Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Smrť na konci sveta.

55
reakcií
2014
prečítaní
Tému 4. septembra 2015, 11:04 založil Nadja.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 07. 2010
14
05. 10. 2012
56
03. 03. 2012
10
 
 


1.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 11:04 avatar
Tak mi napadlo, aký je rozdiel medzi koncom sveta a smrťou? Veď smrť je pre nás koncom sveta, a ak naopak veríme v nesmrteľnosť duše, tak rozdiel tiež neexistuje? Duša svet na existenciu nepotrebuje, prečo potom stále strach z konca sveta?
Súhlasí Scarlet666


2.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 9. 2015, 11:15 avatar
Je to tak.


3.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 11:20 avatar
Takže strach z konca sveta je len obyčajný strach zo smrti?


5.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 9. 2015, 11:55 avatar
Iste je tam nejaká podobnosť. I keď strach zo svetovej kataklizmy v sebe zahŕňa obavy z utrpenia seba a blízkych ľudí, čo pri prirodzenej smrti nemusí byť...


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 11:58 avatar
V smrti asi tiež cítiš obavu, strácaš kontrolu nad blízkymi, ale hej, v zásade môže byť to utrpenie zväčšené o obavy ďalšie, o bezmocnosť - síce, tú môžeš cítiť aj v prípade smrti.. ... ))


17.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 9. 2015, 12:11 avatar
Pre nás kresťanov je smrť v podstate „brána“, ktorou prechádzame do inej dimenzie života. Nieže by sme vedeli presne, ako to „tam“ bude, ale v zásade by sme nemali mať obavy z tejto „brány“. Niekde v Písme je taká veta - síce neviem, či sa vzťahuje aj na toto - ale stojí tam: „Dokonalá láska vyháňa strach. Kto sa bojí, nie je dokonalý v láske...“


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 12:21 avatar
Ano, veriaci v posmrtný život by sa mali tešiť, ale tak to nefunguje, kto vie prečo... Inak, ani neveriaci, lebo keď nič, tak nič, to predsa nebolí. Teda bojíme sa všetci asi zomierania, ale všetci máme nádej, že aj tomu bude raz koniec...


31.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 9. 2015, 12:43 avatar
Je to asi individuálne a závisí zrejme od toho, v akej životnej fáze sa človek vníma. Napr. o niektorých patriarchoch v Biblii sa píše, že zomierali "sýti dní". Takže ak sa človek "nasýti života" - možno naplní poslania, ktoré mal za dôležité, môže s istou snáď i duševnou ľahkosťou očakávať na túto "bránu", ktorá je pred ním.
Zas iné je to, ak smrť prichádza vo fáze nenaplnených, nedokončených vecí...


22.
označiť príspevok

huranato muž
   4. 9. 2015, 12:24 avatar
Presne tak: dokonalá láska by sa nemala báť postaviť sa svetovláde, pretože sa predsa nebojí, že ju svetovláda bude mučiť ). Ty si sa svetovláde nepostavila, lebo sa jej bojíš, čiže nie si dokonalá láska :DD.


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 12:26 avatar
Rozprávame o smrti, nie o svetovláde...


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2015, 12:26 avatar
Huranato, aj ty si dokonalá neláska, pretože si sa tiež nepostavil svetovláde. Akurát rečami, ale to len táraš, ako zvyčajne, to nie je "postaviť sa reálne".


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 12:27 avatar
Nie, on zastavil expanziu Rusov na Krym či niejak tak...


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2015, 12:32 avatar
Skôr to vyzerá tak, že sa mu zastavila expanzia rozumu do mozgu.


28.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 12:34 avatar
Neviem, akot opresne bolo, ale niekde som to tu čítala.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 9. 2015, 07:41 avatar
Nadja....1....má to len jeden háčik. Nesmrteľná duša neexistuje. A tak "duša" ako fyzické telo/človeka,zvieraťa/ potrebuje fyzický svet a tiež aj priazeň Boha. Pretože iba ON,ako zdroj života môže vzkriesiť jednotlivcov. Ak by bola duša nesmrteľná,tak vzkriesenie je zbytočné. Nikde v Písme sa nepíše nič,kde by sa tvrdilo,že po smrti človeka niečo prežíva. Ale sa píše presný opak,že človek/duša/ je smrteľná,zničiteľná.
A pri smrti človeka ,mnohí stále veria,že majú istú nádej,a nevedia ,čo bude až skonajú.
Ale pri zničení na konci sveta,každý pochopí,že nemá už žiadnu náde/zlí/j,a že jeho zničenie bude definitívne! Naopak,tí druhí/dobrí/ ,budú vnímať koniec sveta ako vyslobodenie a prechod do nového sveta.
Lukáš píše...:"zatiaľ čo ľudia budú omdlievať od strachu /zlí/a očakávania vecí prichádzajúcich na obývanú zem, lebo nebeské moci budú otrasené. 27 A vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a veľkou slávou. 28 Ale keď sa to začne diať, vzpriamte sa a zodvihnite hlavy, lebo sa približuje vaše vyslobodenie.“
Teda,...dobrý človek,ktorý má priazeň Boha a koná jeho vôľu sa nemusí báť ničoho. Ale ako ten,kto nemá jeho priazeň,.....tak to by som sa veľmi bál!
-----------------------------------------------------------
„Toto povedal Zvrchovaný Pán Jehova: ‚Hľa, moji sluhovia budú jesť, ale vy budete hladovať. Hľa, moji sluhovia budú piť, ale vy budete žízniť. Hľa, moji sluhovia budú plesať, ale vy utrpíte hanbu. Hľa, moji sluhovia budú radostne kričať pre dobrý stav srdca, ale vy budete vykrikovať pre bolesť srdca a budete kvíliť pre úplné zrútenie ducha.‘“ (Izaiáš 65:13, 14)


48.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 9. 2015, 08:03 avatar
Shagara ..a ty to odkiaľ vieš že je to tak ..čím si si istý ?? ..mrtvy sa na zem nevrátil zvestovať , či "pobyt" jeho duše je nejako odmenený za to, ako žil na Zemi., / ..toto duchovné TAJOMSTVO sa NIKTO NIKDY NEDOZVEDEL.. a ani sa túto "PRAVDU" NEDOZVIE !!...sú to len náboženské dogmy, naprogramované do veriacich ako duchovné uspokojenie.

a čo je toto za nezmysel ? . " Teda,...dobrý človek,ktorý má priazeň Boha a koná jeho vôľu sa nemusí báť ničoho. Ale ako ten,kto nemá jeho priazeň,.....tak to by som sa veľmi bál! "

nezdá sa ti, že je to vydieranie cez Boha ?


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 9. 2015, 08:21 avatar
48....Karola-je to jednoduché! Je to v Písme a to napísané veľmi podrobne. Mŕtvi sa na zem vrátia,ked budú vzkriesení,pretože pozemský raj je biblickou realitou.
„Šťastní sú mierni, lebo oni zdedia zem.“ — Matúš 5:5.
„Mierni, tí budú vlastniť zem a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja.“ — Žalm 37:11.
Teda, pre mňa to nie je žiadne tajomstvo. Sú desiatky uistení z Písma,že to tak bude. To bolo Božie predsavzatie s ľudmi a so zemou a to sa nezmenilo.
A Boh nevydiera....len dal na výber ľudom dve možnosti. Večný život je dar,nezaslúžená láskavosť od Boha! A nie samozrejmosť!


52.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 9. 2015, 08:45 avatar
50,..Shagara..chápem..ale neverím náboženským dogmám,.. i keď podľa toho ako sa niekde to duchovno vysvetľuje, že duša sa premiestni do inej dimenzie..a je tam nejaká postupnosť levelev..no..boh vie ako to "funguje" po smrti , ..si myslím, že cirkev či náboženstvo nie je oprávnená ovplyvňovať rozhodnutika ľudí v to, či budú niečomu veriť alebo nie..a človek, bez ohľadu na vieru ak žije v súlade so svojim vedomím a svedomím, v akejsi hierarchii hodnôt, ..pokojne môže umrieť bez náboženského zaťaženia ako to napr. podávaš aj ty,


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 9. 2015, 08:08 avatar
Shagara, to je dobrá pripomienka. Takže, všetci zomrieme rovnako, ale niektorí budu vzkriesení. Telo bude v nenávratne už, -> kolobeh živín, teda zo zložiek nášho tela už bolo vytvorené množstvo iných tiel, tiež čakajúcich na vyslobodenie, a ak duša potrebuje fyzický svet, tak po zániku sveta kde bude? Netuším, čo je jej podstatou


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 9. 2015, 08:34 avatar
49....Nadja,nič nehmotné smrť človeka neprežíva. To,čo zostáva ,je to,ako sme sa zapísali u Boha. Ak sme zomreli v nádeji a v Božej priazni,tak Boh vzkriesi identické telo podla genetického záznamu ktorý si Boh uchoval vo svojej pamäti. /Božia "kniha života"/ Máš pravdu,...naše predošlé telo sa už rozložilo a bolo absorbované do iných zložiek .
A fyzický svet nebude nikdy zničený,to tvrdí Písmo. V Kazateľovi 1:4 čítame: „Zem trvá stále.“ Aj iné texty tvrdia,že tomu tak bude.
V Žalme 104:5 je skutočnosť, že zem má trvať navždy, zdôraznená v pôvodnom hebrejskom texte dvomi slovami, ?ólam, ktoré znamená „neurčitý čas“, a ?adh, ktoré znamená „navždy“. ?Ólam možno preložiť ako „mnoho rokov“ alebo „trvalý“. Podľa Harkavyho slovníka Students’ Hebrew and Chaldee Dictionary slovo ?adh znamená „trvanie, nekonečnosť, večnosť, navždy“. Použitie týchto dvoch hebrejských slov je dvojnásobným potvrdením, že zem bude existovať večne.
A biblická duša,je telesná/aj preto sú zvieratá tiež -"živé duše"/,...nie nehmotná,nesmrteľná. Náuka o nesmrteľnosti duše je filozofická,grécka náuka/pohanská, Platón/! Tu včlenila RKC do kresťanského učenia,tak ako i mnoho iných pohanských prvkov.
Teda,otázka:"kde bude duša po zániku sveta" ,...je bezpredmetná!
„Duša“ — živá bytosť, človek alebo zviera; život osoby;

Hebrejsky: nefeš; grécky-psyché


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 9. 2015, 08:53 avatar
Ďakujem, takže... to zachovanie DNA v pamäti a nasledná rekonštrukcia by mohla byť, to mi príde celkom logické, nakoniec možno sa to časom naučíme aj my. Problém je len v tom, že DNA neuchováva spomienky, takže neviem, či to naozaj budeme my, ale to už je detail.
Horšie je to s tou trvácnosťou Zeme, to už vieme, že pravda nie je. Vidíme to na iných slnečných (hviezdnych) sústavách, ktoré sú podobné našej. Myslím ale, že iných svetov - Zemí- môže byť vo vesmíre veľa a Boh isto nebude mať problém nás tam šupnúť... ak naozaj nejaké iné sú...

Ale ak duša nie je nehmotná, tak mi povedz ako si predstavuješ, z čoho tá jej hmota je?


54.
označiť príspevok

Karola žena
   6. 9. 2015, 09:08 avatar
53,..sa zamiešam.." z čoho tá jej hmota je?..z energie Nadja.


55.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 9. 2015, 09:10 avatar
Môže byť, a podstata tejto energie? Elektrická, či tepelná...?


56.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   6. 9. 2015, 11:24 avatar
shagara...ako tie tvoje bludy idú dokopy s 2.Petrovým listom?
---Pánov deň príde ako zlodej. A vtedy sa nebesia s rachotom pominú, živly sa páľavou rozplynú aj zem i diela, ktoré sú na nej.--
Tu sa píše,že zem i diela na nej sa pominú.


4.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 9. 2015, 11:54 avatar
Zas pise o niecom, o com nema ponatia, ale musi, lebo ma jedovatu papulu. Najhorsi recnici su ti, ktori nemaju co povedat a tak len dristaju..


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 11:56 avatar
Takže, tíško, ok?  


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 11:57 avatar
Hej Uz som mu vcera hovoril ze mal by byt ticho Ale nepocuva ma Odbojny robot
Súhlasí Nadja


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 11:59 avatar
Ale aspoň napísal, že o tom, že nemá čo napísať ale musí písať, vie...


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 12:00 avatar
No jo Dalsi pokazeny robot Pomaly zacinam mat pocit ze tu na zemi vesmir zhromazduje vsetkych pokazenych robotov


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 12:01 avatar
Pozor!!! Toto je najkratšia cesta k pokazeniu sa !!!  


14.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 9. 2015, 12:05 avatar
Vy dvaja zaostali ste sa dlho hladali, pri tom chodili okolo seba. Dva lenive tulene. Zivot vam dava jasne signaly, ale pre choru hlavu jestvuje len trest.
Súhlasí huranato


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 12:07 avatar
Ringo fred Past bozia )))))))))))))))))


18.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 9. 2015, 12:11 avatar
Jedna z pasci bozich je napriklad obzerstvo sralo. Na sklonku zivota, kedy ma clovek uz len v pokoji rozjimat budu taki, ako si ty trpiet v bolestiach. Nie, ze by si netrpel uz teraz, ale pride podstatne horsie. A taky ako ty sa niekomu smeje? Tomu ja vravim cire sialenstvo, ale ved prirodzene.


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 12:14 avatar
Preco by som mal trpiet ? Ty len ziarlis ze sa mam dobre a aj to na mne prislusne vidiet )))))


20.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 9. 2015, 12:17 avatar
Nieje nic dobre na tom, ked sa clovek nevie hybat, je vecne spoteny a pachne a ku tomu vsetkemu este aj zle vyzera. No sralo sa bude aj s hovnom chvastat.


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 12:30 avatar
Uplne v pohode sa pohybujem, pot sluzi na ochladzovanie tela, v letnych mesiacoch velmi prospesne a voniam - pouzivam dezodorant Moje brusko je sexi To ty vyzeras zle Vychrtnuta kost


32.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 9. 2015, 12:53 avatar
Vravim, ze vadny sa aj s hovnom chvali. Pozri zdravovedu.


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 12:54 avatar
A este aj fajcim Tu mas kost Aby si sa mohol na buduce do mna lepsie navazat


34.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 9. 2015, 13:10 avatar
Tak sa priprav na infarkty. Zasieras si tepny dvojnasobne. Mozno si uz aj nejake mal, len si to povazoval za mensiu nevolnost, tak to zacina. Ked nezvladas navazanie, tak sa nenavazaj.


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 13:24 avatar
Super ti to ide A mam aj schizoafektivnu chorobu Ideeeeeeeeess


15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 9. 2015, 12:06 avatar
Dobre hamujem Vsetko je dobreeeeeeeee Vsetko je fajn


8.
označiť príspevok

RighteousFred
   4. 9. 2015, 11:57 avatar
Kazdy dostava to, co si zasluzi.


10.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   4. 9. 2015, 11:59 avatar
keď je koniec fajný tak to je hotová smrť  


29.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 9. 2015, 12:35 avatar
nezomierame :D len sa presúvame do inej dimenzie,..mrtve je len telo ..)


30.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 9. 2015, 12:37 avatar
neviem kto má strach z konca sveta..skôr sa ľudia boja umierania.,.. tej bolesti , ktorá ju často sprevádza.
Súhlasí Nadja


36.
označiť príspevok

mamaleone muž
   4. 9. 2015, 14:05 avatar
Bol som na konci sveta , je tam krásne, a vôbec by ma nenapadla smrť  


37.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 9. 2015, 22:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 22:47 avatar
Deprimuje ťa, že za nejakých 10 miliard rokov svet skončí? ))


39.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 9. 2015, 22:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 22:51 avatar
No, pre takých imigrantov možno nie až tak veľmi...


44.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   4. 9. 2015, 23:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2015, 22:51 avatar
Ako skončí?


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 9. 2015, 22:53 avatar
Teorií je viac, hrozí nám zrážka s inou galaxiou a vyhasínanie slnka


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 9. 2015, 23:01 avatar
Jaj, myslela si náš svet, planétu Zem, to jasné, že môže zaniknúť, skončiť život na Zemi, ja som skôr myslel na vesmír ako celok. OK.  


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 9. 2015, 15:15 avatar
Myslíš, ze Vesmír nemôže zaniknúť? Jedna z teorií hovorí, že sa bude rozpínať donekonečna, zotrvačnosťou sa jednotlivé objekty tak vzdialia navzájom, že nebude šanca sa o ich existencii dozvedieť, lebo vzdialenosť bude taká veľká aj u najbližších, že sa budú vôči sebe vzdialovať rýchlejšie ako svetlo a teda to nedokáže doletieť na nijaký druhý objekt. Teda úplné osamotenie v mraze takmer absolútnom...


46.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   6. 9. 2015, 02:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:17,  “Zlý (hlúpy) vo svojej namyslenosti nič neskúma. Hovorí si: ‘Boh neexistuje’! A také...
dnes, 00:58,  Nezmysel. Každý dej je nejaký pohyb/presun častíc. Potenciálna i kinetická energia niečo...
dnes, 00:40,  Podvádzali, pretože už mali dosť tej buzerácie. *21
dnes, 00:36,  korsika
dnes, 00:23,  Toto je tiež zaujímavá fotka: https://www.astro.cz/galerie_ctenarska/velke/127957.jpg :)
dnes, 00:15,  http://ok1if.c-a-v.com/OK1UN_SK/P7190101.JPG ....vysielanie z domu nemá moc veľký zmysel....
dnes, 00:12,  ministerstvo dopravy, ciest a telekomunikácií naplánovalo akciu "EŠTE RAZ"
dnes, 00:01,  Košice dobyli hlavné mesto. Nitra potupila Budapešť...
včera, 23:57,  J.Tull: toto je napríklad plynová komora v KT Majdanek:...
včera, 23:57,  Trnka nominant ľudí z KDH a SDKÚ, ktorého voľbu dohadoval Kočner so Sulíkom a na ktorého...
včera, 23:49,  (147) PartOFgod, pravdu máš - veď Ukrajinu už opustili aj dva potkany pochádzajúce zo...
včera, 23:47,  Skrátka "objektívne" spravodajstvo. Alebo podľa pravidla nehryz ruku, ktorá ťa...
včera, 23:46,  (8) Scarlet, odvážiš sa tomuto DF preukázať a dokázať svoju psychickú...
včera, 23:46,  Starý morský zákon je všeobecne známy: potkany, ako prvé, opúšťajú potápajúcu sa...
včera, 23:42,  moje reakcie z fóra, ktoré som predtym smerovala jemu . ale tak čo chcem od psychicky chorého...
včera, 23:42,  (44) Scarlet, veru zásluhou vašich sionfašistických smradov je už skoro celý tento svet...
včera, 23:35,  Pokial nemas napisat nieco hodnotne nepis radsej nic.
včera, 23:34,  (4) Scarlet, nože vyviň svoje maximálne "stopovacie" úsilie a zverejni, kde v...
včera, 23:31,  tak nas obstastnujes na Slovensku :)
včera, 23:31,  nikto sa s tebou v Rakusku nebavi? :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(146 596 bytes in 0,348 seconds)