Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Rozkol v logike

88
reakcií
1110
prečítaní
Tému 6. júna 2012, 11:30 založil Boris_I..

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:30 avatar
Udivuje ma, ako moze niekto pozadovat dokaz o neexistencii niecoho.
Ved ak nieco neexistuje, tak okolo toho nemozem ziskat nic, ziadny dokaz.. kedze to neexistuje.
Pre priklad:
V studni je bubulak.. zacne vas niekto presviedcat a ked sa tomu klamstvu postavime, ze co na nom teda je, tak nas ten niekto este obvini, ze si vymyslame a ze sme vlastne my ti sprosti klamari..
A tak zacneme konat (my hlupaci) a lezieme do studne, pozerame so svetlom, ale nevidime nicovate nic, vylezieme a vravime,.. "nic tam nieje!"
"Oooooo ruhac, naivny a ci si ty myslis, ze bubulak vylieza cez den??"
A tak opat koname (my hlupaci)... Lezieme do studne v noci, ale opat tam nic nenachadzame a ako vyliezame vravime! ani v noci tam nic nieje, bubulak neexistuje"
"Aki ste len hlupi, vy obycajni ... nepoznate pravidla a tak sa domnievate, ze poznate pravdu" a tak dalej .. stare zname odrhovacky zakomplexovancov, ktori nikdy nic nedokazali a nemali so seba dobry pocit a tak sa stavaju za nejaku neviditelnu entitu na ktorej si stavaju svoje meno..
"bubulak vychadza len v noci za splnu mesiaca!!!"
A tak znova sa chytame iniciativy (my hlupaci) a lezieme do studne pocas splnu...a NIC.
"Ale bubulaka moze vidiet len clovek, ktory je na urcitom stupni poznania, taky, ktory dokaze zachytavat odraz svetla magickej srsti bubulaka".
A takto vas ten niekto moze tahat donekonecna za nos.. tak skuste dokazovat to, o co vas ziada a stanete sa vecnymi hlupakmi.. dokazat nieco, co neexistuje sa neda.. Odkedy je veda vedou, tak sa dokazuju veci, ktore su, alebo sa na zaklade niecoho skutocneho predpokladaju. Nie na zaklade nejakych rozpravok, starych nepochopenych baji pre moralne ponaucenie, ci opis niecohoi uplne ineho a podobne, ale na veciach, ktore veda objavila uz skor.. a tak sa chodi ako zo schodika na schodik a dokazuje sa svet, ktory vokol nas existuje. Ovsem u nasich predstav sa nepokrocilo ani o kusok.. Naopak, nase predstavy su nutene ustupovat, ako napr. pri bohu.. Boh, ktory na pociatku vysel niekde medzi oblacikmi a sledoval nas SVOJE JEDINE STVORENIE sa vdaka vede musel!!!! posunut daleko daleko do najjemnejsich utrob hmoty, do nepoznanych dimenzii a tak dalej.. pretoze miesta na ktorych mal byt udajne na pociatku sme uz dokladne prehladali a tak sa musel vymysel prestahovat niekam, kde sme este neboli..
Ked zmapujeme vsetok viditelny vesmir, ked rozdelime hmotu na jej najzakladnejsie energeticke zlozky, ked pochopime vsetky funkcie naseho mozgu.. kam sa boh skova potom? jaj ano este moze zit v srdci, ale pozor vy nevedemi hlupaci.. boh sa ukryva len v zijucom srdci a tak ho musite vyrezat za ziva, aby ste sa mohli presvedcit..

Takze pre tych nie mudrejsich (mudri si niekedy dokazu vymyslat takeeee piiiiicovony.... ), ale rozumnejsich:
Nedokazuje sa to, co neexistuje, ale ak si niekto mysli, ze nieco existuje, tak je to jeho ulohou dokazat ostatnym.
Nieje zle si zafantazirovat, ale v medziach fantazie aj ostat a netahat fantaziu do realneho sveta, lebo potom z toho vznikaju nabozenstva a miliony mrtvych rozumnych ludi, ktori jednoducho odmietli verit vymyslom nejakeho chytraka, co sa rozhodol na seba upnut moc pomocou fiktivne absolutne mocnej entity...
Prosim teda ludi, nemylte sa.. vy, co neverite v nieco nadpozemske, nemusite nic dokazovat. Ak to existuje, tak to niekto dokaze, alebo sa to dokaze samo.. Ale dovtedy je skutocny hlupak ten, co tvrdi, ze vy musite dokazovat neexistenciu niecoho.


19.
označiť príspevok

Krištof
   6. 6. 2012, 11:56 avatar
Tak je to asi aj vec názoru. O možnej platnosti teizmu svedčia indície, náznaky. V každom prípade sa to týka týchto tém a ich interpretácie: Vznik vesmíru a jeho presné fyzikálne "nastavenie", vznik života, život v jeho zložitosti, existencia človeka, ľudí, vedomie, morálka, umenie a krása, kreativita, filozofia, duchovno a náboženstvo, veda... Ateizmus sa snaží na tieto veci alebo ich príčiny odpovedať po svojom: náhoda, neinteligentné, neracionálne procesy a pod. Tomu je asi tiež treba veriť.

Náboženská viera aj keby sme pripustili, že nie je založená na vo veriacom prítomnom Duchu Božom, nie je aj tak hocijaká a o hocičom. Tak či tak by šlo o "spoliehanie sa na určitý dôležitý názor", konkrétnejšie, že jestvuje Boh, že svet, život a človeka určitým spôsobom stvoril, že duchovné morálne princípy sú božské, že ľudská duša je nesmrteľná a pod. Teda týka sa to dôležitých filozofických tém, existencie sveta a života, nie nejakých "maličkostí", rozprávkových bytostí, bubulákov a pod. Vychádza aj z istých predpokladov, indícií, skúseností, udalostí a pod. Ateisti zas veria, že je za tým náhoda, neinteligentné, neracionálne procesy, že sa to nejako stalo samo.
Súhlasí Ranexill, red rose


21.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:04 avatar
Kristof, to je vsetko viacmenej v poriadku. Filozofia existencie je prospesna, ale len do tej miery, pokial neprinasa konflikt. A toto aj par vyznamnejsich filozofov povedalo.. Jeden preto dokonca aj dobrovolne zomrel.
Akonahle tvoja filozofia dokaze rozputat konflikt, tak je sporna, pretoze pravda sa ma dotykat kazdeho rovnako, kedze zijeme vsetci v tom istom svete, tak musia byt v konecnom dosledku aj okolnosti nasej existencie zhodne. Filozofia je cesta, nabozenstvo je ale konecna, kedze stanovuje jasne medze v mysleni.


34.
označiť príspevok

Krištof
   6. 6. 2012, 12:29 avatar
Boris, také konflikty nemám rád ani ja. Mať názor a diskutovať môžeme, avšak pokiaľ sa dá bez konfliktov. Kdesi som čítal, že ľudia sú si rovnocenní, no názory nie, totiž každý práve ten svoj názor považuje za lepší než názor opačný a pod.
Súhlasí red rose, dorota


44.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 13:37 avatar
Kristof, diskusia ovsem podlieha tiez istym zakonitostiam, aby mohla byt plodna. Diskutujuci by mali mat sancu sa opierat o empiricke poznanie, ak sa jedna o pravdu. Teda ak chce niekto pouzivat slovo pravda, tak by mala byt kazdemu rovnako dostupna. To, co je nam vsetkym rovnako poznatelne je pre nas pilierom pravdy a od toho sa musime posuvat a budovat ho dalej. Pokial sa niekto nasilne od tohoto pilieru odtrhne, tak vyplodi konflikt, kedze ostatni sa nemozu jeho podania "dotknut". Nieco podobne, ako keby nam niekto zacal rozpravat, ze trava je vseobecne modrej farby. Vzplodi konflikt, pretoze ostatna vacsina sa opiera o pilier v poznani travy zelenej fraby. Cize ak chceme podavat diskusiu v zmysle pravdy v spojitosti s bohom a nejakeho nabozenstva, tak nemame jasnu spolocnu znalost o "farbe travy". V tomto zmysle je pre mna clovek ohanajuci sa pravdou v zmysle prikladne naboznom clovek plodiaci zlo, konflikt. Vytvara rozdelenie, miesto aby poznanie spajal, co aj nepriamym, alebo priamym posolstvom niektorych nabozenstiev je.


32.
označiť príspevok

Krištof
   6. 6. 2012, 12:21 avatar
Keď som už spomenul napr. to "presné nastavenie vesmíru". Ide o to, že niektoré fakty môžu byť indíciami toho, že existuje Boh. Hoci môže to byť aj inak. Konkrétnejšie prof. Krempaský:

"Vývoj vesmíru je z pohľadu prírodných vied séria nespočetnej množiny udalostí a javov, ktoré sú navzájom veľmi úzko prepojené. Keby sa charakteristiky jednotlivých stavov vo vesmíre čo len trošku odlíšili od tých, aké sa reálne vyskytli, vývoj by sa bol nutne odchýlil od jedinej možnej cesty, ktorá viedla k oživeniu mŕtvej hmoty a k človeku. Pre ilustráciu tohto tvrdenia spomenieme niekoľko najpozoruhodnejších „úzkych hrdiel“, ktoré sa v histórii nášho vesmíru vyskytli.

1. S. Weinberg spomína, že fyzikálne vákuum sa pri Veľkom tresku „vyčerpalo“ práve tak, ako bolo treba. Keby sa do reálneho sveta prelialo napríklad viac hmoty, ako vo vesmíre registrujeme, jestvovala by v ňom príliš veľká protisila pôsobiaca proti rozpínaniu, takže by sa znemožnila štrukturalizácia. V opačnom prípade by sa zasa vytvárali štruktúry nevhodné pre vznik života.

2. Podľa názoru súčasných popredných teoretických fyzikov bol náš vesmír pri svojom vzniku „viacrozmerný“-najčastejšie sa uvádza jedenásť dimenzií. Z nich vývojom zaniklo sedem a zostali štyri: tri priestorové a jedna časová súradnica. To je z hľadiska existencie živého sveta jediný možný variant. Dá sa jednoduchou úvahou dokázať, že život by nemohol jestvovať v dvoj- ani v štvorrozmernom svete (ak neuvažujeme čas).

3. Rozpínanie vesmíru by sa teoreticky mohlo uskutočňovať ľubovoľnou rýchlosťou, ale len úzky interval jej hodnôt zaručuje vesmíru štruktúru vhodnú pre jeho obývanie. „Kto“ ho takto neuveriteľne presne nastavil?

4. Pri anihilácii častíc a antičastíc po výrone z vákua sa v dôsledku veľmi citlivo nastavených zákonov a riadiacich konštánt zachovala len jedna častica z každej miliardy častíc. Ukazuje sa, že jedine tak to bolo dobre z hľadiska ďalšej evolúcie, ktorá mala byť nasmerovaná k vzniku života. Keby sa nedodržala táto proporcia, vznikli by buď príliš mohutné slnká, ktoré by rýchlo skončili svoju púť ako čierne diery, resp. by mohli vzniknúť astrofyzikálne objekty, v ktorých by sa vôbec nemohli vytvoriť podmienky pre zapálenie termojadrovej syntézy, takže vo vesmíre by vôbec neboli slnká.

5. Fyzikálne zákony a citlivo stanovená „technológia“ vývoja spôsobili, že v plejáde vznikajúcich slnečných sústav sa našla aj taká (možno, že jediná), v ktorej sa splnili všetky podmienky potrebné na vznik života. Je totiž zrejmé, že keby naše Slnko bolo len trošku inakšie ako je, naša planéta len nepatrne odlišná od tej, akú máme, ba dokonca aj mesiac keby mal iné „technické“ parametre ako má a tak by sme mohli pokračovať prakticky bez zastavenia neexistoval by tu život.

6. Zatiaľ sme hovorili len o fyzikálnych zákonoch, avšak to isté možno konštatovať aj o všetkých základných zákonoch chémie. Boli ustanovené veľmi presne a citlivo a keby sme ich chceli aplikovať hoci len v nepatrne modifikovanej podobe, narušili by sme zložitú „mašinériu“ chemizmu tak, že by nebola schopná vytvoriť a ani udržovať život.

7. Aj všetky biologické zákony vzbudzujú nesmierny obdiv a úctu, pretože vďaka nim existujú na našej Zemi pestré a dokonalé spoločenstvá rastlín, živočíchov a ľudí. Nesmierny rešpekt vzbudzuje najmä univerzálny genetický kód, ktorý „organizuje“ životné procesy v celom živom svete. Jeho podstatou, práve tak ako základom všetkých živých tvorov, sú uhlíkaté zlúčeniny. Len málo sa vie o tom, ako málo chýbalo, aby sa uhlík vo vesmíre prakticky vôbec nevyskytoval. Už sme hovorili o tom, že všetky chemické prvky nad „héliovou bariérou“ sa utvárali v útrobách hviezd pri dostatočne vysokých teplotách. Tak ? trošku zjednodušene povedané vzniklo z dvoch jadier hélia jadro berýlia a pripojením ďalšieho hélioveho jadra aj jadro uhlíka. Táto reakcia prebiehala spontánne, pretože rozbitie jadra berýlia a jadra hélia na ich konštituenty vyžaduje o niečo menšiu spotrebu energie, ako sa uvoľni pri syntéze jadra uhlíka z nich."

a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí red rose


33.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:28 avatar
Kristof, ale nic z uvedeneho nijako nedokazuje existenciu biblickeho boha.. Len sa ho tam snazi vtesnat.. presne tak isto, ako sa ho clovek snazil vtesnat vsade tam, kde mu este chybalo vysvetlenie. Ale ako postupne vysvetlenia ziskavalô, tak zaroven ustupoval "boh"...
A teraz by som sa spytal.. co myslis, kto bude hladat tie vysvetlenia? Ten, kto si pripusta, ze existuju nejake logicke vysvetlenie, ale ho treba najst postupnym studovanim, alebo ten, kto to dava vsetko za pricinu bohu a tym padom ma na vsetko uz predpojatu odpoved?


35.
označiť príspevok

Krištof
   6. 6. 2012, 12:35 avatar
Boris, nedokazuje to priamo Stvoriteľa. Uviedol som, že tieto fakty môžu byť indície, náznaky... Vysvetlenie môžu hľadať všetci, ateisti i teisti, deisti, agnostici... Toto je skôr filozofické argumentovanie. Ateista si to bude vykladať inak. Aj ateista môže byť predpojatý. A logické vysvetlenie nemusí byť bez Boha, logické môže byť práve to, že to má Tvorcu, že to nie je náhodné ap.
Súhlasí rastos, red rose


39.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:40 avatar
A kto je clovek, ktory karha ostatnych, ak sa nepodrobia jeho videniam?


41.
označiť príspevok

Krištof
   6. 6. 2012, 12:45 avatar
Viem, že neraz sú to ateisti naturalisti, čo kritizujú teistov a vysmievajú sa im, že "veria na nezmysly" a pod.
Súhlasí red rose


43.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 13:26 avatar
Ak si objektivny, tak vies aj o teistoch poukazujuc na ateistov a ich hlupost z dovodu rozdielneho videnia skutocnosti. Vysmech opacneho razu.
Tema je ale o dokazovani neexistencii, co sa nie len podla mna logicky dokazat neda. Nabozenstva a viera vseobecne ma logicke nedostatky, preto nemoze byt podrobovana dokazovaniu a ved aj preto sa logicky jedna o vieru, kedze ide o verenie miesto riadneho preskumania a dokazania. Tiez je rozdiel v osobnej viere a viere v oficialne nabozenstva, pretoze osobna viera moze ist ruka v ruke s logikou, kde neznama predstavuje boha, ale viera v nabozenstvo popiera osobny rozum/logiku a kaze verit striktne napisanemu predkladu daneho nabozenstva. Nabozenstvo a jeho predstavitel teda kaze ist proti vlastnemu rozumu, co je jeden z hacikov takeho boha, ktory da cloveku rozum a zakaze mu ho pouzivat,. V pripade, ze sa ho clovek napriek tomu dovoli pouzit a najde nezrovnalosti, tak je oznaceny za hlupaka, ruhaca, zosmiesneny, ci lutovany a v tych najhorsich pripadoch trestany. Teda kto ma ake pravo niekoho ineho napominat v otazkach boha? Ked jestvuje tolko vykladov? Tolko podobnosti, tolko zdanlivych spojitosti a hlavne tolko nezodpovedanych otazok? Tu sa da bavit len v teoretickych urovniach a kazdy, kto si dovoli toho druheho nazvat hlupakom len preto, ze ma iny pohlad je podozrivy z tyranie, z pocitu absolutnosti a nadradenosti. Mozeme sa bavit o tom, ale nie pozadovat nejake dokazy, ktore neexistuju a nie opovrhovat tymi, ktori neakceptuju nase obmedzene videnie a ak niekto pokojne napise, alebo povie, ze boh nieje nic podobne niecomu z nabozenstiev, tak sa to ma tak akceptovat, alebo polemizovat o tom, ale nie odsudit.


72.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:41 avatar
Je známym faktom, že ľudia zdieľajú 98 % svojho genetického kódu so šimpanzmi, 90 % s myšami, 21 % s hlístou a 7 % s baktériou E. coli. Takáto perspektíva je celkom odlišná od väčšiny náboženstiev,


75.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 6. 2012, 16:45 avatar
Tato perspektíva prave tvrdí to, ze vsetci sme bratia asestry z velkej bozej rodiny.
Havran co zlyhava logika? dal si celkom trefny dokaz prave nabozenstvam 


61.
označiť príspevok

Krištof
   6. 6. 2012, 19:53 avatar
Nazdávam sa, že potom by podobne bolo treba dokázať aj to, že neexistuje náhoda a neracionálne, neinteligentné procesy, ktoré mali vytvorili zložité, inteligentné veci: vesmír, život, človeka... Ateista totiž vychádza z toho, že sú za tým slepé sily bez vedomia, projektu, racionality, tvorivej činnosti. Podľa teistov však nie je pravdepodobné, aby zložité inteligentné veci vznikali na základe slepých síl, náhody a pod. Teista nevidí dôkaz, že by slepé sily vytvorili vesmír, život, človeka a pod. Ale ateista by mohol namietnuť: Dokážte, že neexistuje za tým čistá "náhoda"! A teda teisti by mali dokazovať neexistenciu slepých síl a pod.? Ako môže niekto požadovať dôkaz o neexistencii niečoho?


62.
označiť príspevok

majomajo muž
   6. 6. 2012, 19:56 avatar
Vieš dôveryhodne vylúčiť že tkz. zložité a inteligentné veci NEMOHLI vzniknúť aj náhodne , časom ktorého bolo neúrekom ?


64.
označiť príspevok

Krištof
   6. 6. 2012, 20:05 avatar
A ty vieš "dôveryhodne vylúčiť", že tie zložité veci nemohli vzniknúť aj Božou príčinou?


70.
označiť príspevok

majomajo muž
   7. 6. 2012, 06:42 avatar
Teda nevieš, čiže je to minimálne 50 na 50 že je to tak či onak, čo je čisto náhodný jav, je to teda nerozhodné, teda prečo sa sústreďuješ iba na jednu variantu, keď rovnako pravdepodobná je aj druhá ?


65.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 20:59 avatar
Myslim, ze mnoho ludi je presvedcenych o tom, ze sa nic nedeje len tak nahodou a ze vsetko ma svoje priciny, ale nechapem, ako sa do toho moze miesat nejaky biblicky pribeh.. Ved pripustime aj ideu boha, resp vedomie, vedome fungovanie vesmiru, ale do toho sa neda vtesnat nejaky dedusko s desiatimi prikazaniami, ktory chce raz nicit, potom zase zachranovat, raz je to tyran potom zase milujuci otec.. Su to same nezmysli.. az mam dojem, ze teisti tu bibliu ani necitali.


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 11:33 avatar
Nevidel si auru, ale ak by som sa ti ju snazil dokazat bez tej schopnosti u teba vysiel by som asi tak ako snaha dokazat Boha niekomu, kto nema srdce.


3.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:35 avatar
nemiesaj... nedari sa ti..


4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 11:40 avatar
No, tvoja tema je len snahou byt zrkadlom mojej teme( zas som prícinou tvojich úvah??) .Lenze nato, ze sa ohanas logikou, si pouzil prílis vela zdlhavych uvah, kde sa pointa toho co si valstne chcel povedat stratila.
Skratka, takto blabolí niekto, kto nevie strucne a jednoducho formulovat gro. A to svedci aj o jeho logike.
Súhlasí bielamodrá


6.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:47 avatar
nie len tvojej, ale aj tvoje resp. mnohych tvojich..
Je mi celkom jedno, co melies, pretoze nado mnou si uz davno svoju mystifikacnu moc stratil a preto ma tak nemusis, neznasas... nemas nado mnou moc na zaklade svojich fabulacii a to kazdy tyran neznasa..


14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 11:53 avatar
Ale ja nie som diabol, aby som usiloval o moc nad tebou. Ved pre mna nemas cenu, ktoru sa snazis sam sebe prisudit.


16.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:55 avatar
Veru, ty niesi diabol, diabol neexistuje. Opat snaha o mystifikaciu a pretlacanie svojej hry..
Ak by si nemal snahu o uzurpenie moci nado mnou a nad ostatnymi, tak by si nemal potrebu pretlacat svoje nezmysli, neobvinoval by si za to, ze niekto iny s tvojim pohladom nesuhlasi.. kedze to robis.. si jasny tyran s tuzbou zmocnovat sa vedomia ludi.


22.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 12:07 avatar
Na toto sa neda nic odpísat. Sam si napísal o sebe, ako si na tom zle.
Súhlasí bielamodrá


24.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:12 avatar
Ano ranexil, podla teba som na tom zle, pretoze pouzivam svoje slobodne myslenie, pretoze nepodlieham vsetkemu, co niekto niekde povedal A PRETO TO TAK JE, lebo to povedal.
Prave preto boli rebelsky zmyslajuci ludia Ako napr. Einstein tak neakceptovani? Preto sa dokazali len tazko zaclenit do spolocnosti, pretoze odmietali konvencie, ktore im nedavali zmysel. hmm? A preto v konecnom dosledku videli podstatne viac zo skutocnosti, ako ti ostatni, pretoze nepozerali na ludske domnienky, ale sledovali svet taky, aky je a snazili sa ho pochopit logicky a nie dogmaticky.


23.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 12:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:12 avatar
myslim to vazne.


28.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 12:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:20 avatar
ranexil je len prd v gatiach, ale to neznamena, ze nemoze svojim fabulovanim uskodit.. ja som toho priamy dokaz.. ano moja blbost, ale ucime sa na vlastnych chybach a tak budem velmi rad tuto lekciu posuvat dalej.. a ti rozumnejsi sa dokazu poucit na mojej chybe.


37.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 12:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:39 avatar
Ak je podla teba spravne sirit klamstva, tak je to tvoj nazor.. Ja mam iny.


26.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 12:12 avatar
Iba sa snazi dokazat, ze v skutocnosti urobil bubulasa zo mna. A kvalitne mu ..


27.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:14 avatar
Asi si zle cital.. Ty si ten, co sa snazi ludi presviedcat o bubulakovej existencii.


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 12:17 avatar
Ja sa snazim iba upozornit nato, ze mame rozum, aby sme ním chapali. Ale stebou je tazke sa bavit, kedze ..


31.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:21 avatar
Robis pravy opak, snazis sa rozum zatienit..


5.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2012, 11:43 avatar
Ranexill - teraz si trafil klinec.... presne o to ide ... ukazovať srdcu a motať hlavu s argumentom , že už si videl , tak prečo neveríš? Mozog normálne je na celkom niečo iné ako srdce. Emociálne centrum funguje celkom inakšie ako centrum logického myslenia. V tom je to čaro motania jednoduchých ľudí - len mi je divné- teraz v 3. tisícročí? Ja som sa tomu divil aj v druhom a už útleho veku. Pripúšťam vesmíérnu inteligenciu , ktorá je nositeľom určitých zákonov a zákonitosti - ale to treba chápať len ako zmaterializovanie predstavy , nmôžem toto považovať za fakt ,aj keď sa mi to hodí.
Súhlasí Boris_I.


7.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:47 avatar
havran??


8.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2012, 11:49 avatar
Boris_I - no čo si sa zasekol?


10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:50 avatar
havran, len nechapem, preco pises ranexilovi, ked suhlasis s myslienkou mojej temy. preto som sa zasekol..


15.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2012, 11:54 avatar
... ani ja 
Súhlasí Boris_I.


18.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:56 avatar
tak potom je vsetko v poriadku  


9.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:49 avatar
havran, "Pripúšťam vesmíérnu inteligenciu , ktorá je nositeľom určitých zákonov a zákonitosti"
Ovsem to nieje akasi entita ala nabozenstva.
Súhlasí orionko


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 11:50 avatar
No možno by to chcelo poznať aj to svoje emocionalne centrum, aby si bol nasledne schopny pochopit "logiku" jeho fungovania.
Pokial ho nepoznas, tazko by si mohol tvrdit, ze ide o cosi mimo logicnosti, ci pravdy realne obsiahnutej v svete, kde zijeme- hlavne ak to em. centrum sledujes nie celkom "kompatibilnym zariadením" stojacom striktne na rozume, ktorého povod je v poznaní javov sveta , ktorým sa vlastne ohranicuje a vymedzuje.
Súhlasí red rose, bielamodrá


13.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:52 avatar
pokial nepoznas formy schyzofrenie, moze sa ti zdat, ze vidis a pocujes vselico.


12.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2012, 11:51 avatar
Boris_I. - správne - je naivné prijať cirkevnú analógiu - ako bezvýhradnosť pre jedno zrnko prachu v celom Vesmíre


17.
označiť príspevok

viluette muž
   6. 6. 2012, 11:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 11:59 avatar
zle pochopene.. Nemusi to byt pravda, ale neznamena to nic smerodajne. Ak chces, mozes tam ist a priniest dokazy.. ak nie, tak nemozes ocakavat, ci pretlacat domnienku, ze tam v kanaly je duch a este ktomu tomu, kto povie, ze je to kravina si dovolit povedat, ze je hlupak.. hlupak si v takom pripade len ty.


54.
označiť príspevok

Malvínka žena
   6. 6. 2012, 14:50 avatar
Čo si povedala ?


36.
označiť príspevok

Sinaja žena
   6. 6. 2012, 12:37 avatar
viera by mala byť ukrytá v srdci človeka..a nieje nutné o tom urputne presviedčať iných..a nieto ešte atakovať kvoli nej ..
kde je Boh tam by mala byť aj láska, no v posl. čase tu vidieť niečo iné.. kde je Boh..tam je aj veľa nenávisti..
Súhlasí Boris_I., enemy unknown


40.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 12:42 avatar
Presne! Viera je vec osobna/intimna, kedze je individualna. A tak, kazdy, kto chce tu svoju presadzovat nasilym je zlo plodiaci clovek. Kde je rec este o nejakych dokazoch....
Súhlasí Sinaja


46.
označiť príspevok

dorota
   6. 6. 2012, 13:51 avatar
a niekto ta urputne presviedca, nuti?


47.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 13:53 avatar
skoro kazde nabozenstvo presviedca. Cim vacsie, tym viac.. Vytvara skupinove vedomie a cim vacsie je, tym viac sa citi byt opravnenym nech by uz verilo aj v Mickey Mousov prd.


42.
označiť príspevok

Sinaja žena
   6. 6. 2012, 12:52 avatar
tiež verím.., no presadzovať a presviedčať niekoho za každú cenu a za pomoci všetkých prostriedkov je s nulovým efektom
atakovať ateistov je absolútne neprípustné.. a už len zo zásady, ved kresťan by sa takto nemal správať..
to ešte aj svedkovia Jehovoví ak ti chcú nanútiť "ich" pravdu tak to robia úplne iným spôsobom- hlavne dôkazmi, ..nie atakom
a ak je niečo nanútené, tak to nikdy nebude mať dlhé trvanie a už vôbec žiaden zmysel


45.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 13:45 avatar
Ja osobne neverim. Verit pre mna znamena obsolutne sa oddat urcitej myslienke, ci predstave. Mozem doverovat a to znamena aj stale pozorovat a dalej sa ucit a menit svoje zavery. Verit tiez znamena podlahnut domnienke, ze viem. A ak clovek podlahne domnienke ze vie, tak to znamena stagnaciu. Volakedy clovek vedel, ze je zem plocha.. sposobilo to celkom dost problemov potom akceptovat, ze je gulata. Dnes sa clovek moze opriet o skutocnost, ze je gulata, pretoze ju dokaze realne precestovat, teda skutocnost, ze je zem gulata sa stala nasou spolocnou pravdou len vdaka tomu, ze niekto neveril, teda neuspokojil sa s vierou. Tak sa podla mna dosahuje pravdy, opakom viery a su ludia, ktori toto rozpravaju aj v spojitosti s bohom, ze sa ho neda dosiahnut ziadnou vierou, nabozenstvom, ale len prostym odmietnutim viery v nieco a prijatie toho, co v skutku je.


48.
označiť príspevok

dorota
   6. 6. 2012, 13:54 avatar
najviac o viere vedia pisat ateisti a "neveriaci"
to je holy fakt.
prijmite ho.  


50.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 14:03 avatar
to vidim malokedy. Skor vidam pisanie ludi o nezmyselnostiach obsiahnutych v nabozenstvach a viere a casto proste fakty, ktore ale vyvolavaju negativne odozvy u veriacich, kedze sa to dotyka ich "skupiny" zaujmu.
Ak niekto napise nezmysel, tak niekto iny ma predsa tiez plne pravo mu napisat, ze napisal nezmysel. A taka je tiez biblia.. Plna motanic, nezmyslov, priamych protireceni, ale ked sa to logicky napadne, tak veriaci hlada odovodnenia, ze ako to mohlo byt myslene, aby to pasovalo a tak urobi aj z vola slona a to niektorych rozumnych ludi uraza resp. uraza to nas rozum, nasu schopnost logicky zvazovat, co vedie niekedy aj k opravnenemu pouceniu. Asi je to neznalost vlastnej hystorie, ze sa ludia takto benevolentne stavaju voci otazkam nabozenskych "pravd" a ich usalasovaniu vo vedomiach ludi..


56.
označiť príspevok

majomajo muž
   6. 6. 2012, 14:58 avatar
dorotka, o viere majú potrebu písať veriaci, viď toho fórum.Ja ako ateista nemám dôvod zakladať o nejakej viere tému, z mojej strany je to iba reakcia ak sa cítim veriacimi ohrozený.


49.
označiť príspevok

Sinaja žena
   6. 6. 2012, 14:00 avatar
najsmutnejšie je, že od detstva máš vštepované akési predstavy o Bohu ako o božskom človeku sídliacom v nebi, ktorý všetko vidí a všetko vie..a potom neskôr začneš sám hľadať, zisťovať, resp. vrtať sa v tom..a zistíš, koľko bludov ti dali do hlavy..
ako sa to všetko priečí logike a ako stádovito nasledujú ktresťania kňaza, ktorý nieje nič viac ako oni sami..Ako si ho zidealizovali aj celú cirkev a ako slepo a dogmaticky im zobkajú z dlane..
verím vo vyššiu moc..nejakú energiu, ktorá to tú riadí..ale nie v osobu..
Súhlasí Boris_I.


51.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 14:17 avatar
A tieto vstepene "pravdy" vytvaraju v ludoch rozdielnosti, nezmyselne a nasilne rozdielnosti, ktore sa daju neskor vyuzivat pre dosahovanie vyssich cielov.. Pre priklad. opat Irak nam nechce dalej dodavat ropu na dlh? Nevadi, boh chce, aby sme potrestali teroristicku hrozbu.. A mas vacsinovy suhlas s vrazdenim tvojej vlady, tvojou armadou nevinnych ludi niekde na druhej strane sveta.
Kriziacke vypravy neboli o nicom inom. Zly cin sa dobre skryva pod dobrym umyslom a este lepsie pod volou bozou.
Zial toto si asi stale len malo ludi dokaze pripustit a uvedomit, ze su v mlynceku psychologickeho stroja stareho tisicrocia.
Ale som rad, ze su ludia, ktori to vidia
A Sinaja
"verím vo vyššiu moc..nejakú energiu, ktorá to tú riadí..ale nie v osobu.."
To uz skor neveris, ale tusis, pretoze toto ti dava zmysel a mozno aj citis, pretoze je to nieco, co je obsiahnute v kazdom atome tohoto vesmiru a teda aj v nasom tele a plne sa s tym stotoznujem aj ja a nie len my. K podobnemu zaveru smeruje uz aj veda, kde tu.. ale aj ta je presiaknuta korupciou a tak je to zdlhave a namahave.. Staci si vziat ako priklad vek temna.. boha! kde sme mohli byt, keby sa za ten cely cas nebojovalo kvoli bohu a nebol brzdeny vyvoj, lebo to bolo sarlatanstvo.. Mohli sme mat uz osidlenu polku nasej slnecnej sustavy a mozno aj dalej tam vonku na nas boh caka a my sa tu džubeme srz vlastnu hlupost a jesitnost.
Súhlasí Sinaja


55.
označiť príspevok

Malvínka žena
   6. 6. 2012, 14:52 avatar
Musí byť taká logika každému jasná?


58.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 15:02 avatar
Mal by sa o nu snazit v jeho vlastny prospech. Ale to je uz samozrejme individualne a velmi narocne, kedze je to tema da sa povedat zrastena s nacou civilizaciou.


52.
označiť príspevok

Sinaja žena
   6. 6. 2012, 14:40 avatar
presne tak
.. ked sa pozrieme do minulosti tak práve tí kňazi boli najväčšie svine a napáchali najväčšie zlo a krviprelievania..
vždy chceli manipulovať ľudmi a ovládať ich v mene Boha..a ovečky naslúchali
alebo si zoberme takú spoved..fraška jak noc...vyspovedáš sa, človek ti v mene boha odpustí a ešte si na základe tvojej spovedi urobí kázeň..
ako sa hovorí, vodu kážu víno pijú..pod svetlom je najväčšia tma-sú to obyčajní pokrytci...česť výnimkám
Súhlasí nmato32, Boris_I., Malvínka


53.
označiť príspevok

nmato32
   6. 6. 2012, 14:43 avatar
tak to si trafila
Súhlasí Sinaja


57.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 15:00 avatar
Ale s tym nic nenarobime, pokial clovek nezacne byt zodpovedny a zmyslat sam za seba.
Manipulacia je to, co sa musime naucit ovladat a odrazat. Kym tento milnik v nasom vyvoji nezdolame, nemozeme sa pohnut dalej. Na tuto spolocnost je hodenych uz prilis mnoho pavucin cudzopasnych netvorov, ktory vysavaju energiu, zdroje aj potencial cloveka. Tak uvidime
Súhlasí Sinaja


59.
označiť príspevok

Sinaja žena
   6. 6. 2012, 15:05 avatar
to tak skoro nebude
..ľudia sú radi, ak za nich premýšľajú iní..preto sa máme tak, ako sa máme - jednoducho sme nepoučitelní...


60.
označiť príspevok

majomajo muž
   6. 6. 2012, 15:06 avatar
Ale dalo by sa s tým niečo robiť, ale to by sme logicky myslieť museli učiť všetci v rodinách v školách a napr. nezaťažovať ich náboženstvom od útleho detstva....
Súhlasí Boris_I.


63.
označiť príspevok

majomajo muž
   6. 6. 2012, 19:57 avatar
Inak existuje aj také slovíčko že : teraz to ešte neviem, ale to nie je dôkaz o nadprirodzenom jave ale je to iba dôkaz o našej nevedomosti.......
Súhlasí Boris_I.


66.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 21:03 avatar
No len v nabozenstvach to mas tak, ze tam nejestvuje "neviem" tam najdes odpoved na vsetko.. uz len z toho dovodu, ze tym textom nik riadne nerozumie.. je na ne XY roznych vykladov a kazdy si osvojuje ten, co mu najlepsie pasuje.
Súhlasí havran


68.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 6. 2012, 21:24 avatar
toto bolo iba populiticke.


67.
označiť príspevok

havran
   6. 6. 2012, 21:23 avatar
To je ten guláš - stačí ak si ozberieš napr. EZECHIELOV opis stretnutia s Bohom - naozaj sa to nedá jednoznačne vyložiť a tak si to každý prispôsobí podľa toho , čo práve potrebuje. Udivuje ma ,ako ten tajomný guláš môže byť pre niekoho jednoznačný dôkaz stretnutia s Bohom - podľa mňa nanajvýš mimozemšťan čozase až taký dôkaz nadprirodzenosti nie je.
Súhlasí Boris_I.


69.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   6. 6. 2012, 21:25 avatar
havran, ved o tom je viera, ze veris, nepremyslas nad cim, jednoducho len veris.


71.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 6. 2012, 16:33 avatar
...dalo by sa povedať, že rozkol v logike je paradox...že veda stojí na logike. A pritom nič sa tak dramaticky nemení ako veda a nikde nie je toľko paradoxov...  Hľadáme Boha...prečo ho máme dokazovať, keď nič iné ako Boh nie je, keď je Všetko Boh? Vezieme sa na volovi a hľadáme vola-seba. 


73.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:43 avatar
Skutočnosť, že naše Slnko je len jedinou z miliárd hviezd v Galaxii, ktorá samotná je nepatrná medzi miliardami iných galaxií v nami pozorovateľnom vesmíre, a fakt, že ľudia obývajú vesmír len po zhruba 0,0015 % doby jeho existencie, považuje väčšina ateistov za dostatočný na odmietnutie myšlienky, že vesmír bol stvorený, aby mu vládol človek. Vyvracia tiež nábožensky založenú úlohu Zeme ako stredu vesmíru.


74.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:44 avatar
V zásade je západná veda založená na predpoklade, že vesmír je riadený nemennými prírodnými zákonmi, ktoré je možné určiť pomocou experimentov. Tie následne tvoria spoľahlivý základ pre všetky technické disciplíny, ktoré predpokladajú absenciu božích alebo nadprirodzených zásahov. Úspech moderných vedeckých a technických disciplín by takto naznačoval absenciu nadprirodzených bytostí alebo ich neochotu so svetom akokoľvek interagovať. Veľa ateistov preto verí, že najjednoduchším vysvetlením je, že neexistujú žiadne božstvá.


76.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:46 avatar
Niektorí ateisti usudzujú, že ľudský život je lepší a užitočnejší s ateistickým pohľadom na svet, ako s teistickým. Na podporu tohto názoru môžu uvádzať, že je omnoho prospešnejšie pre spoločnosť hľadať odpovede na otázky pomocou prírodných vied než pomocou nadprirodzených síl a viery. K morálnym dôvodom pre ateizmus často zahrňujú „prípady, kedy urobiť to čo je správne, je možné len s pohľadom na svet aký zastáva ateista, pretože nie je viazaný prikázaniami svojho učenia. Ľudia, ktorí nedokážu akceptovať predstavu zlého boha, vyvodzujú záver, že akékoľvek nemorálne náboženstvo je nepravé.“ Praktické dôvody pre ateizmus zahrnujú „dôvody, prečo uprednostnenie ateistického svetonázoru pred teistickým prináša pozitívne dôsledky pre osobný život.“

Argumenty, že náboženstvá šíria nemorálnosť sa často opierajú o fakt, že množstvo násilia a vojen vzniklo len kvôli náboženským vieram a rituálom.

Niektorí ľudia prijímajú ateistický postoj pretože vyrastali v prostredí, kde je ateizmus relatívne bežným, alebo boli vychovaní ateistickými rodičmi. Väčšina ateistov tvrdí to isté o väčšine veriacich. Napríklad väčšina ľudí, ktorí vyrástli v prostredí obývanom prevažne židovskou, hinduistickou, moslimskou alebo kresťanskou kultúrou, taktiež príjme náboženstvo tejto prevládajúcej kultúry, alebo krajiny.

Kresťanský psychológ Paul Vitz (1999) tvrdí, že „Veľa ľudí má psychologické dôvody pre ateizmus“ a „neuro-psychologické bariéry pre vieru v boha hrajú v tomto významnú úlohu.“


77.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 6. 2012, 16:46 avatar
Blbost, ked zacnes vediet prílis mnoho az vtedy zacnes verit.


79.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:48 avatar
Ranexill - to už máš presaturovaný mozog 


81.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 6. 2012, 16:54 avatar
Ja mam prave to nieco co presvedci aj najvacsieho nevriaceho. A to je ta vec, ktora mi dava moc. Nie kazdy ma narok poznat pravdu, lebo na blbcoch som, zistil ze je velkou chybou im ju povedat, kedze ich vadny mozog sa zosype.( aj moj sa zosypal, vlastne nie, ale to je na inu temu


82.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:59 avatar
Ranexill - si to naozaj ty osobne? Nebyť tých "mohutných" vyjadrení , pochyboval by som viac. Ale ten obsah? Prepáč , možno sa ti zdá , že rýpem , ale snažím sa s tebou zatriasť , dnes si tu už asi nad normu , zdáš sa mi vyčerpaný 


84.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 6. 2012, 17:08 avatar
Havran myslis, ze ma stale bavi rozoberat Boha, ked i tak citam len same blaboly? Mna to nebaví.


89.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 6. 2012, 18:09 avatar
To nieco je len drzost klamat, ale to ti tiez nedrzi dlho, takze nemas nic.
Na mudrejsich by si mal zistit, ze oni sa dlho klamat nenechaju, ale kedze ti to nedopina, tak si hold permanentne za debila ty sam.


83.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   7. 6. 2012, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 6. 2012, 17:10 avatar
No cau carleticocka 
Ze to lietadlo nespadlo len rpeto, elbo si ma chcela vidiet?


86.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 6. 2012, 17:13 avatar
*Scarletičočka


87.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   7. 6. 2012, 17:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 6. 2012, 17:37 avatar
No ved vidím, ze si tuším aj opeknela, asi je prospesne lietat hore-dolu.


78.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:47 avatar
Krajina s najvyšším podielom ateistov v Európe je Česká republika. Podľa sčítania ľudu v roku 2001 tvoria 59% populácie.[chýba zdroj]

Na Slovensku je podiel ateistov 13%.[1]

Severná Kórea a Čína sú oficiálne ateistické štáty, čo je zakotvené v ich ústave.[chýba zdroj]

Najvyšší podiel ateistov na svete je podľa sčítania ľudu vo Vietname, kde tvoria takmer 81%


80.
označiť príspevok

havran
   7. 6. 2012, 16:53 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:19,  ...pamatajte na 0chranu... https://imgur.com/zxC5hwJ
dnes, 00:54,  takže Kočner je nevinný?.....no daj ty astronaut*03*03*03
dnes, 00:52,  Necelých tridsať rokov stačilo ponovembrovým zločincom z vysokej politiky národnosti...
dnes, 00:50,  nešaškuj tu zmetek....
dnes, 00:49,  a naš momentalne triezvy kamzík, zdupkal s nim......*21*21*21
dnes, 00:48,  MAFIA, OLIGARCHIA A VSETCI POLITICI ROZKLADAJU STAT Po viacerych pojednaniach sa vec...
dnes, 00:34,  a už jarabak nema argument......*21*21*21
dnes, 00:27,  ano aj Kiska je byvalý komunista, ale on nerozkradol to čo bolo vybudované!!!!....On je...
dnes, 00:25,  ondrej61- tak nam povez prečo sa veci manu tak ako sa majú a budú mať? Toto už asi...
dnes, 00:23,  Takže tvoj príspevok č. 26 neplatí ? *15*15*15*15
dnes, 00:23,  ondrej61- len si odriekaj túmantru ktorú ťa učí Kiska s Turbanom a nech ti dá šňupnúť....
dnes, 00:22,  sa ti to pomotalo kamziku.....su tu ludia, ktorí poukazuju na priciny, preco sa veci maju tak...
dnes, 00:21,  Fašistom neznášam a nieto aby som im rozkazoval, nechcem skončiť na šibenici do rici !!!!!!!
dnes, 00:19,  velmi hlboko si klesol jarabaku a uplne hlupo drukuješ kamzikovi....ale ako vidím, tak to ťa...
dnes, 00:19,  No a sme pri merite veci, takže ty a tvoji synovia, plus Eduard Ž. a vami podobní sú tu...
dnes, 00:17,  Kacír - tak mu to potvrď nech ide dríchmať
dnes, 00:17,  no stale šarapatia kamziku....v našom štate je mafia, ktora siaha do najvyšších...
dnes, 00:15,  Kacír - to vieš len si potvrdzuj, bláznom nepomôžeš, keď im odporuješ, jasne to na tebe...
dnes, 00:14,  A nepochroníme ho ešte kúščok ? *13*13
dnes, 00:13,  Očúvaj ty prijebanec, komunisti už tú nie sú tridsať rokov, takže to tvoje súvetie je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(227 106 bytes in 0,358 seconds)