Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Sid Vicious

10
reakcií
4216
prečítaní
Tému 28. marca 2009, 13:19 založil ether.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 07. 2022
0
 
 


1.
označiť príspevok

ether muž
   28. 3. 2009, 13:19 avatar
V istom období začali obaja s niekoľkými priateľmi žiť squatterským životom v opustených domoch, pričom na skromné živobytie si privyrábali v staniciach metra. Keď sa Lydon, neskôr ako Johnny Rotten, pripojil ku Sex Pistols, Sid sa stal jedným z ich najväčších a fanúšikov. Mimochodom, Sidovi sa pripisuje ´objavenie´ typického punkového tanca pogo, ktorý vraj vznikol tak, že Sid počas koncertov Pistols stále skákal smerom nahor, aby lepšie videl na pódium... V tom období Sid pôsobil ako bubeník v skupine Siouxsie And The Banshees, avšak známym sa stal najmä kvôli násilníckej povahe, ktorá sa prejavovala hlavne počas vystúpení. Práve tá mu prinášala prakticky neustále konflikty s políciou. Počas koncertu Damned v londýnskom klube 100 ho zatkli potom, čo hodil na pódium pivný pohár, ktorý sa roztrieštil o stĺp. Črepy zasiahli jednu z fanyniek priamo do oka, o ktoré neskôr prišla. Povestným sa stal aj jeho útok na známeho britského novinára Nicka Kenta, ktorého Sid niekoľkokrát udrel hrdzavou reťazou z bicykla.

Keď vo februári 1977 dal Glen Matlock v Sex Pistols ´výpoveď´, aby sa mohol venovať vlastným projektom (Rich Kids, respektíve spolupráca s Iggym Popom), Lydon prehovoril Sida, aby nastúpil na jeho post. Sid síce na basgitaru hrať nevedel, no Rotten sa spoliehal, že ho niečo naučí.

Krátko na to, ako sa Sid stal oficiálnym členom Sex Pistols, prišiel do Londýna koncertovať známy Johnny Thunders aj so svojimi The Heartbreakers, ktorí so sebou na turné ´pribalili´ kapely The Clash, Damned a takisto niekoľko groupies, medzi ktorými bola aj beznádejná, na heroíne závislá narkomanka Nancy Spungen. Tá v tom období ´fungovala´ s bubeníkom Jerrym Nolanom. Mimochodom, bol to práve Thunders, kto Sida zoznámil s heroínom. Svoju prvú dávku si Sid dal potom, čo ho Johnny hecoval ´si chlapec, alebo chlap?´ a mával mu pritom striekačkou pred očami. Naplno však droge prepadol, až keď sa dal dohromady s Nancy. Rotten sa mu síce snažil pomôcť, ale Sidova závislosť bola už príliš silná a vôľa, žiaľ, strašne slabá... Svoj prvý koncert so Sex Pistols odohral 4. apríla 1977. Napriek všetkým vyššie spomínaným skutočnostiam sa stal medzi fanúšikmi kapely čoskoro jej najpopulárnejším členom - prototypom toho najsprávnejšieho punkera na svete. Jeho účes ´na Sida´ a typické ´držky´, ktoré večne ´hádzal´ po ľuďoch začalo kopírovať čoraz viac mladých Britov.
Aj keď spočiatku sa snažil čosi sa naučiť aj zahrať, na nakrúcanie debutového albumu "Never Mind The Bollocks" prišiel taký opitý, že nebol zchopný zahrať ani tón. Rotten a spol. teda povolali Matlocka, aby im vypomohol s nakrúcaním prevažnej časti basových partov. Akákoľvek snaha členov kapely prehovoriť Sida, aby sa rozišiel s Nancy (láska k nej ho sťahovala čoraz hlbšie do drogovej priepasti) bola neúspešná.

V januári 1978 vyráža Sex Pistols na americké turné. Mnoho ´amíkov´, ktorí počuli o škandalóznom Sidovi iba z médii bolo zvedavých, či je taký aj v skutočnosti. Vicious sa snažil urobiť všetko preto, aby svojej povesti, ktorá mala za dôsledok, že ho pohoršení britskí spoluobčania neraz zmlátili, neostal nič dlžný. Keďže Nancy ostala v Londýne, Rotten počas celého turné ´tlačil Sidovi klince do hlavy´, aby sa na ňu vykašľal. Všetky pokusy však zlyhali, navyše si tým Johnny iba poštval Viciousa proti sebe. Americká bulvárna tlač si prišla na svoje. Prvý incident sa odohral počas vystúpenia v San Antoniu, kde Sid nazval obecenstvo ´bandou teplých´, na čo rozčúlení fanúšikovia na kapelu vytasili nože a pištole. Jeden z nich sa s nožom vyrútil na Sida a hodil mu pivovú fľašu do tváre. Zakrvavený Sid ho celou silou udrel basgitarou po hlave a potom ďalej odohral koncert, akoby sa nič nestalo. V Dallase zase vystúpil na pódium so slovami ´dajte mi striekačku´ a následne na to si ihlou totálne dorezal hrudník... Počas zastávky na ceste do Tulsy, na parkovisku kamiónov, prišiel za Sidom jeden z kamionistov a pred jeho očami si uhasil cigaretu o ruku, snažiac sa ho vyprovokovať, aby to po ňom skúsil zopakovať. Sid vytiahol nôž, prepichol si ním ruku a ďalej pokračoval v obede... Dva dni po koncerte v San Francisco sa Sid prvýkrát predávkoval. O tri dni neskôr, počas letu do New Yorku, sa incident opakoval znovu. Ba čo viac, keďže vo vzduchu je účinok drog oveľa silnejší ako na zemi, Sid upadol do kómy a po návrate do Británie musel byť hospitalizovaný. Ešte predtým sa však stihol opäť poriadne pohádať s Rottenom. Po prepustení z nemocnice odriekol svoju účasť pri nakrúcaní filmu "The Great Rock´n´Roll Swindle", pre ktorý nakrútil niekoľko coververzií od Eddieho Cochrana, ako aj ´sinatrovku´ "My Way".

Zo Sida bola v tom období už iba troska. Peniaze sa mu míňali veľmi rýchlym tempom a vízia nového zárobku bola v nedohľadne. Aj keď sa občas ukázal na pódiu v nejakom bare, alebo krčme, išlo už iba o úbohu karikatúru, človeka, ktorý bol pred koncom svojej krátkej, no búrlivej životnej púte.

Večer 11. októbra mal obvyklý absťák, avšak s Nancy už nemali žiaden heroín. Začal teda behať po hoteli, búchať na hosťovské izby a hulákať, aby mu niekto predal drogu. Jednému z hostí prešla trpezlivosť a jednu mu vrazil, pričom mu zlomil nos. To ho iba viac naštvalo, no do silnejšieho protivníka sa radšej nechcel púšťať. Pomaly, ale isto začala hystérii prepadať aj Nancy, na ktorej sa Sid snažil vybiť svoju zlosť. Nancy mu vylepila facku a zasiahla aj zlomený nos. Obrovská bolesť Viciousa naštvala do nepríčetnosti, zobral z nočného stolíka veľký lovecký nôž bodol ju do brucha. Vzápätí si však uvedomil, čo urobil a začal Nancy ukľudňovať. Ochvíľu už obaja ležali v náručí, čo nebolo v tomto ich zvláštnom vzťahu nič neobvyklé. Sid povedal, že ide kúpiť heroín a potom sa vráti aj s nejakou pomocou. Keď sa lúčili, krvácajúca Nancy mala ešte stále nôž v rane. Zatiaľ čo Sid odišiel, hotelový personál, ktorý počul celú hádku, zburcoval políciu. Keď dorazila na miesto, Nancy už ležala v kúpeľni mŕtva. Sid medzitým zohnal heroín a ihneď si dal túžobne očakávanú dávku, po ktorej nastalo v jeho mysli klasické ´zatemnenie´. Aj keď z predchádzajúceho večera si veľa nepamätal (dodnes nie je isté, ako sa osudné udalosti zbehli; nami publikovaná verzia pochádza z knihy novinára Nicka Kenta a vraj je to autentický opis, ktorý istému novinárovi poskytol tesne pred smrťou sám Vicious), k vražde sa priznal. Po niekoľkých hodinách vo väzení je prepustený na kauciu 50 tisíc dolárov, ktorú zaňho zložili na popud manažéra Malcoma McLarena zložilo vydavateľstvo Virgin Records. O desať dní neskôr sa pokúsil o samovraždu, keď si žiletkou prerezal zápästie. Následne na to nastupuje na dvojtýždňovú odvykaciu liečbu do Bellevue...

Jeho prvé kroky po návrate z liečby viedli do Max's Kansas City Clubu, kde sa pohádal kvôli dievčaťu s bratom Patti Smith, Toddom. Hodil mu pivový pohár do tváre. Opäť teda putoval za mreže. Z väzenia bol prepustený 1. februára 1979. Medzitým prišla do New Yorku jeho matka, ktorá mala o syna strach, čo s ním bude ďalej. Ešte v ten istý večer mu dokonca sama zohnala heroín, len aby nikde neodchádzal a zase nevyviedol nejakú hlúposť. Keď mu nasledujúci deň ráno niesla do postele čaj, našla svojho syna mŕtveho...

Vspráve o jeho smrti je uvedené, že 21-ročný Sid zomrel na predávkovanie. Navdzory nesúhlasu rodiny Spungenovcov, Anna Beverly o niekoľko dní neskôr preliezla pod rúškom noci múr cintorína neďaleko Philadelphie a popol svojho syna roztrúsila okolo Nancynho hrobu...

Podľa jednej z mnohých teórii sa Sid predávakoval kvôli tomu, že sa nevedel spamätať z Nancynej smrti. Tesne pred svojou smrťou dal matke vlastnoručne naškrabanú báseň s jednoduchým názvom "Nancy": You were my little baby girl / And I knew all your fears / Such joy to hold you in my arms / And kiss away your tears / But now you're gone / There's only pain / And nothing I can do / And I don't want to live this life / If I can't live for you.


2.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 3. 2009, 14:14 avatar
,,ether niečo kratšie a ľahšie nemáš ?   Toto je pre Mojku španieská dedina  


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 3. 2009, 14:44 avatar
Až taká španielska dedina to nie je.

Sid Vicious ovplyvnil mnoho ľudí. Kultúra, s ktorou je spájaný, priniesla nové pohľady na hudbu, ale aj život ako taký.

Nesporne mu cez rôzne dodatočné nahrávky vzdávajú úctu hudobní velikáni ako Motörhead, Metallica a Anthrax.

Avšak to je podozrivo vymyslená informácia, že nejaká fanúšička prišla o oko kvôli Sidovi. Milujem novinárske kačice typu „pravdepodobne“ . Pravdepodobne aj novinári si potrebujú vymýšľať. Dnes je už jedno, lebo Sidovi to môže byť ukradnuté, ako ho ohovárajú. O nebožtíkoch len dobre, ako sa vraví medzi nami ešte živými.

V časoch, keď Sex Pistols potrebovali podporu, všetci „hlupáci“ ich ignorovali. Dnes je to už ozaj jedno!

Kopnúť si do Sida dovolí len zdochlina.


4.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 3. 2009, 19:25 avatar
,, komu ako Vlado, možno nahradíš etherovi Mortiisa, ten bol v tom dobrý, sledovala som to a aj Nadja teraz potvrdila  


5.
označiť príspevok

ateista muž
   28. 3. 2009, 21:08 avatar
A o Curtissovi nenapises???
Súhlasí Mojka


6.
označiť príspevok

ether muž
   29. 3. 2009, 15:55 avatar
Súhlasí Mojka, ateista


7.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 3. 2009, 19:58 avatar
skoro ako šablový tanec - monológ  


8.
označiť príspevok

ether muž
   29. 3. 2009, 20:00 avatar
od nikoho to neznie krajšie ako od teba Mojka 


9.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 3. 2009, 20:46 avatar
,, ty si ether niečo počul ? Však som iba nahlas rozmýšlala  


10.
označiť príspevok

ether muž
   29. 3. 2009, 20:51 avatar
jasné, že počul...ale potichu to bolo, to je pravda...


11.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 3. 2009, 20:59 avatar
,,už som sa zľakla, že aj myšlienky vieš ether čítať   Ešte mi pošepkaj, prečo df-ka mlčí, keď sa Mojka prihlási. Kľudne mi môžeš povedať, že si to iba namýšlam - neurazím sa  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:29,  qwert no vidíš , takto to s tebou sa dá hrkutať , už si vo svojom živle pako.
dnes, 18:47,  Tu si trápny len ty sám.
dnes, 18:43,  No veru jarabaku, takto teplo ste si hrkutali a snivali......
dnes, 18:41,  Lemmy dokážeš aj niečo iné , ako len obhrýzať gaštany starým komunistom? Si trápny...
dnes, 18:39,  Šimečka nehovorí o svetlej, ale lepšej budúcnosti pre všetkých.
dnes, 18:37,  qwert no vidíš , už začínaš so mnou súhlasiť , tak si to zapamätaj.
dnes, 18:35,  qwert si ty len chuj nekonečný a popisuješ tu svoje teplé snívanie.
dnes, 18:32,  qwert ty stále nevieš aký je rozdiel medzi zlodejom a bláznom? Začínaš sa podobať....
dnes, 18:30,  Lemmy tak to sme na jednej lodi. Komunisti pod vedením Brežneva stratili svoju tvár, no ich...
dnes, 18:12,  …a pre celý národ.*39 Celý národ má v paži nejaké obskúrne názory starého komunistu.
dnes, 18:10,  hanbiš sa za svoju minulost jarabáku? tvoje nadšenie ako komunistu nemalo chybu Ahoj,...
dnes, 18:01,  spominaš si jarabaku? Ako komunista spomínam na komunistickú schôdzu, ktorá sa konala...
dnes, 17:56,  qwert niečo podobné som ti už doporučil , neopič sa ty prd.
dnes, 17:56,  Matoviča mám rovnako v paži ako komunistov.
dnes, 17:55,  Lemmy aký si len hlúpy demagóg a čo tak čítať Matoviča? Tebe by to možno pomohlo. Vo...
dnes, 17:51,  To maš ako ked opica pozera do zrkadla, a je zhrozena z toho ako sa škeri a škrieka pri tom....
dnes, 17:50,  qwert ty si bol na Catrových schôdzach? Ako vidím, všetko maž z reálu prvej ruky. Ešte...
dnes, 17:49,  No to je fakt...bolo by dobre, ak by sa ti tie hluposti, čo nosíš medzi ušami, trochu...
dnes, 17:48,  Matovič, toho vela nedokazal....vdaka covidu....a mafiam Fico, využil covid vo svoj...
dnes, 17:46,  Takých Šimečkov v histórii tu už bolo a prajem ti , aby si si ho užil ako Taliani , či...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 001 bytes in 0,184 seconds)