Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

"Sedem pahorkov",.....čo to je?

7
reakcií
629
prečítaní
Tému 9. novembra 2018, 13:11 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2018, 13:11 avatar
Kniha Zjavenie uvádza:......."Tu treba mať múdru a bystrú myseľ. Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých žena sedí. Sedem hláv je aj sedem kráľov, 10 z nich piati padli, jeden žije a posledný ešte neprišiel; a keď príde, treba, aby zostal nakrátko." /kat,preklad/

Opäť,....sú rôzne výklady tejto state, a väčšina je úplne nesprávnych.
Už Fotoonová stránka,.....ttb.twr.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.......... na ktorej je výklad Zjavenia,....tiež definuje "sedem vrchov,pahorkov" ako vrchy , ktoré sú okolo doslovného Ríma. A takto to prekladá väčšina.
A pritom tu nejde o doslovné vrchy a neviestka nie je Rím,alebo katolícka cirkev.
Aj keď tu treba povedať ,že RKC tvorí dominantnú časť danej "neviestky", alebo inak-"Veľkého Babylonu"!
Ale danú "vrchy" sú tu úplne niečo iné,ako doslovné vrchy,pahorky,.....ako tvrdia vykladači,a aj Fotoon!
Tu sa píše:....."Sedem hláv tohto dravého zvieraťa znamená sedem „vrchov“ alebo sedem „kráľov“.
Oba výrazy sú používané v Písme na označenie vládnych mocí. (Jeremiáš 51:24, 25; Daniel 2:34, 35, 44, 45)
Príklad:....... Napríklad Božie kráľovstvo je znázornené ako vrch. (Daniel 2:35, 44) Skazonosný Babylon sa stal „vyhoreným vrchom“. (Jeremiáš 51:25)....... a takýchto prirovnaní je v Písme viac!
---------------------------------------------------------------------------------------------
Teda..."vrchy,pahorky" zo Zjavenia sú ľudské vlády!
V Biblii sa hovorí o šiestich svetových veľmociach, ktoré mocne zasahovali do záležitostí Božieho ľudu: Egypte, Asýrii, Babylone, Médo-Perzii, Grécku a Ríme. Päť z nich už bolo minulosťou v čase, keď Ján dostáva zjavenie, avšak Rím bol ešte stále mocnou svetovou veľmocou. To sa veľmi dobre zhoduje so slovami „päť padlo, jeden je“. Ale čo znamená „ten ďalší“, ktorý ešte mal prísť?
Toto tvrdenie poukazuje,že sa mala ešte objaviť posledná veľmoc,ktorá bude pri moci aj v čase konca, v čase splňania knihy Zjavenia!
A tou veľmocou sa stala Británia, a neskôr sa z nej stala dvojitá veľmoc:ANGLO- AMERIKA!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tiež nemôžem opomenúť nezmyselnosť výkladu Fotoona,kde sa o Veľkom Babylone/neviestke/ píše v 17 kapitole ,že je to RKC,.....ale už v ďalšej kapitole je to zväzok "obchodu a vládcov/politikov/.
Ćo na tom,.....že keď bude zničený tento veľký Babylon,neviestka,.....tak daní "kupci a politici/vládci/ sa budú dívať na jej zničenie! ,ale nejak ich to netrápi. A tu sa samozrejme nepíše o starovekom Babylone,...aj keď meno: Veľký Babylon je prevzaté z tohto starovekého strediska/mesta/ nečistého,falošného uctievania!
A to sa nedá pochopiť nijak. Jedine,že by daní vykladači mali Alzheimera!
Preto si vypočujte,alebo prečítajte 17 a 18 kapitolu a uvidíte ten rozpor!.....ttb.twr.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Vykladači si tu neuvedomili,že daná "žena",...."neviestka" a ..."Veľký Babylon",...."veľké mesto",.....je jedno a to isté!
A tiež,opakujem,....že "sedem vrchov" v Zjavení,nie sú doslovné vrchy!


2.
označiť príspevok

Step7 muž
   9. 11. 2018, 16:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Step7 muž
   9. 11. 2018, 16:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 11. 2018, 16:59 avatar
A 144000 klopačov je kde ?


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2018, 18:20 avatar
2,....stále hovorím,....ty vôbec nečítaš ,čo píšem ,ale reaguješ na to. Pretože aj ja som písal,že "sedem kráľov je sedem veľmocí"!/ríš,vlád/. Tak neviem,prečo si na to reagoval?

A ďalej,ty píšeš,že šiesta veľmoc je "pápežská ríša". Teda ,to je tá ríša "ktorá je", teda bola v časoch Jána ,ked písal daný list,Zjavenie.
Lenže v jeho časoch žiadny pápež nebol, a tudiž ani nemohla byť pápežská ríša!
V Jánových časoch vládla ,Rímska ríša! To si asi nepostrehol,alebo nepoznáš históriu?!
A preto nemohla byť v Jánových časoch už minulosťou,lebo vládla ešte dlho po Jánovej smrti. Vládla ešte vyše tisíc rokov po Jánovi!
A antikrist je tu už od Jána,...ktorý to doslovne píše a uvádza!......" „Deti, je posledná hodina, a tak ako ste počuli, že prichádza antikrist, tak sa teraz mnohí stali antikristami; z toho spoznávame, že je posledná hodina. Vyšli z nás, ale neboli nášho druhu... Kto je luhár, ak nie ten, kto popiera, že Ježiš je Kristus? Antikrist je ten, kto popiera Otca a Syna.“ ?(1. Jána 2:18, 19, 22)
Teda,....odpadlíctvo/antikrist/ sa zjavil už v časoch Jána! A tak ty trochu meškáš,....ale len nejaké dve tisícročia. To sa stáva!
Aj majster tesár sa utne!
---------------------------------------------------
A keby sme poukázali na iné časti Zjavenia a na Daniela,....tak tam sa naplno ukáže ,že sa mýliš!
A tiež si si nevšimol,že téma bola hlavne o tých "siedmych vrchoch": O tom si sa nevyjadril!
Tiež to,že Veľký Babylon je "matkou smilnic",....poukazuje ,že nejde len o RKC/Rím/ ale o všetky falošné náboženstvá.
Tie "smilnice "/dcéry/ sú tie ostatné falošné náboženstvá!
A táto neviestka je preto označená "Veľký Babylon",....lebo odtiaľ sa sformovali všetky falošné náboženstvá,po zmiatnutí jazykov a následnom rozprchnutí po celej zemi! Aj preto je ten názov ,viac ako vhodný!
A nesmieš zabúdať,....že nielen falošné kresťanstvo je Bohu neprijateľné,...ale aj iné ,falošné náboženstvá sveta! Aj tie "smilnili s kráľmi zeme"!
Tiež si uvedom,že politické prvky sveta nezničia len RKC,ale všetky falošné náboženstvá.
Predstava,že by zničili RKC a islám,budhizmus,hinduizmus,animizmus a podobne by tu stále boli,je komická!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A s tou "monarchiou" nemáš celkom pravdu,....ale aj keby si mal,....tak čo bola Británia,a čo je,.......z ktorej sa sformovala dvojitá ,svetová ríša,veľmoc? Zrejme tiež monarchia!


6.
označiť príspevok

Step7 muž
   9. 11. 2018, 18:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Krištof
   9. 11. 2018, 21:25 avatar
Tie zlé veci v Zjavení Jána predstavujú sily a vlády počas dejín, ktoré sa stavali proti Bohu (kresťanskému) a jeho hodnotám. Nie nutne všetky vlády počas dejín, v súčasnosti a budúcnosti, ale tie, ktoré boli, sú či budú proti Bohu, jeho hodnotám. Totiž medzi cirkvou a štátom má byť odstup, ale nie nepriateľstvo. Aj predstaviteľ vlády alebo poslanec môže byť veriaci a môže primerane presadzovať kresťanské hodnoty v štáte. "Buď vôľa tvoja ako v nebi tak i na zemi", nie? Napr. aj politik môže presadzovať náboženské práva a slobody, zákaz potratov, zákaz nadmerného hazardu, zákaz eutanázie a manželstiev osôb rovnakého pohlavia a ich adopcie detí atď. To sú Božie a normálne hodnoty, aby spoločnosť fungovala čo najviac bez tých negatívnych javov. Katolícki a príp. aj iní kresťanskí politici sa snažia o to, aby spoločnosť bola čo najčistejšia od tých negatívnych javov. Ale tam, kde iní politici presadzujú opak týchto Božích hodnôt, stavajú sa tým proti Bohu (povolujú nadmerný hazard, manželstvá homosexuálov a ich adopcie detí, povolujú eutanázie, potraty atď.). Samozrejme, ide aj o to, do akej miery sú tie politiky proti Bohu a jeho hodnotám, či len čiastočne alebo celkom.

Pozri tiež tieto komentáre k daným veršom Zjavenia Jána 17. kap. a 14, 8, príp. i súvisiace:
a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Krištof
   9. 11. 2018, 23:45 avatar
Dalo by sa možno povedať, že v Novom zákone nevidno, že by sa kresťania miešali do politiky. Ale to je len časť pravdy. Bolo to iné v tej dobe, keď ešte kresťanstvo nebolo presadené. Neskôr však bolo povolené a aj kresťania mohli vstupovať do určitých vecí a primerane presadzovať v spoločnosti kresťanské a celkovo dobré hodnoty (viď 7.). Prvý list Timotejovi 2:1-4: "Predovšetkým teda žiadam, aby sa konali prosby, modlitby a orodovania a vzdávali sa vďaky za všetkých ľudí, za kráľov i za všetkých, čo sú na vyšších miestach, aby sme mohli žiť tichým a pokojným životom vo všetkej nábožnosti a mravnej čistote. Toto je dobré a milé pred Bohom, naším Spasiteľom, ktorý chce, aby boli všetci ľudia spasení a poznali pravdu." - Teda biblická požiadavka modlitby za svetských vládcov, aby boli ohľaduplní ku kresťanom a pod.

A v Starom zákone bol "svetským" kráľom, panovníkom kto? Napr. aj Bohom pomazaný kráľ Dávid. Teda nemusí to byť vždy v protiklade. Dôležité je, aby taký politik mal pokoru pred Bohom a snažil sa podla toho žiť. Samozrejme, nejde o žiadny "cézaropapizmus", keby by napr. biskup bol zároveň i prezidentom Európskej únie. „Cirkev, ktorá na základe svojho poslania a svojej kompetencie nijako nesplýva s politickým spoločenstvom" (KKC 2245). Z pohľadu kresťanskej viery je politika druhoradá vec, ale tiež má svoj význam.
www.pastorace.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

KKC 1897 „Spolunažívanie medzi ľuďmi nemôže byť usporiadané a plodné bez zákonitej autority, ktorá by zabezpečila poriadok a v dostatočnej miere by prispela k uskutočňovaniu spoločného dobra.“
„Autoritou“ sa volá tá vlastnosť, na základe ktorej osoby alebo ustanovizne vynášajú pre ľudí zákony a nariadenia a očakávajú od nich poslušnosť.

1899 Verejná moc, ktorú vyžaduje morálny poriadok, pochádza od Boha: „Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha. A tie, čo sú, ustanovil Boh. Kto sa teda protiví vrchnosti, protiví sa Božiemu poriadku. A tí, čo sa protivia, sami si privolávajú odsúdenie“ (Rim 13,1-2).

2235 Tí, čo vykonávajú moc, majú ju vykonávať ako službu: „Kto sa medzi vami bude chcieť stať veľkým, bude vaším služobníkom“ (Mt 20,26). Vykonávanie moci je morálne vymedzené jej božským pôvodom, jej racionálnou povahou a jej špecifickým predmetom. Nikto nemôže nariadiť alebo ustanoviť niečo, čo je proti dôstojnosti osôb a proti prirodzenému zákonu.

2246 K poslaniu Cirkvi patrí „vynášať morálny úsudok aj o veciach, ktoré sa týkajú politickej oblasti, keď to vyžadujú základné práva osoby alebo spása duší, pričom používa všetky tie a iba tie prostriedky, ktoré sú v zhode s evanjeliom a s dobrom všetkých so zreteľom na rôzne doby a situácie“.

912 Veriaci majú „starostlivo rozlišovať tie práva a povinnosti, ktoré im patria pre ich príslušnosť k Cirkvi, od tých, ktoré im patria ako členom ľudskej spoločnosti. Nech sa usilujú oboje zladiť vo vedomí, že v každej časnej veci ich má viesť kresťanské svedomie, lebo nijakú ľudskú činnosť, a to ani v časných záležitostiach, nemožno vyňať spod Božej moci.“
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:39,  Spočiatku boli veľmi zaskočení. Alexander namiesto USA a Sorosa spomínal Česko a Poľsko....
dnes, 12:37,  https://www.youtube.com/watch?v=cfY9Gt1nZyc&fbclid=IwAR0oYXvpcd0H90vuFe-gNxo4H6HpkYkZ9rxw_YRjPq0E...
dnes, 12:36,  Takých je veľmi veľa, čo veria v silu kapitálu :)
dnes, 12:33,  havran pre sprostejších tlačenie dolárov znamená vloženie dlhopisu medzi FED a komerčne...
dnes, 12:21,  19/ On veri v silu kapitalu ten nas Mamonov sluzobnik!!!hihihi:)))
dnes, 12:20,  Osvietený - mimochodom, tá americká sláva je v tom, že tkačia doláriky a vyvážajú ich...
dnes, 12:17,  Osvietený- si fakt PAKO- ty si asi naozaj myslíš, že bohatstvo je v tom, koľko dolárikov...
dnes, 12:17,  psssssssssssssssssssst
dnes, 12:15,  tíško
dnes, 12:15,  Kto vie čo hlasovala i wagnerova skupina *13*13*13
dnes, 12:14,  Prezident ktorý priznal že volby nechal sfalšovať sa znova stal prezidentom...
dnes, 12:14,  tíško
dnes, 12:13,  https://www.youtube.com/watch?v=ByxpvgdgtRU
dnes, 12:13,  Kesha na ie to volby pre istot nepustil diktátor ani pozorovateľov a vedel dobre prečo ....
dnes, 12:13,  www.youtube.com/watch?v=wcYVLS0E1GE
dnes, 12:12,  https://www.youtube.com/watch?v=RAtCaY9Auf0
dnes, 12:11,  Vcera na belsate davali telefonat, ze nejaki demonstranti poculi , ako sa skupina uniformovanych...
dnes, 12:09,  havran musíš prejsť na zem a vek tam si dušu troška poohrej na zlatom rubli a...
dnes, 12:07,  Oznacil , demonstrantov za ovce . Ohlupnuti zapadom , pritom lud ho miluje , co dokazuje aj 80 %...
dnes, 12:07,  Žial ako hlupák zomrieš Kasafran . S tým nič neurobíš
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(71 485 bytes in 0,347 seconds)