Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Sme kolóniou a odvod 2,5 % je Dankovým výkrikom do tmy

6
reakcií
274
prečítaní
Tému 24. októbra 2018, 22:35 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 10. 2008
12
14. 10. 2010
113
11. 02. 2016
7

1.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 10. 2018, 22:35 avatar
Sme kolóniou a odvod 2,5 % je Dankovým výkrikom do tmy
[24.10.2018; hlavnespravy.sk

Ing. Miroslav Jureňa,
autor bol ministrom pôdohospodárstva v rokoch 2006-2007, v rokoch 2007 až 2010 podpredseda výboru pre financie a rozpočet, a člen výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie

Vzbura proti zahraničným reťazcom vtiahla do odvodov aj slovenské reťazce, hlavne COOP Jednota, ktorá je na každej dedine. Nástupom Dzurindovej vlády v roku 1998 nastúpili aj zahraničné obchodné reťazce a postupne ovládli trh s potravinami. Hrali sa s našimi producentmi potravín ako mačka s myšou. Všemocný trh, žiadne obmedzenia tak ako v Nemecku, kde podľa počtu obyvateľov v meste bol stanovený aj počet metrov pre reťazce, čím sa chránili i malí obchodníci
na snímke predseda NR SR Andrej Danko
V roku 2007 bol prvý pokus ako limitovať ich arogantné správanie, (až 80 % rabat) keď sa prijal zákon neprimeraných obchodných podmienkach. Zároveň sa otvorila nová obchodná ponuka Predaj z dvora, ktorej výhodou bola 6 % ná DPH. Nástupom Radičovej vlády počas ministrovania Zsolta Simona boli tieto nástroje zrušené, a sadzba DPH aj u Predaja z dvora bola upravená na 20 %. Toto je jedna stránka veci.
Hlavným problémom je štátna pomoc v rezorte pôdohospodárstva, ktorý systémovo nemá tieto zdroje odsúhlasené v štátnom rozpočte. Štátna pomoc v Českej republike je 136 miliónov ročne, zatiaľ čo na Slovensku 1 milión ročne. Pán Kažimír povedal pani Matečnej, hľadajte si. Štát sa jednoducho nestará o svoj majetok, čo má povinnosť zo zákona. To čo predvádza SNS je amatérizmus v priamom prenose. Všetci po prvom čítaní hovoria, ešte je čas na diskusiu a líder Andrej je zalezený a nevyjadruje sa. Určite ho viac zaujímajú stíhačky a rezort obrany, to je proste iná káva.
Celý zásadný problém je však inde. Prečo 2,5 % len od reťazcov, prečo nie aj od nadnárodných spoločností, napríklad US Steel, Volkswagen, Orange a mohli by sme pokračovať. V roku 2017 boli príjmy štátu 15,4 miliard, z toho 8,154 mld bol príjem z DPH a spotrebnej dane, teda prevažne od občanov. Daň z príjmov, teda zo zisku obchodných spoločností bola 3,150 mld. Málo? Veľa? Daňové prázdniny pre investorov, úniky zisku nadnárodných firiem, jednoducho vývoz kapitálu. To však netrápi ani Kažimíra, ani Danka, hlavne, že máme úrad Hodnota za peniaze, ktorý ráta čo je drahé , a do čoho môžeme investovať, kde môžeme utrácať. (stíhačky áno, to je NATO, tam patríme)
Čo tak urobiť analýzu Úradu vlády o úniku ziskov, vývoze kapitálu.
Takúto analýzu urobil francúzsky ekonóm Thomas Piketty na príklade Českej republiky, ktorý sa venuje distribúcii bohatsva a príjmovej nerovnosti. Podľa jeho prepočtu z Českej republiky za roky 2010 až 2016 bol vyvezený kapitál v objeme 2 255 miliard korún, a príjem z Bruselu bol 563 miliard korún.
Ako hovorí česká ekonómka Ilona Švihlíková: Ale to skutočne si niekto myslí vážne, že Nemecko na členstve v EÚ prerába?

7.
označiť príspevok

meaculpa muž
   25. 10. 2018, 19:39 avatar
Vsak aj EU chce zdanovat technologicke firmy podla obratu.

Hlupy Dankov navrh by sa ale nedotkol len Tesca, Kauflandu a pod., ale aj COOP Jednota, ktora ma male prevadzky v dedinach.

2.
označiť príspevok

Step7 muž
   25. 10. 2018, 08:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

3.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 10. 2018, 08:22 avatar
Fotooon,
veďže sa už až natoľko nestrápňuj výstupmi svojho "intelektu" a vráť sa späť na svoje fórum...

4.
označiť príspevok

Step7 muž
   25. 10. 2018, 08:23

5.
označiť príspevok

Step7 muž
   25. 10. 2018, 08:25

6.
označiť príspevok

majko1 muž
   25. 10. 2018, 18:37 avatar
Jediný regulérny spôsob je progresívne zdaň§ovanie ziskov, čiže žiadna rovná daň ako presadzuje SAS, ale progresívne zdaňovanie. To je spôsob ktorý je zatial v našich rukách, iné formy odvodov sú napadnutelné z úrovne EU čo určite využijú. Pri progresívnej dani netreba skúmať kto je to a prečo je to tak a podobne. Samozrejme to chce aj poriadne vykonávanie daňových kontrol v zmysle aby boli zaúčtované iba náklady súvisiace s predmetom podnikania. Ak bude mať nejaká vláda gule, tak to takto urobí a bude vymaľované......EU už chystá rovnakú daňovú politiku, aby sme to nemohli urobiť, takže už nie je veľa času........Rovná daň miklošovcov je na kriminál.........
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:23,  Dúfam, že teraz vám je už jasné, prečo bolo správne na takých blbcov spustiť 2 jadrové...
včera, 23:57,  Scarlett znovu ukázala, aké správne rozlíšenie má.
včera, 23:56,  Veď to....
včera, 23:56,  Preto si sa satane ozval. *05
včera, 23:55,  Aj tak ma neskutocne fascinuje ake kilometre nezmyslov o bohu a o duchu dokazete vyprodukovat...
včera, 23:53,  Dobre, pomodlím sa za teba. Ale záleží aj na tebe, čo budeš ďalej robiť. Láme mi srdce,...
včera, 23:52,  Tak nasleduj svoj vzor. Len to ti k tomu japisem.
včera, 23:50,  Tak už sa konečne spamätaj a prestaň sa rúhať Bohu Izraelovmu na tomto fóre. Nech u%ž to...
včera, 23:50,  Stavaju sa len somari na zadne.*21 Namiesto stavky sa radsej za mna pomodli k Jezisovi aby som...
včera, 23:50,  A dobre robis
včera, 23:48,  Slušný človek je síce pre mňa vzor ale tým ma neobmäkčíš, aby som robil kompromisy s...
včera, 23:48,  Nie som katolik aby som opakovane mantroval a prosil Boha dookola o odpustenie. Prosil som ho o...
včera, 23:44,  Ty stále blúdiš a opakovane blúdiť budeš. Môžem sa staviť o čo chcem, že keď sem za 2...
včera, 23:44,  V nejakom prispevku si pisal o slusnom cloveku? Ze taky ako on by si chcel byt aj ty. Zrejme...
včera, 23:42,  Pavol sa vyjadroval k politike dosť jasne...
včera, 23:41,  Celu tu sebranku darmozracov zlodejova podvodnikov lavicu aj pravicu treba poslat na smetisko...
včera, 23:38,  Shagarovi som nenaletel. Skor naopak. Cim viac sem pisal, tym viac ma utvrdzoval o opaku. Je...
včera, 23:35,  Budte pokojny nikto vas nebude nikdy za nic sudit a vas odpojenych od boha a ducha svateho uz...
včera, 23:31,  Moze pisat i o politike. No najdi mi verse kde sa pise ze sa mame do politiky starat a byt...
včera, 23:31,  A to je problem snazite sa bohovi vstepit vase zvratene pomstychtive vlastnosti
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(59 718 bytes in 0,349 seconds)