Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Smrť hmoty! Pripravme sa!

15
reakcií
1316
prečítaní
Tému 8. októbra 2012, 19:24 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 10. 2010
38
12. 05. 2011
88
29. 08. 2016
21
08. 05. 2010
45
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   8. 10. 2012, 19:24 avatar
Smrť hmoty! Pripravme sa!

Raz zomrie človek, zahynie zviera, uschne rastlina a zvetrá hornina. Všetko, čo sa zrodilo v hmote musí zahynúť. A ako je to v malom, tak je to i vo veľkom. Raz vyhasne Slnko a s ním bude zničená i naša Zem. A rovnako bude raz zničený i celý okolitý viditeľný vesmír.

V striedaní ročných období môžeme vidieť obraz diania, ktorému podlieha všetko, čo je hmotné. Jar je zrod, leto rozvinutie plnej sily, jeseň zrelosť a čas zberu plodov, no a zima útlm. Zima je ukončením všetkých aktivít. Je smrťou roka, je to nevyhnutné uzavretie jedného cyklu potrebné na to, aby s novými a čerstvými silami mohol začať cyklus ďalší.

A železná zákonitosť tohto deja platí i pre hmotný vesmír, ktorý vznikol postupným zhlukovaním hmlovín. Z nich sa časom sformovala hmota a v nej život, aby napokon všetko, po uzavretí obrovského vesmírneho cyklu opäť zaniklo, zmenilo sa v pralátku, z ktorej sa postupne začne formovať cyklus nový.

A v strede tohto veľkého vesmírneho diania sa nachádza človek. Nachádza sa v ňom ľudstvo, ktoré musí vedieť, že jeho čas v hmotnom vesmíre je presne vymedzený a že sa postupne kráti, i keď to všetko samozrejme nevnímame tak, ako nevnímame, že zem sa točí. Ale zem sa naozaj točí rovnako, ako i veľké vesmírne dianie pomaly, nebadane, ale isto speje do bodu, v ktorom nastane rozklad.

V akom období vývoja vesmírneho cyklu sa momentálne nachádzame?

Jar, čiže počiatočné formovanie hmoty a života už máme dávno za sebou a máme už za sebou dokonca i leto, čiže obdobie najplnšej sily a rozkvetu. V cykle veľkého vesmírneho diania sa už všetko prehuplo do druhej polovice. Už ideme z kopca a nachádzame v období jesene, v období dozrievania a zberu plodov. Po jeseni už príde iba chlad, mráz, zima a rozklad.

Jeseň je teda obdobie, do ktorého dospel veľký vývojový cyklus nášho vesmíru. Je to obdobie, v ktorom musí ľudstvo vydať plody zrelosti a pripraviť sa na ich zber.

Koľko máme ešte času? A aké plody zrelosti to máme vydať? Ako nastane ich zber? A prečo vôbec žijeme vo vesmíre?

Nad hmotným univerzom, ktorý, ako sme si povedali, v obrovských časových cykloch podlieha vzniku a zániku, sa nachádza večná a nepominuteľná duchovná ríša. V nej má človek svoj pôvod. Tam, vo večnej ríši ducha prejavil kedysi dávno ako nevedomý duchovný zárodok túžbu po sebauvedomení. Túžbu po plnocennom a plnohodnotnom živote v duchovnej ríši. Túžbu po vedomom večnom bytí.

Na základe tejto svojej túžby bol nevedomý duchovný zárodok vypudený z duchovnej ríše do hmotného sveta, aby v ňom, podobne ako v škole, získal plné sebauvedomenie.

Hmotnosť univerza sa delí na hmotnosť jemnú a hmotnosť hrubú. Na hrubohmotnosť a jemnohmotnosť. Duchovný zárodok sa najskôr ponoril do jemnohmotnosti, ktorá je duchovnej ríši bližšie. Tým získal jemnohmotný záhal, ktorý nazývame dušou. Ľudská duša, ktorá je jemnohmotná, sa potom napokon zrodí v hrubej hmote, to znamená, že získa ešte aj hrubohmotný záhal. Ním je naše fyzické telo.

Tak začína ľudská bytosť svoju cestu k zrelosti v hmotnom svete, striedajúc neustále svoj pobyt v jemnohmotnosti s pobytom v hrubohmotnosti. To znamená, že na zemi nežijeme len raz, ale opätovne sa na ňu vraciame a na základe získaných skúseností postupne duchovne rastieme.

Osud človeka je teda pevne spojený s osudom hmoty, či už s jej jemnohmotnou, alebo hrubohmotnou časťou. S osudom hmoty, podliehajúcej veľkému kolobehu vzniku a zániku spojeného s jej rozkladom. Čas trvania kolobehu jedného obrovského hmotného cyklu je časom vymedzeným na to, aby duchovný zárodok dospel a dozrel k svojmu plnému sebauvedomeniu a mohol vstúpiť do večnej ríše ducha. Každý jedinec ho musí využiť tak, aby svoj duchovný vývoj ukončil včas, vstúpil do bezpečia večnej duchovnej ríše a tým unikol z dosahu hmoty, ktorá postupne smeruje k svojmu rozkladu.

Ak totiž človek nie je schopný ukončiť svoj vývoj načas, zostáva zviazaný s hmotou a spolu s ňou ho to ťahá a nakoniec aj vtiahne do rozkladu. Dovtedy nadobudnuté, avšak ešte stále nedostatočné sebauvedomenie je spolu s ostatnou hmotou zničené, takže nakoniec zostane opäť iba nevedomý duchovný zárodok, ktorý sa uvoľnený vznesie do ríše ducha, aby potom, až nastane nový, veľký, hmotný vesmírny cyklus, sa opätovne mohol pokúsiť o nadobudnutie plného sebauvedomenia.

Toto je samozrejme ten horší prípad. Ba z hľadiska individuálnej osobnosti človeka až tragický, rovnajúci sa vymazaniu z knihy života.

Tým určite lepším je úspešnosť duchovného zárodku, spočívajúca v dosiahnutí plného sebauvedomenia, spojeného s včasným odpútaním sa z hmotného kolobehu a z jeho vstupom do bezpečia večnej duchovnej ríše.

Ak teda hovoríme, že hmotnosť podlieha vzniku a zániku, platí to pre hmotnosť ako celok, čiže ako pre hrubohmotnosť, tak i pre jemnohmotnosť. Pre hrubohmotnosť, čiže pre náš viditeľný svet a pre jemnohmotnosť, čiže pre svet, do ktorého odchádza ľudská duša po odložení hmotného tela.

I jemnohmotnosť je teda hmota, i keď jemnejšej kvality, ale rovnako podliehajúca kolobehu vzniku a zániku. Večná je len duchovná ríša, stojaca mimo hmotného kolobehu. Duchovná ríša je bezpečím domova, nepodliehajúceho nijakému zániku.

Zmyslom života ľudských bytostí, nachádzajúcich sa v hmotnosti je dosiahnutie tohto cieľa. Človek sa má svojim životom, žitým v súlade vysokými duchovnými hodnotami stať spôsobilým na to, aby sa na základe svojho najvyššieho zušľachtenia mohol dostať do ríše ducha a tak uniknúť nebezpečiu rozkladu, ktoré naňho číha v hmote.

V hmote, ktorá už dospela do času dozrievania a zberu plodov. V hmote, v ktorej sa začína rozhodovať o tom, kto z ľudí sa stane zrelým plodom a kto naopak nezrelým, a preto musí ostať natrvalo uviaznutý v smrteľnom objatí hmoty.

Čas sa kráti! Ak má človek splniť tie najvyššie nároky, ktoré sú kladené na každého, kto smie vstúpiť do večnej ríše ducha, tak má naozaj čo robiť. Nemôže už premeškať ani len minútu vo svojej snahe stať sa človekom duchovným. Človekom ducha, naplneným spravodlivosťou, čistotou, ušľachtilosťou, nezištnosťou, dobrosrdečnosťou, úctou a láskou voči ostatným. Človekom mysliacich na iných viac, ako na seba. Človekom, s radostnou vďakou vzhliadajúcim k Bohu, k Jeho Vôli a k Jeho Zákonom, ako k tej najvyššej autorite, ktorá vôbec existuje.

Priatelia, kto z nás môže povedať, že takýmto už je? Avšak čas, na uskutočnenie toho, aby sme sa takými stali, ten čas sa nezadržateľne kráti.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí luke85


4.
označiť príspevok

luke85 muž
   8. 10. 2012, 20:26 avatar
Perfektné! K+


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   8. 10. 2012, 22:03 avatar
Je to chobotina.

Nemá ani predstavu aké slová používa. Napríklad hmlovina.

…zákonitosť tohto deja platí i pre hmotný vesmír, ktorý vznikol postupným zhlukovaním hmlovín. Z nich sa časom sformovala hmota…

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

brumo muž
   8. 10. 2012, 22:18 avatar
Vlado, ty si najdeš nejaku chobotinu a nereaguješ na podstatu toho príspevku, na hlavnu myšlienku, alebo to čo je medzi riadkami..... tie hmloviny si nevymyslel ti náhodou......nevieš mi vysvetliť, ako vznikla naša zem, lebo minule som videl dokument, kde mali z toho chaos ,kedy vlastne a ako sa dostala voda na zem....?
Súhlasí luke85


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   8. 10. 2012, 22:22 avatar
Sú to táraniny. Melie dve na tri. Blud za bludom. Jemno, hrubo-hmotná = výmysly.


2.
označiť príspevok

Luciferium žena
   8. 10. 2012, 19:55 avatar
clovek tolko kruti tou hlavou ,az zbada smrt hmoty,to si chcel napisat,ze ?
ja si radsej miesam iba polievku


3.
označiť príspevok

brumo muž
   8. 10. 2012, 20:19 avatar
Čím vyvážime smrť ? Čo ponukneme na kompenzáciu jej jednoznačnosti a neodvratnosti? Čo dáme na misku, keď na tej druhej strane je najväčšia pravda života - definitíva ? Mňa napada iba dobro a láska..... čo vy na to ...?
Súhlasí Lea Pragmatická


5.
označiť príspevok

nabzlo muž
   8. 10. 2012, 20:37 avatar
smrť hmoty,čo je to za sprostosť,hmota je večná....


6.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   8. 10. 2012, 21:59 avatar
Na tomto fóre som uverejnil tému Zákony vzniku, zániku a večnosti. Takže možno s autorom tejto témy súhlasiť, že vesmír raz zanikne. Zanikne preto, že mal začiatok. Ale nezanikne hmota, pretože podľa zákonov zachovania substancií hmotnej povahy, sa z hmoty nikdy nestratí ani atóm, alebo jeho časť. Hmota sa iba mení. Nezaniká iby to, čo nikdy nevzniklo. A z toho zatiaľ poznáme iba dve substancie: hmotnú a duchovnú. To ovšem neznačí, že sa nemenia formy aj tých substancií, ktoré sú večné peto, že nikdy nevznikli a sú (jestvujú).


11.
označiť príspevok

Krištof
   9. 10. 2012, 15:08 avatar
6. Existovali zákony zachovania hmoty a energie pred Big bangom, prvou udalosťou hmotného vesmíru? Vesmír je skôr časný ako večný. Hmota vznikla údajne spolu s vesmírom. Tie zákony zachovania mohli vzniknúť tiež až potom. Pred tzv. planckovym časom nie je známa žiadna fyzika. Teda tesne pred veľkým treskom. Môže existovať nekonečná minulosť? Ak sa vrátime k prvej sekunde, zistíme, že si vyžaduje predchodkyňu a tá zase ďalšiu predchodkyňu a tak ďalej až donekonečna. S cieľom zadržať tento regressus in infinitum sv. Augustín tvrdí, že prvá sekunda splýva s prvou sekundou stvorenia: "Non in tempore sed cum tempore incepit creatio." (Nie v čase, ale s časom začalo stvorenie.)" Minulosť nemôže obsahovať nekonečné množstvo udalostí. Ak by sme sa totiž vrátili k prvej udalosti, zistili by sme, že tá si vyžaduje predošlú a tá zas predošlú a tak ďalej až do nekonečna. Teda aby sa zastavil tento návrat do nekonečnej minulosti, vychádzajme z toho, že prvá "časová" udalosť splýva s prvou udalosťou vesmíru (Big bang). Inak by nebol počiatočný časový bod, v ktorom to začalo a od ktorého sa to odvíja až doteraz a ďalej. Prekročiť nekonečnú minulosť by bolo ako spočítať všetky záporné čísla a dostať sa až do nuly v tomto čase; a to je nemožné. Podľa dobre podloženej a uznávanej teórie Big bang všetka hmota a energia vesmíru vznikla asi pred 14 miliardami rokov. Keď hmota a energia vznikla, potom mohli začať platiť tie zákony. Je to však relatívne, nie absolútne. Zákon zachovania energie vo fyzike hovorí, že v izolovanej fyzikálnej sústave je celková energia a hmota nemenná. Či sa raz po miliónoch rokov hmota zas nejakým spôsobom "nestratí", ťažko povedať. Jedna teória napr. hovorí o jej rozptýlení v nekonečnom priestore. Podľa spiritualistického monizmu je aj hmota len forma Ducha. Doc. RNDr. Jaroslav Leška v článku Cesty za poznaním podstaty materiálneho sveta a jeho vzťah k duchovnému svetu, napokon uvažuje: "Pretože nám pri "honbe" za podstatou hmoty, prenikaním až k jej koreňom, ona stále uniká "spod rúk" a narážame stále na proces niečoho, čo nepoznáme, mohli by sme uvažovanie obrátiť a povedať, že hmota je duchovnej (spirituálnej) podstaty, pretože jej základné jednotky vznikli z "ničoho" až v prvých okamihoch po Veľkom tresku. ... Na tom základe by sme mohli miesto "materialistického monizmu", podľa ktorého i duch je bytosť hmotnej podstaty, ako najvyšší produkt hmoty, nastoliť "spiritualistický monizmus". (...) Objavuje sa názor, že skrytú látku [temnú hmotu] by mohli tvoriť častice strunového modelu a existujú náznaky, že dvoma kandidátmi by mohli byť "neutralíno", ktoré je dvestokrát hmotnejšie než protón a "axion", miliónkrát menej hmotný než elektrón, teda takmer nehmotný. (...) Možno sa domnievať, že rýchlosť myšlienky je nekonečne veľká a nezávisí od "priestoročasu", pretože jej nositeľom nie je fyzikálne médium. Tvorivá činnosť ducha sa prejavuje najmä vo vedách. Ak odhliadneme od teológie, ktorá má svojrázne zameranie a od filozofie s jej generalizujúcou úlohou, môžeme sa domnievať, že matematika je jediná veda, ktorá pracuje len s materiálom nehmotným."


8.
označiť príspevok

brumo muž
   8. 10. 2012, 22:09 avatar
Taky som pokojnejší, keď si to vysvetlil.....bude sa mi lepšie umierať, keď budem vedieť, že tie moje atómy nevyjdu nazmar...


12.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 10. 2012, 15:12 avatar
Stať sa môže všeličo a kedykoľvek, v tomto súhlasím s antidogmatikom. Moje predstavy sú však oveľa, oveľa väčšie, ako je tento náš vesmírik maličký len asi niekoľko tisíc miliard svetelných rokov. Je to iba zrnko v piesku, alebo lepšie jedna molekula v hmote nepotedstaviteľne veľkej. Časovo majú vedci pravdu so vznikom nášho vesmíru, ale vznikol ako súčasť kolosa v čase miliardu a miliárd rokov a neviem ešte koľko a hľadanie prapôvodu hmoty v týchto časových horizontoch je naivné ako veľký tresk, keď z ničoho nič vznikol vesmír. Ak by mohlo vybuchom niečo vzniknúť, muselo sa to tam pred tým zhromažďovať a mohlo vzniknúť len to, čo sa pred tým zhromaždilo a to je kolobeh života hmoty ako vajco a sliepka. Takže urýchlovač na zistenie prapôvodu hmoty je len blábol pre naivných, pravdepodobne sa zase vyvíjala nová zraň. Takže nemôže zaniknúť niečo zo dňa na deň, ak to už existuje hrozme dlho, ale treba si dať radšej pozor, aby nás na ulici neprešlo auto, ako toho psa, čo mal naplánované, že si ide k susede naproti cez cestu za ......
Súhlasí Antidogmatik


13.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 10. 2012, 15:16 avatar
A eštže, treba si všetky vedecké rozumy nechať prejsť najprv hlavou so sedliackym rozumom. Ešte aj Einstein tvrdil, že svetlo je najväčšia rýchlosť na svete, ale do rovnice dal c2 !! E=mc2.


14.
označiť príspevok

ether muž
   9. 10. 2012, 15:19 avatar
bože môj, ty si debil 
a čo, že to umocnil? tým sa konštanta c nijako nemení


16.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 23:10 avatar
fúha ether, až tak..že debil...?


15.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 10. 2012, 22:30 avatar
Heéééj! Tak to si teraz idem nechať poradi! Ta k ťa prosím, ether, napíš mi tam merné jednotky rovnice, lebo ja som si myslel, že c je rýchlosť svetla a E je energia hmoty m, ktorá letí rýchlosťou .... akou- c, alebo c2 ? A keď je c konštanta a nemá so svetlom nič spoločné, čo to potom je ? Mám ti asi také divné predstavy, že samotné svetlo nie je konštantná rýchlosť, že napríklad červená farba má inú frekvenciu vlnenia, ako napr. žltá. A keď má inú frekvenciu, tak musí mať aj inú rýchlosť. A keď už sme pri matematike, predstav si, že je vo vesmíre, teoreticky, rovná pkocha vo vzdialenosti 1000 svetellných rokov, ak teda pri ukrižovaní Krista sa vybral jeden lúč na túto plochu a teraz niekedy by sa mohol vrátiť, koľko by malo trvať naskladanie kompletného obrazu celého spektra a ktorá farba dorazí prvá, červená, alebo žltá ??? A to si predstav teraz, že akým spôsobom a ako dlho to trvá analyzovať lúče svetla, ktoré k nám letia 800 miliárd svetelných rokov ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:43,  Ale ale Osvieteny, nebud taky predpojaty. Oni si s Kocnerom urcite len vymienali recepty.
dnes, 00:29,  Nanho by som sa sla pozriet aj nazivo, do maastrichtu. Akurat pred cca dvoma tyzdnami som...
dnes, 00:27,  20, .... ak niekto odíde z kláštora, to ešte neznamená , že musel zanevrieť na Boha, alebo...
dnes, 00:23,  Tiež sa mi to páčilo *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:23,  8, .... áno, ale iba u tých čo sa venujú všetkým pôžitkom/ktoré vymenoval a okúsil aj...
dnes, 00:21,  *39 tak ten bol dobry
dnes, 00:20,  1, ...... problém Helca je v tom u mnohých ľudí, že si myslia, že "zasvätený...
dnes, 00:09,  Našu excelentnu prezidentku nám zavidia i v Česku . Čaputová predbehla Zemana, má...
dnes, 00:00,  No jasné, nie je pravda, preto píšem, že som to zachytila. Kasa, nemám k nikomu...
včera, 23:55,  (4) Zuzka8, odporúčam Ti, aby si otestovala samú seba tým, akú výšku dôvery máš k...
včera, 23:55,  To ešte fakt existuje táto banda zločincov ??? *08*08*08*08
včera, 23:49,  To nie je pravda . Lebo Čaputová sa bežne pohybuje v dôvere nad 65 % Dôvera k Putinovi...
včera, 23:49,  Asi si nevychadzal z jeho danoveho priznania :D
včera, 23:46,  Skutočne vážna informácia určená poslancom NR SR......
včera, 23:45,  To je fakt .
včera, 23:44,  Dneska som niekde takú informáciu zachytila, že ku Čaputovej máme takú dôveru, ako v...
včera, 23:43,  Lebo neveríš, že SOM BOH ;)
včera, 23:42,  Preco by ho nenechali, ked im zabezpeci sledovanost.
včera, 23:41,  počuj, prečo mi nejde karta na internet. .. nezapne mi 4G internet. .. asi mi ho vypli. .. *38
včera, 23:40,  (32) Dosvietený, už si skutočne nemáš čím uvedomiť, akým a koho brakovým...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 844 bytes in 0,256 seconds)