Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rozumné vysvetlenie

156
reakcií
2506
prečítaní
Tému 10. marca 2016, 08:36 založil mamaleone.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 11. 2017
3
25. 05. 2013
40
11. 03. 2013
22
 
 


1.
označiť príspevok

mamaleone muž
   10. 3. 2016, 08:36 avatar
Čítal som článok od Jozefa Banáša o tom prečo Kotleba uspel vo voľbách, pre mňa zrozumitelne povedané, tak aby to pochopil aj obyčajný človek

www.parlamentnelisty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk../Kotlebu-volili-slusni-no-zufali-ludia-Analyz...


2.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 08:57 avatar
Súper názor, ako keby mi z duše hovoril...Preposlať celému národu a aj celému aparátu od Kisku až po posledného poslanca v SNR a v každej strane!!!
Súhlasí mamaleone, Mierotvorca


3.
označiť príspevok

mamaleone muž
   10. 3. 2016, 09:13 avatar
jediný človek ktorý to vie povedať aby to rozumel aj sedliak, nie nadarmo je jeden najčítanejší spisovateľ.
politológovia by mali vrátiť školné a isť na kurz k pánu spisovateľovi vrátane mesežnikova
Súhlasí bystrik, Scarlet666


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 09:24 avatar
Ale pochybujem, žeby to pomohlo, keď oni si stále myslia, že oni to vedia ešte stále lepšie!
Súhlasí mamaleone, Mierotvorca


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 13:03 avatar
By ma zaujimalo, preco ten link blbne,ved tam nie su ani specialne znaky
www.parlamentnelisty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 13:24 avatar
Mne ide v pohode...


28.
označiť príspevok

Karola žena
   10. 3. 2016, 13:19 avatar
s týmto sa s Banášom stotožňujem :
" Problémom Slovenska nie je Kotleba, on je len reakcia na neriešenie problémov. Som posledný, kto bude obhajovať Kotlebu, ale som prvý, kto bude obhajovať pravdu. Alebo aspoň ju hľadať. Po voľbách som šokovaný z kľúčového faktu, v dôsledku ktorého nevidím budúcnosť Slovenska optimisticky. Sme jediná krajina na svete, v ktorej keď tesár nevie zatĺcť klinec, nadávame na kladivo!!!
Kotleba je len dôsledok neschopnosti, ignorantstva, sebectva a pýchy etablovaných politikov. Je úplne jedno, či sú ľavicoví, alebo pravicoví. ...")


5.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 09:28 avatar
Nuž iba sa vytešujete, lebo vám zahral na dušu......ale : Kollára a Matoviča -podobné percentá ako Kotleba , nevolili ľudia zo zúfalstva ? Prečo to nie je aj o nich ? Most híd nevolili ľudia iba preto že sú istej národnosti ? Nie je objektívny Banáš a prihrieva si svoju spisovateľskú polievočku......Nie je ani on žiadne neviniatko, prečítajte si o ňom kde všade v politike bol a čo robil..........Banáš je taký ako vy, to ču neustále proti všetkému v závetrí frflete, je to len krčmové búchanie do stola. Už som to písal, ale som si 100% istý že ak by Kotleba bol rovno premiérom, tak po istom čase budete pindať aj naňho, presne tak ako teraz na iných. Je to zrejme preto, lebo nemáte ani reálnu potuchu o čom služba politika alebo všeobecne vedúceho pracovníka ktorý má zodpovednosť, je.
Súhlasí veriaci-4


6.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 09:32 avatar
Ach majko, tu nie je teraz podstatné, že kto to napísal, ale čo napísal, ale niekomu tu opäť je niečo vôbec vysvetľovať, on vždy len to svoje, zas a zas...!

A to by sa videlo, ak by bol on, nie čo ak, potom, ajajaj...
Súhlasí mamaleone


7.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 09:33 avatar
je opäť niečo zbytočné vôbec vysvetľovať...
Súhlasí mamaleone


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 09:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 10:55 avatar
A kedy bol poslednýkrát v Čechách, ak vôbec bol v Čechách, kedy, lebo z toho je vidno, že buď tam dlho alebo vôbec nebol, lebo inak tu by nepísal také koniny a sprostosti, že ako sú oni vraj na tom lepšie!


13.
označiť príspevok

mamaleone muž
   10. 3. 2016, 10:56 avatar
8 vidím že vieš čo bolí slovákov , vidím že aj chyby vieš pomenovať ale aj tak budeš obhajovať tých zlodejov ktorí do teraz vládli budeš miešať čechov medzi slovákov, to sa nedá porovnávať ale aj tam (v čechach) je velký odpor k nato a k eu ale ty ako dobrý slovák budeš stale iba to svoje , hladať chyby na tom druhom, to že tu mame chudobu aka nebola za prvej republiky to že máme nezamestnaných ako nikdy pred tým, to že mame cigánskych darmožráčov ako nikdy pred tým, to že nám populáciu iba cigani držia nad hladinou to ťa nezaujíma , o tom hovoríme a pre toto by sme mali držať spolu aby sa to zlepšilo ale ty budeš nadalej iba to svoje , naozaj sme rozhádany a nikto nas už nedá do kopy lebo jeden čihý a druhý hota , nevieme držať spolu ako národ , ešte aj ten cigán vie držať spolu , ked sa bijú dvaja cigani a ty ich ideš rozdeliť aby sa nebili tak sa v tom momente prestanú biť a zbijú teba lebo si sa do nich postaral , lebo držia spolu ale slovák slováka by utopil najradšej v lyžičke
Súhlasí bystrik, Scarlet666


30.
označiť príspevok

Karola žena
   10. 3. 2016, 13:26 avatar
5,..ale majú ľudia reálnu predstavu o čom je práca politka, či ved. pracovníka, ktorý má zodpovednosť..sami ju dokonca vykonávajú, prečo si myslíš že nikto nič nevie a ničomu sa nerozumie ? ..to by bolo na inú a dlhú debatu ,))

..za to ty majko zrejme nemáš reálnu potuchu o tom, ako ľudia na SK žijú,..živorťia ..tiež asi nemáš reálnu potuchu , že na SK nič nefunguje tak ako by malo,...atď, je toho veľa,...obrazne " sýty hladnému neverí " ..a to je tvoj prípad..))
Súhlasí bystrik


33.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 14:23 avatar
Mýliš sa, ale to u teba nie je novinka. Som si istý že tzí čo tu najviac pindajú v živote neriadili okrem auta nič, vidieť to totiž z ich príspevkov a na to netreba byť génius. Ja mám reálnu predstavu ako tu žijú ľudia, prečo si myslíš že nie ? To že ja som asi lepšie zabezpečený je iba a iba moja šikovnosť a myslím tým odbornosť, ja nie som ani privatizér ani podnikateľ ani politik a mám širokú rodinu s rôznou životnou úrovňou a tak viem o čom píšem. U nás sa totiž stalo zvykom sa za svoju situáciu sťažovať na druhých, bez štipky sebareflexie. Ak sa ja môžem mať relatívne dobre v tých istých podmienkach v ktorých ostatní iba vyplakávajú a sťažujú sa, tak asi čím to je ?


42.
označiť príspevok

Karola žena
   10. 3. 2016, 15:15 avatar
33,..ale nehovor :D ..by si sa sa čudoval ..ale moje povolanie je také, kde vidím do vecí o ktorých sa tebe ani nesníva ..D ,..a mne je takých pánov frajerov ako ty ľúto.. ; ,..v poriadku že si spokojný a zabezpečený, ale tu sa bavíme o nespokojných, až zúfalých.. a ty ma nepresviedčaj, že sú to len veční sťažovatelia si na niečo,. proste na SK sa žije veľmi zle pre priemerných ľudí priam ťažko..samé zákazy, príkazy, obmedzenia a tď,.,plus nenormálna byrokracia, plus zdieranie na každom kroku atď.. ..absolutne si nepochopil súvislosti hlavne tie sociálne i ekonomické, ktoré ľudia už nevládzu uniesť, opakujem "syty hladnému neverí"..ak nezažil tak nemudruj,...je to len tvoj subjektívny pohľad..nemôžeš porovnávať seba s tisícmi iných ľudí..nie každý je v situácii ako ty, nie každý má potenciál byť šikovným tak ako ty, nie každý má prácu a nájsť si ju je od istého veku nemožné..nie každý má kapitál aby podnikal a pod, ...nie každý má úplnú rodinu a nie každý súhlasí s chorým systémom v ktorom žije ...a žiadny zvyk "pindania",. len taký ako ty sú práve tie typy, čo vskutku nevidia ako sa na SK žije..


49.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 17:01 avatar
Nuž ak tu niekto nechápe, tak si ty......kto môže za to že niekto "nemá potenciál", nemá prácu,neúplnú rodinu atď ? Európska únia a NATO ???????    Ja beriem to že v živote treba mať aj trochu šťastie, ale to sadá v drvivej väčšine tam kde sa niekto o čosi aj snaží.....Kto môže za to že niekto nie je schopný urobiť si strednú odbornú školu, vysokú školu, zniesť momentálne horšie podmienky na začiatok ? Chcem tým povedať že niekto bol a je v mladosti lenivý, nič nedosiahol, nič sa nenaučil a teraz iba pindá a obviňuje celý svet za svoj stav.......Ja som nemal v ničom nejaké zvláštne podmienky a ako je teda možné že som napriek tomu ako píšeš nefungujúcemu systému, niečo dosiahol ? Ak sleduješ trochu čo píšem , tak ja nikde netvrdím že je u nás či vo svete všetko v poriadku, ale kritizujem adresne a hlavne sa snažím aj navrhnúť ako to robiť lepšie . Pridať sa na stranu sťažovateľov je strašne lacné.


50.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   10. 3. 2016, 17:07 avatar
49/ Majko tvoj egocentrizmus je chvalihodny ale neexistuje nic na svete co by ta mohlo viac obmedzit!A vies štat nieje mat cukraren!haha


51.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 17:11 avatar
Byť zodpovedný za svoj život a z neúspechov neobviňovať celý svet okolo je egocentrizmus ????? Vôbec nechápeš o čom píšem.


52.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   10. 3. 2016, 17:13 avatar
51/ Ja denne zarobim svojmu sefovi cista ruka 200eur s toho mi da 20eur pretoze ma styky a zakazky,furt nechapes??? A mozem sa aj pojebat...
Súhlasí Scarlet666


53.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 17:28 avatar
A tvoj šéf nemá s prácou ktorú robíš žiadne výdavky ? Nemá náklady ? Bežne sa stretávam s tým že ľudia si mýlia tržby so ziskom........ 


54.
označiť príspevok

Karola žena
   10. 3. 2016, 19:36 avatar
49, ..ale majko , v každej spoločnosti existuje jak vzdelanostný , tak intelektuálny rozdiel, .. posudzovať to takto ako ty, je vrcholne neobjektívne , ..je reč o nespokojnosti národa..o zúfalstve, nakoľko systém ľudí zbedačil,.ak si nepochopil, ..ľudia majú doterajšieho chorého sociálneho a ekonomického systému plné zuby..aj oni sa snažia zlepšiť čo sa dá, ...len majú v tomto systéme zviazané ruky.. čo ty si zrejme nikdy nepoznal , bo by si hovoril inak...nuž boli voľby a ľudia podporili svojimi hlasmi aj tú stranu v ktorej vidia nejakú nádej na zmenu...a nacizmus a fašistu v Kotlebovi nevidia;... ja som Kotlebovcov nevolila, ani nemám k nim nejaký kladný vzťah...ale mám na to celé hysterčenie okolo Kotleby svoj názor.

Napokon Kotleba podal trestné oznámenia za ohováranie "fašista"..myslíš si, že ak by sa cítil byť fašistom, že pôjde sám proti sebe ?
A k tomu vzdelaniu, choď na ÚP a uvidíš koľko VŠ rôznej vekovej kategórie , a koľiko remeselníkov je nezamestnaných ,..ty opäť len porovnávaš seba s inými, ale slovákov je cca 5 milionov vieš..
Súhlasí Wolfe


47.
označiť príspevok

Karola žena
   10. 3. 2016, 15:38 avatar
33,..ešte som zabudla dodať..že napr. Kotlebovu stranu volili ľudia aj vzdelaní a finančne v poho,..žiadni nacisti, takí čo by podľa teba mohli byť realtívne spokojní so všetkým..ako ty, ,..ale to nie je len o tom, ..ľudia sú nespokojní okrem iného s týmto chorým systémom..s tým bordelom čo sa tu deje, ..že tu vládnu oligarchovia, legálna zlodejina, každý každého z pozície "sily okráda,.. otrokárstvo..no veľmi veľa, i tzv,. nespokojnosť so zákonmi, ktoré sú stavané proti občanovi a celkovo / systémom, donútila ľudí rozhodnúť sa tak ako sa rozhodli..)


9.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 09:48 avatar
Nie je zbytočné vysvetľovať, práve preto že niektorí ľudia majú zjednodušené videnie a nedokážu domýšľať dôsledky. Podlož mi nejakými dôkazmi, vierohodnými odhadmi že pre Slovensko je dobré : vystúpiť z NATO, vystúpiť z EU, zaviesť slovenskú korunu. Pokial to nie je podopreté faktami je to iba čistý a nebezpečný populizmus, lebo nič nehovorí o tom čo ako a kde treba budovať, je to iba rúcaní všetkého....
Súhlasí veriaci-4, Wolfe


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 09:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 10:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 10:59 avatar
A čo máme z toho, že sme EU a NATO, že tam prispievame obrovskými sumami, že tam môžeme byť, akurát to, že máme diktát ako pred tým, že naše hospodárstvo už takmer nie je, to máme z toho? A ak by ste chceli začať tými slávnymi eurofondami, tak ani radšej nezačínajte, tak isto voľným pohybom, lebo sme v rici, a to preto, že sme tam!

A mimo iné, ako nás chráni to NATO, to by som tiež rád vedel?


15.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 11:14 avatar
No ani to nechápeš tak ťa asi poštípal ten komár čo roznáša Ziku.......  Česi boli historicky na tom dosť lepšie - ekonomicky myslím a čuduj sa svete, ich koruna spadla dlhodobe o cca 2koruny odvtedy čo my máme euro, kde by asi tak potom bola slovenská koruna, kolko by stál asi benzín. My sme krajina čo od EU cez fondy dostáva viac ako tam prispievame, to je fakt. Ďalšia vec je aj to, že viacero investorov a tých najdôležitejších by sem vôbec neprišlo keby sme neboli v NATO a EU priestore, takže aká by asi bola nezamestnanosť u nás ? Bojujme proti tomu čo je zlé a EU sa dá rekonštruovať aby to malo zmysel a bolo lepšie o to sa snažme a nie o vystupovanie čo prinesie iba rozpad všetkého....


16.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 11:20 avatar
To sú koniny a nič viac tiež, A majko kedy bol poslednýkrát v Česku, tak medzi ľudmi, porozprávať sa a pokecať? To by videl ten harmatanec, nehovoriac v politike, tak tiež nič nové, to isté!

Investori? To hovorí o tých, čo dostávajú 10 ročné daňové prázdniny, rôzne úľavy, kde dokonca štát prispieva ešte, to tých myslí?

Celá EU je zlá, celý ten blbý projekt, ktorý žiadnej krajine nič dobre nepriniesol, tobôž krajine ako je aj Slovensko!!!


74.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   13. 3. 2016, 01:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 3. 2016, 07:21 avatar
EU je dobrý projekt, problém je že ľudia majú slabú pamäť a hlavne u nás, nepamätajú si ako to bolo za socíku s cestovaním a podnikaním a zamestnávaním po svete. EU má teraz problémy najmä preto že má v súčasnosti trapných ľudí vo vedení EU a niektorých štátov, čo nie sú schopní dať EU správnu a reálnu víziu. Ja nemám radosť zo súčasnej situácie, lebo ja som konštruktívny typ a nie deštruktívny, ktorí sa škodoradostne vytešuje z problémov.  


17.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 11:38 avatar
Jasné, koniny......ale treba sa spýtať ľudí, dobre, ideme von z NATO ale teda ste za opätovné zavedenie povinnej vojenskej služby , manévre, cvičenia a hlavne vyzbrojenie armády aby stála za niečo ? A teda za zvýšenie všetkých daní, lebo mať dobre vyzbrojenú armádu je drahý špás......a tak by sme mohli ísť jedno za druhým, lebo to čo niektorí nechápu je, že každý čin má aj následky.......


18.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 11:58 avatar
Áno som, aby sme mali armádu bojaschopnú, teda aj brancov tak ako kedysi, nie ako dnes!


19.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 11:59 avatar
A to, čo tam prispirvame, je čo? To použijeme nato, aby sme opäť malú vlastnú armádu, ktorá je schopná boja a nie ako dnes!!!


20.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   10. 3. 2016, 12:00 avatar
17/ Majko rob zo seba laskavo zobraka sam ktory chodi zobrat do bruselu!haha Ci sme v EU alebo nie Slovenske hospodarstvo produkuje tovary a sluzby rovnako! hovorim zobraci a este mame bit nato hrdy! Si uplny idiot bez chrbtovej kosti,vies?


21.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 3. 2016, 12:16 avatar
19.20. s vami je škoda sa baviť, tuposť,naivita, primitívnosť.......


23.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   10. 3. 2016, 12:51 avatar
21/ majko neuraz sa ale Sokrates bol iny filozof ako ty a povedal" v demokracii bude chciet mat kazdy prava ako maju vsetci ostatny a demokracia im to umozni" cize ja chcem mat pravo velit ozbrojenym zlozkam SR/ seriem nato ze su to politicke prava!hahaha
Súhlasí bystrik


25.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 13:10 avatar
Naozaj, aj naopak by sa to dalo povedať!


22.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 3. 2016, 12:44 avatar
Práve, že proti nato sú rusofili, ak by tu nebolo nato, už sú nielen na ukrajine, ale aj tu. Takéto debiliny môže vytrubovať ln ten, čo má za to zaplatené peniazmi, ktoré putin odtrhol národui od úst, aby si začal budovať svoje impérium.


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 13:11 avatar
Amerikanofil nie je o nic lepsi
Amerika zas taka svata ako si ty myslis nie je...

Amerika a Rusko, jeden za 18 a druhy bez 2 za 20


27.
označiť príspevok

bystrik muž
   10. 3. 2016, 13:14 avatar
Rusofili, naozaj? A potom čo ste vy, USAfili??? 

A vás kto platí strýčko Sam? Tak debilitu som už dlho nepočul, že tu niekoho, niekto platí, kto je proti EU a NATO a je za odchod z týchto diablových spolkov!

Tu je každým kto je proti NATO a EU ihneď rusofill...To ste teda vy tupci potom dopadli a ešte dopadnete!!!


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 14:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 14:26 avatar
Vo vela veciach suhlasim, ale taktiez si zober, ze kolko sme sa kvoli EU zadlzili + snad ziaden vyznamny slovensky podnik uz nie je slovensky..
Cudzie firmy si spravili z nasich expozitury, alebo ich odkupili a zavreli, aby nerobili nahodou konkurenciu...
Súhlasí milky945


35.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 14:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 14:53 avatar
Ked si v mraze, prezijes v pohode, namocis sa do tepleho bazena, tak uz potom je bezpecne ostat v tej teplej vode, nez sa vratit naspat na i ked na mraz, ale do sucha, pretoze uz je neskoro..


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 14:58 avatar
Keby nebola vojna, tak by sme nemuseli "dakovat" ani tym Rusom..

"Proste taky je svet a silnejsi slabsieho zneužíva......" >> Ale na Kotlebu sa poukazuje prstom... to je fakt vtipna logika...


41.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 15:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 15:18 avatar
41 Suhlasim so vsetkym, az na prvu vetu..
A tym, ze suhlasim, zarovej prvu vetu aj vyvraciam...
Súhlasí veriaci-4


45.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 15:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 15:31 avatar
Ja viem, ze kotleba nie je ziadna zachrana, nie je o nic lepsi ako vsetci politici..
Len ma stve, ze kazdy si rychlo zameta pod kobercek a prstom ukazuje na ineho..
Niekedy je to najlepsi sposob , ked sam chce nieco skryt.. poukazat na nejaku inu aferu


39.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 3. 2016, 15:02 avatar
Veriaci 35, veľmi riýchlo sa vieš zmieriť s tým aký je svet, hlavne keď ty si ten dobrý / spravodlivý, hlave keď ty si ten na správnej ceste.
EU nás trochu zneužíva, to si trafil dobre. Len hádzať vinu na rusko kvôli tomu je trochu hlúpe. Môžeme si zato sami, lebo sme po revolúcii veľmi rýchlo opustili RVHP a vzťahy, ktoré boli v rámci nej vybudované. Vzdali sme sa RVHP, otvorili sme vnútorný trh v hlúpej nádeji, že to je správca cesta. Trt makový. To bola cesta, ktorá viedla k tomu, že sme stratili odberateľov / trh na východe a vo vlastnej krajine sme nedokázali konkurovať západu.
Súhlasí Wolfe, Grofik šrobik


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 15:06 avatar
Ja ze sa mu zo 4 zvysila cislovka na 35, az potom som pochopil, ze ide o cislo prispevku  


43.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 15:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   10. 3. 2016, 16:40 avatar
43/ Ze zodpovednost!!!!hahahahah potom aj srat na hajzli ako politici seru na nas je zodpovednost!ha


32.
označiť príspevok

dorota
   10. 3. 2016, 14:13 avatar
na fakte, ze si volili zlo to nic nemeni. su spoluzodpovedni.


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2016, 14:54 avatar
Kto volil dobro?    
Pobavila


55.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 3. 2016, 21:53 avatar
(1) Mamaleone,
Banášov článok som si so záujmom prečítal aj ja a vítam ho ako obohatenie popisu príčinných súvislostí, ktoré doviedli našich občanov a spoločnosť do súčasnej povolebnej patovej situácie...
Okrem viacerých jeho myšlienok sa mi páčia aj tieto jeho konštatovania zo záveru článku:

"...Odmietam Kotlebovo velebenie Slovenského štátu. Bol to vazalský štát v područí Hitlera, ale... Potom by sme museli zákonom zakázať vedúcu silu, ktorá za tohto štátu, ktorý poslal na smrť šesťdesiattisíc našich občanov, vládla a tou bola katolícka cirkev. Prezidentom bol dokonca farár. To by sa Kotlebovi asi nepáčilo. Rovnako by sme museli kategoricky odmietnuť naše štyridsaťročné moskovské vazalstvo a zákonom zakázať komunistickú stranu. Ak by sme to spravili, riskovali by sme, že o dvadsať rokov budú naši potomkovia kategoricky odmietať naše dnešné vazalstvo. A po tomto dnešnom možno ďalšie – moslimské... Odmietam Kotlebovo spochybňovanie holocaustu, ako aj jeho rodinkárstvo. Odmietam jeho znevažovanie Slovenského národného povstania. Možno má ešte dosť iných odmietnutiahodných vecí, ale nie som ten, kto má právo súdiť, a tak svoj výpočet odsudkov zastavím a sústredím sa na Kotlebove oficiálne predvolebné návrhy tak, ako som ich našiel na stránke jeho politickej strany:

1. Zatočíme so zlodejmi v bielych golieroch! (Súhlasíte?)
2. Zatočíme s príživníkmi v osadách! (Súhlasíte?)
3. Preč z NATO! (Ak sú politici presvedčení, že väčšina Slovákov je za zotrvanie v NATO, dá sa o tom presvedčiť a usvedčiť Kotlebu jednoducho – urobiť referendum alebo aspoň prieskum verejnej mienky. Nikto zatiaľ s takouto myšlienkou neprišiel. Prečo?)
4. Preč z EÚ! (Platí to isté, čo v prípade NATO. A sú si politici istí o našej vôli byť členom EÚ (najmä od začatia migračnej krízy), je tu možnosť rovnaká, akú majú občania Veľkej Británie - referendum. Briti ho môžu mať - my nie? Prečo?)
5. Sociálna politika na princípe zásluhovosti – čiže dať ľuďom namiesto dávok prácu. (Súhlasíte?)
6. Založenie domobrany. (Domobranu majú aj Švajčiari. Označuje ich niekto za fašistov?)
7. Obnovenie potravinovej sebestačnosti.(Ten istý cieľ vyhlásil aj minister Jahnátek. Je preto fašista?)
8. Obnovenie slovenskej koruny. (Svoje meny majú Veľká Británia, Poľsko, Maďarsko, Česko a ďalšie štáty. Sú preto fašisti?)
9. Zastaviť mediálne vymývanie hláv. (Ak niektoré mainstreamové médium chce dokázať opak Kotlebovho – a v tomto prípade i môjho tvrdenia – môže to urobiť okamžite! Zverejniť tento môj komentár.)..."


56.
označiť príspevok

asmodei muž
   11. 3. 2016, 08:02 avatar
(55.) Tie jeho predvolebne sluby su iba frazy, zatial som nepostrehol ziadne konkretne podrobnosti ako by to chcel zariadit
1. kludne - ale ako?
2. kludne - ale ako?
3. nie.
4. nie.
5. nerealizovatelne kvoli neunosnosti pre stat.
6. kludne na baze dobrovolnosti - co pravomoci?
7. kludne, no myslim si ze je to tazko zrealizovatelne bez nutnosti likvidacie zahranicnej konkurencie.
8. nie.
9. sam Kotleba je medialne vymyty - konkretne odchovany na konspiracnych teoriach zivenych alternativnymi mediami.
Súhlasí rose.madder


57.
označiť príspevok

bystrik muž
   11. 3. 2016, 08:36 avatar
Joj truhlík DF, žeby opäť si nekopol!

A teraz k tým bodom:

1: áno...načo máme súdy, prokurátorov a políciu potom? Ak sa dokáže, že áno, zatvoriť a majtok nech prepadne štátu, aby iný si to veľmi rozmyslel, že či aj on chce takto dopadnúť.

2: áno - Dať im prácu a konečne ich naučiť, že nič nie je zadarmo, Práce je dosť a všade, aj pre nich, len im ju treba dať.

3: Áno. Akurát čo z toho máme, že odvádzame obrovské prostriedky do tohto spolku, ktorý v pohode vystačí nato, aby sme opäť mali bojaschopnú vlastnú armádu.

4. Áno, Už včera bolo neskoro. Diktát a nič viac, kde sa odvádzajú tiež obrovské prostriedky, z ktorých by sme dokázali urobiť viac!

5. Áno - kto nepracuje nech neje, už toto sme sa niekedy učili v 1. ročníku.

6. Áno, bezpochyby, pokiaľ tu nemáme pre zatiaľ bojaschopnú armádu.

7. Áno. Obnoviť poľnohospodárstvo, v tom sme boli vždy dobrí, až dovtedy, dokiaľ Čarnogurský to stopol a povedal, že nie je treba, radšej dovezieme. Už len tým, že by sa to vrátilo, by výrazne poklesla nezamestnanosť a obnovila by sa úplná potravinová sebestačnosť krajiny!

8. Áno, tu k tomu niet čo dodať!

9.Áno, Kto tvrdý, že nie, buď sa už ho má vymýty alebo je to agent tejto vymývacej propagandy, ktorá dnes pracuje na plné obrátky!


58.
označiť príspevok

asmodei muž
   11. 3. 2016, 17:56 avatar
(57.)

1. vies o tom, ze zakonodarna, vykonna moc a sudnictvo musia byt oddelene? Proti velmi tvrdym postihom za korupciu nic nenamietam.
2. aku pracu? Prace momentalne dost nie je, kazdy nemoze zametat chodniky - na to nemame dost chodnikov.
3. dnesny svet nie je o samostatnych bojaschopnych armadach v ramci malych statov, ina moznost v nasom pripade, nez je byt v NATO jednoducho nie je.
4. byt sebestacny uprostred informacnej doby globalizacie? Bez sance vsak sme exportna krajina, sami na seba by sme si nezarobili.
5. pokusy o komunizmus tu uz boli ,dobre vieme ako dopadli.
6. znova sa pytam - ake pravomoci by mala domobrana?
7. ja ti neviem, nezda sa mi ze by bolo Slovensko statom s tak priaznivymi klimatickymi podmienkami aby sme boli schopni vsetko potrebne vyrabat, opakujem - ak ochces porazit zahranicnu konkurenciu?
8. horko by si zaplakal, keby sa to stalo, samozrejme ak len nie si ekonomicky migrant - dhry slovak, ktory sa bije do hrude ale pracuje v Nemecku.
9. nikdy ma ani len nenapadne podporit myslienky cloveka, ktory si mysli, ze ockovanie ma byt dobrovolne, ktory beha v uniforme, hajluje, ma antisemitske reci, je homofob, xenofob a vyblakuje "Na straz!"
Súhlasí rose.madder


60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 3. 2016, 19:04 avatar
No, s tymi ockovaniami to nie je az take svetle...


61.
označiť príspevok

asmodei muž
   11. 3. 2016, 22:25 avatar
(60.) Dalsi co spochybnuje prinos ockovania a o danej teme nevie absolutne nic?


62.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 3. 2016, 00:48 avatar
Zato ty vies perfektne vsetko..
Moja manzelka ma najskor od skoreho detstva cukrovku pre tvoj prinos ockovania.. Nikto v jej rodine ani z druheho kolena cukrovku nema, takze geneticke to urcite nie je...
A vyskytu cukroviek je dost
www.ockovanie.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.slobodavockovani.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-

www.modrykonik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


63.
označiť príspevok

stevka žena
   12. 3. 2016, 01:25 avatar
Geneticky podmienene nemusi byt len dedicne, mozu vzniknut aj nove mutacie u jedinca.

Hmm, dobrovolne ockovanie by asi nebol dobry napad (aspon nie pri vsetkych ochoreniach), ale je pravda, ze mne chyba vacsia relevanta kritika ohladom ockovania....farmafirmy maju silny lobing.


64.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 3. 2016, 01:28 avatar
Citaj aj nizsie linky


65.
označiť príspevok

asmodei muž
   12. 3. 2016, 09:09 avatar
(62.) Skoro som sa rozplakal ked som si precital tie clanky... Same anekdoty, nic viac. Ked niekto povie, ze cukrovku prveho typu nemoze mat, pretoze v jeho rodine ho nikto nemal tak to je definitivny dokaz o tom, ze dany clovek je uplne vymlety. (sanca na vyvinutie DM1 u dietata, ktoreho rodic ma DM je zvysena asi o 10%) Zufalstvo robi cloveka nachylnym na prehananie a obvinovanie vsetkych a vsetkeho okolo. Korelacia sa nerovna akuzacii.

Ked som bol preockovavany proti tetanu v15. roku, tak mi na druhy den opuchla noha a nemohol som par dni poriadne chodit, jednoznacne islo o nejaku reakciu na vakcinu, ale to je normalne - nikde nie je napisane, ze vakciny (alebo aj hociake ine lieky) nemaju ziadne neziaduce ucinky.

Prinos ockovania spolocnosti mnohonasobne prevysuje jeho neziaduce ucinky.
Súhlasí majko1


72.
označiť príspevok

stevka žena
   13. 3. 2016, 00:59 avatar
“ Prinos ockovania spolocnosti mnohonasobne prevysuje jeho neziaduce ucinky.“

Prave pri ockovani proti tetanu by som si tym nebola taka ista. Niezeby boli neziaduce ucinky tak caste, ale jeho prinos kvoli nizkej pravdepodobnosti vyskytu tetanu je minimalny.


73.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   13. 3. 2016, 01:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

stevka žena
   14. 3. 2016, 00:44 avatar
V 1. svetovej bol vyskyt tetanu 13,4:100 000 vojnovych zraneni . A to este ani ATB nepoznali. Aky vyskyt by bol dnes v beznej populacii po 100 rokoch medicinskeho pokroku a bez vojny? :-)


82.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 3. 2016, 09:34 avatar
(72.) To chod porozpravat do afriky, kde bezne novorodenci umieraju na novorodenecky tetanus. Uvedom si ze spory tetanu su vsade v pode, a to uplne doslova vsade.

Tetanus je bez liecby vzdy smrtelny, preto sa oplati ockovat proti nemu aj ked je relativne vzacny.


103.
označiť príspevok

stevka žena
   14. 3. 2016, 00:37 avatar
Ale preco utekas hned do rozvojovych krajin v Afrike? :-) Ano, to ockovanie v krajinach s nizkym hyg. standardom, kde zeny rodia v slumoch na hlinenej zemi, vyznamne znizuje vyskyt tetanu.
Ano, povodca tetanu sa nachadza vsade v pode, ale uvedomit si treba este nieco. Tetanus je ochorenie hlbokych, zanedbanych, znecistenych ran – ockovanie teda nie je jediny sposob, ako predchadzat jeho vzniku a rozvoju.
Netvrdim, ze v pripade neockovania, by sa nevyskytol ziadny pripad. Pre tych par jedincov by to vtedy vyznam samozrejme malo, ale ked sa na to pozrieme z ekonomickeho hladiska, tak je dost nerentabilne ockovat celu populaciu (btw. mame aj pasivnu imunizaciu). Usetrene peniaze z tohto ockovania by sa mohli v zdravotnictve vyuzit aj lepsie a zachranit tak viac zivotov.
Súhlasí Wolfe


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 3. 2016, 03:51 avatar
Hej, len je dost rozdiel, ked sa ti to stane 15 rocnemu a novorodencovi..
Súhlasí Scarlet666


83.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 3. 2016, 09:36 avatar
(75.) A to je prave dovod tej hysterie proti ockovaniu - ked sa nieco take stane peknemu ruzovuckemu batoliatku, tak lahsie slzy tecu, nez ked sa to stane ufrflanemu pubertiakovi, ktory to este vyuzije na uliatie sa zo skoly.


84.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   13. 3. 2016, 09:38 avatar
Tak asmodei sa môže aj v kuse nechať očkovať, a toho, kto nechce, nech nejaký zákon ho k tomu nasilu nenúti!!!


85.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2016, 09:40 avatar
Keď budú pribúdať neočkovaní ľudia, tak sa nám začnú v spoločnosti objavovať choroby, ktoré sme vďaka očkovaniu už nepoznali.


86.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   13. 3. 2016, 09:43 avatar
To kto povedal, Svetová zdravotnícka organizácia?


88.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2016, 09:44 avatar
Nie, ide o prax zo štátov, kde tak nezodpovedne ľudia konajú. Ale keď potrebuješ chytiť TBC, pokojne sa neočkuj.


92.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   13. 3. 2016, 09:49 avatar
Sprostosť, sú prípady, že aj bol a predsa chytil, tak ako napríklad proti chrípke sa dal, čo poznám niekoľko prípadov a predsa to chytili, dokonca znášali to oveľa ťažšie ako predtým, keď sa nedali zaočkovať!


96.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 3. 2016, 12:52 avatar
(92.) Clovece o ockovanie proti chripke nejde. Proti chripke povinne ockovanie nie je, iba sa odporuca niektorym rizikovym skupinam.

Vsak kludne nedaj svoje deti zaockovat, ale potom trp nasledky - cize ho nebudes moct dat do skolky/skoly a socialka ti ho odoberie.


97.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   13. 3. 2016, 13:02 avatar
Už len to direktívne - povinne, už zaváňa poriadnym smradom!!!


98.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   13. 3. 2016, 13:09 avatar
Pochybujem, že sám asmodei je väčší odborník ako niekto, kto sa ozaj v tom aj vyzná:

http://www.youtube.com/watch?v=qYZsfTPKRlw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


99.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 3. 2016, 18:55 avatar
(98.) Ja som laik. Anita Petek Dimmer, ktora viadla tu prednasku nei je lekarka a teda je rovnaky laik ako som ja a jej tvrdenia maju rovnaku vahu ako moje.

Clovece najprv si over co mi postujes aby si sa zbytocne nestrapnoval.


122.
označiť príspevok

asmodei muž
   14. 3. 2016, 16:34 avatar
(97.) Predpokladam, ze do auta zasadne sadas iba s dvoma promile v krvi a zasadne neouzivas pasy a pocas jazdy nemas rozsvietene svetla, pretoze aj to vsetko su direktivy - jazdit triezvy, pouzivat pasy a celodenne sveittenie..


105.
označiť príspevok

stevka žena
   14. 3. 2016, 00:51 avatar
Pokial viem, tak u nas je za neockovanie dietata iba pokuta, prijatie do skolky/skoly nie je podmienene ockovanim. V niektorych statoch to tak je, ale ja v tom velky zmysel nevidim. Preco by neockovane dieta nesmelo ist prave do skolky/skoly?


121.
označiť príspevok

asmodei muž
   14. 3. 2016, 16:32 avatar
(105.) To sa pytas vazne, alebo sa hras na trolla?


124.
označiť príspevok

stevka žena
   14. 3. 2016, 20:11 avatar
Co je na mojej otazke take poburujuce?
Pokojne na nu mozes odpovedat, nesnazim sa ta vyprovokovat.


125.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 3. 2016, 16:27 avatar
(124.) Prave v skolkach kde je vysoka interakcii deti sa najlahsie siria infekcne ochorenia, preto prave u deti je dolezite aby boli ockovane - tym sa chrani cely kolektiv.


126.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2016, 01:05 avatar
Kedy byva ockovanie mimina a kedy ide dieta do skolky?
Decko este nema poriadne vyvinuty vlastny imunitny system a uz sa mu do tela supne bordel...

Ja si myslim, ze ak uz nutne ockovat, tak aspon neskor a nie vsetko, ako nejaky dobytok...


127.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 01:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.128.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2016, 02:12 avatar
Chcelo by to nejaku statistiku v prebehu desatroci.. Problem je, ze chcelo by to vediet, ci ockovanie nie je fakt len vyborny biznis (myslim ze je).
Samozrejme sa mozu podielat dalsie faktory, neviem ake, ale mozno tak ako je to s alergiou.. Dnes uz je alergicky kazdy a moze to byt ovzdusim (kolko aut behalo predtym, kolko teraz + dalsie a dalsie veci)

Ale aj tak neverim,ze je to AZ TAK nevinne..
Ako sa hovori, bez vetra sa ani listok nepohne...

Najviac oblubujem porovnanie, ze keby sa u nas neockovalo, tak mame situaciu ako v Afrike.
Lenze ono treba porovnat, ze Slovensko na rozdiel od Afriky ma uplne ine vymozenosti, co sa tyka hygieny a lekarskej starostlivosti.

Taktiez by ma zaujimalo, ako je to s DM1..


129.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 02:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 02:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 02:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2016, 04:37 avatar
Diabetes Mellitus 1


133.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2016, 04:39 avatar
Este by ma zaujimali ockovania proti chripke...
Mnohi ludia ochoreju (nejaky cas po) prave vtedy ked sa daju ockovat a neochoreju ked sa ockovat nedaju..


134.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2016, 07:58 avatar
(133.) Kolko je to "mnohi"? Na akej velkej vzorke populacie pozorujes, ze zaockovanie sposobi chripku a nezaockovanie je bez chripky?


135.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2016, 08:02 avatar
(126.) Imunitny system sa vyvija tym, ze je v kontakte s infekcnymi patogenmi - nie vzdy ale detsky organizmus zvladne plny kontakt s infekciou. Nastastie mame k dispozicii oslabene patogeny vo forme ockovania, ktore sprostredkuju rozvoj imunitneho systemu setrnejsie nez za "normalnych" okolnosti.

Proste je pozorovatelny fakt, ze na miestach kde sa zacne odmietat klasicke ockovanie, tak sa zacinaju znova objavovat davno zabudnute choroby.
Súhlasí mamaleone


136.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2016, 09:15 avatar
Ako sa tento fakt presne pozoroval?


137.
označiť príspevok

mamaleone muž
   16. 3. 2016, 09:49 avatar
To že ste rozpútali debatu o očkovaní kvitujem , očkovanie je hnus spáchaný na človeku , podľa mňa je to iba naháňanie peňazí pre farmafirmy, ak si zoberieme iné štatistiky ako uvádzajú WHO alebo zdravotnícke časopisy a iné im pridružené media potom človek zistí že očkovanie je zbytočné , nie to epidemiologické ale to plošné ktoré je aj na Slovensku , nie je vôbec dokázané že očkovanie zabránilo chorobám proti ktorým je vakcína daná, ba priam je škodlivá už len tým že sú vo vakcíne buď živé alebo mŕtve bakterie toho výrusu ale na dôvažok je pridávaný do mnohých vakcin aj thiomersal organická zlúčenina ortuti na konzervovanie vakcin.

Mňa učili na ZDŠke že ortuť je jeden z najjedovatejších prvkov mendelejevovoj sústavy prvkov , nech mi netvrdia že hociaké aj malé množstvo thiomersalu vo vakcíne nie je jedovaté, pre mňa je to jedovaté tak prečo by som si to mal dobrovoľne pichať do tela keď to považujem za jed.
Tým som povedal všetko , pre mňa sú vakcíny pôvodcovia viacerých ochorení , preto o svojom zdraví budem rozhodovať iba ja a nikto mi nesmie!!! vnucovať očkovanie ani štát, ak má niekto iné vysvetlenie pre mňa je neprijatelné lebo nikto nespochybnil že ortuť nie je jed.
Súhlasí bystrik, Wolfe


138.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 10:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 10:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

mamaleone muž
   16. 3. 2016, 10:08 avatar
akékolvek množstvo ortuti je pre mňa neprijatelné a to nehovorím o baktériách ktoré vedia mutovať jednoducho ak vylúčim epidemiologické očkovanie to ostatné je buď neučiné alebo poškodzuje zdravie, to tvrdia aj nezávislé štúdie a píše sa o tom aj v knihách preto som zásadne proti očkovaniu
Súhlasí bystrik, Scarlet666, Wolfe


141.
označiť príspevok

bystrik muž
   16. 3. 2016, 10:15 avatar
Nehovoriac už o tom, že ak proti TBC, tak obsahuje TBC, ak proti chrípke, tak obsahuje chrípku... Toto všetko zvládne dobrá imunita, na ktorú by sa malo dbať v prvom rade, a nie nejaké očkovanie, ktoré vždy nesie obrovské riziko poškodenia zdravia, vždy!!!
Súhlasí mamaleone, Wolfe


142.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 10:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.150.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2016, 16:33 avatar
(141.) Preco ty uz davno nie si ministrom zdravotnictva a veducim WHO?


148.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2016, 16:27 avatar
(140.) Akekolvek mnozstvo cigaretoveho dymu v mojej tvari je pre mna absolutne neprijatelne, to mam ako teraz behat s pistolou a strelit do ksichtu kazdemu neokrochancovi, co si mysli, ze jeho splodiny su neskodne?!


153.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 3. 2016, 10:06 avatar
Nie, tak pre istotu zacnes sam fajcit, hej?


147.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2016, 16:25 avatar
(137.) To je ten problem, ze niekto si mysli, ze ked sa nieco nauci o ortuti na ZDS, tak si mysli, ze vystudoval biochemiu. Totiz v skole sme sa ucili tiez ze chlor je prudky jed a korozivny plyn ktory sa pouzival ako bojovy plyn v svetovych vojnach, no nikoho ani len nenapadne takto stupidne vyšilovat ked ho konzumuju v zlucenine so sodikom ako NACl vo forme kuchynskej soli. (a co by sme mali hovorit o kysliku - ktory je este ovela korozivnejsi plyn)

Tvoje za usi pritiahnute dovodenie je "not ever wrong". Ludia bezne pozivaju rozne jedy dobrovolne a nestazuju sa, dokonca si namyslaju ze im to robi dobre. Pouzitim tvojej uvahy by som lahko mohol obhajit totalny zakaz fajcenia a pitia alkoholu, pretoze pasivny fajciar je nuteny dychat cigaretovy dym fajciarov! Uzivanie alkoholu takisto posobi uzivatelom neporovnatelne vacsie skody ucastnikom nehod, ktore sposobili ozrati kreteni, nez nejaky takmer neskodny konzervacny prvok vo vakcinach. Este aj ryby, ktore bezne jedavas v sebe obsahuju viac volnej ortuti, nez sa nachadza vo vakcinach.


146.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2016, 16:14 avatar
(136.) Napr. tak, ze dokial Pasteur nevynasiel ockovanie proti besnote, tak kazdy nakazeny umrel. Teraz pokial sa zaockuje pohryzeny clvoek vcas, neumrie vobec nikto. To je myslim si ze dost padny dokaz. (profylakticka liecba besnoty nei je uplne najidealnejsim prikladom ,ale rozhodne najocividnejsie dokazuje fungovanie tohoto principu)


152.
označiť príspevok

mamaleone muž
   17. 3. 2016, 09:49 avatar
146 a vieš povedať ako vynašiel vakcínu proti besnote? mylne vás učili lebo to bolo úplne inak, chlapca ktorého údajne pokúsal besný pes liečil a vyliečil ale jeho brata taktiež ten istý pes pokúsal a nebol liečený a nezomrel, potom sa natíska otázka či aj liečený chlapec mal besnotu . renomovaný odborníci na vakcíny to vysvetlujú že vôbec nebola besnota a chlapca vyliečil iba preto že nebol chorí, ale že ruský car si objednal niekolko sto vakcín tak L. Pasteur robil všetko preto aby ich predal a aby mal výsledok . toto sú archívne výňatky z tej doby a div sa sú nepoškodené lebo sa o ne nikto nezaujíma , keby to vedeli farmafirmy tak by tie archivne dôkazy už dávno zlikvidovali, ale stále sa učí že Pasteur je otcom očkovania ,lepší je zisk ako pravda


154.
označiť príspevok

asmodei muž
   17. 3. 2016, 11:25 avatar
(152.) To odkial mas tuto anekdotu? Hadam si nemyslis, ze Pasteur liecil iba jedneho jedineho pohryzeneho besnym psom. :D

Proti tuposti nanestasie ziadna vakcina nie je.


157.
označiť príspevok

mamaleone muž
   18. 3. 2016, 05:21 avatar
nie to si nemyslím ale aj v dnešnej dobe je určenie besnoty zložité labolatorne vyšetrenie ktoré trvá niekolko dní kde sa musí zapojiť veľký tím aby vedeli určiť besnotu na 100% a nie to ešte v tých podmienkach aké boli v tej dobe , podľa terajších odborníkov sa Pasteur iba domnieval že je besnota lebo boli také príznaky, a vôbec to nepovažujem za anekdotu , skôr považujem za anekdodu to nezmyselné očkovanie ktoré je plošne uplatňované na populácii ale aj anekdoty si vyberáma a tvoja je o tom čo som napísal o L. Pasteur, túto informáciu som čítal v odbornej knihe ktorú lekári považujú za kacírsku, aj to viem prečo


143.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2016, 12:44 avatar
Viem, ze ako sa hovori, decka, ktore ziju na "ulici" hraju sa s pieskom atd maju lepsiu imunitu, ako deti, ktore su drzane "vo vaticke"


144.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 3. 2016, 12:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.145.
označiť príspevok

Wolfe muž
   16. 3. 2016, 13:51 avatar
Ja som to myslel skor na slovenske pomery,,
Tu nemas take teplo, hmyz prenasajuce choroby a neviem co este..
Plus ide aj o to v akych pomeroch ziju, nie len to ze tu pustis decko na pieskovisko..


149.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2016, 16:31 avatar
(144.) Aspon vidias ake lahucke je pouzivat argumenty tychto tupcov proti nim samotnym. Wolfe zase nerozumie o com pise, keby rozumel, tak by vedel ,ze tato ludova "mudrost" sa vstahuje iba na rozne alergie - ked sa clovek za mlada nestretne s roznymi alergenmi, tak ma vacsiu sancu dostat alergiu na nieco.


151.
označiť príspevok

stevka žena
   17. 3. 2016, 00:54 avatar
Prave o to mi islo, ze sa tym cely kolektiv nechrani. Dieta mozu nakazit aj rodicia ci ini rodinni prislusnici (casto je zdroj neznamy). pediatrics.aappublications.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Hovoria o potrebe zaockovanosti na urcitej hodnote (95%) vramci celej populacie, ale my tu mame aj inu populaciu ludi ako su skolkari a skolaci. A oni neziju izolovane.


155.
označiť príspevok

asmodei muž
   17. 3. 2016, 11:29 avatar
(151.) No ktoraze nezaockovana populacia interaguje so skolkarmi tak intenzivne, ako samotni skolkari medzi sebou a ich vychovavatelia a rodicia?


156.
označiť príspevok

stevka žena
   18. 3. 2016, 01:11 avatar
Pre kolektivnu imunitu je dolezita imunologicky chranena populacia (je to vystiznejsie nez ockovana). Generacia dnesnych starych rodicov nebola proti niektorym ochoreniam ockovana, ale mnohi ich prekonali, a teda tiez prispievaju do kolek. imunity, avsak urcite nie vsetci a nie vsetky ochorenia, proti ktorym sa dnes ockuje. Ani generacia dnesnych rodicov si nepresla vsetkymi ockovaniami. Otazne tiez je, ako dlho vydrzi protektivny ucinok jednotlivych vakcin. A proti niektorym ochoreniam mozeme byt ockovani, a zaroven mozeme byt ich prenasacmi.
Chcela som povedat, ze s kolektivnou imunitou je to trochu zlozitejsie. A urcite je zavisla od viacerych faktorov a ludi, nie len ockovania deti a neprijatia tych par neockovanych do skol.


59.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   11. 3. 2016, 18:18 avatar
58/ Asmodei asmodie zase same picoviny ale aspon je s tebou sranda!Zakonodarna oddelena od vykonnej ale vykonna moze jednat len potial pokial im to zakonodarna umozni ked zakonodarna obmedzi moc vykonnej moci az tak ze vykonnej moci bude dovolene len srat na hajzli aj to bude nezavislost vykonnej moci od zakonodarnej???co ti jebe?


66.
označiť príspevok

majko1 muž
   12. 3. 2016, 09:17 avatar
Pindači, vy ste nuloví občania, ste príživníci, nič neviete vytvoriť iba pindať na všetko. Chytá sa ma hrôza že takí primitívi by sa mohli dostať k moci, inak primitívov v minulom aj terajšom režime sme tu mali a vieme ako to dopadlo. Držte už konečne huby a počúvajte tých čo o probléme niečo vedia a hlavne čo držia spoločnosť nad vodou a vy pindači to celkom určite nie ste. Nemáte v sebe štipku sebareflexie .....     


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 3. 2016, 21:11 avatar
Ked prestanu platit dane na platy politikov, tak snad prestanu aj pindat...
Súhlasí Scarlet666


68.
označiť príspevok

majko1 muž
   12. 3. 2016, 21:14 avatar
Závisť ? To je v inej téme....... 


69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 3. 2016, 21:15 avatar
Nie zavist, ale to, ze politici beru peniaze od danovnikov a este rozpredavaju stat..
Súhlasí Kasafran


70.
označiť príspevok

majko1 muž
   12. 3. 2016, 21:18 avatar
Ano, to sú takí zlí, zlí ujovia.......     


75.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   13. 3. 2016, 01:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 3. 2016, 21:23 avatar
OK, chapem, si este infantilny..


78.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 3. 2016, 07:23 avatar
75. ja neusiľujem o žiadne fondy, ani eurofondy, píšem tupcom preto, že im to niekto musí bez strachu povedať že sú tupí, lebo inak začnú mať pocit že majú pravdu.  


79.
označiť príspevok

pollio
   13. 3. 2016, 08:00 avatar
Kotleba žiadni zúfalí nezvolili, volili ho skalní, mladí a nemámkohovoliči, ktorí neviem prečo chodia napriek tomu voliť.


80.
označiť príspevok

fajer
   13. 3. 2016, 08:09 avatar
Kotlebu volili mladý a sprostý, ktorý nevedia o politike nič...


81.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 3. 2016, 08:37 avatar
Tak tvrdo by som to nepovedal, možno iba nemajú dostatok skúseností a odhadu, čo je v ich veku normálne.... 


87.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 3. 2016, 09:43 avatar
(81.) Co je tvrde na tom, ked oznacim volica Kotlebu za idiota?

Moja sestra (a to je inzinierka, pracuje v svojom odbore, ma na pomery okolia skvelu mzdu, sportuje, chodi do fitka, nie je ozranka ani fetacka) tiez volila Kotlebu ako rebeliu teda "vzdor" proti terajsiemu systemu. Jediny bod s ktorym s Kotlebom suhlasila bol jeho riesenie romskeho problemu, Vsetky ostatne body jeho politiky povazuje za smiesne. V tomto ohlade som jej do oci povedal ze je retardovana, iba mykla hlavou, lebo pochopila po volbach aku somarinu spravila - v nasledujucich volbach bude volit Sulika.

Tak vidis, volici Kotlebu volia bud extremisti alebo kratkozraki naivkovia, co si myslia ze rebeliou nieco zmenia.


89.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   13. 3. 2016, 09:46 avatar
Moja sestra...len preto...no veľa zdravého rozumu veru nepobrala ešte.

A ako nazvať takého, kto volil Sulíka, takého, čo Fica, takého, čo Matoviča, Bugáta Kollára a Daňka? A čo takého, čo Figeľa...ako?
Súhlasí bystrik


91.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2016, 09:47 avatar
M: A ako nazvať takého, kto volil Sulíka, takého, čo Fica, takého, čo Matoviča, Bugáta Kollára a Daňka? A čo takého, čo Figeľa...ako?

Ako? Idioti!


93.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   13. 3. 2016, 09:53 avatar


90.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2016, 09:47 avatar
To isté tvrdia extrémistickí kapitalisti z pravice, že idioti volia stranu SMER – SD. Jednoducho, nikomu sa nedá vyjsť úplne. Vždy sa nájdu hundroši, ktorí označia inak voliacich za idiotov.


94.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 3. 2016, 10:36 avatar
Lebo si to sám pekne vysvetlil na príklade tvojej sestry . Predpokladám že podobne budú reagovať aj ďalší voliči Kotlebu.......


95.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 3. 2016, 10:38 avatar
Iste sa medzi voličmi nájdu aj takí ktorým by sa pomenovanie idiot celkom hodilo, ale bol by som opatrný, lebo nikto nevie dôvod každého jedného voliča....
Súhlasí Lemmy


100.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 3. 2016, 21:42 avatar
Majko1,
dúfam, že svoje konštatovanie vzťahuješ aj na podmnožinu nevoličov...


101.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 3. 2016, 21:46 avatar
Nevoliči nie sú zaujímaví, pretože nič o nich okrem toho, že nevolili, nevieš. Napríklad ľavicoví anarchisti nepôjdu voliť, ale pravičiari, čo sú síce akože proti štátu, voliť pôjdu, niektorú extrémnu pravicu, ktorá podľa nich dodrží slovo, a nepôjde do vlády s Ficom.


102.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 3. 2016, 22:14 avatar
Lemmy,
skús sa na tento problém voličského "idiotizmu" pozrieť aj z hľadiska/pozície/postoja skutočne právne sebavedomého a oprávneného občana...


106.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 09:10 avatar
Ja som to už písal, zaviedol by som povinnú účasť na volbách, nevoliť je hlúpy alibizmus, naivita že dianie v spoločnosti ich nezaujíma či netýka sa ich tak preto. Faktom je že aj politici sa musia zmieriť s tým že tu a nielen tu máme aj nevoličov, naivných voličov a tiež agresívnych rúcačov všetkého, ktorí majú tým lepší pocit čím je horšie......Nedávno som počul pekný výrok - ak ľudia nebudujú dobro, víťazí zlo......
Súhlasí Kasafran


107.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 3. 2016, 09:42 avatar
"Ja som to už písal, zaviedol by som povinnú účasť na volbách, nevoliť je hlúpy alibizmus, naivita že dianie v spoločnosti ich nezaujíma či netýka sa ich tak preto." >> Vravis, ze chces aby Kotleba dostal nabuduce viac hlasov? 

Ja som nevolil a uz som vysvetloval preco..
Pretoze volim niekoho, a nakoniec to politici dosahaju, ze sa k moci opat dostane fico..
Dvakrat som skusil, a dvakrat nic, ci mal by som to nechat na trikrat a dost?


108.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 09:50 avatar
Už si zase niečo domýšľaš......skús niečo bez domýšľania....Prečo by politická scéna mala vyzerať práve podľa teba ? Ak by volili povinne všetci, tak Kotleba ale aj iné strany by sa di parlamentu vôbec nedostali, dá sa celkom predpokladať že tí čo chceli voliť Kotlebu tam išli všetci čiže cca 200 000 voličov z celkového počtu možných voličov cca 4,4 miliona........


112.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 3. 2016, 12:28 avatar
Pretoze ak by ludia museli volit, aj ked nechcu, tak to mozu dat pekne zliznut...

A tu druhe si odignoroval


113.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 12:36 avatar
Ľudia sú leniví a aj v tom že nechcú prevziať zodpovednosť, potom to končí iba poukazovaním na druhých......Pozri pre mňa program že nejakú osobu nechcem vo vláde nie je program . Povinné volby by odstránili aj náš špecifický problém a to spústa ministraničiek....


114.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 3. 2016, 12:50 avatar
Ako som uz pisal,
Prvykrat som volil, KDH sa zdrahalo koalicia isla do kelu, vladnut isiel Fico
Druhykrat som volil, SDKU (presnejsie povedane Radicova bola dotlacena z vnutra) vymyslelo ten genialny napad spojit euroval s vyjadrenim ne/dovery vlady... vlada padla, vladnut isiel Fico

Tak mi povedz prosim Ta, naco?!


115.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 12:55 avatar
Pozri aj ja som už volil všelikoho, vždy je z čoho vyberať a je to naša povinnosť ak chceme naozaj aj niečo zmeniť. Tebe sa v živote všetko hneď podarí ? Nemôžeš všetko vzťahovať iba cez svoju osobu......ak by napríklad prišlo voliť 80% namiesto aktuálnych 60 a volili by prevažne klasické strany s jasným programom a s ľuďmi od ktorých vieš čo možno čakať, tak celkový výsledok volieb by bol iný ako teraz. Ja si inak tiež myslím že ten počet strán čo chodia do volieb je zbytočný, predsa neexistuje 23 odlišných dobrých programov pre Slovensko. Mne by úplne stačili aj dve strany, kde by jedna dávala pozor na druhú......


116.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 3. 2016, 13:12 avatar
Pocul som uz aj taku mienku, ze boli nejake strany vytvorene umelo Ficom, aby rozdrobil hlasy opozicnych stran..


117.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 15:11 avatar
Ale noooo a aj tomu veríš ?   


118.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 3. 2016, 15:12 avatar
Neviem, to mi hovoril kolega, odkial to mal, to netusim...


109.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 09:57 avatar
Ešte k volbám, tiež som to už písal, volba z hľadiska občana je a bude vždy výber menšieho zla a výber väčšieho dobra, pochybujem že niekomu sa hociktorá politická strana páči úplne bez jedinej výhrady. Lenže ide práve o to, aby sa nad tým každý zamyslel a nevykašlal sa na to ale namáhal si mozog analýzou, aby vedel porovnávať, to je predsa dôležité aj pre bežný život. Ani v bežnom živote nejde úplne všetko podľa tvojich predstáv a tiež nedokážeš všetko ani ovplyvniť, tak preto si myslím že by to prospelo.


110.
označiť príspevok

bystrik muž
   14. 3. 2016, 10:03 avatar
Kecy a nič viac. Zlo bude vždy zlom, či je malé alebo veľké, čiže ak volím menšie zlo, tak volím iba zlo a nie dobro!


111.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 3. 2016, 10:10 avatar
M1: Ešte k volbám, tiež som to už písal, volba z hľadiska občana je a bude vždy výber menšieho zla a výber väčšieho dobra

Plané reči. Keď volič volí svoju obľúbenú stranu, tak volí správne zo svojho pohľadu, nemožno hovoriť o žiadnom výbere menšieho zla či väčšieho dobra. Jednoducho, ľudia volia tak, ako chcú. Niekto pod tlakom okolia, informácií z masmédií, z rodiny, alebo je členom strany, alebo je vo volebnej komisii, a preto dá tej strane hlas. To prakticky ani nikoho poriadne nezaujíma, aké má volič pohnútky. Jednoducho, zaujímajú nás výsledky.
Súhlasí Wolfe


119.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 15:12 avatar
Nesúhlasím, je to výber dobra a zla v momentálnej situácii, myslím v čase volieb.....


120.
označiť príspevok

dorota
   14. 3. 2016, 15:14 avatar
tak povec aj B, ze za vyber zla nesies zodpovednost.


123.
označiť príspevok

majko1 muž
   14. 3. 2016, 16:59 avatar
Samozrejme, volič nesie svoju zodpovednosť vždy.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:44,  Internet ma mesačne stojí 16,60 €. To bude ďalšie ušetrenie.
dnes, 02:41,  Viem, o takých veciach sa ťažko hovorí, ale napriek tomu sa chcem poďakovať darcom, ktorí...
včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
včera, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
včera, 21:50,  To už je 2000 rokov.
včera, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
včera, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
včera, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
včera, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
včera, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži počas choroby sú tak telesne a duševne vyčerpaní, že uzdraviť ich dokáže jedine žena.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(351 831 bytes in 0,247 seconds)