Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rozbúrené davy.

8
reakcií
169
prečítaní
Tému 3. júna 2020, 08:31 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2020, 08:31 avatar
V poslednej dobe pribúdajú nové udalosti takým tempom, že to už ani nestačím všetko sledovať, ale napriek tomu som sa pozastavil nad fotografiou Trumpa, ako sa snaží ísť proti rozbúrenému davu s bibliou v ruke.
A evanjelium? krátko po ježišovej smrti vystupuje pred rozbúrený dav sv, Štefam - Šavol. Nemá v ruke bibliu ako trump, ale začal hlásať evanjelium, a to pobúrilo dav takým spôsobom, že ho nevedeli utíšiť inak, ako ho začali kameňovať. Pred tým, než ho zasiahol smrtiaci kámeň, ešte stačil vykríknuť: vidím otvorené nebo a .... a skonal.
Keď pilát rozhodoval o ježišovej vine a nevine a vyhlásil, že na tomto človeku nevidím nič zlé, tak isto rozbúril dav.A pod tlakom davu musel musel zahodiť svoje ťažko budované sudcovské renomé tým, že sa nakoniec pýta davu: čo teda chcete, aby som urobil ?? Ako sudca odkladá spravodlivú logiku a pýta sa davu,: čo chcete, aby som mu urobil?
Rozúrené davy pred štefanom a ježišom nepoznali evanjelium, ale trump ho mal.
Takž nastáva otázka davy a davy ?
Zobeme si napríklad japoncov, na olimpijských hrách, kde sa všetci japonci po každom zápase postavili a neodišli, ako ostatní, ale vyzbierali všetok bordel, čo tam zanechal rozvášnený dav, samozrejme rozvášnení športom a odišli, a keď bol poriadok.
Aký rozdiel medzi dvoma davmi, vlastne aký rozdiel v ich, dalo by sa teraz povedať, aký rozdiel v ich národnej inteligencii.
Vidí vôbec niekto ešte rozdiel v inteligencii tých, čo jednoducho si dajú do úst maškrtu a obal bez akejkolvek zodpovednosti hodia pod seba a potom ďalší a ďalší až nakoniec majú pod sebou hnoj a nakoniec odídu bez toho, že by si všimli, čo po nich zostalo a aký je intelugenčný rozdiel medzi tými, čo tam zostali a svoj čas venovali uprataniu po týchto čo ... ?
Ale máme aj na slovensku nádherný príklad, boli tu zhromaždenia davov za slušné slovensko a tak isto sa to vždy zaobišlo bez zanechania bordelu, nadávok a nevykvasených vášní. A odmena ???
Koľkí napľuli karolíne do tváre, osočovali tým najponižujúcim spôsobom jej matku, rodinu O čo išlo týmto pľuvačom, čo zachraňovali, za čo bojovali takým dehonestujúcim spôsobom a kde je inteligencia týchto pľuvačov a tiež tých, čo ich k tomu presvedčili ?? Báli sa dobra? Nenávideli dobro, prečo, alebo si nechali otočiť rebríček hodnôt v sebe tými, čo potrebovali obhájiť pred ľuďmi svoj hriech a na ,to potrebovali davy ???? A keby sa aj podarilo všetkým zlodejom sveta presvedčiť všetkých dobrých sveta, že zločin má pravdu, tak tu zločin bude mať pravdu, ale čo nebo, čo boh, na toho tiež nájdeme nátlakový a prinucujúci systém ?

Veď práve toto cirkev urobila s dogmami a aj je presvedčená, že boha presvedčila o tom, čo nie je evanjelium, ba dokonca pod podmienkou kliatby ???: ak by niekto neuveril, lenže toto sa vťahuje aj na boha, ak neuverí ????? Ale potom ak nemajú istotu, že to boh uverí, tak ta kliatba padne aj na neho ?????

To som zase vymyslel !!! Alebo akú majú istotu, že to uverí boh ? Ak teda boh vie všetko, alebo tí, čo to vymysleli vedia ešte viac ????
Aj satan si možno myslel, že vie viac ako boh, keď hovoril adamovi a eve:Boh vás klame, jedzte a určite nezomriete,
O čo tu vlastne ide, máme dve rozdielne pravdy, alebo je pravda len jedna a máme tu dobro aj zlo.
Podľa toho by ale mali byť zástancovia dobra dobrí a zástancovia zla zlí ??,
Ale potom aká je logika davu pred pilátom, ak ježiš bol dobrý a oni ho zabili, aká je logika divákov na štadione ak jedni nechajú bezstarostne po sebe tony bordelu a ká je logika japoncov, ktorí neopustia štadion, kým nelen po sebe, ale aj po ostatných urobia poriadok ? A japoncov som vybral, že a nie sú až tak hlboko veriaci, ale potom musím priznať, že majú v sebe niečo hlbšie a hodnotnejšie??

Musím končiť.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 6. 2020, 09:53 avatar
Chcel by si to mať všetko jasne nalinkované - tento je dobrý, tento je zlý, títo konajú správne, títo konajú nesprávne...
Ale problém je, že všetci sme v nejakom bode vývoja odniekiaľ niekam.
Každý z nás má dobré stránky aj zlé stránky. Aj Japonci majú aj dobré aj zlé stránky.

Nie je možné zaviesť systém a myslieť si, že tým sa to vyrieši.

Pretože problémom je práve ten vývoj odniekiaľ niekam. A ak človek stojí na nejakom mieste tohto vývoja a posunie sa dopredu, zas uvidí iné svoje nedostatky, ktoré má riešiť - a tak stále do nekonečna. Stále je na čom pracovať. A ak sme k sebe úprimní, tak každý z nás najlepšie uvidí svoje vlastné nedostatky.


3.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2020, 10:32 avatar
Takže pokračujme. Trump sa postaví pred dav s bibliou v ruke. V tejto súvisosti som sa dozvedel, že pravidelne navštevuje kostol najbližšie k bielemu domu.Postavil sa davu , ale nevieme skladbu tohoto davu, samí veriaci, sami ateisti ??? ale dav je jasne agresívny a my si všimnime najprv logiku veriacich.
Oni si hovoria, že sú veriací, ale veriacemu neveria. majú na to veľa dôvodov, ale ak sa chce niekto poozerať na niekoho a chce ho vidieť negatívne, tak prvé čo ho napadne, že si začne všímať negatívne veci. Niektorí by boli najradšej, aby mu tú bibliu vytrhli z ruky a teda pomer strán, on sám so svojími negatívami stojí proti davu iba s bibliou v ruke a každý z davu nemyslí na svoje negatíva, všetci jednotne myslia len na jeho negatíva, nevidia na ňom nič dobré.A skôr neveriacemu by uverili. Veriaci kontra veriaci, ak sa vzájomne nenávidia, jeden patrí určite ježišovi a druhý satanovi, následkom toho, že veriací si nechal zlým v sebe otočiť rebrík hodnôt naopak.
BUdem hľadať ďalej. Napríklad veriaci radšej uveria neveriacemu putinovi, ako hociktorému inému veriacemu
demokratovi. Prečo ??? Že by si každý veriací myslel, že iba moja viera je dobrá a všetci ostatní si hovoria, že sú veriací, ale podľa mňa nie sú. ???
Dostali sme sa k prvej chybe veriaceho, že iného veriaceho neberie ako dobro a pomoc, ale ho dokonca súdi ???? a odsudzuje, ale na koho pokyn, satana, či krista.????

Je to faločn´é sebavedomie kde je takéto zbytočné sebavedomie, nemôže byť pokora a teda ani boh.
S pokorou nevieme byť šťastní, nemodlíme sa a bez modlitby nás ľahko získavajú zlí duchovia a nanucujú nám svoje zlo.
Obrátia nám rebríček hodnôt naopak a zlý a neveriací je ním oveľa sympatickejší akoveriací a dobrý.
A nakoniec príde fáza zla, keď sa cítime dobre iba vtedy, ak napľujeme do tváre človeka iba preto, že mu závidíme, že je dobrý ????
Z toho teraz logicky vyplýva, že ak sa trump postaví pred dav prevažne veriacích s bibiou v ruke, budú ho nenávidieť a hádzať na neho kamene,
Lenže problém je v tom, že nejde tak ani o trumpa, ale ide o bibliu, hádžu kameň na trumpa, ale aj na bibliu, ktorú drží v ruke a na všetko, čo v tej biblii je.
A tak veriací hanobia bibliu len preto, že ju má v ruke človek, ktorý je zlý, uverili zlému, ktorý povedal, že trum je zlý.

Ak by trump zdvihol ruku a povedal: Nech hodí prvý, ktorý si myslí, že je bez hriechu, myslíte si, že by zahanbení odišli, ako od ženy cudzoložnice ?
Tu nejde o trumpa, tu nejde o putina, tu ide o satana, ktorý si tam vždy nájde niekoho, kto mu bude takto slúžiť a tu tiež ide o každého z nás, na ktorú stranu a prečo sa pridáme.
A teraz je doba, že víťazí ten druhý, lebo my sme neodolali lepavej suverenite, ktorá v nás robí dojem suverena a nemusím sa modliť a chodiť do kostola, lebo to je blbosť, blbosť, ktorá nás ženie k zlému a tak sme prevažne zlý a svet je zlý podľa nás.


4.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2020, 12:59 avatar
era 2
to všetko máš pravdu a to vlastne bola snaha za socializmu takto ovládať ľudí, ale ja hľadám odpoveď na otázku, prečp sme na seba zlí, poďme hľadať dobro.
Ak vlci napadnú kočiar a roztrhajú zopár oviec, vieme, kde je dobro a zlo, s nášho pohľadu. Ale ak malá skupina ľudí napadne vyššiu moc, to už je zložitejšie v tom, že či sa neskúmalo, či sa dé tomu predísť jednaním a vysvetlovaním., ale dôjde k ničeniu a rabovaniu, to už je živel, to je zlo Možno v jadre tej skupiny vôbec nie sú vandali a ničiaci výtržnici. ale moc, pretože je neporovnatejšie silnejšia sa automaticky bráni silou, dochádza k eskalácii zla. A zase zlo nás ovláda a dobrí majú strach,a zlí, to práve chceli, presadiť zlo, lebo v dobre sa zlí cítia zle, ale tu už sa nedajú riešiť veci iba prostriedkami tohoto sveta, ako sa to bežne rob í, ale tu už sa musí brať do úvahy aj pomer síl zla a dobra tam, kde odchádzajú duše všetkých zomrelých, je to druhý paralelný svet, ktorý väčšina neuznáva, ale on rozhoduje o nás a rozhoduje pod+a toho, akí sme.Teda svet celkove žije lepšie či horšie a tí potom rozhodujú, či sa všetko zlepší, alebo zhorší ešte viac.
A toto je ten bod, na ktorý ja dufam a hľadám v ňom riešenie.

Milosrdenstvo chcem a nie obetu, prešo niesme na seba trochu lepší ?????????, ale dá sa to vôbec bez viery ?Určite nie a to má aj satan perfektne zistené a pod+a toho sa infiltruje do cirkvi, lebo niečo prefsa len musí zanechať, leboby sme boli ako v raji, nevedeli by sme, čo je dobro a čo zlo a žili by sme v pokoji, ale satan presne našiel achilovú šlachu systému a odtajnil strom poznania.
Míáme vyššiu životnú úroveň, techniku a moderný svet, ale za akú cenu ???Aj keď na druhejstrane si myslím, žetoto všetko predsa len môžeme mať, ale museli b sme počúvať nebo a napríklad neposlúchla sa fatima a miesto pokoja, čo všeko sa udialo v 20. storočí, úplne zbytočne, lebo zlo bolo silnejšie, ako dobro,na zodpovedných a rozhodujúcich miestach boli a sú zlí a sú tam len preto, že väčšina má otočený rebrík hodnôt naopak, nie na dobro, ale na zlo.
Netušíme, čo níás v najbližších hodinách mesiacoch čaká, ale vždy bolo tak, že ak zlí konečne pochopili, že sú zlí, porom už vždy bolo neskoro.
Tato cirkev sa určite nepáči nebu, lebo ho absolútne neposlúcha a zrejme nás čaká to, ako vždy ak boh menil cirkev, všetko zlé muselo odísť.Ako mojžiš musel odísť pred vstupom do zaslúbenej zeme, všetko nad 18 padlo na zem, farizeji tak isto a tzeraz nás, respektíve cirkev vyššej hierarchie čaká to isté. Všetko, čo je hore sa musí zrútiť dole a zároveň bude nové nebo a nová zem.
Američťani aj rusi presne vedia, kde je nibirus a kedy presne príde, zahynie možno viac ako tri miliardy ľudí, ale vôbec nemám problém, že by z takejto informácie vznikla panika, lebo zlo sa už teší a väčšina ľudí sú zlí.
Už nemá cenu nikoho presviedčať a snažiťsa niečo vysvetlovať, je nekoro, je koniec.

....a ľudia sa budú vydávať a ženiť až do posledného dňa, lebo neuveria do posledného dňa.


5.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 6. 2020, 16:12 avatar
4. Otázka "prečo sme my ľudia na seba zlí?" bola moja centrála otázka, keď som mal okolo 27 rokov. A to, že som dnes prívrženec duchovnej vedy, nazývanej aj antroposofia, je v princípe preto, lebo práve duchovná veda mi dala jasnú odpoveď na túto otázku, to jest, odpoveď, ktorú som ja sám uznal za odpoveď.

Ty hovoríš, že byť dobrým sa nedá bez viery, ja hovorím, byť dobrý sa dá iba z poznania podstaty človeka.

A okrem toho, celá naša civilizácia dneška, všetky moderné technológie, všetky stroje, mechanizmy, elektronika, to všetko sme získali za prispenia diabolských síl, vo všetkom tkvie pazúr diabolských síl. Preto nič z toho v princípe nemôže viesť k tomu aby ľudia boli k sebe dobrí, ale práve naopak.

Čaká nás ešte dlhá cesta.


6.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 6. 2020, 06:41 avatar
Nie me zlí, načo záplava horkých slín,..... poznáš, elan. A predstav si , že túto pesničku hral elán v bystrickej väznici.
Na africkej savane sa pasie tritisíc byvol a spolu s nimi tam žije aj svorka levov. Každý z tých levov vie, že jeho život skončí na rohoch niektorého z byvolov, ale kolko byvolov zožerie on sám, kým sa to stane ??
A príde vraj doba, keď lev sa bude pásť ved+a byvoly a dieťa strčí ruku do hniezda vreteníc a nič sa mu nestane,
A ja tu chcem riešiť problém dpbra a zla medzi ľuďmi.


7.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 6. 2020, 07:16 avatar
Sme aj dobrí a sme aj zlí. Elán si vybral iba jednu stránku veci, ale existuje aj druhá.
Problém dobra a zla je tu - a je fajn, že sa nad ním ľudia zamýšľajú.
Ale bez sariózneho poznania sa nič nevyrieši.


8.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 6. 2020, 23:33 avatar
Ale napadla ma aj takáto vec, že za žvota ježiša a do teraz boli také spoločnosti, že väčšinou človek ani neml právo sa vyjadriť, či sa má dobre, alebo zle.
Napríklad rímska ríša ako demokratická, by sa dalo aj trošku povedať, mal zo všetkých obyvateľov až 60% otrokov a teda ako asi mohli v takejto spoločnosti vyznieť ježišové slová o rovnosti každého človeka pred bohom. Každý, kto sa chel zbaviť otroctva vynakladal obrovské prostriedky, musel mnohé roky slúžiť v armáde a podobne a pre takéhoto slobodného občana rímskej ríše bol otrok stále len otrok a rečoi orovnosti asi naozaj vytáčali slobodných do zúrivosti.
A ďalej ak si zoberieme diktátorské režimy, tam tiež nebolo možné hovoriť o dobre a zle a dokonca n ikto si nemohol dovoliť kritizovať vrchnosť, to boli obrovské spoločenské odstupy takmer celých tých 2 000 rokov čo sa automaticky prejavovalo aj v cirkvi a postoja vrchnosti k laikom.možno toto malo byť jediným miestom kristového vyznania tým, tým, že medzi kresťanmi mala byť rovnosť. A tak asi už len posledné storočie, po zrušení otroctiev, si mohli niektorí v demokratických zriadeniach povedať svoj názor , ale aj tak, v kolkých krajinách vládnu dodnes vládcovia, ktorí nedovolia , nielenže kritiku na seba, ale ešte aj zabijú človeka, ktorý ich kritizuje.
Teda tá kristova rovnosť človeka pred bohom stále nie je dokončená a mnohokrát vlastne aj v cirkvi samotnej.
Takže ja by som chcel riešiť niečo,. čo sa tu rieši ktovie kolké tisíce rokov, ale tá nádej tu vždy bola a bude, pokial bude počuť na zemi meno Ježiša Krista.
Súhlasí -era-


9.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 6. 2020, 07:11 avatar
Áno, je to tak.
A tým, čo píšeš, sám potvrdzuješ, že v ľudstve existuje vývoj odniekiaľ niekam. Kristus prišiel v dobe, kedy slobody nebolo, ale on vedel, že sloboda sa netýka tela, ale týka sa prvku "ja som". K tomuto článku človeka sa obracal, keď hovoril o slobode. A vedel, že tá sloboda raz príde. A on sám bol príkladom toho, že "boh môže žiť v človeku" - a to dokonca až tak, že keď telo bude dokonale preniknuté duchom, dokáže prejsť aj smrťou, čiže nekončí zánikom, ale premenou.
Súhlasí elemír
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži sa v láske správajú ako v reštaurácii. Najprv si objednajú podľa jedálneho lístka a potom zízajú na susedov stôl.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(69 223 bytes in 0,257 seconds)