Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rusko si nikdy nevážilo výnimočných vedcov.

30
reakcií
188
prečítaní
Tému 16. januára 2019, 21:21 založil Evanjelista.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 21:21 avatar
Len ich zneužívalo pre svoju propagandu. Napríklad Sergej Koroljov:

Narodil se v tehdy mnohonárodnostním městě Žytomyr asi 120 km od Kyjeva (tehdy součást carského Ruska, dnes Ukrajiny). Jeho otec, Pavel Jakovlevič Koroljov, byl z běloruského města Mogilev;[2] a matky, Maria Nikolajevna Koroljova (Moskalenko/Bulanina), byla dcerou bohatého obchodníka z města Nižyn.[3] V Žytomyru žil s rodiči do svých 9 let až do doby úmrtí otce, pak se spolu s matkou a otčímem odstěhoval do přístavní Oděsy. Na tamní letecké základně jako kluk vypomáhal pilotům hydroplánů a za odměnu jej občas svezli. Stavba a studium kluzáků se stala jeho velikou zálibou, v 17 letech dokázal sám první kluzák sestrojit. Po základní škole se vyučil zedníkem – pokrývačem. V září 1924 začal se studiem letectví na Polytechnickém institutu v Kyjevě, odtud přešel na Fakultu mechaniky Baumanovy vysoké školy technické v Moskvě a zároveň pracoval v tamním leteckém průmyslu. V únoru 1931 byl promován na leteckého inženýra.

První pracovní úspěchy

V letech 1931–1933 byl zakladatelem a vedoucím moskevské skupiny GIRD, která se zaměřila na výzkum reaktivního pohybu. Roku 1933 byl GIRD sloučen s leningradskou skupinou GDL, která byla zaměřena na výzkum dynamiky plynů. Z těchto dvou skupin byl vytvořen Reaktivní výzkumný ústav, kde se stal Koroljov jedním z vedoucích pracovníků. I když byl vyškolený jako letecký konstruktér, jeho nejsilnější stránkou byly organizační schopnosti a schopnost strategicky plánovat.

Stalinské čistky

V roce 1938 se stal obětí stalinských čistek a byl odsouzen na 10 let v gulagu. Roku 1939 byl odeslán na Sibiř. V oblasti Kolymy více než půl roku dobýval zlato a zde si zničil zdraví. Na začátku března 1940 byl odvezen do speciálního vězení pro odborníky v Moskvě. Pracoval pod dohledem v konstrukční kanceláři CKB-29, kde pod vedením Andreje Tupoleva vyvíjel bombardér Tu-2. V roce 1942 jej jako vězně převezli do Kazaně do kanceláře OKB-16 vedené Valentinem Gluškem. Zde se podílel mj. na vývoji malých raketových motorů. V roce 1944 byl podmínečně propuštěn spolu s řadou dalších inženýrů. Přesto zde zůstal ještě rok. V roce 1945 byl v uniformě podplukovníka vyslán do východního Německa, aby tam spolu s dalšími kolegy zkoumal nalezené německé rakety.

Hlavní raketový konstruktér

V únoru 1947 byl jmenován hlavním konstruktérem dálkových raket, využil poznatky získané z ukořistěných německých raket a začal konstruovat nové. Jeho zásluhou byla vyrobena první mezikontinentální raketa na světě – R-7. V letech 1950 až 1960, v období vesmírných závodů mezi USA a SSSR, byl vedoucím konstruktérem sovětského raketového výzkumu. Na rozdíl od svého amerického protějšku, Wernhera von Brauna, byla jeho klíčová úloha v sovětském vesmírném programu přísně tajena až do jeho smrti v roce 1966, ke které přispěly zdravotní následky z jeho věznění. V období práce na vesmírných projektech byl znám jen pod označením „hlavní konstruktér“. Pod jeho dohledem bylo dosaženo raných úspěchů vesmírných programů Sputnik, Vostok a Voschod. Stal se akademikem v Akademii věd SSSR. Pod jeho vedením začal Sovětský svaz v rámci vesmírných závodů s USA pracovat na pilotovaném letu k Měsíci. Ten se však už v SSSR neuskutečnil. V roce 1966 Koroljov nečekaně zemřel na rakovinu při chirurgickém zákroku. Urna s jeho popelem byla uložena u kremelské zdi na Rudém náměstí v Moskvě.


4.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 21:35 avatar
"využil poznatky získané z ukořistěných německých raket"

Samozrejme, bez toho by nič nedosiahol.

Okrem toho sa neskôr obrátil k Bohu:

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Shortly after he converted to Evangelical Christianity, he and his bride, as well as his father and mother, returned to New York on March 26, 1947. On December 9, 1948, the von Brauns' first daughter, Iris Careen, was born at Fort Bliss Army Hospital.[64] The von Brauns had two more children, Margrit Cécile in 1952, and Peter Constantine in 1960. On April 15, 1955, von Braun became a naturalized citizen of the United States. Grave of Wernher von Braun in Ivy Hill Cemetery (Alexandria, Virginia), 2008.
On June 16, 1977, Wernher von Braun died of pancreatic cancer in Alexandria, Virginia, at the age of 65. He was buried at the Ivy Hill Cemetery in Alexandria, Virginia. Von Braun's gravestone mentions Psalm 19:1: "The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork." (KJV)

Vitaj v nebi


5.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 21:36 avatar
Oprava:

Okrem toho sa Wernher von Braun (od ktorého čerpal) neskôr obrátil k Bohu:....
Súhlasí Osvietený


12.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 21:43 avatar
K tomu pridávam jedno video krátke, 15 minút:

http://www.youtube.com/watch?v=pOlfbl2p_ag Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

.....Zaujímavý rozhovor s Ph.D. Henry Richterom, ktorý sa podieľal na vypustení družíc Explorer do vesmíru. Niečo sa dozviete aj zo života raketového vedca Wernher von Brauna, ktorého Richter osobne poznal.
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Aranjes žena
   16. 1. 2019, 22:10 avatar
Werner von Braun bol nacista a esesák jak vyšitý /obrátením k bohu chcel asi uľaviť svojmu svedomiu/ ,každopádne geniálny vedec a preto Američania po ňom s radosťou chňapli . Nebyť jeho,tak ešte dlhé roky by brázdili vesmír len v hollywoodskych ateliéroch . 


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2019, 22:13 avatar
Niečo ako Magát či ?


18.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 22:43 avatar
Každý má šancu sa zmeniť. Keby chcel len uľaviť svedomiu, volil by iné alternatívy. Braum bol však niečo ako apoštol Pavol. Bol zodpovedný za niektoré vraždy. Ale obrátil sa. Nemusel. Veď aj bez toho by si užíval ameriky. ....Keby si poznala život Brauna vedela by si, že on vždy sníval o ceste do Vesmíru a Hitlerov program ho nezaujímal. Len vyzil jeho financovanie, aby si overil svoje teórie a plány. (Škoda, že na východe sú ľudia nevzdelaní a neinformovaní.)


19.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 22:46 avatar
Už ako mladík sa vďaka svojmu záujmu o vesmír aktívne zapojil do nemeckého Spolku pre kozmické lety (Verein für Raumschiffahrt, ktorý bol označovaný VfR)[1], a to niekedy okolo roku 1929. Tento krok mu umožnil získavať podporu a finančné prostriedky pre budovanie väčšej a schopnejšej rakety. V roku 1930 začal mladý Wernher študovať technický inštitút v Berlíne a v roku 1932 získal titul bakalára. V roku 1932 vstúpil do služieb nemeckej armády, kde rozpracoval a navrhol myšlienku balistickej rakety, ktorú neskôr úspešne navrhol. Aj napriek tomu, že bol zaneprázdnený prácami, 27. júla 1934 von Braun získal doktorát v oboru kozmického inžinierstva[1]. Jeho doktorandská práca na berlínskej univerzite, ktorú vypracoval ako 22-ročný, sa dočkala z vojenských dôvodov prísneho utajenia.


20.
označiť príspevok

Boris muž
   16. 1. 2019, 22:48 avatar
Chcel si vyskúšať, či čínsky model pyrotechniky funguje aj vo veľkom. Ten zlodej nápadov, že?!
No a hlavne to bol kolaborant nacisticko fašistického režimu.
Kvôli sebectvu sa pridal k vrahom a potom kvôli tomu, že sa pridal k vrahom musel slúžiť ďalším vrahom, lebo ak by odmietol, hrozil mu trest za zločiny fašizmu.


21.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 22:52 avatar
Braunova raketa bola celkom iná a nedá sa s čínskymi hračkami ani porovnať. ...Ak kozmický výskum nazývaš vraždou, budiž. Pre rusov to bola vražda ich kozmického výkumu, lebo na Mesiac sa nikdy nedostali a za amerikou za krátko zaostali. A zaostávajú stovky kilometrov do dnes.  


22.
označiť príspevok

Boris muž
   16. 1. 2019, 22:57 avatar
Rusi sú zapísaní v dejinách, ako prví v kozme. Tých naozaj nič nemusí mrzieť. Napriek tomu naďalej vedú svoj program a majú rôzne ďalšie, aj keď menej podstatné prvenstvá. Nieje koniec všetkých časov. Do popredia sa predrala aj Čína. Budúcnosť ukáže.
Koncept rakety je ten istý. Je to odpozeraný koncept od číňanov. O nacistoch sa vie, že cestovali po celom svete a hľadali inšpirácie. Hitler sám mal veľkú záľubu v starovekých pozostatkoch. Ostatne odtial pochádza aj svastika.


23.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 23:02 avatar
Ich prvenstvo však nemalo dlhé trvanie. Môžeš sa honosiť minulosťou (ostatne, to je úloha propagandy). Ale karavána ide ďalej. Dnes už je amerika ďaleko vpredu a rusko zaspalo na vavrínoch. (Spolu s tebou a tvojou utópiou založenou na klamstvách.)    


24.
označiť príspevok

Boris muž
   16. 1. 2019, 23:12 avatar
To nieje honosenie. To sú proste fakty. Ja sa rusov nesnažím robiť nejako vačších, ako sú... nebodaj najlepších  
To len ty a poniektorí sa z nich snažíte robiť úplných niktošov, čo niesu a bije sa to s realitou, preto potom musíš čítať takéto príspevky.
Ja sa nebudem hádať, že amerika nevedie vo svetovom výskume. Určite, že vedie, alebo minimálne dlho viedla, dnes sa už poťahuje so spomínanou čínou. Ale vo vede, ako reálnom výskume a teda hlavne vesmíru určite stále vedie, lebo má tri roboty na Marse. Veď to vieme a nemá zmysel sa o to škriepiť. Ja len nechápem, prečo tá odporná, neľudská snaha dehonestovať niekoho (rusov) v úplne všetkom. Je to proste hlúpe a ty, nehnevaj sa, ale môžeš sa tiež za také správanie hanbiť  
Ja sa nehrám závody, som vďačný za každý úspech v objavovaní vesmíru ect a je úplne jedno, z ktorej krajiny to príde. Ktorá krajina má najviac.. na to ja úplne kašlem. USA je ťažká váha, cez 300 mil obyvateľov vyspelého sveta, logicky, ze bude čislo jeden, Čudoval by som, ak by nie. Skôr je hanba, že sa na nich rusi vôbec niekedy dokázali dotiahnúť a duplom že čína, ktorá bola pred 20 rokmi ešte prevažne v slamených chatrčiach.
To naznačuje, teda ak by sme sa mali baviť čisto o číslach, že USA niečo nerobí dobre.


25.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   17. 1. 2019, 08:02 avatar
Keby nebolo Koroljova, neboli by vo Vesmíre prví. Neboli by tam dokonca nikdy.

Posielať robotov na Mesiac je niečo ako posielať robotov na južný pól. Nič prevratné.

Nedehonestujem rusov, ale len ich politiku. Tá nemá s úprimnou snahou o výskum vesmíru nič spoločné. Tam išlo len o propagandu. A k nej využili aj schopnosti výnimočného vedca Koroljova. ....Amerike ide o výskum, nie propagandu. Preto ďalej posielajú svoje sondy do neprebádaných oblastí vesmíru, i keď studená vojna už dávno skončila. (To len aby bolo jasno, čo kritizujem.)  


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 1. 2019, 09:57 avatar
Ku ktorému bohu sa obrátil? K Diovi?


29.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 1. 2019, 10:02 avatar
Môj názor: K tomu nášmu žido-kresťanskému


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 1. 2019, 10:07 avatar
Ale to nevieš. To si len namýšľaš.
Súhlasí -era-


31.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 1. 2019, 10:14 avatar
Hovorí sa tomu "kvalifikovaný odhad"


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2019, 21:24 avatar
U nás to bolo dosť podobné . Keď si pozrieš súťaž o najväčšieho slováka v prvej stovke sú minimálne 20 emigranti . Vedci sa presadili až v USA
Súhlasí Evanjelista


7.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 21:38 avatar
Stavím sa, že keby Koroljov mohol, tak emigruje do USA ako náš Murgaš....
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Boris muž
   16. 1. 2019, 21:34 avatar
Vedci sú preceňovaní tak isto, ako herci, či politici.
Kult osobnosti je prejavom nezrelosti spoločnosti.


8.
označiť príspevok

Evanjelista muž
   16. 1. 2019, 21:39 avatar
Bez Koroljova by bolo rusko v hnoji.
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Boris muž
   16. 1. 2019, 21:43 avatar
Ďalší, čo má kryštálovú guľu  


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2019, 21:45 avatar
okopčili by niečo iné v stepiach idioti
Súhlasí Evanjelista


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2019, 21:38 avatar
Tak to vždy bolo

Ruská optika

Carl Zeiss AG je německá firma, vedoucí mezinárodní skupiny společností v oboru optiky a opto-elektroniky s celosvětovou působností. Společnost patří mezi nejstarší firmy na světě podnikající v oboru optiky. Sídlem společnosti je Oberkochen. Společnost byla založena německým optikem Carlem Zeissem v Jeně.

Na konci války se společnost rozpadla do menších částí a některé továrny zůstaly v západním sektoru Německa, některé na Východě. Mnoho patentů i vybavení továren společnosti v Jeně či Drážďanech bylo ve Východním sektoru, který byl pod kontrolou Sovětským svazem, který si velké části továren nebo vynálezů firmy přivlastnil jako válečnou kořist a z nápadů firmy Zeiss žil sovětský optický průmysl ještě dlouhá léta po skončení války - například Zeissovy dalekohledy, jejichž kopie byly v SSSR vyráběny.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Evanjelista


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2019, 21:40 avatar
Alebo ako sa z STG 44 kalašnikov stal    

Hugo Schmeisser (* 24. september 1884, Jena – † 12. september 1953, Erfurt) bol nemecký konštruktér pechotných zbraní. Bol synom Louisa Schmeissera, takisto zbraňového konštruktéra.

Po roku 1938 vyvinul prvú útočnú pušku na svete, ktorá bola neskôr označená ako StG 44

V júli 1945 Červená armáda prevzala kontrolu nad oblasťou Durínsko a mestom Suhl, kde pracoval Hugo Schmeisser ako riaditeľ a hlavný konštruktér zbrojovky Haenel. Červená armáda odviezla do ZSSR všetku dokumentáciu na výrobu zbraní, celkom 10 785 strán technických výkresov. V októbri bol Hugo Schmeisser, spoločne so svojou rodinou, premiestnený do mesta Iževsk v južnej časti Uralu, kde bolo centrum ruského zbrojného vývoja.[2] Tam bol donútený pracovať ako zbrojný vývojár, o. i. nových zbraní ako napr. AK-47[3][4][5], až do roku 1952. jeho pobyt mal byť najprv šesťmesačný, tak ako u iných zbraňových špecialistov, ale pre jeho prínos na vývoji nových zbraní bol jeho pobyt predĺžený až do roku 1952. 9. júna sa vrátil domov, do vtedajšej NDR.

V Iževskej zbrojovke, kde Schmeisser pracoval, bol vyvinutý a do sériovej výroby zavedený AK-47.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Evanjelista


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2019, 21:43 avatar
Čo všetko v Rusku ukradli (pardon odkopírovali) z áut vo svete

Mali ste doma niektorý z výrobkov ešte z bývalého Sovietskeho zväzu?

Potom nápis v azbuke ??????? ? ???? (vyrobené v ZSSR) zväčša znamenal, že sa „inšpiroval“ nejakým vzorom na Západe. Na tom „prehnitom“ kapitalistickom západe, o ktorom sovietska propaganda skalopevne tvrdila, že nemá nádej na prežitie a jedinou cestou je socializmus...

Nuž, akosi to prognostikom z východu nevyšlo a ideové vzory pre výrobky z krajiny, kde už včera znamenalo zajtra (alebo naopak?) pochádzali fakt najviac zo západnej Európy, ale aj z Ameriky. Teda z USA. „Konšktruktéri“ zo Sovietskeho zväzu sa však nehanbili inšpirovať sa kdekoľvek. Napríklad holiace strojčeky Mikma boli takmer dokonalou kópiou značky Braun. Teda okrem hlučnosti, hmotnosti (v „Sojuze“ mali všetko najväčšie - ešte aj trpaslíkov) a použitých materiálov. Značka Charkiv, to boli zasa holiace strojčeky „inšpirované“ značkou Philips. Podobné to bolo aj pri mnohých fotoaparátoch a mohli by sme takto postupne prechádzať celým spektrom výrobkov bežnej spotreby. No my sa pozrime na inú oblasť – na autá.

Niektoré úspešné modely áut veľmi radi napodobňujú iní výrobcovia. Nielen v Číne. V bývalom Sovietskom zväze skopírovali skoro všetky... Teda okrem jedného modelu. Stalo sa ním známe „Žiguli“. Väčšina ho pozná pod neskorším menom pre export – Lada, s akým sa vyvážalo aj na Západ. Model 2101 bol vlastne licenčný Fiat 124, ktorý sa stal v roku 1967 európskym Autom roka. Samozrejme upravený pre tvrdé podmienky ciest bývalých zväzových republík. S vystuženou karosériou, prepracovaným podvozkom so zadnými bubnovými brzdami namiesto kotúčových a s celkom iným motorom pod prednou kapotou.

Z tohto úspešného modelu, ktorý sa predával po celej Európe sa vyrobilo viac ako 2 milióny a 700 tisíc kusov a stal sa základom ďalších modelov, dokonca aj kombi verzií značky.

Je zaujímavé, že v prípade iných značiek a modelov áut už neboli Sovieti takí dôslední a „licenciu“ si vyložili po svojom: vyrábali autá neraz na linkách, ktoré previezli napríklad z Nemecka ako vojnovú korisť (Opel Kadett), samozrejme pod vlastným označením. Pozrite si niektoré inšpiračné modely, ktoré poslúžili ako podklady pre výrobu „zaručene sovietskych“ modelov áut. Nuž, čo k tomu dodať? Pozerajte, porovnajte – a urobte si mienku sami, kto komu čo ukradol. Vlastne sa inšpiroval...

podkapotou.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Evanjelista


14.
označiť príspevok

Boris muž
   16. 1. 2019, 21:54 avatar
Možno ste nevedeli. V roku 2009 dal Medveďev vystavať nové technologické centrum Ruska.
Skolkovo

http://www.youtube.com/watch?v=kNFVwz-EnL0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Hovorí sa mu aj silikónové údolie.

Nedávno napríklad utŕžili prvenstvo v tlačení živej tkaniny z 3D tlačiarne vo vesmíre.

sk.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2019, 22:00 avatar
to je pri tom jazere Karčaj

Medvedev dal všeličo potemkinovsky vyrobiť

To je tradícia

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 1. 2019, 08:49 avatar
To všetko je proste dané tým, že Rusi sú proste iní. Je vždy ľahké vziať západné štandardy a argumentovať, že ľudia východu im nezodpovedajú.
Je to tak. Nezodpovedajú. A ani nebudú.

Ak by východ bol ako západ, bolo by to rovnaké, ako keby batéria mala dva plus póly - nebola by potom batériou, nebola by zdrojom energie.

Len jednoducho zmýšľajúci ľudia si myslia, že je možné vziať jeden kultúrny vzor a požadovať, aby mu zodpovedal celý svet.
Súhlasí havran


27.
označiť príspevok

havran
   17. 1. 2019, 08:49 avatar
Evanjelista-Každá krajina si vedcov váži podľa toho, ako to vyhovuje vládnej moci. Pozrime sa do histórie, ako boli upaľovaní vedci v západnej Európe . Si len úbohý posraný štváč. Ak chceš byť objektívny tak skús hovoriť o zneuznaných vedcov ako bol Mikuláš Koperník, upálený Girdano Bruno, nemeckí vedci, ktorý sa nepodriadili fašistickej moci-Enstein,,, atď. Si len úbožiak ktorý prvoplánovo apriori sa snaží komusi lízať riť. Ak s niečim nesúhlasíš, daj vedieť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Škoda krásy, keď rozumu nieto.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 322 bytes in 0,394 seconds)