Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rozhoduje Daniel Lipšic o tom,? ?čo zverejní Denník N?? ?

0
reakcií
111
prečítaní
Tému 23. júla 2019, 09:25 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 7. 2019, 09:25 avatar
Rozhoduje Daniel Lipšic o tom,? ?čo zverejní Denník N?? ?
Kadiaľ nelegálne unikajú informácie z Ministerstva vnútra k vybraným novinárom??
4? ?mesiace ago? ?admin?

V tomto článku sa čitatelia dozvedia hneď niekoľko veľmi zaujímavých informácií,? ?resp.? ?budú potvrdené informácie,? ?ktoré sme už zverejnili skôr.? ?Čitatelia budú informovaní? (?resp.? ?opäť bude potvrdený fakt?) ?o? „?blízkosti?“ ?okruhu Daniela Lipšica a novinárky Moniky Tódovej.? ?Záujem predstavuje fakt,? ?že Daniel Lipšic dokáže ovplyvňovať obsah článkov v Denníku N.? ?A rovnako za veľmi dôležitú považujeme tému ohľadom informačných únikov z Ministerstva vnútra.Toto všetko si budeme ilustrovať na príklade komunikácie medzi troma osobami na pozadí kauzy? „?Náš človek?“?.

Kauza? „?Náš človek?“

V roku? ?2012? ?policajná hliadka zastavila v Bratislave podnikateľa Ladislava Bašternáka po tom,? ?ako predbiehal cez plnú čiaru.? ?Následne malo dôjsť k ovplyvňovaniu policajtov zo strany nadriadeného.? ?Údajný úradný záznam spísaný na mieste priestupku prečítal poslanec NR SR Daniel Lipšic v parlamente v júni? ?2016.? ?Tento úradný záznam bol ministrom vnútra spochybnený,? ?tvrdil,? ?že v porovnaní s originálom pribudol v dokumente,? ?ktorý citoval Lipšic,? ?celý jeden odsek,? ?ktorý sa mal týkať práve údajného nátlaku.

Jeden z členov hliadky sa voči ovplyvňovaniu mal vzbúriť a zavolať svojmu priamemu nadriadenému,? ?že odmieta porušiť zákon a nenechá sa zastrašiť.? ?Následne spoločne s kolegom spísali záznam na policajnú inšpekciu.

Inšpekcia Ministerstva vnútra začala preverovanie.? ?Na jeseň? ?2016? ?bolo vyšetrovanie zastavené.

Toľko k samotnej kauze.? ?Účelom tohto článku nie je rozoberať danú kauzu,? ?napriek tomu,? ?že by sme k tomu mali čo napísať.? ?Vieme,? ?ako sa údajný úradný záznam dostal k Lipšicovi,? ?disponujeme celou emailovou komunikáciou s jedným z dvojice policajtov,? ?vieme,? ?že sa Lipšic aj osobne s týmto policajtom niekoľko krát stretol.? ?Pritom ku komunikácii medzi Lipšicom a policajtom nikdy nedošlo priamo,? ?nastrčili medzi seba Lipšicovu asistentku Annu Andrejuvovú.? ?Takým spôsobom policajt komunikoval s Andrejuvovou a Andrejuvová s Lipšicom.

Anna Andrejuvová
Účelom tohto článku je opäť upozorniť na do očí bijúce fakty,? ?ktoré iné médiá ignorujú.? ?A síce na netolerovateľnú blízkosť niektorých novinárov a ex? ?/? ?politikov? – ?advokátov,? ?ako aj informačné úniky z vyšetrovania.? ?Aj preto sme sa rozhodli nezverejniť meno a priezvisko daného policajta.? ?Rovnako? „?zabieľujeme?“ ?jeho emailovú adresu.
Zverejnené komunikácie prebiehali medzi tromi osobami? – ?Monikou Tódovou? (?novinárka Denníka N?)?,? ?Annou Andrejuvovou? (?v tom čase asistentka Daniela Lipšica?) ?a nemenovaným policajtom,? ?ktorý riešil na mieste priestupok Ladislava Bašternáka.

Monikina prosba.
7.? ?júna? ?2016? ?poslala Monika Tódová email Lipšicovej asistentke Anne Andrejuvovej.? ?V správe jej preposiela článok k danej kauze,? ?rovnako uvádza zaujímavé fakty k samotnej nehode,? ?podľa ktorých malo ísť o pomstu veliteľa hliadky.? ?A žiada Andrejuvovú,? ?aby jej vybavila osobné stretnutie s členom hliadky,? ?ktorá riešila priestupok Bašternáka.
Andrejuvová upresňuje podrobnosti ohľadom rozhovoru a následne odpovedá,? ?že? „?mu napísala email?“ ?a že pošle aj sms.? ?Tódová ďakuje.
Prečo Tódová žiada o pomoc práve Andrejuvovú?? ?Lebo celú kauzu režírovali ľudia okolo Lipšica?? ?V každom prípade môžeme konštatovať? „?tesnú?“ ?spoluprácu novinárky Denníka N s Lipšicovou asistentkou.? ?Rovnako aj to,? ?že Andrejuvová s nemenovaným policajtom komunikuje,? ?a ten jej,? ?podľa všetkého,? ?dôveruje.? ?Inými slovami Andrejuvová komunikuje s policajtom,? ?vysokopravdepodobne na pokyn Lipšica.? ?Z ďalšej komunikácie Andrejuvovej vieme,? ?že vystupovala ako sprostredkovateľ medzi Lipšicom a policajtom.? ?A Tódová vie,? ?že s daným policajtom komunikuje práve Andrejuvová.? ?To tiež o niečom hovorí,? ?nie?? ?Takže opäť raz potvrdené:? „?Tódová a Lipšic na večné časy?…“?.

Andrejuvová a policajt.
Anička nelenila a prosbu Moniky policajtovi okamžite preposlala.? ?Nezabudla ho uistiť o tom,? ?že Tódová bude úplne? „?povoľná?“ ?a všetko bude prebiehať tak,? ?ako si policajt bude priať.
O pár hodín neskôr prišla odpoveď policajta.? ?Skladala sa z dvoch častí? – ?absolútneho zamietnutia možnosti poskytnúť rozhovor nielen Tódovej,? ?ale aj Denníku N.? ?Ako aj požiadavky komunikovať len emailom,? ?nakoľko telefón považuje za rizikový.

Chybička v scenári Lipšica a Tódovej??
Len toto odmietnutie do scenára Lipšica nezapadalo.? ?A preto o deň neskôr? (?8.6.2016?) ?píše Andrejuvová policajtovi opäť.? ?Pýta sa ho,? ?či neprístúpi na návrh? „?šéfa?“ (?Lipšica?)?:? „… ?pýtal sa ma šéf,? ?či aj keby tam bol on a zaručil Vám a bol by na stretnutí s p.? ?Tódovou,? ?že nebude nič zverejnené,? ?čo by ste nechceli,? ?tak či by ste sa nestretli v trojici? (?Vy,? ?on a redaktorka?)„?.
Pozastavme sa,? ?nakoľko tesnejšie prepojenie Lipšica a Tódovej si už neviem ani predstaviť? (?okrem intímneho,? ?ale to nehrozí,? ?Tódová rozhodne nie je? „?Danielitov?“ ?typ?)?.? ?Lipšic musí disponovať ohromným vplyvom na Tódovú,? ?ak je ochotný zaručiť sa za to,? ?že všetko bude zverejnené tak,? ?ako povie policajt.? ?Inými slovami o forme a obsahu článkov v Denníku N rozhoduje Daniel Lipšic.
Policajt nebol ochotný pristúpiť ani na tento návrh.? ?S Tódovou sa kategoricky odmietol stretnúť.

Október? ?2016
O pár mesiacov neskôr,? ?27.októbra? ?2016? ?píše Monika Tódová opäť Anne Andrejuvovej.? ?Citujeme:? „?Ahoj Anička,? ?riešim dnes takúto vec,? ?prosím zatiaľ to nikde nezverejňuj? – ?inšpekcia definitívne zastavila vyšetrovanie v tej kauze Náš človek.? ?Skutok sa nestal alebo nie je trestným činom,? ?ešte nemám uznesenie,? ?ale budem mať?“?.
Inšpekcia Ministerstva vnútra sa zaoberá riešením pochybení policajtov,? ?únikmi informácií a podobne.? ?Takýmto útvarom sa zvykne hovoriť? „?vnútorná bezpečnosť?“?.? ?Obdobné zložky majú aj iné rezorty ako SIS či Ministerstvo obrany.? ?Činnosť týchto zložiek patrí medzi najutajovanejšie.? ?Kauzu? „?Náš človek?“ ?riešila práve inšpekcia.? ?A Tódová nielen že disponuje informáciami o priebehu vyšetrovania,? ?ale dokonca píše,? ?že bude mať príslušné uznesenie.? ?Toto považujeme za veľký problém.? ?Pevne veríme,? ?že Inšpekcia Ministerstva vnútra začne okamžite konať.? ?V tomto prípade by nemal byť problém ustanoviť zdroj úniku informácií? – ?predmetný dokument nemohol prejsť cez veľa ľudí.? ?Minimálne veríme,? ?že sme okruh podozrivých poriadne zúžili.
V závere emailu Tódová opäť žiadala o osobné stretnutie s nemenovaným policajtom.
A ten opäť stretnutie s ňou odmietol.

Ako vidíme,? ?máme tu aj iných? „?svojich ľudí?“… ?
A táto skupina sa bude len rozrastať?…

Redakcia
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:36,  Mafiáni kamošiaci sa s mafiánom Kiskom. Kiska jedná s mafiánom Šuligom o tom ako vyplatiť...
dnes, 11:34,  Edko ty si potrebujes zajebat aby si nemusel do kazdeho jebat!!!:)))
dnes, 11:32,  Aké opät eštebaku ??? Ved to je posledne stare video Na prvom sedia dvaja chrapuni...
dnes, 11:32,  Co by si robil bez Ruskych hovien??? Abstinencne priznaky???:)))
dnes, 11:30,  16/ Nie Edko ja si nevarim sam!!!:)))
dnes, 11:28,  SSEdo sám Kiska je na tých videách ty obhajca grázlov.
dnes, 11:25,  Grofik šrobik ja sa viem to len ty potrebuješ opatrovateľa . Kedže si oficialne mišuge
dnes, 11:23,  na zem a veku hakovýSS
dnes, 11:20,  12/ Edko vies sa aspon sam vysrat??? To ti k zivotu staci!!!:)))
dnes, 11:19,  Mafián Kiska jedná s mafiánom Šuligom o tom ako vyplatiť bieleho koňa Sirockého.
dnes, 11:18,  (9) Osvietený, zrejme už neexistuje žiaden spôsob, ktorým by Ti mohla byť prinavrátená...
dnes, 11:18,  SSEdo išlo len o technickú otázku – buď mať text, že NR SR nesúhlasí a hlasovať za,...
dnes, 11:17,  82/ Idem si pustit Bacha zatial si daj dvojitu porciu Ruskych hovien to je ina strava ty...
dnes, 11:17,  Len nahravky Kočnera sú svedectvom totalneho rozkladu štatu Nahravky s Kiskom sú...
dnes, 11:17,  SSEDo v klamaní ! Vláda ho neschválila ! dezinformačné média šírili hoax, že vláda...
dnes, 11:15,  81/ Takze vlada sa zhodla ze ide o medzinarodnu zmluvu???:))))
dnes, 11:15,  Samozrejme čísté Kočnerove eštebacke metody , ktoré ho dobehli.
dnes, 11:14,  Veď píšem že pri tvojej diagnoze na ktorú poberáš plný invalidak môže byt akakolvek...
dnes, 11:13,  9/ Aj Trnka s Pociatkom bola estebacka metoda???:))))
dnes, 11:13,  HákovýSS prečo by som mal byt pre Lemmyho velký vzor netuším . V mnohom máme rozdielny...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pokiaľ sú v manželskom vzťahu problémy, tak na vine sú obe strany - ako žena, tak aj svokra.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(53 854 bytes in 0,632 seconds)