Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rozvod mě vyřadil z komunity věřících. Přesto se chci dostat do nebe...)))

24
reakcií
1513
prečítaní
Tému 9. februára 2012, 18:46 založil Rachel.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Rachel žena
   9. 2. 2012, 18:46 avatar
Dobrý den,
moje první manželství bylo oddáno v římskokatolickém kostele a trvalo deset let. Po čase jsem vstoupila do druhého manželství, které je perfektní a hluboké — avšak přineslo nepříjemnosti v podobě zákazu svátostí a vyřazení z komunity věřících. Chápu jasně těžký hřích bez možnosti zpovědi. Jsem v roli jakéhosi kostelního turisty. Po zjištění, co obnáší katolický rozvod, jsem si řekla, že do toho nejdu. Celá situace je bludný kruh. Co poradíte bývalé poměrně dobré křesťance, která nechce být pouze pozorovatel, ale aktivně svést boj o volná místa v nebi? Marie“

odpoveď /rada:
Pokud tomu správně rozumím, tak nebe je nějaké velmi malé místo, kam si nemůže odejít jen tak někdo, kdo si zrovna umře. A jestli to dobře chápu, tak k tomu, aby se mrtvý člověk do nebe dostal, musí ještě zaživa dodržovat mnohá pravidla, jež jste Vy svým druhým manželstvím zásadně porušila. No nevím. Vzhledem k faktu, že v komunitě věřících – z níž jste byla poněkud nemilosrdně vyloučena – zůstalo ještě mnoho lidí, kteří si nové manžely nepořizují, a daná pravidla tudíž neporušují, dovoluji si tvrdit, že Vaše šance na získání volného nebeského místa jsou spíše mizivé.

Vím, asi je pro Vás velmi obtížné vzdát se Vašeho vytouženého nebe. Avšak vzhledem ke krutosti lidí, kteří Vás vyloučili ze spolku věřících, Vám nic jiného stejně nezbude.

ALEX DOLEŽALOVÁ HROUZKOVÁ


9.
označiť príspevok

kolac
   9. 2. 2012, 19:19 avatar
Rachel.A čo bolo príčinou rozpadu prvého manželstva, znie moja otázka.? Buch zabalím prvé manželstvo nech sa tam naše deti z prvého manželstva vyváľajú v tvojich troskách a buduj nové, ktoré bude trvať nanajvýš ..... rokov.


2.
označiť príspevok

feex8 muž
   9. 2. 2012, 18:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   9. 2. 2012, 18:51 avatar
Rejčl, ty si Češka, kua to jsem nevjedel, miluju Češky.


5.
označiť príspevok

Rachel žena
   9. 2. 2012, 18:55 avatar
nie som česka ..ale česky rozumiem  


6.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   9. 2. 2012, 18:55 avatar
Tak jsi pak Alex Doležalová, nebo ne?


7.
označiť príspevok

Rachel žena
   9. 2. 2012, 18:57 avatar
cumel ..názory k téme a nerieš mňa..nie som A>D. ))   


8.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   9. 2. 2012, 18:58 avatar
nemúžu mit názor, neumím po česky.   


4.
označiť príspevok

Rachel žena
   9. 2. 2012, 18:54 avatar
pokračovanie odpovedi
Ale nevěšte hlavu – určitě znáte pravidlo, že když se zavřou jedny dveře, otevřou se jiné. A tak když už nemůžete být dobrou křesťankou, můžete být třeba dobrý člověk. A protože jste žena, tak pro Vás asi bude nejjednodušší, když budete svému druhému muži dobrou manželkou. Víte, taková dobrá manželka musí také dodržovat mnohá pravidla, tudíž se nebojte – o svou potřebu žít podle daných pravidel určitě nepřijdete.

ALEX DOLEŽALOVÁ HROUZKOVÁ
www.reflex.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

na to, že dobrá manželka musí dodržovať "mnohé" pravidla, som založila zému zvlášť. 
Súhlasí feex8


10.
označiť príspevok

sta2rky muž
   10. 2. 2012, 15:15 avatar
Ak existuje nebo určite sa do neho dostane každý, veď Boh je láska, ale mám obavy že žiadne nebo nejestvuje. To čo vám katolíci sľubujú, nik negarantuje, či prijímate sviatosti alebo nie.


11.
označiť príspevok

fajer
   10. 2. 2012, 16:59 avatar
miesta v nebi je dosť,lebo je tam nuda,všetci sú v pekle...


12.
označiť príspevok

starec muž
   10. 2. 2012, 17:29 avatar
Viera nie je viazaná na žiadne miesto.Veriť môže človek v paláci,aj v chatrči.Nie je obmedzená na nejaký kostol.Môže nejaký farár zakázať človeku,aby veril? Našťastie náboženskí vodcovia už nemajú takú moc,ako kedysi,aj keď niekde je ich vplyv ešte veľmi silný.Každý človek má svoje vedomie,je jedinečný a nikto nemôže zomrieť za neho.Každý musí zomrieť sám a prežiť si svoj koniec.Tak aj sám má právo veriť vo svoje nebo bez toho,aby mu do neho nejakí samozvanci bránili vstúpiť.


13.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 2. 2012, 00:19 avatar
Starec,
v podstate súhlasím s Tvojou reakciou. Nepozdáva sa mi však Tvoje tvrdenie, že nikto nemôže zomrieť za neho/iného. História ľudstva totiž pozná milióny prípadov obetovania sa za životy iných...


14.
označiť príspevok

starec muž
   11. 2. 2012, 07:18 avatar
Kasafran,myslel som to tak,že každý žije svoj život a aj smrť je osobná.Aj nebo nepatrí nikomu živému,nie je ničím majetkom,preto akým právom nejaký človek chce rozhodovať o tom,čo mu nepatrí? Ľudia radi odsudzujú a stanovujú rôzne pravidlá,ale sú nedokonalí a preto aj zákony sú nedokonalé,jednoducho povedané na H...Je zvláštne,ako tomu ľudia uverili,že nejaký človek má moc nepustiť ich do neba,od ktorého ani sám nemá kľúče a ani nevie,kde to vlastne je.


15.
označiť príspevok

pomocnik muž
   13. 2. 2012, 12:23 avatar
Skutočne platí "Čo Boh spojil, človek nerozdeľuj". Avšak vykladá sa to nesprávne, následkom čoho vzniká mnoho zla.

Čo Boh spojil - znamená, že medzi dvoma ľuďmi vznikne čistá láska. To nevznikne medzi kýmkoľvek. Sú to vždy ľudia, ktorí nesú predpoklady, že medzi nimi vznikne harmonický, nádherný, dlhodobý vzťah.

Ak sa dvaja zoberú z vypočítavosti alebo len čisto pre niečo pozemské, znamená to, že ich Boh nespojil. A to aj vtedy, ak ich zosobáši farár. Je to vôľa týchto dvoch ľudí, čo sa tak spájajú, nič viac. Skôr či neskôr sa to nesprávne medzi nimi prejaví, dlhodobá harmónia tam vzniknúť nemôže. Z pohľadu Zákonov Stvorenia, sa na takýto vzťah treba pozerať ako nemravný, a je lepšie pre oboch, ak dôjde k rozvodu. Ak dvaja ľudia necítia k sebe úctu, jeden si nedokáže vážiť druhého, nemali by žiť spolu.


16.
označiť príspevok

winry žena
   13. 2. 2012, 21:20 avatar
hmm..ja mam tajnu dohodu, isty cirkevny hodnostar by ma z kostola uz davno hnal..
ale ktosi mi povedal, ze je vsetko ok..normalne sa spovedam, chodim na prijimanie a som po rozvode...sialene, no tak je.
Nemam rozvod od cirkvi, ani ho neziadam, nech si cirkev zije svojimi zakonmi, ja poslucham ine...na ktore oni zabudaju...


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 2. 2012, 21:28 avatar
winry..rozvod musí potvrdiť fara ?


18.
označiť príspevok

winry žena
   13. 2. 2012, 21:31 avatar
Ak chcemmat pravoplatny rozvod podla svojej viery, tak ano...lebo som uzavrela sobas v kostole..no mne je to jedno, kym som sama, tak to neriesim, a v podstate sa sama chystam byt az do smrti )


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 2. 2012, 21:34 avatar
a aj keby si nebola,..predsa nie je pravidlo že musíte mať svadbu a keby aj, nemusí byť v kostole.. Nemôženm si pomôcť, mne čím ďalej tým viac cirkev začína pripomínať stredovek., ja ju už beriem len akosi symbolicky po tej sakrálnej stránke...).


20.
označiť príspevok

winry žena
   13. 2. 2012, 21:45 avatar
nie su vstci taki, no je ich dost.....velmi tuzim spojit Boha a cirkev, velmi..


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 2. 2012, 21:47 avatar
chceš vstúpiť do kláštora ?


22.
označiť príspevok

winry žena
   13. 2. 2012, 21:49 avatar
To nie, ani by ma tam nevzali...neviem co spravim, pretoze sa bojim...uvidim casom, ci nieco zmozem...
Súhlasí Ónya


23.
označiť príspevok

Silwerman muž
   16. 2. 2012, 18:55 avatar
Som kresťan, som tiež rozvedený, a znovu som sa oženil. Dlho som žil sám s mojimi deťmi. Ale keď vyrástli a zložili si svoje rodiny, niečo som postrádal vo svojom živote. S deťmi mám každodenný kontakt, lebo majú svoje živnosti v priestoroch mojej firmy,mám vnúčatá, s ktorými prežívam krásne chvíle na chalupe, ale to všetko mi nenahradí manželskú lásku a porozumenie.
Nie som katolík a v mojej cirkvi som starší zboru. Myslím si, že Pán Boh netrvá na tom, aby sa udržiavali umelé vzťahy, kde nie je láska a porozumenie, kde si manželia nevážia jeden druhého. Môj pán Boh je Bohom lásky. A s tým zväzovaním a rozväzovaním je to podľa mňa inak. Ak Pán Boh chce aby to manželstvo bolo bolo naplnené láskou, tak tú lásku ľuďom dá, ak o ňu usilujú. Nie rozchod je hriech, ale hriechom je úprimne sa neusilovať zachovať to, čo Pán Boh nám dal. Hriechom je ľahostajnosť. Ja som sa po dlhých rokoch samoty znovu oženil. Moja manželka nebola veriaca. A som teraz presvedčený, že to bola vôľa Božia a že moje manželstvo je požehnané. Moja manželka spoznala Pána Ježiša, odovzdala mu svoj život, dala sa pokrstiť. Som presvedčený, že Pán Boh nasmeroval naše cesty tak, aby sme sa stretli. Takže milá winry, rozmýšľaj, či je správne to, že Ti Tvoja cirkev odmieta spoveď atď. Pán Ježiš prišiel na tento svet, aby zachránil hriešnikov a nie spravodlivých. Modli sa v pokore a úprimnosti svojho srdca a On Ti odpustí, ak máš pocit viny. A s tou spoveďou to tiež vidím inak. Nikde v Písme Svätom nie je napísané, že sa nemôžeš vyspovedať Ak Ťa nechce vyspovedať farár, obráť sa na svojho spolubrata,alebo sestru, ktorým ôveruješ a vyspovedaj sa im. Ver mi, že je to rovnako platná spoveď. To iba RKC vo svojom cirkevnom učení stanovila, že spovedať sa budete farárovi. A to nevyplýva z Písma. Aká to je cirkev, ktorá nemá zľutovanie nad hriešnikom ? To je trochu divná interpretácia Písma. Pán Ježiš prišiel, aby zachránil "to, čo bolo zahynulo."
On je milostivý a milosrdný. Čo v tomto prípade o Tvojej cirkvi sa nedá povedať Ak Ti Tvoja cirkev odmieta poskytnúť to, čo Ti podľa Písma hlavne poskytovať má, choď tam, kde Ti neodmietnu účasť na spasení. Pouvažuj.


24.
označiť príspevok

Silwerman muž
   16. 2. 2012, 20:50 avatar
Ospravedlňujem sa, veta mala znieť : "Takže milá Rachel........." Prepáčte, poplietol som meno, I keď nakoniec môže porozmýšľať aj Winri....


25.
označiť príspevok

Ónya žena
   16. 2. 2012, 21:00 avatar
ja iba toľko , že ten článok písala pani ALEX DOLEŽALOVÁ HROUZKOVÁ ))..ehm,..čo sa stane keby to na spovedi nepovedala že je rozvedená ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:02,  251- áno Tull. Som rád, že sa tuná nájdu aj diskutéri, ktorým sa neťaží poštudovať...
dnes, 18:58,  Možno jej tie boky rozšírili špecialisti neonacisti na zem a veku ako ten nos a pery Zem...
dnes, 18:56,  Je to taký žartový članok až by mohol mať človek pocit že POL POT , Mao cetung či Stalin...
dnes, 18:55,  (1) Mil@níčko, vzhliadnutím tejto fotky našej pani prezidentky som zažil dve prekvapenia:...
dnes, 18:52,  Ty náš antislävän*13*13*13
dnes, 18:51,  Nemýlil som sa prvý agent štb FERO dorazil . Argumentačne zlyhal , lebo žiaden argument ani...
dnes, 18:46,  Nejaký človek ktorý by si so mnou písal o protestantskej Kresťanskej viere? Ak chcete tak...
dnes, 18:43,  (12) Era, čo sa týka charakteristiky Dosvieteného uvažovania a vyjadrovania, potom si trafil...
dnes, 18:41,  Ja som zaspala, Dj. *21
dnes, 18:38,  Uvedomil som si. *04
dnes, 18:38,  (1) Mil@níčko, vo väčšine prípadov je to možno aj "svätá" pravda, ale vedz a...
dnes, 18:37,  Tak to potom premení celú situáciu. *04
dnes, 18:37,  A čo keď je to muž baba? :)
dnes, 18:37,  Tichá domácnosť, že? .. =}}
dnes, 18:33,  (12) Dosvietený, nože prezraď, či sa Ti podarilo aspoň ako-tak ukojiť ten svoj stále...
dnes, 18:31,  Žena zachová len to tajomstvo, o ktorom nevie, muž zachová tajomstvo aj keď je ožratý !!!
dnes, 18:23,  Najväčšie zlo pochádza z toho zla, ktoré považujeme za dobro.
dnes, 18:13,  Nacizmus pochádza z Nemecka ale východného *13*13*13*13 Aj Marx
dnes, 18:12,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/117234961_775229189974970_2540244361118680960_n.jpg...
dnes, 18:04,  Až sedem z desiatich najsledovanejších pobaltských rusko-jazyčných YouTube kanálov je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 615 bytes in 0,388 seconds)