Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rozpad katolickej cirkvi..

37
reakcií
4696
prečítaní
Tému 2. mája 2010, 06:40 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   2. 5. 2010, 06:40 avatar
Opitý a zhýralí kňazi. Poľsko bolo koncom 90. rokoch šokované štúdiou, ktorá odhalila, že počet kňazov, majúcich vážne problémy s alkoholom, je asi dvakrát vyššia, než počet alkoholikov v celej mužskej populácii. Dnes keď prepukli škandály s kňazskou pedofíliou, „niečo je skazené na tej cirkvi", hovoria si aj veriaci ľudia, ale nikto si nie je celkom istý, čo presne.

Katolicizmus na ústupe? Len pred piatimi-šiestimi rokmi vec takmer nemysliteľná. Skrz-naskrz východnou Európou, v celej tejto novo sa rozvíjajúce časti sveta, disponovala cirkev neuveriteľne vysokou mierou novo získanej prestíže, a to predovšetkým vďaka pápežovi Jánovi Pavlovi II. a jeho (?) úlohe, ktorú zohral pri zániku komunizmu. Teraz, Ratzinger ako nejaký generál, ktorý sa náhle ocitol na dlažbe a nevie si rady, pretože jeho vojsko je totálne demoralizované a cirkev vďaka pokojnému prechodu k demokracii sexuálnymi škandálmi úplne dezorientovaná.

Politické spory i politické rozdiely medzi biskupmi a kňazmi sa naivne považujú za jeden zo zásadných zdrojov jej rozkladu. Rozdiely medzi kňazmi navzájom, a medzi kňazmi a politikmi, sú hlboké, a ako všade, nabité potenciálom dynamickej tenzie. Svedčí o tom napríklad antipotratová diskusia v Amerike, celosvetové diskusie o kňazskom celibáte, alebo úlohe žien v cirkvi, tiež výmena urážok a sprostôt medzi viedenským kardinálom a jedným z jeho podriadených biskupov koncom 90. rokov.

Aj Poľsko má svoje zvláštnosti. Rozpory okolo seba napríklad rozsievala skupina kňazov lojálnych odštiepeneckej cirkvi založenej padlým francúzskym arcibiskupom, renegátom Marcelom Lefebvre v sedemdesiatych rokoch 20. storočia. Toto "Hnutie sv. Jozefa " niektorí považujú len za okrajové zoskupenie, priťahujúce tých, ktorí sa domnievali, že dokonca aj pápež Ján Pavol II. bol príliš liberálnym. Skupina ako je táto si túžobne želá zriadiť v Poľsku rozhodne národnú cirkev a je dozaista medzi tými, ktorí vyzývavo vztyčujú kríže v Osvienčime.

A hoci takéto činy - nie vždy ochotným novinárom - by mali robiť novinám titulky, do značnej miery aj vďaka „zlostnému" tónu vysielania stanice „Radio Maryja" napriek tomu sa stávajú príčinou nových deliacich hraníc v cirkvi samotnej, aj v Poľsku i v zahraničí. Cirkevní teoretici tvrdia, že to, čo cirkev rozdeľuje, je návrat prastarej katolíckej dišputy, ktorá bol umožnená a tiež aj pravdepodobne konečným globálnym triumfom demokracie, dišputy o zdedenej moralizujúcej náuke, ktorá je postavená proti viere, podporená rozumom, svedomím jedinca a ľudským hľadaní pravdy.

Táto argumentácia bola použitá aj pápežom Janom Pavlom II. v jeho encyklike "Fides et Ratio" (Viera a Rozum). Prekvapivo ale najostrejšia kritika Jana Pavla II. bola zameraná na tých veriacich, ktorí príliš spoliehajú na vieru a zanedbávajú rozum. Totiž nie len v Poľsku väzí problém v tom, že väčšina biskupov, a možno aj kdekoľvek inde vo svete je to rovnaké, pozerá sa na rozum a filozofiu ako na nadbytočný luxus. Myslia si, žeby to dokonca mohlo byť priemerným ľuďom nebezpečné, teda tým, ktorí by aj mohli zísť z pravej cesty, keby začali myslieť.

Mnoho biskupov takmer otvorene káže svojim ovečkám: očakáva sa, že budete počúvať, nie myslieť alebo diskutovať. Viera je vecou srdca. Dobre sa správajte - to znamená, keď nepijete, nebijete manželku, a samozrejme, keď obdarúvate cirkev peniazmi - potom je všetko v poriadku. Dokonca aj mladí muži, študujúci v seminároch za kňaza, získavajú len veľmi povrchný filozofický exkurz, aj ten je účelne upravený. V cirkvi, ktorá sa chváli svätým Tomášom Akvinským, je podobné "nepoznanie" prinajmenšom prekvapivé. Veľa biskupov sú však proti všetkému, čo by mohlo viesť k akýmkoľvek pochybnostiam, na ktoré, ako sa zdá, oni sami nemajú dostatočne presvedčivé odpovede.

S týmto sporom predovšetkým súvisí pochybnosť o modernizáciu a demokraciu, čo je vnútorný zápas, ovplyvňujúci cirkev vo väčšine sveta. V mnohých prípadoch sa cirkev vyrovnala s istou hospodárskou modernizáciou; v iných sa zase učia, ako hrať demokratickými pravidlami. Ale stále niečo problematického v tomto nehierarchickom a demokratickom poriadku sveta nachádza. Demokracia totiž podnecuje pochybnosti, vskutku, rozkvitá pri otázkach, a z nich vyplývajúcej túžbe zmeniť chod vecí k lepšiemu, čo je základom hodnoty demokracie. Kňazom a biskupom, vychovávaným v tradíciách a konformite, sa tieto myšlienky pochopiteľne javia nebezpečnými.

V súčasnej dobe už cirkev nemôže nikde a nijako otvorene znevažovať demokraciu. A predsa, sa jej vodcovia stále pokúšajú stavať nové hradby a s obľubou zdôrazňujú ich dôležitosť pred demokraciou. Po niekoľkých vážnych politických chybách, keď sa cirkev vnútila do politiky úplne nevhodným a kontraproduktívnym spôsobom (návrat postkomunistov k moci po revolúciách je mnohými vnímaný ako priame pokarhanie cirkvi za jej panovačnosť), sa už biskupi väčšinou vyhýbajú priamym vstupom do politiky. To ale vôbec neznamená, že by demokraciu, alebo jej disciplínu, akceptovali.

Iste budú vždy existovať kontroverzné momenty vo vzťahu cirkvi a demokracie, väčšina tých najvýznamnejších sa týka hraníc medzi rozhodnutiami, prijatými väčšinou, a tými, ktoré sú ponechané na prirodzenom práve, morálke či bohu. Mnohí biskupi odmietajú prijať demokraciu z rôznych dôvodov. Obávajú sa demokracie, šíriacej sa vo vnútri cirkvi, ktorá sa predsa skladá z veriacich, ktorí majú byť tými, čo nasledujú, a nie z občanov.

Navyše sa obávajú demokracie aj preto, že by nakoniec mohla zničiť ich hlavná pevnosť - postavenie Vatikánu ako základného a určujúceho prvku katolíckej cirkvi. Tieto obavy, sú evidentne aj zdrojom rozporných línií katolicizmu.

Teraz počas pápežskej vlády Ratzingera sa zdá, že velí divíziám dosť roztriešteným, amorálnym, k čomu ako sa preukazuje prispel aj sám a je nakoniec nie len svedkom, ale aj hrobárom vlastnej cirkvi.
Súhlasí scirocco, Osvietený


4.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 5. 2010, 09:16 avatar
Osobne pochybujem o akomsi rozpade. Ono, rozpadov bolo viac, takže novinka by to nebola. Najprv sa cirkev rozpadla na západnú a východnú, na Rímsko-katolícku, a Pravoslávnu. Neskôr sa Rímsko-katolícka rozpadla na Rímsko-katolícku a protestantské cirkvi, podobne sa tak cirkev rozpadla, keď vznikla Anglikánska cirkev... také rozpady sú bežné v tejto organizácii. Z času na čas tam prepukne toľko škandálov, že niektorí si povedia, že opustia túto organizáciu, ale nestanú sa z nich normálni ľudia, ale vytvoria novú kresťanskú odnož. Takže nič nové pod Slnkom, keby sa aj teraz nejako táto dnešná rozpadla... ona sa totiž "nerozpaduje" tak, že niečo zaniká, ale naopak, ak dochádza k rozpadu, tak vznikajú nové organizácie... veď koľko je kresťanských rozpadnutých organizácií, tak o tom už kolujú aj vtipy. Dobrý je napríklad vtip, ktorý šíri jeden kresťan, čo tvrdí, že býva v Božej náruči (to je akože bydlisko). Vidno, že aj teisti majú zmysel pre humor:

Jedného dňa som kráčal po moste a videl som muža stojaceho na kraji, ako sa chystá skočiť dole. Bežal som ku nemu a povedal som:
Počkaj! Nerob to!
Prečo by som nemal?
Vieš, je veľa vecí, pre ktoré sa oplatí žiť!
Čo také?
Si veriaci, alebo ateista?
Veriaci.
Si kresťan, alebo budhista?
Kresťan.
Ja tiež! Si katolík, alebo protestant?
Protestant.
Ja tiež! Si Episcopalian, alebo baptista?
Baptista.
Fíha, ja tiež! Si Baptistická cirkev Božia, alebo Baptistická cirkev Pánova?
Baptistická cirkev Božia.
Ja tiež! Si pôvodná Baptistická cirkev Božia alebo Reformovaná Baptistická cirkev Božia?
Reformovaná Baptistická cirkev Božia.
Ja tiež! Si Reformovaná Baptistická cirkev Božia reformovaná v roku 1879, alebo Reformovaná Baptistická cirkev Božia reformovaná v 1915?
Reformovaná Baptistická cirkev Božia, reformovaná v roku 1915!
Zahyň, Ty heretický bludár!!! - a postrčil som ho.

areopag.christ-net.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   2. 5. 2010, 17:54 avatar
Takto múdro zaistená pevnými základmi, svojimi článkami VIERY, Cirkev Evanjelia je NEPREMOŽITEĽNE ZALOŽENÁ ako jedine pravá RÍMSKO-KATOLÍCKA CIRKEV...a brány pekelné ju nepremôžu" (Matka Ježiša Krista - matka všetkých národov)


23.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 5. 2010, 18:03 avatar
panna Maria a ani nic,cim by TO chcelo byt sa nikdy nezjavi v srdci rimsko katolickej cirkvi,ale iba vedla...si uz konecne uvedom,ze tvoja cirkev ta klame,v zakladoch je prehnita a tvoja viera je zalozena na velmi zlom zaklade,bo odtial vyvieraju posolstva..z Vatikanu..


24.
označiť príspevok

ruwolf muž
   2. 5. 2010, 18:16 avatar
Môže byť niekto starší od svojej matky?  


25.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 5. 2010, 18:26 avatar
hm ruwolf dokazes hovorit aj piskat zaroven ? to sa neda a preto sa neda zlucit krestanstvo s Vatikanom,iba je to dovolene slepym a hluchym


26.
označiť príspevok

ruwolf muž
   2. 5. 2010, 18:55 avatar
Mne vadia fundamentalisti akéhokoľvek druhu.

Dosť katolíkov je pokrytcov.
Vyžratý biskup je aj u nás bežný.
Vatikán má banku dokonca, nik nevie, koľko tam majú vlastne peňazí.
A to nehovorím ni o tom zakrývaní zločinov v ich chlievikoch.

[ To Annunaki som ni prečítať skoro nevedel(myslím zväčšené). ]


27.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 5. 2010, 19:10 avatar
ruwolf ja sa tu citim ako take monstrum ubohe,som dopletena a vobec neviem co zo mna po case vdaka pritomnemu svetu vzide...tolko spiny az je z toho uzol a ten je pre mna prilis tuhy a predo mnou prazdny pohar,bo si neviem co naliat...vino zial nedokazem  


2.
označiť príspevok

starec muž
   2. 5. 2010, 07:40 avatar
fajer,máš pravdu,že cirkev sa musí očistiť.Podobne,ako strom,keď sa orezáva je potrebné odrezať suché a zle rastúce konáre,aby sa strom vymladil a priniesol dobrú úrodu.
Súhlasí gombička


3.
označiť príspevok

fajer
   2. 5. 2010, 08:00 avatar
cirkev neprináša žiadnu úrodu,je to plánka,ktorú treba vyrezať...


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 5. 2010, 09:23 avatar
...moja setra, podotýkam, že je veriaca, bola nedávno v Ríme, a samozrejme, že mrkla aj na pápeža a všetky tie atrakcie okolo, a sucho skonštatovala, že je to luxusné divadlo a ťažký biznis...pokiaľ ľudia budú mať o toto predstavenie záujem, bude sa im páčiť platiť zaň a budú sa ho masovo naďalej zúčastňovať, nie je o čo riešiť. Na pápeža sa chodí ako na inú pop hviezdu, ktorá prináša svojej krajine obrovské zisky. 
Súhlasí gombička, scirocco, arašid


9.
označiť príspevok

gombička žena
   2. 5. 2010, 11:54 avatar
mne hovor o Ríme a pápežovi..a celom ich biznise  


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 5. 2010, 09:17 avatar
Ako orezať? Však by z toho ostalo len toto: hiking.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2010, 11:43 avatar
Su rastliny, ktoré keď dáš do urodnej pody živoria. A také, ktorým sa dobre vodí. Ak by celá europa a sev. Amerika, ci južná nebola dobrou živnou podou pre rastlinu zvanú cirkev, tak by sa jej dobre vodilo? Asi nie. Vsetci obyvatelia su zodpovední zato co to rastie, alebo ja nič ja muzikant? Krocí zrnko piesku zvane fajer a Vlado v urodnej pode? Ved nájdi si už svoj kaktus a tam si štebocte kolko chcete., Terabrs zo mna by rastla aj cirkev aj diabol, je mi to jedno, hlavne nech su peniaze. Koho zaujíma co bude po smrti? ked zivot pred smrtou vobec nie je isté , že existuje.


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 5. 2010, 13:29 avatar
Tak to počkaj, ranexil, keď hovoríš: Krocí zrnko piesku zvane fajer a Vlado v urodnej pode?

Vari je každý pedofil, každý zločinec, každý vrah? Každý kradne? Spamätaj sa. Ak je niečo v spoločnosti choré, tak je hodné kritiky. Prečo by som sa nemohol kriticky vyjadriť k tým, ktorí podľa mňa konajú nesprávne? Ty si svoje kaktusy opeľuj ako chceš! Áno, pokiaľ by sme mali spoločnosť, v ktorej 80 percent by kradlo, tak by to zrejme bolo v spoločnosti normálne, ale mne, nezlodejovi, by sa nič nemenilo na kritike zlodejov. Jednoducho, banditizmus treba kritizovať, ak si myslíš, že je to čosi zlé. Zrejme, ak sa nekritizujú chyby u teistov zo strany teistov, dá sa to vysvetliť tak, že s nimi súhlasia, že to nepovažujú až za tak závažné, aby sa k tomu vyjadrovali, napríklad ich nezaujíma, že nejakí kňazi zneužívajú malé deti na svoje odporné sexuálne zločiny, ba dokonca sa budú snažiť to ututlať, ako sa len dá... ale samozrejme, ranexil bude čosi spievať o kaktusoch... spievaj si, nič to nemení na význame kritiky... vďaka kritike sa dnes vie o týchto zločinoch, a aj v budúcnosti sa vďaka kritike možno aj samotní cirkevníci budú snažiť minimalizovať také excesy vo svojej organizácii. Ak im to bolo dosiaľ jedno, tak práve kritikou niektorým to už jedno nie je!!! Vďaka kritike sa aj zo zlodeja stane slušný občan. To len na obraz, aby sme sa rozumeli.


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2010, 13:43 avatar
Presne skritizoval som ta za kritizovanie niečoho, čo je zjavne v urodnej pode a biznis tomu ide.   Podme kritizovat mńa.


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2010, 11:50 avatar
A tobož nie nejaká cirkev. Nejaka cirkev nevlastní Ježiša, aj keď si myslím, že možno by bolo lepsie , keby ho nikam nepustali a vytesovali sa z neho sami, tam by si ho zavreli a mohli by sa na neho pozerat a neotravovali by svet, co majú oni za "tovar" . Predávaju ho denno-denne a ako vidiet, dopyt je velky. Ved si pozrite kostoly stanky predaja slova , ktoremu hovoria božie.Prídete, zaplatíte, predaju vam nejakú oplatku, pomutia vás, ze ste nieco dostali a pokial lož trvá, tak sa snad aj cítit, ze ste nieco dobré kupili. A ked sa vam minie , tak idete naspat a zacalujete znopvu. Konkurenčne firmy spolocne si hovoriace trebars Ateizmus, nie su schopné ludom predat ani len iluziu a ich ú=ravda je bullshit, ktorý nejak velmi ludí nezajujíma. Sak postavte si obchodak, ateisti a zacnite predavat, ci niekto kupi.
Súhlasí arašid


10.
označiť príspevok

starec muž
   2. 5. 2010, 12:12 avatar
Veriaci,čo sú poslušní ako ovce sú dobrí pre všetkých,lebo ich môžu využívať.Počnúc cirkevnými predstaviteľmi, zamestnávateľmi,politickými stranami atď.
Kristus povedal:"Buďte jednoduchí,ako holubi a opatrní ako hady." Mnohí sú asi len jednoduchí a neuvažujú,čo im kto vraví.


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2010, 12:25 avatar
Isteho času Satan ukázal Ježišovi všetky kráľovstvá , že mu ich dá. On to udajne odmietol, tak prečo cirkev v podstate vlastní všetky kráľovstva sveta?


12.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   2. 5. 2010, 12:29 avatar
Lebo Cirkev je ustanovizeň človečensko-božská a ľudia sú ... ľudia


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2010, 12:39 avatar
Ista bytost kraca skrz vesmirom a má potreby , niekde sa naje a niekde sa vyserie. A tak niekde zostavaju lajná-naozaj velké..pomaly hniju a vsakovaký lajnožruti sa tam cítia skvele..


14.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 5. 2010, 13:03 avatar
hm meteorit Hoba West je zatial najvacsi aky sa na Zemi nasiel.Aj ked sa nasli taki,ktori chceli spenazit kusisko kovu,ale nastastie stala sa iba naroddnou pamiatkou a tym sa nedoslo k poskodeniu a ulamovaniu si vzoriek z nej...
nechapem ako Vatikan mohol spenazit kusisko rydzeho zlata vo forme Jezisa Krista a zuzitkovat ho vo svoj prospech natolko,ze sa neda zabrzdit volnemu padu celej katolickej cirkvi do pekla..rychlost akou sa utapa cele krestanstvo je strasne a najhorsie je,ze je poskvrnene zlatom a blahobytom meno jeho..toto nem dopadne dobre,bo vratit Jezisa tam kam patri,bude stat Vatikan velmi draho  
Súhlasí arašid


17.
označiť príspevok

postoy-lea
   2. 5. 2010, 15:20 avatar
Fajer vies, co ta cirkev sa uz coskoro rozpadne, aby si mal raz a navzdy pokoj. Len som zvedava do coho sa budes obuvat, ale iste si najdes nejaky novy objekt zaujmu.
Súhlasí rodinamvn


20.
označiť príspevok

scirocco muž
   2. 5. 2010, 17:58 avatar
Neboj. Keďže ľudská hlúposť je večná a nekonečná isto sa niečo nájde.
Súhlasí arašid


21.
označiť príspevok

megamikro muž
   2. 5. 2010, 18:01 avatar
postoy-lea -Nie netreba sa do ničoho obúvat len sa treba zobudit a uvedomit si čo je cirkev za kyslé a skazené ovocie.
Súhlasí scirocco


19.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   2. 5. 2010, 17:58 avatar
"...pekelné brány ju nepremôžu, ani v najmenšom bode, napriek tomu, že podľa proroctva Pána života ju ustavične mlátia a presievajú ako obilie, ako sa to stalo jeho nástupcovi, svätému Petrovi (pápežovi)." (de Vrouwe van alle Volkeren - Matka všetkých národov)


22.
označiť príspevok

scirocco muž
   2. 5. 2010, 18:02 avatar
Myslím že "pekelné brány" ani nebude treba. Pedofilní kňazi a Ratzinger to zničenie zvládnu aj sami.


28.
označiť príspevok

fajer
   2. 5. 2010, 20:02 avatar
to máš pravdu,pekelné to nebudú,tí nenažratý biskupi na také somariny ako peklo neveria,pápeži sú nepotrebný ľudia,cirkev už dávno stratila kredit morálky a skromnosti,bolo by načase aby stratila aj majetky ku ktorím prišla vraždami a rabovačkami po celom svete...asi to tak boh chce,ked sa to deje,ten boj proti cirvi-nemyslíš?????
Súhlasí Osvietený


30.
označiť príspevok

ruža
   2. 5. 2010, 21:35 avatar
frajer-bola som dnes v kostole a veru prosila som aj za Teba,aby si bol spokojneší na tejto zemi.Ježiš miluje aj takých ako si ty a neodmieta ich a ani bránu pred nimi nezatvára tak, ako ty zatváraš oči pred ním.
Napíš aj konečne niečo o sebe, ale ozaj PRAVDU a len PRAVDU!!!! Neverím, že si 100%-ný človek.


32.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 5. 2010, 21:52 avatar
Ruža: neverím, že si 100%-ný človek.

A aký má byť? Ako Gilgameš? Z dvoch tretín boh, a z jednej tretiny človek.

sumeri.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 5. 2010, 21:26 avatar
hm fajer dakujem ti za sprijemnenie nedelneho to dna a sa tesim na tvoju buducu temu..hm o com to len bude..majte sa, do skoreho vikendu.. 


31.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 5. 2010, 21:44 avatar
Len tak mimochodom.
My, co sme na tomto fore, nespadame do vzorky, ktora cirkev podporuje a ktoru cirkev nutne potrebuje aby ako institut prezila. Stale je privela silno a slepo veriacich a teda cirkev, aj ked stoji na slabych zakladoch, sa nerozpadne len tak lahko. Len prilis malo ludi vie, ze cirkev nema patent na boha...


33.
označiť príspevok

megamikro muž
   2. 5. 2010, 22:18 avatar
A to je na tom to najhoršie že tá slepá viera tu bohužial bude ešte velmi dlho.Samozrejme bol by som zlým človekom budúcnosti keby som neveril v pomalý zánik cirkví ale pokial sa postoj cirkví v nasledujúcich generáciach nezmení čo dúfam že áno vídím to ešte na na velmi dlhú cestu zániku.


34.
označiť príspevok

nightwish4 muž
   7. 5. 2010, 01:57 avatar
Doporučujem, Vám všetkým prečítať si Nové Zjavenie Pána Ježiša Krista. Podľa toho ,ako som ja do teraz pochopil tento život ,tak žijeme vo vytvorenom klame,sme slepí,spíme. v Novom Zjavení nájdete úplne vše, čo potrebujete vedieť na svojej úrovni, o Živote,kozme,živloch,stvorení,hmote,energií,pseudotvorcoch ktorí nás pretvorili na svoj obraz,aby sme žili v zdanlivej pravde a preto vytvorili rozne náboženstvá,sekty a dogmy,dali im podnet ,aby nás držali vo falošnej pravde, že je nejaký Boh,pod roznymi menámi, či trojica božia..je to aj pracovná kniha. PS: cirkev sa onedlho zrúti a tým príde k pochopeniu Pravdy


35.
označiť príspevok

fajer
   7. 5. 2010, 05:33 avatar
aj bez tej knihy,niektorí sme to už pochopili dávno...
Súhlasí Osvietený


36.
označiť príspevok

nightwish4 muž
   19. 5. 2010, 01:52 avatar
RUŽA: zamysli sa prosim: koho a o čo si prosila v tom chladnom neživom chráme z kameňa? pamatáš čo povedal Ježiš jednému z apoštolov?: mrtvy nech si pochovávajú mrtvych.. a teraz sa pozri na cirkev?? a to prosenie ti nepomože, zabudla si že ludia maju slobodnú volu, a každý kto niečo niekomu núti ,a v horšom ešte za niekoho prosí, to je tiež nútenie, je proti Jeho výroku? a 100% človek ako duch je každý ,lebo každy je na Jeho obraz stvorený. a ešte napíš akú PRAVDU chceš počuť?? napísala si to len preto,lebo sa povyšuješ..
"nič ti nenútim, ale Nové Zjavenie Pána Ježiša Krista by ti otvorila tie skutočné očká,ktorými by si začínala vidieť skutočnú Pravdu v skutočnom svete"


37.
označiť príspevok

nightwish4 muž
   19. 5. 2010, 01:56 avatar
a ešte som chcel dopísať: Ježiš kedysi doporučil, že najlepšie sa so Mnou spojíte na samote v tichosti vo svojej komorke. a nikde nepovedal ,že v nejakom kostole chráme v davoch ludí. zamysli sa, veríš slepo v cirkev pozemskú a nie v skutočného Boha.


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 11. 2013, 21:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:25,  Kráľ Šalamún je predobrazom dnešného Vedúceho Zboru SJ...!
dnes, 00:36,  Čo všetko ešte o vesmíre nevieme. Inak, tie časti vesmíru sa zdajú byť nádherné, ale...
dnes, 00:29,  Keď Pavol Janík tára. Pletie si veci. http://www.humanisti.sk/view.php?cisloclanku=2020070015
dnes, 00:12,  Aj toto je krása. .. https://apod.nasa.gov/apod/ap200703.html
dnes, 00:10,  Lívia triafa do čierneho. https://www.youtube.com/watch?v=B2Z4OzckRsg&pp=wgIECgIIAQ%3D%3D
dnes, 00:09,  Uvarila som zemiaky, zajtra idem tie lokše z nich urobiť, ak mi vyjdú, tak Ti napíšem, a ak...
včera, 23:54,  Wauky https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html
včera, 23:11,  mufíku tvoj pán satan má z teba radosť :)
včera, 23:07,  presne presne...mufík je zahoracka špina....*21*21*21
včera, 22:43,  mufik plný zloby a nenávisti :)
včera, 22:42,  mufík "znovuzrodený" banderovec :)
včera, 22:06,  mufik je špina čelovek.... zahoracka šviňa*21*21*21
včera, 21:56,  mufík bandera......*21*21*21*21
včera, 21:54,  Jaj, sorač, ja som to nepochopila, J Tull, asi vieš o Šalamúnovi málo =)) a o tom čo sa...
včera, 21:52,  Hitler palil knihy, novodobi fasisti buraju sochy a monumenty.
včera, 21:50,  V jeho pripade skor biela kazajka. :-))))))))))
včera, 21:43,  Nerozumiem ?
včera, 21:36,  Black power ?
včera, 20:59,  Máš len jedno šťastie, že idem na 2 mesiace do nemocnice, takže budeš mať odo mňa pokoj...
včera, 20:53,  Ty obhajuješ čiernych rasistov !
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 423 bytes in 0,259 seconds)