Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rozdrobená pravica.

360
reakcií
3309
prečítaní
Tému 3. mája 2019, 10:25 založil Starý chren.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 06. 2010
9
19. 03. 2010
33
11. 02. 2016
14
 
 


1.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 5. 2019, 10:25 avatar
Pravicové a stredopravé strany pribúdajú ako huby po daždi. Niekedy mám pocit, ako keby pomaly už každý pravicový politik chcel mať vlastnú stranu. Aj v časoch, keď tu vládla pravica, vládna koalícia musela byť zložená zo 4, či 5 strán. Táto rozdrobenosť pravice nerobí dobrotu. Zdá sa mi, ako keby sa pravicovo zmýšľajúci politici nedokázali znášať myšlienkovo, programovo a ľudsky v jednej, nanajvýš v dvoch veľkých pravicových stranách. Paradox je ten, že keď chcú spolu vládnuť, aj tak musia robiť potom programové kompromisy. Podľa mňa by bolo lepšie, keby urobili jednu veľkú pravicovú stranu, ako je napr. na ľavej strane smer, v ktorej by ale boli viaceré ideové prúdy. Tým by dokazovali, že pravičiari sú demokrati, lebo by v tejto veľkej strane bola viditeľná vnútrostranícka demokracia. Takto len deklarujú, že sú praví demokrati, ale skutek utek. Potom im pán Fico posmešne hovorí, že sú zlepenec, a v určitom zmysle má pravdu. Zoberme si len kresťanské strany. Oľano, KDH, teraz vznikla Kresťanská únia. Alebo liberálne SAS, Progresívne Slovensko, Sme rodina, OKS, Most - Híd a teraz pribudne Kiskova strana. Hrozná rozdrobenosť.
Aký máte na to názor, milí kresťanskí, ateistickí, pravicoví, liberálni, konzervatívni, ľavicoví a iní priatelia?


2.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 5. 2019, 10:43 avatar
Mne to príde ako súvisiace s vývojovým trendom ľudstva k individualizácii, k silnejšiemu sebavedomiu jednotlivca.
Práve pravicovo orientovaná politika je v tomto smere pokrokovejšia, ide s dobou, to jest, ku stále väčšej individualizácii - a to sa prejavuje v rozdrobenosti, lebo pomaly každý chce byť sám za seba, presadiť svoj vlastný názor.

Ľavica je v tomto vývojovo zaostalejšia - prikláňa sa k nejakému vodcovi, ktorého nasleduje a uctieva. Tým sa aj jednoduchšie spája pod jednu veľkú stranu.

Otázka je, čo by mohlo spojiť individuality. Musela by to byť skutočne nosná a pokroková idea. Sám som zvedavý, či sú pravicoví politici schopní také niečo nájsť.
Lebo zatiaľ to nemajú.

A jediné, čo majú, je opakovanie po druhých, po západných vzoroch, ktoré ich už predbehli o celé desaťročia. Takže vlastne naši pokrokoví politici sú zaostalí za západnými

Opakovanie po západe nám akiste istú dobu vydrží, ale musíme si to hlavne priznať, že iba opakujeme, že nie sme schopní realizovať nič vlastné, čo by bolo pokrokové.

Veď ľudia vlastne nechcú nič iné, než pokrok. (Aj keď sa často prejavujú ako tí najsilnejší spiatočníci )

Takže uvidíme, či sa niekde nájde niekto, nejaká silná individualita, ktorá prinesie také idey, pod ktoré by sa podpísali aj iní pravicoví individualisti.

Alebo je možno načase uvažovať o iných formách spôsobu vlády? Koniec koncov, decentralizácia je podľa mňa naozaj pokrokovým prvkom a zodpovedá trendu individualizácie ľudských jedincov.4.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 10:58 avatar
-era- v zásade dobrý pokus pre rozvinutie debaty na túto tému, len jednotlivé články štruktúry politického života a ich nositeľov by som nedával do rovnítka rovnakej úrovne. Treba v zásade definovať stav spoločenského bytia a spoločenského vedomia. Tu sa musíme zastaviť pri rozvoji výrobných síl a výrobných vzťahov. Dnes takmer každá krajina je kooperačne prepojená a to prináša rastúci význam VTR , ale na druhej strane i boj o politické ovládnutie menších svetovými veľmocami.
Táto zložitosť je pre mnohých nepochopiteľná a nevidia vzájomnú prepojenosť spoločensko-ekonomických vzťahov.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 5. 2019, 11:02 avatar
4. havran, nezdieľam názor, že rozvoj výrobných síl a výrobných vzťahov je prvotný. Pre mňa je vždy iba následkom rozvoja vedomia najpokrokovejších individualít v spoločnosti.
Súhlasí kntsz


8.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 11:17 avatar
-era- to nie si sám, ale napríklad , keď vznikla možnosť vývojom produktivity práce, že jeden človek dokázal vyprodukovať viac ako potreboval na svoju obživu, prestali víťazné kmene zabíjať porazených a brali ich do otroctva. V prvotnopospolnej spoločnosti však také niečo neexistovalo, nikto neživil zajatca, ktoprého navyše by museli strážiť a krmiť. Až keď spoločnosť vytvorila podmienky pre časť štruktúry ktorá nemusela pracovať a starala sa len o mocenský stav v spoločnosti, potom sa podmienky zmenili a otrok bol vítaný. Stačilo poraziť susedný kmeň Pravda je to príliš lapidárne, ale pre pochopenie to asi stačí. Tvoj prístup k tomu je Iddealistický , ja mám vysvetlenie materialistické. Avša diskúsia o materializme a idealizme je nekonečná. Uvedom si však či ľudia najprv lovili obživu , alebo stavali modly svojím bohom. Stavať mohli modly až vtedy, keď nezašli od hladu a na to potrebovali loviť. Nebudem tu tozvíjať etapy, lovcov, zberačov a až realtívne vyspelou bola spoločnosť poľnohospodárov, čo prinieslo i rozvoj remesiel. Ja to vidí v kocke tak.
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 5. 2019, 11:59 avatar
8. havran. Slovné spojenie "keď vznikla" by si pýtalo otázku: Sama seba sa vznikla?

Alebo "keď spoločnosť vytvorila". Sama seba sa?

Vždy to boli ľudia, konkrétni ľudia, ktorí zaviedli novoty do praxe.

A ostatní ľudia, tí už samozrejme sa na týchto novotách sami rozvíjali. Ale na začiatku musel prísť niekto s novou ideou. Bárs by ku vypozeral z prírody, to je jedno - ale sformulovať ju musel pre použitie v ľudskej spoločnosti. A musel to byť človek, čo tú ideu vniesol do praxe. Mnoho ľudí, jeden za druhým, tú ideu zavádzalo, až kým sa to úplne nepodarilo.

Môj idealizmus je navýsosť praktickým idealizmom, nie uctievaním vymyslených bôžikov.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 11:22 avatar
Ako sa asi rozvíja vedomie? Nie skúsenosťou a praxou? Naprv si si asi obúchal gebuľku o stôl a až potom ako si dosiahol na knižky , začal si sa možno o ne zaujímať. Som prekvapený, že dnes už asi bude treba začať všetko od počiatku.
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   3. 5. 2019, 12:00 avatar
9/ Havran Era si mysli ze budes rozvijat vedomie ked nemas na chleba! Nechape nadstavbu...))
Súhlasí havran


22.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 5. 2019, 12:09 avatar
19. Nuž vieš, možno že vôbec nemám na mysli rozvíjanie havranovho vedomia počas 80 rokov jeho života
Súhlasí Osvietený


35.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 5. 2019, 13:39 avatar
-era-, môžeš mať pokrokových individualít koľko len chceš, pokiaľ nie sú vytvorené* vonkajšie podmienky nielenže žiadna idea sa nemôže realizovať, ale ani nevznikne žiadna nová bez poznania, respektíve skúsenosti, životom v týchto podmienkach...

*Samozrejme, že podmienky sa nevytvárali samé od seba... napríklad pre vznik poľnohospodárstva boli potrebné vhodné klimatické, geologické - vhodná pôda, voda a pod. podmienky. Tam, kde neboli /Afrika, Amerika.../ mohlo byť hafo pokrokových individualít, nemohlo sa tak rozvinúť ako v "Úrodnom polmesiaci"... poľnohospodárstvo umožnilo zas rozvoj remesiel... domestifikáciu, využitie konskej sily... boli ním vytvorené podmienky na vznik civilizácii...

Triviálnejší príklad... v Amerike mohla byť individualita s "geniálnym vedomím", ani v päte nemohla mať nápad skrotiť koňa, alebo iné vhodné zviera, na obrábanie polí...
 
Súhlasí havran


36.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 13:58 avatar
Vidcíš mako je beznádelné argumentovať takému zabednencovi, keď nechápe rozdiel medzi decimálkou a Dalmáciou.  


47.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 5. 2019, 17:08 avatar
35. Tull - s tým všetkým súhlasím, ale čo si tým chcel povedať, mi uniká.

Samozrejme, že geniálne osobnosti nadväzujú na to, čo ponúka príroda. Ľudské dielo je to ako pokračovanie prírodného diania.


95.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 11:06 avatar
-era-, chcel som tým povedať, že „výrobné sily“ sú prvotné a nie vedomie najpokrokovejších individualít v spoločnosti.
Možno by bolo potrebné vysvetliť čo sa myslí „výrobnými silami“. Marx sem zahrňoval aj prírodné podmienky, pôdu, suroviny /základ/... pracovné nástroje /včítané koňa... ale aj vedy/ a samozrejme sú to predovšetkým vyrábajúci ľudia – človek. Výroba je v podstate vzťah človeka s prírodou*. Dejinami výroby sa nemenia, nevyvíjajú len výrobné nástroje, výrobné predmety, technológie, využívanie surovín, ale vyvíja sa aj výrobca, pričom mení i prírodu...
*“Jako se musí s přírodou potýkat divoch, aby uspokojoval své potřeby, aby uchoval a reprodukoval svůj život, musí se s ní potýkat i civilisovaný člověk, a musí to činit ve všech společenských formách a za všech možných způsobů výroby. S tím, jak se člověk vyvíjí, tato říše přírodní nutnosti roste, protože rostou i lidské potřeby; ale zároveň se rozšiřují výrobní síly, které tyto potřeby uspokojují.“ Karol Marx Kapitál, III.
Medzi výrobné sily /výrobné vzťahy zámerne vynechávam.../ - základňa a nadstavba /kultúra, ideológie, idei, poznatky – vedomie, keď chceš/ existujú vzájomne sa ovplyvňujúce vzťahy, pričom nie je to tak jednoduché, ako to opísal vo svojej dobe Marx. Nadstavba je rovnako dôležitá. Použijem príklad Karla Poppera. Ak by „zmizlo“ všetko strojné zariadenie, sociálne organizácie... ale technické, vedecké... poznanie by sa zachovalo, netrvalo by dlho a aj keď s problémami, bol by „systém“ rekonštruovaný... pokiaľ by však „zmizli“ všetky znalosti, ale hmotná statky ostali, zrútili by sa všetky materiálne zbytky civilizácie. Napriek tomu sú „výrobné sily“ prvotné, pretože sú na začiatku. Každý organizmus reaguje na svoje prostredie a zároveň je súčasťou daného prostredia, žije z neho, vyvíja sa z neho...
 


97.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 11:15 avatar
95 Tull - to, čo si zahrnul pod "výrobné sily" je štrašný mišung. V tom sú pomiešané "hrušky s jablkami aj kalerábmi", akoby to bola jednota. Takéto myslenie je pre mňa veľmi cudzie, rovnako, ako tvoj pojem ľudských "zmyslov".

Ale ak tebe vyhovuje, nedbám. Ale nebudem s týmito predstavami súperiť. Sú mimo mňa.


129.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 11:41 avatar
-era-, ak je pre Teba "výrobné sily" štrašný mišung tak ich vynechaj. Miesto dvoch slov použi - prírodné podmienky, pôdu, suroviny /základ/... pracovné nástroje /včítané koňa... ale aj vedy/ výrobcu... Tak či tak, to na veci nič nemení. Tieto "veci" sú prvotné a nie vedomie najpokrokovejších individualít v spoločnosti. Pričom vôbec nejde o predstavy, respektíve je to predstava, teória, vybudovaná na základe pozorovaní, vyplýva z historických artefaktov... kým tvrdenie o prvotnosti vedomia najpokrokovejších individualít v spoločnosti, je iracionálne, bez podpory akýchkoľvek artefaktov... 


154.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 11:52 avatar
129. Tull - nejde o slová, ale práve o obsah, ktorý tomu dávaš. Zmiešať prírodné podmienky s pracovnými nástrojmi, ktoré musel niekto vymyslieť (včítane koňa, ktorý sám osebe neponúka seba ako pracovný nástroj, ale musel tu byť človek, ktorý si uvedomil, že kôň môže byť použitý ako nástroj), to je za hranicou hľadania pravdy. To už skôr spadá do oblasti viery a ľubovôle. A to už vôbec nehovorím o vede, ktorá je čisto duchovnou aktivitou človeka a nemá s nutnosťou prírodných podmienok nič do činenia.


214.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 12:18 avatar
-era-, nepotrebujem nič umelo zmiešať... zopakujem:
" v Amerike mohla byť individualita s "geniálnym vedomím", ani v päte nemohla mať nápad skrotiť koňa, alebo iné vhodné zviera, na obrábanie polí..."
Na to, aby si vyrobil hocijaký výrobný nástroj, potrebuješ mať suroviny, potrebné na jeho výrobu... bez nich nemôžeš mať ani v päte niečo vyrobiť... bez pazúrika by sotva mohli našli predkovia vymyslieť svoje nástroje... a rozvíjať ich od jednoduchých klinov až po kopije, šípy... pričom vôbec netvrdím, že vedomie nie je v tomto procese potrebné... prečítaj si posledný odsek v "95" 
Netvrdil som nič v zmysle "je čisto duchovnou aktivitou človeka a nemá s nutnosťou prírodných podmienok nič do činenia". Tvrdil som:
"Marx sem zahrňoval aj prírodné podmienky, pôdu, suroviny /základ/... pracovné nástroje /včítané koňa... ale aj vedy/"
Aj vedu možno považovať za pracovný nástroj... veď predsa pomocou nej vyrábame viac, kvalitnejšie, efektívnejšie... samozrejme, že je duchovnou činnosťou... to čo však skúma je, jedným slovom, príroda... 


287.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 13:49 avatar
214. Tull -možno nepotrebuješ, ale z môjho pohľadu miešaš.

A k tomu, čo píšeš, napíšem ja svoje:

V Európe, Ázii, mohlo byť koní plno, ani v päte nemohol mať nápad skrotiť koňa na obrábanie polí niekto, kto nemal istý stupeň geniality.
Na to, aby si vyrobil hocijaký výrobný nástroj, môžeš mať habadej surovín, potrebných na jeho výrobu... bez istého stupňa geniality v človeku nemôžeš mať ani v päte vyrobiť z nich nástroj, slúžiaci ľuďom... bez istej miery geniality by sotva mohli našli predkovia použiť pazúrik ako nástroj... a rozvíjať ho od jednoduchých klinov až po kopije, šípy...


300.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 14:06 avatar
-era-, nejde o pohľad...
Podľa Teba sú šimpanzy /a nielen oni... / geniálni...?
http://www.youtube.com/watch?v=5MlytL6JSik Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=3vH5BlwsJjI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


 


303.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 14:27 avatar
300 Tull -áno, do istej miery sú aj šimpanzy geniálne.
Súhlasí J.Tull


305.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 14:58 avatar
-era-, pokiaľ to berieš týmto spôsobom, potom áno, potrebuješ istý stupeň geniality na to, aby si vyrobil nástroj...
Mimochodom, nespochybňoval som nikde, že k "výrobe hocičoho" nie je potrebné vedomie /ak chceš.../. Je rovnako dôležité ako materiál, suroviny, z ktorých "človeka napadne" ich vyrobiť... tvrdím, však, že sú prvotné, bez nich by jeho vedomie, ak by vôbec nejaké mal, mlelo naprázdno...
 


308.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 15:14 avatar
305. Tull - tvoj pohľad nie je pohľad vývoja. Suroviny sú tu stále a boli tu už pred miliónmi rokov. Ale hýbateľom vývoja je ľudský duch.

Bez ľudského ducha by tu materiál a suroviny ležali naprázdno. Môžu byť prvotné, ale nemôžu byť základom ROZVOJA výrobných síl a výrobných vzťahov.


309.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 15:18 avatar
V niektorých prípadoch by bolo možno lepšie, keby zostali suroviny ležať tam, kde sú.


311.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 15:46 avatar
-era-, to sme si nerozumeli... materiál, suroviny sú základom, v tom zmysle, že "ich existencia" dáva predpoklad pre ľudského ducha /keď chceš... / využívať ich vo svoj prospech... samozrejme bez tohto ducha, by to nešlo. Samotné nie sú základom ROZVOJA výrobných síl a výrobných vzťahov...
Tisícročia človek obrába stále "tú istú" pôdu, pestuje rovnaké plodiny... na počiatku obrábal dreveným radlom, pričom dnes sa používa veda /ktorú ako prvý zaviedol do tejto oblasti Jethro Tull  .../, moderná technika... lenže predpokladom k tomu, aby mohol byť rozvoj, boli klimatické zmeny, vhodné prírodné podmienky... až potom mohol pôdu obrábať dreveným radlom, pomáhať si koňom... a na základe týchto skúseností ďalej rozvíjať... na začiatku bol orech a kameň, rozbíjanie orechov kameňmi, trieštenie kostí kameňom, aby sme sa dostali k špiku... neskôr už boli kliny... drevené radlo... a stále väčšie znalosti, skúsenosti, ktoré sme si dokázali odovzdávať z generácie na generáciu... rozvíjať svojho ducha...


5.
označiť príspevok

gabriel pb
   3. 5. 2019, 10:59 avatar
my chceme byť s hérou, lenže akosi sa ešte robia cestárske úpravy na tej ceste do cieľa
http://www.youtube.com/watch?v=cZAoHTnxeww Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 11:34 avatar
-era- dobre vidíš javy , no robíš nesprávne uzávery, čo je logické k tvojmu idealistickému vnímaniu procesov v živote spoločnosti a možno i prírode.


21.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 5. 2019, 12:08 avatar
12. Vieš, keby moje závery odporovali skutočnosti, možno by som ti dal za pravdu


113.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 11:32 avatar
-era-, "Ľavica je v tomto vývojovo zaostalejšia - prikláňa sa k nejakému vodcovi, ktorého nasleduje a uctieva. Tým sa aj jednoduchšie spája pod jednu veľkú stranu."
Či sa nejaká strana, hnutie... prikláňa či neprikláňa k nejakému vodcovi nesúvisí s tým, či je pravicová, alebo ľavicová... aj na pravo od stredu máš príklady - povedzme Vladimíra Mečiara so svojim ĽS-HZDS... ani fašizmus nie je ľavicou... každá strana má svojho vodcu, niekde výraznejšieho, inde menej a to po celom svete... a podobne sú v každej jednej individuality... Prejavom individuality nemusí byť "byť verejne známym"... často môžu byť napríklad "šedými eminenciami" a ani nemusia byť ambiciózny ohľadom vodcovstva... 
Súhlasí -era-


122.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 11:38 avatar
113. Súhlasím s tým, čo si napísal. Aj mne je viac-menej zjavné, že významy pojmov pravica-ľavica, ako som ich ja použil, nie sú úplne v súlade s tým, ako sa ľavice a pravice sami definujú, alebo ako ich definujú iné zdroje.


315.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 5. 2019, 09:49 avatar
-era-, je jedno v akom význame používaš pojmy, alebo v akom význame sa sami definujú, alebo ako ich definujú iné zdroje; na vzniku pojmov "pravica", "ľavica" to nič nemení.
Vznik pojmu
Označenie vzniklo na konci 18. storočia v období Francúzskej revolúcie podľa toho, že takto označovaná skupina poslancov sedela v parlamente vľavo. Vľavo sedeli zástancovia ľudu (spočiatku vrátane meštianstva, neskôr bez meštianstva), a tým pádom za daných okolností zástancovia stále väčších zmien. Vpravo sedela najprv aristokracia a monarchisti a teda za daných okolností zástancovia starého poriadku, v neskoršom priebehu revolúcie vpravo sedeli zástancovia bohatého meštianstva a slobodného trhu (takisto teda skôr zástancovia vyšších vrstiev). sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


241.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 12:32 avatar
Era: Ľavica je v tomto vývojovo zaostalejšia - prikláňa sa k nejakému vodcovi, ktorého nasleduje a uctieva. Tým sa aj jednoduchšie spája pod jednu veľkú stranu.

Tento typ ľavice je extrémistická ľavica. Ako štandardnú ľavicu vnímam snahu o kolektívne konanie. Niekomu príde zle, keď počuje slovo kolektivizmus, ale presne to je autentická ľavica, keď sa spoločne pracuje, kolektívy. Áno, pravica je o individualizme. V tom sa odlišuje ľavica od pravice.

To, že vznikla kedysi ľavica, ktorá mala aj chorobný kult osobnosti, vodcu, to beriem ako frašku, ako karikatúru ľavice. Taká extrémistická ľavica sa totiž v podstate nijako neodlišuje od extrémistickej pravice, kde je tiež vodca.


248.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:44 avatar
Lemmy, Hitler a jeho fašisti bola extrémna pravica


250.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 12:47 avatar
Veď som to tak aj napísal.

Taká extrémistická ľavica [s vodcom; Stalinom] sa totiž v podstate nijako neodlišuje od extrémistickej pravice, kde je tiež vodca [Hitler].
Súhlasí Nadja


251.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:48 avatar
No veď ti to aj potvrdzujem


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 12:57 avatar
Nielen pravicové a stredopravé pribúdajú, ale aj ľavicové. Len tie ľavicové už tým, že sú ľavicové, nemajú takú podporu, aby sa vedeli lepšie zviditeľniť. Inak, práve pre politiku, akú robí SMER – sociálna demokracia, sa ľavicové strany dištancujú od strany SMER – SD. Otázka je, prečo občania, ktorí si o sebe myslia, že sú ľavičiari, nepodporia ľavicové strany finančne tak, ako to vie zopár bohatých firiem spraviť pri pravicových stranách. Preto ľavica ťahá za kratší koniec, lebo sa nevie zmobilizovať. Keby sme vytvorili len akože 2 silné strany, mali by sme to tu ako v tom vtipe o amerických stranách.

Vtip: V USA sa o moc delia 2 fašistické strany: demokrati a republikáni.


37.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 14:05 avatar
Lemmy toto je jasná argumentácia človeka, ktorý si myslí, že svet menili vychytralí vodcovia. No v skutočnosti svet sa menil v súlade potrieb výrobných síl, ktoré tvoria základňu spoločnosti a daju priestor pre vznik vodčích osobnosti, ktoré pochopia potreby spoločenského pohybu. Neviem, či to nie je na teba príliš zložité a podstatné súvislosti zostanú pre teba nedostupné.
Ty môžeš hľadať odpovede len v chaose, ktoré spôsobuje kapitál, keď mu ide o existenciu a lepšie sa loví v kalných vodách a balamutí rozum jednoduchým ľuďom.


40.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 14:12 avatar
Každá doba má svojich jednoduchých ľudí o ktorých zápasia pravicové a ľavicové sily. Pravica používa pekné pesničky a floskuly, za ktoré potom musia ľudia platiť potom a krvou.


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 15:59 avatar
Havran, si generátor náhodných slov.   Zbytočne trolluješ. 


39.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 5. 2019, 14:11 avatar
Lemmy, otázku:
prečo občania, ktorí si o sebe myslia, že sú ľavičiari, nepodporia ľavicové strany finančne tak, ako to vie zopár bohatých firiem spraviť pri pravicových stranách"
si mysle vážne? 
 


41.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 14:23 avatar
J.Tull- to je Lenmmyho paradox . Až náhodou niečo tu vypotí, tak to istotne bude akí sú tí ľavičiari žgrloši a pod....No , musel by vedieť ako je rozdelené bohatstvo sveta, že takmer 70 percent vlastní niekoľko málo rodín. Jedine nový systém ich môže zbaviť tej moci ktorá pochádza z bohatstva ktoré vyprodukovali pracujúci. Zatiaľ väčšina ľudí verí, že ten majetok nahonobili slušným spôsobom a len kde - tu ak sa už nedá inakšie spravia nejaký prevrat, alebo vojničku. TERAZ TO DOBRE VIDíME V PRIAMOM PRENOSE VO vENEZUELE. Krajina ktorá by sa mohla kúpať v rope a bol by tam život ako pripravil Kadáfi čelí vlastizradcom ako je ten blbec, čo modliká USA, aby tam konečne vbehli a dal im potom ropu za demokratickú pomoc.


253.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 12:54 avatar
Havran, to nie je žiaden paradox. Toto je tvoj vážny problém, že táraš nezmysly: Jedine nový systém ich môže zbaviť tej moci ktorá pochádza z bohatstva ktoré vyprodukovali pracujúci.

Práve z toho dôvodu má ľavica nulové preferencie u voličov.


257.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 12:58 avatar
Človek, ktorý už v nadpise témy napíše, že dementi, a potom od diskutujúcich očakáva blahosklonnosť, si nezaslúži nazývať sa ani ľavičiarom. Máš v lebečnej dutine len plevy, ktoré si si osvojil počas večerného štúdia Výskumnom ústave marxistov a leninistov (VUML), kde ti vypláchli mozog. 

Preto v 37. trepeš bludy: No v skutočnosti svet sa menil v súlade potrieb výrobných síl, ktoré tvoria základňu spoločnosti a daju priestor pre vznik vodčích osobnosti, ktoré pochopia potreby spoločenského pohybu.

Si trápny, keď si namýšľaš, že tomu nerozumiem. Rozumiem až veľmi dobre, a má to asi takú výpovednú hodnotu, akože boh vyrobil ženu z rebra muža.

 


252.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 12:52 avatar
Samozrejme, že to myslím vážne. Práve preto, že ľudia to nemyslia vážne, nemá ľavica na politickej scéne úspech. Falošní pokryteckí ľavičiari vedia len ako tupé ovce bľačať, že pravici sa darí, lebo… medveď. Lebo majú peniaze na reklamu.

Toto všetko by mohla mať aj ľavica, keby… potkan. Lebo na Slovensku je vyše milióna robotníkov. Keby len každý dal 1 euro, tak by mala ľavica milión eur na reklamnú kampaň, na mobilizáciu. Ale čo sa deje? Robotníci sú držgroši, a kašlú na to, aby do ľavice investovali aspoň 1 euro. A potom vybľakujú, že ľavica má nulové preferencie v politike. Ľudia by si mali uvedomiť, že čo v skutočnosti chcú. Ľavičiari, teda tí pokrivení, rozmýšľajú takto: Nevieme, čo chceme, ale vieme, ako to vykonať. 

Je to však na plač, že ľavičiari takto mrzko rozmýšľajú. Nie sú kolektívni, ale egoistickí.


259.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 13:06 avatar
Lemmy, vyše milióna robotníkov je za to, aby vládla ľavica?  ... ešte napíš ktorá ... ktorej to majú dať 1 euro? 
Stačí, aby zopár firiem /majitelia.../ prispeli svojimi peniažkami, médiami... a pravicová strana má "vystaráno", bez organizovania akejkoľvek zbierky... vyzbierať však "drobáčiky" na tú istú sumu, je už iná káva, nehovoriac o prevládajúcej mediálnej "antipodpore"...
 


292.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:58 avatar
Počkaj, nepochopil si ma. Diskutujúci tu nariekajú, že pravica, v podstate kapitalisti, majú dostatok peňazí na volebné reklamy. Ale to isté môže mať aj ľavica. Môžu sa vyzbierať peniaze na volebnú kampaň. Ale ako z tvojej otázky vyplýva, sám si uvedomuješ, že robotníci, roľníci, ľud ako taký o nejakú ľavicu nestojí. Preto nijakej ľavici ľud nepošle peniaze. Neviem, ale čo ak rozmýšľajú takto: Ľavičiari, podnikajte, zarobte si na volebnú kampaň, a keď nás váš bilbord zaujme, tak možno dáme vám hlas. 


294.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 13:59 avatar
Za SaS atd sú oligarchovia, oni nie sú závislí na tom čo im dajú bežní ľudia atak ako aj Čaputová


298.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 14:02 avatar
Čo je na nich oligarchistické? Uveď, koľko zarobili na štátnych zákazkách. Opakom je pravda, že sa snažia minimalizovať štátne zákazky, a teda idú svojím programom proti oligarchii.


310.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 15:26 avatar
Oligarchovia ich financujú.


312.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 15:59 avatar
Ale dôkaz nemáš. Sulík mal vlastné peniaze na začiatku. Nevieš zdokladovať, ktorý politik je oligarcha, pretože oligarcha je kapitalista príživník, ktorý sa priživuje na štátnych zákazkách.


314.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 16:06 avatar
Lemmy súdruh ardzun myslel ruskú politickú scénu    

Najbohatší ruskí oligarchovia – ovládajú takmer všetko

V rebríčku by sa mal po správnosti nachádzať aj prezident Vladimír Putin, ktorého majetok odhadujú na 40 - 70 miliard dolárov. Ale keďže Forbes ho neuvádza v oficiálnych štatistikách, prejdime hneď na ďalších.

Ališer Usmanov
Ališer Usmanov 6
Ališer Usmanov

Najbohatším Rusom je pôvodom Uzbek, Ališer Usmanov. Tento 60-ročný oligarcha má majetok v hodnote 18,6 miliardy dolárov. Je 34. najbohatším človekom na svete.

Usmanov podnikal s nerastným bohatstvom, ale s rastúcim majetkom rástol aj jeho podnikateľský apetít. Dnes má prsty v telekomunikáciách, kde je vlastníkom druhého najväčšieho ruského mobilného operátora (MegaFon), do jeho portfólia patrí najväčší ruský ekonomický denník Kommersant, najväčšiu internetovú firmu v rusky hovoriacich krajinách (Mail.ru), má podiel v anglickom futbalovom klube Arsenal Londýn a i.

Vlani sa objavili správy, že investoval 100 miliónov dolárov do Apple.

Michail Fridman 6
Michail Fridman
Michail Fridman

Druhé miesto patrí rodenému Ukrajincovi Michailovi Fridmanovi, ktorého majetok odhadujú na 17,6 miliardy dolárov.

Vyštudovaný odborník na nerastné suroviny založil so svojimi bývalými spolužiakmi Germanom Khanom a Alexejom Kuzmičevom najväčšiu finančnú a investičnú spoločnosť v Rusku, Alfa Group. Tá mala vo svojom portfóliu biznis v oblasti ropy a zemného plynu (TNK-BP), sieť maloobchodných predajní X5 Retail Group, telekomunikačné spoločnosti a pod. Vlani, predajom svojho podielu v konzorciu TNK-BP, zarobil 5,1 miliardy dolárov.

V roku 2004 ho Financial Times zaradil medzi „vodcov novej Európy“.

Viktor Vekselberg 6
Viktor Vekselberg
Viktor Vekselberg

Na treťom mieste je rodený Ukrajinec Viktor Vekselberg, majiteľ konglomerátu Renova Group. Jeho majetok odhadujú na 17,2 miliardy dolárov.

Jeho podnikateľské začiatky sú spojené už s uvoľnením podnikania za vlády Michaila Gorbačova (1988).

Za vlády Borisa Jeľcina privatizoval biznis s hliníkom. Jeho spoločnosť SUAL sa stala súčasťou Rusalu, čo je najväčšia spoločnosť v biznise s hliníkom.

Vekselberg neskôr kúpil menšinový podiel v jednej z najväčších ropných a plynárenských spoločností v Rusku, Tjumen Oil. Spoluvytvoril silné konzorcium TNK-BP. Vlani, spoločne s Michailom Fridmanom a Leonardom Bavatnikom, predali 50-percentný podiel v konzorciu štátnemu Rosneftu za 28 miliárd dolárov. Podľa Forbes za to Vekselberg zinkasoval 7 miliárd.

Vladimír Lisin 6
Vladimír Lisin
Vladimír Lisin

Číslo 4 medzi ruskými oligarchami je Vladimír Lisin. Odhady hodnoty jeho majetku sa rôznia ??? od 14 miliárd do 24 miliárd dolárov.

Lisin išiel podobne, ako ďalší z tohto rebríčka, po uvoľnení podnikania v bývalom Sovietskom zväze, do biznisu, ktorý dôverne poznal – nerasty. V nerastnom priemysle začal totiž pracovať už v roku 1975 a tak bol tento vývoj vlastne samozrejmosťou.

Dnes je v jeho portfóliu okrem biznisu s nerastným bohatstvo aj doprava, logistika (má podiel napr. v prístave v Petrohrade), energetika (podiel v Chermonorneftegaz a Severneftegaz) a i.

Je držiteľom rôznych patentov pre metalurgické procesy. Publikoval viac ako 100 článkov o metalurgii a ekonomike. Je profesorom na Akadémii národného hospodárstva.

Vladimír Potanin 6
Vladimír Potanin
Vladimír Potanin

Oiligarcha Vladimír Potanin je na 5. mieste medzi ruskými boháčmi. Jeho majetok odhadol Forbes na 12,7 miliardy dolárov.

Potanin pochádza z rodiny vysoko postaveného komunistu. Je absolventom kontroverzného Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov (MGIMO), ktorý sa často označuje nelichotivo, ako liaheň pre agentov KGB.

Po jeho absolvovaní robil v zahraničnom obchode.

Po zmene systému zakladá firmu Interros, ktorá sa orientuje na zahraničný obchod. Osud ho zaveje aj do politiky, sedem mesiacov pôsobil ako prvý námestník predsedu vlády Ruskej federácie (Viktor Černomyrdin).

Potanin cez svoje firmy ovládal viacero firiem od ťažby niklu (Norilsk Nickel), ropy (Sidanco), médiá (ProfMedia – Forbes ju nazval Gazpromom medzi médiami) a i. Počas finančnej krízy ich predal.

Vlani vyhlásil, že dá na charitu polovicu svojho majetku. Keď sa tento rok rozvádzal, súd rozhodol, že bude platiť na dnes 13-ročného syna mesačné alimenty 240 tisíc dolárov.


260.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 13:07 avatar
Ľavicové strany majú málo preferencií? A SMER čo? Dlhodobo vyhráva voľby. Okrem toho dosť bývalých komunistov bolo aj v pravicových stranách.
Súhlasí J.Tull


299.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 14:03 avatar
Už som povedal, že SMER-Fico je tzv. hnutie tretej cesty. Žiadna ľavica. Mišung, aby bol vlk celý, a ovca nažratá.


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 5. 2019, 17:48 avatar
Ja len jednu otázku . Prečo je progresívne slovensko podľa teba pravicovou stranou ? Za odpoveď ďakujem .


72.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 5. 2019, 18:49 avatar
Progresívne Slovensko sa prezentuje, ako liberálna lavica. Celkom tomuto pojmu nerozumiem, lebo majú program ako pravičiari, aj chcú s pravicou spolupracovať.


73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 5. 2019, 18:52 avatar
Starý chren ktorú pravicu myslíš ĽSNS či ?


74.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 5. 2019, 19:20 avatar
Nie. SAS, Oľano, KDH, atď


75.
označiť príspevok

hokejis muž
   3. 5. 2019, 19:22 avatar
Myslí liberálny odpad.


201.
označiť príspevok

havran
   4. 5. 2019, 12:08 avatar
Starý chren - mne to pripadá ako keď sa muchy zlietnú na lajno. ľavicové strany ponúkajú možnosť pracovať a to naserie lepších ľudí.


3.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 10:48 avatar
To je len dôsledok hlúposti SLOVáKOV, že skáču na všetko čo im meinstrím ponúka. Robotníci by mali pochopiť, že ich záujmi môže hájiť dôsledná ľavica, ktorá však dnes nie je ani samec ani samica poznačená mečiarizmom a dopestovaná Ficom. Stred je u nás bezcharakterný guláš a pravica je banda prostitujúcich gangstrov orientovaných proti národu. Čo si z toho môžeš vybrať. Škoda tu rozoberať osobnosti, lebo na čele politického života stoja lajna, končiac mastným vlasom ktorého vystrieda dievčina ktorá vôbec nie je to, čo z nej stvorila propaganda. Tak analyzujte a urobte si záver pre budúcnosť Slovenska. Podotýkam, že tak ako sme museli čušať v Ruskej ritke, teraz sme si vybrali síce navoňanú americkú , ale je to len otázka zápachu.


7.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 11:05 avatar
Dlho medzi sebou bojovali dve futuristické ideológie a to ídea komunistickej spoločnosti a Bžežiského teória o postindustriálnej spoločnosti . Ba dokonca Zástancovia pravicovej i ľavicovej ideológie sa snažili stvoriť akýsi hybrid postindustriálnej a komunistickej ideológie. Toto však Bžežinsky nakoniec zavrhol, keď sa začal rozpaddať komunistický tábor na čele so ZSSR. /predpokladám, že vieš kam patril Bžežinsky/
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

kntsz muž
   3. 5. 2019, 11:39 avatar
7 -
predpokladám, že myslíš Zbigniew Brzezinski 


16.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 11:45 avatar
Dobre predpokladáš a aj spisovne. Čítal si jeho dielo? Mimochodom, dožil sa vysokého veku a dočkal sa i pádu Komunizmu. Čo samozrejme považoval ako dôkaz správnosti jeho teórie. Lenže teórií je veľa a život je len jeden. /prax/


10.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 11:31 avatar
Je mi ľúto, keď samozrejme veci mladí ľudia si vysvetľujú aj napriek logike prevrátene. Toto sa však deje postupne ako rakovina, ktorá sa zahryzne do tela. Kto to však šíri v našej spoločnosti? Dá sa povedať, že pod zámienkou boja s myšlienkami komunizmu, vylievame s vodou z vaničky aj dieťa. Toto však je historicky potvrdené, že spoločnosť, aby nadobro prijala samozrejme veci, najprv si musí natrepať papuľku. Je to ako s malým deckom, ktoré skúša všetko na čo siahne okolo seba.


11.
označiť príspevok

kntsz muž
   3. 5. 2019, 11:34 avatar
Nechajme sa prekvapiť.
Tiež mi nešlo do hlavy, že prečo Kiska ide zakladať novú stranu, zvlášť po tom, keď mu SAS ponúkla účasť na vedení strany.
Má to však logiku.
Kiska je v prvom rade nezávislý a finančne dávno za vodou, podobne ako Matovič. Z tejto pozície sa úplne inak robí politika ako z pozície tlačenia sa do politiky preto, aby som sa finančne zabezpečil, čo je politika súčasných vládnych strán, ale aj v opozícii sa takí nájdu. Napr. ĽSNS, Sme rodina.......
Kiska podľa mňa ide zakladať stranu preto, aby následne z rovnoprávneho postavenia sa pričinil o podobný projekt ako bolo SDKU.
Era napísal jednu zásadnú pravdu, že moderná pravicová strana (osobne nemám rád členenie na pravicu a ľavicu), sú hlavne intelektuáli - smerujúci k budovaniu vlastnej osobnosti a nehľadajú vodcu.
Je to správny postup potiaľ, pokiaľ si osobnosti postavia spoločný cieľ, alebo dokážu stavať spoločné ciele, ktorým následne podriadia svoje správanie, svoje činy. Títo ľudia musia mať v sebe kus vojenskej disciplíny, ktorá im bude brániť, aby pri nedorozumení , ktoré iste nastanú, nevyprskli ako sopľavé deti a nezačali sa verejne navzájom znemožňovať.
Ja to vidím na peknú a funkčnú koalíciu či zjednotenie pod jednu značku strán: Kiskova strana, SAS, Oľano, Progresívne Slovensko a KDH, aj keď s Hlinom som si nie celkom istý......
Strany typu Bugárovci či Kolárovci sú škodnou a najlepšie by bolo, ak by spojenie prv menovaných strán už nikoho k parlamentnej väčšine nepotrebovali. 
Súhlasí Scarletta, Osvietený


14.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 11:41 avatar
kntsz - vychádzaš v vveľmi nereálneho predpokladu o nezávislosti mastného vlasu. On je tak nezávislý ako pes na retiazke. Ty vychádzaž z toho, že on je za vodou? Je to najväčší otrok amerických jastrabov. On nepatrí ani sám sebe. Odpovedz mi ako prišiel k peniazom na americkej pumpe a umývaní okien na autách. Faktom je, že mal druhu vetvu rodiny v USA, kde bol spolu s bratrancom Bystríkom. Nepoznáš genézu a preto si schopný prijať každú debilitu.


76.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 5. 2019, 10:00 avatar
14-
havran, už prestaň blúzniť s američanmi (USA). Kto je to USA? Veď USA tvorí aj spústa Slovákov, ktorý tam šli a stále odchádzajú za prácou, ktorí sa tam vypracovali na vysoké spoločenské miesta a dostali a stále dostávajú životné príležitosti o akých sa nám tu ani nemôže snívať, vďaka oligarchicko-politickej mafii, parazitujúcej na nesvojprávnej, sociokultúrne zaostalej množine Slovákov aj so svojim predvojom hejslovákov, v hojnom počte aj na tomto DF.
Vieš si predstaviť, že by sa u nás teraz, či niekedy v budúcnosti stal prezidentom s vysokými kompetenciami africký černoch? Pritom sa ukazuje, že práve ten Afričan, bol jedným z najlepších amerických prezidentov.
Vedz, že to, ako dospel Kiska k peniazom bolo smeráckou mafiou preverované a preverené.
Počkáme si ešte, keď k podobnému preverovaniu dôjde u fica, kaliho, danka, bélu a spol - to budú poniektorí prekvapení
   
Staraj sa hlavne o to, aby si nakoniec tým debilom nezostal ty.


77.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 10:04 avatar
Koľko je na Slovensku černochov ? Obama bol najlepší prezident. Ale tak od tohto človeka niečo zmysluplné nevychádza.
Odkiaľ Kiska mal peniaze ktoré použil na Slovensku na založenie firiem ? Asi ich zarobil na benzínke


79.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 10:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 10:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 10:06 avatar
Opäť trefná haluz


82.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   4. 5. 2019, 10:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 13:02 avatar
Delenie na pravicu a ľavicu má orientačný význam. Pravica je za MENEJ štátu, ľavica je za VIAC štátu.

Pravicu dobre charakterizujú názory zo strany: Sloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 13:03 avatar
A ľavicu sme najlepšie pocítili, keď pri moci bola Komunistická strana Československa. Žiadne, alebo bezvýznamné, súkromné podnikanie, všetko bolo takmer štátne, prípadne pod silnou štátnou kontrolou.


34.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 5. 2019, 13:20 avatar
Ten príklad s KS je dobrý lebo potvrdzuje to čo som napísal.....nie počet strán robí rôznorodosť v politike ale osoby v nej. Tá istá strana to bola keď na čele bol Novotný, Jakeš, Dubček aj Husák a akú rôznu politiku robili.......


31.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 5. 2019, 13:13 avatar
To je iba tvoj názor . Sloboda a Solidarita je pre túto spoločnosť neprijatelná, lebo nemá sociálny program, chce znižovať dane- čiže príjem štátu a tým pádom nebudú peniaze na cesty, nemocnice, infraštruktúru a podobne. Navyše nevie povedať kde na toto chce vziať peniaze, keď príjmy štátu poklesnú .SAS nechce zvyšovať dane, nechce tiež zvyšovať zadlženosť a tak kde sa zoberú peniaze ? Či ich nepotrebujeme ? Pozri si kolko peňazí vynakladá na podobné veci také Rakúsko, na hlavu obyvatela samozrejme. V niečom by som súhlasil, že štát sa nemá starať do úplne všetkého, ale to má dopady ktoré treba zvážiť.


71.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 5. 2019, 18:25 avatar
kntsz presne ako píšeš nechajme sa prekvapiť . Kiska je špičkový manažer ktorý vie veľmi racionalne uvažovať .

V dobách Mečiarizmu sa smial Mečiar na miítingoch a posielal opozíciu do minulosti na veky .

Nerátal že sa dokaže vytvoriť silný blok lavice a pravice SDK

Podobné pospájanie viacero stran a silný blok je možný i dnes .

Kiska však nie je hlupák . Svoje karty ukáže vtedy kedy uzná za vhodné . Má na to určite veľmi schopných ľudí čo je logické .
Inak by do toho neišiel . Kiska nie je Mečiarov paholok Harabin
Súhlasí kntsz


15.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 5. 2019, 11:43 avatar
Ja si myslí že akákolvek rozdrobenosť strán či naľavo či napravo je nanič a svedčí iba o tom ako si niektorí politici nevedia predstaviť demokratický konsensus. Naša krajina nemá 60 riešení situácie, mne stačia aj dve strany ktoré súťažia o moc svojimi programami a vykonávajú kontrolnú činnosť. Väčšina strán a straničiek je iba odrazom neukojenej túžby po moci jej predsedov.......
Súhlasí Starý chren, -era-


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 12:59 avatar
Ale 4 milióny občanov má 4 milióny rôznych názorov, ako to riešiť.


32.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 5. 2019, 13:14 avatar
Ak je z nich nadpolovičná väčšina sa na niečom dohodnúť tak jedine takto, určite nie počtom strán......


33.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 5. 2019, 13:16 avatar
...schopná sa dohodnúť......


60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:48 avatar
Väčšina zúčastnených voličov sa dohodla na Čaputovej, ale ako vidíš, stále sa nájdu krikľúni, ktorí budú nadávať. Nemôžeš uspokojiť voličov, keď sú medzi nimi rôzne názorové rozdiely. V demokracii sa však rešpektuje vôľa zúčastnenej väčšiny.


70.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 18:14 avatar
Lemmy- samozrejme v demokracii by to malo byť ta, no to neznamená, že musia jasať tí , ktorých neoslovila. Musia ju však rešpektovať pri výkone funkcie, čo ona však už naznačuje , že nebude prezidentkou všetkých. Zamyslí sa. Vidím, že tomu nerozumieš. Spomeň si keď už v priebehu svojho výkonu nebude tvojou prezidentkou, ale bude presadzovať záujmy napr. USA.


137.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:45 avatar
Volba Čaputovej je v poriadku podla súčasného systému jednoznačne vyhrala, všetci sa s tým musia mieriť ak sú ozajstní demokrati. Samozrejme spokojní nikdy všetci nebudú, ja si myslím že ak nadpolovičná väčšina najlepšie všetkých voličov -preto si myslím že volby majú byť povinné-zvolí niečo, niekoho tak to demokrati musia akceptovať lebo inak sa nikde nepohneme.


141.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:46 avatar
Už vidím akoby liberáli akceptovali ako prezidenta Harabina


142.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 11:46 avatar
To sa ešte uvidí. Je podaných viacero žalôb na Čaputovej volebnú kampaň.
Čaputová totiž nevyhrala nič. Vyhrali peniaze, ktoré vytvorili kampaň a táto skutočnosť sa bude riešiť.


155.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:52 avatar
Ak by sa aj dokázalo nejaké prekročenie limitu na kampaň, myslím že to nie je právny dôvod na zrušenie volieb. Peniaze neriešia všetko, Čaputová dokázala presvedčiť voličov, zo by malo byť ponaučenie pre všetkých čo si myslia že iba peniaze všetko riešia.


159.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:53 avatar
Cez masívnu kampaň. Bez nej by Čaputová prezidentkou nebola.


165.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:54 avatar
Kampaň mali všetci a aj dosť peňazí, nie ?


169.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:55 avatar
Taký Harabin nie.


164.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 11:54 avatar
Ja si nemyslím, že Čaputová niekoho o niečom presvedčila, ale novinári platení za jej reklamu áno.
A to je práve bieda kapitalistických volieb, čo sa dnes rieši nie len na Slovensku.


168.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:55 avatar
Nikto nebol prezidentom aspoň zatiaľ kto by nemal za sebou kapitál


173.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:57 avatar
Bránil niekto novinárom aby propagovali niekoho iného ? Aj za peniaze ktoré mala väčšina kandidátov ? Ja viem že je ťažké sa s niečím zmieriť ale v živote to už tak chodí a podľa mňa nemá zmysel sa stále samonasierať minulosťou.....


177.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 11:59 avatar
Tu nejde o nejaké zmierenie, ale o fakt, že voľby vyhrávajú peniaze a psychologická manipulácia za ne kúpená.
Ako píšem, toto sa nerieši len na Slovensku, ale aj v USA a iných krajinách. A v USA je obzvlášť zrejmé, že do volieb sa bez peňazí ísť nedá a teda politika, ako aj demokracia sa stáva rukojemníkom bohatých.
Súhlasí J.Tull


181.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 12:00 avatar
Ako si potom vysvetľuješ že Kotlebova strana bola v nedávnom prieskume druhá najsilnejšia ? Čítaš v médiách niekde niečo na ich podporu ? Majú kopec prachov ?


185.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 12:02 avatar
Tak, že je to práve reakcia spoločnosti proti systému peňazí.
Tiež vnímaš, čo tieto voľby spôsobili? Aký rozkol v spoločnosti? A to je práve preto, že sa nejednalo o úprimné voľby ľudu, ale boli manipulované peniazmi.


187.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 12:03 avatar
Takže uznávaš že peniaze všetko vo volbách neriešia ?


190.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 12:04 avatar
Nie, napísal som, že peniaze voľby ničia a spôsobujú nárast popularity radikálov.


192.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 12:05 avatar
Nie, to si nepísal, písal si volby sa vyhrávajú vďaka peniazom......


203.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 12:08 avatar
A to znamená, že peniaze voľby ničia.


261.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 5. 2019, 13:07 avatar
177-
ja a všetci v mojom okolí čo volili Čaputovú ju vôbec nepoznali.
Stačilo však, aby povedala pár viet, aby rozumne, diplomaticky a pritom slušne zareagovala na ostatných kandidátov a boli sme rozhodnutí.
Presne tak, ako tu ty každou vetou drístaš koboliny a každému normálnemu je jasné čo si za úkaz.
Na to, aby ma presvedčila, nepotrebovala ani cent,

Tebe by nepomohla na presvedčenie voličov ani miliarda € !!!!!
     

Ešte nedochádza?????


264.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 13:09 avatar
Opať si raz nedokázal zaprieť svoju malosť kntsz..


269.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 13:13 avatar
Ale zasa na druhú stranu v niečom je veľký
Súhlasí Boris


270.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 13:14 avatar
No jo, to je tá relativita  
Súhlasí hokejis


268.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 13:12 avatar
To sú zasa hlášky tejto osôbky. Zatiaľ sa nestal nikto prezidentom kto nemal za sebou kapitál


280.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 13:30 avatar
kntsz, netvrdím, že peniaze sú postačujúce...* bez nich by sa však ani Čaputová nestala prezidentkou... nestačia totiž len tv diskusie... nie každý ich sleduje, o mnohom rozhodujú "stretnutia s občanmi", "showbiz" okolo toho... a to "ide sakra do peňazí"...

Podľa môjho názoru /netvrdím, že slušné vystupovania nemá význam... /, Čaputovej k víťazstvu dopomohol aj "leboficoizmus", ako aj nádej /podľa mňa falošná... nechajme sa prekvapiť.../ ktorú predstavovala, nádej vkladaná do strán Progresívne Slovensko a Spolu, či hnutie "Za slušné Slovensko"...
 


316.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 5. 2019, 10:57 avatar
280-
iste, peniaze potrebuješ aj keď ideš na verejný záchod.
Nespomeniem si jeden prieskum v minulosti (možno pred 6 rokmi som to čítal), že Slováci sa nerozhodujú podľa bilbordov. Najviacej rozhoduje poznanie osoby už z minulosti na podklade činov, potom sú to ako uvádzaš stretnutia s občanmi a hlavne diskusné relácie pred voľbami. Takto sa "pochovala" Vašárička, keď nekontrolovane neuroticky v diskusii "vybuchla".
Rozhodne však nesúhlasím s tvrdením, že voľby prezidenta u nás rozhodujú peniaze.
Peniaze treba len na nevyhnutné náklady, ktoré v pohode vykryjú ľudia podporujúci kandidatúru.
Chceš tvrdiť, že napr. Mikloško nevyhral preto, lebo nemal dosť peňazí? Pritom kandidoval už tretí krát a ak nie je ozajstný dement, vždy musel vedieť, že nemá šancu.


317.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 5. 2019, 11:02 avatar
"Rozhodne však nesúhlasím s tvrdením, že voľby prezidenta u nás rozhodujú peniaze."

Žiaľ, značná časť populácie je reklamou manipulovateľná. Inak by sa do reklamy nepchali také obrovské peniaze všeobecne a nebola by všade, kam sa človek pozrie. Dokazujú to aj rôzne štatistiky.
Súhlasí J.Tull, Kasafran


318.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 5. 2019, 11:59 avatar
kntsz, nepísal som, že mať peniaze postačuje. Tvrdím, že sú významným „nástrojom“ volebných kampaní; že bez nich /aspoň doteraz je tomu tak/ nemožno byť vo voľbách úspešným. Pritom je to o inom ako „peniaze potrebuješ aj keď ideš na verejný záchod“, pretože tu platí každý „rovnako“ - nezáleží na cene, jej výške /pokiaľ nie je menšia ako stanovená taxa/. Pričom pri voľbách tomu tak nie je. Prečo by inak kandidáti, napríklad Kiska, Fico, Šefčovič... Čaputová... míňali také horibilné sumy?
„Najviacej“ rozhoduje, aký obraz o danom kandidátovi vytvoria médiá... akým spôsobom interpretujú nielen činy kandidátov.
 
Súhlasí Kasafran


319.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 5. 2019, 16:54 avatar
318-
iste, nedá sa paušalizovať.
Vždy bola a aj bude istá skupina ľudí, ktorí nemajú a nikdy mať nebudú záujem hľadať pravdu o kandidátovi.
Skorej však ako drahým bilbordom, či platenej reklame uveria, čo povie ich vodca. Tak vyhrával voľby mecár, aj fico a ich klony ako lupták, slota a danko - po novom aj kotleba a harabín.
Tam naozaj nenarobíš nič rozumné, lebo títo ľudia sa neriadia rozumom.
Ak priamo neurobia čo povie ich vodca, tak zareaguje ich amygdala na strašenie......  a tomu často podľahnú aj takí, čo by človek nikdy nepredpokladal. (amygdala - časť mozgu, kde sa ukladajú skratkové - život ohrozujúce reakcie na určité podnety. Takže človek zareaguje rýchlejšie a bez toho, aby bol podnet zdržaný v mozgu jeho evidovaním a spracovaním rozumom)
Pokiaľ teda budú hory peňazí použité na strašenie židmi, američanmi, scientológmi, migrantami, američanmi a neviem čím ešte, tak áno, určití občania na to naletia. Opakujem - určití občania.
Ja len verím, že hlavne dorastajúca, sveta znalá, rozhľadená a vzdelaná nastupujúca generácia to už veľmi dobre chápe a bude čím ďalej tým menej manipulovateľná.
Takže áno, peniazmi sa dá manipulovať značná časť voličov. Podľa mňa to nie je viacej ako 20 - 25%.
V prípade Čaputovej to však neplatí, Ona oslovila voličov úplne niečím iným ako platenou reklamou. 


320.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 5. 2019, 18:43 avatar
kntsz, "V prípade Čaputovej to však neplatí, Ona oslovila voličov úplne niečím iným ako platenou reklamou"
Načo potom míňala "svoje" dubáčiky?  Možno "bez reklamy" oslovila Teba... a tých, ktorí sú nasiaknutí "leboficoizmom", manipulovaní médiami, ktoré evidentne používajú dvojaký meter - iný voči vládnej koalícii a iný voči opozícii, nielen tej čo je v parlamente... oslovila tých, ktorí by nikdy nevolili kandidáta vládnych strán, aj keby to bol anjel z neba a minimálne sa nedajú zastrašiť od strašení, "židmi, američanmi, scientológmi, migrantami, američanmi"...
Predpokladám, že asi, ak by bol protikandidátom Šefčoviča /neviem o tom, žeby strašil niečím uvedeným... / Kotleba, Harabin... väčšina by radšej ani nešla voliť /boli už dávno rozhodnutí voliť tzv. "demokratického" kandidáta, ktorým, podľa ich konetyoné, kandidát s podporou hociktorej z vládnych strán nemôže byť.../.

Len jedna poznámka k
"dorastajúca, sveta znalá, rozhľadená a vzdelaná nastupujúca generácia to už veľmi dobre chápe a bude čím ďalej tým menej manipulovateľná."
Nedávno demonštrovala za ochranu životného prostredia, pritom rozprestreli cdn.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk cdn.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

... niežeby som nesúhlasil, len s týmto transparentom "plačú na nesprávnom hrobe"...
 
Súhlasí Kasafran


321.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 5. 2019, 21:58 avatar
320-
no posunul si to do roviny, kde nie je o čom diskutovať.
Tvoj "leboficoizmus" si strč za širák.
Ešte si nepochopil, že o žiadneho fica sa nejedná, ale sa jedná o štát ovládaný mafiou, kde sa stá milióny presúvajú na súkromné účty do štátov typu Belize.
Netrep o Šefčovičovi. Prvé čo začal v debatách proti Čaputovej bolo obviňovanie z LGBTI, migrácií, podvodov pri získavaní doktorátu a neviem čo ešte. Až keď zistil, že narazil na diplotamata úplne iného razenia akých školili v Moskve, tak spľasol a začal miernejšie.
Prispôsobuješ si realitu podľa svojho kódu.
Mimochodom, ten transparent je naozaj vystihujúci podstatu súčasného stavu.
Bolo mi potešením. 


322.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 5. 2019, 10:07 avatar
kntsz, nič som netrepal o Šefčovičovi, ani mne sa nepáčili jeho údery pod pás... Asi Ti unikla debata Čaputovej a Mistríka /ako aj viacnásobné nepodložené útoky, keď aj "kamuflované", Čaputovej voči Smeru/, v ktorej medziiným prebrali rétoriku opozície o matematike Ficovej praxe... trepania /nepodložené, "pocitové" tvrdenia... / o demokratických a nedemokratických kandidátoch...

Práve si dosvedčil svoj dvojaký kilometer. Kedy sa dostali, za ktorej vlády mafiáni k moci? Kedy tu začal Vadala podnikať, kedy Bašternák, kedy Kočner? Prečítaj si v médiách názory ohľadne nedostavby Mochoviec. Objavila sa síce správa o tunelovaní, ale nič moc sa mediálne nedeje. Pritom kauza "P. Ruzzini" nie je ani len kôstka z pomyslenej čerešničky na torte. Mnohí kritizujú aj v tejto súvislosti súčasnú vládu, ale o Dzurindovi, Miklošovi, ktorí predali SE, spôsobom, uzatvorením takých zmlúv, ktoré tento tunel, voči ktorým ostatné nie sú ani "nadjazdom", umožnili, ani mäkké "f".... podobne je to aj s transparentom, ktorý by bolo treba predostrieť predovšetkým pred bielym domom. USA - ktoré patria medzi najväčších znečisťovateľov noizz.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk odmieta svetové iniciatívy, ktoré smerujú k ochrane...

Súhlasím, systém treba zmeniť... a to sa týka aj "o štát ovládaný mafiou". Súhlasím aj s tým, že zmeniť ho môžu len ľudia. Som však viac ako skeptický, že sa to dosiahne len výmenou vlády, prezidenta, pri politickom zložení, ktoré na Slovensku "dnes" máme a to aj z dôvodu dvojakého kilometra... bábky sa vymenia, ale mafie ostatne...
 


328.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 5. 2019, 13:23 avatar
322-
dobre, ale nemám veľa času - ešte (aj keď na dôchodku), ale mám zazmluvnené zákazky a musím zarezávať.
Prečo si myslíš, že sa zastávam Dzurindu a spol?
Mne je už dávno jasné, že Dzurinda s Miklošom a Fico s Kalim sú jedna ruka a sú na jednej lodi zlodejov. Potvrdili to zákulisnou dohodou o páde Radičovej vlády a dobrovoľnom odovzdaní moci Ficovi. Iste ti je jasné, že žiadne nové voľby nemuseli byť, lebo papierovo bola v parlamente väčšina. Papierovo, lebo pri voľbe GP časť SDKU bola za Trnku, čím voľbu Čentéša zámerne pochovali. Pri pokračovaní vlády Radičovej im hrozilo nielen vyšetrenie gorily, kde boli všetci t.j. aj ficovci aj dzurindovci namočení, ale aj vyšetrenie min. obrany, kde rýchle Galka odstavili a veľa ďalších kauz ako Dzurindových, tak aj Ficových. Na rozdiel od teba by som však nevidel problém kedy presne sa akí mafiáni podostávali do priazne vedenia štátu. Oni sa tam tlačili a tlačia stále. Dôležitým je, že ak upadnú do podozrenia, kto ich kryje a bráni vyšetrovaniu. No a v tom bol Kali s Gašparom naozaj "profesionáli" a fico s troškovou už je len čerešnička na torte.

Aj s tým znečisťovaním by som bol zdržanlivejší. noizz.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Hlavné poradie je Čína, USA, India, Rusko, atď. Len tu treba doplniť, že Rusko a India sú v podstate rozvojové krajiny s výrobou neporovnateľne menšou ako má USA a napriek tomu sú medzi hlavnou škodnou.
 
Súhlasí Osvietený


330.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 5. 2019, 13:53 avatar
kntsz, netvrdil som, že sa zastávaš Dzurindu s Miklošom... tvrdím, že je tu mediálny dvojkilometer... o Radičovej, Galkovi sme predsa už diskutovali... Tvoje konšpirácie ohľadne pády Radičovej vlády, o dobrovoľnom odovzdaní moci Ficovi nesúhlasia s faktami, podobne i Galkova nevina... na moje argumenty si vtedy prestal reagovať...  
Pokiaľ o predaji SE, prichmatizáciách Dzurindu s Miklošom, Mečiarových... ich dôsledkoch, sú aspoň aké také fakty, o Ficových, Kaliňákových sú všetko v podstate dohady... Tým nechcem povedať, že nemajú špinu za nechtami, poukazujem na rozdiel v preukázateľnosti špinavostí jedných oproti druhým... väčšina, keď nie všetky, argumentov proti Smerákom je vo všeobecnej rovine...

Nerozumiem Tvojmu druhému odseku. Dal som predsa odkaz na tú istú stránku... netvrdil som, že USA sú prvé, že rozvojové krajiny s výrobou neporovnateľne menšou ako má USA, v prvej desiatke nie sú... lenže "rozvinuté krajiny" včítane USA zasviňujú aj mimo svojich krajín - svojimi korporáciami www.startitup.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ... podstata mojej výtky je však v tom, že USA "odmieta svetové iniciatívy, ktoré smerujú k ochrane..."
 


333.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 5. 2019, 23:05 avatar
330- Tull
ako môžem na tvoje pochybnosti ohľadne pádu Radičovej a Galka čí jeho "svätosti" fica a spol reagovať?
Ja pomerne slušne sledujem to, čo sa v politike deje a moje poznanie je také aké je. Ak by som mal v tomto prípade pochybnosti, tak by som šiel s tebou polemizovať, ale pochybnosti nemám a teba cez DF nepresvedčím.
Môj informačný zdroj je, resp. bol, hodne politicky angažovaný a tykal si možno s polovicou ministrov v istom období.
Ak ťa toto presvedčí......asi nie, tak načo sa sporiť a nebodaj urážať. 
Súhlasí Osvietený


335.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 5. 2019, 11:37 avatar
kntsz, uvediem /zopakujem/ fakty, ktoré ignoruješ a nesedia s Tvojou konšpiráciou o zákulisnej dohode Fica s Dzurindom o páde Radičovej vlády a dobrovoľnom odovzdaní moci Ficovi:

http://www.youtube.com/watch?v=hT5XRavvKuo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


„Skrátenie volebného obdobia podporilo 143 poslancov, proti hlasovali len Peter Zajac, Ondrej Dostál a Peter Osuský (všetci OKS)...
Aj toto hlasovanie bolo podľa očakávaní len formalitou, nepredchádzala mu žiadna väčšia diskusia. Výnimkou bol líder Obyčajných ľudí Igor Matovič, ktorý vyvesil na rečníckom pulte transparent s textom "Štyri koaličné strany výsledok vašej ješitnosti - Euroval bude + Fico ako bonus. Ďakujeme pekne." Z pádu vlády vinil šéfa SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu, ktorý podľa neho hral so SaS hry.

Sám I. Matovič však vládu v utorok pri spojenom hlasovaní o eurovale a dôvere kabinetu nepodporil rovnako ako poslanci SaS. Väčšina zákonodarcov pred jeho vystúpením opustila sálu.“ www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

„Málo sa vie, že krátko pred hlasovaním (o eurovale a páde vlády) došlo k dohode, ale Sulík ju napokon zrušil.
V nedeľu som opäť rokovala s SaS, konkrétne s Richardom Sulíkom, Jurajom Miškovom, Danielom Krajcerom a Jozefom Kollárom. V noci to vyzeralo, že sme našli kompromisnú dohodu, a to v podobe schvaľovania každej konkrétnej záruky z eurovalu vo výbore NR SR prípadne v pléne. O dve hodiny mi však Sulík poslal esemesku, že dohoda neplatí. Pýtam sa, s kým sa za tie dve hodiny Sulík rozprával a koho takáto dohoda vyplašila?“ komentare.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


334.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 5. 2019, 23:23 avatar
ešte k 330-
(ten link mi nejako ušiel - študoval som to na tej stránke čo si dal.)
Ak by tam nebol Tramp, tak USA by už zrejme smerovali k dohodám. Tramp je bezohľadný podnikateľ a ak chce dosiahnuť maximum, tak pokiaľ nezmení politiku Čína a Rusko - akože nezmení, lebo na to finančne nemajú a teda to nie je ich priorita, prečo by mal USA znevýhodňovať a byť lepší? - zvlášť ak chce byť znovu zvolený.
Je to pre Zem tragédia, ale viniť z toho len Trampa nie je spravodlivé - nie je to fér. Keď budú musieť Američania nosiť masky ako Číňania, tak sa voličská klíma zmení a zvolia ekologickejšieho prezidenta. Nateraz je čierny peter v Číne, Indii a v Rusku. Ak by mocensky predstihli USA - ktorá by miliardy míňala na ekológiu namiesto zbrojenia, tak tu za chvíľu aj my budeme nosiť masky, lebo prevládajúce vetry sú severo východné 


336.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 5. 2019, 12:09 avatar
kntsz, prečo mi podsúvaš veci, ktoré netvrdím a ani v päte nemám... kde si nabral, že viním len Trumpa? ...zopakujem "podstata mojej výtky je však v tom, že USA "odmieta svetové iniciatívy, ktoré smerujú k ochrane..." napríklad SR, všetky členské štáty EÚ, parížsku dohodu ratifikovalo, podobne Čína... USA od nej odstúpili... 
Preto som písal:
"Nedávno demonštrovala za ochranu životného prostredia, pritom rozprestreli cdn.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk cdn.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

... niežeby som nesúhlasil, len s týmto transparentom "plačú na nesprávnom hrobe"..."

 
Súhlasí Kasafran


337.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 5. 2019, 10:03 avatar
336-
a kde mali ísť s tým transparentom?
Mohli aj pred Biely dom a bolo by sa o tom referovalo vo všetkých svetových médiách.
Mohli aj na Červené námestie pred Putina, alebo do Pekingu - len odtiaľ by sa už nemuseli tak ľahko vrátiť a skorej, ako by transparent rozbalili by ich zabásli.
Mimochodom v tomto prípade u nás, to bola reakcia na Našu vládu, Našej uvedomelej mládeže, ktorá rozhoduje o baniach na Hornej Nitre a iných závažných veciach ohrozujúcich našu klímu, resp. nerozhoduje o tom, aby sa efektívne zadržiavali zrážky na našom území.....a pod.... Mohol by som písať aj o našich atómkach a vyhoretom palive, ale to by som bol stíhaný za zverejňovanie utajovaných informácií......Ty si to však politicky "efektívne" využil proti mládeži. Aj to má dosť závažnú vypovedaciu hodnotu.


338.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 5. 2019, 10:39 avatar
kntsz, písal som, že súhlasím s transparentom „Zmeňme systém, nie klímu“... neviem síce ako to autori mysleli... podľa mňa, treba zmeniť „dnešný“ systém, ktorého najvyššou hodnotou je zisk, ktorému sa podriaďuje všetko ostatné; má prednosť pred dopadmi na životné prostredie, pričom i z jej ochrany sa robí biznis... je to celosvetový problém, ktorý Slovensko, pričom tu môže byť vláda snáď akákoľvek, nevyrieši... na to je slabé v páse... tým nechcem povedať, že poukazovať na rôznorodé zasviňovanie prírody, prostredia... na Slovensku, netreba poukazovať... práve naopak a v tomto som zajedno s „mládežou“, ktorá však je značne ovplyvňovaná mainstreamom...
Uvítal by som, keby mládež presvedčila odborníkov na tému „ochrana životného prostredia“ /a súvisiace.../, aby na ich demonštráciách prehovorili, konkrétnejšie /nie prázdne frázy, ako je tomu doteraz.../ „pomenovali problematiku“, pretože v médiách ktovieaký priestor nemajú a takto snáď by zaujali verejnosť a tým aj médiá, vládu...
 
Súhlasí Kasafran


339.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 5. 2019, 14:32 avatar
338- ale vieš Tull ako to mysleli....a nie je pravdou, že to žiadna vláda (u nás) nevyrieši. Iste v zmysle nevyrieši úplne, ale smerovanie sa dá nasadiť.
Táto sa ženie iba za osobným ziskom a za znovuzvolenie.
Preto treba zmeniť systém kreovania vlády a vládnutia.


340.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 5. 2019, 15:08 avatar
kntsz, neviem ako to mysleli, môžem si len domýšľať... smerovanie je už nastavené nielen ratifikáciou Parížskej dohody; samozrejme je čo vylepšovať...
Nepoznám zatiaľ žiadnu politickú stranu, ktorá by sa nehnala za osobným ziskom a za zvolenie...
Tiež si myslím, že treba zmeniť systém kreovania vlády a vládnutia... 


341.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 5. 2019, 15:12 avatar
(339) Kntsz,
ak to myslíš vážne, potom mi vysvetli, za čím sa hnali všetky poprevratové vlády? Nezdá sa Ti, že najprv treba zmeniť spoločenský systém založený na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov na systém spoločenského vlastníctva? Keď sa tak opäť zákonite stane a to už na celom svete, až potom budú sily aj prostriedky na záchranu životného prostredia pre všetko tvorstvo a rastlinstvo na našej planéte...
Ak máš iný reálnynázor, rád si ho prečítam...


342.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 5. 2019, 15:16 avatar
V 1948 spravili komunisti prevrat, a hneď nato začali vraždiť ľudí. Samozrejme, najviac komunistov z vlastných radov. Bol dôvod? Nebol! Išlo o špinavú hystériu spôsobenú vplyvom sovietskej KGB, NKVD.

Ale to komunistickí fašisti nikdy nepriznajú.
Súhlasí kntsz


343.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 5. 2019, 15:27 avatar
Lemmy, zabudol si na www.kirkusreviews.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 

komunistickí fašisti je podobný oxymoron ako liberálny demokrat... 

Ak by komunisti nikdy nepriznali, potom by neboli rehabilitácie, ospravedlnenia...
 
Súhlasí Kasafran


346.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 5. 2019, 19:39 avatar
343-
ak by sa nenašlo zopár statočných okolo Dubčeka, tak žiadne rehabilitácie a žiadne priznanie by nebolo.
Nakoniec vydržalo to sotva pol roka.
Teoreticky by si mohol mať pravdu s tými komunistickými fašistami, ale prakticky ju nemáš ani náhodou.
Presne tak, ako s ich vybudovaním beztriednej spoločnosti a s heslom Každý podľa svojich schopností a každému podľa jeho potrieb.
Realita však bola na hony vzdialená.
Pokým to stihli, tak sa sami a cielene zmenili na súkromných vlastníkov tých najlukratívnejších výrobných prostriedkov, ktoré následne rozpredali.
Iste - len poniektorí. 


347.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 5. 2019, 19:45 avatar
kntsz, ak komunistický fašista nie je oxymoron, potom uveď nejaký príklad znárodnenia fašistami...  
 
Súhlasí Kasafran


348.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 5. 2019, 19:47 avatar
kntsz, prípadne "komunistický nacizmus"...
 


349.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 5. 2019, 20:04 avatar
Táto osôbka si asi neuvedomuje že asi 1 x napísala pravdu. Komunisti samotní iniciovali zmenu režimu - propaganda hovorí o tzv. Nežnej revolúcii - a potom sa dostali k majetku.


350.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 5. 2019, 22:20 avatar
(343) J.Tull,
na tvorbu oxymoronov tu máme špecialistu Lemmyho...


351.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 5. 2019, 22:26 avatar
Cituj ma, kde som napísal oxymoron.


352.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 5. 2019, 22:37 avatar
(351) Lemmy,
to ti už aj pamäť prestáva slúžiť? Veď sa tak vyjadruješ skoro v každom príspevku týkajúcej sa mojej osoby, a to nielen na tomto DF, ale aj aj na Tvojej "pracovnej/zamestnaneckej" stránke humanisti.sk ...!


353.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 5. 2019, 22:46 avatar
Ale citovať ma nevieš. Prečo? Lebo by si diskutujúcim poskytol dôkaz, že klameš.


355.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 5. 2019, 23:08 avatar
(354) Lemmy,
väčšina diskutujúcich na tomto DF určite vie, kto je tu jeden z najväčších klamárov. Daj si tú námahu a prečítaj po sebe, čo všetko dokážeš popísať pri znevažovaní iných ľudí...


356.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 5. 2019, 23:30 avatar
Samozrejme, že väčšina vie, že si najväčší klamár. Nebol by si dokonalý, keby si neznevažoval iných ľudí.


344.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 5. 2019, 19:24 avatar
341-
ajhľa - kostlivci vychádzajú z hrobov.
Komunisti sa už so svojim chápaním spoločenského vlastníctva a prostriedkami na záchranu životného prostredia dostatočne a na celom svete historicky znemožnili. (Ešte stále sa u nás odstraňujú následky zničenej ekológie.)
Ak si to chceš zopakovať tak šup-šup do Severnej Kórei, ale rýchle pokým nepomrú od hladu.   


345.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 5. 2019, 19:38 avatar
kntsz, to si naozaj natoľko zaslepený... vari to bolo v kapitalistických krajinách s ochranou životného prostredia inak?... v niečom áno, napríklad v tom, že svoj priemysel, ktorý svinil okolie najviac, vyvážali do rozvojových krajín, pričom kašlali na dôsledky, a to nieže dlhodobé, ale aj tie "okamžité"... 
 
Súhlasí hokejis, Kasafran, havran


357.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 5. 2019, 09:25 avatar
345-
Tull - pribrzdi.
Ja som reagoval na Kasafrana, ktorý v 341 tvrdí, že ekologicky sa bude vláda správať, ak sa zmení kapitalistický systém na komunistický, so spoločným vlastníctvom výrobných prostriedkov. 
Nikde som nerozoberal a netvrdil ako ekologicky sa správajú kapitalistické krajiny, tak neviem z akých komplexov ich spomínaš.
Keď ale chceš, tak mi uveď aké technológie vymyslel východný blok na čele s Ruskom, aby sa z tých socialistických komínov nezasviňovala krajina. Jediné čo dokázali bolo stavanie vyšších a ešte vyšších komínov, aby sa to svinstvo rozptýlilo do väčších vzdialeností. Až príchodom západných technológií sa začali zavádzať odlučovače a filtre rôznych druhov a limity sa začali sprísňovať.
Ak vyspelé západné KAPITALISTICKÉ  krajiny nevymyslia ekologickejšie autá, ekologickejšie výroby všetkých možných druhov, tak krajiny typu Ruska si ani neprdnú.......tie budú len ničiť celú Sibír a obrovskú prírodu, ku ktorej neviem ako mohli prísť - ale vlastne viem - ich uzurpátorskou náturou, ktorú neutaja ani dnes. 


358.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 5. 2019, 14:14 avatar
kntsz, ak by si napísal, že k ekologickému správaniu nestačí zmena vlastníckych vzťahov a zároveň neuviedol:
„prostriedkami na záchranu životného prostredia dostatočne a na celom svete historicky znemožnili“
aj by som súhlasil. Moja reakcia smerovala k uvedenému tvrdeniu, ktorým potvrdzuješ svoje čiernobiele videnie... rovnako je tomu i v príspevku „357“, v ktorom ignoruješ fakt, že „východný blok na čele s Ruskom“ je už dávno kapitalistický, pričom napr. Slovensko je neokolóniou... ignoruješ napríklad, že najväčším znečisťovateľmi na Slovensku sú U.S. Steel Košice, Elektráreň Nováky, ktoré sú „zahraničným kapitálom“...
 
Súhlasí Kasafran


359.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 5. 2019, 17:09 avatar
358-
to už prechádzaš k slovíčkáreniu a výsostne účelovej argumentácii.
Nie je možné posudzovať slovosled a útočiť naň, ak neberieš v úvahu v akom kontexte boli slová napísané t.j. hlavne čo som chcel celým textom uviesť.
Chcel som oponovať Kasafranovi, že v komunistami riadenom socializme sme pre životné prostredie robili pramálo ba naopak v porovnaní so západom sme mali ďaleko voľnejšie limity na znečisťovanie a až po páde socializmu sa začali inštalovať technológie, ktoré boli schopné plniť limity na západe už bežné. Zároveň som naznačil svinstvá čo tu po odchode komunistov zostali. (Môžem naznačiť konkrétnejšie: zamorené lokality v kasárňach po odchode ruských vojsk, haldy toxického odpadu v hlinikárni v Žiari nad Hronom, podobná halda z Niklovky v Seredi......ešte dnes sa objavujú sudy toxického odpadu v areáloch bývalých socialistických firmách......) To naozaj si si nie vedomý toho svinstva čo tu po socializme zostal? Žiadne čiernobiele videnie, ale videnie veľmi tvrdej reality, ktorú ti aj dnes pripomenie príroda okolo tých hald toxického odpadu. A to už nechcem spomínať zamorenie celej Európy radioaktivitou z Černobylu a to sa nestalo ako v Japonsku po prírodnej katastrofe, ale ako následok komunistického spôsobu riadenia.
Nesranduj s kapitalistickým Ruskom.
Rusko je uzatvorená ekonomika, kde si len oligarchia prerozdelila TO spoločné vlastníctvo výrobných prostriedkov. Prístup zahraničných investorov, či tržná ekonomika je len blúznením, aby sa nepovedalo.
Kto je vlastníkom Elektrárne Nováky??? Zahraničný kapitál? Ako môžeš takto účelovo argumentovať.
Jednak sú súčasťou Slovenských elektrárni kde má štát tretinu, jednak to Enel získal až tuším v 2006 a hlavne sa toho chcú zbaviť a Nováky udržuje ficova vláda v skúšobnom režime, aby sa opeknili zamestnanosťou a pritom 10 násobne prekračujú limity emisií. Práve ten link na plagát, ktorý si sem dal bol reakciou na protest aktivistov na výťahovej banskej veži. Takže noch einmall - treba zmeniť systém a potom sa zmení aj klíma!!!


360.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 5. 2019, 18:30 avatar
kntsz, reakcia na:
„prostriedkami na záchranu životného prostredia dostatočne a na celom svete historicky znemožnili“
je len slovičkárením?  
Vraj nesradnuj "s kapitalistickým Ruskom"... a čím je? ... vari socialistickým /komunistickým.../ zriadením, v ktorom prevláda spoločné vlastníctvo? 
V SE má síce štát tretinu, ale rozhodovanie v podstate nulové /i keď je pravdou, že sa snaží, v rámci svojich možností, aby zamestnanci tejto elektrárne neostali na holičkách... podobne je to aj pri baníkoch, bane sú predsa akciovka... /. Samozrejme, že Enel by len ryžoval... kašle na domácich zamestnancov, o nezamestnaných sa predsa nemusí starať, nezamestnanosť je problémom štátu, nie ich... podobne nemá starosť o životné prostredie; vo všeobecnosti kapitál nasáčkovaný v nedomovských krajinách má na háku cudziu nezamestnanosť, zasviňovanie cudzieho prostredia...
Treba zmeniť tento systém, v ktorom cudzí kapitál zasviňuje iné krajiny... pričom sú krajiny, ktoré sú na tom oveľa horšie ako Slovensko ...

Som si vedomý, nielen toho svinstva čo tu po socializme zostal, ale som si vedomý aj pozitív, ktoré tu boli...
 
Súhlasí Kasafran


361.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 5. 2019, 23:11 avatar
360-
vo všetkom čo sa mi snažíš oponovať nenachádzam, že by som sa v princípoch mýli - detaily nech riešia na ústave pamäti národa alebo historici..
Inak ale rozumiem prečo píšeš to čo píšeš.
Je to logicky vysvetliteľné, ale nie ospravedlniteľné.
 


151.
označiť príspevok

havran
   4. 5. 2019, 11:50 avatar
Voľba je vždy próba , ale to spravidla dopadne ako so zle ušitými šatami, Oblečú sa iba raz. Život je skutočným rozhodcom pravdivosti. Čo tu tá pani načapúta možno budeme musieť dlho umývať.
Súhlasí Kasafran


160.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:53 avatar
To ešte nevieme, ja na to pozerám tak že počkám a uvidím......
Súhlasí J.Tull, Kasafran


17.
označiť príspevok

gabriel pb
   3. 5. 2019, 11:55 avatar
b*z*k, k*c*a*, k*l*a*, interview *e*b*


20.
označiť príspevok

gabriel pb
   3. 5. 2019, 12:03 avatar
800 000 eur mesačný zisk vytvorili v slovenských korunách, čiže možno aj 1 100 000 eur vytvorili mesačný zisk


23.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 5. 2019, 12:48 avatar
Ešte si myslím že ten nekonečný počet straničiek má aj odradiť voličov od toho že majú voliť lebo sú dezorientovaní. Malá strana s finančným a marketingovým zabezpečením potom vie, že jej stačí minimum voličov aby sa dostala tam kde potrebuje.
Súhlasí Kasafran


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 12:59 avatar
Ja to tak nevidím. Tie malé strany vznikajú napríklad preto, lebo nejaká strana stagnuje, vo vedení sú skorumpovaní alebo starci, a tak sa rozhodnú ísť vlastnou politickou cestou.
Súhlasí Starý chren, Scarletta


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   3. 5. 2019, 13:06 avatar
Nemyslím, v každej strane sú rôznorodé názory, treba si ich vedieť presadiť a zdôvodniť. Je o tom dostatok dôkazov u nás aj vo svete . Vždy závisí situácia iba od toho kto sa dostane do jej čela a kým sa obklopí. Počet strán vôbec nič nerieši iba rozdrobuje a zneprehľadňuje. Ty to máš nejak v hlave jednoduché- skorumpovaní alebo starci a je hotovo......Ak si si to nevšimol všade vo svete si starých ľudí vážia a nie pre vek ale to čo dokázali a aké majú skúsenosti to je celkom logické. Tvoje argumenty sú smiešne.....
Súhlasí Kasafran


38.
označiť príspevok

Scarletta žena
   3. 5. 2019, 14:09 avatar
30. cize si vazia ludi pre ich skusenosti , vek nie je ukazovatelom


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 16:02 avatar
Mám pre teba príklad.

Názov politickej strany alebo politického hnutia: Strana rómskej koalície - SRK
Kandidáti pre voľby do Európskeho parlamentu 25.05.2019
1. Alfonz Kaliaš, Mgr., 54 r., konateľ spoločnosti, Vranov nad Topľou

Na jakého frasa kandidujú kandidáti v počte jeden kus?  On si len potrebuje zmerať veľkosť chobota? Má také silné ego?
Súhlasí Osvietený, Kasafran


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 16:07 avatar
A ďalší príklad egomaniaka, tentoraz s istotou, že je pravicový exot.

Názov politickej strany alebo politického hnutia: KOREKTÚRA - Andrej Hryc
Kandidáti pre voľby do Európskeho parlamentu 25.05.2019
1. Andrej Hryc, Mgr. art., 69 r., herec, režisér, producent, Bratislava

Kandidáti v počte jeden kus.
     

Ešte si ako Kotleba alebo Kollár dal do názvu strany svoje meno. 
Súhlasí Osvietený, Kasafran


24.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 5. 2019, 12:57 avatar
Havran,
pre doplnenie uvádzam, ako Zbiniew Brezinski vo svojej Veľkej šachovnici dokonca detailne popísal, že cieľom amerického triumfu bude (ekonomicky, strategicky, diplomaticky, alebo v krajnom prípade i vojensky) ovládnuť strategicky dôležitý región Strednej Ázie:

„ Je nasnadě, že prvořadý zájem Ameriky je pomoci ujistit se, že žádná velmoc nepřijde získat kontrolu nad tímto geopolitickým místem a že světové společenství k němu odstavilo finanční a ekonomické překážky.“
— Velká šachovnice, str. 148 (v českém vydání)

„To, jak Amerika „zvládne“ Euroasii, je kriticky důležité… Mocnost, která ovládá Euroasii, by vládla třemi nejpokročilejšími a ekonomicky nejproduktivnějšími oblastmi. Pouhý letmý pohled na mapu též napovídá, že nadvláda nad Euroasií by téměř automaticky s sebou nesla za následek podřízenost Afriky, což by Západní polokouli a Oceánii stavělo na místo geopoliticky okrajové části tohoto centrálního světového nadsvětadílu. Okolo 75 % světové populace žije v Euroasii a taktéž je tam většina světového fyzického bohatství, jak v jeho podnicích, tak pod povrchem její půdy. Euroasie čítá 60 % světového HDP a okolo 3/4 známých světových energetických rezerv. — str. 31

" Amerika je nyní jediná světová supervelmoc a Eurasia je hlavní světová aréna. Odtud, co se stane rozložení moci na euroasijském (nad)kontinentu, bude mít rozhodující důležitost vzhledem k globálnímu prvenství Ameriky a jejímu historickému odkazu.“ — str. 194

„S varovnými signály na obzoru přes Evropu a Asii se úspěšná americká politika musí zaměřit na Eurasii jako na celek a být vedena geostrategickým návrhem." — str. 197


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 16:11 avatar
Divadlo v týchto voľbách. Prečo len 5 kandidátov? Na viac nemajú? Načo sú voličom také mizerné strany?

Názov politickej strany alebo politického hnutia: Strana zelených Slovenska
Kandidáti pre voľby do Európskeho parlamentu 25.05.2019

1.
Martin Čulen

2.
Roman Kollár

3.
Michal Krištof

4.
Silvia Mackovičová

5.
Miroslav Pástor


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 16:12 avatar
Takže, Majo, máš pravdu, že je veľa zbytočných politických strán.
Súhlasí Osvietený


48.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 17:22 avatar
Lemmy- najlepšie jedna? Ale to už tu bolo a nepáčilo sa ti. Bola málo demokratická a proamerická?


49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:25 avatar
Havran, trepeš bludy. Prečo ešte extrémistickejšia otázka ťa napadla ako z toho vtipu o 2 stranách v USA?
Súhlasí Osvietený


53.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 17:35 avatar
Lemmy- to nevieš? Kontrastom lepšie zviditeľníš pre slepého, hluchého a zadubeného všetko, čo by inakšie jeho spiaci duch nevnímal. Keď ti človek povie niečo , čomu bežný človek rozumie, tak sa nechytáš a furt v tom vidíš komunistický prešibaný úskok. No a teraz sa vygrcni.
Súhlasí Kasafran


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:36 avatar
Čo ti furt vadí? Rýpeš síce, ale bez argumentov. Len trepeš nezmysly.


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:38 avatar
Havran: slepého, hluchého a zadubeného

OK, opísal si sa dobre, ale čo ja s tým mám?
Súhlasí Osvietený


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:27 avatar
Majovi som poskytol fakty, že na Slovensku máme komediantské strany o jednom človeku. Alebo aj neschopné s 5 kandidátmi. K tomu si sa nevyjadril, len tu trolluješ svoje bludy.
Súhlasí Osvietený


56.
označiť príspevok

hokejis muž
   3. 5. 2019, 17:42 avatar
Súdruhovi Lemmymu vadí veľa strán. Možno by bol rád aby tu bola len jedna tá správna proamerický riťolez


58.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:45 avatar
Hokejkár, ako vždy, len trolluješ. A klameš.
Súhlasí Osvietený


59.
označiť príspevok

hokejis muž
   3. 5. 2019, 17:46 avatar
Lemmy už ti zasa nevadí veľa strán ?


62.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:49 avatar
Šašo, najprv si prečítaj, o čom je diskusia, a potom sa do nej zapájaj, a prestaň dávať falošné otázky. Odpoveď máš v texte.
Súhlasí Osvietený


63.
označiť príspevok

hokejis muž
   3. 5. 2019, 17:57 avatar
Lemmy Lemmy ty si dopadol. Ako tvoji spolutrolovia Osvetielkovaný a spol.


64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:59 avatar
Vážne?  Mať tak tvoje psychické problémy. 
Súhlasí Osvietený


66.
označiť príspevok

hokejis muž
   3. 5. 2019, 18:00 avatar
Hrabe vám slušne


68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 18:01 avatar
A tebe hrabe neslušne?
Súhlasí Osvietený


51.
označiť príspevok

havran
   3. 5. 2019, 17:28 avatar
Trochu pozornejšie sleduj ako sa veci vyvíjajú. A predlžuj ich do budúcnosti. Je dobra vedieť pochopiť pokračovanie trajektórie procesu ktorý posudzuješ. Chápeš čo ti hovorím, alebo máš v talóne nejakú duchaplnú nadávku?
Súhlasí Kasafran


52.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 5. 2019, 17:30 avatar
Čo považuješ za nadávku? Trochu pozornejšie premýšľaj, aby si sem nepísal nezmysly.


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 5. 2019, 17:43 avatar
Strana ktorá nedokáže postaviť pri parlamentných voľbách 150 mien je hovno a nie strana .

To je štandartný prepadák .

Strana ktorá nevie napísať na kandidátku aspoň počet volených je humoreska
Súhlasí Lemmy


65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 5. 2019, 17:59 avatar
Bola doba keď na Slovensku bola pravica i ľavica .

To však bolo ešte otvorených veľa veľmi podstatných tém .

Tie najdôležitejšie boli

Stane sa Slovensko súčasťou najelitnejšieho klubu na svete ako členská krajiny EU ?

Dokáže Slovensko zabezpečiť najefektívnejšiu a najlacnejšiu obranu vstupom do aliancie kolektívnej obrany ?

Stane sa Slovensko slobodnou krajinou šengenského priestoru ?

Bude klesať nezamestnanosť na historické minimum ?

Zarobí si Slovák na slušný život alias bude dostatok pracovných miest ?

Atď .

Dnes ľudia tlačia 500 litrové vozíky z hypermarketov z ktorých polovicu vyhodia do smetí nakladajú tovar do svojich luxusných aut cestujú po svete a berú slobodu a demokraciu ako niečo čo nám spadlo z neba a je samozrejmosťou . Ba dokonca zopár náckov a komunistov ešte obťažuje .
Súhlasí Lemmy, kntsz


101.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:17 avatar
"Dnes ľudia tlačia 500 litrové vozíky z hypermarketov z ktorých polovicu vyhodia do smetí nakladajú tovar do svojich luxusných aut cestujú po svete a berú slobodu a demokraciu ako niečo čo nám spadlo z neba a je samozrejmosťou . "

To píšeš o ľuďoch s minimálnou mzdou?

"Bude klesať nezamestnanosť na historické minimum ?"
Ale ako klesať? Umelo, vyraďovaním ľudí z evidencie z úradu práce, alebo pravdivo?
Súhlasí Kasafran


276.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 5. 2019, 13:22 avatar
101-
nerozmazávaj. V tomto prípade výnimka potvrdzuje pravidlo.
Ide ma prekotiť (nezávidím len konštatujem) - keď vidím mnohých našich počerných pupkatých spoluobčanov, ktorí sú iste nezamestnaní, lebo čo už by s tými pupkami napracovali, keď idú s vozíkmi plnými mäsa a čokolád.
Vychádza mi z toho, že na nezamestnanosti sa dá slušne zarobiť, stačí správne hospodáriť.
Aj myslenie majú vymakané, lebo ich dôchodky výrazne prevyšujú dôchodky väčšiny živnostníkov, ktorí od štátu nedostali ani cent, len platili.


67.
označiť príspevok

hokejis muž
   3. 5. 2019, 18:01 avatar
Osvetielkovaný goebelsov žiak


69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 5. 2019, 18:04 avatar
Ardzun tvoja argumentačná nulita spustila tvoj humorný gramafon . Ja mám rád pravdu a fakty . Preto som ich uviedol súdruh


80.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 10:06 avatar
Osvetielkovaného rozprávky - Dnes ľudia tlačia 500 litrové vozíky z hypermarketov z ktorých polovicu vyhodia do smetí nakladajú tovar do svojich luxusných aut cestujú po svete
Malá časť ano


83.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 10:11 avatar
velmi trepeš trole......ano skutocne veľa ludi tlači plne vozíky a doslova "somarín"......a ty to svojím blakotaním nezmeníš.....doba sa zmenila sme ovela bohatší narod ako za cias totality......
Súhlasí kntsz


106.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:28 avatar
Skús to povedať do očí ľuďom ktorí žijú z minimálky.  


84.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 10:14 avatar
Lžimuž a polovicu vyhodia do smetí


85.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 10:17 avatar
ano veľa potravin sa vyhadzuje do kontajnerov.....za totality to nehrozilo.....


86.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 10:18 avatar
Lžimuž že ťa huba nebolí od toľkých lží


90.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 10:29 avatar
Isteže sa vyhadzovalo aj vtedy, ale nie za účelom zvýšenia (udržania) ceny...


91.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 10:31 avatar
To Severna Korea ma iné problémy...
www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


87.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 10:23 avatar
pravda je taka, že sme ovela bohatší ako za totality....skonzumujeme oveľa viac potravín, regaly su plné a stale sa doplňaju....(či je zdrave sa tak prežierať, je iná otázka).......


93.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 10:58 avatar
Pravda je taká že je obrovská sociálna nerovnosť. Na jednej strane multimilionári, miliardári na druhej chudoba ktorá prežíva len tak tak.
Súhlasí Boris, t-e-ó-m-a


94.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:05 avatar
nikto netvrdí že nie sú chudobní....ale celkove sme ako narod ovela bohatší....a svojím blakotaním to nezmeníš....Za totality sme preživali v podstate všetci.....


96.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 11:11 avatar
Nevypisuj tu svoje fabulácie, radšej sa pozri na realitu a potom píš.
Dnes je SR zadĺžená na úrovni medzi 50 a 60 percent HDP, čo je sakra dosť, aj keď iné štáty sú ešte viac.
Socializmus nebol zadĺžený, lebo fungoval na inom tipe ekonomiky.
Štátny dlh spôsobuje zvyšovanie odvodov pre občanov a to znižuje životnú úroveň.
Iste, bohatí sa majú fajn, ale chudobní sa majú 2x horšie. Aj preto tento systém balansuje na hrane svojej existencie a odporcov neustále pribúda. Mať dlh neznamená blahobyt, ale pravý opak.


98.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:16 avatar
velmi kecáš....realita je taká ,že ludia su ovela bohatší a konzumuju oveľa viac potravin a kvalitnejších ako za totality....(či je to zdrave je druhá vec)....tvoj vysnivaný socializmus padol ako domček z karát......


100.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:17 avatar
Realita je taká že je tu obrovská sociálna nerovnosť.
Súhlasí t-e-ó-m-a, Boris


99.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:16 avatar
Za socíku všetci mali prácu, nikoho nevyhodili na ulicu...
Súhlasí Boris


102.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:18 avatar
za socializmu sme museli pracovať, dnes nemusíme. Prace na trhu je dosť a chýbaju ludia.....kazdý môže pracovať aj dnes ,ked chce....


104.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:23 avatar
Lžimuž lžimuž. Voľných pracovných miest je 70 000, nezamestnaných je 170 000. A to stovky tisíc Slovákov pracuje v zahraničí.


105.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:26 avatar
Ale je pravda, že človek keď chce pracovať si vždy prácu nájde. Len otázka znie aký bude mať plat?
Súhlasí Boris


107.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:29 avatar
Nie je to pravda, keďže je 70 000 pracovných miest voľných a nezamestnaných je 170 000.


117.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:34 avatar
Lenže koľko z nich nechcú pracovať?  

Keď človek fakt chce pracovať, prácu si vždy nájde. Či už doma, alebo v zahraničí. Ale chápem, je ľahšie sedieť doma na vajciach a bľabotať že si nemôže nájsť prácu.  


120.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:36 avatar
Tak nepíš že každý keby chcel pracovať by prácu našiel keďže je nepomer voľných pracovných miest k počtu nezamestnaných


125.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:39 avatar
Nikdy nenastane to, že všetci chcú pracovať.  
Možno aj 3/4 nezamestnaných sa pracovať nechce.


127.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:41 avatar
Keď si človek nemôže nájsť dlhé roky zamestnanie, tak asi je jasné v čom je problém.


128.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:41 avatar
Tak si ujasnime nie všetci by si mohli nájsť prácu. Nezamestnanosť v tomto systéme ju nutná


140.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:46 avatar
ak by v tom zlatom sociku ludia nemuseli pracovať, tak ako dnes , boli by ich hordy....pracovali, lebo museli, podotýkam za almužnu v porovnaní s dneškom....bola to umela zamestnanosť...a nemohlo to takto fungovať, to už pri konci vedeli vsetci...a ani nefungovalo a rozsypalo sa to ako domček z karát.....


145.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:48 avatar
Všetci mali prácu a zabezpečené životné potreby. Dnes množstvo ľudí žije v dlhoch, exekúciách v obrovských sociálnych problémoch


148.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:50 avatar
A ešte traba brať na vedomie že boli za socíku nenávraté pôžičky.  


167.
označiť príspevok

havran
   4. 5. 2019, 11:55 avatar
Niektorí by ti povedali, že je to tak správne, keď si nevedia zarobiť. Ale prečo?


170.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 11:55 avatar
167. Lebo v Biblii je napísané, že chudobných budeme mať vždy medzi sebou    
Súhlasí t-e-ó-m-a


147.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:49 avatar
Máš pocit že nepracovať v spoločnosti kde iba berieš výhody je správne ?


119.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:35 avatar
prace je dosť a môžeš pracovať aj v zahraničí....v cechach je nedostatok robotnikov vo fabrikách......a naberaju uz aj ukrajincov....
Súhlasí t-e-ó-m-a, kntsz


121.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:37 avatar
Hovorím u nás a u nás nie je dosť práce pre všetkých


124.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:38 avatar
A to ešte státisíce Slovákov pracuje v zahraničí


134.
označiť príspevok

havran
   4. 5. 2019, 11:43 avatar
hokejis- a kto za to môže? Kto reguluje potreby a výrobu? Napríklad v mravenisku mravce pracujú celý deň a nemajú dovolenky. Tí čo chcú vládnuť nedovolia pracovať ako by ľudia chceli , lebo prácou by znehodnotili ich bohatstvo.


135.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:44 avatar
Oligarchia !


283.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 5. 2019, 13:38 avatar
121-
Dnes aj ten najposlednejší nezamestnaný, pokiaľ má zdravé ruky a nohy má práce na výber akej len chce.
Môže si vybaviť živnosť od upratovania, varovania, cez všetky remeslá až po špeciálne slobodné povolania.
Samozrejme pohodlnejšie je sa zamestnať a nadávať na kapitalizmus že?
Ja denne zháňam niekoho čo mi vyseká zelinu v záhrade, vykope staré stromky - poupratuje.
Nenájdeš nikoho!!!!!
Radšej budú lapieť pri zberných dvoroch, kupovať lacný alkohol a ožierať sa.
Sa spamätaj.
Predpokladám, že to je aj tvoj prípad a čumíš do počítača, čo niekto vyhodil.
(Možno aj do môjho, lebo už mám šiesty.)   
Súhlasí Scarletta, Osvietený


329.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 5. 2019, 13:43 avatar
kntsz presne si to popísal v príspevku 283.

Radšej budú lapieť pri zberných dvoroch, kupovať lacný alkohol a ožierať sa.

Tak ako za bolševíka i dnes .

Len súdruhovia tu popisujú že desatisíce chronických alkáčov chodilo v komunizme do práce a makalo .

Tak ako dnes a nemenne .

Takých ako je Grofik Šrofik zmeniť nejde .


103.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:20 avatar
Celkovo sme ako národ bohatší. Na to ti ale človek, ktorí dostane minimálnu mzdu môže kašľať.
Súhlasí J.Tull


108.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:29 avatar
103. prosim ta kto este dnes na Slovensku dostava minimalnu mzdu ?
Súhlasí kntsz


111.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:31 avatar
Tí, čo ju dostávajú.
Súhlasí -era-


136.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:44 avatar
111. proruske lajno, byls tazan ?
Súhlasí kntsz


138.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:45 avatar
Promerické čudo zasa vypúšťa výgrcky


112.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:31 avatar
Nikto. Každý dostáva plat 3000 e. 


143.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:47 avatar
112. teoma, nebud drzy, lebo mozem v poh zmenit styl diskusie ak slovakov zdieraju miestny zamestnavatelia , tak je to vec odborov . a ak nema niekto vzdelanie, samozrejme ze mu zostava praca za pasom


146.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:49 avatar
Práca za pásom za 3000 eur


149.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:50 avatar
146. zas sa nemas s kym porozpravat ? plesnivy dedek


152.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:51 avatar
Chlapoženská tetka


157.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:53 avatar
152. plesnivy dedek alias ardzun, alias janyjany , vsakze ?


162.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:54 avatar
Som hokejis a ty si chlapobaba


163.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 11:54 avatar
ardzun v nijakom prípade nemôže byť Janyjany


172.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:56 avatar
163. nadja, ved sa tym sam chvalil, este sem kopcil aj link na svoju antropozoficku stranku


175.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 11:58 avatar
Neopieram sa o to, čo písal o sebe. Prejavom nemôže byť


178.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 11:59 avatar
175. Tomu sa hovorí vývoj behom času
Súhlasí Scarletta


183.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:01 avatar
Nie. S janym by si si rozumel, bol podobne nastavený ako ty. A politické smerovanie mal opačné, ako ardzun


189.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:04 avatar
183. nadja ty si mantinel ? pisem , ze to sem ardzun vypisoval ze on je byvaly nick janyjany . alebo klamal, co by pri ardzunovi nebolo nic nezvycajne


195.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:06 avatar
-era- demencia spravi svoje


198.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:08 avatar
Scarlett, ty vážne veríš tomu, že Janyjany sa mohol zmeniť na ardzuna? Tomu ja nikdy neuverím,


210.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:15 avatar
198. opytaj sa -ery- , mozno si tu diskusiu este pamäta


206.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:12 avatar
Čo napísal o janyjany Mortiis..: "Rozprával som sa s janym cez net a je dosť zaneprázdnený. Ale na túto stránku už nebude chodiť, ľudia tu boli k nemu zväčša negatívni a nechápali ho. On svojími názormi nikoho nenútil, iba sa snažil diskutovať o hlbších súvislostiach (narozdiel od Fotóna). A nie je ani tak nábožensky založený, skôr ide vlastnou spiritualitou. Spiritualita je každého osobné prežívanie duchovna (napr. mystici ako Majster Eckhart)."

Sedí ti to na ardzuna?


215.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:18 avatar
206. cize ardzun - hokejis je psychiatricky pacient  


221.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:21 avatar
Chlapobabu zasa v ústave pustili k pc


227.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:23 avatar
221. ja nie som tvoja mama ty dementny plesnivy dedek, vsak janyjany , tvoj byvaly nick ?


235.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:31 avatar
Som hokejis a ty tetka chlapobaba


224.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:22 avatar
To si nemyslím, neviem, ale rozhodne nie je janyjany ... zaujímalo by ma, či to naozaj tvrdí


229.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:24 avatar
224. nadja, chces tym povedat ze si vymyslam ?


231.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:26 avatar
Nie, nechcem, možností je viac


234.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:30 avatar
231. nadja pockaj


238.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:32 avatar
Čakám. Nepotvrdil to


161.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:53 avatar
Veď zmeň štýl diskusie keď chceš.   

Otázka znela kto ešte dnes poberá na Slovensku minimálnu mzdu, alebo niečo viac ako minimálna mzda? Na východe je ich veľa.
Súhlasí Nadja


182.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:01 avatar
161. ok vypatlane . preco je to tak, pretoze pre samotnych vychodniarov je nerealna vyssia mzda. namiesto toho zaludnuju Bratislavu ,aby si vydupali vyssie mzdy
Súhlasí ondrej61


188.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:03 avatar
Bratislavčania zas zaľudňujú Viedeň, aby si vydupali vyššie mzdy.  
Súhlasí ondrej61


191.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:04 avatar
188. skor madari


194.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:06 avatar
a vidíš že to platí?.....cim dalej na "zapad", tým je viac lepsie platenej práce...cim to asi bude súdruhovia?......
Súhlasí Scarletta


199.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:08 avatar
Za to môže Rusko.      
Keby sa na Slovensku nerozkrádalo, tak aj my by sme sa mali lepšie.


205.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:10 avatar
A lepšie by sme sa mali keby nás E´/ brala ako rovnocenných, Ale vždy budeme len menejcenný východ.


208.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:13 avatar
Súdruh čím to asi bude ?


213.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:17 avatar
na vychode je zreje viac ruských trolov.....sudruhu ardzune.....


217.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:19 avatar
Čuduješ sa? Keď západ na východ kašle?  


219.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:20 avatar
Tu na fore zrejú americký trolovia súdruh naš


225.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:22 avatar
Ale stále sa každý čuduje prečo slovania viac inklinujú k slovanom ako k sasom.  


249.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 12:46 avatar
Slovania viac inklinujú k Slovanom, ako k Sasom? Preto sa Ukrajinskí Slovania nemajú radi s Ruskými? Preto Poľskí Slovania dovážajú na Slovensko nekvalitné potraviny a slovenskí Slovania im za to nevedia prísť na meno? A preto sa slovenskí Slovania nevedeli znášať s českými, keď boli v spoločnom štáte a trochu sa to upravilo, až keď sa republiky rozdelili?
Súhlasí kntsz


255.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:55 avatar
Tak sasi chcú slovanov proti sebe rozoštvať.  


263.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 13:08 avatar
Za to môžu Sasi?


267.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 13:11 avatar
Vedia ako na to.  


179.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 12:00 avatar
Scarletta, asi 4%... priemerný plat však nedosahuje 58% pracujúcich tu je k tomu odkaz www.platy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Tieto čísla však ešte nemusia odzrkadľovať životnú úroveň, ktorá súvisí napríklad s hypotékami za byt, či inými nutnými pôžičkami, výdavkami napr. kvôli zdraviu...
 


184.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:02 avatar
179. ved treba ist do Ruska, tam dostanes 100 rublov a budes drzat hubu a krok


193.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:05 avatar
Kto chce ísť do Ruska?  
Súhlasí J.Tull


204.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:09 avatar
Rusofóbne paranoidné čudo má tiež v hlave len rusko


232.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 12:26 avatar
Scarletta,   čo má spoločné Tvoja reakcia s mojou odpoveďou /"179"/ na Tvoju otázku:
"prosim ta kto este dnes na Slovensku dostava minimalnu mzdu ?" /"108"/
  


109.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:29 avatar
aj to sa môže zmeniť, zaleži na ľudoch, či budu robiť za min. mzdu.....zamestnavatel to len využiva, ked sa ti nepaci, tak vie že príde druhý.....už v Cechach je to lepsie, ludia tam viac drzia pri sebe a viac odmietaju pracu za min. mzdu.....a zamestnavetelovi neostava nič len zvýsiť mzdu, ak chce vôbec fungovať.....
Súhlasí Scarletta


110.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:30 avatar
109. v cechach beru min.mzdu len pri lopate


114.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:32 avatar
Ale nepíšme čo a ako v Čechách. Píšme o slovensku.  


116.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:34 avatar
V Česku je nižšia minimálka ako na Slovensku

www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk..74332...0.0..0.94.800.12....3..0....1..gws-wiz.......0i71j0i7i30j0i7i5i30j0i13i5i30j0i30j35i39j0i22i10i30.4dijUtCKAB8


118.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:34 avatar
V Česku je nižšia minimálka ako na Slovensku

www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk..74332...0.0..0.94.800.12....3..0....1..gws-wiz.......0i71j0i7i30j0i7i5i30j0i13i5i30j0i30j35i39j0i22i10i30.4dijUtCKAB8


126.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:40 avatar
na slovensku je tiež prace dosť, ale cim dalej na východ, tak je to horsie....treba si položiť otázku prečo je to tak....že by platilo, "čim bližšie k rusku, tým sprostejší národ?"
Súhlasí Scarletta, kntsz


130.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:42 avatar
Zas Rusko?  
Súhlasí -era-


132.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:43 avatar
Tento paranoidný trol má v hlave len Rusko


150.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:50 avatar
pravda je taká, že na východe je prace menej.....ciže čim bližšie k rusku....   


156.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:52 avatar
Paranoidný rusofóbny trol z toho obviní Rusko


180.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:00 avatar
no jasne a uja putina by som najradšej vystrelil na mars, aby nam tu nesmradil   


200.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:08 avatar
Na mars treba vystreliť amerických trolov


228.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:24 avatar
no to by bola katastrofa pre slovensko, keby tu ostali len ruskí troli.....hotový raj na zemi......od hladu by si si aj pazdure na nohách obhryzoval    .....
Súhlasí Scarletta, kntsz


237.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:31 avatar
Čo americký trol to dement


166.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 5. 2019, 11:55 avatar
150. Mohol si použiť Indiu, Čínu, alebo Japonsko


174.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 11:57 avatar
Za to že je na východe menej práce nemôže ani Rusko, ani to, že by boli na východe hlúpi ľudia.


254.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:55 avatar
174. zato mozu samotni slovaci , nikto iny . nieco hnije v state danskom


131.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:42 avatar
Lžimuť lžimuž. Na Slovensku je 70 000 voľných pracovných miest a 170 000 nezamestnaných. Ano si sprostý


133.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 11:43 avatar
Na štatistiky by som sa moc nespoliehal.


139.
označiť príspevok

havran
   4. 5. 2019, 11:45 avatar
ondrej61- a celkom na východe v Murmansku tam je to ako. Tam nepracujú vôbec. DEBO!


153.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 11:51 avatar
139. havran toto je ta tvoja spolocna rec ? DEBO
Súhlasí -era-, ondrej61


207.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:13 avatar
ano to je jeho spolocna reč, po ktorej tak túži náš vtak jarabák....   ....ja som si to debo u neho ani nevšimol   


171.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 11:56 avatar
vtaku jarabaku, ja hovorím o slovensku a platí to   ....a nielen to že je na východe prace menej, ale zda sa mi že ludia su tam akýsi viac náchylni k rusku....viac tam nariekaju za zlatým socikom....(ale možem sa mýliť...no   )


176.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:59 avatar
Ty máš ako aj niektorí iní komplex s Ruska........nechápem čo sem pcháš do tejto témy.....Na východe je jednoducho celkovo menej pracovných príležitostí a to z rôznych príčin, to je všetko....
Súhlasí t-e-ó-m-a


186.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:03 avatar
fakty su fakty a na slovensku to platí.....zaujimali by ma tie príčiny.....


197.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:07 avatar
Rusofóbny paranoik rusko za to môže


202.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:08 avatar
zas ti len ten putin beha po hlave......   


209.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:14 avatar
Paranoik daj si svoje tabletky


211.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:16 avatar
Toľko rokov sme v EÚ a akosi stále sa nemáme lepšie. Čím to asi bude?  


212.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:17 avatar
Západ na nás len profituje. A nám hádže omrvinky.


216.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:19 avatar
aj po tých omrvinkach skačeme ako irski setri......čím to asi bude súdruhovia?


218.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:20 avatar
Po omrvinkách skáčeš ty súdruh


239.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:32 avatar
omrvinkami to nazval teoma.....a v podstate ma pravdu....este aj "tie omrvinky" čo nam dava zapad sú pre postkomunisticke krajiny velkým prínosom.....sudruhu ardzune......


242.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:33 avatar
Po omrvinkách skáču súdruhovia ako ty


246.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 12:36 avatar
už sa nam zasekol naš ruský trol   


220.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:20 avatar
Za to môže Rusko.   


223.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:22 avatar
Rusko môže za všetko aj za demenciu amerických trolov


222.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:21 avatar
212. a kvoli tomu slovensky zamestnavatelia zdieraju vlastnych ludi ?


230.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:24 avatar
za to ale môže Rusko.
 


233.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:29 avatar
230. hej rusko a jeho prorusky trolli , ktori demonizuju pomoc z eu fondov, napr ako Kotleba


240.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:32 avatar
Iste chlapobaba aj za tvoju demenciu môže rusko


243.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:33 avatar
240. plesnivy dedku, ty sa zmozes jedine na urazky cez internet, lebo realne by si drzal hubu a krok , plesnivec
Súhlasí ondrej61


244.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:34 avatar
Neurážaj furt chlapobaba


247.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 12:38 avatar
244. plesnivy dement, pravda je odkedy urazka


297.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 5. 2019, 14:02 avatar
243-
Scarlett neblbni, taká kreatúra ako ardzun nedokáže urážať.
Iba incestný úchyl nenávidiaci ženy, lebo mu žiadna dobrovoľne nedala, sa môže ukájať snahou o urážanie ženskosti.
Nie žien, ale ženskosti - tú on nenávidí.
Treba si byť vedomý toho, že komunikujeme v anonymite a teda anonýmne nie je možne urážať osobu, ale symbol, ktorý reprezentuje.
No a pre nás chlapov v komunikácii so ženou je symbolom ženskosť, ktorú predstavuje a preto sa pri normálnom chlapovi badateľne mení spôsob komunikácie podľa pohlavia protistrany.
Ardzun to nerozlišuje. 
Súhlasí ondrej61


302.
označiť príspevok

Scarletta žena
   4. 5. 2019, 14:27 avatar
297. kntsz, tieto trosky skusaju lebo nemaju nič


245.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2019, 12:35 avatar
EÚ fondy. Myslíš tie čo sa rozkrádajú?  


196.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 12:07 avatar
Ty si chorý paranoik v tvojej prázdnej hlave je len Rusko


288.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 13:52 avatar
maš na mysli tých všívakov, čo podkopuju demokraciu vo svete?......   


290.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 13:54 avatar
Súdruh ty len krič Alláhu akbar


291.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 13:57 avatar
ruský trol sa nam prehrieva
   


293.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 13:58 avatar
Americký dement ideš - Alláhu akbar


295.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 5. 2019, 14:00 avatar
veru prehrievaš sa.....čo si zas popapal?.....    ....


115.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 11:33 avatar
V Česku je o euro nižšia minimálka ako na Slovensku


123.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2019, 11:38 avatar
Niesme ako národ bohatší. Dobrá tretina narodného bohatstva sa dávno odpredala do zahraničného vlastníctva a naďalej odpredáva. Krajiny prichádzajú o svoje bohatstvá a tie sa stávajú majetkom jednotlivcov.
Nepleť si technologický vývoj s bohatstvom. Že má dnes viac ľudí osobný automobil napríklad nevypovedá o tom, že by sme boli bohatší, ale len o tom, že vývoj sa postaral o dostupnosť.


88.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 5. 2019, 10:26 avatar
produktívny vek je do 50 rokov života, čiže môžeš vždy niečo vyprodukovať, keď nakupuješ a konzumuješ potraviny


89.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 10:28 avatar
Po päťdesiatke už nie?


144.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 5. 2019, 11:48 avatar
Nuž všetci čo sme boli aj mladší sme si to mysleli kým to neprišlo.....     Je to hovadina samozrejme, poznám kopec totálne neproduktívnych mladých a kopec produktívnych starších......je to vec prístupu k životu, nie veku, samozrejme ak nejde o zdravotné problémy ktoré sú vo vyššom veku častejšie... 


158.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 11:53 avatar
Samozrejme. Ja som sa iba pousmiala nad vetou "... môžeš vždy niečo vyprodukovať, keď konzumuješ potraviny... "


92.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 5. 2019, 10:31 avatar
ak vieš plynúť ako rieka aj v 90-tke

http://www.youtube.com/watch?v=rcF5mML06vg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


226.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 12:23 avatar
Nebola táto téma o rozdrobenosti pravicových strán?


236.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 12:31 avatar
Rozdrobenosť nemusí byť na škodu, ak vedie k plodnej diskusii. Je problémom, ak si každý chce hrať len na svojom piesočku.


256.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 12:57 avatar
Rozdrobenosť je problém, lebo pravicové strany majú len obmedzené množstvo voličov a čím tých strán bude viacej, tak tým sa ich menej dostane do parlamentu a dosť pravicových hlasov prepadne.


258.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:00 avatar
SCH: pravicové strany majú len obmedzené množstvo voličov

4 milióny. 

A ľavica? Len asi 1488 voličov. 


262.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 13:08 avatar
Lemmy, to myslíš vážne? 
 


266.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:11 avatar
Áno. Myslím to až príliš vážne. Inak sa ľavica nikdy nespamätá, že spí v politickom hrobe.


271.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 13:15 avatar
Lemmy, lenže potom ako chceš, aby "len každý dal 1 euro, tak by mala ľavica milión eur na reklamnú kampaň" 

Okrem toho, kde si nabral tie čísla? 
 


274.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:18 avatar
Tie čísla? Číslom 1488 parodujem fakt, že kotlebisti dokázali osloviť 200 000 voličov, kým komunisti, akože ľavica, len zopár. Pozri si volebné výsledky z parlamentných volieb.

Aký je dnes problém poslať elektronicky na účet ľavicovej strany pre robotníkov. Veď hádam už dnes má každý robotník osobný účet, a vie dokonca využívať internet banking. Pýtaš sa tak hlúpo, ako keby si si myslel, že robotníci a roľníci, teda pracujúci všeobecne, boli počítačovo negramotní.  
Súhlasí Osvietený


284.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 13:39 avatar
Lemmy, mal som na mysli predovšetkým:
"pravicové strany majú len obmedzené množstvo voličov

4 milióny."

Ak majú pravicové strany toľko voličov, potom kde sa naberie "každý dal 1 euro, tak by mala ľavica milión eur na reklamnú kampaň" ? 
Nie je problém s tým, či má každý robotník počítač, či je počítačovo negramotní, či má internet banking /ja ho nemám.../, ale o to, koľkí z nich chcú voliť komunistov? Poznám mnohých, ktorí volia i pravicu...
 


285.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:43 avatar
Tull, obmedzené množstvo voličov je potenciál, ide o potenciálnych voličov, a teda o všetkých, o 100 %občanov, ktorí môžu voliť. Preto som napísal: 4 milióny. Ten potenciál na oslovenie pravica má! Stranu SaS volia aj robotníci, dôchodcovia, nezamestnaní. Len nepoznáš ich dôvod voľby.

A ľavica? Čo robí pre to, aby oslovila 4 milióny? Nič poriadne, nevedia zaujať voličov. Nadja ani nepozná programy ľavicových strán. Rád by som si prečítal program normálnej ľavicovej strany.
Súhlasí Osvietený


289.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 13:53 avatar
Lemmy, ľavica, ktorá peniaze má - Smer-SD, oslovuje voličov a má ich viac, ako hociktorá pravicová strana...

Nie je to síce program jednej strany, napriek tomu pricapím:
Svoboda. Princip svobody zajišťuje svobodu jednotlivce, ale i svobodu člověka uvnitř společenství. Každý člověk má právo chovat se a konat tak, aby mohl nejlépe dosáhnout svých individuálních cílů a naplnit a využít své schopnosti a možnosti. Právo na svobodnou vůli v chování a jednání musí být zachováno pro každého, realizací tohoto práva jedním člověkem nesmí být omezeno toto právo u jiného člověka. Zachování svobody pro každého člověka uvnitř lidského společenství je možné pouze v případě, že lidstvu jako celku se podaří v dlouhověkém zápase osvojit si vlastní historii a zajistit, aby žádný člověk nebyl na základě různosti společenské vrstvy, pohlaví, náboženství nebo rasy omezen na svých svobodách.
Rovnost a spravedlnost. Princip rovnosti zaručuje stejnou vážnost všech lidských bytostí a je základním předpokladem pro svobodný vývoj každé lidské osobnosti. Základní ekonomická, sociální a kulturní rovnost uvnitř společenství je nezbytná pro společenskou rozmanitost a sociální rozvoj. Princip spravedlnosti ve společenství se řídí principem rovnosti a principem svobody. Znamená rovnost v právech a požaduje vyrovnávání fyzických, mentálních a apriorních sociálních nerovností, stejně jako osvobození od absolutní závislosti na vlastnících výrobních prostředků nebo držitelích politické moci.
Solidarita. Solidarita je všezahrnující a globální. Je praktickým projevem lidské humanity, lidskosti a schopnosti soucítění s oběťmi nespravedlnosti a nerovnosti. Solidarita je vyzdvihována a oslavována všemi významnými humanistickými tradicemi. V současné době s bezprecedentní vzájemnou závislostí mezi jednotlivci a národy nabývá solidarita ještě většího významu. cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


296.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 14:01 avatar
Ako sa tu už o tom diskutovalo, to je pseudoľavica. Kŕmená oligarchiou, kapitalistami. To nie je ľavica, ale mišung. Taký pravoboček [alternatíva k ľavobočkovi]. Pozri: slovniky.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


301.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 14:18 avatar
Lemmy, nemám dosť informácii k tomu, aby som mohol potvrdiť, či poprieť "Kŕmená oligarchiou, kapitalistami"... je však "zakotvená" v Socialistickej internacionále a Strane európskych socialistov (PES)... alebo aj tieto organizácie sú ľavobočkami?
 


304.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 14:32 avatar
Zdrojom sú Ficove slová, že tie milióny získal vlastnou hlavou.


307.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 5. 2019, 15:03 avatar
Lemmy, nepoznám v tejto súvislosti jeho slová a ani neviem či má milióny...
 


265.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 13:10 avatar
U nás je skôr problém, že neexistuje nejaká výrazná ľavica a pravica, resp. rozdiel medzi nimi... Ľavicové strany zastávajú aj pravicové myšlienky a naopak, takže nie sú dostatočne čitateľné.


272.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:15 avatar
Nadja, zmeníš názor, keď si naštuduješ program ľavicových strán ako Komunistická strana Slovenska a VZDOR – strana práce.


273.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 13:16 avatar
Ja myslím normálnu ľavicu, nie extremistov Nejakú socdem, alebo podobne... modernú ľavicovú stranu. Tá tu nejak chýba ...


275.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:21 avatar
A to je čo, normálna ľavica? Ako taká strana získava peniaze? Lebo SMER-Fico získal základnú výbavu od oligarchov, ktorým Fico musel vlastnou hlavou vrátiť nielen základnú výbavu, ale aj kožuch s kabátom, teda úroky, provízie, zisk pre oligarchiu, teda kapitalistov, ktorí si slušne/neslušne zarobili na štátnych zákazkách, čím okradli pracujúci ľud. Okradli miliardy, a dali omrvinky ľudu v podobe vlakov zadarmo, ktoré aj tak zaplatili daňovníci.
Súhlasí kntsz, Osvietený


277.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 5. 2019, 13:28 avatar
Ano, toto je známa vec. A preto tvrdím, že ľavica bežného typu tyna neexistuje. Niečo ako v počiatkoch Peter weiss, ale ten pričuchol k príležitosti a stal sa milionárom...
Súhlasí Osvietený


278.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 13:28 avatar
Táto lavica chce demontovať demokraciu, takže z môjho pohľadu to je extrém.


306.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 5. 2019, 15:01 avatar
Teoreticky majú 4 milióny voličov, ale prakticky majú zhruba polovicu z toho, lebo tá druhá polovica by ich nevolila, ani keby chceli uzákoniť dvojnásobné platy.


279.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 13:30 avatar
Toto je pseudodemokracia v skutočnosti oligarchický systém


281.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:33 avatar
Nie. Máme demokraciu, pretože voliť môže 4 milióny občanov. To, že je veľa pseudoobčanov na Slovensku, lebo nechodia voliť, nie je problém demokracie, ale pokrytectva tých nevoličov. A to, že niektorí voliči volia oligarchistické strany, je zasa len problém tých voličov. Nie si demokrat, ak odmietaš rešpektovať demokratickú hodnotu, a to právo voliť, ktorá sa týka 4 miliónov občanov na Slovensku.
Súhlasí Osvietený


282.
označiť príspevok

hokejis muž
   4. 5. 2019, 13:37 avatar
Môžu voliť politické firmy - tzv. strany ktoré si potom 4 roky robia čo chcú a ľudia nemajú možnosť ich odvolať ked s nimi nie sú spokojní a za veľkými stranami sú oligarchovia.
Toto je len hra pre ovečky na demokraciu. Skutočná demokracia je vláda ľudu, priama demokracia.


286.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 5. 2019, 13:46 avatar
Ľud môže demokraticky voliť ako politické firmy, tak i normálne nefiremné politické strany. Hokejis, tvoj problém spočíva v nepochopení, že 4 milióny občanov, to je tá vláda ľudu. Oni ako celok rozhodujú, ako sa bude politika uberať. Keď je veľa občanov masochistov, že im robí dobre, ak ich milionári politicky bičujú, tak to nie je chyba demokracie, ale chyba občanov.
Súhlasí Osvietený


313.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 5. 2019, 16:02 avatar
Prečo všetci bolševíci a fašisti tužia po brexitoch priamej demokracii ?     

Ako keby vyjadrenie vo voľbách bolo nepriame             


323.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 5. 2019, 11:02 avatar
To o co sa tu snazite mladenci vam asi nedochadza ze liberalkovia su regulerne chory maju poskodeny mozok naco sa vy vobec bavite o politike snad si nemyslite ze psychycky naruseny ludia budu nam zdravym hetero jedincom diktovat co je spravne neblaznite .


324.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 5. 2019, 11:06 avatar
Ano mate pravdu je tu vela zbytocnych stran vsetky liberalne to znamena tie ktorych zastupci su psychycky chory a poskodzuju slovensko treba zrusit mate poskodeny mozog co chcete pobehovat po NRSR sa spamatajte patrite do ustavu duchovne trosky


325.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 5. 2019, 11:08 avatar
Sa obzrite za seba aka spust po vas zostava v krajine a v ludskych dusiach vy demoni


331.
označiť príspevok

Starý chren muž
   6. 5. 2019, 14:18 avatar
Ja som sa za seba obzrel a nevidel som tam spúšť.


326.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 5. 2019, 11:13 avatar
Kade chodite klamete podvadzate demonizujete kazdeho kto ide okolo zneuctujete a ponizujete rodicov a deti diskutujucich najoblubenejsia vasa stranka je zomri zvratene duse z vrecom na hlave po zdravych detoch chcete aby sa v skole prezliekli za opacne pohlavie a co je vrchol 5000000 novy mierumilovny národ slovenský ste zatiahli do vojny proti Rusku.


327.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   6. 5. 2019, 11:18 avatar
A kde je problem ? Ze ste chory psychycky naruseny z poškodeným mozgom. To je vysledok vyskumu spickovych americkych neurovedcov a treba to brat vazne


332.
označiť príspevok

Starý chren muž
   6. 5. 2019, 17:06 avatar
Part. Nechce sa mi veriť, že veríš Američanom.


354.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 5. 2019, 22:48 avatar
PartOFgod neverí nikomu a ničomu, ani tomu, že sa mu ešte niekedy postaví.
Súhlasí Osvietený
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:02,  29, .... súhlasím, nakoľko násilná a nebiblická christianizácia je známa a ešte dnes...
dnes, 03:00,  39, .... "človek nezákonnosti" je duchovenstvo takzvaného/trinitárskeho/...
dnes, 02:56,  18, ..... celibát je o majetku cirkvi /to je základná príčina, prečo sa zaviedol/ a nie...
dnes, 02:53,  27, .... môžeš...
dnes, 02:43,  1, .... židia svojho času tiež mali niečo na spôsob exorcizmu. A predsa ich Ježiš nazval...
dnes, 02:31,  82, ..... to je pravda, s tým súhlasím. Kristus aj zadarmo liečil,uzdravoval a dnes mnohí...
dnes, 02:17,  72,....... OK, ..... myšlienka Ježišových slov je logická a správna. Pretože on vyháňal...
dnes, 02:10,  146. osvieteny , dobre to vyrátal. myslíš ze ked si dám vyoperovat dve tretiny mozgu budem...
dnes, 02:06,  ruženec objednaný a zaplatený, ak do nášho domu vkročí živý exorcista, voláme a...
dnes, 01:50,  Už mohla byť požiadaná o ruku.
dnes, 01:48,  Milan, ktorého zneužíval farár, hovorí, že cirkev vo vzťahu k nemu a jeho blízkym...
dnes, 01:43,  144. petrík67, mozno to bude tvojím kvo kvo kvocientom *29*27
dnes, 01:41,  75. petrík67, ja 99% z tvojich vygrckov ani nečítam, ale tie ktoré si prebehnem, tak ma...
dnes, 01:34,  Preboha Zuzka 8 čo to máš za masážny pristroj ked v tom ani jeden večer baterka nevydrží ?
dnes, 01:32,  Presne tak vôbec a to sa poznáme už presne 10 rokov a stale je o 25 mladšia
dnes, 01:31,  Ťažká diagnosis. .. *39 no však pôsobíš uvoľnene, akože tu na df. .. kukla som foto,...
dnes, 01:31,  Kozy ako oči ?
dnes, 01:31,  Nejako mi to nevychádza. *13*13*13*13 25 mala menej aj pred tromi rokmi.*03*03*03 To ona vôbec...
dnes, 01:29,  Ja som hrdý Slováka závidím všetko a každému.*13*13*13*13 Na druhej strane som aj...
dnes, 01:26,  No a ja si namýšľam, že som mladý, krásny, šarmantný, každým obdivovaný za prenikavý...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(736 788 bytes in 0,495 seconds)