Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

RUSKO NA PROPAGANDU VYNALOŽÍ 1,4 MILIARDY. ROZPOČET CELEJ EÚ NA BOJ PROTI DEZINFO JE IBA NEUVERITEĽNÝCH 0,4% Z TEJTO SUMY...

1
reakcií
827
prečítaní
Tému 16. októbra 2020, 13:14 založil Osvietený.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 10. 2020, 13:14 avatar
V Rusku nedávno prebehla debata o novom štátnom rozpočte. Podľa jedného z návrhov, plánuje Kremeľ znovu navýšiť prostriedky pre svoje štátne médiá. Tie už dnes dostávajú takmer 1,4 miliardy Eur ročne.

Ruská vláda má preto, aj napriek ekonomickému úpadku, k dispozícii veľmi dobre financovanú a efektívnu propagandistickú mašinériu, ktorá operuje vo viac ako 100 krajinách a publikuje príspevky v najmenej 30 jazykoch.

Rozpočet EÚ na boj proti dezinformáciám v porovnaní k tomu tvorí iba 0,4% z ruských zdrojov. Chýba jednotná, konzistentná a fungujúca stratégia proti cudzím vplyvovým aktivitám nielen Ruska, ale aj napríklad Číny a iných krajín.

Únia, no aj slovenská štátna správa, až na ojedinelé výnimky, tento priepastný nepomer vytrvale prehliada. Aj preto sa na Slovensku tejto dôležitej agende musia venovať najmä iniciatívy občianskej spoločnosti a neziskové, či mimovládne organizácie. Ich zdroje sú neporovnateľne nižšie, čomu veľmi presne zodpovedá aj súčasný stav spoločného informačného prostredia.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

mather muž
   16. 10. 2020, 19:07 avatar
Je veľmi zaujímavé, že ruskej propagandy je plný internet ale o tej americkej skoro nič    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:42,  Ona si to ale mohla dovoliť, ale ja si to k nej nemožem dovoliť, kedže na miesto mna by mohla...
dnes, 17:41,  Bože Havran, nerozumieš po slovensky vete "sa mi nedarí odhadovať, čo míňajú...
dnes, 17:41,  Tak to riskuješ nie len dobrý vzťah, ale aj pohlavné choroby.
dnes, 17:40,  choj už niekde....toto df sa zaobide aj bez vymyslených pribehov
dnes, 17:40,  Lenže jej názor je logicky, prirodzený... ale to čo by som ja od nej považoval by bolo...
dnes, 17:39,  Videl si Winnetua? Tam Indiánka hovorila Samov Haukinsovi : nic svatba, nic sex.*39
dnes, 17:38,  Nadja keď máš také údaje tak prosím, daj to.
dnes, 17:38,  HM, tak to vyzerá na lásku ako trám...
dnes, 17:37,  No ved robí to s viacerými. Ale povedala že teraz bude už iba moja, ked sa dáme do...
dnes, 17:36,  no lenže ona sa ešte nechce vydávať, chce aby sme sa bližšie spoznali a až potom možno....
dnes, 17:34,  qwert, ved musia sa naučiť riešiť problém, inak budú trpieť oveľa viac.
dnes, 17:33,  Tu nejde o sex, ale o schopnosť tolerancie, u oboch. Ty si ochotný tolerovať jej názor, a...
dnes, 17:32,  ZK. Mňa napadla jedna vec. Si si istý, že sexuje len s tebou, keď tvrdíš, že to robíte...
dnes, 17:31,  tak si ju zober ...a vysvetli že si krestan, a nemožeš žit vedome hriesným zivotom....Ak ta...
dnes, 17:28,  Ale ked jej to napíšem tak hrozí že mi dá košom, a ja nechcem od nej dostať kopačky....
dnes, 17:28,  Väčšiu hlúposť som už dávno nečítal. Takže Rusko bojuje za demokraciu. Bojuje proti...
dnes, 17:26,  nemal som ten problem....obratil som sa ovela neskor....Ako katolik v tej dobe som tieto veci...
dnes, 17:25,  Jáj nie je veriaca, hmmm... no, tak jej to napíš... :D Veď nenechaj sa trápiť sebou...
dnes, 17:24,  podla jarabaka hlavní tíhu nesu rusi
dnes, 17:22,  Nie, to nie. Len sa mi nedarí odhadovať, čo míňajú Rusi, myslím, že je to z mojej otázky...
neprehliadnite
vyhľadávanie

Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(49 753 bytes in 0,247 seconds)