Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

(Samo)štúdium 001

11
reakcií
472
prečítaní
Tému 17. mája 2022, 12:18 založil vrana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
28. 02. 2021
0
05. 04. 2021
2
13. 05. 2021
11
19. 05. 2021
5
11. 02. 2022
0
31. 12. 2021
31

1.
označiť príspevok

vrana muž
   17. 5. 2022, 12:18 avatar
(Samo)štúdium

Ahoj

Rozhodol Som sa po viac ako mesiaci rezignovania obnoviť (samo)štúdium. Už týždeň premýšľam, že v tom budem pokračovať. Ale na škodu je, že všetok nazbieraný materiál sa z nejakého dôvodu vyparil. Moja rok a pol ročná práca je fuč.

Ale (ne)vzdávam sa. Prebehnem si kapitoly ešte raz, aspoň si ich zopakujem. Aj tak Som bol z nich frustrovaný..., že nič (ne)viem. Jedno také príslovie od Heraketla hovorí "Viem, že nič (ne)viem". Preto bol taký múdry, lebo večne nič (ne)vedel.

Robil Som si starosti, problémy, (u)trpenia, trápenia a bolesti ohľadom (samo)štúdia. (Ne)stále Som o ňom (pre)mýšľal, (roz)mýšľal, (z)važoval, (u)važoval a (roz)jímal nečisto.

Viedol Som k nemu (ne)správny duchovný postoj, t.z. (ne)čisté myslenie, vedomie, konanie... Vždy, keď prišla na rad hodinka (samo)štúdia, sa moje (ne)čisté eGo, teda (ne)čistá duša moja, začala brániť. Viedla k tomu (proti)chodnú silu, blok, napätie, odpor.

Takže ja, ako (alter)eGo, teda čistá duša moja, budeme za pomoci Bytia a (ne)Bytia, za pomoci jemného krehkého energetického (ne)tela, tento odpor... transcendovať a transformovať na čistoty.

Tu čistotami sú tak správny duchovný postoj k veci, správne myslenie, vedomie, konanie... Hodinka denne, predsa nikoho (ne)zabije! Uvedomujem si, že budem viesť sám so sebou (ne)ustály, (ne)konečný a (ne)zmyselný boj, ktorý priam (ne)pozná víťaza a ani porazeného.

Motiváciou by mohla byť rekvalifikácia na danú profesiu a prijateľná práca. Rodič tu (ne)bude večne a ja (ne)chcem byť tým (pri)živnikom. Chcem sa osamostatniť, byť finančne (ne)závislí, mať finančnú slobodu.

2.
označiť príspevok

vrana muž
   26. 7. 2022, 16:52 avatar
Ahoj
Minule, včera, predvčerom mi došli knihy od pána Kiyosaki, chýba mi tak ešte ale osem kusov, ktoré sú žiaľ vypredané. Zoženiem ich od niekaľ inam. Od Tolleho mám všetky knihy, a aj od Newtona. V najbližšom období tak chcem svoju knihovnu doplniť knihami od oSHo a Tepperweina. Plus nejaké samostatné tituly. Na HDD mám tak stiahnutých 76 000 eKníh. Zvažujem ďalších autorov do mojej knihovne. Kniha je všakže knihou! Máte nejaké tipy na motivačnú literatúru, nie duchovnú!?

3.
označiť príspevok

vrana muž
   26. 7. 2022, 17:33 avatar
opravujem čísla

docs.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

4.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2022, 17:41 avatar
Nikdy neprestaň študovať. Nikdy! Ja by som si bez študovania nových vecí nevedel život predstaviť. Ten pocit, keď niečo nové pochopíš. Nie je nad to....
Súhlasí vrana

5.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2022, 17:44 avatar
Najnovšie beriem túto drogu: lnk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk U)z som v piatej časti.

6.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2022, 17:52 avatar
Musím však priznať, že je to dosť náročné. Je nutné mať dokonale zvládnutý maticový počet.

7.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2022, 17:54 avatar
....a celú lineárnu algebru.

8.
označiť príspevok

vrana muž
   26. 7. 2022, 18:33 avatar
Študovanie je pre mňa ťažký oriešok, rád čítam ľahkú literatúru

9.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2022, 18:43 avatar
S Petrom Kulhánkom pochopíš všetko. Matematickú časť ti dobre vysvetlí Marek Valášek. mathematicator.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Je to zábava. Tie kurzy sú však platené, ale nie je to veľa mathematicator.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a oplatí sa do toho investovať...

10.
označiť príspevok

vrana muž
   26. 7. 2022, 20:27 avatar
Tak mám rozbehnutú B-Akademiu na YouTube, isibalo.sk, zaujimal Som sa o matematiku, fyziku a chémiu, momentálne to mám iba nacate a nedokončené, nakopilo sa mi toho veľa. Na ITnetwork tam mám zaklady z C#, php, JS za sebou, a aj MS Office či HTML/CSS, kde finisujem.

No nedá sa to študovať non-stop! Robím dlhšie pauzy. Dokonca Som sa dal na Adobe. Fotografovanie, Photoshob, blender a pod.
Súhlasí Fotón

11.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2022, 21:31 avatar
Veď netreba nikam ponáhľať. Každý deň trochu. Pomaly ďalej zájdeš....

12.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2022, 21:33 avatar
isibalo.sk je cool a je zdarma. Veľmi dobre všetko vysvetľuje....
Súhlasí vrana
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:42,  Ja ti viem mila handrkulko, ty musiš byť ta čo ma chlapa pod papučou. Ale uvedom si mila...
dnes, 20:39,  37. vyhrazas sa mi fyzickym nasilim ?
dnes, 20:34,  handrkulko...čapur sa dalej....lopata je stále v pozore...,.*58*58*58
dnes, 20:16,  34. ty si hadavy smrad . *21 aj teraz si hladas s kym sa mozes handrkovat . zacni liezt po stene,...
dnes, 20:05,  Ja ta inak rád čitam mila hašterivá dámo....V politike sa skoro zhodneme...v krestanstve...
dnes, 19:53,  nešprtaj sa, ked som tvrdši na bolševikov....fotonovi to nevadi a ty si to jednoducho...
dnes, 19:50,  31. no ak si psychopat tak hej *38
dnes, 19:49,  30. na teba doma pouzivali lopatu ked stale vytahujes fyzicke nasilie?
dnes, 19:44,  ja ťa naserem kedy scem, mila hasterivá dámo....*14*14*14
dnes, 19:37,  Mila hašteriva damo, fšeto je v naprostom poriadku.....už len treba doladiť tvoje pokrivene...
dnes, 19:33,  28. zacinam si mysliet ze je to unho diagnoza *19 alebo sa potrebuje vygrcat a vyventilovat a...
dnes, 19:27,  Ondriško prestaň ZABRDAT (teraz sa tu hašteríš hlavne ty), a čo sa ti páčia aj rovné...
dnes, 19:25,  Ehm... no, to hej, a ateisti, budhisti, moslimovia a zarahustristi a tď... tiež... *39
dnes, 19:23,  26. ak s tebou nespravi poriadok , nebudem tu diskutovat . *19
dnes, 19:22,  21. no TvojOponent tu nieco splietal ze krestania musia byt dobri *21
dnes, 19:19,  potrebuješ s lopatou po zadku....hašterivá dámo*01*01*01
dnes, 19:16,  Hm, Kristus a pomsta, podivné...
dnes, 19:15,  Ale myslím, že páchať zlo nie je u nich viac amorálne ako u ateistov... Teda skôr...
dnes, 19:11,  19. zakony platia pre oba svetonazory *04 ale veriaci tvrdia ze su lepsi pretoze su...
dnes, 19:07,  Lebo bol povolaný trpieť za naše hriechy. Ten istý Kristus však povedal: keď uvidíte...
neprehliadnite
vyhľadávanie

Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 636 bytes in 0,265 seconds)