Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Snenie- astrálne cestovanie?

32
reakcií
161
prečítaní
Tému 20. mája 2020, 12:42 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 05. 2010
31
13. 05. 2012
59
28. 04. 2011
58
26. 07. 2008
14
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 5. 2020, 12:42 avatar
V poslednej dobe ma čím ďalej, tým viac fascinujú sny. Čo sú sny?
Od počiatku karantény mám sny obzvlášť živé a dobre si ich pamatám, možno je to tým, že je menej "rušenia".

Keď sa mi sníva, z pravidla o tom viem. Teda som si vedomý v sne toho, že je to sen a keď sa tam dejú aj nejaké nepríjemné veci, nič si z toho nerobím, len s úžasom pozorujem dej.
Často sa nachádzam v známom prostredí, napríklad Petržalka, rodná Bratislava a zaujímavé na tom je, že sa často nezhoduje okolie s originálom. Bývajú tam zmenené budovy, parky, ulice, pri tom sa na originál veľmi ponášajú. Pre príklad túto noc som šiel pešo z centra do Petržalky cez most SNP a ten most bol síce most SNP s tanierom-klasika, ale mal na sebe po krajoch sochy. Vyzeral nádherne.
Niekedy snívam o známom svete, teda opať domácom prostredí, ale neplatia tam štandardné fyzikálne zákony. Pre príklad už pár krát sa mi snívalo o tom, že atmosféra bola tak hustá, že sa vnej dalo pohybovať ako vo vode, dokonca plávať vzduchom, alebo inak, že veci, aj ja sám boli významne ťažšie, teda gravitácia bola silnejšia.
Jedným z najvačších šokov, aké som v snoch zažil bolo, keď som sa raz pozrel vo výťahu do zrkadla a nebol som to ja, ale nejaká neznáma osoba. A vedel som o tom, obzeral som sa s úžasom v tom zrkadle, robil grimasy, ako by som si chcel overiť, že som to v tom odraze naozaj ja. Tvár bola totálne cudzia.

Niektoré svety, o ktorých snívam sa zdajú byť celkovo negatívne, kam sa pohnem, tam sa dejú desivé veci, ale iné sú naopak celkovo pozitívne a dejú sa tam všeobecne príjemné veci. Niekedy sú dej, aj prostredie tak absurdné, že sa nedajú porovnať s ničím, čo v bežnom živote zažívam, nedajú sa dokonca porovnať ani s nijakým vymysleným príbehom, sú absolútne originálne.

O snoch vieme veľmi málo.Vieme zhruba, kedy sa nám sníva a to v takzvanej REM fáze spánku, ktorá prebieha najintenzívnejšie pri konci spania, z toho sa tiež usudzuje, že samotný čas pri snení plynie celkom inak, ako v reále.
Vo všeobecnosti sa vo vedeckých kruhoch o snoch najčastejšie hovorí, že ide o spracovanie zažitých udalostí, prijatých informácií. Avšak to nieje žiadne absolútne tvrdenie, je to z pohľadu vedy najpravdepodobnejšie vysvetlenie, veda však nemá definitívnu odpoveď.

Mne osobne príde snenie ako opúšťanie tohoto sveta do ďalších, nekonečných multiverz, ktoré sa na seba môžu a nemusia ponášať.
Multiverzá majú byť svety, kde sú nejaké odchýlky, ktoré vedú k iným sledom udalostí, ako je v tom našom. Čisto teoreticky v mnohých multiverzách žijeme tak isto. Existuje tam naša osobna s tou istou rodinou, len napríklad nepracujeme v obchode, ale sme vedec, alebo učiteľ... Nemáme dve deti, ale len jedno, alebo žiadne. V každom multiverze je určitá inakosť a vcelku sa jedná o všetky možnosti, ktoré sa môžu udiať, môžu byť a je ich nekonečno.
Nekonečno teoretických verzií vesmíru a v sne sa dokážeme odpútať od hmotného tela, teda sme len existenciou bez hmotnej podstaty, ktorá nemá medze, ako je priestor a čas a teda môže ísť kamkoľvek a kedykoľvek a teoreticky aj byť kýmkoľvek.

Raz sa mi sníval veľmi živý sen o tom, ako som sa ocitol na nejakom stredovekom bojisku, uprostred krvavej bitky. Boli tam ľudia v čiastočnej zbroji, ale aj bez, s rôznorodými zbraňami od sekier, cez kladivá, reťaze, až po meče. Bola to strašne krvavá bitka a ja som bol jeden z bojujúcich. Ani som sa nesnažil útočiť, len som ledva stíhal vykrývať útoky, ktoré akoby prichádzali z každej strany, všade okolo padali k zemi porazení so strašnými ranami, všade krv a ten sen skončil v momente, kedy sa jeden z protivníkov zahnal myslím sekerou rovno smerom k mojej hlave, čo som nejako už nedokázal vykryť a bolo jasné, že to je môj koniec. Posledné, čo som videl, bola čepeľ pred mojimi očami, vtedy som sa zobudil. Bol to tak živý sen, že si ho pamatám detajlne do dnes deň a to som mal vtedy ešte ani nie 20 rokov. Čiže si ho presne pamatám cez 20 rokov a aby sme si niečo tak dobre zapamatali, musí to byť prežité naozaj intenzívne s hlbokou emocionálnou stopou z čoho usudzujem, že sny majú takú istú prežívaciu hodnotu, ako realita, ktorú žijeme v čase bdenia.

Známy mi rozprával o tom, že máva často v snoch sprievodcu, ktorého nevidí, ale počuje, ako mu niektoré veci vysvetľuje, radí mu, čo má a nemá v tom sne robiť, komu a čomu sa má vyhýbať. Hovoril o bytostiach, ku ktorým mu ten sprievodca radil sa ani len nepribližovať. Iný známy mi rozprával o tom, ako v snoch vidí posadnutých ľudí nejakými bytosťami, ktoré ovplyvňujú ich správanie, rozhodovanie. To som ja napríklad v snoch zatiaľ nezažil, aspoň si také nič nepamatám.

Aké zvláštnosti si zo snov pamatáte vy a čo si o nich myslíte?


2.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 5. 2020, 13:38 avatar
Sny nijako zvlášť neriešim.

Podľa duchovnej vedy sú sny nejakým zobrazením toho, čo zažíva naše ja vo svojom svete, keď je oddelené od životného a fyzického tela. A životné telo oblieka tie zážitky do obrazov, ktoré "má poruke", pričom to "má poruke" nemusí vždy znamenať , že tie obrazy sú zrovna z doby od narodenia po súčasnosť.

Vraj to najdôležitejšie na snoch nie je ani tak ČO sa zjavuje, ale skôr "PRÍBEH" a jeho "hlavná myšlienka, hlavný pocit, praobraz". Pretože vraj to, ČO sa zjavuje, sú len "obleky", ktoré si zážitky na seba práve obliekli.


4.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2020, 15:06 avatar
Sen sa odohráva nie v prirodzenom svete, v materiálnej realite, lež v psychickej realite (pojem od prof. D. Kováča). Čiže v duši človeka. Podobne ako vlastne všetko psychické - predstavy a pod. Aj sny sú duševné stavy, procesy, lenže sú v stave spánku, keď telo oddychuje, keď prirodzené zmysly sú akosi obmedzené, nevnímajú fyzické okolie a myseľ je viac ponorená dovnútra, do duševného sveta. A na ten môžu mať prípadne vplyv aj duchovné bytosti, či už viac-menej zlé alebo dobré (anjeli a padlí anjeli). Takže môžu ovplyvňovať aj sny. Nejde o jediný zdroj pre sny, niečo je zrejme aj "prirodzené", ako sa to zvyčajne vysvetľuje; počas spánku a snov sa človek i fyzicky a psychicky regeneruje. Ale inak vo sne sa môžu prejaviť prípadne zjavenia alebo vnuknutia, upozornenia z vyššieho sveta. Od Boha či Božieho anjela s dôležitým poslaním samozrejme iba výnimočne. Ale nejaké vízie, vidiny niečoho asi sú možné o niečo častejšie. Nie len klamné, lež niekedy možno i skutočné, napr. kúsok toho, čo sa odohralo v nadprirodzenom (duchovnom) svete. Akoby človek sedel za monitorom a kamera by snímala niečo z toho sveta a my by sme kúsok z toho uvideli na monitore. Alebo ako keby sme vnímali video audio nahrávku pochádzajúcu z toho iného sveta (časť takej nahrávky). Do nadprirodzeného sveta priamo je možné sa dostať až po fyzickej smrti. Ale vízie z neho sú možné aj počas tohto života; aspoň sa domnievam podľa interpretácie určitých duševných skúseností a súvislostí.
Ďalej sú možné manipulácie, negatívne vplyvy, avšak prípadne aj pozitívne (asi podľa daného ducha).

Čiže sny majú asi aj ten pôvod, ako sa bežne uvádza, ale niekedy hádam aj iný, tajomný. Aspoň som týmto naznačil určitý možný smer, pôvod...


7.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2020, 16:10 avatar
4. Ešte by som dodal, že podľa tejto koncepcie, vo svojom duševnom svete (aj v súvislosti s tými možnými vplyvmi iných duchovných tvorov) sa človek môže nejako i hýbať. Teda nemusí byť len na jednom stalom mieste
Súhlasí djjaro, gabriel pb


12.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2020, 17:05 avatar
2Kor 12,1-4: "Prejdem k videniam a zjaveniam Pána. Poznám človeka v Kristovi, ktorý bol pred štrnástimi rokmi - neviem, či v tele, či mimo tela, tiež neviem, to vie Boh, - uchvátený až do tretieho neba. A viem, že tento človek - zasa neviem, či v tele, či mimo tela, to vie Boh, - bol uchvátený do raja a počul tajomné slová, ktoré človek nesmie vysloviť."

Myslím si, že to bolo v tele (hmotnom tele), nie mimo tela, ako duchovné vízie, videnia, zjavenia, vplyvy od duchovných bytostí. Lebo pokým je človek aj so svojou duševnou (duchovnou) stránkou viazaný na tento prirodzený život, svet, na toto telo, tak nemôže duševne priamo ísť mimo neho do iných svetov. Musel by najprv fyzicky zomrieť, prinajmenej klinicky. Navyše pocity pri takých víziách a zážitkoch sú skôr "jemnej" povahy, tj. ako mentálne zážitky, nie "reálne" stavy podobné tým z tohto života. Ale nemôžem vylúčiť ani tú druhú možnosť, ako nejaký zázrak... Nie je to však astrálne cestovanie, Biblia a Cirkev taký pojem nepoužíva a predstavuje to aspoň sčasti niečo iné, iného pôvodu


13.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 17:20 avatar
To som pisal o sebe


14.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 17:20 avatar
A co pouziva Vytrzenie ducha?


16.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2020, 19:12 avatar
Dostal som také vnuknutie, ako by to mohlo byť, že človek by mohol byť s dušou na tomto svete v prirodzenom tele a zároveň čiastočne v tom inom svete (v zmysle tejto témy resp. mojich príspevkov). Totiž ak sa - aspoň niekedy - prelína tento prirodzený svet s tým nadprirodzeným svetom, tak za určitých podmienok resp. okolností človek duševne môže mať účasť aj na tom druhom svete... (Prelínať sa - navzájom sa prestupovať, miešať sa...)
Súhlasí djjaro, -era-, gabriel pb


17.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 19:17 avatar
Pochvala kristof    
Súhlasí Krištof, gabriel pb


18.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 19:19 avatar
Ak spoznas ten nad prirodzeny uz nebude pre teba nadprirodzeny ale prirodzeny 


19.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 5. 2020, 19:23 avatar
Aj keď mu to väčšinou nebudú veriť a budú chcieť dôkazy, ktoré sú nemožné


20.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 19:24 avatar
Noo podla mojho poznania su mozne len musis vediet ako na to


21.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 5. 2020, 19:32 avatar
Ale väčšina bude žiadať práve tie dôkazy, ktoré sú nemožné


22.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 19:38 avatar
No tu nejde o to ci MNE niekto uveri , kto nezazil neuveri tomu , 
Súhlasí -era-


23.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 19:43 avatar
Ja alebo Ty ci niekto iny moze davat dokazy ake chce a nech su aj nadprirodzeneho duchovneho vyznamu ,,nemusi ti Nik uverit ze je tomu tak ,,, ale na druhej strane mozem davat vela dokazov ----- co z toho ze dotycny nevie O com tocim , alebo co z toho ked to nevie v Sebe spracovat , na pochopenie k tomu aby,,, niecomu ,,uveril ,


24.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 19:50 avatar
Lebo tak ako mas moznost vyvyjat sa v pozemskom poznani , mas moznost sa aj v Duchovnom
Aje len na kazdom Clovieciku z coho si vy=berie


25.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2020, 20:59 avatar
A vlastne - to asi tiež nie je len z mojej "hlavy" - spomínaní duchovní tvorovia sú z akého sveta? Z nášho prirodzeného, alebo z nadprirodzeného? Čiže možná účasť človeka na druhom svete nielen priamo, lež i cez tých tvorov


26.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 21:00 avatar
Kristof ,, podla toho akych tvorov mas na mysli  


27.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 21:05 avatar
Mozna je i priamo ale aj vdaka nejkym Vodcom -az tak by som ich nenazval -Nazval by som ich nejakymi poslami Odkazov


28.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 21:11 avatar
A na dfku je ich habadej                    


29.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2020, 21:12 avatar
Asi existujú iba dva základné druhy - anjeli a padlí anjeli. Anjeli, tj. Boží, Kristovi anjeli


30.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 21:15 avatar
No neviem lebo nepoznam ziadneho ARCHANGELA ci cheruba , serafina , mocnara, knieza, panstvov, cnostov, tronov,a anielov takzvanych strazcov


31.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 21:19 avatar
Aj ked mal som moznost spoznat ich vnimanie a pohlad na svet Odmietol som toto poznanie , o Nich
Zobral som čakan do ruky a kopem si svoju cestu poznania tak ako najlesie viem ,aj ked s odretymi ušami ale nejak idem ku smrti istotne


32.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 21:24 avatar
Obcas sa mi stane ze sa mi nejky posol --- vrhne do kanala ktory si kopem , a niekedy ho nechtiac zoberiem na Loaptu a vyhodim z kanala   


33.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 21:26 avatar
Existuje aj Prva moznost a to jest -Priamo NIE CEZ NEHO ----Ale priamo S NIM       


15.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 5. 2020, 17:24 avatar
1Boris ked sa ti bue snivat ze cikáš a nahodou sa pocikáš ,,, potom zbadáš silu snov 


3.
označiť príspevok

Bijoux žena
   20. 5. 2020, 15:05 avatar
tebe sa sníva ze máš aj ukončenú učnovku


5.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   20. 5. 2020, 15:27 avatar
cau kurva

stalkuješ statočne


6.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   20. 5. 2020, 15:27 avatar
Mne sa posledny rok sníva len občas ale vždy niečo také, že som rád, keď sa zobudím, že to bol len sen.


8.
označiť príspevok

peter67 muž
   20. 5. 2020, 16:17 avatar
Mne sa vždy sníva, že som fabrikant.
Ráno sa zobudím, zamestnanci nikde.
Fabriky nikde.
Iba komín stojí.    


9.
označiť príspevok

Starý chren muž
   20. 5. 2020, 16:24 avatar
Ty si fabrikant. Vlastníš fabriku na opravu nábytku s jedným zamestnancom.
Súhlasí peter67, gabriel pb


10.
označiť príspevok

peter67 muž
   20. 5. 2020, 16:29 avatar
Snívať sa mi hádam môže?  Veď o tom je táto téma.  
Súhlasí -era-, gabriel pb


11.
označiť príspevok

peter67 muž
   20. 5. 2020, 16:30 avatar
A ešte malý detail. Opravy sú asi tak nejakých zhruba približne 30 % z náplne mojej jednomužnej fabriky.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:48,  Apoštol Jan nam to zjavil, vy by ste apostola Jana najradšej vytrhli z Biblie.....Za...
dnes, 09:18,  už som sa zlakol žýe zahrnuješ do toho aj jehovistov.....ved oni su uplne mimo.Protestanti by...
dnes, 08:32,  6. Katolík, pravoslávny, jehovista, protestant... Kresťanstvo sa delí na tri hlavné vetvy:...
dnes, 08:21,  Lebo dostal politickú známku, že si ho občania neprajú, aby oxidoval v politike.
dnes, 08:12,  tato zem sa pominie, tak ako vsetko viditelne.....je to v pisme ty čudaku
dnes, 08:04,  ano to je presne to čomu nerozumieš a vysvetluješ si to ako dieťa......
dnes, 08:02,  ty nešťastniku, ty sa pýtaš akeho ducha?......šermuješ tu pismom ako opica s priborom... a...
dnes, 07:43,  Prečo žobravý?
dnes, 06:33,  Žobravý neúspešný politik Eduard Chmelár falošne ohovára predsedu vlády Slovenskej...
dnes, 05:51,  Tu len okomentujem 7 časov. Daniel žil ako lykožrút počas siedmych rokov podľa proroctva...
dnes, 05:16,  4...Nebudem komentovať všetko v čom si tam protirečíš, lebo by to bolo na veľmi dlhý...
dnes, 04:42,  Dobre, tak okomentujem tvoj 12. bod, kde sa na konci pýtaš: "Kedy podla teba/samovýkladu/...
dnes, 04:35,  3, .... a čo ti hovorí text: .... „Jehova vystrie žezlo tvojej moci zo Sionu a...
dnes, 04:12,  23, .... hovorím že odpadlík ako BRNO! Ty nepoznáš ani len základné fakty! Z celej Biblie...
dnes, 03:51,  25, ..... ale si necitoval celý môj výrok o tom "nerozumení". Ale zrejme si to ty...
dnes, 03:43,  Ježiš Kristus začne vládnuť nad svetom po svojom druhom príchode. To sa ešte nestalo, lebo...
dnes, 03:42,  34, .... a čo to má spoločné s mojim tvrdením o trojici? Lebo neverím, že mŕtvy Ježiš...
dnes, 03:35,  19, ..... armagedon je len iný názov pre "Pánov deň", ale je jedinečný v tom, že...
dnes, 03:29,  1, .... Jedno proroctvo v biblickej knihe Daniel znie: ..... „Zotnite strom a skazte ho....
dnes, 02:52,  1, ..... SOS, ..... SOS , .... Fotoonko, zachráň Ondreja! Už mu došli biblické argumenty,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 860 bytes in 0,226 seconds)