hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  počítače  /  téma

Software Freedom Day 2010

príspevkov
33
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 18.9.2010 02:29 ruwolf
posledná zmena 21.9.2010 01:40
1
18.09.2010, 02:29
none
2
18.09.2010, 11:00
No to je super, ako to oslavime?
Premyslam zebych dnes nainstaloval Linux na firemny pocitac, pochopitelne s tym ze vsetky firemne veci bych preformatoval.
none
3
20.09.2010, 13:01
hmm, otazne je, či by to šlo aj dobre ! silne pochybujem že niekedy Linux bude na tom vykonovo ako Windows 98 vieš na čo je dobry Linux? na preformatovanie rootkytov, HDD,...nepouživa len Fat32, NTFS, to sa mi jedine na nom páči-ja som skušal Grenje a ešte taky Jugoslavsky prizvuk Windows ma vačšiu zakladnu inštrukčnu frontu ako akykolvek OS, jeho podpora pre software je na urovni, len treba tomu rozumiet
none
4

3. 20.09.2010, 13:01

hmm, otazne je, či by to šlo aj dobre ! silne pochybujem že niekedy Linux bude na tom vykonovo ako Windows 98 vieš na čo je dobry Linux? na preformatovanie rootkytov, HDD,...nepouživa len Fat32, NTFS, to sa mi jedine na nom páči-ja som skušal Grenje a ešte taky Jugoslavsky prizvuk Windows ma vačšiu zakladnu inštrukčnu frontu ako akykolvek OS, jeho podpora pre software je na urovni, len treba tomu rozumiet

20.09.2010, 15:55
Či by šlo dobre čo?

Ako Windows 98? To snáď nemyslíš vážne!
Inak, čo myslíš pod slovkom "výkonovo"?

WTF "základná inštrukčná fronta"?
none
5

4. ruwolf 20.09.2010, 15:55

Či by šlo dobre čo?

Ako Windows 98? To snáď nemyslíš vážne!
Inak, čo myslíš pod slovkom "výkonovo"?

WTF "základná inštrukčná fronta"?

20.09.2010, 16:02
software predsa, ja som videl bežat Windows 98 na procaku Intel Xeon a potom na najnovšom Linuxe s platenou licenciou a poviem ti, bol som v šoku zakladna inštrukčna fronta ako X86 a X87
none
6

5. 20.09.2010, 16:02

software predsa, ja som videl bežat Windows 98 na procaku Intel Xeon a potom na najnovšom Linuxe s platenou licenciou a poviem ti, bol som v šoku zakladna inštrukčna fronta ako X86 a X87

20.09.2010, 16:08
Čo softvér? (Dal som 3 otázky, neviem, na ktorú je to odpoveď.)

WTF Windows 98 na Linuxe?
Windows 98 je len pre x86tkové procesory(a ani tie nie všetky, nedokáže využiť 64bitové),
Linux beží na tomto všetkom: odkaz
none
7
20.09.2010, 16:19
akykolvek software pod LInuxom nebeži dobre, konkretne GIMP...čakal som, že na licencovanej verzii to bude lepšie, no hroza hroz !sorry ale pokial za tri roky nik nedokaže opravit tieto nedostatky tak je to smutne, nehovoriac o Blender-i to je čo Maya v plinkach, vydana ako beta ? ešte neznamena že bež aj beži
none
8

7. 20.09.2010, 16:19

akykolvek software pod LInuxom nebeži dobre, konkretne GIMP...čakal som, že na licencovanej verzii to bude lepšie, no hroza hroz !sorry ale pokial za tri roky nik nedokaže opravit tieto nedostatky tak je to smutne, nehovoriac o Blender-i to je čo Maya v plinkach, vydana ako beta ? ešte neznamena že bež aj beži

20.09.2010, 16:22
Čo znamená, nebeží dobre?

[Inak, Linux(jadro) je len 1 a má 1 licenciu.]

Vieš Ty vôbec, čo je to slobodný softvér?
none
9

8. ruwolf 20.09.2010, 16:22

Čo znamená, nebeží dobre?

[Inak, Linux(jadro) je len 1 a má 1 licenciu.]

Vieš Ty vôbec, čo je to slobodný softvér?

20.09.2010, 16:36
tebe ide dobre Gimp ? myslim že nejde, je navrhnuti dost nesystematicky, jeho podpora pluginov 0 bodov, aspon o tom neviem, presne tak:jadro-jedna licencia, samozrejme že sa to da aj obist 🙂 free software ? povedz mi, čo dnes nieje FREE ? 🙂)) mysliš, že každy si ho može naprogramovat a doladit podla seba ? aj MP3 player engine nevyuživa inštrukčnu čast s SSE, znie original CD strašne sucho až plechovo, pozadie je strašne skomprimovane
none
10

9. 20.09.2010, 16:36

tebe ide dobre Gimp ? myslim že nejde, je navrhnuti dost nesystematicky, jeho podpora pluginov 0 bodov, aspon o tom neviem, presne tak:jadro-jedna licencia, samozrejme že sa to da aj obist 🙂 free software ? povedz mi, čo dnes nieje FREE ? 🙂)) mysliš, že každy si ho može naprogramovat a doladit podla seba ? aj MP3 player engine nevyuživa inštrukčnu čast s SSE, znie original CD strašne sucho až plechovo, pozadie je strašne skomprimovane

20.09.2010, 16:49
Áno, aj GIMP mi ide dobre.
Podpora plug-in-ov 0 bodov? Tak ako sa tam tie predinštalované dostali?

Áno, slobodný softvér je o slobode, nie o peniazoch.

Neviem o akej "MP3 player engine" hovoríš.
none
11
20.09.2010, 17:14
nie Gimp ti nejde dobre, možno si upraviš nieake drobne chybičky, expoziciu,...ale to ti dokaže X Free programkov, ktore bežia pod Windows a su ovela lepšie ! tie ktore su tam su prežitkom ! dalši importing som nepostrehol...najvačšia sranda je ich Blender 3D 🙂)) to ma pobavilo 🙂 mordoval som sa s jednoduchym objektom asi pol hodinu, potom mi to skapalo bez toho aby sa to automaticky uložilo-to som išiel podla navodu !hej, ale aky ten software je ? nepoužitelne !ten kancelarsky balik tiež nič moc, da sa to savnut aj di ineho formatu ako RTF ? akykolvek zvukovy prehravač bežiaci pod Linuxom ma strašny zvuk ! kup si repro od fy: CREATIVE T20 alebo v tejto triede, musiš to počut na prve zapnutie.zvukovy engine, konkretne: IIR
none
12

11. 20.09.2010, 17:14

nie Gimp ti nejde dobre, možno si upraviš nieake drobne chybičky, expoziciu,...ale to ti dokaže X Free programkov, ktore bežia pod Windows a su ovela lepšie ! tie ktore su tam su prežitkom ! dalši importing som nepostrehol...najvačšia sranda je ich Blender 3D 🙂)) to ma pobavilo 🙂 mordoval som sa s jednoduchym objektom asi pol hodinu, potom mi to skapalo bez toho aby sa to automaticky uložilo-to som išiel podla navodu !hej, ale aky ten software je ? nepoužitelne !ten kancelarsky balik tiež nič ...

20.09.2010, 17:55
Neviem, čo myslíš importingom. (GIMP tiež ide pod Microsoft Windows). Čo znamená oveľa lepšie?

Áno, Blender má zložitejšie ovládanie, pretože je to zložitý softvér - ale to, že Ty ho nevieš ovládať, nie je jeho chyba.

OpenOffice Writer ukladá do:
- Open Document Text (.odt)
- Open Document Text [Flat XML] (.fodt)
- StarOffice Writer (.sxw)
- StarWriter 5.0 (.sdw)
- StarWriter 4.0 (.sdw)
- StarWriter 3.0 (.sdw)
- Microsoft Word 2007 XML (.docx)
- Microsoft Word 2003 XML (.xml)
- Microsoft Word 97/2000/XP (.doc)
- Microsoft Word 95 (.doc)
- Microsoft Word 6.0 (.doc)
- Rich Text Format (.rtf)
- Text (.txt)
- Kódovaný text (.txt)
- HTML dokument (.html)
- AportisDoc[Palm] (.pdb)
- DocBook (.xml)
- Pocket Word (.psw)
- Unified Office format Text (.uof)
- Šablóna Open Document Text (.ott)
- Šablóna StarOffice Writer (.stw)
- Šablóna StarWriter 5.0 (.sdw)
- Šablóna StarWriter 4.0 (.sdw)
- Šablóna StarWriter 3.0 (.sdw)
tiež exportovať do:
- XHTML (.html; .xhtml)
- XHTML 1.0 strict (.html)
- XHTML 1.1 + MathML 2.0 (.xhtml)
- XHTML 1.1 + MathML 2.0 [XSL] (.xml)
- Portable Document Format (.pdf)
- MediaWiki (.txt)
- BibTeX (.bib)
- LaTeX 2e (.tex)
( dúfam, že som nič nevynechal )
👍: Nadja
none
13

12. ruwolf 20.09.2010, 17:55

Neviem, čo myslíš importingom. (GIMP tiež ide pod Microsoft Windows). Čo znamená oveľa lepšie?

Áno, Blender má zložitejšie ovládanie, pretože je to zložitý softvér - ale to, že Ty ho nevieš ovládať, nie je jeho chyba.

OpenOffice Writer ukladá do:
- Open Document Text (.odt)
- Open Document Text [Flat XML] (.fodt)
- StarOffice Writer (.sxw)
- StarWriter 5.0 (.sdw)
- StarWriter 4.0 (.sdw)
- StarWriter 3.0 (.sdw)
- Microsoft Word 2007 XML (.docx) <b...

20.09.2010, 18:07
(oprava: Unified Office format Text používa príponu .uot)
none
14

12. ruwolf 20.09.2010, 17:55

Neviem, čo myslíš importingom. (GIMP tiež ide pod Microsoft Windows). Čo znamená oveľa lepšie?

Áno, Blender má zložitejšie ovládanie, pretože je to zložitý softvér - ale to, že Ty ho nevieš ovládať, nie je jeho chyba.

OpenOffice Writer ukladá do:
- Open Document Text (.odt)
- Open Document Text [Flat XML] (.fodt)
- StarOffice Writer (.sxw)
- StarWriter 5.0 (.sdw)
- StarWriter 4.0 (.sdw)
- StarWriter 3.0 (.sdw)
- Microsoft Word 2007 XML (.docx) <b...

20.09.2010, 18:21
(oprava: Šablóna StarWriter má príponu .vor)
none
15

12. ruwolf 20.09.2010, 17:55

Neviem, čo myslíš importingom. (GIMP tiež ide pod Microsoft Windows). Čo znamená oveľa lepšie?

Áno, Blender má zložitejšie ovládanie, pretože je to zložitý softvér - ale to, že Ty ho nevieš ovládať, nie je jeho chyba.

OpenOffice Writer ukladá do:
- Open Document Text (.odt)
- Open Document Text [Flat XML] (.fodt)
- StarOffice Writer (.sxw)
- StarWriter 5.0 (.sdw)
- StarWriter 4.0 (.sdw)
- StarWriter 3.0 (.sdw)
- Microsoft Word 2007 XML (.docx) <b...

20.09.2010, 23:10
pod importingom som myslel to, že stale musiš doinštalovavat stale niečo, no nie pluginy, nevadi ti to ? možno si ich tester, neprezradil si mi !nebudeš verit ale vyskušal som Gimp aj vo Windows-to same !! pomale spracovanie, o stabilite sa neda vobec hovorit-a to som ho skušal na ukažkovej zostave:doska ABIT, HDD:vestern digital:Raptor SATA3,procak:Intel Xeon za dvacat babiek Sk,atd... ovela lepši free fotoeditor je napriklad, dufam, že netrepnem:Power point, v tom že je uživatelsky pritulnejši, no nepada ako Gimp, nehovoriac o tych všadepritomnych oknach 🙂) vidim, že tvoja fixacia na Linux je značna a možno pomože odbornik s koženym kreslom, určite pridem na to ako ti cely Linux znechutim a budeš štastny že som to urobil !k Blender-u 3D moja chyba to určite nebola, lebo v 3dsMaxe, Maye, viem robit už pomaly desat rokov a ani raz mi to samovolne nespadlo ako v tomto pripade !!su tam nefunkčne tlačitka !to je rendering ? ani zdaleka to nema na jednoduchy animačny program, teraz neviem, asi pod python... tento rok by som chcel konečne dokončit jeden hrad čo som vymakal a dat to na web, dam ti vediet.Linuxovi webeditor čo som skušal je ako tak, no je to prežitok-čakal som podporu v Jave scriptoch a animacii.si si isty, že ma Open Office podporu tychto formatov ? lebo su to Windowsacke formaty a na to treba licenciu pokial viem !
none
16

15. 20.09.2010, 23:10

pod importingom som myslel to, že stale musiš doinštalovavat stale niečo, no nie pluginy, nevadi ti to ? možno si ich tester, neprezradil si mi !nebudeš verit ale vyskušal som Gimp aj vo Windows-to same !! pomale spracovanie, o stabilite sa neda vobec hovorit-a to som ho skušal na ukažkovej zostave:doska ABIT, HDD:vestern digital:Raptor SATA3,procak:Intel Xeon za dvacat babiek Sk,atd... ovela lepši free fotoeditor je napriklad, dufam, že netrepnem:Power point, v tom že je uživatelsky pritulnejši...

20.09.2010, 23:28
Neviem, o akej do-inštalácii hovoríš. No viem, že ak potrebujem niečo nainštalovať, nerozdrbe mi to systém ako "Microsoft Windows registri".

Pomalšie spracovanie čoho?
Neviem o akej stabilite hovoríš, mne GIMP nikdy nepadol - oznámil si chybu?

PowerPoint porovnávaš s GIMPom? Nezmýlil si sa trošku?

Nie som fixovaný na Linux. GNU beží aj s inými jadrami.

To, že si myslíš, že vie robiť v Autodesk 3ds Max, či Autodesk Maya neznamená, že to nebola Tvoja chyba.
Neviem o tom, že by tam boli nefunkčné tlačítka, zrejme si zle čítal dokumentáciu.

Neviem, čo myslíš pod Linuxovým web-editorom.

Áno, som si istý, že to vie ukladať v týchto formátoch, mám ho tu. O licenciách toho zrejme vieš dosť málo.
none
17
20.09.2010, 23:44
hovorim predsa o tych tvojich balikoch a slobodnom softwari, či o čom sa bavime ? ! vysvetli mi prečo sa mne žiadne registre nedodrbavaju !?

pomale spracovanie čohokolvek, na slabšom PC je to hroza !každemu spadol, čo som počul, no nielen Gimp-nie neoznamil, nepodporujem šuvixi 🙂) som "Windowsak"

ja viem, že Power Point je Office od Microsoftu, ale nieak podobne sa vola ten foto editor

myslim, že nebola-možem ti to natočit, pripadne si zoženiem webkamerku a možme to prebrat, som si isty, že viem o čom hovorim !

webeditor je predsa program na webove stranky 🙂)

ak to vie ukladat, tak len licencovana verzia asi-mam original Windows XP 2x, 98SE, 2000 stači?

no a ta zostava čo som opisoval nebola moja, tak mi ju nezavid
none
18

17. 20.09.2010, 23:44

hovorim predsa o tych tvojich balikoch a slobodnom softwari, či o čom sa bavime ? ! vysvetli mi prečo sa mne žiadne registre nedodrbavaju !?

pomale spracovanie čohokolvek, na slabšom PC je to hroza !každemu spadol, čo som počul, no nielen Gimp-nie neoznamil, nepodporujem šuvixi 🙂) som "Windowsak"

ja viem, že Power Point je Office od Microsoftu, ale nieak podobne sa vola ten foto editor

myslim, že nebola-možem ti to natočit, pripadne si zoženiem webkamerku a možm...

20.09.2010, 23:52
No a aký máš problém s balíčkami?

Neviem, ako definuješ a ako meriaš "pomalé spracovanie čohokoľvek".

Viem, čo je web-editor - to som sa Ťa predsa nepýtal.

Slobodný softvér je bežne licencovaný. Pod licenciou, ktorá mu zabezpečuje slobodu.

Nemám Ti čo závidieť, Itanium je predsa lepší.
none
19
21.09.2010, 00:02
...o,an0 ,lynux je d0bry...pre hecker0v...)
none
22

19. 21.09.2010, 00:02

...o,an0 ,lynux je d0bry...pre hecker0v...)

21.09.2010, 00:28
9/ Linux je pre hackerov ? wi-fi a hackeri aj na mne je zopar trtkov zavesenych, oni si myslia že som debil a o tom neviem, nevedia o mne, že som v ich systeme
none
24

22. 21.09.2010, 00:28

9/ Linux je pre hackerov ? wi-fi a hackeri aj na mne je zopar trtkov zavesenych, oni si myslia že som debil a o tom neviem, nevedia o mne, že som v ich systeme

21.09.2010, 00:46
...0u 0u 0u...
none
20
21.09.2010, 00:09
ja vdaka Windowsu žiadne 🙂
nedefinujem, hodnotim podla štandardu akym je Photoshop, ktory ma navyše možnost importu pluginov kedykolvek
nazov ti nepoviem aky webeditor to bol momentalne, alebo čo myslim...
je predsa Linux, ktory ma predajnu licenciu
Itanium je Xeon ak nevieš a ten som mal na mysli 🙂
none
21

20. 21.09.2010, 00:09

ja vdaka Windowsu žiadne 🙂
nedefinujem, hodnotim podla štandardu akym je Photoshop, ktory ma navyše možnost importu pluginov kedykolvek
nazov ti nepoviem aky webeditor to bol momentalne, alebo čo myslim...
je predsa Linux, ktory ma predajnu licenciu
Itanium je Xeon ak nevieš a ten som mal na mysli 🙂

21.09.2010, 00:20
Ja tiež žiadne prblémy s balíčkami nemám.

Ako to hodnotíš? Meral si to vôbec?
GIMP má tiež možnosť importu pluginov.

Už som Ti písal, že Linux(jadro) je len 1 a je chránený GNU GPL version 2.

Itanium je Xeon? - tak to si zabil - vidieť, že tomu "rozumieš".
none
23
21.09.2010, 00:37
nemaš ale začiatočnik, ktory PC nepozna može mat
podla možnosti ktore maš, su použitelne, inovativne, hlavne ked to daš tlačit je to rovnake ako na monitore, nevšimol som si, fakt?
ja hovorim predsa o Linuxe, za ktory si platiš-niesom Linuxak
ano ! Itanium je Xeon !Itanium názov pochadza ešte z davnych čias a znamena 64b. verziu Xeonu no a ako iste vieš, dnes sa už nevyrabaju 32b. CPU
none
25

23. 21.09.2010, 00:37

nemaš ale začiatočnik, ktory PC nepozna može mat
podla možnosti ktore maš, su použitelne, inovativne, hlavne ked to daš tlačit je to rovnake ako na monitore, nevšimol som si, fakt?
ja hovorim predsa o Linuxe, za ktory si platiš-niesom Linuxak
ano ! Itanium je Xeon !Itanium názov pochadza ešte z davnych čias a znamena 64b. verziu Xeonu no a ako iste vieš, dnes sa už nevyrabaju 32b. CPU

21.09.2010, 00:48
No, Ty sis' toho mnoho nevšimol.

Itanium nie je Xeon.
Itanium je úplne iná architektúra, tzv "Itanium architecture" (predtým označovaná IA-64), má úplne iné inštrukcie.
Teda program pre x86 nespustíš na Itaniu. (Len s emulátorom abo keď máš zdrojový kód, tak nanovo skompilovaný pre IA-64.)
Xeon je len vylepšená ale stále blbá x86-tka.

(Samozrejme, že aj dnes sa ešte vyrábajú aj 32 bitové CPU.)
none
28

25. ruwolf 21.09.2010, 00:48

No, Ty sis' toho mnoho nevšimol.

Itanium nie je Xeon.
Itanium je úplne iná architektúra, tzv "Itanium architecture" (predtým označovaná IA-64), má úplne iné inštrukcie.
Teda program pre x86 nespustíš na Itaniu. (Len s emulátorom abo keď máš zdrojový kód, tak nanovo skompilovaný pre IA-64.)
Xeon je len vylepšená ale stále blbá x86-tka.

(Samozrejme, že aj dnes sa ešte vyrábajú aj 32 bitové CPU.)

21.09.2010, 00:55
hm, je evidentne že si čítal časopis pc revue ešte z roku 1999 🙂 podla teba Xeon je blba x86 🙂))) a nema 64b.? teraz hovorime o Intel a AMD možno, alebo sa mylim ?
none
29

28. 21.09.2010, 00:55

hm, je evidentne že si čítal časopis pc revue ešte z roku 1999 🙂 podla teba Xeon je blba x86 🙂))) a nema 64b.? teraz hovorime o Intel a AMD možno, alebo sa mylim ?

21.09.2010, 01:03
x86-64 je stále len blbá x86tka, aj keď 64bitová, nie je to IA-64.
none
30

29. ruwolf 21.09.2010, 01:03

x86-64 je stále len blbá x86tka, aj keď 64bitová, nie je to IA-64.

21.09.2010, 01:14
odkaz je to v prvom riadku to čo spominal je minulostou, žiadny kompilator ani emulator nepotrebuje
none
31

30. 21.09.2010, 01:14

http://sk.wikipedia.org/wiki/Xeon je to v prvom riadku to čo spominal je minulostou, žiadny kompilator ani emulator nepotrebuje

21.09.2010, 01:19
Vidieť, že SK verzia Wikipedie je v desnom stave.
Ukáž mi dokument od Intelu, kde Itanium je Xeon.
none
32

31. ruwolf 21.09.2010, 01:19

Vidieť, že SK verzia Wikipedie je v desnom stave.
Ukáž mi dokument od Intelu, kde Itanium je Xeon.

21.09.2010, 01:33
možno že maš aj pravdu, teraz ti to neviem najst, bolo tam:verzia 64b.Xeonu je Itanium mohol ist aj o preklep samozrejme
none
33

32. 21.09.2010, 01:33

možno že maš aj pravdu, teraz ti to neviem najst, bolo tam:verzia 64b.Xeonu je Itanium mohol ist aj o preklep samozrejme

21.09.2010, 01:40
Môže byť, že aj Intel má bordel v označeniach.
Veď je to v niečom riadne bordelová firma.
Ale Itanium, že by sa radil pod Xeon, to som vážne nikde nevidel.
none
26

23. 21.09.2010, 00:37

nemaš ale začiatočnik, ktory PC nepozna može mat
podla možnosti ktore maš, su použitelne, inovativne, hlavne ked to daš tlačit je to rovnake ako na monitore, nevšimol som si, fakt?
ja hovorim predsa o Linuxe, za ktory si platiš-niesom Linuxak
ano ! Itanium je Xeon !Itanium názov pochadza ešte z davnych čias a znamena 64b. verziu Xeonu no a ako iste vieš, dnes sa už nevyrabaju 32b. CPU

21.09.2010, 00:50
Linux je len jadro. A to je slobodné.
none
27
21.09.2010, 00:52
...stare dabl xeony,ach j0...)))
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 165 949 B vygenerované za : 0.126 s unikátne zobrazenia tém : 47 368 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

V jednoduchosti je krása.