Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Schizofrénia liberálov (ale nie len ich)

98
reakcií
150
prečítaní
Tému 12. novembra 2019, 14:56 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 14:56 avatar
A že si to všimli aj na DenníkuN!

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Čím ďalej, tým viac sme tlačení k tomu, aby sme si uvedomovali našu spotrebu a odpadovú stopu.
Až násilne tieto skutočnosti pretláča opať liberálne krídlo, avšak čo si evidentne neuvedomuje je, ze tým pádom ide proti svojej vlastnej primárnej agende, ktorou je voľný trh s ekonomikou nekonečného rastu.

Znečistovateľom čislo jeden je totiž naša vlastná, toľko ospevovaná ekonomika voľného trhu, ktorá je nútená vyrábať stále viac, pre svoju vlastnú udržateľnosť.

Teda je pekné vychvaľovať si tony najrôznejších produktov a označovať to za tú jedinú a správnu prosperitu, ale akosi sme v tom ošiali zabudli na to, že si týmto spôsobom reálne pílime konár, na ktorom si zatiaľ tak pohodlne sedíme.

Recyklácia je stále viac reklamným sloganom, ako realitou. Recyklujeme ledva 10 percent zo všetkých plastov, ktoré vyrobíme... a ktomu ešte viac, že recyklácia likviduje trh, keďže je drahá..
www.nationalgeographic.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Jedno je isté.. viesť ďalej túto ekonomiku a nezničiť tak tento svet, nieje možné.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 17:41 avatar
Vždy musíš v každom príspevku klamať . Bez klamstva niet príspevku Borata

Na Slovensku nerecyklujeme ledva 10 % ale 30 % v roku 2020 to bude 50 %

Napríklad v Rusku za v odpadkoch takto topia

Rusko netriedi odpad. Blíži sa však k odpadovej revolúcii

Vlna protestov proti skládkam zrejme prispela k rozhodnutiu vlády schváliť zákon, ktorý má zvýšiť mieru triedenia odpadov.

Podľa Greenpeace je rozloha skládok v Rusku až 41 000 km2, čo je približne výmera Švajčiarka, alebo Slovenska bez Prešovského kraja.

www.odpady-portal.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61, kntsz


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 17:48 avatar
Ruská reforma odpadového hospodárstva!!!!!!!!!!!
V meste Bijsk (dvestotisícové mesto v Altajskom kraji) sme chopili boj s odpadom za pačesy a vytvorili v meste množstvo improvizovaných skládok, ktoré citlivo zapadajú do koloritu mesta!!!!

Na porovnanie pridávame aj 2 fotky z Fínska, aby si slovenskí podbratia lepšie uvedomili, do ktorého kultúrneho priestoru patria!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Finsko    
scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 17:51 avatar
teraz sa pozrime na naliberálnejšiu krajinu v EU

LGBT práva ve Švédsku
Práva leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT) ve Švédsku jsou považována za jedny z nejprogresivnějších v Evropě a ve světě. Stejnopohlavní sexuální aktivita byla legalizována roku 1944

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Švédsko dokáže recyklovať až 99% svojho odpadu. Stáva sa tak lídrom všetkých krajín
www.startitup.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A teraz hladaj bubákov liberálko
Súhlasí ondrej61


5.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 18:47 avatar
Švédsko nerecykluje, ale spaluje odpad, čo nieje zrovna najčistejší spôsob Edko. Opať ti len niečo nakukali a ty si to zltol aj s navijákom....  
Za druhé, v Independent píšu, že spália aj tak iba okolo 50 percent.
No a na záver, Švédsko má okolo 10 miliónov obyvateľov, čo zo 7,5 miliardy nieje zrovna moc, že?!

Teda ostávame pri tom, že svet zrecykluje ani nie 10 percent odpadu.  


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:10 avatar
Ako som napísal čo tvoj príspevok to patologická lož.

Švédsko v súčasnosti už recykluje 99 percent svojho odpadu

Škandinávsky národ Švédska vo svete recyklácie svojich odpadkov vytvoril nový precedens, s takmer nulovým množstvom odpadu, z 99 percent. Švédsku sa už darilo s týmto v roku 2012, keď vykonávali recykláciu 96 percent svojho odpadu, ale za posledné dva roky sa im to podarilo posunúť o tri percentá, čo je docela pôsobivý výsledok.

Ako sa to Švédsku podarilo urobiť? Majú agresívnu politiku recyklácie, ktorá ide v poradí podľa dôležitosti: prevencia, opätovné použitie, recyklácia, alternatívy recyklácie a až ako posledná možnosť je vývoz na skládku. Takže v roku 2014 len 1 percento z ich odpadu skončí na skládke.

O veľké množstvo vecí z ponechaného odpadu je postarané pomocou “alternatívnej recyklácie”, ako je napríklad program Waste-to-Energy, ktorý je opísaný v tomto videu nižšie:

Kým “alternatívna recyklácia” zostáva kontroverznou, je čistejšiou než vŕtanie pri ťažbe ropy alebo zemného plynu pre spaľovanie v klasických elektrárňach.

Aby si vedel ako to liberálkovia robia
   

www.treehugger.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ty náš budovateľ ekologického komunizmu    
Súhlasí ondrej61


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:13 avatar
Súhlasí ondrej61


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:16 avatar
A takto to robia neliberálkovia v raji na zemi

Moskva se topí v odpadu,

Moskva se dusí. Odpadky se hromadí na skládkách, se spoustou nepříjemných pachů a toxických plynů, nesnesitelných pro obyvatele předměstí ruského hlavního města. Úřady preferují spalování, toto řešení ale zdaleka všechny neuspokojuje.

Zdroj: www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

              

neliberalkovia    


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:17 avatar
Odpad z Moskvy chcú voziť na novú skládku. Rusi vyšli na protest do ulíc

        

50 detí sa priotrávilo plynom z neďalekej skládky

Prvé veľké protesty súvisiace s odpadovým hospodárstvom sa v Rusku konali vlani koncom marca, keď muselo byť hospitalizovaných 50 detí z oblasti mesta Volokolamsk, ležiacom severozápadne od Moskvy, pretože sa priotrávili plynom z neďalekej skládky. Tisíce ľudí potom demonštrovali a požadovali uzavretie a rekultiváciu skládok v okolí Moskvy.

Ruské ministerstvo ochrany životného prostredia svojho času pripustilo, že „väčšina týchto skládok vznikla pred 50 rokmi, bez akejkoľvek technológie na čistenie toxických plynov a odpadových vôd“.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:21 avatar
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaa uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

další odpad              

Rusi likvidujú tony potravín zo Západu, chudobným ich dať nechcú

Bojovým hláseniam z frontu sa podobajú raporty ruských úradníkov o likvidácii európskych potravín, ktoré podľa prezidentského dekrétu od štvrtka masovo ničia špecializované čaty v spaľovniach, na skládkach alebo v kafilériách.

       

Bojovým hláseniam z frontu sa podobajú raporty ruských úradníkov o likvidácii európskych potravín, ktoré podľa prezidentského dekrétu od štvrtka masovo ničia špecializované čaty v spaľovniach, na skládkach alebo v kafilériách.

V Orenburgu si so syrom, ktorý bol údajne privezený z Litvy cez Kazachstan, poradil buldozér. V Petrohrade zničili 20 ton nemeckého syra na letisku Pulkovo. Rovnaký osud čakal 55 ton pomarančov a rajčín v Smolensku alebo tony poľských jabĺk v Novosibirsku.

V spaľovni v Tule sa z nového nariadenia radujú, pretože likvidácia európskych potravín im umožní dosiahnuť konečne projektované kapacity. V mete Reutov pri Moskve kontrolóri vtrhli do miestneho supermarketu a zabavili poľské a írske mäso.

Hlásenia colníkov a kontrolných čát obsahuje často priamo detektívnu zápletku. Veľkú smolu mal nemenovaný vodič kamióna, ktorý sa pokúsil dopraviť do Ruska veľkú zásielku rajčín z niektorej z európskych krajín. Keď prišiel na bielorusko-ruskú hranicu, colníci zistili, že z debničiek s rajčinami odstránili štítky označujúce krajinu pôvodu. To stačilo, aby sa ruská colná stráž rozhodla nákladu zabaviť a poslať ho na likvidáciu.

Nešťastný vodič nové nariadenie ruských úradov nepoznal a myslel si, že mu hrozí tak najviac návrat späť do Bieloruska. Skočil preto za volant a napriek protestom ruských pohraničníkov zamieril na druhú stranu hranice, aby náklad zachránil. Až po chvíli si uvedomil, že na ruskej colnici nechal všetky doklady. Či sa pre ne vrátil, nie je známe.

Ruské kontrolné orgány od spustenia embarga vlani v auguste dokázali zastaviť len asi 20 percent potravinového kontrabandu. Teraz sa vraj situácia dramaticky zlepší. Len vo štvrtok podľa agentúry Rospotrebnadzor v Rusku zničili stovky ton zakázaných potravín. Výčitky kritikov, že ničia potraviny, ktoré mohli radšej skončiť ako pomoc pre ľudí na hranici chudoby, ruské úrady rozhorčenie odmietajú. Potraviny určené na likvidáciu môžu byť vraj zdraviu škodlivé, dokonca až smrteľne nebezpečné. Hrozí antrax, choroba šialených kráv, vtáčia chrípka. Pašeráci si predsa starosti s hygienou nerobia, tvrdia úrady.

Iný názor na situáciu má bývalý ruský premiér Michail Kasjanov. „20 miliónov ruských občanov žije pod hranicou chudoby. Ich prezident nariadil ničenie jedla od 6. augusta. Skutočný triumf humanizmu,“ napísal na margo absurdného diania v Rusku.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:23 avatar
Môžeš kľudne zažalovať The Independent Edko, nič tiu v tom nebráni. Dovtedy má u mňa podstatne vaČšiu informačnú váhu, ako nejaký startitup      

www.independent.co.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 19:28 avatar
Reciklator Boris.... 
ja si pamätám rôzne skládky u nás .....všade bordel...za rohom, kde nebolo vidieť jedno veľké smradľavé smetisko....Dnes sa to nedá a k porovnať....recikluje sa slušne....
Súhlasí Osvietený


13.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:31 avatar
Ja si pamatám, ze za socializmu neboli bezdomovci.
Čo si my pamatáme však nieje k téme Ondrej.


19.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 19:39 avatar
Čo to trepeš ty reciklator, veď ti ukazujem, ako sa to zmenilo u nás, čo sa týka reciklovania.....za komunistov by sme sa dnes topilili v smrade....všade by bola hľadá odpadkov......


20.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:42 avatar
Trepeš neskutočné hovadiny... V 70tych rokoch sa bohvieako nerecyklovalo ani na západe. Top prišlo až časom a technológiami. Recyklovanie započalo až niekde okolo roku 2000, teda o čo tu vypisuješ? Prečo sa snažíš silou mocou zhovadovať socializmus?

Čo týmto chceš získať, že jednostaj sprosto zavádzaš aj ty?
Získať mžueš takto jedine to, ze budeš považovaný za blbca a manipulátora a socializmus takto nadopbudne iba vašiu obľubu, nie menšiu to si zapamataj.


22.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 19:51 avatar
Na Rusku vidíš dobrý príklad, ty recyklator....spotreba sa zvýšila ale myslenie ostalo totalitné....


23.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:52 avatar
Klamár.....


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 19:56 avatar
V čom klamár....ty sa snažis kydať na tento systém a stúpil si do hovna Borisek...


30.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:59 avatar
Klameš, že vidím v Rusku dobrý príklad.
Nestúpil som do žiadneho hovna, to len taký ako ty sa snazia sprosto klamať a zavádzať a ja sa pýtam prečo?? Prečo si klamár a manipulátor? Čo tým chceš získať, okrem zla?!


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:54 avatar
Zákon o odpadoch
Prvý zákon o odpadoch ako súbor nariadení a vyhlášok, smerníc, pokynov a výkladov pre nakladanie s odpadmi bol vydaný v roku 1991 Ministerstvom životného prostredia SR pod číslom 238/1991 Zb. Tento, ako prvý svojho druhu na Slovensku, ustanovil práva a povinnosti orgánov štátnej správy a povinnosti právnických a fyzických osôb pri nakladaní s odpadmi.

Po vstupe Slovenskej republiky do Európskej únie, bol zákon o odpadoch plne harmonizovaný s európskou legislatívou. Po desiatich rokoch bol teda novelizovaný a evidovaný už ako nový európsky zákon o odpadoch pod číslom 223/2001 Z.z.

Na zapade platil zákon o odpadoch už v 50 rokoch
Súhlasí kntsz


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:34 avatar
Presne ako ONDRO píšeš čo les to smetlisko to bol svet bolševíka . Smeti sa sypali do kanála alebo hocikde do lesa .

A to nehovorím čo tu zanechalo 100 000 okupantov .

Sovieti po sebe zanechali spúšť

Z bývalého Československa odišlo pred dvadsiatimi rokmi vyše 100-tisíc Rusov. Okupácia v roku 1968 znamenala smrť pre 108 Čechoslovákov.

Za škody po sovietskej okupácii platíme dodnes. Od konca roku 1968, keď vojská Varšavskej zmluvy vtrhli do Československa, zomrelo 108 ľudí, z toho 31 Slovákov. Asi päťsto ľudí okupanti ťažko zranili.

Zajtra uplynie dvadsať rokov od odchodu posledného transportu s okupantmi. Spolu opustilo krajinu viac ako 100-­tisíc vojakov s rodinami.

Po ľudských obetiach zo začiatku okupácie Sovieti nasledujúcich dvadsaťtri rokov ničili krajinu. Nechali po sebe rozbité cesty, budovy, ekologickú spúšť.

Armády v kasárňach vypustili do pôdy desaťtisíce litrov leteckého benzínu a nafty. Najhoršia situácia bola v Sliači, vo Vlkanovej a v Rimavskej Sobote.
Súhlasí ondrej61, kntsz


15.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:36 avatar
Za kapitalizmu zomiera ročne cez 10 000 ľudí na liečiteľné ochorenia.. Slová Andreja Kisku..

Smola...


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:37 avatar
slova súdruha Harabina vydávaš za Kiskové    


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 19:54 avatar
To fakt?.... 


27.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:57 avatar
A takto vyzerá celá vaša "PRAUDA" ...

Že je Osvietený taký čurák ničomný som si už zvykol, ale ty Ondrej máš kde rozum????

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Už sa preber!


29.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:58 avatar
"V našich nemocniciach zbytočne zomierajú ľudia, ktorí by mohli žiť, ročne je ich viac ako 10 000."

Andrej Kiska - za ľudí


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:39 avatar
Ty by si mal skapať keby si ochorel lebo nemáš zdravotnu poistku zaplatenu . Je logicke že keď si ju ja platím nemôže take zvieratko ako ty dostať rovnaku starostlivosť


21.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 19:43 avatar
To máš blbé, budeš sa musieť zmieriť s tým, že ošetrenie dostanem aj ja...  
To máž za to, že podporuješ takýto pojebaný zdegenerovaný režim...


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 19:58 avatar
Dostaneš len základné....a taký zmes ako ty aj s tým počíta....
Súhlasí Osvietený


32.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 20:00 avatar
Môj mobil je k tebe milostný, napisal som zmrd.....a preložil to na zmes....
Súhlasí Osvietený


36.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 20:02 avatar
Omdrejko. To t i zjavil Duch Svätý? Aké základné? Bezdomovcovi menili kožu na nohách lebo sa pár mesiacov nevyzul, po preliečení ho prepustili a za pár mesuacov sa vrátil s tou istou diagnózou a až potom mu poskytli tú základnú starostlivosť = amputáciu. Bolo to tuším niekde na severe, Dolný Kubín??


38.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 20:05 avatar
Omdrej našiel som niečo podobné:
www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Nie je to ten prípad, ktorý som opisoval, ale skúsim ešte pohľadať.


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:13 avatar
Ondro základné ako základné . Príde lekárovi a nemá mu ako predpísať lieky lbo mu ich nemá aká poistovna zaplatit . Čiže ani ak nemá lekar zazmluvnenu poistovnu nezoberie ho .

Len blbec si myslí že ho budú liečiť či operovať nikto to nezaplatí    

Ano ak bude v ohrození života pomôžu mu ale učet i niekolko desattisíc euro príde na jeho účet

Ak si blbec myslí že raz príde nejaká vláda a potrestá platiacich si poistencov tým že im dá zaplatit dlh za darebákov tak môže na takú čakať    

Ano chapal by som že nejaký urok im odpustia i ked je to tiež nespravodlivé .
Práve pr tekých darebakov ako je Borat je zdravotníctvo tam kde je lebu tu neplatí zákon

Otázka: Môže ísť osoba do väzenia pre neplatenie odvodov a poistného a neplatenie výživného?

Dobrý deň, pán nemá žiaden hnuteľný a nehnuteľný majetok, je iba konateľom v 2 s.r.o. spoločnostiach, ktoré nepoukazujú žiadne zisky a má dlh v soc. poisťovni 2017,05€ ,v zdravotnej poisťovni 682,85 € a v banke 8 200 € a má vyživovaciu povinnosť 100 € na jedno maloleté dieťa. Momentálne sa zaujíma o to aj exekútror. Je možné, aby bol zbavený slobody na základe toho? Ďakujem Vám za každú odpoveď.

Odpoveď: Môže ísť osoba do väzenia pre neplatenie odvodov a poistného a neplatenie výživného?

Dobrý deň, uvedené neplnenie povinností môže zakladať trestnoprávnu zodpovednosť, na základe ktorej môže byť páchateľ potrestaný aj trestom odňatia slobody. Neplatenie odvodov do Sociálnej poisťovne a príspevkov zdravotného poistenia, môže byť postihnuté trestným činom Nezaplatenia dane a poistného podľa 278 Trestného zákona. Podľa tohto ustanovenia, kto vo väčšom rozsahu nezaplatí splatnú daň, poistné na sociálne poistenie, verejné zdravotné poistenie alebo príspevok na starobné dôchodkové sporenie, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky. Pre naplnenie znaku skutkovej podstaty zákon vyžaduje výšku dlžnej čiastky aspoň 2 660,- €. V prípade neplnenia si vyživovacej povinnosti, sa páchateľ môže dopustiť trestného činu Zanedbania povinnej výživy podľa § 207 Trestného zákona, ak najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, za čo sa môže potrestať odňatím slobody až na dva roky.

ficek.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

čiže Boris Tuška mal davno sedieť v base
Súhlasí ondrej61


45.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 20:33 avatar
Nemám s tým skúsenosti ako je to presne s tým základným ošetrením, čo viem, tam lekár by mal ošetriť pacienta v ohrození života....v rámci Hypokratovej prísahy...
Poznám jeden prípad, chlapík si neplatil a dnes má obrovské problémy s chodenim, s bedrovym kĺbom...Do práce chodí o palici...nič iné mu neostáva,
Roky si neplatil,všetky peniaze minul a to bral. Celkom pekne na živnosť....


46.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:35 avatar
Otázka znie, prečo vás trápi moje zdravotné poistenie?
Odpoviem si sám, lebo neviete zniesť pravdu a iný názor na veci, tak radšej obáčate od témy a útočíte akýmkoľvek spôsobom na oponenta.

Nemáš náhodou pocit Ondrej, ze je to úbohé?


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:38 avatar
Nie je to ubohe .
Ty si odrbávač našej krajiny s čím sa chvastaš
Dlhuješ štatnej poistovni 2000€ a tu ideš hrať hrdinu ty žebrák
Súhlasí ondrej61


51.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:41 avatar
Žebrák si sám a to aj mentálny Edko.
Jasne som popísal mnoho krát prečo neplatím a nemienim platiť, lebo vládne na Slovensku bezprávie a z verejných peňazí sa nabaľujú súkromníci. Toto ja podporovať nebudem, už sa s tým zmier a nevyplakávaj toľko.  


68.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 20:59 avatar
Prečo úbohé?....veď ty zasmejes že neplatis...a my podľa teba platíme ako hlupáci....vďaka ľuďom, ty parazit zdravotníctvo ešte funguje....a ty sa vytešuje z toho že ťa ošetria....parazit, parazit, parazit....


70.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:07 avatar
Lebo taký je zákon Ondrej. Ja sa nesmejem na tom, že ma ošetria, ale na tom, že sa ma tu snažíte "ničiť" ale bezvýsledne..

Klamár, klamár, klamár.
Tam sa sťažuj na politiku, ktorá takéto podmienky zaviedla a práve preto, že ich zaviedla ja odmietam platiť, stále nechápeš?


71.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 21:17 avatar
V čom som klamár, tak ty vieš že taký je zákon, vedome neplatis, ale musíš si byť vedomý aj toho,že zdravotníctvo funguje vďaka ľuďom čo platia....takže čo si vlastne keď nie parazit a to vedomý?
Veď si zneuzivaj zákon, a vytešuj sa z toho že ťa ošetria....to vis, žiješ v civilizovanej spoločnosti......ale v mojich očiach si parazit....
Ak by si nemal z čoho platiť, prišiel by si do nejakých problémov, tak by som sa na to pozeral ináč....ale ty zmrd vedome neplatis a vytešuje sa z toho že ťa ošetria.....PARAZIT
Súhlasí Osvietený


72.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:22 avatar
Klamár si ty Ondrej, bakaný klamár.
Ja naopak označujem za zlomyselného kriminálnika teba, lebo podporuješ kriminálnu činnosť, vďaka ktorej aj podľa Andreja Kisku zomrie na Slovensku ročne 10 000 ľudí úplne zbytočne. A za to môžu ľudia, ktorí participujú na tomto kriminálnom režime, ako ty.


74.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:27 avatar
Ak viem, že tento systém vyrába obete, tak sa toho nemôžem účastniť, ak mám svedomie a zmysel pre spolupatričnosť.
Toto vedomie slovač už má, nepovedal to len Kiska... Napriek tomu nič národ neurobil..
Môže sa psrať taký ničomný pseudokolektív, ktorému je ukradnuté, že zdravotníctvo je vykrádané oligarchami, preto nemá dosť prostriedkov na to, aby riadne ošetril ľudí, ktorí nemuseli zomrieť. Ty si tohoto súčasťou, nie ja Ondrej, ja som sa od toho svinstva dištancoval. Skús sa na to teda pozrieť aj z mojho uhľa pohľadu, lebo len neprestajnou pr´´azdnou kritikou nič nedosiahnes. Ja mám veľmi vážne odôvodnenie preto, čo robím, alebo naopak robiť odmietam.

Ak by mal slovenský národ svedomie a slušnosť, po obdrzaní takej závažnej informácie mal okamžite ziadať rozpustit celú vládu, ak by vláda odmietala, mal nastať generálny štrajk, kým by neodstúpila.. Ale tento národ evidentne svedomie nemá.. Sme jedinou krajinou, kde vykradli ešte aj paraolympadu... Mne nedokážeš nič vyčítať, vyčítaj sám sebe.


77.
označiť príspevok

hokejis muž
   12. 11. 2019, 21:41 avatar
Takí Maďari odmietli zverejniť správu protikorupčného orgánu Rady Európy ako jediný z EU.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


78.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:44 avatar
A ty sa čuduješ? V dobe, kedy je Maďarsko najvačším tŕňom v zadku EU?
Vôbec by ich v tej správe nechceli osrať, čo myslíš?


80.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 21:46 avatar
Madarsko môže vystupiť z EU a šach mat EU     

Nikto ich v EU nedrží     ba ani v nato . Môžu kludne vystupit ako ine krajiny    

Nemusia plakať ale konať


84.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:49 avatar
Kto by na rakúšanov a nemcov robil?  


82.
označiť príspevok

hokejis muž
   12. 11. 2019, 21:47 avatar
Aha takže nie preto lebo nechcú aby sa zverejnila miera korupcie v Maďarsku.


90.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:59 avatar
Nedá mi len zopakovať.
V dobe, kedy je Maďarsko najvačším tŕňom v zadku EU?
Vôbec by ich v tej správe nechceli osrať, čo myslíš?


87.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 21:51 avatar
súdruh

Maďarsko blokuje zverejnenie správy Rady Európy o stave korupcie

Nie naopak . A vedia velmi dobre prečo blokujú


75.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:30 avatar
A ´dalšia vec je, čo opisuje esenc. Prečo by som mal ja platiť, keď iní neplatia, nerobia a napriek tomu majú nárok..
Nič.. Najprv si spravte poriadok a potom to môžete vyžadovať od druhých. Ja beztak na Slovensku nežijem,teda ani moc nevyužívam slovenské služby, posledne aj u zubára som bol v maďarsku.. 22 eur vŕtanie zuba.. Nádhera.. Na Slovensku by ma to stálo 50 minimálné špinavci................


79.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 21:44 avatar
Na Slovensku som za bielu plombu a vrtanie ani anestezu neplatil vôbec nič .
Lebo si platím poistné v poistovni dôvera . Mám každý rok na zuby 100€ bonus .
S poistovnou som nad mieru spokojný . Do štátnej by som sa nikdy nevrátil .
Možno si niekto myslí že poistovna ako poistovna ale to je veľký omyl . Okrem množstva benefitov aplikácie či poradenstva pri generikách atd .

Nech spadá pod pentu ale robia to super

Tak by to malo vypadať . Maximalna spokojnosť .


81.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 21:46 avatar
no nemám slov,nie len parazit, ale aj idiot.... 
Súhlasí Osvietený, Boris


83.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 21:48 avatar
Tak je to s tou plombou 50 € ba i dvoma    

Preplatíme vám až 100 eur ročne za zubára

www.dovera.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


86.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:50 avatar
Presne tak, nemáš slov Ondrej, preto ti ostávajú len urážky bez dosahu  


88.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 21:54 avatar
Ty si taký idiot, že urobíš zo seba ešte chudáka....čo svedomie mu nedovolí platiť.....   ......ty budeš šéf idiotov....
Súhlasí Esenc, Osvietený, Boris


89.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 21:56 avatar
Ty si taký chudák a ešte aj idiota zo seba robíš.     
Prečo? Použi rozum, alebo lopatu.     


92.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 22:00 avatar
Čo už so mnou Ondrej, zavrieť, či?  


93.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 22:10 avatar
Liečiť na hlavu....ale keď neplatis?....ťak umres sprostý no... 


94.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 22:13 avatar
Takže nič. Netreba ma riešiť, hej? Ondrej  
Ty nevidíš, že o to mi práve ide?! Akonáhle by sa tento štát stal opať právnym a za mnou by niekto prišiel, že to musím zaplatiť, inak nedostanem žiadne ošetrenie a platilo by to pre každého rovnako! Ako náhle odtrhnú súkromníkov od verejných peňazí, budem prvý pri kase, aby som si vyplatil svoj dlh a s radosťou budem platit..... naozaj je s vami poniektorými tažké......
Súhlasí havran


97.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 22:30 avatar
Nevyhovaraj sa ....si jasné zapísaný....
Súhlasí Osvietený


98.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 22:32 avatar
Ondrej, nemusíš akceptovať moje dôvody, len som ti chcel ozrejmiť, prečo sú z mojej strany plne oprávnené.
Fakt je, že takto sa veci na Slovensku majú.


99.
označiť príspevok

havran
   12. 11. 2019, 22:42 avatar
ondrej61.... a ty si jasne poznačený. 


73.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 21:25 avatar
zdravotníctvo funguje vďaka ľuďom čo platia....takže čo si vlastne keď nie parazit a to vedomý?
Takže tí, čo neplatia a môžu sú podľa teba tiež paraziti, sú to všetci práce schopní, ale evidovaní na úradoch práce, poväčšine sociálne neprispôsobiví a pár špekulantov, na tých zlosť nemáš, lebo ta tých neplatí štát, toľko, koľko by mal, ale tebe je to jedno, ty vidíš len toho Borisa.    
Súhlasí Boris


76.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:36 avatar
Ja to vnímam naopak esenc. Zdravotníctvo nefunguje vďaka ľuďom, ktorí platia ako somári, napriek tomu, že nefunguje..
Prečo by teda mali skvalitniť služby? Prečo by sa mali nejako snažiť, veď ludia platia, či ich ošetria, alebo im naserú na hlavu..
No ty by si sa trhal, ak by ti blb zaplatili aj za paletu obalenú v strečfólii, ako za kožené kreslo? Pochybujem o tom.. Dal by si mu paletu, zobral prachy ako za kreslo a čudoval sa,ˇco je to za idiota,či? Ja by som tak reagoval.
 


85.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 21:49 avatar
Boris, ja som reagoval na Omdríka, použil som jeho vetu - zdravotníctvo funguje vďaka ľuďom čo platia....takže čo si vlastne keď nie parazit a to vedomý?-
Mal som ju správnejšie zacitovať, alebo musíš pri mne prečítať na koho a čo reagujem.  
To prirovnanie k môjmu remeslo nie je moc vhodné, lebo ja poskytujem hmotné služby, zatiaľ čo zdravotníctvo je nejaká nehmotná. Vyliečia ťa, vyliečia, že nejako dlhšie, že s komplikáciami, že.....Ak nepoznáš nič iné, tak si spokojný a ja som spokojný. 
Súhlasí Boris


91.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 21:59 avatar
Hlúpy motorkár, ja netvrdim, že Boris je jediný parazit....preco oponujes hlúpy motorkár?......Boris je ale ako vidieť prespekulovany parazit a ty sa ukazuješ ako naozajstný gluptak..


95.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 22:13 avatar
Zato ty Omdrík, ty sa ukazuješ ako jediný, čo všetko vie a chápe a všetkému rozumie.  
Prečo oponujem? Promiňte velebnosti, já jenom nevědel, že není radno vám oponovati. Že Duchu Svatému sa tohle nebude líbiti a tudíš budete ze mně Ďábla cítiti.
Stále vidíš iba Borisa a tie kopce neprispôsobivých nechceš vidieť, tí sú ešte prešpekulovanejší, lebo cocajú a cocajú, ale ty iba jedného vidíš.   
Súhlasí Boris


96.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 22:16 avatar
A toto žiaľ hovoril aj Harabin a mal úplnú pravdu. Ak zákon neplatí na všetkých rovnako, tak ten zákon prestanú napokon následovať všetci. Je to logické.


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:36 avatar
Keď raz pôjdeš obvodnemu lekarovi opýtaj sa čo ti môže poskytnuť ak nebudeš mať poistku . Uvidíš čo ti povie    
Zubár detto .
Zoberie ťa ale zaplatíš si ,
Súhlasí the X


48.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:37 avatar
Všetko Edko. Nemám u lekára problém, je to moja známa.  


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:39 avatar
Ak ťa známa lieči zdarma a platí za teba lieky miesto poistovne všetko je ok    

To môžeš písať tak nenormalixom thomasom a parto idiotom    


53.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:43 avatar
Môžeš byť v kľude Edko, ja liekom neverím. Posledný reálny liek, ktorý bol vynájdený bol penicilín, odvtedy vyrábajú len jedy, ktoré ľudí robia závislými a potom až do smrti živia farmácie.... Aby systém fungoval, vieš...
Ak idem k doktorke, tak len sa poradiť a naposledy som u nej bol asi pred dvoma rokmi len si papier vybaviť do práce  
Ty trtko.  


56.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 20:45 avatar
Papier do práce, Tak potom platíš.    
Súhlasí the X, Osvietený


57.
označiť príspevok

the X žena
   12. 11. 2019, 20:46 avatar
53. aj úraz, aj zlomeninu si vyliečiš sám. aj nádor si vyoperuješ , ze ?
Súhlasí Osvietený


58.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:46 avatar
Nie, v prvom rade je tu otázka, čo teba do toho????      


63.
označiť príspevok

the X žena
   12. 11. 2019, 20:50 avatar
58. no ked sa s tym chváliš na verejnom fóre. ze ziješ ako asociál
Súhlasí Osvietený


64.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:51 avatar
S tým tu vyšiel tvoj obľúbenec Edo Žákovic, nie ja Skajuš  


67.
označiť príspevok

the X žena
   12. 11. 2019, 20:57 avatar
64. to si o sebe vykecal aj sám, aj to ze chodíš na fušky do nemecka na čierno , a všetko si strkáš do vrecka a neodvádzaš nič .


69.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 21:00 avatar
Áno, aj tak bolo a dobre bolo.
A to mi umožnila len Európska únia..
Tak čo si sťažuješ? Ja kritizujem EU preto, že je to ničomný zvaz hajzlov upravujúcich zákony pre hajzlov a ja si to tak testujem, vieš....    
Ak chceš niekoho kritizovať, tak nie mňa, to máš úplne zbytočné, kritizuj tých, ktorí toto spáchali, umozňili a živoa to...  


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:56 avatar
Ak má kredit zavola tod liečitelovi

http://www.youtube.com/watch?v=YclO5igl29E Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


59.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:47 avatar
Zabudol som že si homeopat    

Sorry ja zabúdam že si pacient     


60.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:48 avatar
Takže už nemáš žiadne zbytočné otázky a prípomienky?  


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:01 avatar
Ty idiot

Zmena od roku 2017

Od 01.01.2017 to však už neplatí. Podľa novelizovaného zákona o zdravotnom poistení, síce poistenec, ktorý je dlžníkom, má naďalej právo len na úhradu neodkladnej zdravotnej starostlivosti, no uvedené neplatí v prípade, pokiaľ ide o dlžníka, ktorému zdravotná poisťovňa povolila splátky dlžných súm, a ktorý plní všetky podmienky dohodnuté so zdravotnou poisťovňou v dohode o splátkach.

Teda poistenec, ktorý bol zaradený do zoznamu dlžníkov zdravotnej poisťovne, a ktorý svoj dlh riadne spláca podľa dohody s poisťovňou, má právo na úradu všetkých zdravotných výkonov, ktoré daná poisťovňa prepláca.

Nie len na úhradu za neodkladnú zdravotnú starostlivosť, ako tomu bolo doposiaľ.

Ak teda máte dlhy voči zdravotnej poisťovni nemusíte báť, že vám lekár pred nosom zabuchne dvere. Ošetria vás rovnako, ako keby ste si celý život odvody platili poctivo. Treba však prejaviť záujem o platenie dlhov a reálne ich aj splácať.

To však nie je tvoj prípad ani náhodou
   
Súhlasí the X


37.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:03 avatar
Sám si idiot Edko, to platí na zdravotnú starostlivosť. Nárok na ošetrenie má každý a úplne zdarma.. IDIOT!
      


52.
označiť príspevok

the X žena
   12. 11. 2019, 20:42 avatar
37. omyl idiotko

BRATISLAVA. Ak tri mesiace v kalendárnom roku nezaplatíte povinné odvody do svojej zdravotnej poisťovne alebo v termíne neuhradíte nedoplatky, môžete sa dostať do poriadnych problémov. Podľa zákona o zdravotných poisťovniach porušujete zákon.

U lekára vás môžu ošetriť iba v akútnych prípadoch alebo si budete musieť lekársky výkon v plnej výške zaplatiť sami.

tj, tie akútne ošetrenia za teba cvakajú ostatní platiči
     
Súhlasí Osvietený


55.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:45 avatar
Ty si čomu zase neporozumela hlupaňa?  


54.
označiť príspevok

the X žena
   12. 11. 2019, 20:44 avatar
33. lenze on si nespláca svoje dlhy, čize platí moja 52/


31.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 19:59 avatar
Omyl Edo. Dostane presne takú istú ako aj ty.    
Podobne akú dostáva aj osadník, ktorý si zavolá sanitku, lebo ho po prežratí cocciálnych dávok na pohotovosť privezie s bolesťami brucha. ty ako "samodovozca" musíš čakať, lebo prednosť majú tí sanitkou privezení a verím, že ani on si neplatí nemocenské poistenie a má výhodu dovozom sanitkou.    
Súhlasí Boris


34.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 20:01 avatar
Hlúpy motorkár sa teší....


39.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 20:08 avatar
Omyl Omdejko, neskutočne ma to vytáča, aj preto asi moc osadníkov netuším, preto nechodievam 18-21 na poštu a preto nechodievam 21-26 na pohotovosť.  
Niežeby som tam chodieval pravidelne, ale nedoporučujem to nikomu, keď sa s jedným bruchaboličim dovalí do čakárne ďalších 6 -8 spolutrpiacich a smradu ako .....    


35.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:02 avatar
Aj to je jeden z dôvodov, prečo to odmietam ďalej platiť...
Ale nie len ten. Odmietam platiť zdravotné poistenie, z ktorého si súkromníci môžu vyberať osobný zisk. To nieje nič iné, ako okrádanie celej spoločnosti.. To isté však platí aj o tých asociáloch.. Či bohatý, alebo chudobný asociál, stále tá istá zberba pojebaná.


41.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 11. 2019, 20:13 avatar
Boris ty si obyčajný parazit....
Súhlasí Osvietený


44.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 11. 2019, 20:30 avatar
Nie Ondrej, naopak, odmietam podporovať parazitov. Ty si klamár.


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:18 avatar
Čo všetko vám hrozí, ak dlhujete zdravotnej poisťovni
Neplnenie si záväzkov voči zdravotnej poisťovni má svoje dôsledky. „Okrem toho, že dlžníkom hrozí exekúcia, ocitnú sa v Zozname dlžníkov, čím stratia nárok na úhradu odkladnej zdravotnej starostlivosti. To znamená, že zdravotná poisťovňa im neuhradí ani lieky či zubné zákroky, ak nejde o akútne stavy,“ vysvetľuje Matej Štepiansky, PR špecialista poisťovne Dôvera.


43.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 20:26 avatar
To nám hrozí, ale populárnejšie okamžite trestať tých, čo nadávajú na...popierajú....lebo to sú tí praví nepriatelia národa,, pravdy a progresu. Neplatiči, to je nič.  


62.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 20:49 avatar
Peter vyskušaj ty nezaplatit 2000€ uvidíš čo sa udeje a ako rýchlo .    


65.
označiť príspevok

Esenc
   12. 11. 2019, 20:54 avatar
Edo, za skúšku nič nedám, ale neviem, čo potom.     Ako píšem, ja som priposraný a ako "živorník" ručím celým majetkom, preto viem, že by to vytiahli zo mňa raz-dva . Možno sa mám správať ako mi jeden cigán, tiež živnostník povedal, viac musíš dostať ako zaplatiť!!! Ja maródujem 8 mesiacov v roku. A kontrola??? Mocne sa začal smiať a- kto už do osady príde kontrolovať? Okrem toho je tu kopec zástupcov. 


61.
označiť príspevok

the X žena
   12. 11. 2019, 20:49 avatar
31. lenze o tych "osadníkoch " sa tu vyjadrujete ako o parazitoch a čo ty vieš mozno sú tí osadníci evidovaní na úrade práce atp a preplácajú im zp.
Súhlasí Esenc, Osvietený


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 19:37 avatar
Po sovietskej armáde zostalo 33 ekologických záťaží, deväť ešte treba sanovať

Až dodnes sa vykonávajú sanačné práce na odstránenie starých ekologických záťaží, ktoré na Slovensku zanechali okupačné sovietske vojská v priestoroch, kde pôsobili. Ide najmä o znečistenie podzemných vôd a pôdy ropnými uhľovodíkmi, chlorovanými uhľovodíkmi, bifenylmi, ťažkými kovmi a ďalšími toxickými látkami. Ako agentúru SITA informoval odbor komunikácie ministerstva životného prostredia, na Slovensku je v súvislosti so sovietskou armádou registrovaných 33 environmentálnych záťaží. Z nich je 24 už sanovaných a deväť ešte treba dosanovať.

V minulom Operačnom programe Kvalita životného prostredia MŽP podporilo sanáciu siedmich lokalít – Ivachnová, Sliač, dve lokality v Lesti, Rimavská Sobota, Komárno a Nemšová. „V rámci aktuálneho Operačného programu Kvalita životného prostredia sme na environrezorte pripravili na sanáciu ďalšiu lokalitu Sliač – produktovod. Projekt bol už schválený a v súčasnosti prebiehajú sanačné práce,“ informoval odbor komunikácie. V súčasnosti je už produktovod v celej dĺžke odstránený a terén, cez ktorý viedol, zrekultivovaný. V jeho bezprostrednom okolí odstránili aj kontaminované zeminy. Sanuje sa v jeho širšom okolí mimo areálu Letiska Sliač.

Na ďalšej lokalite Sliač – letecké kasárne je ako povinná osoba určené Ministerstvo obrany SR, ktoré má zabezpečiť sanáciu tejto environmentálnej záťaže. Momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa geologických prác. Výsledky monitoringu podzemných vôd v bývalých leteckých kasárňach na Slieči vykazujú nadlimitné znečistenie, niekde až 100-násobne vyššie než povolený limit. Sanáciu je nutné vykonať aj vo vojenskom areáli v Komárne na juhovýchodnom cípe mesta neďaleko sútoku Váhu a Dunaja. Prieskumné práce lokalizovali potenciálne zdroje kontaminácie, ktorými boli sklady pohonných látok nezabezpečené proti prípadnej havárii, ako aj miesta uloženia opotrebovaných olejov, ktoré sa ukázali najintenzívnejšími zdrojmi znečistenia. V bezprostrednom okolí väčšiny týchto zdrojov zistili kontamináciu horninového prostredia a sekundárne znečistenie podzemných vôd. Sanovať sa v budúcnosti budú aj bývalé sovietske vojenské areály Rimavská Sobota, Častkovce, Nové Zámky, Jelšava či Ružomberok.

Vojská Varšavskej zmluvy vstúpili do bývalého Československa pred 50 rokmi – 21. augusta 1968. Invázia znamenala nasledovnú vojenskú okupáciu celej republiky sovietskymi vojakmi. Na operácii sa zúčastnilo asi pol milióna vojakov a okolo 6 000 tankov. V Československu 23 rokov zostalo vyše 73-tisíc vojakov, 18-tisíc dôstojníkov, 44-tisíc príbuzných, 1120 tankov, 103 lietadiel, 173 vrtuľníkov a ďalšia technika. Dohodu o odsune sovietskych vojsk podpísali 26. februára 1990 v Moskve generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu a prvý predseda Najvyššieho sovietu ZSSR Michail Gorbačov s prezidentom ČSSR Václavom Havlom. Zo Slovenska začali odchádzať sovietske jednotky 1. júna 1990, poslední sovietski vojaci odišli 22. decembra 1990. Z Českej republiky sa odsun sovietskej armády skončil 25. júna 1991, o dva dni neskôr odišiel ako posledný aj jej veliteľ - generálplukovník Eduard Vorobjov.

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:09,  (103) Ty si proste nemožná, je to názor viacerých ľudí. Ty môžeš byť sympatická, len...
dnes, 10:04,  Už zas vyťahuješ IQ? Mala by si sa držať toho, čomu rozumieš, napríklad čistiace...
dnes, 10:00,  Tým, že sa mení myslenie ľudí smerom k viere polopravdam, tým sa mení i celková klíma na...
dnes, 02:47,  89. a koho súkromné údaje tu vytahujem , yebe ti na tú dutú hlavu ? ze sa pytam . šmírak...
dnes, 02:42,  74. muhahaha ako zákaznik tazko, ked máš prehlad o mzde hajzelbáb *39 s tvojim IQ je to aj...
dnes, 02:25,  "Podľa francúzskeho ekonóma Pikettyho európska integrácia priniesla východným...
dnes, 01:55,  “Kto je slepý, ak nie môj služobník, a kto je taký hluchý ako posol, ktorého posielam?...
dnes, 01:43,  151. tak to niéé, kacírov sused maká v De skoro za styri litre ;) uz to písal
dnes, 01:35,  https://www.ft.com/content/58908dee-9da8-11e9-b8ce-8b459ed04726
dnes, 01:35,  142. jediny kto je tu na drogách si asi ty sám....
dnes, 01:23,  Máme zaužívané merať kvalitu života výkonom ekonomík, minimálnymi, či priemernými...
dnes, 00:57,  Písal som, že aj na východ sa sťahujú západniari, len sa o tom tak nehovorí.
dnes, 00:55,  Tu mi prosím skopíruj, kde som tvrdil, že na východ sa sťahuje viac západniarov. Vyššie...
dnes, 00:52,  Boris MIMO EU !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 00:51,  Boris veď v tom článku čo si dal je písané že vydali 1,1 pracovných povolení ľuďom z...
dnes, 00:44,  Nie ja hokejis, to ty nepriznáš, že ani nečítaš, čo píšem. písal som. "Ako...
dnes, 00:43,  142. to sa tyka skupiny pracujúcich ludí do 26 rokov len. nie konkrétnych pracovnych miest. a...
dnes, 00:41,  Bez historických záznamov by sme nevedeli odkiaľ sme prišli, prečo sme tu a aký je...
dnes, 00:37,  Boris treba si všímať realitu. Nepriznáš že si sa mýlil s Poľskom.
dnes, 00:35,  By ste sa mohli nad sebou zamyslieť chlapci. Hľadáte len dôvody, prečo je tu zle a ako je tu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži počas choroby sú tak telesne a duševne vyčerpaní, že uzdraviť ich dokáže jedine žena.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(260 959 bytes in 0,609 seconds)