Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rusko zastavilo Hitlera, nie Amerika!

25
reakcií
618
prečítaní
Tému 11. augusta 2019, 12:55 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2019, 12:55 avatar
Rusko zastavilo Hitlera, nie Amerika!

Holandský farmár rozmiestnil plagáty, jeden z nich s nápisom: «Rusko zastavilo Hitlera, nie Amerika!»

www.nasrestart.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Thomas Anderson


3.
označiť príspevok

ZorroZorro muž
   11. 8. 2019, 14:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Myslitel
   11. 8. 2019, 14:19 avatar
1 - Vidiet ze aj v Holandsku ziju ludia pod vplyvom ruskej propagandy.
Kto oslobodil Holandsko? Sovieti? Nebolo nahodou Holandsko Hitlerovym spojencom?
Tvrdit ze Rusi porazili Hitlera, ze akoby len oni sami, je hlupost.
Vy prorusky fanatici, vobec neberiete do uvahy vtedajsiu situaciu v sovietskom Rusku.
Napriklad uz pred vojnou, preco dal Stalin pozabijat najschopnejsich a skusenych velitelov svojej armady? Vraj desiatky tisic dostojnikov. S tymi skusenymi velitelmi by mozno sovieti nemuseli pred Nemcami utekat kdesi az za Moskvu.

Pri tom vasom studovani historie uspechov velikej sovietskej armady a pod nekonecnou sovietskou propagandou od konca vojny, vam ta vasa komunisticka literatura nepisala o programe materialnej pomoci socialistickemu ZSSR zo Zapadu od kapitalistov, pod menom "Lend-Lease-Program"?
Len vdaka nemu boli Rusi schopni odrazit nemecku invaziu. A samozrejme aj vdaka otvoreniu Zapadneho frontu.

Lend-Lease program -1941 az September 1945 (v skutocnosti dlhsie, pokracoval aj po vojne) - Program materialnej pomoci, od potravin, satstva, jedla, municie, vyzbroje, nakladnych aut, dokonca vlakov a tazkej vojenskej techniky.
( en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk )
Tu je Google preklad o dodavkach hmotnej pomoci sovietom:

"Približne 17,5 milióna ton vojenského vybavenia, dopravných prostriedkov, priemyselných dodávok a potravín bolo odoslaných zo západnej pologule do ZSSR, pričom 94% pochádzalo z USA.
Odhaduje sa, že americká dodávka do ZSSR cez samotný Perzský koridor stačila na základe štandardov americkej armády na udržanie šesťdesiatich bojových divízií v bojaschopnosti.

Spojené štáty dodali Sovietskemu zväzu od 1. októbra 1941 do 31. mája 1945 nasledovné:
427 284 nakladnych aut, 13 303 bojových vozidiel, 35 170 motocyklov, 2 328 zbrojných vozidiel, 2 270 371 ton ropných výrobkov (benzín a nafta) alebo 57,8% Vysoko oktánového leteckého paliva, 4 478 116 ton potravín (konzervované mäso, cukor, múka, soľ atď.), 1911 parných lokomotív, 66 dieselových lokomotív, 9 920 nakladnych áut, 120 cisterien a 35 ťažké strojové automobily. Poskytnuty zbrojársky tovar (munícia, delostrelectvo, miny, rôzne výbušniny) predstavovali 53% celkovej sovietskej produkcie. Jednou dolezitou vecou bolo zariadenie na výrobu pneumatík, ktoré bolo fyzicky vyzdvihnuté z továrne pri rieke Rouge spoločnosti Ford Company a prevezené do ZSSR. Peňažná hodnota dodávok a služieb v roku 1947 dosiahla približne jedenásť miliárd dolárov."

K tomu treba dodat aj podobnu pomoc od UK a Kanady ktore spolu dodali vyse 4 milion ton materialu, od topanok az po tanky.

Ta pomoc bola natolko podstatna, ze niekolko vyznamnych ludi, Rusov, povedalo toto: (Google preklad)

Podľa ruského historika Borisa Vadimoviča Sokolova mala Lend-Lease rozhodujúcu úlohu pri výhre vojny. Povedal:
- "Celkovo možno konštatovať, že bez týchto západných zásielok v Lend-Lease by Sovietsky zväz nielenže nebol schopný vyhrať Veľkú vlasteneckú vojnu, nebol by schopný sa ani proti nemeckým útočníkom brániť, pretože nemohol sam vyrobiť dostatočné množstvo zbraní a vojenského vybavenia, nemal ani primerané zásoby palív a munície. Sovietske úrady si dobre uvedomovali túto závislosť od Lend-Lease. Preto povedal Stalin Harrymu Hopkinsovi (vyslanec Roosevelta v Moskve v júli 1941), že USSR sa nemôže vyrovnať nemeckej moci ako okupanta Európy a jej zdrojov."

Nikita Khrushchev povedal, -
Chcel by som vyjadriť svoj úprimný názor na Stalinove názory na to, či sa Červená armáda a Sovietsky zväz mohli vyrovnať s nacistickým Nemeckom a prežili vojnu bez pomoci Spojených štátov a Británie. Najprv by som chcel povedať niekoľko pripomienok, ktoré Stalin urobil a opakoval niekoľkokrát, keď sme medzi sebou "dôverne diskutovali". Výrazne povedal, že keby nám Spojené štáty nepomohli, nebola by to ani vojna. Keby sme museli bojovať proti nacistickému Nemecku jeden po druhom, nemohli by sme sa postaviť proti tlaku Nemecka a my by sme prehrali vojnu. Nikto nikdy o tejto téme nikde nehovoril oficiálne a nemyslím si, že Stalin zanechal akékoľvek písomné dôkazy o svojom názore, ale tu chcem uviesť, že niekoľkokrát v rozhovoroch so mnou poznamenal, že to boli skutočné okolnosti. Nikdy sa to nestalo zvláštnym bodom konverzácie na túto tému, ale keď sme sa zaoberali nejakým uvoľneným rozhovorom, prechádzali medzinárodné otázky minulosti a prítomnosti a keď sa vrátime k téme prežitia počas vojny, to je to, čo povedal. Keď som počúval jeho poznámky, bol som s ním úplne v zhode a dnes som ešte viac.

Maršál G.K. Zhukov je citovaný ako povedal:
Dnes (1963) niektorí hovoria, že spojenci nám naozaj nepomáhali ... Ale počúvajte, nemôžete poprieť, že Američania nám prepravili materiál, bez ktorého by sme ,nemohli vybaviť naše armády v rezervách alebo boli schopné pokračovať vo vojne.

V júni 1944 W. Averell Harriman, ktorý ohlásil ministerstvu zahraničia USA spravu o diskusii so Stalinom, urobil nasledujúce vyhlásenie:
"Stalin vzdával hold pomoci, ktorú Spojené štáty poskytli sovietskemu priemyslu pred vojnou a počas vojny a povedal, že približne dve tretiny všetkých veľkých priemyselných podnikov v Sovietskom zväze boli postavené s pomocou Spojených štátov alebo ich technickou pomocou."


Asi tolko k hlupej vete, ze Rusi porazili Hitlera.
Súhlasí ZorroZorro, Osvietený


5.
označiť príspevok

ZorroZorro muž
   11. 8. 2019, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   11. 8. 2019, 16:35 avatar
A kto má kostru Hitlera, Američania alebo Rusi?  


19.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 8. 2019, 16:38 avatar
Argentínčania.  


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2019, 17:57 avatar
Hitler uletel na mars kde pokojne žije s marťanmi


20.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2019, 17:17 avatar
(4) Mysliteľ,
keby si aspoň trošku viac historicky myslel, určite by si nepopísal toľko hlúpych viet aj o Lend-Lease vo vzťahu k ZSSR...
Tu máš pasáž z Wikipédie o americkej pomoci štátom počas II. svetovej vojny:

"USA poskytli svojim spojencom celkovo vojenské vybavenie, výzbroj, výstroj, muníciu (predstavovala polovicu celkového objemu pomoci),[1] prístroje, priemyselné vybavenie, obchodné lode, motorové vozidlá, proviant, palivo, medicínsky materiál a ďalšie vybavenie potrebné na vedenie vojny v hodnote 50,1 miliardy amerických dolárov (ekvivalent 647 miliárd terajších dolárov v roku 2013).
Väčšina tovaru v hodnote 31,4 miliardy dolárov bola poskytnutá Spojenému kráľovstvu, 11,3 miliardy ZSSR, 3,2 miliardy Francúzsku, 1,6 miliardy Číne a menšie množstvo ďalším krajinám. Krajiny za to poskytli okrem peňažných náhrad USA rôzne služby ako prenájom leteckých základní atď., v hodnote 7,8 miliardy; z toho služby v hodnote 6,8 miliardy dolárov poskytlo Spojené kráľovstvo a ďalšie krajiny Britského spoločenstva. Briti poskytli Američanom radarové technológie a tiež plány prúdových a raketových motorov. Podľa podmienok dohody mohol byť takto dodaný materiál používaný až do obdobia, kedy bude vrátený Spojeným štátom, resp. do svojho zničenia. Veľké množstvo zásob po skončení doby spotreby bol do Británie predávaný s veľkou zľavou za vyše miliardy libier šterlingov s využitím dlhodobých úverov zo Spojených štátov. Kanada zaviedla podobný program, v rámci ktorého boli do Spojeného kráľovstva a ZSSR predané zásoby za 4,7 miliardy dolárov (tzv. Mutual Aid).[2]"

Som presvedčený, že ako Mysliteľ sa "domyslíš" pozháňať si aj ďalšie vyjadrenia z iných prameňov - napríklad aj o tom, aký/čí kapitál postavil na nohy hitlerovské Nemecko a kto ho pripravil realizovať Generalplan Ost...


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2019, 17:49 avatar
Alebo taketo pasáže

Po napadnutí ZSSR sa krajina v lete a na jeseň 1941 dostala do ťažkej vojenskej situácie, ktorú sťažoval fakt, že nacisti okupovali najbohatšie a priemyselne aj poľnohospodársky najvyspelejšie časti krajiny. Situácia sa zhoršila v priebehu roku 1942, kedy bol napadnutý Stalingrad, prerušené vodné spojenie po Volge, pričom bola vyradená ďalšia veľká obilnica a ropné polia v Predkaukazsku. V tomto období sa Sovietsky zväz nachádzal vo veľmi ťažkej situácii. Napriek tomu, že mnohí autori tvrdia, že pomoc západných Spojencov stále vo veľkom množstve neprichádzala, takže krajina zápasila s nacistami vlastnými prostriedkami,[3] bol prínos Lend-Lease nezanedbateľný. Je nesporným faktom, že Sovietsky zväz bol dlhú dobu jedinou krajinou, ktorá viedla proti Nemcom pozemnú vojnu na európskom kontinente. Napriek tomu, že veľká časť pomoci, ktorú západní Spojenci poskytovali nemala priamy vojenský charakter, resp. nebola zbrojného charakteru, no mala pre ZSSR nesmiernu cenu, čo bolo neskôr zo sovietskej strany bagatelizované.

Je nutné poznamenať, že obchodná spolupráca najmä amerických odborníkov na industrializáicii ZSSR prebiehala počas celých 30. rokov.[4] Obdobie druhej svetovej vojny, presnejšie obdobie po napadnutí krajiny nacistickým Nemeckom bolo napokon jej koncentrovaným záverom. Napr. Sovietmi vyrábané osobné a nákladné automobily pred rokom 1941 GAZ-A, GAZ-AA boli licenčne vyrábané vozidlá Ford Model A, Model AA; nákladný automobil ZiS-5 bol licenciou amerického Autocar Dispatch Model SA a pod.

Dodávky zo Spojených štátov a ďalších Spojencov Sovietskemu zväzu uľahčili zásobovaciu situáciu a odľahčili ťažko skúšanej vojnovej ekonomike. Jednalo sa o napr. o dodávky potravín. Do ZSSR boli dodávané hlavne vysokokalorické potraviny (za kritické roky 1941 - 1942 to bolo napr. 50% spotreby cukru, zeleniny, 40% spotreby tukov, 100% spotreby sušených a koncentrovaných potravín, čokolády a pod.)[5]

Do krajiny bolo dodaných 34 miliónov vojenských uniforiem, 15 miliónov párov topánok, 350 000 ton výbušnín, 3 milióny ton nafty, 4,5 miliónov ton potravín (asi 25% potravinových zásob potrebných počas vojny), 12 000 železničných vagónov, 1860 lokomotív, 375 000 nákladných automobilov a 50 000 džípov.[1] Nesmierne dôležité boli dodávky 18 000 stíhacích a bombardovacích lietadiel a 15 000 leteckých motorov.[6] Významné boli dodávky kovov, najmä ocele, ktoré umožnili opäť rozbehnúť produkciu tankov a delostreleckých zbraní, ale hlavne hliníka, ktorého produkcia nebola v napadnutej krajine pre vojenské potreby dostatočná.

Veľký význam Spojeneckej pomoci krajine hodnotili kladne Stalin, Žukov[7] aj Mikojan, ktorý bol počas vojny zodpovedný za zásobovanie Červenej armády. V neskoršom povojnovom období sa však sovietska histografia stavala k tejto pomoci viac kriticky. Sovietsky zväz nakoniec zaplatil len okolo 722 miliónov dolárov a väčšia avšak nie celá časť dlhu bola krajine podobne ako ostatným odpustená.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 8. 2019, 13:36 avatar
...a bude veselo.....     
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

ZorroZorro muž
   11. 8. 2019, 14:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2019, 14:34 avatar
(2) Peter67,
veru tak - máš stopercentnú predvídavosť, prezraď mi, ako si sa k nej dopracoval...?


8.
označiť príspevok

ZorroZorro muž
   11. 8. 2019, 15:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 8. 2019, 15:17 avatar
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

ZorroZorro muž
   11. 8. 2019, 15:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 8. 2019, 15:24 avatar
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

ZorroZorro muž
   11. 8. 2019, 15:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 8. 2019, 15:31 avatar
Prosím ťa, jebni sa pod vlak kokot zajebaný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


14.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2019, 15:47 avatar
Mil@níčko,
takou dupľovanou "profesorskou" kreatúrou Zorra je nevhodné znečistiť ani mm2 slovenskej pôdy...
Súhlasí Milanôčko


15.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 8. 2019, 15:48 avatar
Veru, nestojí to za to zlato.  
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2019, 16:14 avatar
(15) Mil@níčko,
veru tak - aj keby sa miesto kolomaže celý rozlial na mačacie zlato (pyrit)...
Súhlasí Milanôčko


17.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 8. 2019, 16:15 avatar
Tak tak a nie naopak, je to tak.
Súhlasí Kasafran


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2019, 17:44 avatar
Kde v prdeli zostalo ZSSR , že neprišlo na pomoc Rusku ? Zase chlastali s Molotovom u Adolfa ? Asi zapíjali Lend lease .


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2019, 17:47 avatar
Až sa bude zase Paľcev za farmára vydávať mal by si doštudovať historický fakt napríklad

Operácia Market Garden

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 8. 2019, 18:01 avatar


26.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 8. 2019, 21:49 avatar
(22) Osvietený,
vieš o tom, že operácia Market-Garden, ako jediná výsadková operácia na Západe, skončila neúspechom? Príčinou bola kombinácia podcenenia spravodajských informácií, vlastnej logistiky a nemeckej schopnosti improvizácie a húževnatosti v obrane.
Hlavným dôvodom však bol prehnaný optimizmus spojeneckých veliteľov, čo sa týka schopnosti Nemecka naďalej vzdorovať aj po porážkach v lete 1944 na Východe aj Západe. Zúfalý a hrdinský odpor britských parašutistov 1. výsadkovej divízie v Arnheme proti nemeckej presile je dodnes vzorom a inšpiráciou pre britský The Parachute Regiment, ale zároveň zostáva aj hrozivým mementom pre veliteľov a plánovačov...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:21,  To fakt mna ockovali proti chripke naposledy ked som bol nemluvna teraz mam 46 rokov a chripku...
dnes, 12:18,  PartOFgod tak to si piš že som zaočkovaný proti chripke i pneumokokom . Proti chrípke ma...
dnes, 12:17,  Teraz si počkame kto mal pravdu...
dnes, 12:15,  era tak takto . Doktor Bukovský v svojom viralnom videjku z leta dokazuje svoj výpočet ako...
dnes, 12:13,  Pan premier Igor Matovic vie najlepsie a povedal ze staci 25% co to nechapes co povie igor je svate
dnes, 12:10,  Lemmy nemáš na to mentálnu vybavu aby si pochopil tieto súvislosti . To sa stava u...
dnes, 12:10,  Každý, koho názory sa nám nepáčia, je proste mešuge. Vybavené! *13*13*13
dnes, 12:08,  Na to netreba mýtus . Ludia zo socialistických štatov presnejšie z komunistickej totality...
dnes, 12:05,  Sám sa usvedčuješ zo šírenia klamstiev. Pri referende hovoríš o nadpolovičnej väčšine,...
dnes, 12:03,  Vidno, že si len obyčajný antidemokrat.
dnes, 12:02,  Lemmy voľby sú voľba ktorá sa musí uskutočniť a musí mať svoj výsledok. Neplatné...
dnes, 12:02,  Ten psychopat by mohol ešte vyvrátiť mýtus, že počas kapitalizmu žijú ľudia šťastne....
dnes, 11:59,  Doktor Bukovský je mešuge . Ale to dávno vieme
dnes, 11:58,  Psychiater vyvrátil mýtus, že za socializmu sme žili šťastný život...
dnes, 11:58,  Nebola to tá krajina z ktorej statisíce ľudí utiekli na zapad a žiaden človek zo západu...
dnes, 11:55,  Presne tak . Ak čitatel zem a veku mentalne zvládne pochopiť čo je to za žumpu je to ok. Ten...
dnes, 11:50,  no vidis a napriek tomu sme zili v krajine kde bolo radost zit.
dnes, 11:49,  O odruškovaní oviec vybľakuje aj doktor Bukovský.
dnes, 11:48,  posobis ako zaockovany to je fakt. *11
dnes, 11:47,  Nie je pravda, že sa v tej krajine nevraždilo. Komunisti vraždili, a dokonca aj svojich,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(109 560 bytes in 0,309 seconds)