Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Ruská vakcína proti koronaviru Sputnik V

45
reakcií
172
prečítaní
Tému 30. septembra 2020, 13:38 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 9. 2020, 13:38 avatar
Ruská vakcína proti koronaviru Sputnik V
Rusko do Egypta dodá 25 milionů dávek vakcíny Sputnik V
Sputnim, 09:10 30.09.2020

Ruská vakcína proti covidu-19, první na světě
Ruský fond přímých investic a jedna z předních farmaceutických skupin Egypta Pharco se domluvily na dodávkách 25 milionů dávek vakcíny proti koronaviru Sputnik V, informuje o tom ruský fond.

Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace v srpnu zaregistrovalo první světovou vakcínu proti covidu-19, kterou vyvinul Ústav epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji společně s Ruským fondem přímých investic. Získala název Sputnik V.

„Dohoda podpoří snahy Ministerstva zdravotnictví Egypta na zajištění země vakcínou proti koronaviru. Díky dohodě mezi Ruským fondem přímých investic a společností Pharco 25 % obyvatelstva Egypta získá přístup k vakcíně Sputnik V. V budoucnu se plánuje její rozšíření do sousedních států,“ uvádí Ruský fond přímých investic. Dohoda proběhla přes klíčovou dceřinou operační jednotku společnosti Biogeneric Pharma.

Díky tomu si Egypt zajistí diverzifikovaný balík vakcín proti koronaviru, který bude zahrnovat vakcínu na základě lidských adenovirů. Tato platforma je dobře prozkoumána v průběhu desetiletí, její bezpečnost je dokázána ve více než 75 mezinárodních vědeckých publikacích a více než 250 klinických studií, připomíná Ruská fond přímých investic.
Ruská vakcína Sputnik V

Vakcína Sputnik V byla vyvinuta na základě dobře prozkoumané platformy lidských adenovirových vektorů, která byla zkoumána v průběhu několika desetiletí a prokázala svou bezpečnost a efektivitu. Dodávka vakcíny poskytne zdravotníkům pokrokový nástroj pro boj s novou koronavirovou infekcí, který umožňuje zformovat dlouhodobou imunitu a zaručit bezpečnost občanů a také zabezpečit diverzifikovaný balík vakcín proti koronaviru, prohlásil ředitel Ruského fondu přímých investic Kirill Dmitrijev.

Vakcína Sputnik V vyvinuta Ústavem epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji byla zaregistrována Ministerstvem zdravotnictví RF 11. srpna a stala se první na světě zaregistrovanou vakcínou proti koronaviru. V současné době pokračuje studie vakcíny po její registraci za účasti 40 tisíců dobrovolníků. Svou ochotu stát se dobrovolníky pro účast ve studii vyslovilo přitom přes 60 tisíc lidí. První výsledky studie po registraci budou, jak se očekává, zveřejněny v říjnu až listopadu roku 2020.

V současné době dostal fond žádosti o dodávky více než 1,2 miliardy dávek vakcíny Sputnik V v letech 2020 a 2021. Své žádosti zaslalo přes 50 zemí, mj. členských zemí SNS, evropských, asijských, blízkovýchodních a latinskoamerických zemí. Ruský fond přímých investic dříve oznámil dosažení dohod s partnery v Mexiku na dodávky 32 milionů dávek, v Brazílii až 50 milionů dávek a také v Indii až 100 milionů dávek.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 14:26 avatar
Další hoax pre debilov druh Kasafran .

Žiadna ruská vakcína neexistuje ani neprešla testovaním ani sa nepredáva .

Šíri sa ďalší hoax: Dezinformácie o ruskej vakcíne proti COVID-19 zdieľali tisíce ľudí

BRATISLAVA – Na Facebooku sa rozšírili dezinformácie o ruskej vakcíne, ktoré zdieľali tisíce ľudí. Falošné správy zahŕňajú tvrdenia, že testovanie vakcíny bolo už v Rusku ukončené, že očkovanie bude výhradne dobrovoľné a že Rusko nespolupracuje so západnými spoločnosťami na výskume. To sú však zavádzajúce tvrdenia: testovanie vakcíny naďalej prebieha, Rusko uzavrelo viaceré partnerstvá so zahraničnými výskumnými inštitúciami, pričom situácia ohľadne povinného očkovania nie je jednoznačná.

Profil Nezávislé spravodajstvo, ktorý sleduje viac ako 1400 ľudí a ktorý opakovane prináša protieurópske a protizápadne zamerané dezinformácie, uverejnil 5. augusta 2020 príspevok, ktorý zdieľalo viac ako 8700 užívateľov Facebooku.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Podľa príspevku ruský prezident Vladimir Putin údajne povedal, že "vakcína proti COVID-19 bude v rámci Ruska distribuovaná jedine od našich výrobcov" alebo, že očkovanie bude dobrovoľné a "nikoho nebudeme nútiť (zaočkovať sa)". V príspevku sa taktiež píše, že "v Rusku je vakcína odskúšaná".

Tieto tvrdenia sú buď nepravdivé alebo zavádzajúce, konštatuje AFP a následne ich po jednom vyvracia:

Tvrdenie č. 1: Ruská vakcína je odskúšaná.

Prezident Vladimir Putin v utorok 11. augusta 2020 vyhlásil, že bola oficiálne schválená registrácia vakcíny proti novému koronavírusu. Táto vakcína získala podľa stránky vytvorenej pre Sputnik V - tak je ruská vakcína pomenovaná - registračný certifikát od ruského ministerstva zdravotníctva a "na základe núdzových predpisov schválených počas pandémie COVID-19 môže byť použitá na očkovanie obyvateľstva v Rusku".

Tvrdenie na FB, že "vakcína je odskúšaná", teda že testovanie vakcíny je dokončené, je nepravdivé, pripomína agentúra. Podľa stránky Sputnik V bola prvá a druhá fáza testovania vakcíny dokončená 1. augusta 2020. Tretia fáza testovania, ktorá má zahŕňať viac ako 2000 ľudí, sa mala spustiť v stredu 12. augusta 2020.

Ruskú vakcínu vyvíja Inštitút epidemiologického a mikrobiologického výskumu Nikolaja Gamaleja v Moskve. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však vakcínu z Gamalejovho inštitútu eviduje vo svojej správe z 13. augusta 2020 len v prvej fáze testovania. Správa WHO eviduje celkove 168 inštitúcií, ktoré pracujú na vakcíne na celom svete, z nich postúpilo 28 do rôznych fáz štádia testovania na ľuďoch a šesť štúdií je v tretej fáze klinických testov.

WHO pre AFP uviedla: "K urýchleniu výskumu vakcíny by malo dochádzať len pri dodržaní zavedených procesov pri každom kroku vývoja, aby sa zaistilo, že akékoľvek vakcíny, ktoré sa dostanú do výroby, budú bezpečné a efektívne. WHO je v kontakte s ruskými výskumníkmi a autoritami a preskúma detaily testov."

Tvrdenie č. 2: Putin povedal, že Rusko nedovolí žiadnej západnej korporácii "kontrolovanej Billom Gatesom, aby očkovala našich ľudí".

Facebookový príspevok vytvára dojem, že Vladimir Putin kritizoval západné spoločnosti vyvíjajúce vakcínu, pričom mali byť kontrolované Billom Gatesom. AFP preskúmala verejné vyjadrenia ruského prezidenta v čase od marca do augusta 2020 a nenašla žiadny dôkaz o tom, že by kritizoval vývoj vakcín v zahraničí.

Naopak, vyzýval, aby ruskí výskumníci stavali na skúsenostiach svojich západných kolegov. Rovnako, pri analýze vystúpení Vladimira Putina nezistila agentúra žiadne zmienky o Billovi Gatesovi.

AFP ďalej poukazuje na to, že Rusko spolupracuje so západnými spoločnosťami pri opatreniach súvisiacich s vakcínou, a cituje šéfa ruského štátneho investičného fondu (RDIF) Kirilla Dmitrijeva. Ten v polovici júla povedal, že ruská spoločnosť R-Farm sa dohodla s anglicko-švédskou skupinou AstraZeneca na ruskej produkcii vakcíny vyvíjanej na univerzite v Oxforde a Cambridge.

Okrem toho, spomínaná tretia fáza vývoja ruskej vakcíny Sputnik V má zahŕňať testy nielen na viac ako dvoch tisíckach Rusov, ale aj na dobrovoľníkoch zo Spojených arabských emirátoch, Saudskej Arábie, ako aj z Brazílie a Mexika.

Tvrdenie č. 3: Putin povedal, že vakcína proti COVID-19 bude v rámci Ruska distribuovaná jedine od ruských výrobcov.

Agentúra AFP nenašla dôkaz, že by ruský prezident vyslovil verejne toto tvrdenie.

Tvrdenie č. 4: Putin povedal, že očkovanie bude dobrovoľné a že nikoho do očkovania nebudú nútiť.

Ruský prezident 11. augusta 2020 skutočne povedal, že očkovanie bude dobrovoľné, aby "každý, kto bude vakcínu chcieť - samozrejme, výlučne na dobrovoľnej báze, to som už neraz povedal -, mohol užívať výdobytky výskumu našich špecialistov." V Rusku však platí vládny dekrét, ktorý špecifikuje profesie podliehajúce povinnému očkovaniu, poukázala agentúra a dodala, že nie je jasné, či sa vládny dekrét uplatní aj v prípade vakcíny na COVID-19.

Podpredsedníčka ruskej vlády Taťjana Golikovová 11. augusta 2020 vyhlásila, že očkovanie zdravotníkov a lekárov sa začne koncom augusta alebo v septembri. Začiatok očkovania širšej verejnosti a civilného obyvateľstva je naplánovaný na 1. januára 2021, pripomenula AFP

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 9. 2020, 14:26 avatar
V prvom rade by mali dokázať na Rusoch nakazených na COVID-19, že to funguje. Keď v Rusku výrazne klesne počet nakazených, tak sa môžeme o vakcíne ďalej rozprávať.


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 14:34 avatar
Rusko má hovno a nie vakcinu .

Faktom je že rusom sa podarilo niečo ukradnuť a napichať tým čo sa dali testovať .

Následky boli však fatálne .

Kým norma hovorí a nežiaducich učinkoch jedného zo 100 000 .

Ruské svinstvo malo nežiaduce učinky u každého siedmeho

Každý siedmy má nežiadúce účinky. Aká je budúcnosť ruskej vakcíny?

Viac než polovica Rusov vakcíne neverí.

MOSKVA, BRATISLAVA. Rusko zaregistrovalo vakcínu proti ochoreniu Covid-19 ako prvé, vyhlásil prezident Vladimir Putin uznanlivo ešte 11. augusta. Dodal, že očkovanie podstúpila aj jedna z jeho dcér.

Viacerí odborníci však tento krok kritizovali, keďže Rusi zaregistrovali vakcínu pod názvom Sputnik V skôr, než mali k dispozícii dáta z tretej fázy klinických testov.

Táto fáza je podľa nemeckého biochemika Klausa Cichuteka kľúčová pri odhaľovaní menej častých nežiaducich účinkov. Očkovaciu látku totiž v tomto štádiu výskumníci testujú na oveľa početnejšej vzorke dobrovoľníkov než v predchádzajúcich dvoch fázach. Neraz ide o desaťtisíce dobrovoľníkov, u ktorých môžu potom vedci pozorovať prejavy možných nežiaducich účinkov.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 14:36 avatar
WHO zbiera informácie o ruskej vakcíne na koronavírus

Agentúra víta pokroky pri vývoji vakcín, no každá sa musí podrobiť rovnakým klinickým testom.

Európska kancelária Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) začala rokovať s Ruskom s cieľom pokúsiť sa získať viac informácií o experimentálnej vakcíne proti ochoreniu COVID-19, ktorú krajina nedávno schválila na používanie.

Rusko minulý týždeň oznámilo, že vakcínu zaregistrovali na použitie po necelých dvoch mesiacoch testovania na ľuďoch, pričom ju údajne dostala aj dcéra prezidenta Vladimira Putina. Ruskí predstavitelia chcú dokonca už v októbri začať s plošným očkovaním.
Rusi neposkytli dôkazy

Mnohí vedci v krajine i v zahraničí sú však skeptickí a spochybňujú rozhodnutie zaregistrovať ju ešte pred treťou fázou testov, ktorá obyčajne trvá niekoľko mesiacov a zahŕňa testovanie na tisíckach ľudí.

Rusi tvrdia, že vakcína poskytne dlhotrvajúcu imunitu voči COVID-19, no neposkytli na to žiadne dôkazy.
Každá vakcína musí prejsť klinickými testami

Catherine Smallwoodová z WHO Europe informovala, že agentúra začala "priame rokovania" s Ruskom a zástupcovia WHO zdieľajú "rôzne kroky a informácie, ktoré budú potrebné, aby WHO mohla urobiť posudok".

Regionálny riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge v súvislosti s ruskou vakcínou skonštatoval, že agentúra víta všetky pokroky pri vývoji vakcín, no každá z nich sa musí podrobiť rovnakým klinickým testom.

"Obavy o bezpečnosť a efektívnosť nemáme len v súvislosti s ruskou vakcínou, ale všetkými vakcínami vo vývoji," poznamenala Smallwoodová s tým, že WHO pristúpila k "zrýchlenému postupu", aby sa pokúsila vývoj urýchliť, no upozornila, že je nevyhnutné, aby sa v záujme rýchlosti nerobili ústupky v bezpečnosti a efektivite.

Podľa vedcov sú potrebné rozsiahle testy na desiatkach tisíc ľudí, aby dokázali určiť, či vakcína skutočne funguje. Dve ďalšie potenciálne vakcíny proti COVID-19 už s takýmito testami začali v Spojených štátoch a ďalších krajinách, pričom by mali zaočkovať asi 30-tisíc ľudí, ktorých budú následne sledovať.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 14:36 avatar
Ruská vakcína proti COVID-19 nie je taká super, ako tvrdí Putin

Rusko ohlásilo, že oficiálne má ako prvá krajina na svete vakcínu proti novému koronavírusu. Prokremeľské weby, či facebookovské stránky to využili ako ďalší dôkaz nekonečnej múdrosti prezidenta Vladimíra Putina. Nie všetko je však v súvislosti s ruskou vakcínou pravda.

V Rusku, podobne ako v iných krajinách, vedci usilovne pracujú na vytvorení vakcíny proti novému typu koronavírusu. A práve ohľadne ruskej vakcíny, nazvanej Sputnik V, sa na sociálnych sieťach šíria nepravdy a polopravdy.
Hoax číslo jeden: testovanie vakcíny bolo v Rusku už ukončené

V utorok 11.8. ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil, že bola oficiálne schválená vakcína proti COVID-19. Získala totiž certifikát od ruského ministerstva zdravotníctva.

Avšak testovanie ešte stále nie je ukončené. Ruská vakcína prešla podľa Rusov prvými dvoma fázami na malej vzorke dobrovoľníkov, ale tretia fáza na väčšom množstve ľudí sa spustila iba tento týždeň.

Naproti tomu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) má Sputnik V zaradený len do prvej fázy testovania. Podľa WHO iba 28 výskumných centier postúpilo z prvej fázy testovania a ruská vakcína medzi nimi nie je.

Mnohí odborníci sa zhodujú, že vakcína môže byť považovaná sa bezpečnú až po ukončení tretej fázy.

A mimochodom, hoax o hotovej ruskej vakcíne sa šíril ešte pre Putinovým vyhlásením, teda sa nezakladal na žiadnych faktoch.
Hoax číslo dva: Putin nedovolí očkovať Rusov zahraničnou vakcínou a spolupracovať s cudzími farmafirmami

Ani toto tvrdenie sa nezakladá na pravde. Rusko zaviedlo viaceré partnerstvá s rôznymi zahraničnými výskumnými centrami. Ruská spoločnosť R-Farm sa napríklad spojila s anglicko-švédskou skupinou AstraZeneca.

Navyše, podľa AFP, ktorý preskúmal všetky Putinove výroky od marca tohto roku, ani jeden nenaznačuje kritiku vakcín zo zahraničia. Práve naopak, Putin dokonca vyzval ruských vedcov, aby využili znalosti západných výskumníkov.
Hoax číslo tri: očkovanie na COVID-19 bude dobrovoľné

Tieto slová Putin skutočne vyslovil. Avšak už na jeseň tohto roku bude v Rusku predložený návrh na zaradenie koronavírusovej vakcíny do povinného očkovania.

Otázka ohľadne očkovania teda zatiaľ nie je jasná a tvrdenie o jeho dobrovoľnosti je aspoň zatiaľ zavádzajúce.

Dezinformácie šíri na Facebooku okrem iných aj napríklad profil Nezávislé Spravodajstvo, ktorého príspevok zdieľalo viac než 8,6 tisíc ľudí.


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 14:39 avatar
Dezinformácie o ruskej vakcíne proti COVID-19 zdieľali tisíce ľudí. Napriek jej registrácii prebieha ďalšie testovanie

Na Facebooku sa rozšírili dezinformácie o ruskej vakcíne a zdieľali ich tisíce ľudí. Falošné správy zahŕňajú tvrdenia, že testovanie vakcíny bolo už v Rusku ukončené, že očkovanie bude výhradne dobrovoľné, alebo že Rusko nespolupracuje so západnými spoločnosťami na výskume. To je však zavádzajúce, testovanie vakcíny naďalej prebieha a Rusko uzavrelo viaceré partnerstvá so zahraničnými výskumnými inštitúciami. Situácia ohľadne povinného očkovania nie je jednoznačná.

Profil Nezávislé spravodajstvo, ktorý má viac ako 1400 sledovateľov a ktorý opakovane zdieľa protieurópsky a protizápadne zamerané dezinformácie, uverejnil 5. augusta príspevok, ktorý zdieľalo viac ako 8,7-tisíc používateľov Facebooku.

Podľa príspevku mal ruský prezident Vladimír Putin napríklad povedať, že „vakcína proti COVID-19 bude v rámci Ruska distribuovaná jedine od našich výrobcov“ alebo že očkovanie bude dobrovoľné a „nikoho nebudeme nútiť (zaočkovať sa)“. V príspevku sa tiež píše, že „v Rusku je vakcína už odskúšaná“.

Tieto tvrdenia sú však buď nepravdivé alebo zavádzajúce, prejdeme ich po jednom:

Tvrdenie č. 1: Ruská vakcína je odskúšaná

Prezident Putin v utorok 11. augusta, tj. až štyri dni po uverejnení FB príspevku, ohlásil, že bola oficiálne schválená registrácia vakcíny proti novému koronavírusu. Vakcína získala podľa stránky registračný certifikát od ruského ministerstva zdravotníctva a „na základe núdzových predpisov schválených počas pandémie COVID-19 môže byť použitá na očkovanie obyvateľstva v Rusku“.

O vakcíne Putin v utorok povedal: „Viem, že látka funguje efektívne. Vytvára stabilnú imunitu a opakujem, vakcína prešla všetkými nutnými kontrolami.“ Vakcínou sa podľa Putinových slov zaočkovala aj jedna z jeho dcér.

Tvrdenie, že „vakcína je odskúšaná“, teda že testovanie vakcíny je dokončené, je však nepravdivé. Podľa stránky vytvorenej pre Sputnik V, ako bola ruská vakcína pomenovaná, bola fáza 1 a 2 testovania vakcíny dokončená už 1. augusta. Tieto fázy však spravidla prebiehajú na malej vzorke zdravých dobrovoľníkov. Tretia fáza testovania, ktorá má zahŕňať viac ako 2000 ľudí, mala byť spustená len v stredu 12. augusta.

To potvrdil aj minister zdravotníctva Michail Muraško, ktorý povedal, že „klinické testy na niekoľkých tisícoch ľudí budú pokračovať“.

Ruskú vakcínu vyvíja Inštitút epidemiologického a mikrobiologického výskumu Nikolaja Gamaleja v Moskve.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) má však vakcínu z Gamalejovho inštitútu vo svojej správe z 13. augusta zaradenú len v prvej fáze testovania. Podľa dvoch štúdií, ktoré boli doposiaľ zverejnené (tu a tu), sa testovanie ruskej vakcíny neposunulo ďalej ako do prvej fázy a zatiaľ prebiehalo na vzorke iba 76 dobrovoľníkov.

Štvrtková správa WHO eviduje 168 inštitúcií, ktoré pracujú na vakcíne po celom svete. Z tých postúpilo 28 do rôznych fáz štádia testovania na ľuďoch. Šesť štúdií je najďalej, tj. v tretej fáze klinických testov, počas ktorej prebiehajú skúšky na desaťtisícoch.

WHO vyzýva k opatrnosti. Svetová zdravotnícka organizácia na otázku AFP odpovedala v stanovisku: „k urýchleniu výskumu vakcíny by malo dochádzať len pri dodržaní zavedených procesov pri každom kroku vývoja, aby sa zaistilo, že akékoľvek vakcíny, ktoré sa dostanú do výroby, budú bezpečné a efektívne.“

„WHO je v kontakte s ruskými výskumníkmi a autoritami a preskúma detaily testov,“ píše sa v stanovisku, ktoré bolo AFP doručené emailom.

Tvrdenie č. 2: Putin povedal, že Rusko nedovolí žiadnej západnej korporácii „kontrolovanej Billom Gatesom, aby očkovala našich ľudí“

Facebookový príspevok vytvára dojem, že Putin kritizoval západné spoločnosti vyvíjajúce vakcínu, pričom mali byť kontrolované Billom Gatesom, ktorý sa vďaka osvete o očkovaní stal terčom dezinformačnej kampane na sociálnych sieťach po celom svete.

Moskovský tím AFP preskúmal Putinove verejné vyjadrenia medzi marcom a augustom 2020, nenašiel však žiadny dôkaz o tom, že by kritizoval vývoj vakcín vyvíjaných v zahraničí. Naopak, Putin volal po tom, aby ruskí výskumníci stavali na skúsenostiach svojich západných kolegov. Počas aprílovej videokonferencie s vysokými vládnymi predstaviteľmi sa Putin priamo spýtal: „Viem, že sa neustále hľadajú nové spôsoby liečby, skúšajú sa nové lieky a ich kombinácie. Ktorú z týchto skúseností, vrátane tých zo zahraničia, by sme podľa vášho názoru mali používať vo väčšej miere?“

Počas tej istej videokonferencie Kirill Dmitrijev, šéf vládneho fondu (RDIF), prostredníctvom ktorého je financovaný výskum vakcíny, povedal: „Tešíme sa na spoluprácu na vakcíne aj so Spojenými štátmi tak isto, ako keď sme spolupracovali na misii Sojuz-Apollo v 70. rokoch alebo na vývoji nových vakcín v 50. a 60. rokoch.“

Pri revízii Putinových vystúpení AFP taktiež nenarazila na žiadne zmienky o Billovi Gatesovi. Podľa Financial Times Rusko počas pandémie zintenzívnilo svoj boj proti dezinformáciám a falošným správam. V máji ruskí vyšetrovatelia obvinili blogera Alexandra Thorna, ktorý rozširoval nepravdy o 5G a Billovi Gatesovi.

Rusko tiež spolupracuje so západnými spoločnosťami pri opatreniach súvisiacich s vakcínou. Kirill Dmitrijev povedal v polovici júla, že ruská spoločnosť R-Farm sa dohodla s anglicko-švédskou skupinou AstraZeneca na ruskej produkcii vakcíny vyvíjanej na univerzite v Oxforde a Cambridge.

Okrem toho, spomínaná tretia fáza vývoja ruskej vakcíny Sputnik V má zahŕňať testy na nielen viac ako 2000 Rusoch, ale aj na dobrovoľníkoch z Blízkeho východu (Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia) a z latinskej Ameriky (Brazília a Mexiko).

Ruská agentúra TASS v júli informovala, že výskumný inštitút v Petrohrade tiež začal s testovaním troch zahraničných vakcín na dobrovoľníkoch ako súčasť „multicentrickej“ medzinárodnej štúdie. V správe nie je špecifikované, konkrétne z ktorých krajín tieto vakcíny sú.

Tvrdenie č.3: Putin povedal, že vakcína proti COVID-19 bude v rámci Ruska distribuovaná jedine od ruských výrobcov

Agentúra AFP nedokázala nájsť dôkaz, že by Putin povedal toto tvrdenie na verejnosti.

S otázkou sa AFP obrátila na ruské ministerstvo zdravotníctva 11. augusta.

Tvrdenie č. 4: Putin povedal, že očkovanie bude dobrovoľné a že nikoho do očkovania nebudú nútiť

11. augusta Putin naozaj povedal, že očkovanie bude dobrovoľné: „Dúfam, že budeme schopní spustiť masovú výrobu v blízkej budúcnosti, to je to, čo je dôležité, masová výroba tohto lieku. Aby každý, kto bude vakcínu chcieť - samozrejme, výlučne na dobrovoľnej báze, to som už neraz povedal - mohol užívať výdobytky výskumu našich špecialistov.“

V Rusku je však v platnosti oficiálny vládny dekrét, ktorý špecifikuje profesie podliehajúce povinnému očkovaniu, keďže je pri nich predpoklad zvýšeného rizika infekcie. Zoznam zahŕňa zdravotníkov a učiteľov, ale aj ľudí, ktorí prichádzajú do kontaktu so zvieratami či pracujúcich v poľnohospodárstve, lesníctve a potravinárstve.

Nie je jasné, či bude vládny dekrét uplatnený aj v prípade vakcíny na COVID-19.

Avšak skupina ruských senátorov plánuje na jeseň predložiť návrh zákona o zaradení koronavírusovej vakcíny do povinného očkovacieho kalendára.

Podpredsedníčka ruskej vlády Tatiana Goliková 11. augusta povedala, že očkovanie zdravotníkov a lekárov začne koncom augusta alebo v septembri.

fakty.afp.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 14:42 avatar
Edo len dezinformácie šíri !
25 miliónov dávok ruskej vakcíny do Egypta.

Ruský fond štátneho bohatstva uviedol, že súhlasí s dodaním 25 miliónov dávok vakcíny COVID-19 do Egypta prostredníctvom spoločnosti Pharco, ktorú označil za jednu z popredných egyptských farmaceutických skupín.

Ruský fond uzavrel niekoľko obchodov s dodávkami vakcíny Sputnik-V do zahraničia, vrátane dodávok 100 miliónov dávok do Indie.

www.skynewsarabia.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 14:46 avatar
Rusko nepredalo neexistujúcu vakcínu vôbec nikomu . Až prejde testovaním a dostane certifikat môže sa predávať to vie aj debil ale ruský užitočný idiot ako hakovy SS a Kasafran su ešte viac ako debili


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 14:51 avatar
edo SS nehanbíš sa ved neklam stále - www.skynewsarabia.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 14:58 avatar


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:09 avatar
edo SS 25 miliónov dávok vakcíny do Egypta

www.almasryalyoum.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 15:14 avatar
zopakuj sa . Keď sa 100 krat zopakuješ neexistujuca vakcína ktorá ešte neprešla testovaním bude už v egypte    

Ako lode mistral ktoré Putin kupil od miliardara v Egypte za dolar            

Zem a Vek a HOAX
Ďalší husársky kúsok Putina na scéne slovenského "alternatívneho" spravodajstva
Egyptský miliardár kúpil loď "Mistral" a daruje ju Putinovi za symbolický jeden dolár

zemavek.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                  

Rusko a Egypt maju ako islamské krajiny výborný vzťah               
Súhlasí ondrej61


14.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:22 avatar
No vidíš edo SS aký si klamár - www.aljazeera.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 15:30 avatar
ty si dobra zahorácka al džazíra moslim naš


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:31 avatar
edo SS ty trúbela téma je o Egypte ktorý kupuje ruskú vakcínu


20.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 9. 2020, 15:33 avatar
Môšeme si ozaj kúpiť aj inú imunitu, ovocie zelenina, iná vláknina, pohyb, otužovanie,...    


22.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:39 avatar
Zuzka daj tému o inej imunite ?


28.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 9. 2020, 15:48 avatar
Nemám to v hlave pokope. ..     haha. .. Myslím tým, že to nemám čerstvo rozčítané.


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 15:44 avatar
Zuzka8 to čo píšeš je síce nepochybne zdraviu prospešné ale imunitu si s tým nekupiš rovnako ako chrumkanim mrkvičky si nekupiš zrak .


29.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 9. 2020, 15:51 avatar
Myslíš imunitu celkovo? .. Či len proti covid. ..
Tak jasné, že treba k tomu komplexne pristupovať. ..


30.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 9. 2020, 15:52 avatar
Ako proti otestovanej vakcíne nemám nič, samozrejme majú ísť veci pospolu...


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 15:28 avatar
Čo je vlastne objednávka a čo je vakcína ktorá má certifikáciu .

Europska unia sa uzniesla na objednavke vakcíny / neexistujúcej / v júli 2020

Prečo sme si objednali neexistujúcu vakcínu ???

Aby jej výroba bola v krajinách EU rozložená tak aby bola kapacitne zvládnutá

Európska únia objednala 300 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu, musia byť bezpečné a efektívne
01. 08. 2020

Európska únia (EÚ) sa dohodla s francúzskou farmaceutickou spoločnosťou Sanofi na zabezpečení 300 miliónov dávok potenciálnej vakcíny proti novému koronavírusu. Dohoda umožní všetkým 27 členským štátom EÚ kúpiť vakcínu, keď sa dokáže, že je bezpečná a efektívna.

Sanofi vyvíja potenciálnu vakcínu v spolupráci s britskou farmaceutickou spoločnosťou GlaxoSmithKline (GSK). Firmy chcú skombinovať antigén vyvinutý v Sanofi, ktorý stimuluje tvorbu protilátok, s adjuvantnou technológiou GSK, ktorá posilňuje imunitnú odpoveď vyvolanú vakcínou. Spoločnosti v spoločnom vyhlásení uviedli, že vakcíny by vyrábali v európskych štátoch vrátane Francúzska, Belgicka, Nemecka a Talianska. Klinické testy by podľa nich mohli začať v septembri a štúdia v rámci tretej fázy by sa mohla uskutočniť do konca roka.
Miliardy dolárov od USA

Sanofi a GSK sa v súvislosti s vakcínou dohodli aj so Spojenými štátmi, ktoré im na jej vývoj a výrobu dajú 2,1 miliardy dolárov ( v prepočte vyše 1,7 miliardy eur). Dohoda zabezpečuje USA 100 miliónov dávok a dáva vláde možnosť kúpiť dodatočných 500 miliónov.

Viac ako polovica z peňazí od americkej vlády pripadne na ďalší vývoj vakcíny, vrátane klinických testov, a financie tiež poputujú na posilnenie výrobných kapacít v USA, vysvetlili firmy.


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 15:29 avatar
Európska únia objednala 300 miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu, musia byť bezpečné a efektívne
01. 08. 2020

Sanofi vyvíja potenciálnu vakcínu v spolupráci s britskou farmaceutickou spoločnosťou GlaxoSmithKline (GSK).

www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


19.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:32 avatar
edo SS Egypt berie od Ruska 25 milionov dávok vakcíny a ty neplač furt


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 15:38 avatar
Čo je kapacitné zvládnutie .

Moskva 3. augusta (TASR) – Rusko plánuje do konca tohto roka každý mesiac vyrobiť niekoľko miliónov dávok vakcíny proti koronavírusu. Informoval o tom ruský minister priemyslu a obchodu Denis Manturov, píše agentúra TASS.

„Podľa predčasných odhadov budeme môcť zaručiť výrobu desiatok tisíc dávok vakcíny za mesiac s nárastom na niekoľko miliónov do začiatku nasledujúceho roka," spresnil minister.

www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nuž kapacitne Rusko zvláda vyrobiť niekoľko desatisícov davok mesačne . Už v zime by mala vakcína absolvovať dalšiu fazu testovania . Ktorá s veľkou pravdepodobnosťou nebude lebo vakcína fatalne zlyhala už v druhom kole testovania . Keď mal každý siedmy dobrovolník veľké nežiaduce príznaky .

Aká je teda ešte raz kapacita . Nuž zhruba 30 000 vakcín mesačne ale do konca roka by mohla dosiahnuť strop 1000 000 vakcín ročne .

Preto čitatelia zem a vekov 100 000 000 davok do Indie 50 000 000 davok do Egypta su asi tak realine ako Mistral za dolar a zlaty rubel .

To preto mufkovia lebo ste sprostí ako barani čo Blaha mydlil               
Súhlasí ondrej61


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 15:44 avatar
to vypada že tie potvory rusi zacali vyrabať tu vakcinu, ked este ani corona nebola   


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:48 avatar
"znovuzrodený" rusofobny konšpirátor ide


32.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 16:01 avatar
daj aj niečo o ruských raketach čo ani sami nedogoňat    


33.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 16:02 avatar
znovuzrodený rusofobe daj ešte nejakú konšpiráciu nech sa zasmejeme


34.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 16:04 avatar
ty tu davaš pikosky nie ja.....ja som tu na to aby som si pomasiroval branicu   


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 16:11 avatar
Daj trolovinu


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:41 avatar
Niekoľko miliónov mesačne
25 milionov ty klamársky trol


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 15:42 avatar
rusofoba dobre trieska


31.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 9. 2020, 15:54 avatar
Ked Vladimir Vladimirovic Putin povedal ze vakcinu ma tak ju ma mozte vy S.I.S kari zdegenerovany skrachovany prolhany protislovensky sionfasisticky neoliberálny rusofobny nedonoseny aj na hlavu postavit.


35.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 16:06 avatar
yslíš ten najkrajsi ujo vo vesmíre   


36.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 9. 2020, 16:09 avatar
Ne ee. ..   to je predsa Aštar Šeran, Ondrej. ..
Putin má ešte nádej. ..
Súhlasí Osvietený


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 16:18 avatar
Hakový SS i idiot vie pochopiť že krajina , ktorá dokáže vyrobiť pri maximalnom využití kapacít niekoľko desiatok tisíc vakcín ročne nemôže dodať desiatky milionov vakcíny , ktorá ešte neexistuje a s veľkou pravdepodobnosťou ani existovať nebude čo ukazalo už prvotne testovanie .


40.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 16:23 avatar
edo SS neklam furt. Milióny mesačne


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 16:41 avatar
HakovySS ruský trolko desatisíce mesačne . Ale vraj by dokázali aj milion či dva ale to len v mokrých snoch internetových debat . Výrobná kapacita v rusku je taka veľká že všetky vakcíny ktoré sa v rusku pouýívajú sú zo zapadnej produkcie včetne protichrípkovej . viac ako polovica vakcín v rusku je made in USA od firmy Johnson & Johnson .

Prečo sa v rusku proti žiadnej chorobe neočkovalo a očkovať nebude ruskou vakcínou ???

Lebo žiadnu nikdy nevyvinuli . Nemajú na to vedcov ale čo je hlavné i keby v ramci ruských tradícii nejaku ukradli nemajú kapacity ju vyrobiť v množstve potrebnom len pre Rusko samotné.

A teraz si tu môžeš poplakať a vyopakovať sa majú a majú a majú a vyrobia a objednali a majú

    

Lebo si sprostý ako ten baran čo ho Blaha mydlil            


42.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 16:46 avatar
edo tvoj trolling na realite nič nezmení
Súhlasí 0svietení


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 16:58 avatar
Tvoja argumentácia je v troskách . Započni opakovanie bludov .

Znepokojivé správy pre Gejrópu!!!! Bez nás pomrznete!!!!!!

Loď FORTUNA, ktorá mala pracovať na veľkolepom diele Nord Stream 2 opustila miesto pokládky potrubia a pláva preč.

                         

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


44.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 17:03 avatar
edo SS sa zasa zhovaďuje


45.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 9. 2020, 17:06 avatar
Nemecko bude pokračovať vo výstavbe plynovodu Nord Stream 2

iz.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 18:38 avatar
Presne tak a bude a bude a bude             


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 9. 2020, 16:22 avatar
Za kampaň umyvania ruk môže vyrobcovia mydla a dodavatelia vody . Mydlo vodo bizis        
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:26,  33, ........ môžeme aj duby váľať. Dnes sa nezakazuje nikomu pracovať, ani v sobotu a ani v...
dnes, 03:12,  Pribudli... *51*52*53*54*39
dnes, 02:08,  Zvierata Boh sudiť nebude, to je taký pud, alebo čo. Človek vie dobre čo robí a ma aj...
dnes, 02:00,  Ale sranda je že pobludili aj zvieratká...
dnes, 01:57,  Edo veru, celý svet je už pomaly Sodoma a Gomora........Boh ľudí takto nestvoril....Oni...
dnes, 01:49,  Ondro veď to píšem keď ich boh chce trestať a súdiť ja mu nebránim , keď ich takých...
dnes, 01:46,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122361244_4371754562851019_5951690858296958742_n....
dnes, 01:42,  Edo, ani ja ich nesúdim, Božie Slovo ich súdi. Oni samozrejme nemusia eriť v Boha, ale je...
dnes, 01:42,  Z domova Veľa práce s náhodami „Najprv ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom s...
dnes, 01:35,  No to čo si to ten pápež zase dovolil??? Je on vôbec katolík?*13*13*13 Chromík už je...
dnes, 01:33,  Príde Krištof a zase bude o kus pápežskejší *13
dnes, 01:32,  Osobne neviem posúdiť či treba lesbičku či geya trestať upáliť alebo vyvrhnuť na okraj...
dnes, 01:25,  Ondrej ja nepíšem či je to správne ani či je to proti bohu alebo biblii. Iba som odcitoval...
dnes, 01:20,  To je proti Bohu. Je ine to tým ludom tolerovať, nech si doma robia čo chcú....Tí ľudia by...
dnes, 01:19,  Americké úrady začínajú vyšetrovať nedávno zverejnené e-maily ohľadom obchodných...
dnes, 01:09,  Hoaxy a podvody - Polícia SR HOAX: POLÍCIA NIE JE OPRÁVNENÁ POKUTOVAŤ NENOSENIE...
dnes, 01:03,  “Sú božími deťmi a majú právo na rodinu”, citujú pápeža svetové médiá. Podporu...
dnes, 00:59,  (všimol si aj na Slovensku trpiaci ruský emigrant Jevgenij Paľcev). Donald sa po zhliadnutí...
dnes, 00:57,  Papež by mal čitať Božie Slovo.... Božiu pravdu zamenili za lož a korili sa a slúžili...
dnes, 00:57,  Reku starý kolchozník Lukašenko sa vzorne stará o bieloruské sady!!!! No a potom sa naši...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(190 365 bytes in 0,373 seconds)