho postupnej likvidácii. Mimochodom, až v roku 1920 devätnásty dodatok ústavy zaručil volebné právo žien. A až v šesťdesiatych rokoch 20. storočia z veľkej časti vďaka sile hnutia za občianske práva, bola prijatá ďalšia vlna sociálnych reforiem presadzovaním ústavných práv voľby a slobody pohybu pre Afroameričanov a iné rasové menšiny.

Čo na tom, že na európskom kontinente Hitler okupoval Rakúsko, Poľsko, Belgicko, Holandsko, Francúzsko, Nórsko, Švédsko, Česko? USA boli neutrálne. Ponúkli však Británii "lease a lend" OBCHODy a Nemecku súbežne dodávali komponenty na Cyklón B. Veď OBCHOD je pre USA nadovšetko.
Rusku bojujúcemu osamotene proti nemecko-nacistickej mašinérii ponúkli to isté - Rusko splatilo posledné miliardové pôžičky slobodomyseľným americkým obchodníkom až koncom roku 2000! Veľmi sa mýlia naivisti, ktorí si myslia, že vraj USA "nezištne" pomáhali európskym krajinám v boji proti hitlerovskému Nemecku!

Do vojny proti fašistickej osi BeRiTo (Berlín-Rím-Tokio) vstúpili, ale až keď neprozreteľne Japonci bombardovali Pearl Harbour. To už sa priečilo obchodnej politike z vojny extrémne bohatnúcich USA! Zabudnite na to, že to USA urobili preto, aby nebodaj oslobodili Európu od nemeckých fašistov, ktorí dovtedy vyvraždili milióny európskych židov, Holanďanov, Juhoslovanov, Grékov, Poliakov, Francúzov a najmä Slovanov na východe Európy. Až po japonskom útoku na Pearl Harbour v decembri 1941 vstúpili Spojené štáty do druhej svetovej vojny po boku Veľkej Británie, Sovietskeho zväzu, Číny a ďalších spojeneckých národov.

Roky odkladali následne USA vylodenie v Európe. To nebol zjavne ich job. Zjavne chceli, aby Rusko najprv vykrvácalo. Od roku 1942 naťahovali čas pod rôznymi zámienkami - až do roku 1944! Čo na tom, že len za tieto dva roky zahynulo v Európe 15 miliónov ľudí! Až keď Rusi oslobodili cely východ a rútili sa nezadržateľne ku Berlínu, bolo treba z obchodných dôvodov zabrániť, aby oslobodili nebodaj celú Európu. Kde by potom americkí kapitalisti obchodovali?

Áno vo vojne zahynuli aj Američania - česť ich pamiatke! Ale napriek tomu, že je treba ľutovať každú ľudskú obeť, nezabudnime aj na to, že Američanov zahynulo v druhej svetovej vojne 250 tisíc, ale len Juhoslovania mali 400 tisíc obetí, národy sovietskeho zväzu 12 milónov -a to priamo vojenských obetí... ale nezabudnime aj na to, že kým Európa ležala nakoniec v ruinách - USA sa stali vo vojne definitívne najbohatšou krajinou sveta!

Už len z tejto malej rekapitulácie musí byť každému jasné - ak bolo a je niečo v Amerike vždy slobodné - tak je to na absolútne prvom mieste OBCHOD. A ľudské práva a slobody sa uplatnia iba keď to je potrebné pre ešte väčšiu slobodu OBCHODU.

Aj preto Amerika so svojimi bývalými prezidentmi pokrytecky predstierajúcimi, že chcú všade predovšetkým oslobodiť národy a priniesť im americkú demokraciu ako osvedčený vzor, tak hanebne zlyháva. Stačí sa pozrieť v Afganistane, Iraku, predtým v Libyii, či Vietname. Prišli totiž oslobodiť OBCHOD a miestni o to nestáli...

A preto sa nedivme Trumpovmu "America First!", lebo jeho myslenie dôsledne vychádza z “najlepších” tradícii amerických kolonistov, ale nedivím sa ani slovám francúzskej ministerky obrany, že "Donald T. by rád zamenil článok 5 zmluvy o NATO, za článok "F35" - to jest priateľ bude pre USA len ten, kto 2% HDP na obranu dá za americké zbrane...už dlho predsa nebola vojna a z vojny sa bohatne slobodnému americkému OBCHODU vždy najlepšie!
Súhlasí havran, Boris, Kacír


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 2. 2020, 13:29 avatar
Shake It Off - Taylor Swift (Violin Cover by Kimberly McDonough)


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 2. 2020, 14:32 avatar
nemôžeme jesť jogurty, keď neviete kúpiť torty, nás to nezaujíma, že ste pokazili svet, kvôli vám nebudeme teraz chorí a možno bude tristo svadieb a tristo pohrebov, kvôli pokazenému svetu

REVOLTA? - Až Se Naše Děti Vzbudí / When our children awake (Official video CZ / EN)


4.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 2. 2020, 15:51 avatar
"Obchodné záujmy sú nadradené ľudským právam"

A. Kiska
Súhlasí Kasafran, Kacír


5.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 2. 2020, 09:59 avatar
30 rokov prázdnych rečí a sľubov. 30 rokov drancovania Slovenského hospodárstva. 30 rokov nedotknuteľnosti a beztrestnosti čelných predstaviteľov Slovenského štátu. 30 rokov ponižovania a uťahovania opaskov. 30 rokov páchania nedoziernych podvodov na Slovenskom národe.
Výsledok? Úpadok Slovenskej spoločnosti ako morálny ako intelektuálny tak aj ekonomický je až tragický. Myslím si že to všetko čo sa deje u Vás na tom Slovensku v tejto zvrátenej dobe je už v podstate horšie než to čo sa dialo za čias komunizmu. Žijem v Spojených štátoch a s hrôzou sledujem dianie na Slovensku. Slovensko nikdy nikoho ani ekonomicky ani morálne už nedobehne ani keby utekalo oproti. Radšej sa vráťte k nejakej novej forme socialistického zriadenia spoločnosti s aplikovanou trhovou ekonomikou. V podstate aj tak všetko čo máte na Slovensku sa aj tak postavilo za čias socializmu. Nemocnice, sídliská, školy, univerzity, celková infraštruktúra, energetika, vodárenská štruktúra, jadrová energetika a tak ďalej a tak ďalej... Veď na Slovensku Vám ani diaľnicu nevedia dostavať. Zaveďte si socializmus a budete sa mať určite lepšie. Ľudia u Vás zomierajú na liečiteľné choroby. Príklad: ľudia horia v Prešove a hasiči nemajú dostatočnú výškovú techniku ale hlavná vec že si u Vás niekto ide robiť super kšeft na kúpe útočných bojových stíhačiek. Na čo sú Vám Slovákom útočne stíhačky? Chcete sa pod taktovkou severoatlantickej aliancie NATO zapliesť do vojny proti Rusku? Slovanský národ - Slovensko bude bojovať proti slovanskému národu - Rusku? Čo ste už na tom Slovensku komplet rozum potratili. Poľnohospodárstvo ste si zničili.
Zdravotníctvo máte v rozklade. Lieky - Potraviny - Benzín - Naftu - Energie - Dopravu a veľa veľa ďalších máte už drahšie ako tu v Amerike. Na Slovensku máte oveľa oveľa vyššie dane ako tu v USA a čoskoro o pár rokov budete mať drahšie už aj služby. Ľudia sú prenasledovaní za názor. To nevidíte kam sa rútite? Treba sa prebudiť! Ak sa zapletiete do vojny proti Rusku tak to bude Vaša naprostá skáza - smrť. Vojenská ofenzíva proti Rusku bude spustená zhruba do dvadsiatich rokov a na tomto sa chcete spolupodieľať Slováci? Každému kto číta tieto riadky dávam na vedomie že vojenský biznis tu v USA je jedným z hlavných ekonomických piliérov. Z času na čas musí USA všetku tú vojenskú produkciu aj použiť aby sa mohla produkovať nová a nová a tak dookola. Preto bol napríklad: Vietnam - Líbia - Iraq - Irán - Sýria - Juhoslávia - Afganistan - Kórea - Sudán - Somálsko a mnohé
mnohé ďalšie agresívne intervencie Spojených štátov. Čo si myslíte že po spustení vojny proti Ruskej federácii, kam budú padať rakety? Paríž? Londín? Praha? Viedeň? Ženeva? Kodaň? Helsinki? Rím? Barcelona? Berlín? Brusel?
Nie nie vážený Slováci tam nikde ani na jedno z týchto miest nespadne ani jedna raketa. Ako prvé sa zničia štáty ako Slovensko, alebo teda ich časti, ako východ Slovenska - východ
Maďarska - východ Poľska...Vystúpte čo najskôr z NATO a EÚ. Vyhláste vojenskú neutralitu. Zaveďte si socializmus s aplikovanou trhovou ekonomikou ako majú napríklad v Číne a choďte si vlastnou cestou, ináč Vás čaká peklo. Je mi nesmierne ľúto všetkých trpiacich ľudí u Vás na Slovensku ktorý tam žijú na hranici biedy. Nevedia sa dostať k liekom umierajú na liečiteľné choroby. Živoria z pár stovák mesačne. Toto všetko je výsledok Vašej 30 ročnej "demokratickej" cesty od roku 1989.
Neviete postaviť pred zodpovednosť nikoho z tých, ktorí spôsobili tento stav Slovenskej spoločnosti. Neviete pracovať s princípom parlamentnej demokracie a v podstate ani s demokraciou ako takou. Posledných 30 rokov je toho na prostým zdrvujúcim dôkazom. Chodievam občasne na Slovensko a novo postavené od roku 1989, čo vidím,sú nejaké len nákupné centrá, rôzne shopingy Auparky, Lidly, Tescá, telekomunikačné centrá,
autoshowrumi, nejaké otrokárske fabriky kde Slováci robia za pár stovák a produkujú tak obrovské zisky ktoré idú aj tak do zahraničia, nejaké elektrodomy ako napríklad NAY a tak ďalej ale nevidím žiadnu nemocnicu postavenú po roku 1989, nevidím žiadnu novú infraštruktúru, žiadne nové školy, či univerzity, alebo nejaké nové výskumné ústavy,
nevidím žiadne nové dopravné stanice žiadne nové letiská žiadne nové sídliská proste nič. Vie mi tu niekto menovať aspoň jednu nemocnicu postavenú po roku 1989? Alebo nejaké nové sídlisko postavené po roku 1989 niekde na Slovensku ? Diaľnica bude kedy ? Koľko bude stáť tá diaľnica ak bude dokončená ? Bude to najdrahšia diaľnica na kilometer
výstavby v celom vesmíre či čo ? Alebo napríklad: Počiatek prečo už nesedí vo väzbe a nehabú mu majetky? Balciar? A mnohí, mnohí iní...?
Mladí ľudia na Slovensku žijú na hypotékach v bytoch, ktoré na Slovensku stoja od čias socializmu. To Vám Slováci nepríde ako trápne toto? Utekajte čím s?ôr zo štruktúr EÚ a NATO, lebo ak Vás agresívna Amerika zaťiahne do vojny proti Ruskej federácii, tak boh s Vaším Slovenským národom. Američania sú národ agresívnych útočných patriotov, žijem tu v USA už dlhé roky a vidím to denno denne, čo sú tí Američania zač. ČSSR malo všetko úplne všetko a teraz už nemáte nič, nič, nič. Áno, máte akože nejakú "slobodu", ale úprimne, čo je to za sloboda? Kvalita života po roku 1989 je hlboko, hlboko pod úrovňou z pred roka 1989.Takmer 2 milióny Slovákov žije na hranici biedy. Toto ste chceli po roku 1989? Slováci prebuďte sa už konečne a utekajte z EÚ a NATO čím skôr. ČÍM SKÔR. Úpadok Slovenskej spoločnosti, ako morálny, tak aj ekonomický, je až tragický. S nástupom zvráteného liberalizmu očakávajte naprosto drtivý, doslova drtivý, dopad celého Slovenska. Takmer 10 000 ľudí ročne mŕtvych na liečiteľné choroby, na tak malý štát, akým je Slovensko, to už nesie znaky páchanej genocídy. 2 milióny ľudí na Slovensku žijúcich v biede z pár stovák mesačne, to je Slovenská pracujúca chudoba!
600 000 nezamestnaných ľudí bez práce.
400 000 agresívnych cigánskych asociálov zabíjajúcich a zmrzačujúcich slušných Slovákov. 500 000 dôchodcov s dôchodkom nižším ako 350 eur.
600 000 prevažne mladých ľudí bolo nútených odísť zo Slovenska.
500 000 ľudí na Slovensku síce pracujú ale len na dohodu o vykonaní práce s príjmom hlboko hlboko pod úrovňou minimálnej mzdy.
Zdravotníctvo v naprostom úpadku. Viac ako 3 a pol milióna exekúcii toto všetko sú výsledky celkovej tragiky Slovenského národa. Tragika úpadku sa s pribúdajúcim časom bude ďalej len a len prehlbovať. V priebehu roka 2020 čakajte na Slovensku zhruba 15 až 20 percentné zdražovanie úplne všetkého počnúc napríklad elektrickou energiou a končiac napríklad mliekom...
Každým rokom sa na Slovensku čoraz viac a viac ľudí prepadá do biedy a ani rok 2020 toho nebude výnimkou. Škoda celého Slovenského zotročeného národa. Tu v Amerike ak človek nevie dôveryhodne dokladovať pôvod majetku tak takýto človek o takýto majetok automaticky prichádza v plnom rozsahu. U Vás na Slovensku je to ako???
Andrej Kiska je príkladom naprostého úpadku a zdrvujúcej tragiky Slovenskej spoločnosti. Socializmus časom ostane poslednou nádejou Slovenského národa.?

Alexander Benčický


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   26. 2. 2020, 10:01 avatar
5/ Kasafran niekto si to musi odsrat!!!))
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 2. 2020, 10:14 avatar
Len počkaj, príde Ondrej a vysvetlí ti, že 30 rokov drancovania tu bolo iba preto, lebo sme mali predtým 40 rokov komunizmus
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   26. 2. 2020, 10:36 avatar
5/ Slobodu??? Co nieje zakazane je dovolene???))


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 10:43 avatar
Další hoax od sudruha Kasafrana


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 11:03 avatar
500 000 dôchodcov s dôchodkom nižším ako 350 eur.   

Absolutne bludy


11.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 2. 2020, 11:18 avatar
(9) Osvietený,
zrejme už neexistuje žiaden spôsob, ktorým by Ti mohla byť prinavrátená prirodzená logika normálne uvažujúceho človeka, pretože Tvoja myseľ je denno-denne preplnená najrôznejšími sionfašistickými protislovenskými hoaxami...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:50,  Že o čo ide nevzdelanec vyhadzovač s íkvé vlčiaka ?
včera, 23:49,  toto je pre vás humaniťaci a rodáci toto je intelekt a debata ktorú ako milenci zvládate
včera, 23:49,  Ale bež do kokota ty fašista vyjebaný udavač tuxezový zejebaný !!!
včera, 23:47,  Ty chudák . Klebetná baba ktorá nevie o čom píše . Nakopni nulaka a vyplač sa schizofrenik
včera, 23:45,  (71) Mil@níčko, ona má na to ľudí, čo jej to nielen dovolia, ale aj zariadia...
včera, 23:40,  Na to dnes zabudni, dostaneš ban a na piču !!!!!!!
včera, 23:40,  A podľa tvojho chliev je len sen, žila si v hovnách a nad krčmou, to by vysvetľovalo tvoj...
včera, 23:39,  144. všecko uz? čakám kedy zamindrákovaní vypadnú, nech mozem zalozit normálnu tému
včera, 23:38,  145. podla tvojho IQ a vyjadrovania ty si zil v chlieve
včera, 23:37,  Otázky na pána premiéra https://youtu.be/iYjMHDOiKos
včera, 23:37,  A ty si žila s vojakmi a s otcom , to vidno na tvojom prijebanom slovníku, aj ťa oplodňovali...
včera, 23:35,  Ja som nemal otca, ja som mal dve mamy !!!!!!! *02*02*02*46
včera, 23:34,  142. mat takého otca, dám ho zavriet na prednú horu *19
včera, 23:31,  Nový ženský problém: Aj by si bolo čo obliect, ale nie je kam ;)
včera, 23:30,  Och ty dievča, mať takú dcéru, tak ju odjebem na pupočnej šnúre !!!!! *15*15*15*15
včera, 23:29,  Čo bude, keď sa nám minú všetky potraviny a budeme musieť íst loviť? Veď ani neviem,...
včera, 23:27,  139. vypiš sa mojko, budeš kludny . povyhrázaj sa, popi*uj si . ulav si zo svojich mindrákov *19
včera, 23:22,  A vždy si to popletie a robí to naopak !!!!!!!!! *46
včera, 23:19,  Žena má dve dôležité poslania ;) Ukľudňovať muža, keď je nervózny a znervózňovať...
včera, 23:16,  Veď nech sa vyplače, nebude musieť večer do vankúša ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V jednoduchosti je krása.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 696 bytes in 1,076 seconds)