Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Rodina s 3 alebo 4 deťmi základ ako nevahnutná podmienka budúcnosti každého národa.

27
reakcií
1876
prečítaní
Tému 30. januára 2015, 10:27 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2015, 10:27 avatar
Koľko teda musí dostať mladá rodina na dnešné podmienky, aby sa toto mohlo naplniť ?
Ja navrhujem príspevok 1 000 € pre tri deti a 1 200 pre 4 deti a ostatné nič.
teda 1 a 2 sú málo a pre 5 a viac tiež nič, aby sa neznížila kvalita výchovy. Možno pri 5 by sa mohlo dať ešte tých 800, ale iba pri neplánovanom počatí.
Zaplatiť všetky prostriedky na regulovanie pôrodnosti aj pápež František bude zato, pokiaľ bude vo funkcii., Toto je výlučbne pre dnešné slovenské pomery, ale malo by sa to v tomto percentualnom pomere k HDP dodržiavať neustále na Slovemnsku aj pri zmene ekonomických pomerov a vo všetkých Europských štátoch.
Samozrejme, že príplatky sa nesmú vzťahovať na emigrantov, nech si to urobí každý doma a štátne občianstvo by mohol dostať iba pravnuk emigranta.
Ja nie som rasista, lebo základný rozdiel medzi fašizmom a národniarstvom je ten, že obaja preferujú svoj národ, ale fašizmus preferuje svoj národ vyvražďovaním iných národov a národniari preferovaním mladých rodín a udržiavaním pôrodnosti za každú cenu a iné národy tým neobťažujú.
Toto by malom byť hlavné moto národniarských politických strán, aby tlačili na štát na financie pre mladé rodiny .
Čokolvek sa týka rodiny, musíme podrobne sledovať a ísť za tým, a teda nesmieme vynechať ani toto referendum, lebo význam tohoto referenda a jeho dátum sa bude určite písať v historii nielen Slovenska, ale hlavne Europy veľkými písmenami, to je dnes už na beton, A ani nie pre tie otázky, čo tam sú, ale preto, čo toto fererendum odštartuje a teda radšej poďme teraz hlasovať, aby sme si v budúcnosti nemuseli vyčítať, akí sme boli k,....i , že sme sa toho nezúčastnili.


5.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   30. 1. 2015, 11:06 avatar
myslím si, že každá žena túži po dieťati, no nemyslím si, že v dnešnej dobe by žena túžila po 4 - 5 deťoch, doba našich starých mám je dávno preč, taká je realita, tak si zbytočne budeme niečo nahovárať


28.
označiť príspevok

pátrač muž
   12. 2. 2015, 10:32 avatar
a mne na tom nezáleží, keďže nie problém v pôrodnosti ale v systéme, ktorý produkuje peniaze a potom ten systém chce peniaze späť


2.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2015, 10:34 avatar
Ak stojí dialnica 4 miliardy a 5 takýchto projektov sa platí 30 rokov, tak potom to vychádza asi 1 miliarda na rok.A jedam miliarda deleno 1 000 je pre milion mladých rodín na slovensku , koľko ich vlastne máme ? možno by nebolo treaby ani tu celú miliardu aj môj prvá odhad som strelil aj bez tejto matematiky celkom slušne,
A ženy by mohli zostať pri deťoch a táto čiastka by sa im počítala ako zárobok pre prípad dôchodkového pooistenia.


7.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 1. 2015, 11:25 avatar
Tak, dialnice netreba treba chodiť na koňoch po prašných cestách ako kedysi, v lete makať na poli a v zime robiť deti, lebo čo už iné sa dá........   


3.
označiť príspevok

dorota
   30. 1. 2015, 10:41 avatar
a kde zozenies zeny na tuto oplodnovaciua akciu? :-))
Súhlasí Linda, Fialka3, pollio, asmodei


4.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2015, 10:54 avatar
Ja som sa narodil v povojnovom období a priemerná rodina bolo 5 detí, lebo boli na to vytvorené podmienky a bola by aj menšia rozvodovosť,lebo máloktorý chlap by zarobil tolko a bol by do určitej miery aj finančne viazaný k rodine.
Viacdetné deti by rozbehli ekonomiku celkove svojou spotrebou museli by sa rozvínuť takmer všetky odvetvia týkajúce sa zvýšenej spotreby potravín oblečenia a všetkých služieb s tým spojených.
Šesť členná rodina by sa stala bežným štandartom.
pri takomto stimule nemôže o tom rozhodovať niekoľko žien, pre ktoré je pôrod problém. To je prirodzené.


10.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 1. 2015, 14:39 avatar
A kedy si bude zena budovat karieru a studovat ak ma 10 rokov nic ine nerobit iba rodit a starat sa o male deti? O tom, kolko deti chce vynosit zena, nutne musi rozhodovat ona aj keby mala rodina za kazde dieta dostavat 10 000 euro.


6.
označiť príspevok

Linda žena
   30. 1. 2015, 11:06 avatar
a štátne občianstvo až pravnuk   prisťahovalca ?


14.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2015, 14:51 avatar
To je predsa ta fatálna chyba, čo urobili angilčania a preto majú dnes ten problém. Už teraz by to chceli vrátiť a dávky riadne obmedzili, ale už došlo k deleniu spoločnosti. Metrom v londýne u chodí len spodina, angličan ide všade na aute, aby sa vyhol vstupu do metra, delia sa obchody, reštaurácie, atď, atď, až budú nútení priznať apartheid, lebo sa tam nebude dať volne pohybovať. A ak si sadne do metra tak príde domov a všetko do práčky, lebo to bude nasiaknuté smradom. násilné miešanie rás a národnosti je túžba iba tých, čo ich je menej a majú sa horšie.
Akokolvek je človek inteligentný, musí ho to obťažovať, samozrejme, že to by nemal byť dôvod k nenávisti, ale, hľadanie riešenia potom musia strpieť aj tí, čo to nepríjemné spôsobujú, teda znížiť aspom telesný pach, pretože väčšina ide u dychu, je o proste krv akrv sa v plúcach okyslyčuje a tým pádom sa to dostáva z človeka.
A tu je na mieste vytvárania komunít, nemiešať na silu, aby sa obe strany cítili ako tak dobre, alebo aj my im tak isto smrdíme, ak príde neumytý beloch medzi iných a oni sú čistí, tak im to vadí tak isto, ako nám. A komunitami by sa stretnutia obmedzili a v styku na verejnosti by sa tolerovali obojstranne. A teda už tu musí byť vzájomné pôbenie na menšom priestore, ktoré zase ale väčšinou zapríčinili oni tak,či tak.
Je to to isté, ak miešame naše deti s romskymi. Určite sa budú deti romov a bielych v samostatných triedach cítiť lepšie, ako keď ich zmiešame. jednoducho sa musí uznať ich odlišná rasová a národnostná identita a nemali by sme im vnucovať len to, o čom si myslíme, že je dobré pre nás. Oni to vždy vidia úplne inak, ako my. A tak isto medzi nimi preferovať a vyťahovať nadané deti a stimulovať ich na vyššie vzdelanie, aby bola komunita čo najkompletnejšia, teda vrátane podnikateľskej sféry, aby nemali problém so zamestnaním.


24.
označiť príspevok

Linda žena
   30. 1. 2015, 19:41 avatar
a čo s takými rómskymi deťmi ? tiež štátne občianstvo až ich pravnukom ?
www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

pollio
   30. 1. 2015, 12:44 avatar
my to tu vyriešime, lebo každý vie, že čím viac hláv, tým viac kapusty)

no ale k veci: budúcnosť človeka závisí od udržania kvality životného prostredia a to už je teraz našrot.


9.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2015, 14:28 avatar
takže to myslíš, že to je schválne, že sa týmto vlastne reguluje postupné vymieranie ????
Životné prostredie príde tak isto na rad, ale životné prostredie nemôže byť taký velký prblém, ako jem vymieranie.


11.
označiť príspevok

dorota
   30. 1. 2015, 14:44 avatar
ale viete co, ked tak pozriem na to snezenie asi nam aj priroda vravi: ostante doma a milujte sa a mnozste sa! :-D
Súhlasí pollio, Lux.Aeterna


15.
označiť príspevok

LANVIN žena
   30. 1. 2015, 14:52 avatar
Drota,tak to ti závidííííím...U nás je sychravo,džabanka vonku a NESNEŽÍÍÍÍ.....   
Súhlasí Fialka3


18.
označiť príspevok

dorota
   30. 1. 2015, 15:02 avatar
a to si kde? ja este aj v praci popijam LOL


20.
označiť príspevok

LANVIN žena
   30. 1. 2015, 15:07 avatar
Ta doma som....a začal padať hnusný,mrznúci dážď....no Sodoma Gomora, Cecilko....      
Súhlasí Fialka3


21.
označiť príspevok

dorota
   30. 1. 2015, 15:14 avatar
tak potom si niekde na vychode slovenska :-D
Súhlasí Fialka3


12.
označiť príspevok

pollio
   30. 1. 2015, 14:45 avatar
ľudí je veľa ale je málo čistej vody a energie.
ja myslím že životné prostredie je x krát väčší problém, lebo nevieme či skôr nevymrieme od jedov ako od nízkeho počtu potomkov.


13.
označiť príspevok

LANVIN žena
   30. 1. 2015, 14:50 avatar
Tak ja si neviem predstaviť,že by žena v súčasnej dobe mala 3,4,5 detí.Vek prvorodičiek stále stúpa,momentálne sa to poma ly,ale isto blíži až k 30.-tke.Takže si neviem predstaviť,kedy by donosili tie ostatné deti.A rodiť v 40.-tke asi tiež nie je bohvie čo.Momentálne mladí ľudia chcú zabezpečiť deťom zázemie,chcú mať stálu prácu a až potom priviesť ne svet deti.Takže ono to vážne vychádza na tých 30 rokov.Výnimkou sú samozrejme cigoškovia.Ak to takto pôjde ďalej,tak o pár rokov oni budú majorita.Pomaly,ale isto sú majoritou v malej dedine,potom vo väčšej,potom budú v malom meste....pôjde to geometrickým radom.Takže ak by štát zvýšil podporu,tak yby sa to dotklo hlavne ich...si myslím....


23.
označiť príspevok

Bombolo
   30. 1. 2015, 16:22 avatar
mali by rodiť muži...my by sme to stihli raz-dva
stále tvrdím že chlap skôr porodí ako žena nakúpi...:-)


16.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 1. 2015, 14:54 avatar
Ak pri štyroch deťoch dostane žena viac, ako zarobí muž, alebo aspom tolko a bude sa jej to rátať aj do dôchodku, určitze budú rodiť aj mladšie a bez donútenia, zostávať v beznádejí na tomk, čo je je vymieranie a to ti nevadí ????
To 2,2 jednoducho nepustí, tak navrhni niečo iné, lepšie a istejšie !


19.
označiť príspevok

LANVIN žena
   30. 1. 2015, 15:03 avatar
Elemir,ja len hodnotím súčasnú situáciu,ako to je.Tiež si neviem predstaviť,že by som mala veľa detí.Takýchto mnohočlenných rodín je málo.Lebo je problém zabezpečiť 1 dieťa.Preto ženy odkladajú pôrod prvého dieťaťa.A Elemír....kde by štát na to zobral peniaze?Z čoho?Ja si myslím,že v prvom rade sa majú postarať o deti rodičia.Nech má každý toľko detí,koľko dokáže vychovať.A neverím,že zvýšením príspevkov by sa nejako rapídne zvýšila pôrodnosť.Lebo je ľahké deti urobiť,ale dobre ich vychovať už nie je také jednoduché...


17.
označiť príspevok

LANVIN žena
   30. 1. 2015, 14:57 avatar
A veľa žien,ktoré sú zamerané hlavne na budovanie kariéry,tak tie majú na celú túto problematiku asi takýto názor...
http://www.youtube.com/watch?v=IpvwQ8HS5E8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   30. 1. 2015, 16:13 avatar
nemám síce rada túto pesničku, ale hodí sa do tejto témy  


25.
označiť príspevok

Karola žena
   30. 1. 2015, 23:07 avatar
prečo sa naháňa pôrodnosť viete ? ..pretože vždy nová generácia robí (má odvody) na dôchodky (staršej generácie..) ak je pôrodnosť nízka niekoľko rokov, tak sa môže stať, že na dôchodky nebude...)


26.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 1. 2015, 07:57 avatar
nejde tu onič iné len o vymieranie národov a tda nášho, aby aj naše vnúčence žili ako slováci, ale ak niekomu nevadí, čo bude s týmto štátom a s podmienkami života pre naších potomkov, tak toho sa táto debata netýka.
Dneska sa žije slobodne , volne a ešte aj bez viery, proste parádička.
Ale ak sa tu nasáčkuje islam, akože už aj je, tak potom bude slobodička v háji zelenom a každý sa bude musieť modliť päť krát denne ak nie, a ženy to anii nehovoirím, pozrite sa akú majú karieru v arabských krajinách a to sa ešte nehovorí o tvrdších odrodách islamu.

Ja len akože už nie je moc času, aby sa s tým dalo vôbec niečo robiť, ale tu vidím, že viacej ženám to nejak nevadí.
Pozrite sa do dnešného anglicka, francúzka, samozrejme, že to automatick príde sem a tak isto sa to bude ako tak držať a zrazu príde prelomový bod a všeko sa obráti v priebehu jednej noci a nebude pomoci am ani úniku.


27.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 1. 2015, 08:01 avatar
Lanvin 19, kde na to vziať peniaze.
Už sommnavrhol, že ak sa zoberie z dialníc dve tretiny, tak to úpúlne stačí na inej teme som to dokomca prepočítal, ak teda som sa nesekol.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 22:06,  *13 boľševík chce vedieť charakteristiky boľševíka...... Ja fašistom z princípu...
včera, 21:10,  Shagara ako zdúchol ked dostal argument na ktorý nevie odpovedať... to je typický on......
včera, 19:37,  A už to frči na plne obrátky milí voliči Fica, stači sledovať*23*23*23*23
včera, 19:32,  Satan posvatí SATANA
včera, 18:47,  Ano Kirill bežne príde posvätit raketu SATAN a bežne sľubuje odpustenie všetkých hriechov...
včera, 18:43,  Alexander Dugin sa dostal do povedomia doma i v zahraničí vďaka krajne pravicovým...
včera, 18:42,  Pane bože, daj aby sa tomu koksu nič nestalo, slubujeme, že už nikdy nebudeme viac hrešiť a...
včera, 18:37,  rarasko68 že by bol zrovna Danko silný pastier si nemyslím . Keby sa všetky ruskom...
včera, 18:33,  rarasko68 neonacistická scena a konspi scena má túto bolševícku máničku za boha . 14 % je...
včera, 18:30,  Alebo sa mýlim?
včera, 18:29,  A nič s tým nedokážeurobiť... 14% ? ok. Ale to bolo do volieb. Potom sa stádo pridá k...
včera, 18:28,  qwert Prigožin nebol žiaden svätec . Iba ožran a feťak na kokaíne rovnako ako celá tá...
včera, 18:26,  Osvietený: Harabina neberie už nikto vážne, ani Fico, ani opozícia. On je politická...
včera, 18:18,  Formálne sa má početnosť (armády) zvýšiť o 170.000 ľudí, ale s ohľadom na výšku...
včera, 18:10,  Takých potrebuje Putin, a nie ako Prigožin, ťo mu tam jačal ako pavián Svatý Kirill bol...
včera, 18:01,  Záporožská elektráreň na Ukrajine bola dnes v noci na pokraji jadrovej nehody...
včera, 17:49,  Ruská pravoslávna cirkev sľubuje vojakom odpustenie všetkých hriechov v prípade, že...
včera, 17:32,  kntsz ano havran sa snaží chviľkami naznačiť respektíve nás ba i sám seba oklamať , že...
včera, 16:35,  Tak havran je aj harabínovec ? *57 Ako krásne to všetko do seba zapadá...... Celý problém...
včera, 16:20,  rarasko68 to nie je pravda . Stále škodí a pomocou dezinfowebov sa snaží ako vlastizradca...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(104 903 bytes in 0,333 seconds)