Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

SLOVENSKO 2.0

18
reakcií
296
prečítaní
Tému 1. decembra 2019, 18:55 založil PartOFgod.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 04. 2020
8
25. 03. 2019
9
23. 01. 2018
8
20. 01. 2020
16

1.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 12. 2019, 18:55 avatar
Vo Svajciarsku je platne referendum hned aj zakonom.
V Rakusku vyzbieranim 10 000 hlasov (orientacne) sa zverejni referendová otazka cez štátne médiá a považuje sa za celospoločenský záujem.
Dr. Harabin urcite aj vsetkych volicov inych stran nebude proti aby hned po volbach sa to realizovalo aj na Slovensku.
Súhlasí Bijjou

2.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   1. 12. 2019, 18:58 avatar
JA som zásadne proti referendám, zbytočne vyhodené peniaze.
Súhlasí Osvietený

3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 12. 2019, 19:06 avatar
Ake peniaze ? Kazdy ma obciansky s cipom skoro kazdy citacku na referendum sa nemusi minut ani list papiera. Kazdy ma telefon a kazdy cumi do telky tak nerob s toho tragediu
Ludi treba zapojit do riadenia statu aby mali pocit ze to co robia robia pre seba a pre svoje deti. Predsa nemozme nechat v cele 5.000.000 noveho mierumilovneho slovenskeho ludu bandu sfetovanych vlastizradnych zlodejskych klamarskych protislovenskych rusofobnych uchylackych dementov militantnych to musi skoncit.
Súhlasí Bijjou

4.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   1. 12. 2019, 19:15 avatar
nuž normálne chechtáčiky, fiftíny, prašule, proste peniaze.
kde máš zavedený systém volieb po internete na Slovensku, ešte aj terazky budú také papierové, takže nejaké referendum sa asi bude konať tiež papierovo.
pokiaľ viem, tak referendum je platné vtedy, ked sa zúčastní 50 percent oprávnených voličov a to sa stalo v histórii svk len raz.
preto vyhodené peniaze.
Súhlasí Osvietený

5.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 12. 2019, 19:17 avatar
Pociatkovi treba okamzite zhabat majetok youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 12. 2019, 19:22 avatar
Tak bude povinnost volit tak ako je povinna skolska dochdzka v com je problem ? Jaaj by si sa citil nedemokraticky no nikoho tvoje pocity nezaujimaju deje sa tak vo vyzsom zaujme a ty sa prisposobis . Jake pak co pak

7.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   1. 12. 2019, 19:23 avatar
problém je v tom, že nemáme dobudované nápravné zariadenia, kde budú zatvárať tých, ktorí neprídu voliť.     
Súhlasí Osvietený

8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   1. 12. 2019, 19:26 avatar
Nemusia nikam chodit kazdemu sa zavola a opytaju sa ho pripadne ho navstivia doma.  

9.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   1. 12. 2019, 19:33 avatar
aha, takže to budú robiť dobrovoľníci a zadarmo navštevovať doma,.   
Súhlasí Osvietený

10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 12. 2019, 20:08 avatar
Peter pecka    

11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 12. 2019, 20:09 avatar
Tiež by som zrušil

12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 12. 2019, 20:30 avatar
za k lo pú

13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 12. 2019, 20:35 avatar
Tak asi takto priamo demokrati

Švajčiarsko je parlamentná spolková republika na čele s prezidentom.

Dvojkomorový Švajčiarsky parlament, Federálne zhromaždenie, je na rozdiel od Spolkovej rady hlavným nositeľom moci. Obe komory, Rada štátov a Národná rada, majú vo všetkých ohľadoch rovnakú silu, vrátane legislatívnych právomocí. Dvesto-členná Národná rada je volená sčasti pomerným systémom a sčasti väčšinovým na štyri roky. Od roku 1971 majú volebné právo aj ženy, na kantonálnej až od roku 1990. Na schválenie zákona je potrebný súhlas oboch komôr parlamentu. Parlament však nehlasuje o dôvere k vláde.

Členovia 46 člennej Rady štátov (po dvoch z každého kantónu a po jednom z bývalých polovičných kantónov) sú volení priamo v každom kantóne väčšinovým systémom, kým poslanci dvesto-člennej Národnej Rady sú volení priamo podľa systému pomerného zastúpenia. Členovia oboch komôr sú volení na 4 roky.

14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 12. 2019, 20:36 avatar
Aj ženýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý   

15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 12. 2019, 20:37 avatar
drž sa sporaka

17.
označiť príspevok

Bijjou žena
   1. 12. 2019, 20:39 avatar
Jj, zena patrí do kuchyne [ sú tam všetky noze  ]

16.
označiť príspevok

Bijjou žena
   1. 12. 2019, 20:38 avatar
part, lenze švajčiari [ a iní] sú iná mentalita nez lováci . vo švajčiarsku majú politici normálne zamestnanie a politiku robia popri tom, tak ako sa nechodia do politiky nabalit a zbohatnút. švajčiarskeho ministra mozeš bezne stretnút v mestkej doprave . ale pre slovákov je uz aj poslanec pán Boh . a etc...

ale to neznamená ze sa pod. systém nemá pokúšat presadit aj na SK. jasné ze vela špekulantov by bolo proti ale všetko sa dá ked sa chce

18.
označiť príspevok

hokejis muž
   1. 12. 2019, 21:28 avatar
Dôležité je zabrániť liberálom získať moc.

19.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   1. 12. 2019, 21:52 avatar
Dôležité je zbaviť sa rasistov....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 472 bytes in 0,265 seconds)