Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

S kňazom, publicistom a dnes i sanitárom Karolom Lovašom o živote, sviatkoch i užitočnosti bytia

26
reakcií
343
prečítaní
Tému 26. apríla 2020, 02:06 založil Bijoux.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Bijoux žena
   26. 4. 2020, 02:06 avatar
Jedného dňa sa nás Boh nebude pýtať, koľko času sme presedeli v kostole. Ale čo sme robili potom, keď sme z neho odišli.

Život nás, kresťanov, nehodnotia tí druhí, ani Boh podľa odsedených sv"atých omší či odmodlených ružencov, ale podľa "ovocia, ktoré v našich životoch prinesú." Podľa ovocia, ktoré my prinesieme tomuto svetu." Karol Lovaš
www.tvba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Bijoux žena
   26. 4. 2020, 02:07 avatar
a ešte jeden článoček  

Keď zavreli kostoly, kňaz začal robiť sanitára: Užitoční nie sme len v kostole, život kresťana sa začína za jeho múrmi
www.dobrenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Vaše Blahorodie
   26. 4. 2020, 19:34 avatar
Jeden tenista 13 v svetovom rebricku v štvorhrach robi v obchodnom centre, dezinfikuje košiky dava ruska.


3.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   26. 4. 2020, 11:42 avatar
Aj kňazi sa dnes môžu preverbovať na sanitárov? Lebo viem, že vojaci môžu. :-P


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 4. 2020, 12:29 avatar
1-
veľmi dobré konštatovanie a nepíšem to iba preto, lebo sám nepatrím medzi horlivých návštevníkov kostolov.
Kontakt s cirkevnou hierarchiou a kontakt so svätými omšami treba udržovať, ale vždy ako pomoc - uvedomenie si, že nie sme sami.
Myslím, že už z môjho účinkovania na tomto DF je zrejmé, že nemôžeme kostol a cirkevnú hierarchiu brať ako to hlavné.
Hlavné je to, ako žijeme práve mimo toho kostola.
Neuznávam názor ľudí, ktorých správanie sa nie je práve podľa Kristovho posolstva a pri tom použijú slová, že oni sa z hriechov vyspovedávajú.
Akým prínosom sú takýto kresťania?
Neodsudzujem - len sa pýtam.
Súhlasí Rasto11


19.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   29. 4. 2020, 01:26 avatar
Nemáme byť (všetci, i ja), zábudlivý poslucháči.


5.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 4. 2020, 19:30 avatar
Biojux,
ďakujem ti za nádhernú spomienku predovšetkým na vynikajúcu osobnosť,Bol to náš karolm vo všetkom výnimočný a iný tak, ako sme o tom niektorí snívali.
V kostole sv.alžbety na hušáku bol ako seminarista, a mnohí ani netušili, že on nie je kňaz ešte.Býval u vincentínov a z vynikajúceho novinára sa dal študovať seminár, neviem, či bol u nás rok, či dva, ale za ten čas zorganizoval pre ná monohé aj mimocirkevné veci. Pozval nám hargašovú a s tou sme dlho debabatovali, pozval nám prvého slovenského kolzmonauta a ten nám ukázal celý skafander a povysvetloval veľa vecí. a mnoho iného, ale jeho evanjelizácia týmto spôsobom sa nepozdávala bratislavskej hierarchii a tak musel dokončiť štúdium v čechách, Tam aj zostal a iba nedávno som zase kdesi zistil, že veľmi pomáhal speváčke nadi urbánkovej, ktorá dostala na dno a on vraj jej z toho pomohol.
Čo sú títo za veriací, ak im takýto človek prekáža v ceste a neznesú hp vo svojej blízkosti. Že by dve pokolenia, ktoré stanovil boh pri vyhnaní z raja a ustanovil medzi nimi nepriateľstvo ??? a tak sa neznesú pri sebe ???
A teraz rozmýšľajte, sú len dvaja a sú len dve pokolenia a ktorý ku ktorému patrí ??????Lebo ak je nepriatelstvo medzi nimi, nemôžu obaja patriť do jedného pokolenia. Lebo po ovocí ich poznáte.
Súhlasí Bijoux


7.
označiť príspevok

Krištof
   26. 4. 2020, 21:19 avatar
Tie veci vie najlepšie len Pán Boh. My často nevidíme do toho až tak dobre. Preto konečný súd treba nechať na Neho, a asi tak: "Boha sa boj a Jeho prikázania zachovávaj, lebo to je povinnosť každého človeka. Lebo Boh každé dielo privedie na súd, i každú tajnú vec, či je dobrá alebo zlá." (Kaz 12,13-14)
Súhlasí Astax1


8.
označiť príspevok

Astax1 muž
   26. 4. 2020, 21:26 avatar
Nepozeral som to video, ale kto môže hodnotiť, a podľa akých kritérii, kto čo priniesol svetu? Je pravda že často sa hovorí, že Sv.omša nie je zásluha ale prostriedok. No napriek tomu, každou zbožnou účasťou na Sv.omši si človek vyprosuje obrovské milosti. Pri každej zbožne prežitej Sv.omši sa odpúšťajú ľahké hriechy, každá zbožne prežitá Sv.omša skracuje náš pobyt v očisti, či zvyšuje našu slávu v nebi. A prečo?

Pretože slávením svätej omše sme účastní na Kristovej vykupiteľskej obete. A žiadna iná modlitba alebo vykonaný dobrý skutok nemôže predčiť Kristovu obetu, a preto na svete neexistuje vyššia forma úcty ako svätá omša. V nej sme spojení s Kristom a stávame sa synergistami na diele spásy. Kto nechápe veľkosť a dôležitosť Svätej liturgie, nechápe Krista.

A zasa môžme povedať, že kresťanské náboženstvo je náboženstvom duchovným, a sú veci, ktoré nemôžu vidieť telesní ľudia. Oni vidia recitáciu ruženca ako naučenú formu odriekania, duchovný človek vidí spájanie sa s Bohom, kde sa nezhovárajú dve telá ale duchovia. Rozhovor ducha s Duchom. A preto modlitba má nepredstaviteľnú moc. V histórii Cirkvi sú známi skrytí svätci, ktorí neboli na očiach ľudí, ktorí nevychádzali zo svojich celý a predsa pomohli svetu viac, ako iní. Ako mohli pomôcť svetu, ak v očiach samotného sveta boli zbytoční? Pretože Boh nehľadí, ako hľadí človek. Mnoho ľudí prichádza do zatratenia, lebo už nie je ochotných ľudí čo by sa za nich modlili. A každé obrátenia je výsledkom modlitby a nie ľudskej snahy.

Samozrejme, že kresťan sa nemá prejavovať len v kostole, ale má tie milosti, ktoré prijal pretransformovať do skutkov, ale najskôr je modlitba.


18.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 4. 2020, 01:24 avatar
zahanbilo ta to Astax1? ze si niekto dokáze aj vyhrnút rukávy a robit niečo uzitočné. nie len si pestovat transcendentno a vyzívat sa v rituáloch — Jk nedral lavice v kostoloch


22.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 4. 2020, 12:00 avatar
18.
Necítim sa zahanbený. Veď ma ani nepoznáš, a preto nemôžeš konštatovať to, čo konštatuješ. Okrem toho som napísal "Samozrejme, že kresťan sa nemá prejavovať len v kostole, ale má tie milosti, ktoré prijal, pretransformovať do skutkov, ale najskôr je modlitba."

A príklad Ježiša Krista, ktorý si uviedla tak celkom nesedí, veď predsa Kristus viedol jednoduchý a skrytý život 30 rokov. Iba 3 roky jeho života boli verejné. A teraz si položme otázku. Ak 3 roky jeho verejného života mali väčšiu hodnotu, ako tie ostatné prežité v skrytosti, prečo Kristus namiesto toho neviedol verejný život, napr. 13 rokov? Prečo sa na púšti postil až 40 dní? Prečo sa toľko krát vzdialil aj počas verejného života, a bol sám?

Preto povedať niečo také ako "drať lavice v kostoloch" môže iba telesný človek, ktorý ostáva na plytčine a nikdy neprenikol do tajomstiev Boha.


9.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 4. 2020, 00:49 avatar
S prižmúrenými očami by sa dalo konštatovať, že sa tu stretli veriací rôznych spôsobov vierovyznania ježiša krista a každý predostrel, načo sa spolieha.
Predstavte si, že niekde v meste, alebo možno aj na dedine je naproti kostolu krčma.Máme veriacich z tejto temy, korí sa rozdelili do týchto dvoch zariadení podľa oko, ako kto praktizuje vieru. Aj v samotnom kostole sú najmenej dva prúdy, no a v krčme tiež. Tí čo sú v kostole sa spoliehajú na spasenie cez omšu a modlitbu. Tí, čo sedia v krčme neuznávajú omšu, spoveď a ani modlitbu a predsa majú všetko zdôvodnené prečo nie kostol,spoveď, prijímanie a vychádza to, že na spasenie stačí sedieť v krčme a v duchu, bez modlitby,myslieť na boha.
Nikto vám ale teraz tu na zemi nerozhodne a neurčí presne, ktorá z týchto možnosti stačí na pasenie, nikto, od prvej, do poslednej.
A čo máme robiť, ak sa nám zrazu na stole objaví podobný problém.????? No predsa zoberieme si evanjelium
a ideme rad za radom.
1, Omša, to je posledná večera, kde ježiš prikazuje: Toto je krv večnej zmluvy, toto robte na moju pamiatku! Toľko ježišov príkaz, ale veriací tam idú hlavne pre to, aby načerpali do svojich sŕdc ježišovú živú vodu, A čo to je, a ako to funguje , to vysvetluje samaritánke pri jakubovej studni a zároveň tam ukazuje aj jeden z možných spôsobov evanjelizácie a tiež, ako spolupracuje on so svojím otcom pri spasení hriešnika. Doporučujem znova preštudovať,
2, SpoveĎ Ježiš hovorí svojím učeníkom: Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium a odpúšťajte hriechy, komu odpustíte, tomu bude odpustené a komu zadržíte, tomu bude zadržané. Hriech musí byť vyslovený, inak sa nedá kňazovi posúdiť, či má zadržať, alebo odpustiť.
Prvá spoveď bola v tomto pokolení, keď sa kain spovedal bohu, bože, spáchal som hriech,ktorý nieje možné odpustiť. A boh mu predsa odpustil a prečo by sme toto nemohli využiť aj my, lebo jan krstiteľ nám tiež ukázal tak isto, ako sa spovedať, ako sa zbaviť hriechu a nepriviezť zo sebou káru plnú hriechov až pred posledný súd.
A ľudia, ktorí sa spovedajú to robia hlavne preto, že život človeka pod hriechom a bez neho je neporovnateľne iný.
3 modlitba: platí približne to isté, že deň, keď sa modlíš je iný a lepší, ako keď sa nemodlíš, Ježiš hovorí o modlitbe dvakrýt a to :aby sme sa nemodlili veľa a druhý krát, že modlitbe musíme byť vytrvalý, ako vdova, ktorá neustále chodila za sudcom, aby jej vyhovela teda radšej sa modliť menej a vytrvalo, lebo prv, než otvoríte ústa k modlitbe, môj otec už vie, čo chcete. No a ruženec, je to obrovská sila, svetove viackrát dokázana a ja keď sa nepomodlím ruženec, ani sa mi nevyplatí urobiť krok z domu, lebo do čoho by som sa pustil, nič sa mi nevydarí.
Teda toto by som povedal, že toto je zároveň aj môj profil veriaceho s tým, že uznávam len to, čo je v evanjeliu a všetko mimo evanjelia, dogmy a rôzne náuky a učenia od človeka, čo aj jako svätého, môžu byť aj od toho druhého a tým pádom velikým hriechom a takmer naisto hriechom proti duchu svätému. To je vlastne to nebezpečenstvo vyznávať niečo iné, čo nám zanechal v evanjeliu ježiš kristus. Lebo tým, čo písali evanjeliu povedal. Vaše mená sú už teraz zapísané v nebi.
Preto sa držme ježiťa a jeho evanjelia a neuprosne prosme ježiša a jeho otca, aby neustále udržiavali cirkev v zmysle jeho evanjelia.


11.
označiť príspevok

Krištof
   27. 4. 2020, 21:19 avatar
9. "Katolík", ktorý neuznáva celé oficiálne katolícke učenie (vyjadrené napr. v katechizme KC), ktorý uznáva napr. len polovicu, druhú odmieta a "vymýšľa" si namiesto toho svoje subjektívne veci, ten si tým zbytočne komplikuje a sťažuje život (v tejto oblasti). Prijímať všetko oficiálne učenie Cirkvi je správne a uľahčuje život. (Nie nejaké neoficiálne či polooficiálne vedľajšie veci ako napr. neschválené zjavenia, ale tie oficiálne schválené veci, o ktorých učí katechizmus.) Pre Cirkev ako takú platí: "Čo zviažete na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažete na zemi, bude rozviazané v nebi." (Mt 16,19; 18,18) Neplatí to však pre jednotlivca, ktorý sa nespája s Cirkvou do jedného celku, ktorý sa - hoci len čiastočne od nej oddeľuje, neuznáva jej veci a uznáva iné veci. Duch Svätý a Kristus sú s Cirkvou až do skončenia sveta (Jn 14,16; Mt 28,20).

Život je však i boj; Boh, ktorý založil Cirkev a jeho anjeli bojujú proti diablovi a jeho padlým anjelom, ktorí ako "brány pekelné" útočia proti Cirkvi a veriacim (Ef 6,12). No nepremôžu ju. Prejavuje sa to v určitých formách i v živote človeka, ktorý si to poriadne nemusí uvedomovať. Napr. v jeho prípadnom odmietaní niektorých oficiálnych schválených učení Cirkvi. Za tie schválené učenia nenesie "zodpovednosť" ovca (radový katolík), ktorá ich prijíma, ale nesú ju pápeži, biskupi, magistérium, "klerici", ktorí ich schválili. Takže ovca, čo prijíma to oficiálne učenie Cirkvi, je krytá Cirkvou, ktorú založil Kristus, môže byť v pokoji. A zas pápež a príslušný zbor biskupov (magistérium) predsa neprijímajú nejaké nesprávne učenia. Horšie asi je, keď tá "ovca" neprijíma niektoré tie cirkevné učenia: "Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi. A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik." (Mt 18,17) "Slová „nech ti je ako pohan a mýtnik“ (v. 17) poukazujú na to, že Cirkev má moc neposlušníkov vyobcovať." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ale hovorím, je to niekedy i boj, psychický, duchovný etc.
Kristus dal apoštolom, aj ich nástupcom (napr. biskupom) v Cirkvi dôveru a zodpovednosť (Mt 10,40-42; Mt 18,17-18; Lk 10,16; Jn 13,20; Jn 21,15-17...). Aj medzi pôvodnými dvanástimi apoštolmi však bol Judáš Iškariotský, zradca. Nejakí jemu podobní sa teda môžu nájsť i medzi dnešnými kňazmi a pod. Chvála Bohu, väčšina bola a je v poriadku


10.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 4. 2020, 09:40 avatar
9.
Elemír, samozrejme s tebou súhlasím a v podstate tento krát aj s Astax 1.
Len rozmýšľam nad jedným:
Sú ľudia, medzi ktorých zrejme patrím aj ja, že bez mysle na Stvoriteľa sa hádam ani nenadýchnem.
Moje technické vzdelanie a s ním súvisiaca logika, ktorými som profesionálne zaťažený, ma však nepustia a snažím sa hľadať aj v duchovnom svete logiku.
Som presvedčený, že existuje a myslím, že som ju priamo zažil v uzdravení inak bez operácie nevyliečiteľného defektu.
Logika modlitby a prosby funguje.
O to viacej posudzujem správanie sa rôznych ľudí patriacich k rôznym kresťanským náboženstvám.
V príspevku tvrdíš a obhajuješ potrebu spovede, ako nevyhnutnosti.
Ak by toto bola pravda, tak všetci evanjelici nebudú spasení, lebo pokiaľ viem, len vyznávajú a ľutujú hriechy spoločne a všeobecne.
Neverím, že by toto Boh dopustil.
Preto sa prikláňam v prvom rade (opakujem iba v prvom rade) k úprimnej ľútosti a osobnej spovedi skryte.
Súhlasí Bijoux


12.
označiť príspevok

Krištof
   27. 4. 2020, 21:35 avatar
Spasení tí evanjelici byť môžu, ale spáse neprotirečí očistec. Je možné, že mnohí tí evanjelici budú najprv o to dlhšie či v o tom "nepríjemnejšom" očistci. Možno nie všetci (tí najlepší z nich), lež mnohí (menej dobrí, horší). Napokon sa však z neho dostanú do neba resp. večného života


16.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 4. 2020, 01:09 avatar
12. Boh nedelí ludí ani na teistov a ateistov . ale vy delíte ludí na katolíkov .. a tych ostatnych ste smiešni dogmatici a farizeji .


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 5. 2020, 00:18 avatar
16-
toto je ten problém.
Povedal by som, že bytostný problém kresťanstva.
Čo ja mám v 21 storočí spoločné s bojmi o moc, s neschopnosťou sa zhodnúť, vzájomnými bojmi jednotlivcov, menších a väčších skupín medzi tými čo verili v minulosti v Boha a Ježiša? Z dôsledku týchto nezhôd tu dnes máme viacero kresťanských náboženstiev, z ktorých si každý myslí, že oni sú tí vyvolení a len oni budú bez problémov, bez potreby účasti v Očistci spasení a pôjdu priamo k Bohu.
Z podstaty takýchto názorov už vyplýva namyslenosť, povýšenectvo, prisvojovanie si práva rozhodnúť kde je pravda a povedať kto je dobrý a kto je zlý. Všetko sú to vlastnosti, ktoré s Kristovým posolstvom nemajú absolútne nič spoločné, lebo ich dôsledkom je zlo.
Koľko zla narobilo a stále robí medzi veriacimi Kristov výrok,....komu zadržíte hriechy, budú zadržané a komu odpustíte budú odpustené... alebo slová o založení cirkvi ....
Ježiš toto rozprával apoštolom - ktorých už poznal a nie " nejakým" svetským kňazom, ktorí budú žiť a kázať o 2000 rokov a prisvojovať si Jeho slová.
Neverím, že ja ako katolík - akokoľvek podľa svojho svedomia vyznávajúci katolícku vieru som viacej a lepší ako kamarát evanjelík vyznávajúci tiež svoju vieru alebo kamarát pravoslávny tiež vyznávajúci svoju vieru....
Odmietam byť viacej ako títo iní ľudia.
Nič neviem o ich viere v Boha a oni o mne tiež nič nevedia.
A to ešte nepíšem o povyšovaní, či odsudzovaní iných ľudí, ktorí zhodou okolností, či iných starosti, inej výchove, či mladému veku ......sa proste nedostali k viere v Boha vôbec...... a pritom sú to ľudia dobrí, čestní, spravodliví. pravdovravní......


13.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 4. 2020, 10:16 avatar
No je to velmi zaujímavé, ale málokto si všimol, že ja som iba ukázal svoj profil a nikomu nič nedoporučujem, netvrdím, že toto jediné je správne, Pretože to čo je správne vie jedine boh a ježiš, teda nebo, ale práve tí a už som takých stretol ma varovali, že škodím cirkvi, a že budem prekliaty a kade čo no niekedy hrozné veci.Ale opakujem, z tohoto človek nič nemôže vedieť a nemôže nikto povedať, že nepríklad neuveril si dogmy a budeš zatratený, ale ako mám uveriť kraviny ??? Nie je toto ak jedna zo skúšok, či sme správne pochopili čo je ježišove a čo satanove. Nehnevajte sa , ale nikdy neuverím napríklad na tridentské prekliatie cirkvi za to, že som neuveril dogmy ?? tieto kraviny, aké treba na to vedomosti a kú svätosť, aby som toto nevedel zaradiť, či to je satanove, alebo kristove.
Ale zase, tento problém som si takto vyriešil ja sám, a nikmu to nedoporučuje a nenariaďujem, lebo som obyčajný človek, ako vy, nič viac, ak nie menej od vás nie som. Každý z nás sa musí samostatne rozhodnúť pre jedno, alebo pre druhé a ak sa rozhodneme pre zlú alternatívu získame odmenu za zlo a ak pre dobrú alternatívu, získame odmenu dobra. Ale dnes tu na zemi, je jediná istota evanjelium a nič iné len evnjelium,.
Samozrejme, že tu ide v prvom rade na to, akú váhu , alebo dôležitosť prikladáme spaseniu.
To teraz by som mal byť pod kliatbou tridentského koncilu, ak som neuveril niektré domy priamo tam, pred tým, alebo potom stanovené. Načo mne je preklikatie, ja vyznávama krista a nie toho, komu patrí systém moci prekliatia.
Jedine takto, si ja osobne myslím, porazíme satana, ak ho usvedčíme z klamstva a všetko, čo je v cirkvi založené na tomto klamstve sa zrúti s ním do pekiel. Každý priznáva, že stan nás pokúša a ježiš hovorí o ňom, ako majstrovi lži a nemôžete uveriť, že satan by bol schopný tejto lži.??????
Naopak, najväčšou a najuspešnejšou lžou je polopravda, kolko výborných vecí vyšlo z tridentu, ale satan nám to všetko zmietol touto lžou,,lebo nevieme alebo nechceme rozlišovať o každej vete, či patrí kristovi, alebo satanovi.
Alebo nech sa niekto vyjadrí, ako tí, čo sa prikrývajú plášťom tridentského prekliatia, ako to chcú zdôvodniť ježišovi priamo do očí.Prečo to prekliatie nielenže nezrušili, ale naopak v cirkvi zúrivo ochraňovali.
A práve pre toto mnohí katolíci, ktorí s týmto nemajú ani záujem a s týmto vysporiadať, že práve oni môžu byť vystavení veľkému nebezpečenstvu, že pod tou kliatbou zostanú a dokedy, či až do posledného súdu ! ???
Takže toto je môj názor na vec a ja som sa oddal pod ochranu ježišovu preto, aby som neriskoval zbytočne toto, čo som napísal pred tým.
Lebo my sme takí, uznávame evanjeliun, takmer všetko, al toto nie a potom ani toto, lebo potom vyzeráme, akoochotníci, ktorí chcú hrať divadlo ale na učenie sa im to zdalo dlhé a tak začali vyškrtávať nepodstatné veci až zrazu zahrali hru, ktorá bola miesto dvoch hodín, iba jednu hodinu a nakoniec diváci nevedeli o čom to vlastne bolo.
Neviem, ako vám, ale mne ježiš stačí , tak ako nám to napísal v evanjeliu a jasne zdôrznil toto vám zatial musí stačiť, lebo viac by ste nepochopili. Ale tu sa hneď našlo kopu kadejakých mudrlantov, múdrejších, ako ježiš a písali dogmy, učenia, katechizmy a nemajú žiadnu odozvu od ježiša, čo on nato. A ani nemôžu mať, lebo sám ježiš povedal, že ak vám niekto povie, že som tam, alebo tam,. nechoďte tam preto aj zjavenia z neba sú len ženské. A to z cirkvi samozrejme nikto nemohol uveriť, lebo je tu kliatba. Nedá sa slúžiť dvom sluhom.
Každý sa spoliehame na to svoje, čo sme si vymysleli, vrátane tridentu, ale teba si uvedomiť, že ak chce byť niekto spasený, a kto by nechcel, že je tu jediná možnosť ježiš kristus a tiež bude so mnou väčšina súhlasiť, že ak je ježiš jediný má aj svoju jednú pravdu a jediné kriterium a neuprosné pravidla, koho berie a koho nie a že tieto pravdy nebude prizpôsobovať podľa toho, kto si akú cirkev vybral, alebo v akej sa narodil, ale jedine a jedine podľa jeho čistého evanjelia.
Bez cirkvi to určite nejde ale iba podľa evnjelija,. ak sa ho budeme snažiť dodržať tak, ako je napísané, teda ja mám šancu , že sa tá nádej podarí. A ja nie som nikto, nič vážne som v tomto smere nedosiahol, nevydal som žiadnu knihu a moje presvedčovacie schopnosti môže posúdiť každá sám, ja netvrdím, čo si boh myslí, a čo nie, čo boh chce, a čo nie, lebo čo chce je napísané v evanjelijum a ježiš nám zaručil, že nám to musí stačiť a ja som mu toto uveril a spolieham sa v tomto na neho.
Prečítajte posúďte, čo je evanjelium, katechizmus, učenia svätých otcov, tridentský koncil a čo nakoniec si myslíte, že ste vy.
Lebo milosrdenstvo je a bude, ale až tam, kde vás privedie ježiš.


14.
označiť príspevok

Krištof
   28. 4. 2020, 14:40 avatar
Čo sa týka Tridentského koncilu zo 16. storočia a prekliatí čiže odsúdení v rámci neho, tak tam treba vysvetliť kontext. Išlo o to, že vtedy začal spor medzi učením Lutherových stúpencov - "evanjelikov" a medzi katolíckym učením. A v luteránskych evanjelických Symbolických knihách i na Tridentskom koncile Rímskokatolíckej cirkvi boli vyrieknuté vzájomné odsúdenia učenia (prekliatia). Ale - čo treba zdôrazniť - toto potom bolo napravené:

"Svetový luteránsky zväz, Pápežská rada pre napomáhanie jednoty kresťanov, Spoločné vyhlásenie k učeniu o ospravedlnení. ... Konferencie biskupov Slovenska a Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku. ... Rímskokatolícka cirkev a Svetový luteránsky zväz s veľkou radosťou predkladajú oficiálny text Spoločného vyhlásenia k učeniu o ospravedlnení. ...
V evanjelických Symbolických knihách i na Tridentskom koncile Rímskokatolíckej cirkvi boli vyrieknuté vzájomné odsúdenia učenia. ...
Z toho je zrejmé, že niekdajšie vzájomné odsúdenia učenia sa nevzťahujú na učenie partnerov tohto dialógu, predložené v Spoločnom vyhlásení. ...
Tým je zrejmé, že niekdajšie vzájomné odsúdenia sa nevzťahujú na katolícke a evanjelické učenie o ospravedlnení predložené v tomto Vyhlásení. Protichodný výklad a uplatňovanie biblického posolstva o ospravedlnení boli v 16. storočí hlavnou príčinou rozkolu Západnej cirkvi a viedli aj k vzájomným odsúdeniam učenia. Spoločné chápanie ospravedlnenia má preto základný význam a je nevyhnutné na prekonanie tohto rozdelenia. Ekumenický dialóg po Druhom vatikánskom koncile si osvojil poznatky najnovšieho biblického bádania, ako aj najnovšie poznatky z dejín teológie a dejín dogiem. To viedlo k značnému zblíženiu v učení o ospravedlnení, takže naše Spoločné vyhlásenie môže formulovať konsenzus v základných pravdách učenia o ospravedlnení. Vo svetle tohto konsenzu sa príslušné odsúdenia učenia 16. storočia nevzťahujú na dnešného partnera. ... V dôsledku toho sa aj odsúdenia učenia zo 16. storočia, pokiaľ sa týkajú učenia o ospravedlnení, javia v novom svetle: Učenie evanjelických cirkví predložené v tomto Vyhlásení nespadá pod odsúdenie Tridentského koncilu. Odsúdenia v evanjelických Symbolických knihách sa nevzťahujú na učenie Rímskokatolíckej cirkvi predložené v tomto Vyhlásení." 
www.kbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Navyše nejaké prekliatia (odsúdenia) boli už v biblickej Novej zmluve (a ešte predtým i v Starej zmluve):
Mk 16,16: Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený. 
Jn 3,18: Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno jednorodeného Božieho Syna.
Rim 14,23: Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery. 
1Kor 16,22: Kto nemá rád Pána, nech je prekliaty! Marana tha!
Gal 1,8-9: Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty!


15.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 4. 2020, 01:04 avatar
Krištof 14
ani si nevieš predstaviť, keď som zbadal tvoje meno. ako som to začal rýchlo čítať, čo si k tomu napísal. Ale teraz som trošku sklamaný.
Ja osobne, zdôrazňujem osobne, uznávam ako evnjeliá štyri, ale listy apoštolov už nie sú evanjelia, neskôr povolaný pavol, najväčší by tomuto aj vyhovolval, ba dokonca list židom ja vidím ako zdôvodnenie, prečo ježiš nie je boh. A zrejme to možno bolo dané, ale zrejme jeruzlemská časť, alebo časť apoštolov po ježišovi, boli zúrivo proti, aby niekto tvrdil, že ježiš nie je boh. Tento spor by v začiatkoch po ježišovom na nebo vstúpení mohol viesť k vážnemu poškodeniu, až zámiku cirkvi a tu to už mal satan veľmi blízko, aby ježišovo meno zmizlo zo zemského povrchu aj s jeho cirkvou.A ja si myslím, že tento prvý vážny spor nebol o obriezke, ale o tom, či ježiš je, alebo nie je boh. Jakub, dokonca ako kresťan a ježišov brat sa mu vyhrážal smrťou, ak príde do jeruzalema.Ježiš si povolal Pavla, aby uviedol na pravú vieru, kto je vlastne on a list židom j vidím ako dôkaz. Skúste si prečítať list židom v tomto ponímaní.
Teraz ma určite podozrievaš , že si vymýšľam a to aj robím, ale preto, že oficialny konflikt bol ježiš a nie obriezka, lebo to dosvedčujú následné udalosti,
A takto podobne sa riešil aj konflukt v stredoveku.oficialny problém rozkol katolíci a evanjelíci, vlastne akoby satan zakryl a navodil situáciu tak, aby mohol vsunúť do oficiálneho textu prekliatie, ktoré si v ej dobe málokto všimol.
Ja som toto vyčítal v originále , ktorý napísali dvaja taliani, vedci v obore cirkvi a tridentského koncilu a to sa mi podarilo nájsť vtedy na internete asi viac ako dvetisíc strán to si,pamätám, že toto tam bolo napísané ako oficiálny text tridentského koncilu. To že bolo vtedy veľa prekliatí na oboch stranách katolíkov a evanjlikov vtedy neurekom, tieto sa iešili postupne oboma cirkvami o vzájomnom odpúšťaní, ale toto bolo prekliatie tých, ktorí bezozbytku neuveria tak, ako je to napísané oficialne cirkevné vyjadrenie z koncilu a problém evanjelici verzus katolíci boli práve dogmy, teda s týmto evanjelici nemajú nič spoločné a je to záležitosť čisto katolícka, evanjelici už boli vtedy mimo a teda vzájomné si odpúšťanie neskôr medzi katolíkmi a evanjelíkmi nemá na toto vplyv a opakujem, je to čisto katolícka záležitosť.
teda držanie prekliatia na cirkvi, nie je niečo, čo bolo vyslovené v návale zúrivosti a nenávisti, je to jednoducho na cirkvi a cirkev to musí zrušiť, pretože to prekliatie tu je a tvrdo účinkuje dodnes. Napríklad vzťah k matke božej,, takzvané mrianske zjavenia, kde veriací cítia božiu silu, ale cirkev o neuznáva, lebo jej v tom práve prekáža toto prekliatie.
Ja som presvedčený, že keby nebolo tohoto pekliatia už by tu bol vo fatime sľúbený mier, predstavte si, že všetko pokračuje akobY zjavenia ani nebolo, vrátane II.svetovej vojny a tada,atk ako niektorí biskupi mysleli, že zasvätením ruska tomu pomôžu, oni skutočne aj pomohli ale LUcia podľa odkazu márie povdala, že to nestačí, že to musí byť oficialne a nie pár tajne zidúcich sa biskupov. a to že tu to,prekliatie je je dôkaz, že účinkuje prejavuje sa na živote cirkvi, napríklad dogmami, ktoré nebo nenávidí, lebo nie sú z neba. Nebo uznáva jedine evanjelium a nič viac, tak ako to povedal ježiš, a ako je to napísané v evanjeliu.
Prekliatie nezrušíme tak, že povieme, že je to blbosť aj s tým, čo to tu píše ale čo tam na druhej strane ?


17.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 4. 2020, 01:22 avatar
Krištof 14
ani si nevieš predstaviť, keď som zbadal tvoje meno. ako som to začal rýchlo čítať, čo si k tomu napísal. Ale teraz som trošku sklamaný.
Ja osobne, zdôrazňujem osobne, uznávam ako evnjeliá štyri, ale listy apoštolov už nie sú evanjelia, neskôr povolaný pavol, najväčší by tomuto aj vyhovolval, ba dokonca list židom ja vidím ako zdôvodnenie, prečo ježiš nie je boh. A zrejme to možno bolo dané, ale zrejme jeruzlemská časť, alebo časť apoštolov po ježišovi, boli zúrivo proti, aby niekto tvrdil, že ježiš nie je boh. Tento spor by v začiatkoch po ježišovom na nebo vstúpení mohol viesť k vážnemu poškodeniu, až zámiku cirkvi a tu to už mal satan veľmi blízko, aby ježišovo meno zmizlo zo zemského povrchu aj s jeho cirkvou.A ja si myslím, že tento prvý vážny spor nebol o obriezke, ale o tom, či ježiš je, alebo nie je boh. Jakub, dokonca ako kresťan a ježišov brat sa mu vyhrážal smrťou, ak príde do jeruzalema.Ježiš si povolal Pavla, aby uviedol na pravú vieru, kto je vlastne on a list židom j vidím ako dôkaz. Skúste si prečítať list židom v tomto ponímaní.
Teraz ma určite podozrievaš , že si vymýšľam a to aj robím, ale preto, že oficialny konflikt bol ježiš a nie obriezka, lebo to dosvedčujú následné udalosti,
A takto podobne sa riešil aj konflukt v stredoveku.oficialny problém rozkol katolíci a evanjelíci, vlastne akoby satan zakryl a navodil situáciu tak, aby mohol vsunúť do oficiálneho textu prekliatie, ktoré si v ej dobe málokto všimol.
Ja som toto vyčítal v originále , ktorý napísali dvaja taliani, vedci v obore cirkvi a tridentského koncilu a to sa mi podarilo nájsť vtedy na internete asi viac ako dvetisíc strán to si,pamätám, že toto tam bolo napísané ako oficiálny text tridentského koncilu. To že bolo vtedy veľa prekliatí na oboch stranách katolíkov a evanjlikov vtedy neurekom, tieto sa iešili postupne oboma cirkvami o vzájomnom odpúšťaní, ale toto bolo prekliatie tých, ktorí bezozbytku neuveria tak, ako je to napísané oficialne cirkevné vyjadrenie z koncilu a problém evanjelici verzus katolíci boli práve dogmy, teda s týmto evanjelici nemajú nič spoločné a je to záležitosť čisto katolícka, evanjelici už boli vtedy mimo a teda vzájomné si odpúšťanie neskôr medzi katolíkmi a evanjelíkmi nemá na toto vplyv a opakujem, je to čisto katolícka záležitosť.
teda držanie prekliatia na cirkvi, nie je niečo, čo bolo vyslovené v návale zúrivosti a nenávisti, je to jednoducho na cirkvi a cirkev to musí zrušiť, pretože to prekliatie tu je a tvrdo účinkuje dodnes. Napríklad vzťah k matke božej,, takzvané mrianske zjavenia, kde veriací cítia božiu silu, ale cirkev o neuznáva, lebo jej v tom práve prekáža toto prekliatie.
Ja som presvedčený, že keby nebolo tohoto pekliatia už by tu bol vo fatime sľúbený mier, predstavte si, že všetko pokračuje akobY zjavenia ani nebolo, vrátane II.svetovej vojny a tada,atk ako niektorí biskupi mysleli, že zasvätením ruska tomu pomôžu, oni skutočne aj pomohli ale LUcia podľa odkazu márie povdala, že to nestačí, že to musí byť oficialne a nie pár tajne zidúcich sa biskupov. a to že tu to,prekliatie je je dôkaz, že účinkuje prejavuje sa na živote cirkvi, napríklad dogmami, ktoré nebo nenávidí, lebo nie sú z neba. Nebo uznáva jedine evanjelium a nič viac, tak ako to povedal ježiš, a ako je to napísané v evanjeliu.
Prekliatie nezrušíme tak, že povieme, že je to blbosť aj s tým, čo to tu píše ale čo tam na druhej strane ?


20.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   29. 4. 2020, 01:30 avatar
Cirkev nemôže byť ničím prekliata, však je Kristova. ))


21.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 4. 2020, 08:21 avatar
v prekliati môže byť denominacia.....skutočnú kristovu cirkev, ktora je zložena zo znovuzrodených ľudi nepremožu ani brány pekelné.....
Súhlasí elemír


23.
označiť príspevok

Krištof
   29. 4. 2020, 14:41 avatar
Keď nejako tak po svojom osobne pristupuješ k Biblii, Cirkvi, k viere, keď si vyberáš, čomu veríš a čomu neveríš, tak prečo potom takto negatívne riešiš tie prekliatia z Tridentského koncilu? Veď ani tie prekliatia by si potom nemusel prijímať a nemusel by si si s nimi robiť problémy. Mnoho ľudí s nimi problémy nemá, lebo buď ich ani poriadne nepozná, alebo im neverí, alebo verí učeniu Katolíckej cirkvi a teda na nich sa nevzťahujú. Ide tam zrejme i o tú úprimnosť, úprimná nevedomosť v tomto prípade ospravedlňuje. A pravý výklad k tým veciam Tridentského koncilu má dávať súčasná Cirkev (aj vzhľadom na to Spoločné vyhlásenie...), nie aby si to každý nejako subjektívne vykladal. Bežný človek ani nemusí poriadne poznať tie veci, nemusí sa v nich poriadne vyznať, resp. im nemusí úprimne veriť, ak je z inej cirkvi a pod. Ide totiž o dosť náročné a špecifické veci.

Pri tých prekliatiach Tridentského koncilu zo 16. storočia je podstatný i vtedajší kontext. Išlo najmä o spor medzi luteránmi (evanjelikmi) a katolíkmi ohľadom učenia. Ale to sa potom medzi nimi vyriešilo, napravilo to uvedené Spoločné vyhlásenie... Možno to nebolo vyriešené dokonale, ale veľa sa tým vyriešilo, pričom riešenie prišlo v tom kontexte, o ktorý pôvodne išlo. Aspoň z veľkej časti.

Vo všeobecnosti má kresťan - nakoľko môže - poznať a prijímať dôležité veci z Biblie a cirkevného učenia vyjadrené v Katechizme KC (v rámci KC, u iných cirkví asi v ich zdrojoch) a každý človek sa má snažiť čo najlepšie podľa svojho vedomia a svedomia. V Katechizme KC sú vysvetlené podmienky, ktoré vedú do večného života, k požehnaniu, očistcu alebo potenciálne k zatrateniu, ale k tým podmienkam tam nie sú uvedené tie dané špecifické veci z Tridentského koncilu. Možno preto, čo som v tomto príspevku už naznačil (špecifické, náročné veci a pod.)


24.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 4. 2020, 08:48 avatar
Krištof, 23
Tentokrát si ma potešil, hlavne tým, že si trochu zmenil spôsob, ako k tomu pristupovať.
Ja som bol taký istý katolík, ako vy všetci doteraz, a zmenu som nechcel pripustiť možno ešte s väčším odporom, ako vy dnes.
A teraz, to boli veci zpred 20 - 30 rokov, a práve niektoré si už detailne ani nepamätám tých zážitkov duchovných bolo veľa.
Keď som začal,písať o satanovi, zažil som pocit šialenstva, alebo sám neviem, ako to nazvať bolo to len okamih a práve vtedy som pcítil, ako niekto priskočil ku mne zo zadu, silno ma zatriasol za plecia a skríkol do mňa:Na toto si musíš dávať pozor , s tým to sa nesmieš len tak zahrávať! Aj som zachvíľu prestal s písaním, ale začal som znova.
Potom som zažil príbeh o jednom mužovi, ktorý viac dní vysedával smutne u mňa na záhrade. Párkrát som sa za neho pomodlil, ale zrazu som bol v pivnici a počul som vonku hrozný hurhaj, tak som vyšiel von a on už stál, neviem teraz presne, ale podstat bola že tú hroznú vravu robili nejakí duchovia, ktorí začali do mňa dorážať a dokonca som ich videl a aj pod sebou v zemi, ako delfínov vo vode, také čierne fľaky velkosti človeka. Neviem kde som nabral odvahu, ale vôbec som sa nebál, vystrel dom ruku a zakričal som, čo to tu je za hurhaj ! Na to, okamžite zareagovali a stiahli sa ďalej a odtial mi kričali, aby som im nebral toho muža. On už vstal usmiaty a tiež im povedal, nechajte ho na pokoji, teraz pomohol mne a môže pomôcť aj vám. Zrazu sa tam objavila ohňom blčiaca stena, ešte raz sa ku mne otočil usmial sa a vošiel šťastný do tej ohnivej steny. Ja som ešte zachvľu zostal stáť, lebo mi spadli sánky a po chvíli som sa prebral do normálneho života. Teda vtedy som nevedel ani poriadne, čo sa so mnou deje postupom času prichádzam na to, že tieto veci som nemohol vymyslieť ja sám, ale že asi je vo mne nejaký duch, alebo pri mne a ten mi tieto veci nejako zprostredkuje.
Potom prišlo, že ježiš nie je boh, to boli hrozné dva týždne a teraz ma ženie proti všetkému, čo nie je v evanjeliu a zbaviť cirkev tridentského prekliatia. Doteraz som nenašiel žiadného chápajúceho a zdá sa že dnes si aj ty trochu prístupnejšíLen by to chcelo znova nájsť prvý originálny dokument o výsledkoch tridentského koncillu, Tých prekladov práve z tohoto orignálu sa predáva dnes ako chleba, ale jy by som predsa len chcel ten originál. Ktorý bol dlhý čas na internete a zrazu ho tam už dlhý čas nenáchadzam. Napísali to dvaja taliani z blízkosti stolca. A toto by som ešte raz chcel vidieť a preštudovať partie práve týkajúce sa prekliatia.
Lebo ty si toto týmto vo mne trošku zneistil a teraz idem za tým, nájsť originál. Lebo môj dojem je, že aj ty máš v niečom pravdu , ale hľadajme objektívne, koľko sa dá a na to je treba ten originá.
Neviem, či dokonca ty to už aj nemáš, lebo používaš fakta, ktoré ťažko hľadať inde než v tomto originale.


25.
označiť príspevok

Krištof
   30. 4. 2020, 12:10 avatar
Elemír, som rád, že som ťa potešil. Hoci nejde mi o to, aby som ľudí tešil tak, že by som sa prispôsoboval názoru v rozpore s pravdou (resp. mojím názorom na ňu) a pod.
Tie veci okolo Tridentského koncilu poznám len v bežnej miere, forme, nie som špecialista. Ako som však už naznačil, že keby boli tie veci všeobecne pre veriacich podstatné, tak by bolo zodpovednosťou Cirkvi (pápež, biskupi...), aby o tom hovorila, aby to riešila, a nie je to zodpovednosť nás bežných ovečiek, radových katolíkov, kresťanov. Keby to bolo všeobecne dôležité napr. pre spásu, určite by o tom Cirkev učila viac, viac by sa o tom hovorilo v kázňach na omšiach, bolo by to uvedené v Katechizme KC, v katechézach kňazov (napr. na tv Lux) a pod. Ale keďže o tom Cirkev takto nehovorí a nie je to ani v jej Katechizme, naznačuje to, že nás (radových katolíkov) napr. v súvislosti so spásou to nemusí zaujímať. Ide o špecifické a náročné veci, ktoré majú svoj kontext a pod. Bežný človek im ani nemusí poriadne rozumieť. Keďže ide o špecifické a náročné veci, tak je to kompetencia hierarchie Cirkvi (napr. príslušných biskupov), a ak to nepredkladá bežným veriacim, tak asi na to nemá patričný dôvod. Obyčajný veriaci sa tým nemá čo subjektívne zaoberať, nie je to vec ovcí, lež pastierov. A inak aspoň sčasti si to "luteráni" a katolíci vyriešili (ako som uviedol).

Riešenie duchovných vecí (problémov) je také, že sa človek drží normálnych pravidiel, ktoré pochádzajú z Biblie a Cirkvi, ktoré Cirkev vysvetľuje a určuje. Napr. sviatosti, štandardné modlitby, kresťanská hudba (piesne), Desatoro, dobré skutky... Zaoberať sa však nejakými špecifickými vecami, ktoré vedú k zbytočným ťažkostiam, nie je potrebné ani vhodné, myslím tým nejakými divnými duchmi, zážitkami a pod. Každý človek je jedinečný a má svoju hodnotu u Pána Boha. Pritom sa však nemusíme (nemáme) zaoberať nejakými neznámymi divnými duchovnými vecami


26.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 5. 2020, 09:45 avatar
Krštof 25
Toto si, krištof, predostrel obraz súčastného väčšinového katolíka, myslím väčšinu tak 95% a toto je základný rozdiel medzi mnou a povedzme cirkvou, vy sa pri spasení zameriavate na katechizmus a čo je trochu zložitejšie, to predsa rieši vrchnosť. Ani raz si v tomto príspevku nespomenul Ježiša krista a evanjelium.A z tohoto ja mám velké obavy.
Lebo ja si myslím, že ani cirkev so svojím katechizmom a ani učenia svätých otcov nás nemôžu spasiť, môžu nás priviesť až k samotným dverám spasenia, ale bez ježiša, ,ktorý jediný na celom svete a jediný vo všetkých ľudských pokoleniach môže tieto dvere spasenia otvoriť, v tom odstavci nie je spomenutý.
U katolíkoch je to aj tak zaužívané. Zameriavame sa na tieto veci a to hlavné nám uniká.Kňaz ktorý ide po ulici, je bližšie ako boh, ktorý je na nebesiach a pred biskupom padáme na kolená, a to je jedno prižmúrenie oči pred evanjeliom, a tých prižmúrení potom potom pribúda aj v iných oblastiach evanjelia. Sami sme si navymýšľali toľko posvätných vecí , až si neuvedomíme, že sa nakoniec modlíme, či klaniame na kolenách hriechu, ktorý sme si vymysleli ako dogmu. Aká môže byť za to odmena u pána. Je to iba faloš, ktorú nebo nenávidí.
Katolícka cirkev je jediná spomedzi všetkých, ktorú založil samotný ježiš kristus, ostatné sú založené už len človekom. Evanjelium písali ľudia, ktorým ježiš povdal pred tým, než odišiel : vaše mená sú už teraz zapísané v nebi.
Za tých dve tisíc rokov neustáleho taku satana na cirkev sa predsa len nehromadily špína a preto je cirkev neustále očisťovať, ošetrovať, ale nie sa spoliehať na na vrchnosť. To, čo teraz cirkev nevyhnutne nutne potrebuje je,tak ako je to v evanjeliu: Ak rybári vytiahnu z mora siete, sadnú si všetci dookola a najprv preberú, čo je dobré a čo nie je dobra sa hodí nazad do mora.
A pri tom by sme prišli na to, že cirkev, alebo ľudia v nej, ktorý sú prikrytý plášťom prekliatia,nikde nemôžu uveriť a vziať si poučenie napríklad zo zjavení, lebo plášť prekliatia im nedovolí vidieť veci tak, ako chce nebo, aby sme sa na to pozerali. A nie podľa toho, aký má na to názor nejaký človek, či skupina, či cirkev, či nejaký svätec, či vedec, konečne pochopiť, že v evanjeliu je všetko, ako to zdôraznil ježiš kristus a kadejaké doplnky urážajú boha a ježiša.
Ako chce niekto od ježiša, aby sa nás zastával, ak nedodržujeme, čo nám zanechal.
Ako chcete mať s ním kontakt a rozlišovať dobre a zlé dni po modlitbe, ale ak sme prikrytí plachtou prekliatia, pod ktorou nás možno ani nevidí, alebo skôr nechce vidieť, ako nám môže dať znamenie, že sme jeho.
Mnohí si zahatali cestu k nemu tým, že tvrdia, že ježiš zomrel za všetky hriechy sveta a dokonca jedna paní mi povedala, že ja Hitlerovi je všetko odpustené, lebo vraj nevieme, možno poprosil o odpustenie. Tak som jej povedal, do tohoto sa ježišovi miešať nebudem a hitler, ak zomrel vo veku 92 rokov niekde v južnej amerike by možno mal dosť času vyštudovať seminár, ale pre nás platí a zostáva naďalej v platnosti, že v evanjeliu sa na posledný deň budú deliť ľudia na ovce a capov, na žito a plevy, jeden bude vzatý a druhý zostane , atď.
A toto ježiš nikdy nepovedal, další výmysel a blábol, ježiš naopak povedal, musíte byť ako športovci na štadione, vždy musíte bežať tak, že chcete byť za každú cenu prví.
Súhlasí kntsz
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:06,  Čaaau ninka. Ty spíš teraz ako nôta. .. *29 ..
dnes, 00:19,  Zabudnúť už navždy, lepšie bolo by. Dobrú.
dnes, 00:18,  Dobrú noc a nezabudni mať dnes sen už stý o tých ktorý ťa milujú.
dnes, 00:17,  Vyhýbať sa idem už, v cestu o dvoch neznámych.
dnes, 00:14,  Len z výšky hôr spoznáš, kto ťa chce zhodiť z výšok brál, takýmto obrom sa musíš...
dnes, 00:13,  Milujúci? Pod-obor? On ma roztrhá na kusy, a potom už iba kruto zhodí z útesu.
dnes, 00:10,  Nesmieš mu podľahnúť a odolať pokušeniu, a z obra sa stane milujúci podobor.
dnes, 00:09,  Za tebou stojí obor len, a celú ma zožerie.
dnes, 00:08,  Spomaľ, máš privysokú rýchlosť, zastav sa a obzri sa, možno šťastie stojí za tebou.
dnes, 00:06,  Všetko by som chcela pochopiť, ale nestačím s rýchlosťou svojich spomienok, hovorím dosť...
dnes, 00:06,  https://www.youtube.com/watch?v=8qLDFiQcjlY
dnes, 00:05,  Presne tak, osobu ktorá mlčí a pritom hovorí všetko.
dnes, 00:04,  Osobu, čo nedemonštruje svoje hodnotu.
dnes, 00:02,  Noc je magická ak máš pri sebe milovanú osobu.
dnes, 00:01,  Fantáziu tejto noci niekto pochopil, a snáď správne.
dnes, 00:00,  Ale nesmieme vsadiť všetko, musíme nechať kúsok aj pre našu fantáziu.
včera, 23:58,  Človekom sa stávame na kurze zvanom život, je to ukážka toho, aké jednotky do tej rovnice...
včera, 23:21,  Bez pokory a milých slov nikdy nebude človek človekom.
včera, 23:19,  Zlato za niečími očami; diaľka ľudí nerozdelí, no mlčanie áno, vraví sa.
včera, 23:14,  Mlčanie je niekedy nad zlato.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(128 085 bytes in 0,341 seconds)