Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rozdiel medzi vzkriesením a životom po smrti

35
reakcií
1154
prečítaní
Tému 20. mája 2016, 22:56 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   20. 5. 2016, 22:56 avatar
Prekvapuje ma, že niektorí kresťania si myslia, že po smrti sme mŕtvi a ožijeme až pri poslednom súde.
Že človek nejde hneď po smrti do neba alebo pekla ale až na konci časov keď bude oddelený tzv. kúkol od pšenice. Že po tejto smrti o ničom nevieme proste neexistujeme.

Vari Ježiš nehovoril v príbehu o boháčovi a Lazárovi, že hneď po smrti šiel Lazár do neba a boháč do pekla? Bolo to ešte pred posledným súdom, lebo boháč prosil Abraháma aby poslal Lazára za jeho bratmi a varoval ich, aby sa nedostali na toto isté miesto.
Ako môžu byť Mojžiš a Eliáš mŕtvi keď sa na vrchu Tábor zjavili apoštolom.
Odmietate možnosť aby niekto iný okrem Krista bol vzatý s telom do neba. Nečítali ste v písme o tom že Henoch sa ľúbil Bohu, a preto ho preniesol do raja, aby dal národom príklad pokánia?

Všetci kresťania od počiatku rozlišovali medzi životom hneď po smrti a vzkriesením. Ježiš aj zločinec na kríži ešte v ten deň boli spolu v raji. Avšak Kristus bol vzkriesený až na tretí deň. Aj my hneď po smrti máme pred Bohom tzv. súkromný súd na základe svojej viery a skutkov a sme buď spasení alebo zatratení. A vzkriesenie pri poslednom súde znamená, že sa duša opäť spojí s telom. Vtedy pôjde o verejný súd medzi všetkými ľuďmi a anjelmi. Samo písmo nám hovorí že my budeme súdiť anjelov (zlých duchov), hoci boli odsúdení a zbavení raja hneď po svojej vzbure...

Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
Ježiš nehovorí že takýto človek bude mať večný život, ale že ho už má... Boh Abraháma Izáka a Jakuba nie je Bohom mŕtvych ale živých. Abrahám žije, Izák žije a aj Jakub žije...

A ja verím v spoločenstvo svätých, že medzi tzv. pozemšťanmi a nebešťanmi existuje vzájomná väzba a nemôže ju zničiť ani smrť lebo ani smrť nás nemôže podľa písma odlúčiť od Kristovej lásky. A my všetci sme v Kristovi jedno telo a jeden duch. Tak ako cez vinič do všetkých ratolestí prúdi život a skrze vinič existujú pokope, tzv. sú jedným organizmom. Tak aj Ježiš ktorý hovorí že on je vinič a my ratolesti, že on je hlava a my údy existujeme aj napriek smrti vo vzájomnom spoločenstve a skrze Krista, s Kristom a v Kristovi si navzájom pomáhame prostredníctvom modlitieb za seba.


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   20. 5. 2016, 23:01 avatar
Smrť neexistuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


33.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 5. 2016, 09:29 avatar
posmrtný život exi


3.
označiť príspevok

Klein muž
   20. 5. 2016, 23:46 avatar
Napísal som ako to chápe katolícka a pravoslávna cirkev. Ako to chápete vy? Naozaj som sa snažil doslovne a podľa biblie obhájiť túto vieru. Mne je jasné, že nájdete iné argumenty na základe iných veršov písma. Avšak pravda môže byť len jedna. Ak nájdete iné verše, ktoré tento môj výklad zavrhnú snáď pochopíte, že len čítanie biblie nikoho ku pravde nedostane ale je tu niečo väčšie. A to niečo väčšie je cirkev - stĺp a opora pravdy.


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   21. 5. 2016, 00:00 avatar
Nechápem to.....................


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2016, 00:01 avatar
Lebo si evanjelik.
Súhlasí Mil@níčko


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   21. 5. 2016, 00:03 avatar
Ahááááááááááááááááá  


7.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 00:13 avatar
To nic, klein proste trolluje, uz som ho z toho obvinil pred jeho aspon 4 -5 temami..


8.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 5. 2016, 00:17 avatar
Teraz zasa ja nechápem čo znamená slovo trollovať... Ak som napísal niekde v tejto téme blbosť tak mi to prosím povec.


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2016, 00:57 avatar
Nevšímaj si Wolfovu poznámku. Nie si troll. OK, píšeš svoj pohľad na vec. Wolfe sa zbytočne hnevá, veď povzbudzuješ ostatných kresťanov, aby tiež uvažovali o tom, čo si myslíš. Správne, nech napíšu svoj názor. Nech oponujú, ak nesúhlasia.
Súhlasí EnaXnaY


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 01:02 avatar
OK zacnem trollovat ako klein, dufam, ze to tiez nikto nebude povazovat za trollovanie  

Mimochodom od dalsieho trolla to sedi  


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2016, 01:06 avatar
Mne je to fuk. 


12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 01:07 avatar
Ved ano, ty len trollujes, jasne, ze ti je to fuk..
Klein aj ked trolluje, tak to je jemny odvar z tvojho trollovania


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2016, 01:09 avatar
Neboj sa. Naučím ho. Vyčkaj.


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2016, 01:11 avatar
Wolfe, ty si nešťastný z toho, keď nejaký kresťan sa zamýšľa nad vecami, ktorým nerozumie.

Ja som rád, že uvažuje. Vždy lepšie ako slepo veriť.


15.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 5. 2016, 01:36 avatar
Ja katolikom niesom preto ze mi katolicka cirkev hovori ze len ona je prava, ale preto ze som k tomu dospel sam. Ak je podla biblie cirkev stlp a opora pravdy tak cirkev moze byt len jedna a musi byt jednotna, pretoze aj pravda moze byt len jedna a tato cirkev nemoze hlasat klamstvo...
Kedysi bola len jedna zjednotena cirkev ktora spojila celu rozhadanu Europu po pade Rimskej rise. Od tejto cirkvi sa v priebehu storoci neustale oddelovali jednotlivci, ktori si vykladali bibliu inak. Tato jedina cirkev sa rozdelila na katolikov a pravoslavnych. Jedna z tychto cirkvi musi byt tá pravá. Vsetky ostatne ktore vznikli potom sa oddelili od tej jedinej a vzdy to boli len jednotlivci nikdy nie cele spolocenstvo.
Ked bola cirkev este jednotna vzdy pri sporoch alebo pravde viery sa biskupi obratili na papeza. Je to logicke. Ak je 6 biskupov a kazdy bude verit niecomu inemu, musi existovat autorita ktora rozhodne a ostatni sa podriadia, v opacnom pripade nebude jedna cirkev a jedno ucenie ale tisice. Protestantizmus je zivym dokazom toho co sa stane ak krestan odmietne autoritu cirkvi. Za 200 rokov vzniklo vyse 25 000 cirkvi a kazda ma odlisne ucenie... Do tej doby panovala jednota...

Biblia krestanov vyzyva aby vsetci hovorili to iste a aby boli dokonali v rovnakom zmyslani a rovnakom usudku. Ak bola v celej Europe jedna viera a vsetci verili rovnako je nemyslitelne ze vystupil niekto kto zacal hlasat odlisnu nauku v rozpore z koncilmi pri ktorych cely krestansky svet zavazne prijal jej ucenie, zvlast pri sporoch. Ak cirkev vyhlasla ze dusa cloveka je nesmrtelna a tomuto uceniu sa podriadili vsetci ako mohol o niekolko storoci prist clovek ktory toto ucenie zavrhol.

Biblia jasne varuje ze falosni ucitelia vzidu priamo z cirkvi. A vzdy to boli len jednotlivci... Biblia o tom hovorí toto:
Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Keby boli bývali z nás, boli by zostali s nami. Ale malo sa ukázať, že všetci neboli z nás.


16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   21. 5. 2016, 02:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 04:17 avatar
"Ked bola cirkev este jednotna vzdy pri sporoch alebo pravde viery sa biskupi obratili na papeza. Je to logicke. Ak je 6 biskupov a kazdy bude verit niecomu inemu, musi existovat autorita ktora rozhodne a ostatni sa podriadia, v opacnom pripade nebude jedna cirkev a jedno ucenie ale tisice." >>> Hej a takto ma jedna cirkev tisic omylov, ale pretoze si myslia, ze jeden clovek je neomylny, tak to beru ako svatu pravdu..
Katolici si myslia, ze ked zvolaju konklave a hlasuju papeza, tak ich vedie duch svaty, ale keby to tak bolo, tak by nebola taka historia papezov, ako ju pozname...


21.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 5. 2016, 04:51 avatar
Ako si myslis ze bol zvoleny nastupca Judasa Matej? Bol zvoleny losom teda vacsinou na prikaz prveho papeza Petra. A toto rozhodnutie bolo chapane tak ze bol zvoleny Duchom Svatym ktory cez apostolov prehovoril.... Tak isto je voleny aj papez...

Voľba apoštola Mateja. – 1515V tých dňoch vstal Peter uprostred bratov – bolo tam zhromaždených asi stodvadsať ľudí – a povedal: 16„Bratia, muselo sa splniť Písmo, kde predpovedal Duch Svätý ústami Dávida o Judášovi, ktorý bol vodcom tých, čo zajali Ježiša; 17patril do nášho počtu a dostal podiel na tej istej službe. 18On nadobudol pole z odmeny za neprávosť. Spadol dolu, rozpukol sa a vyšli z neho všetky vnútornosti. 19Dozvedeli sa o tom všetci obyvatelia Jeruzalema, a preto pole nazvali vo svojej reči Akeldamach, to znamená Pole krvi. 2020Lebo v knihe Žalmov je napísané:
»Jeho príbytok nech spustne
a nech niet nikoho, kto by v ňom býval,«
a: »Jeho úrad nech prevezme iný.«
2121Treba teda, aby sa z týchto mužov, čo boli s nami celý čas, keď medzi nami žil Pán Ježiš, 2222počnúc Jánovým krstom až do dňa, keď bol od nás vzatý, aby sa jeden z nich stal s nami svedkom jeho zmŕtvychvstania.“
23A tak postavili dvoch: Jozefa, ktorý sa volal Barsabáš, s prímením Justus, a Mateja. 24A modlili sa: „Pane, ty poznáš srdcia všetkých ľudí; ukáž, ktorého z týchto dvoch si si vyvolil, 25aby zaujal miesto v tejto službe a apoštoláte, ktorým sa Judáš spreneveril, aby odišiel na svoje miesto.“ 2626Potom im dali lósy a lós padol na Mateja. I pripočítali ho k jedenástim apoštolom.

Jezis si vybral Petra za apostola aj ked vedel ze ho tri razy zaprie. Ale aj napriek tomu si ho vybral. Papez moze byt hriesnik ako hrom ale ak vyucuje a kaze v Kristovom mene tak kaze neomylne... Ty veris ze apostoli ked pisali svoje listy, pisali neomylne a viedol ich Duch Svaty. Ich listy povazujes za Bozie slovo a zaroven odmietas ze Petrovi nastupci maju tu istu schopnost. Potom na zemi niet cloveka ktoreho mozno pocuvat a Kristove slova kto vas pocuva, mna pocuva uz neplatia...


22.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 5. 2016, 05:00 avatar
Uplne uplne vzdy ak islo o nejaky spor ci vieru zo vsetkych apostolov vzdy prehovoril Peter a ostatni ho pocuvali... Biblia o tom svedci jednoznacne. Je absolutna hlupost tvrdit ze vsetci apostoli si boli rovni...


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 05:11 avatar
O tom som uz pisal, ale to je ako hrach do steny..
Ak bol Peter taky vodca, ako by ho ako vodcu mohli posielat nieka, to skor on by mohol posielat niekam, alebo sa rozhodnut ist niekam...
Alebo Pavol aby ho skarhal, pekny mi vodca...


26.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 5. 2016, 06:26 avatar
Pavol karhal Petra pre jeho skutok nie pre jeho vieru....
Avsak ked slo o vieru vsetci Petra pocuvali. Napr. ked Peter prikazal krstit aj pohanov bez toho zeby sa museli stat najskor zidmi ako to ostatni predtym presadzovali....

Preco by nemohli Petra niekam poslat? Bola len jedna cirkev ale mnoho miestnych spolocenstiev a Peter ako papez ich navstevoval a povzbudzoval ich vo viere. Peter ako jediny z apostolov navstivil vsetky miestne cirkvi.
Dnes robi papez to iste, cestuje po svete medzi jednotlive staty a ludia ho s radostou prijimaju a pocuvaju jeho slova....


27.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 5. 2016, 06:39 avatar
Peter a ostatni apostoli boli priatelmi a panovala medzi nimi normalna konverzacia. To ze ho niekam poslali brali normalne nie ako prikaz... Od Petra sa ocakavalo ze napriek tomu ze je vodcom vo viere je aj sluhom sluhov Bozich.

Papez je neomylny ak hlasa vieru, to z neho nerobi neomylneho cloveka, kazdy je hriesnikom a nemozno porovnavat cloveka ci je hodny alebo nie je byt papezom. Kto z vas je bez hriechu nech prvy hodi donho kamenom. Papeza mozes odsudit pre jeho hriesny zivot ale nie pre vieru lebo v tom pripade je krestanstvo jedno velke fiasko a smrtou apostolov je vsetko stratene. Nikto nema zaruku ze pravdivo veri a zostane mu v ruke len neomylna kniha s omylnymi vykladmi to je vsetko... Na takomto pochybnom zaklade krestanstvo zalozene nie je...


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 05:10 avatar
To je vtip.. papezi co bazili po peniazoch a po moci, zhyrali az perverzni, niektori morbidni, ale neomylne kazali v Kristovom mene..
klam sa dalej, uz aspon chapem, preco tu robis temy.. skor mam pocit, ze potrebujes presvedcit seba..


28.
označiť príspevok

Klein muž
   21. 5. 2016, 06:45 avatar
Odkial vies aki naozaj boli...Vidis len to najhorise lebo sa niektore pripady v historii udiali a tie nafuknes este ako bublinu akoby tito papezi nerobili nic ine len vymyslali ako a co najviac hresit.

Ty si myslis ze oni v Boha neverili, ze si neuvedomovali svoju zodpovednost aku nesu, ze sa nemodlili? Ktory clovek je alebo nie je hodny byt papezom, kazdy je hriesny... Ty si hodny toho ze Kristova krv bola za teba preliata? Papezstvo nie je o hodnosti ale o milosti... Neomylne ohlasovanie viery nerobi z papeza neomylneho cloveka vo svojich skutkoch... Ani jeden papez v historii nehlasal herezu alebo nieco co by odporovalo predoslym koncilom...


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 14:22 avatar
Oni si uvedomovali len svoju moc... citili sa ako bohom na zemi.. ostatne bola len fraska..

Jasne nevestince vlastnili len ako druhu zivnost, inak boli svati..
Jeden spravil ekonomicke zle rozhodnutia, pretoze si o sebe myslel, ze je velky ekonomicky strateg
a dalsi chcel postavit svoj piedestal. baziliku sv. Petra, lenze nebolo z coho, tak podmesa zbierat peniaze na odpustkoch..

Iny dal vybyt cele mesto hugenotov...

Jednemu papezovi sa nepacilo co spravil papez pred nim, tak ho dal exhumovat, odsekol mu prsty, ktorymi prezehnaval, dal ho ako mrtvolu exkomunikovat, a potom hodit do rieky, ale inak su papezi svati...

Vies v katolickej cirkvi nikdy neslo o to, aby bolo co najviac oveciek v spravnom ovcinci pre spasu v Kristovi, ale pre peniaze ktore od nich mohli dostavat..
Preto ked bola Europa skoro cela protestantska .. .rychlo Jezuiti, ti prizivnici zacali rekatolizovat Europu...

Prepac, ale herezu hlasa cela RKC...

Ked je niekto kriminialnik, zhyrali clovek, tak inak aspon jednu vec robidobre hej? Ty si naivka 


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 14:49 avatar
Vsetko je nafuktnute

Len taka jednohubka... ono toho je toho viac a detailnejsie... ale nechcelo sa mi teraz hladat, tak len tak nieco male nateraz

Pápež Štefan VI. - súdil hnijúcu mŕtvolu
Bol pápežom v období 896 - 897. Aj keď pôsobil iba jeden rok, dokázal sa zapísať do dejín. Pápež Stefan nemal v láske svojho predchodcu Fromosa. Chcel zhanobiť jeho telo a nechal vykopať jeho deväť mesiacov starú mŕtvolu.

Nechal ju obliecť do pápežského rúcha a nechal ju posadiť na trón. Po usadení na trón začal s mŕtvym Fromosom súdny proces a bol odsúdený za vymyslené veci. Ako trest mu boli odňaté tri prsty na z pravej ruky. Pápež Štefan VI. bol krátko na to uškrtený svojimi odporcami.

Pápež Alexander VI. - Sexuálne orgie vo Vatikáne
Bol pápežom v období 1492 - 1503. Alexander VI. pochádzal z veľmi bohatej rodiny a miesto pápeža si viac menej kúpil. Na významné mocenské miesta dosadzoval svojich rodinných príslušníkov a tiež milenky. Vo svojom sídle usporiadaval pravidelne sexuálne orgie.

Aby to nestačilo, objednával si aj vraždy svojich úhlavných nepriateľov. Pár kardinálov nechal otráviť a potom ukradol ich majetok.

Benedikt IX. - Najmladší pápež
Bol pápežom v období 1012 - 1045. Benedikt IX. sa stal pápežom, keď mal iba 18 rokov. Dôvodom bol, že pochádzal s bohatej rodiny s dobrými kontaktmi. Stal sa nie len prvým najmladším pápežom, ale aj prvým homosexuálnym pápežom.

V historických knihách sa o ňom hovorilo ako o démonovi. Svojho pápežstva sa vzdal v roku 1045, aby sa mohol oženiť. Svoju pozíciu predal krstnému otcovi.

Bonifác VIII. - bol ateista
Bol pápežom v období 1294 - 1303. Pápež Bonifác bol konfliktný typ a veľmi rád sa zaplietol do konfliktu z vysoko postavenými ľuďmi. Zároveň bol aj trošku absurdne pápež ateista.

Bonifáca verejne obvinili z incestu, pretože mal deti so svojimi neplnoletými sesternicami.

Jan XII. - Incest
Bol pápežom v období 955 - 964. Jana porodila jeho matka, keď mala iba 14 rokov. Najväčší problém bol, že jeho otec bol aj zároveň jeho dedkom. Jeho matka mala pomer s jej otcom z čoho vzniklo bábätko Jan.

Pápež mal niekoľko mileniek čo sa mu vypomstilo. Bol zavraždený v posteli u jednej z veľa mileniek, ktoré mal.

Lev X. - Priepustka z pekla
Bol pápežom v období 1513 - 1521. Tento pápež miloval drahé veci a tiež umenie. Dal postaviť knižnicu vo Vatikáne a chcel urobiť z Ríma kultúrne centrum. To stálo ale veľmi veľa peňazí.

Počas dvoch rokov minul skoro celé finančné zásoby Vatikánu. Aby sa cirkev nedostala do úplného krachu začal predávať veci z Vatikánu ako nábytok, zlaté nádoby či sochy apoštolov.

Potom ale vymyslel geniálnu vec s názvom priepustka. Mohli si ju kúpiť hriešnici za svoje peniaze. Zaručila im, že nepôjdu do pekla.

Honorius III. - Vyvolával diabla
Bol pápežom v období 1216 - 1227. Počas jeho vlády prebiehala piata križiacka výprava. Honorius bol zvláštny tým, že vyvolával démonov.

Chcel sám sebe dokázať, že všetko zvládne. Všetky svoje pokusy vyvolávania démonov opísal aj v knižke.

Sergius III. - Vraždy na objednávku
Bol pápežom v období 904 - 911. Jeho sedemročná vláda zanechala za sebou kopu mŕtvol. Pápežom sa stal vďaka peniazom a zákulisným vyjednávaniam.

V roku 904 si nechal objednať vraždu pápeža Kryštofa, nechal ho uškrtiť, aby mohol začať vládnuť. Vo väzení potom nechal uškrtiť aj predchodcu Kryštofa a Lva V.

Oni boli hriesni ako obycajni ludia..
PROSIM TA KLEIN!!!
Ja fakt neviem koho tu chces oklamat, seba, ci mna?
Chapem ze ti vyhovuje RKC, a nechces aby ti ho nieco poskvrnilo, tak z papezov spravis miernych hrieznikov, z vrazd spravis tresty, z vyberani odpustkov aj od chudobnych ludi, ktori davaju aj svoje posledne peniaze po strachom z pekla a ocistca, ci uz o seba alebo o blizkych - spravis milodary..

Takze mozes si nechat svoju vieru pre seba, ale tiez cakaj, ze ked budes zakladat temy a niekedy provokativne temy, tak budu aj protireakcie, alebo dokonca protitemy..


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 03:48 avatar
Nezamysla sa nad vecami, ktorym nerozumie, proste ich prebera..

Este aj pouziva rovnake argumenty ... napr s rozzurenym manzelom co rozbije nabytok a riad... To maju ako nejak formicku..
Predtym to pouzil Astax, teraz Klein..


18.
označiť príspevok

orontes
   21. 5. 2016, 03:53 avatar
Klein, tu sa nema vyznam bavit o viere - kvoli cenzure. To je ako hlasat vieru verejne za ateizmu/komunizmu.


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 04:19 avatar
Aku cenzuru tu mas?
Kazdy si moze povedat, co chce...
Súhlasí Scarlet666


23.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   21. 5. 2016, 05:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2016, 07:09 avatar
chudobni, nevzdelani a bez moznosti branit sa pred otrokarom uveri vsetkemu a hlavne tomu vierovyznaniu, ktore z pozemskeho pekla ponuka vykupenie
v civilizacii, v ktorej sa uprednostnuje vzdelanie a zuslachtovanie rozumu, coraz tazsie sa bude moct cloveka manipulovat s klamstvami bez vedeckych dokazov
pravdepodobne vsetky terajsie nabozenske vierovyznania zacnu byt na ustupe pred novymi


30.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2016, 07:23 avatar
zaujima ma aky novy druh vieorvyznani vznika uz teraz, viera v co bude urcovat chod dejin
na com budu ficat, na kalmstvach uz asi tazko, na zdravom usudku, ale na ktorom ?
http://www.youtube.com/watch?v=V-sD5Xy2N-E Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

zivot po smrti neexistuje, vsetko zanika a vznika iba v jednotnom case pre tento svet, ktory uz v skutocnom case bez moznosti zmien v case formou zakrivenia priestoru neexistuje, bol skutocny ale len okamih, ktory nie je mozne snimat
pozemskym casom
tie vzdialene hmotne svety ktore vnimame vdaka technike, uz neexistuju,su mrtve
tak isto, ako oni vnimaju tento svet v ich case kvoli zakriveniu priestoru, mrtvo
navzajom sme si mrtvi a bolo to uz v okamihu zrodu tohto hmotneho sveta, je tu iba vedomie, ktore je tiez mrtve, je tu a vnimame ale iba vdaka docasnej hmote, ala spomienka


31.
označiť príspevok

Peťo muž
   21. 5. 2016, 07:49 avatar
Prepáč ,ale opýtaj sa patológa na život po smrti .
Ten ti tie tvoje domnienky vysvetlí raz dva .


32.
označiť príspevok

Peťo muž
   21. 5. 2016, 07:59 avatar
Mimochodom (apropó) ,ja som v úžase ,že koľko ľudí verí na duchov a pritom žiadneho ducha nevideli.
Alebo na posledný súd ,kde ťa bude súdiť "NIEKTO" čo ti v živote keď si robil niečo zle ,neporadil ,nezastavil,neupozornil ťa ......Ale ,akože komicky ťa po smrti? raz dva odsúdi za hriechy ,nepomôže ,neporadí ...,ale chlapec boh (podľa vás ) bude súdiť .
Tak to je vážený pekná opovážlivosť !
Niekto kto všetko vidí a vie ,ale nepomôže trpiacim je debil a nie boh !


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 5. 2016, 14:50 avatar
Mas knihu navodov...  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:24,  Thomas to napísal perfektne. Toto ja neviem. Z toho všetkého, čo sa stalo, vystihol najviac,...
dnes, 00:22,  Omlouváme se, ale stala se chyba. https://mike.treba.cz/opice-na-youtube/
dnes, 00:16,  Stalo sa niečo škaredé. Naša internetová stránka je momentálne nedostupná. Naši...
dnes, 00:07,  Napísala by som jeden príklad z môjho života, ale nechce sa mi moc na verejnosti. .. *19 *19
dnes, 00:06,  Ja teraz nemám priateľa, takže to neviem daako posúdiť. .. *19 ..
včera, 23:40,  Nemôže ani žiť vo vzduchoprázdne, keď máš niekoho rada, tak ti ľahostajný nie je... ale...
včera, 23:37,  No, a mohlo by mať ešte menej, keby sa niektorí umúdrili :)
včera, 23:37,  Chcem tým napísať, že človek jednoducho nemôže až príliš lipnúť na iných. ..
včera, 23:36,  Hej, rozumiem, ako to myslíš :)
včera, 23:36,  Nevyučujem. .. *21 to má strašne málo ľudí. ..
včera, 23:35,  No to píšem, aby si ma pochopila.
včera, 23:31,  Nebolo by potreba prorokov, keby izraelský národ poslúchal zákon Mojžiša...a dnes duchovný...
včera, 23:31,  ci pána až telo?*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03...a ostatní su...
včera, 23:30,  Takže kvoli Bohu máme byť cnostne, tak? :) Tak to ja potom nemusím *39
včera, 23:28,  Počkaj... ty niekedy aj vyučuješ celibát?
včera, 23:28,  Podľa štatistiky z roku 2019, na celej Zemi máme okolo 21, 000 pomazaných braatov Krista...!
včera, 23:25,  Hm, ja som osobne kresťanka, takže ja sa snažím mať charakter najmä pred Bohom. .. a...
včera, 23:19,  Sorry, som sa kratko vyjadrila. .. Žena je plne ženou aj bez muža. .. *03 *03 Tak som to...
včera, 23:12,  Ok, že ste to vy dvaja, ja sa na to kuknem a zistim, kde nastala chyba a prečo... Som...
včera, 23:07,  104- Nadja, zachovaj si tento svoj nadhľad. Je správny. Problém je však o niečo (iba o...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(127 280 bytes in 0,260 seconds)