hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Rozprávka o ... (3)

príspevkov
24
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 25.12.2011 12:00 rastos
posledná zmena 14.1.2012 23:59
1
25.12.2011, 12:00
Tak prešli obdobia sucha, z južnej strany ostrova prileteli dni teplých pasátov a odišli za odlivu s veľkými hviezdami leta. Vládu prenechali dobám šera a dažďami duniacim vetrom v starých kostiach leta. A more sa zdvíhalo a padalo pravidelným dychom času, zanechávajúc zakaždým na šiji pobrežia náhrdelník zo soli, z lastúr, mušlí a morských rias.

Nadišiel posledný večer. Prišla a ticho si k nemu sadla. Na jej bielom čele sa zrkadlila diaľka. Chumáče oblačného šarlátu sa rozpúšťali v poslednom blankyte ako kvapky krvi na vode. Skľúčene mlčali. Zdalo sa mu, že vidí ducha mora, ako dvíha v diaľkach svoju bielu hlavu ovenčenú chaluhami, a na striebornej tamburíne v neúprosnom kolísavom rytme odpočítava takty melódie, ktorá delí hudbu noci od nápevov brieždenia.

"Nenašiel si odpoveď," - vyslovila nahlas, čo nakoniec vedeli obaja.

Mal pocit, že už nie je. Že má podstatu spoločnú so skalou, na ktorej sedia. Zostalo tu len prázdne ticho, široké ako svet, nezmyselné absolútno, v ktorom sa toľké roky plnil márnosťou. Chcel by ju odviesť preč, ukryť niekde ďaleko pred lačnými čeľusťami času. Vedel však, že je nehmotná, priezračná a neuchopiteľná ako zmysel jeho vlastného bytia, za ktorým sa po celý rok bezmocne vystiera.

Myslel na zajtrajšie ráno. Čo bude potom? Videl prázdne pláže, svoju grotesknú postavu prenasledovanú slnkom. Po celom ostrove len vlastné stopy, odchádzajúce a navracajúce sa v nezmyselných kruhoch. Zostane len bolesť? Bolesť. Vychutnával trpkosť toho slova hlboko v duši a poznával, že jeho láska rastie, zmocňuje sa ho a preniká celou jeho bytosťou.

"Láska potrebuje bolesť," - zvolal v nádeji. No keď jej pozrel do tváre, bolo mu jasné, že je všetko stratené.

...
(pokračovanie)
none
2
25.12.2011, 12:06
Zdalo sa mu, že vidí ducha mora, ako dvíha v diaľkach svoju bielu hlavu ovenčenú chaluhami, a na striebornej tamburíne v neúprosnom kolísavom rytme odpočítava takty melódie, ktorá delí hudbu noci od nápevov brieždenia.

Viac na: odkaz
Tato veta ma dostala
Menej je viac, ale pekné.
none
3
25.12.2011, 12:06
Super!
none
4
25.12.2011, 12:07
Ja už chcem, aby bolo zajtráá 🙂.
none
5

4. 25.12.2011, 12:07

Ja už chcem, aby bolo zajtráá 🙂.

25.12.2011, 12:10
"Zajtráá" bude zajtra 🙂
none
6
14.01.2012, 23:14
Rozosmiali ma lukove reakcie, pre neho bola rozpravka na pokracovanie...ja ju mam naraz celu, idem na stvorku 🙂
none
10
14.01.2012, 23:36
ale no, nachadzate sa v rozpravke a v nej vsetko konci stastne..
👍: Nadja
none
12

10. 14.01.2012, 23:36

ale no, nachadzate sa v rozpravke a v nej vsetko konci stastne..

14.01.2012, 23:37
Neboj, on ma má Dávid vlastne rád, len o tom nevie
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 97 255 B vygenerované za : 0.097 s unikátne zobrazenia tém : 47 212 unikátne zobrazenia blogov : 778 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Človek mieni a človek aj mení.