Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Šiesty krát koberec

46
reakcií
2205
prečítaní
Tému 1. apríla 2010, 15:03 založil marska.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 03. 2010
16
11. 05. 2010
22
09. 05. 2010
5
10. 05. 2010
12
28. 04. 2010
10
25. 04. 2010
16
 
 


1.
označiť príspevok

marska
   1. 4. 2010, 15:03 avatar
Ráno sme sa s Iľjom rozdelili, on chcel vidieť more a ja ľudí, a áno, tí z vás, čo sú geograficky zdatnejší, tak majú správne podozrenie, žiadne more tam nie je. Ale ani hodina môjho zápalistého vysvetľovania ho nepriviedla k rozumu:
-Sáša! Ak neuvidím more tu, tak nikde!-, chápete, že na protest miesto nie je.

Dohodli sme sa tak, že sme sa vôbec nedohodli, kde a kedy sa vlastne stretneme, povedali sme si, že sme si až príliš podobní na to, aby sme museli absolvovať podobnú dohodu. Iľja ma požiadal aby som ho párkrát otočil kým mal zatvorené oči a potom ho zastavil. Chvíľku sa tackal do polkruhu, potom ho prudko zvrtlo na druhú stranu a bez pozdravu sa vydal za svojim vnútorným morom. Ja som sa otočil naopak a vykročil smerom do mesta. Zamieril som smerom k fontáne, keďže slnko sa mi nadmieru príjemne opieralo do chrbta a zvlažil som si tvár cirkulujúcou vodou.
-Pane, prečo znečisťujete tú fontánu?-, zaševelil hlások starej sojky. Jednoducho človek dnes ozaj nemá ani sekundu pokoja.
-Ja ju prosím neznečisťujem, len som sa trošku schladil, madam.-
-Vy chuligán jeden! Choďte sa domov umyť!-
-Rozkaz, madam!-, zasalutoval som, -Len mám problém, nemám domov...-, skúsil som si ťažko vzdychnúť a vyvolať súcit v starej mame stojacej oproti môjmu divadlu.
-Volám políciu!-, veľmi súcitne vypadlo z tety.
-Dobre.-, kajúcne som sa posadil.
Tetka mávla rukou, pokrútila hlavou a odišla. Aké ľahké vyhrať v dnešnom svete, stačí si stáť sám za sebou. Ale otázka je, kto si naozaj dnes sám stojí za sebou a celkom nesociálne stojí za inými? Možno len ja som chyba v systéme....nie!...Určite som ja chyba v systéme alebo môžem si dovoliť až takú namyslenosť? Veď vyvolený ani jediný nie som, tak to bude blbosť...

Každopádne som to čoskoro vzdal a vošiel do nejakej kaviarne. Bolo takmer úplne plno, takže som nejaký čas svojho života zabil hľadaním voľného miesta, nepýtajte sa odkiaľ som na to mal peniaze, pretože očividne som mal. No skrátka som si sadol. Objednal som si borovičku (nemali, tak som vykryl vodkou), kávu a noviny...(dosť som si zlepšil ruštinu)...Čašník to doniesol bez hocijakých námietok. Pár minút čakania, kým káva vychladla a (neviem, či sa na tú samotnú chvíľu môjho života hodí iná časť vyjadrenia ako...) jebol som si tú vodku, zapiť šlo jedine kávou a cigaretou. Tu začal prvý rozpor v kaviarni. Okamžite po tom, čo vzplanul ohník nádeje môjho žalúdka dobehol vyštafírovaný debil, menom hlavný čašník:
-Pane, prosím Vás, zahaste tú cigaretu. Tu sa nefajčí!-
-Teda u nás doma, by ste mi dal ešte aj oheň.-, nemohol som sa dať, keďže som prvýkrát v kaviarni, kde sa nefajčí.
-Budem Vás musieť požiadať, aby ste opustil naše priestory!-
-Prisahám na Perúna i Svaroga, že si to tu pokojne odsedím aj bez dymu, pán čašník.-, aj minimálna znalosť slovenskej mytológie zabrala.

Takže pán hlavný ma nechal napokoji a ja som si pokojne dopil kávu a vybral sa ďalej do mesta s myšlienkou, že snáď už aj nejaké jedlo by sa mi mohlo zísť. Námestie nemalo chybu, tí ľudia plávajúci každou stranou a na každú svetovú stranu. Školáci, oblekáči, babičky. Toto som vidieť nechcel, veď takúto vzorku nájdem kdekoľvek, tak som začal zaliezať do bočných uličiek. Asi po dvoch hodinách prázdnej prechádzky (až tak prázdna nebola, keďže som si kúpil hotdog) som konečne začul smiech z tribúny rozbitého školského ihriska. Zapálil som si fajku mieru a vydal sa k vlastníkom daného príjemného zvuku. Okamžite ako som ich zbadal som sa musel smiať, dvaja školáci, jeden s dredmi, a samozrejme Iľja, ten na mňa kývol rukou.
-Tak čo, aké bolo more?-
-Žiadne tu nemajú, ale okolie mesta je naozaj pekné.-
-A sem ťa čo doviedlo?-, usmial som sa.
-Ja neviem, dobrá energia? Alebo to, že trávu zacítim aj na sto kilometrov.-, zaškeril sa aj on a podal mi jointa.
-No keď musím, tak musím.-, potiahol som si až som sa rozkašľal.

Nálada sa uvoľnovala a k našej veselej partii sa pridali aj dve dievčatá. Posilnení téhacéčkom som si nejak prirodzene za spoločníčku vybral nádhernú ryšavku, ktorá bola tiež cudzinka. Dokonca až z Belgicka, takže sme si spokojne precvičovali nové esperanto anglicko-ruského znenia. Takže som sa celkom nenútene bavil s touto slečnou, tuším, že Iris sa volala a neviem, či to bola tá tráva alebo čo, ale začalo ma to k nej ťahať a to nebývam neverný, ale zrazu som mal pocit, že ak s touto slečnou neporiešim, tak bude koniec sveta alebo nejaký podobný apokalyptický bullshit. Slovo chvíľku nápadito brnkalo na pery a potom pery brnkali na druhé pery a aj všelikde inde. Vôbec mi neprišlo divné, že práve podvádzam Nasťu a aj neskôr som to necítil ako nejakú zlú vec. Proste sa to stalo a bral som ako prirodzenú súčasť môjho života, tak som si tým jednoducho podal ruku a oddal sa túžbe. Nemyslite si naozaj nič zlé, v tej chvíli som bol viac ako zamilovaný. Nič proste neexistovalo, len ona. Po zvyšok večera mi sedela na kolenách a pôsobili sme ako mladomanželia a nie ako ľudia, ktorý sa poznajú sotva dve hodiny.
Slnko sa začalo strácať, tak sme sa pobrali do mesta a začali sme obchádzať bary. Teda tu je koniec môjho rozprávania, lebo viac si naozaj nepamätám, ráno som sa zobudil na policajnej stanici len v spodnom prádle. Iľja spokojne pochrapkával na vedľajšej stoličke.
No takže kým prebiehal ten zábavný večer, tak mi napadlo, že minule som našiel svoj denník a teda aspoň ma môžete lepšie spoznať. Zasmial som sa, keď som si prečítal niekdajšie tragédie môjho života. Smrteľné muky prvej lásky, ktorú som prekonával cez dva roky, a zároveň neskutočné vytrženie pri stretnutiach s danou osobou. Niektoré strany sú pokrčené v dôsledku sĺz, ktoré na ne vylial môj život. Bolo to zaujímavé a smiešne čítanie a ťažké, pretože môj vtedajší rukopis ozaj stál za dva bobky. Tak rozmýšľam, že človek stále počúva kecy o láske, tak sa prvýkrát zamiluje a odvtedy to s ním ide dole vodou, ako napríklad ja. Hneď som začal s romantickým žvatlaním a to nie je len na obtiaž spoločnosti, ale dokonca aj papiera, chúďatko denník si musel vytrpieť veľa viet typu „ten jej dnešný úsmev“ a „bože môj, neuvidím ju týždeň, prežijem to?“ a...no ale dosť. Človek ešte aj začne písať básničky. Básničky! Samozrejme plné nárekov možnosti straty milovaného a potom úbohé patetické vzdychy Rómea. A najhoršie, potom to prejde do neustálej potreby sebavyjadrenia a vy musíte nakoniec čítať tieto ďalšie drísty, ktoré Hospodin vie prečo musím písať. Ale aby som neodbočil, tak sa človek odmiluje a povie si „hmm toto mi už viac za to nestojí“, ale je odmilovaný len kratúčko a už rozmýšľa o tej milej blondínke v minisukni a o tej brunetke, ktorá stoj čo stoj napína a týra tkaninu svojho trička (no môžete nezasiahnúť?). A je to tu zas, ďalšie básničky, ďalšie sprostosti v denníku, slabá depresia hodná Cyrana... A všetci to radi podstúpime znovu a znovu. Je naozaj láska tá najkrajšia vec na svete? Nie je to len tým, že mi sme ju takou urobili? Pre mňa osobne je láska veľmi dôležitá, ale vydržať dlhšie vo vzťahu je pre mňa takmer smrteľne vyčerpávajúce, pretože tá moja Sloboda stále začne kričať, že nech na ňu myslím a že bude ďalšia a tak ďalej. Teda je pre mňa dôležitejšia sloboda? Ale čo z tej slobody, keď som v nej sám?

A teda, čo sa stalo v Smolensku? Podľa všetkého nás našla hliadka a prichytila nás rovno pritom ako sa ja nahý váľam vo fontáne (ale mamka by na mňa bola hrdá, pretože oblečenie bolo zložené v úhľadnej kôpke) a vykrikujem, že ten Nautilus raz chytím. Iľja stál len päť metrov ďalej a močil na nejakú sochu, pričom pomaly prednášal akúsi tragickú báseň o tom, že odkedy polieva tento bonsaj močom, tak sa mu zdá nejako väčší.

Prišla po nás Nasťa. Zaplatila pokuty aj všetko, čo bolo treba, ja som sa obliekol a nastúpili sme do požičaného auta, na ktorom dobehla. Čo sa stalo s tým našim autom dodnes netuším. Všetci sme mlčali, takže cesta ubiehala neskutočne pomaly, ale nebolo mi vlastne treba viac, vietor mi hladkal vlasy a dolieval mi do žíl novú nostalgiu. Nevedel som vlastne o čom by som mal hovoriť, tak som mlčal a sledoval som ako Nasťa zaujato šoféruje. V Moskve Iľja utekal do sprchy a ja som sa posadil na schod pred vchodovými dverami a Nasťa si čupla predo mňa, zapálil som si a ona vzdychla.
-Sáša, podviedol si ma tam, však?-
-Áno Nasťa, prepáč...-
-Cítim ju z teba.-
-Pusinka, mrzí ma to a viem, že to znie hlúpo, ale nič to neznamenalo.-
-Najhoršie je, že ti verím, lebo....lebo ťa milujem a chcem ťa len a len pre seba.-
Chytil som jej srdcovú tvár do dlaní a chvíľku som hľadel do jej usĺzených očí. Chvíľku som bol bezradný a keď uhla pohľadom, aby si utrela nos, tak som sa zlomil a pustil dve slzy aj ja. Zdvihol som je tvár a dal jej potiahnúť z cigarety:
-Nasťa, už sa to nestane. Milujem tú tvoju dušičku a aj teba celú. Neplač, lebo aj tie slzy milujem a nechcem aby od nás utekali...a okrem toho, steká ti sopeľ.-

Cez slzy sa zasmiala a dala mi bozk...asi napíšem nejakú sentimentálnu báseň...

ospravedlňujem sa za nesúrodosť, ale písal som to pod vplyvom života 


2.
označiť príspevok

achesa žena
   1. 4. 2010, 16:28 avatar
kedy si tu Nastu konecne vezme za zenu. ved moze byt slobodny duchom stale, no nie ?


3.
označiť príspevok

marska
   1. 4. 2010, 16:28 avatar
asi nikdy, ale ja neviem


4.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 4. 2010, 16:29 avatar
no bol by blby  


5.
označiť príspevok

marska
   1. 4. 2010, 16:30 avatar
ale čo s tou prvou? 


6.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 4. 2010, 16:35 avatar
ty si tvorca ty rozhodujes, ale pozor ma zeny ked sa naseru  
fukung.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

marska
   1. 4. 2010, 16:39 avatar
ale keď ja vôbec neviem, teraz by som ho aj oženil a nechal mu dve deti, ale moc ružovo teraz kukám...asi ho zabijem a bude pokoj 


8.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 4. 2010, 16:48 avatar
no ked ho ozenis akoby si ho zabil  
ved ho pichni do nejakej kryo komory, prebud o 10 000 rokov neskor a zacne sranda  


9.
označiť príspevok

achesa žena
   1. 4. 2010, 16:51 avatar
nie. ved mozu mat fakt zaujímavych potomkov. moze vzniknut novodoby Lenin.


11.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 4. 2010, 17:46 avatar
jeskova chladnicka sak mu z toho telenovelu spravis. Hej a nebude sa volat Lenin, ale Juan Leninos a zacne ako chudobny zahradnik na statku bohatych zemepanov majucich 6 krasnych dcer s lahkou demenciou ...  


10.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 4. 2010, 17:44 avatar
Nasťa, plačeš..zlyhal, ale pozri sa mu do očí,čo tam vidíš?..lásku i srdce, ktoré bije iba pre teba a pre žiadnu inu nebude.. a ty by si dýchala aj za neho..iný nebude, vždy bude páchnuť cigaretou aj vodkou..ani svoji nikdy nebudete, ale jeho láska stále bude pri tebe a tá tvoja v jeho srdci ostane..aj keď bude s inou...
___
bohača marska, čím ťažší týždeň..tým lepšie píšeš...
tým nechce povedať, aby si mal tažké týždne ( aj keď neviem prečo  ) ..iba toľko, aby si písal a písal, čím ďalej, tým lepšie, aj keď prídu lepšie dni aj týžne. 


31.
označiť príspevok

marska
   2. 4. 2010, 00:11 avatar
Mojka, donútila si ma slzu vyroniť...chcem sa dať dokopy, konečne aj ženu som si našiel...ale ozaj iný nebudem, len čakám kedy mi zas zapráši a sloboda iná nebude...

nemaj boja inak, koberec umrie čoskoro


37.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 4. 2010, 11:30 avatar
Láska je plameň, ktorý nikdy nezhasne
láska je cit, žije aj z popola
láska je citová premena, ktorá ťa stretla.
Neviem prečo človek miluje
neviem čoho je Človek schopný
jedno však viem iste
Človek dokáže milovať jedine čiste...


12.
označiť príspevok

achesa žena
   1. 4. 2010, 17:46 avatar
nemusim sa ponahlat, kupovat novu knihu.
Súhlasí gombička, marska


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2010, 18:33 avatar
Do koberca zvycajne balia mrtvoly, ktoré nechcu aby sa nasli...aspon vo francuzskom filme som to videl.
Sorry ether, stat na zivote s korculami na nohach boli kazdeho. Kedy prestanes slopat?


15.
označiť príspevok

gombička žena
   1. 4. 2010, 22:56 avatar
aj keď nie som marska..odpoveď na otázku o slopaní rada dám..Zdanie mnohokrát klame..aj podľa seba mohol by si vedieť ranex..aspoň dľa toho, ako o sebe nie raz tvrdíš  


32.
označiť príspevok

marska
   2. 4. 2010, 00:13 avatar
o slopaní to nie je...nechlastám už dávno toľko, ako keď som sa tu prvýkrát etherovský zjavil...
to len ten život stále viac slope mňa...


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 4. 2010, 00:15 avatar
marska tiez si nemusis vsimat kazdy nazor debila co sa prave nudil a nic lepsie ho nenapadlo.
Súhlasí marska


35.
označiť príspevok

marska
   2. 4. 2010, 00:27 avatar
ale na teba sa mi nedá 


36.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 4. 2010, 00:35 avatar
hej aj mna casto seres, preto ta mam rad. 


14.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 4. 2010, 22:49 avatar
Marska pekne píšeš, nenechaj sa znechutiť.
Súhlasí gombička, ninka


16.
označiť príspevok

gombička žena
   1. 4. 2010, 23:01 avatar
Leuš, aj keď si niekedy.. ehm.mno..tvrdá  ..dokážeš byť aj objektívna a nevidíš iba to zlo..ako niekto  
Súhlasí postoy-lea


17.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 4. 2010, 23:04 avatar
Gombička ahoj, no snažím sa. A viem koho myslíš, kto píše o zle a vidí len zlo - to je ten čo má veľké zelené oko .
Súhlasí gombička


18.
označiť príspevok

gombička žena
   1. 4. 2010, 23:07 avatar
mlčím ako ryba..uhadala, uhadla..vraj kral df.ka  
Súhlasí postoy-lea


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2010, 23:13 avatar
Nie kral ,ale hlupak dfka, pretoze bol natolko stupidny ze stebou niekedy vobec prehodil rec . Nenavist ta zozirerä staroba ta zoziera, a dalsiu zas jej skaredost , alebo obe, a nemam ku vam uctu aj keby som mal mat , ste stare skarede iste aj tucne a divite sa ze vas mam v P aj s vasimi bomba recami, a s vasimi karierami, postavením. Hnusia sa mi skatule stare , ktore namiesto toho aby boli srdcne si myslia ze sa da vsetko kupit ako si to podobne robia obtlstlí obzratí manazerkovia sefkovia a im podobní chudaci. Vy ste ich zenske verzie . Fuj a grc. A nikdy sa uz o mne nebavte za chrbtom, je to jasnéééé!!?
Súhlasí gombička


20.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 4. 2010, 23:18 avatar
Ranexil jeblo ti v gebuli? Ako sa to rozpravas s damou Gombickou. Keby toto napisal 15 rocny chalan, pubertalny tak by sa hned kazdy ozval a spucoval ho ako nevychovanca. Ale ked toto napise stary 40 rocny chlap, tak si zasluzis akurat poriadnu nakladacku alebo nakopat prdel. Pako.


21.
označiť príspevok

gombička žena
   1. 4. 2010, 23:24 avatar
Leuš nevšímajsi..jemu sa prestal rozum vyvíjať v 15-ke..vidí iba svoj svet a to df-ko+ kšefty a z toho peniaze..o reále nemá ani paru  
Súhlasí postoy-lea


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2010, 23:26 avatar
Nemam 40 . A za dalsie uz sa nemozem nato pozerat, ako kazda druha reakcia tej "damy" je o mne bezomna. A ty tiez sklapni lebo ty podrzis stranku aj poslednej spine, len preto ze je zenou. Ste emancipovane, tak si vyzerte rovnopravnost, ci tu uz ste zrazu damy? Strcte sa do pice ked sa neviete ani vy spravat. U ludi pri ktorých mi zalezi an ich anzore sa spravam tak ako sa patrí, ale pri tebe a nej sa nebudem, aj ked je starsia o tridsat rokov.


24.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 4. 2010, 23:28 avatar
Ty vyjebany kokot prasivy, podvyziveny a poranoidny. Ty si co o sebe myslis vysuseny pipik jeden. Mam ta v kokotovi, ked ty nas mas v pici  .


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2010, 23:32 avatar
Ani jedno si netrafila. Som dobre stavaný, vobec nie som prasivý, vacsine zien sa pacim a som velmi zdravý- az prílis. To ty chodis na posedy psychiatrovi, tak neviem o akej paranoji tu kvakas .A pipik ta mata akurat toho, kto ta obral o panictvo v 35-tich.


28.
označiť príspevok

postoy-lea
   1. 4. 2010, 23:34 avatar
Ranexil skus zajst za psychiatrom aj ty - uvidis pomoze ti to .


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2010, 23:37 avatar
Neviem , zeby som sa u neho zamestnal ? jedine tak by som tam siel, ale slabo platia .


23.
označiť príspevok

gombička žena
   1. 4. 2010, 23:27 avatar
ano, ty hlupák ako rampa (a to som slušná ).. a ja škaredá tučná stará opica - spokojný?  


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 4. 2010, 23:29 avatar
Ano suhlasím. konecne priama reakcia na mna a nie o mne bezomna. Odvykni si ohovarat tretie osoby a mozme byt kamarati, lebo to najvyäcsmi nenavidím.


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 4. 2010, 23:30 avatar
Rany prestaň... aspoň ty maj rozum

Ak vám niekto vstúpi do cesty,
snažte sa mu byť priateľom,
ak vás niekto bodne do srdca,
buďte liečivou masťou na jeho bolesti,
ak sa vám niekto posmieva
a zosmiešňuje vás,
podíďte k nemu s láskou.
Ak niekto na vás zvalí svoju vinu,
chváľte ho, ak vám ponúkne smrteľný jed,
dajte mu na oplátku vyberaného medu...
ak je on tŕňmi,
vy buďte jeho ružami a vonnými bylinami.

‘Abdu’l-Bahá
Súhlasí Ónya


29.
označiť príspevok

gombička žena
   1. 4. 2010, 23:34 avatar
ibaže ja nesedím celý deň na df-ku a v tom je ten háčik..prečo nie priama reč  ..a ešte, odvykni si komandovať, čo mám, alebo nemám robiť...
pokeckali sme koberec-čaw  
Súhlasí postoy-lea


38.
označiť príspevok

marska
   2. 4. 2010, 12:38 avatar
skôr ste ten koberec pocikali 
Súhlasí Mojka


39.
označiť príspevok

Mojka žena
   9. 4. 2010, 14:06 avatar
ano marska, očúrali  ..ale ak by bolo ďalšie pokračovanie koberca, ja už tu nebudem a je mi veľmi ľúto.
Čaw.. a neviem či.. Dovi-dopo...


40.
označiť príspevok

marska
   9. 4. 2010, 14:07 avatar
  toto mi snáď nemôžeš urobiť


43.
označiť príspevok

Mojka žena
   16. 4. 2010, 17:29 avatar
a čo je to 700 km?  ..ako vidíš prdlajz a som tu..trápim sa so slepou klavesnicou a ty ništ s kobercom nerobíš  


33.
označiť príspevok

marska
   2. 4. 2010, 00:14 avatar
ranexil, jedinej veci v mojom živote sa bojím...a to, že ti rozumiem (?!)


41.
označiť príspevok

Mojka žena
   16. 4. 2010, 17:23 avatar
marska, a ty si aj olutoval, ale neodpustil..lebo další koberec nevidím  


42.
označiť príspevok

marska
   16. 4. 2010, 17:28 avatar
už bola časť 6 a pol, sedmička je v polovici, len tento týždeň sa mi nedalo písať, zbieral som nové námety 


44.
označiť príspevok

Mojka žena
   16. 4. 2010, 17:31 avatar
slubotechna marsky  ..vraj nové námety  


45.
označiť príspevok

marska
   16. 4. 2010, 17:33 avatar
fakt 
Súhlasí Mojka


46.
označiť príspevok

Mojka žena
   16. 4. 2010, 17:37 avatar
poznám ťa už..ako starú slovenskú korunu  ..kiež by sa vrátila...


47.
označiť príspevok

marska
   17. 4. 2010, 01:04 avatar
slabo ma poznáš 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(134 760 bytes in 0,290 seconds)