Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rozdeľuj a panuj

14
reakcií
303
prečítaní
Tému 27. mája 2019, 09:38 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 09:38 avatar
Rozdeľuj a panuj
26. mája 2019
Napísala Devana

Touto zásadou sa riadia mocní sveta doteraz. Stačí sa pozrieť na spoločensko-politické dianie u nás, aj vo svete.

Mnohí z nás, si neuvedomujú skutočnú silu a nebezpečenstvo takejto cielenej manipulácie s osudmi nielen jednotlivých ľudí, ale aj celých národov a štátov. Neuvedomujú si, ako jednoducho dokážu uveriť tlaku informácii a len preberajú myšlienky iných, bez toho, aby sa zamysleli nad ich dôležitosťou, podstatnosťou, ale najmä pravdivosťou.

Zamysleli ste sa nad tým, čo v súčasnosti najviac rozdeľuje ľudí aj u nás na Slovensku?

Rozdeľovanie ľudí sa robí mnohými sofistikovanými spôsobmi a mocní sveta si na to najímajú množstvo ľudí, ktorí poznajú svoju cenu a dostávajú za svoju prácu dobre zaplatené.

Politika
Ale je to skutočne politika, alebo len výhodné politikárčenie, ktoré má za úlohu čo najviac rozdeliť ľudí medzi sebou? Zamysleli ste sa nad tým, čo sú tzv. „ľavica a pravica“?
Kedysi to bolo jednoduché. Ľavica obhajovala práva pracujúcich a chudoby a pravica, práva bohatých a kapitalistov. Úplne jednoduché delenie. Teraz? Koho obhajujú tieto dva politické smery? A sú naozaj tým, spolu s politickými stranami a hnutiami, ktoré tieto názorové prúdy predstavujú, za čo sa vydávajú? Nie sú len dobre platenými hercami vo fraške „Sloboda a Demokracia“?

Náboženstvá
Rozdeľovali myslenie ľudí už v dávnych časoch. Koľko utrpenia, priniesli nezmyselné vojny, v mene bohov? V súčasnosti sa znova začalo presadzovanie náboženského fanatizmu.
Po čase relatívneho náboženského pokoja, prišiel boom náboženského terorizmu. Kto si dnes spomenie, ako to všetko znova vzniklo? Ako vznikli Taliban, alebo ISIL? Kto ich financoval, vyzbrojoval, cvičil vojakov?

Inakosť
Denne sme svedkami informácií, ktoré dávajú do popredia boj za práva tejto skupiny ľudí. Mnohí ľudia, sú už unavení a nahnevaní z toho, akým spôsobom je potláčaná tradičná rodina a jej hodnoty.
A pritom veľa ľudí s inou sexuálnou orientáciou, netúži po takejto lacnej propagande a zneužívaní ich inakosti na politické a mocenské ciele, len chcú pokojne žiť a ten humbuk okolo nich, považujú len za vytĺkanie politického kapitálu a negatívnu reklamu, ktorá rozdeľuje ľudí.

Feminizmus
Svet mužov a žien bol vždy rozdielny. Ženy v Európe žili dlhé stáročia pod autoritatívnou nadvládou mužov. Ženské hnutia, dosiahli pre ženy mnohé práva, ktoré nemali. Dnes môžu ženy voliť, môžu sa vzdelávať, môžu pracovať v rovnakých profesiách ako muži.
V súčasnosti mnohé ženské hnutia tvrdo bojujú proti mužom. Kampaň MeToo začala tvrdý boj proti sexuálnemu obťažovaniu. Zvláštnosťou bolo to, že mnohé herečky a iné umelkyne, vyťahovali na svetlo sveta, záležitosti staré niekoľko rokov, len aby zdiskreditovali určitých mužov. Pred pár rokmi im kariéra dosiahnutá takýmto spôsobom neprekážala? Alebo len poslúžili na ešte väčšie rozdelenie ľudí?
Videla som zábery s rôznych feministických akcií. Nevedela som, čo si mám myslieť. Nikdy nesúdim ľudí podľa ich vzhľadu. Ale za to, že sa zo žien stávajú zvláštne, neženské bytosti, s hrubým spôsobom vyjadrovania sa, muži nenesú zodpovednosť. Pretože každý je zodpovedný sám sa seba.

Moderná technika
Jej nástup ľudí rozdeľuje najviac. Vďaka nej sa ľudia najviac odcudzili. Žijú vo vlastných svetoch a vo virtuálnej realite. Strácajú priateľov a kontakt so živými ľuďmi. Koľko ľudí si myslí, že sociálne siete ich spájajú? Možno sú takto v kontakte s mnohými a myslia si, že sú to ich priatelia, ale skutočné priateľské a kamarátske rozhovory a zážitky, virtualita nenahradí.

Médiá
Už sa ani nesnažia skrývať, že vedome podsúvajú ľuďom nepravdivé informácie a polopravdy.
Bežne sa stretávame s takými informáciami, ktoré vyvolávajú názorové konflikty, či vidíme v priamom prenose prenasledovanie nepohodlných ľudí, len kvôli ich názorom.

Rozdeľuj a panuj
Osamotený človek, je veľmi slabý a zraniteľný a vďaka tomu je ľahko ovládateľný a manipulovateľný.
Dokáže uveriť tomu, čo chcú mocní sveta.
Všímam si to v bežnej komunikácii s ľuďmi. Dokážu síce spoločne nadávať, ale už nedokážu počúvať jeden druhého. Nedokážu akceptovať názory toho druhého, ktorý sa pre nich ihneď stáva nepriateľom.

Osobne verím, že ešte stále majú ľudia nádej na to, aby znova dokázali pochopiť význam slov „sloboda, mier, ľudskosť“. Prestanú medzi sebou nezmyselne bojovať a začnú na troskách dnešnej civilizácie stavať základy novej civilizácie, ktorej prvoradým záujmom by bolo prežitie ľudstva a planéty a nie bezbrehý zisk pre pár ľudí.

Článok bol pôvodne uverejnený na Blog Pravda.sk.
Súhlasí sta2rky, havran


2.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 5. 2019, 09:43 avatar
Niektorým ľuďom je asi príliš dobre a tak vymýšľajú hrozné scenáre.


3.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 09:55 avatar
(2) Era,
môžeš mi, aby som Ti lepšie porozumel, uviesť dáky z takých hrozných scenárov...?


7.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 5. 2019, 11:16 avatar
3. že: "silu a nebezpečenstvo cielenej manipulácie s osudmi nielen jednotlivých ľudí, ale aj celých národov a štátov."
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 5. 2019, 10:19 avatar
Scarlett alias Devana ako chapes slova sloboda, mier a ludskost ? Ved vy nedokazete akceptovat nazory toho druheho hned je fasista rasista nacista xenofob ako mate este vo zvyku oznacite ho za psychopata ktoreho treba striekat hadicou a zneuctite a ponizite jeho rodicov a deti. A to sa nediv ze sa stanete nepriatelom.


5.
označiť príspevok

sta2rky muž
   27. 5. 2019, 10:40 avatar
Veľmi rozumný pohľad ale väčšinu z nás neosloví. Ukázalo sa to aj pri súčasných voľbách do EP keď ľudia práce, zamestnanci, nevolili zástupcov robotníckych strán ( stačila by jedna), ale kandidátov strán zastupujúcich kapitalistických oligarchov.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 11:10 avatar
(5) Sta2rky,
povedzme si s naším básnikom Andrejom Sládkovičom: "Ale hodiny všetkému bijú..." ...


8.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 11:37 avatar
(4) PartOFgod,
nebodaj si skutočne presvedčený, že by takýto článok dokázala napísať Scarlet pod menom Devana? Odporúčam Ti čo najskôr pohľadať cestu, ktorou sa dostaneš z tohto omylu...


9.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 5. 2019, 11:41 avatar
Jasne ze dokazala v nej je aj dobra stranka cloveka len za to ju nikto neplati cenu ma pre nich obrovsku ked sa dokaze chovat ako hyena


10.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 5. 2019, 11:50 avatar
To je zena 2 tvari na kazdom nicku dokaze zahrat samostatnu bytost. Za hyenu ju platia a aby to dala do rovnovahy tak zadarmo pise z ludskou tvarou


11.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 11:59 avatar
(10) PartOFgod,
nájdi si ešte zopár chvíľ a pouvažuj nad identitou Scarlet a Devany. Zákonite potom objavíš fakt, že ich identita nie je totožná...


12.
označiť príspevok

havran
   27. 5. 2019, 12:03 avatar
Kasafran - Naša spoločnosť čím je mladšia, tým je zmätenejšia a rozdrobenejšia. Nedokážu už ľudia čeliť náporu sústredeného tlaku meinstrímu. Mládeži sa nahovára, že to oni sú tí, ktorí dostali konečne rozum a maju začať konať. No ich konanie je tragikomické a chaotické. Toto čo sa tu deje na Slovensku už asi väčšina nevyrieš, ale musí sa skoncentrovať nový hegemón ktorý bude stáť na novývh reálnych základoch objektívnej potreby spoločnosti. Tento vývoj ktorý oslavuje brblavý Mirko, ktorý zacítil svoju šancu, nakoniec skončí v priekope. No žiaľ realistické sily spoločnosti zatiaľ nedokážu prevziať iniciatívu v spoloťenskom živote.
Súhlasí Kasafran, sta2rky


13.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 5. 2019, 12:07 avatar
Ja nemam co uvazovat a ked ma chces presvedcit o opaku mas moznost ja som pripraveny niest aj to ze som sa mylil som clovek


14.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 5. 2019, 12:40 avatar
(12) Havran,
zmätenosť a rozdrobenosť nielen našej, ale aj ktorejkoľvek inej spoločnosti vo svete, je predsa dlhodobo a cieľavedomo plánovaný a postupne krok za krokom realizovaný stav. V ľudstve sa však už opäť prebúdza prirodzený pud sebazáchovy a tak isto, ako viackrát v histórii, zhodí zo seba zvieraciu kazajku už prežitého posledného spoločensko-ekonomického systému spočívajúceho na základoch súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov...
Všimni si, že nielen u nás, ale aj v ostatnom svete, "špecialisti" vychovávajú a "konštruujú" z mladých ľudí biorobotov cielene naprogramovaných len na prácu, konzum a zábavu. Deje sa tak pred očami starších generácii (nad 50 rokov) a tieto to mlčky schvaľujú? A preto je už načase niečo robiť nielen s mladými, ale so všetkými ostatnými, aby sme sa zobudili a začali niečo meniť k lepšiemu v prospech väčšiny...
Súhlasí havran, sta2rky


15.
označiť príspevok

havran
   27. 5. 2019, 12:50 avatar
Kasafran- tie staršie generácie to mlčky neschvaľujú, ale fakt je taký, že sa roztrhla generačná reťaz a mladým intenzívne preprogramovali mozog . Vraj Skúsenosť otcov a mám jae na nič, lebo pre túto dobu sa to nehodí. To je tragédia pre spoločnosť, keď sa vládcom podarí rozrhnúť generačnú reťaz. Sám vidíš, ako to tu niekedy vyzerá. Hneď si komunista, fašista a ešte by som moho hodinu vypisovať všetky pojmy, ltorým tí mmladí nadšení chlapci a dievčatá v podstate ani nereozumejú a "vodcovia národa" dávajú tým pojmom nový mätúci obsah.
Súhlasí Kasafran, sta2rky
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:21,  Poznáš niekoho, kto sa vyzná v dnešnej komplexnej situácii?
dnes, 02:19,  Máš pravdu, ale vieš prečo je to tak?
dnes, 02:04,  https://www.aktuality.sk/clanok/768146/luxembursko-ako-prve-zavadza-cestovanie-vlakmi-aj-autobusm...
dnes, 02:02,  ľudia prestávajú veriť médiám aj elitám....
včera, 23:34,  (4) Hokejis, všetci Sorosovci aj na tomto DF túžobne čakajú kedy sa tak stane pre...
včera, 22:42,  www.youtube.com/watch?v=yowjGPsC3X8&fbclid=IwAR0fYmxX80GVxuS5PWCKkLY_XECIk8C5sflOwM7zxjRxtOWN35Ix...
včera, 22:41,  Milan Uhrík, Kotlebova pravá ruka, nakúpil majetky v hodnote státisícov eur. cez nenávisť...
včera, 22:39,  Budeš popravený pred vlastným domom !
včera, 22:39,  Pôjdeš dole !
včera, 22:34,  Načo si teda ešte aj mater spomenul okokotená sviňa ?
včera, 22:33,  Menej treba požívať okokotená sviňa ako si sa sam nazval
včera, 22:15,  Ty kurva protislovenská vyjebaná, budeš dojebaný na mraky, invalid, ale nie mozgový ako si...
včera, 22:13,  Somebody else...?
včera, 22:12,  Z môjho fotra si piču nebudeš robiť aj keď už zdochol , čakaj blízke dojebanie tvojho...
včera, 22:09,  Pôjdeš dole !!
včera, 21:56,  Takého kriváka prajem budúcej koalícii, len mi je ľúto, že on bude ten, čo pomôže...
včera, 21:53,  Mali by ste sa vystískať, ako Husák s Brežnevom*39
včera, 21:51,  Osvietený Nemýľ si odvahu s hlúposťou. Však v podstate to opísal podľa teba a sem-tam...
včera, 21:34,  palec hore panoramix
včera, 21:00,  1.Smer 20% 2.ĽSNS 16% 3. PS-Spolu 12% 4. OĽaNO 10% 5. SaS 7% 6. Za ľudí 7% 7. Sme...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci ľudia sú detailisti. Jedni vedome, iní podvedome.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 301 bytes in 0,549 seconds)