Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Reinkarnácia II

71
reakcií
2022
prečítaní
Tému 7. marca 2012, 15:43 založil Petrana.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 08. 2008
102
22. 10. 2013
33
10. 10. 2009
63
04. 06. 2011
34
09. 05. 2019
115
 
 


1.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 15:43 avatar
...Na základe mnohých pokusov, ktoré prevádzal Inštitút klinickej a experimentálnej medicíny pri sibírskom oddelení Ruskej akadémie vied, dospel akademik V.P.Kaznečejev k tomuto záveru: Živá látka (duša) sa najprv projektuje do holografického obrazu poľa a podľa toho si tiež vytvára svoje konkrétne pozemské biologické telo. Život má teda dve roviny, z ktorých tá prvá je práve rovinou holografického poľa.
...Člen Ruskej akadémie vied P.P.Garjajev so svojimi kolegami dokázal, že taký hologram vzniká skôr, než sa celistvý organizmus narodí. Uvedieme stručné vyvetlenie: Informácie, ktoré prichádzajú zvonka k embryu, nútia jeho chromozómy vytvoriť určitý vlnový obraz. Tento obraz, hologram, diktuje tvoriacim sa bunkám formu.

...viac: Fyzika viery, Tichoplavovci.

...Akademik I.P.Volkov hovorí: V bunkách živých látok existuje spolu s nimi tiež živé pole.Toto pole nemá žiadne hmotné hranice. Fyzické telo človeka predstavuje fenomén materiálneho sveta. Ľudská psychika (prevtelená duša) zosobňuje zákonitosti jemnohmotného sveta. Existuje ale transcendentálny kozmický princíp, ktorý ich spojuje lebo rozpojuje podľa princípu karmy - reinkarnácia.

Viac na: Cirkev svojvoľne vymazala reinkarnáciu z Biblie#ixzz1oRTltXQL
Súhlasí Lea Smeja


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 3. 2012, 15:53 avatar
V tom pripade je tento zivot naozaj peklo. Chodime sem trpiet. Myslel som si to a pocul som tento nazor od viacerych, ale ked pises, ze je to uz aj dokazane.. super, netesim sa.


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 16:13 avatar
...Ešte raz ťa sklamem Borko: Informačné pole vesmíru je vedomé. Môžeme ho nazvať fyzikálnym vákuom alebo Akášou, to je jedno, ide o to, že toto pole poskytuje priestor hmote a energii, a že toto miesto je zmysluplné, energeticko-informačne prepojené. To, čo vidíme a vnímame, lepšie povedané, čo sme schopní vnímať ako realitu viditeľného vesmíru, je odrazom neviditeľných interakcií kvantového mikrosveta, pre nás neviditeľného vesmíru. Toto pole organizuje a koordinuje všetky projekcie, ktoré vnímame v realite. Smrť nie je aktom zmiznutia, nemôže byť! Je nevyhnutnou súčasťou v procese tvorenia - zmeny. Naša schopnosť cítiť a myslieť bola premietnutá do reality z Ákáši-poľa vedomia, kde je zaznmenané všetko, čo sa kedy stalo v našom svete, a kde sa to spája so všetkým, čo sa ešte len stane. Je to večná pamäť vesmíru, každej duše, disponujúcej slobodnou vôľou a voľbou. Duše sa nerodia znova do kolobehu reinaknácií preto, že musia, rodia sa preto, že chcú!


5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 3. 2012, 16:16 avatar
Aj ja ta sklamem Petrus.
Budes sklamana z toho, ze si verila takymto hlupostiam. A aj to sa rata k tvojej "karme"
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 16:19 avatar
...ešte raz ťa sklamem Borko, nie je to viera, je to poznanie.
Súhlasí Lea Smeja


9.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 3. 2012, 16:22 avatar
mna urcite nesklames Petrana, leda seba. Ja viem, co je tam na druhej strane. Nasiera ma, ze klames, ale co uz s tebou. Ved dostanes, co ti nalezi.


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 16:26 avatar
...určite.


4.
označiť príspevok

rain...
   7. 3. 2012, 16:13 avatar
Mne skôr pripomína očistec.
Súhlasí Petrana


6.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 3. 2012, 16:17 avatar
No ved? to je co? odsieras si trest.


7.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 16:19 avatar
...ano, dalo by sa povedať, že sa čistíme od túžob a závislostí, ale čo je ešte dôležitejšie, to sú naše emócie, ktoré prežívame vďaka žitiu, a ktoré nás učia Poznaniu tvorenia, milovania, proste bytia. Duša vie, že cítiť môže len v bytí. Dalo by sa povedať, že jej bytie, to sú jej nenaplnené sny.
Súhlasí Lea Smeja


13.
označiť príspevok

pomocnik muž
   7. 3. 2012, 16:44 avatar
Život nie je peklo. Ani jeden človek na Zemi tu dnes nie je po prvý krát. Sme tu kvôli vlastným chybám, do ktorých sme sa kedysi zamotali. Je veľkou milosťou že vôbec smieme sa vrátiť za účelom spoznania a nápravy mnohých chýb, ktorých sme sa dopustili. Bez tejto milosti by sme už všetci boli stratení pretože neskončené veci nám bránia v ďalšom postupe, pútajú nás na hmotný svet, spolu s ktorým by sme boli strhnutí do rozkladu. Už dnes je život našej planéty na vlásku a spolu s ňou aj náš. Za posledných 60 rokov sme to tu zmenili viacej ako všetky predchádzajúce generácie - a čo je pár desaťročí či storočí pre bytie človeka. Nič.

Svet ktorý tu žijeme sme si teda my sami vytvorili a my sami ho našimi postojmi a činmi podporujeme. Je tiež len na nás, aby sme ho zmenili a mohli ísť ďalej, do svetov nádhernejších a svetlejších, odkiaľ by sme pre pozemských ľudí mohli zase pôsobiť ako ideálne vzory.
Súhlasí Petrana, Lea Smeja


14.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 16:48 avatar
...nejde len o chyby...ide o aj o túžby, trvám na tom, že sme tu dobrovoľne! 


35.
označiť príspevok

pomocnik muž
   7. 3. 2012, 21:52 avatar
Áno. Mnohým po pozemskej smrti spadne páska z očí a vidia čo spravili a ako sa zaťažili. Pociťujú potom obrovskú túžbu znovu sa inkarnovať. Nie je to však také jednoduché ako by sa na prvý pohľad zdalo, je to veľká milosť- V blízkosti Zeme je rádovo stovky miliárd uväznených duší a nás nie je ani desať miliárd. Ostáva už potom len jedna možnosť a to stať sa duchovným pomocníkom niekoho, kto má rovnakú chybu ako ten, čo chce viesť a už ju prekonal. Avšak len málokedy sa tak podarí napraviť chybu lebo ľudia nepočúvajú veľmi svoje svedomie, veľmi ťažko menia svoje náhľady na veci, ťažko sa zbavujú svojich sklonov, ktoré si kedysi sami vypestovali.

Človek by mal byť vďačný za to že tu vôbec smie byť, a že tu môže intenzívne prežívať - aj bolesti - pretože je to len pre jeho vlastné blaho - prežíva na sebe len to, čo kedysi iným spôsobil a môže sa z toho poučiť.


17.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 3. 2012, 17:23 avatar
Yoda ti ukaze silu.. Vsugescie :-):-):-)


10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 3. 2012, 16:26 avatar
Moze pero opisat same seba v momente, kedy pise pismeno A?
Nemoze.. to pero je len nastroj, ktore same o sebe nedokaze opisat vobec nic. Pero len pise to, co nim chce napisat spisovatel. A prave preto kazdy pokus o opisanie toho, co je tam za.. je loz.
Ti, co to zazili to vedia a tak to aj opisali. Ti, co len tuzia to vediet, budu vzdy len klamat a vymyslat si a to je prave ten dovod, preco to nemozu zazit.


12.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 16:41 avatar
...A.P.Dubov ide vo svojich dedukciách ešte ďalej: Nielen že vedomie dokáže myšlienkové útvary vytvárať, ale tiež ich na vlastné prianie, podľa vlastnej vôle, z virtuálnych častíc zhmotňovať. Ľudská myšlienka predstavuje universálnu energetickú substanciu poľa, ktorá sa môže transformovať do ľubovolného druhu hmoty - reality. Nemal by si si to malovať Borko tak načierno všetko.


16.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   7. 3. 2012, 17:20 avatar
Ale kde Petrus. Neberiem nic tak cierno. Len si pisem, co ma napadne. Vymyslam si s vami  


15.
označiť príspevok

viluette muž
   7. 3. 2012, 17:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Krištof
   7. 3. 2012, 17:25 avatar
Mne to príde akési "sebecké", "individualistické" - chcem sa dostať na vyššiu úroveň, niečo si musím odpykať či naučiť sa tu a napokon po mnohých životoch sa dostať od neba. Ale kde sú vzťahy s ľuďmi, s ktorými žijem tu a teraz, príbuzní, rodičia, partner, priatelia...? Veď moja reinkarnácia ich akoby celkom ignoruje


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 17:34 avatar
...predsa sa rodíme do určitej rodiny, prostredia, a tam sú tie vzťahy, ktoré musíš, chceš riešiť.
Súhlasí Lea Smeja


21.
označiť príspevok

Krištof
   7. 3. 2012, 17:43 avatar
Určitý človek má dvoch rodičov, súrodencov, príbuzných, priateľov, partnera a pod. Napr. podľa kresťanstva sa s nimi môže stretnúť po telesnej smrti na onom svete a tieto vzťahy môžu tam pokračovať. Ale podľa reinkarnácie sme mali v minulosti mnoho neznámych životov a k nim mnoho rodičov, príbuzných atď., ktorých nepoznáme, nie sú pre nás jedineční ani sa s nimi nestretneme po telesnej smrti vo večnosti; podľa reinkarnácie ide individualisticky o teba a nie aj o vzťahy s ostatnými, ktorých poznáš počas svojho pozemského života. Kde je teda láska, vzťahy?


22.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 17:47 avatar
...nie je to tak...reinkarnujeme sa späť do svojej rodiny, podľa mojich astrologických výpočtov, pripúšťam aj výnimky, a dokonca aj istý druh spasenia, či zatratenia...dočasného.
Súhlasí Lea Smeja


25.
označiť príspevok

Krištof
   7. 3. 2012, 17:55 avatar
22. to je tvoja interpretácia. okrem toho nevieme o tom, že by toto boli stále tí naši bývalí príbuzní či známi z minulých životov, nepoznáme ich ako niekoho z iného času a pod. nemôžeš predsa prísť za svojím partnerom a povedať mu, že si ho pamätáš zo stredoveku ako svojho, akurát vtedy bol blonďák a trochu štíhlejší...


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 17:59 avatar
...je to tak! 


23.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 3. 2012, 17:52 avatar
Petrana,
...a npotom silou-mocou sa chceš/musíš "prerodiť"? a k čomuže to???!!!


24.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 3. 2012, 17:53 avatar
...je tam len sila vôle.


28.
označiť príspevok

janyjany
   7. 3. 2012, 19:09 avatar
Je sebecké ak niekto chce duchovne rásť len kvôli sebe.
Kresťan by mal na sebe pracovať len a len preto, aby sa stal lepším, schopnejším, dokonalejším preto, aby mohol lepšie slúžiť ľudstvu.


29.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 3. 2012, 19:12 avatar
hm niekedy aj fosforeskujuce tableky na liecbu ziaria v tme sta svetlo a pritom su podla studii zle
ja len, ze o kurze prezitia s krestanstvom netreba az tolko vykrikovat janyjany,ako sa cini v tejto dobe


30.
označiť príspevok

Krištof
   7. 3. 2012, 19:27 avatar
28. Janyjany, jasné. No tak ako tento život je aj o vzťahoch s blížnymi, ktorých tu osobne poznáš, tak by mal, mohol pokračovať aj v druhom živote vo večnosti s nimi. Nežijeme len za seba, ale aj s nimi, a ak mám byť ja, tak musia byť aj oni, lebo sú súčasťou môjho života...


31.
označiť príspevok

janyjany
   7. 3. 2012, 20:36 avatar
To, čo väčšina ľudí pozná z človeka je len jeho vonkajšia osobnosť, ktorá po smrti zaniká. To, čo človek v sebe nepreduchovnil nemôže vstúpiť do večnosti.


32.
označiť príspevok

Krištof
   7. 3. 2012, 21:08 avatar
Asi ti dobre nerozumiem. Ty možno teraz povieš, že nerozumiem len nejakej tvojej vonkajšej osobnosti, ale inak ti rozumiem, hm? ;-) Dobre, napr. Ježiš. Ty si myslíš, že on tam v nebi nepozná svoju pozemskú minulosť spred 2000 rokov, nepozná, nepamätá si tých svojich príbuzných a priateľov a oni sa tiež v nebi už nepoznajú a nepamätajú si to? Môj názor je, že sa môžu poznať a pamätať si, že môžu duchovne pokračovať v dobrých vzťahoch a pod.


33.
označiť príspevok

janyjany
   7. 3. 2012, 21:39 avatar
Ježiš nemal v sebe nič nepreduchovnené. Takže nemožno povedať, že mal vonkajšiu osobnosť. Duch si na všetko pamätá.


36.
označiť príspevok

Krištof
   7. 3. 2012, 21:57 avatar
Možno tu máme trochu iné chápanie. Ani napr. v Biblii sa nepíše, že do večnosti sa dostane len to, čo je preduchovnelé. Napokon aj diabol satan je vo večnosti... Čo sa týka neba, proste kto má lásku, kto túži po Bohu a koho Boh miluje, ten sa dostane do neba


37.
označiť príspevok

pomocnik muž
   8. 3. 2012, 09:54 avatar
Ten, o ktorom píšete, bol pre svoj pád (resp. odlúčenie sa od Stvoriteľa tým, že svoju vôľu postavil proti vôli Božej) zvrhnutý do hlbín, kde je dodnes. To znamená, že aj jemu sa uzavreli dvere do svojho vlastného domova.

Prečo si myslíte, že by to s človekom malo byť iné? Áno, túžba je prospešná, avšak samotná nestačí. Stvoriteľ je pre ľudí neuchopiteľný, neviditeľný a nikdy nepochopiteľný, a preto sa Jeho meno, Jeho obraz ľudským ponímaním len strháva. A teda nie je túžba po "Ňom" ako túžba po "Ňom". Väčšina ľudí iba túži po peknom živote "vo večnosti" zo sebeckých dôvodov a to je všetko. Pravá láska k Bohu sa však prejavuje láskou k Jeho vôli, teda k Jeho Zákonom, ktoré vložil do Stvorenia tak, že mohlo vzniknúť a môže sa vyvíjať. Preto ten, kto Jeho miluje, sa tieto Zákony snaží spoznávať, aby ich mohol rešpektovať. Milovať Jeho znamená aj milovať všetku čistú, preduchovnenú krásu, ušľachtilosť, spravodlivosť, vznešenosť a všetko čo je s tým spojené. A snaží sa to všetko podporovať okolo seba. Byť čestný, pomáhať - avšak byť aj prísny a neúprosný na ochranu toho všetkého. Ak takto žije a vidí nádherné dôsledky svojho konania, ako pôsobia na iných a ako všetko povznášajú, do svojej Služby sa natoľko vnorí že prestáva myslieť na seba, a teda už ani nemyslí na "život vo večnosti". Je naplnený, cíti radosť a predovšetkým obrovskú vďaku za to, že tým môže a vôbec smie Bohu takto slúžiť, a s plným vedomím cíti aj Jeho obrovskú pomoc a ochranu, ktorá upevní v ňom vieru, stane sa v ňom presvedčením, dostáva sa mu odvahy, nezľakne sa žiadnej prekážky, stáva sa pravým hrdinom. Je teda vo všetkom úplne iným človekom. Biblia o tom píše ako o znovuzrodení, ktoré je nutné pre to, aby sme smeli vstúpiť do večnosti. V skutočnosti to však nie je nič iné ako svoje postupné preduchovňovanie, čiže postupné oživovanie a prejasňovanie svojho ducha, ktorý vždy túži len po všetkom ušľachtilom a nedá sa ovládať pozemským chladným rozumom, niečim telesným a pod. Naopak, aj to všetko preduchovní, čiže zušľachtí, ako aj všetko, čoho sa jeho ruka a myseľ dotkne.

Bez toho všetkého - je vstup do raja nemožný. Z toho vidíte, aká ďaleká cesta pre nás to ešte je. Kto tvrdí niečo iné - napríklad aké je to ľahké, stačí len prijať nejaké učenie, vstúpiť do nejakej cirkvi a pod - napriek najlepším úmyslom ľuďom škodí, tým, že oslabuje ich úsilie, ich duchov uspáva. Keď sa duch v človeku ohradzuje, lebo cíti že nie všetko je úplne tak ako mu predkladajú, snaží sa ho spútať dogmami, učením že sa tým nemá zaoberať lebo to aj tak nemôže pochopiť. Láka ho čriepkami múdrosti, ktoré každé takéto učenie obsahuje, čím zneužije čistú túžbu po Pravde, aby ho potom uspal, odviedol. Spočiatku živá túžba a viera prerastie do slepej, čo sa rovná zastaveniu a úpadku.


38.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 12:57 avatar
Pomocnik, zdá sa, že vychádzaš z dajakého iného učenia a jeho "dogiem", vier a pod. Čo sa týka diabla satana a zlých duchov, tak tí sú tiež v duchovnej večnosti, len nie spolu s božími anjelmi, nie v Božej láske, lebo tú odmietli a postavili sa proti. Žiaľ niekedy títo démoni útočia aj na ľudí... Ako sa uvádza v Písme: "Veď náš boj nie je proti telu a krvi, ale proti kniežatstvám a mocnostiam, proti pánom sveta tejto temnosti, proti zlým duchom v nebesiach." (Ef 6,12)

Keď je podľa teba Stvoriteľ "pre ľudí neuchopiteľný, neviditeľný a nikdy nepochopiteľný, a preto sa Jeho meno, Jeho obraz ľudským ponímaním len strháva", tak tieto tvoje reči ho týmto tvojím ponímaním tiež len strhávajú. Protirečíš si.

Proste vyjadruješ tu len svoj názor v súlade s učením o zákonoch stvorenia, ktoré si prijal. Z Biblii jasne vyplýva, že kto Boha miluje, ten bude priamo s ním, napr. Jn 14, 15-30. A ty miluješ skôr tento tento svet a chceš ho "zušľachťovať". Na tom by nemuselo byť nič zlé, keby tam bola aj tá láska k Bohu, túžba po vnútornej jednote s ním; nie len túžba po jeho údajnej vôli, zákonoch Stvorenia a pod. Veď ok, ži si sám, individuálne bez Ducha sv. a tvár sa ako keby si bol plný lásky k nemu.

Prezentuješ tu skôr voľajakú náuku na zlepšenie morálneho stavu spoločnosti, sveta. Zároveň tu naznačuješ, aký si ty super nesebecký služobník, duchovný hrdina, že ti ani nebo nechýba, nepotrebuješ ho. Nemáš náhodou pocit viny, že by si mal nejaké "sebecké" myšlienky, pocity? A hovorí ti niečo výraz duchovná pýcha?

Podľa Biblie je znovuzrodenie niečo iné ako to, čo ty píšeš. Tam ide hlavne o zásah, aktivitu Boha a až na druhom mieste o snahu človeka; ty to popisuješ ako činnosť človeka, jeho snahu preduchovňovať a pod. Takže ide ti o zásluhy človeka a Boha si dal na vedľajšiu koľaj, on sa môže len prizerať, aký si ty ušľachtilý pán služobník, aký si skvelý a dobrý, akú máš báječnú myseľ...

Na druhej strane možno súhlasiť s tým, že aj človek by mal vyvíjať úsilie o svoj duchovný rast a o podporu druhých ľudí, mal by konať patričné skutky atď. No - ako hovorí aj Písmo - "bez lásky je to všetko na nič" (1K 1, 1-8)


39.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 13:05 avatar
Ten posledný odkaz je 1K 13, 1-8, "hymna lásky"


40.
označiť príspevok

pomocnik muž
   8. 3. 2012, 16:18 avatar
Asi bude lepšie ostať vo vecnej rovine a neprechádzať na osobnú, Krištof, lebo by sme nikam nedošli. Nie je pravda čo osobne pripisujete iným ľuďom, veď to by sme museli mať právo súdiť a to nemáme. Je lepšie rozprávať sa o základných princípoch existencie človeka ako takého.

Nechajme teraz Luciferovu večnosť, koniec-koncov, na tom sa zhodneme že všetko čo je duchovné a nad tým je večné. Aj každý človek má v sebe duchovný zárodok. Dôležité však je, ši sú pre neho otvorené brány do svojho domova, alebo či je niekde pripútaný, človeku dokonca hrozí rozklad vlastnej osobnosti, čo sa tiež zvykne nazývať aj ako "duchovná smrť", napriek nezničiteľnosti všetkého duchovného. Ale nechcem sa rozprávať na túto tému.

Stvoriteľa samého skutočne nemôžeme nikdy poznať. Jeho veľkosť však môžeme - a mali by sme hľadať - v Jeho Diele, a tým je Stvorenie, v ktorom žijeme - teda predovšetkým sú to Zákony Stvorenia. Nie je tu preto žiadny rozpor. Je to ako keď vidíte veľkosť maliara v jeho obrazoch, ktoré namaľoval, i keď ho osobne nemusíte spoznať. Je to teda spoznávanie podľa ovocia.

Jeden zo Zákonov Božej vôle je Zákon, podľa ktorého môžete dostať, len keď niečo pred tým dáte. Môžete to vidieť všade, v každom nádychu a výdychu. Platí teda, že V PRVOM RADE musí úsilie vyjsť z človeka a až neskôr sa mu dostane sily a všetko ďalšie potrebné od Stvoriteľa, aby a mu to podarilo. Nie je to teda ako to prezentujete, že by sme Ho nepotrebovali, práve naopak. Žijeme len z Jeho Sily, a to každý bez rozdielu. To, že túto Silu zneužívame na nepekné, je už iná vec, a za to si nesieme zodpovednosť, za to budeme súdení. Veď všetko nepekné sme stvorili len my, že sme sa odklonili od Jeho vôle. Dokonca aj tie útvary, čo nazývate "démonmi", celé peklo - to všetko sú výtvory človeka.

Ako jediný tvor si neplníme svoju úlohu vo Stvorení. Všetko ničíme miesto toho, aby sme to zušľachťovali. Dokonca aj Ježiša, čo prišiel k nám aby nám ukázal, v čom chybujeme - sme zavraždili - a nevravte že to tak nebolo. Najviac Ho však nenávideli tí - o kom sa to predpokladalo najmenej - t.j. vtedajší kňazi! Preto, lebo hlásal inakšie ako výklady ich oficiálnej (nazvime to cirkvou, i keď židovskou). Ukázali sa tým najlepšie, že nie sú služobníci boží. O čo iné sú kresťanské cirkvi? Vidíte, niečo tu napíšem, a Vašimi argumentami bola snaha o pošpinenie mojej osoby. Ale vráťme sa k cirkvám - preukázali sa zase tým, že ak niekto oslaboval ich moc hlásaním niečoho, čo bolo čistejšie a teda pravdivejšie ako oni - proti čomu sa preto nemohli brániť, lebo Pravda nikdy neobstojí s niečim, čo sa za Pravdu iba vydáva - tak ich začali mučiť, prenasledovať ako kacírov či čarodejnice. Nikomu nevadí, že tá istá cirkev potom niekoho z nich - vyhlásila za svätého!

Keďže sa previňujeme voči všetkým tvorom, odmietame pomoci od Stvoriteľa, prenasledujeme Jeho služobníkov (napr. Ježiša, ale aj mnohých iných prorokov, aj mnohých z tých, tzv. "kacírov" či čarodejnice), čo nás za to môže čakať? Že by sme mali byť teraz len tak bez všetkého povznesení, zmenení a zachránení bez svojho pričinenia? A čo naša slobodná vôľa?

Dnešný človek už ani nevidí to, v čom sa prehrešuje. Našťastie teraz, v deň posledného súdu, sa ukazuje ovocie všetkého ľudského pôsobenia. Aby ho do dôsledku na sebe prežil, precítil a snáď v ňom mohla vzniknúť ešte pravá pokora. Potom však skutočne všetky svoje sily napne na to, aby sa zmenil. Tak, ako sa dnes ľudstvo pozerá na "najtemnejší stredovek", tak sa raz budú na dnešné časy pozerať tí, čo prežijú očistné búrky, ktoré sa nad ľudstvom rozprestierajú stále intenzívnejšie.

Neobchádzajte tieto slová. Súd spočíva v tom, že vyplavuje na povrch všetko, aby mohlo byť súdené. Dobre si preto zvážte, či na nich je niečo pravdivé - vo svojom najhlbšom vnútri. Pretože skutočná Pravda znenazdajky vyjde všetkým najavo, a aj vy uvidíte, proti čomu ste bojovali - tak, ako sa to ukázalo u židovských kňazov. Potom ale už môže byť neskoro. Buďte odvážny zahodiť všetko falošné, aby ste mohli začať prijímať nové, i keď sa Vám bude na začiatku zdať že ide o všetko. Môžete tým však len získať všetko.


44.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 19:45 avatar
Pomocnik, veď to neber v zlom, na to, že si údajne nesebecký, to berieš veľmi osobne. Zjavne sa tu prezentuješ ako nejaký prorok a sudca, moralizuješ. Ale potom v súlade s tvojím učením nie prorok Boží, ale Zákonov Stvorenia. Ale to je tvoja vec a sloboda, máš právo na učenie, čo tu prezentuješ, hoci v súlade s Bibliou veľmi nie je.

Budem vychádzať z Biblie, dobre? Tu Ježiš hovorí o tom, že dal učeníkom večný život - totiž poznanie Boha, Jn 17, 1-3: "A to je večný život, aby POZNALI Teba, jediného pravého Boha, a ktorého si poslal, Ježiša Krista." Alebo Jn 14, 23: "Ježiš mu povedal: Ak ma niekto miluje, bude zachovávať moje slovo, a môj Otec ho bude milovať a prídeme k nemu a budeme prebývať u neho." Aj tu sa hovorí o tom, že Boh Otec a Syn budú prebývať v danom človeku duchovne. To zodpovedá aj onomu novozmluvnému, že sme "chrámom Ducha Božieho" (pozri 1K 3, 16-17; 6, 19; Rim 8, 9) V Biblii sa jasne píše, že na tomto svete Boh bude s ľuďmi a ľudia s Bohom: 3M 26, 11-13; Jer 31, 33-34. Pozri tiež 1K 2, 12-15.

Ale inak áno, z Jeho diel Ho tiež môžeme poznať, pozri Rim 1, 18-23. No to máš tak ako s tým príkladom maliara: páčia sa ti jeho diela a čosi sa o ňom môžeš z nich dozvedieť, hoci ho osobne nepoznáš; no práve to, že ho osobne nepoznáš, že je ti skoro cudzí, je určitý problém, hoci ty ho ani nemusíš mať záujem spoznať. No sú ľudia, ktorí chcú poznať nielen jeho dielo, lež aj jeho samotného...

Ničmenej Božia vôľa a milosť je primárna, ľudská vôľa sekundárna, hoci aj tá má svoju silu. Aj sv. Tomáš Akvinský v Summa Theologia píše o tejto sekundárnej kauzalite: "Potom, čo sme sa zaoberali Bohom, obráťme sa k človeku, ktorý je Božím obrazom, a teda má, podobne ako Boh, moc nad svojimi činmi."

Samozrejme, človek môže žiť aj samostatne, bez záujmu o Boha, príp. len so záujmom o "zákony stvorenia".

K tej tvojej zaujatej kritike sa mi nechce veľmi vyjadrovať. V histórii i teraz bolo a je veľa múdrych ľudí, ktorí neboli prijatí, ale bolo a je aj veľa takých, čo neboli a nie sú takí múdri, aby sme ich učenie prijímali ako lepšie. Možno tzv. samozvaní proroci, hrajú sa na prorokov a ani o tom nevedia. Ničmenej, s niečím, čo uvádzaš, sa dá súhlasiť, snahu a dobré úmysly ti nechcem upierať.


45.
označiť príspevok

havran
   8. 3. 2012, 19:58 avatar
pomocník - argumentuješ síce inteligentne , len z pozícii pre mňa nevedeckých - vlastne robíš alchýmiu s kameňom mudrcov , len farbu máš inú


42.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 18:36 avatar
Rozhovor Ježiša s Nikodémom

Medzi farizejmi bol človek menom Nikodém, popredný muž u Židov. 2 On prišiel v noci k Ježišovi a povedal mu: „Rabbi, vieme, že si prišiel od Boha ako učiteľ, lebo nik nemôže robiť také znamenia, aké ty robíš, ak nie je s ním Boh.“ 3 Ježiš mu odpovedal: „Veru, veru, hovorím ti: Ak sa niekto nenarodí zhora, nemôže uzrieť Božie kráľovstvo.“ 4 Nikodém mu vravel: „Ako sa môže človek narodiť, keď je už starý? Azda môže druhý raz vojsť do lona svojej matky a narodiť sa?“ 5 Ježiš odpovedal: „Veru, veru, hovorím ti: Ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do Božieho kráľovstva. 6 Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je duch.


46.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 20:01 avatar
42. Janyjany, ani len toto nie je žiadna reinkarnácia. Je to niečo duchovné, čo musíš zažiť v tomto živote, ak máš "vojsť do neba", t.j. do nového vzťahu s Bohom; ide o duchovné znovuzrodenie, nie opätovné telesné narodenia sa v budúcich pozemských životoch. Okrem toho, toto duchovné znovuzrodenie závisí primárne od božej vôle a činnosti, a len sekundárne aj od daného človeka


47.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 20:22 avatar
Hovoríme tu o tom, že len duch môže vstúpiť do duchovného sveta. Nič z človeka čo nie je preduchovnené


48.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 20:44 avatar
Citované verše o Nikodémovi majú priamo vzťah k človeku v tomto pozemskom živote, nehovorí sa v nich primárne o posmrtnom živote ducha. Boh je vlastne "duchovný svet", "nebo" a on môže vstúpiť do človeka a obnoviť v jeho vnútri ducha a vzťah s ním. Napr. aj "večný život", ktorý človek dostane, znamená osobné poznanie Boha v tomto svete, nie posmrtný život (to len v druhom význame), Jn 17, 1-3. A tie verše o Nikodémovi opakujem, to primárne závisí od vôle a činnosti (zásahu) Boha a len sekundárne od človeka. Tam nejde o zásluhy človeka, ale Božiu milosť. Tým sa človek ešte nestáva duchovne lepším, musí na sebe ďalej pracovať, "prinášať ovocie"


49.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 20:53 avatar
Ak duch vojde do Božieho kráľovstva tak snáď je úplne jasné, že to hovorí o posmrtnom živote ducha.


50.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 21:07 avatar
Ale veď ducha má človek a človek má aj telo. A Boh, Boží Duch je aj Božie kráľovstvo v človeku. Pozri Rim 14, 17: "Lebo Božie kráľovstvo je... spravodlivosť, pokoj a radosť v Duchu Svätom." A hádam ti netreba hovoriť, že znovuzrodený veriaci je "chrámom Ducha svätého/Božieho" (už som aj v tejto téme o tom uvádzal príslušné texty). Takže týka sa to už tohoto pozemského života ľudí, hoci v inom význame sa týka aj posmrtného života "duší"


51.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 21:11 avatar
Prečítaj si tie verše - telo nie je účastné večnosti, ale duch.

Pokiaľ je človek veriaci ešte sa nenarodil z ducha.


52.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 21:26 avatar
Telo ani duch nie sú účastné Božieho kráľovstva - pokým sa ČLOVEK duchovne neznovuzrodí. Ale keď sa človek duchovne znovuzrodí, tak je v Božom kráľovstve celý, nielen duch. Pozri napr. Luk 17, 21: "Lebo, hľa, Božie kráľovstvo je medzi vami." Veď poznáš tú modlitbu od Ježiša: príď kráľovstvo Tvoje... ako v nebi, tak i na zemi...


53.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 21:36 avatar
Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je duch.


54.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 21:47 avatar
Nevytrhávaj to z toho kontextu. Ježiš hovorí s človekom o človeku, nie s duchom, že čím má prejst človek ako taký, nielen duch. Možno povieš, že podstata je duch, ale duch človeka, v človeku. Človek sa musí duchovne, vnútorne znovuzrodiť.

"Ak sa niekto nenarodí zhora, nemôže uzrieť Božie kráľovstvo... Ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do Božieho kráľovstva."

Aj to "z vody" naznačuje krst človeka, nie ducha


55.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 21:53 avatar
Predstavy o jednote fyzického tela a ducha sa votreli do katolíckeho učenia.

A tiež podmieňovanie duchovného narodenia sa krstom. Potom väčšina obyvateľov tejto planéty keďže žijú v nekresťanských krajinách sú tým hendikepovaný.
Ak by stačilo byť pokrstený bolo by to veľmi jednoduché.


56.
označiť príspevok

Krištof
   8. 3. 2012, 22:07 avatar
Janyjany, ty si duch bez tela, alebo človek aj s telom? Asi človek s telom, ktorý sa ako taký snažíš o isté poznanie a pod. Nečakáš, že s tým začneš až po smrti ako duch. Krst vodou je skôr určitý symbol. Ale znovuzrodenie je potrebné, veď aj na to prišiel Kristus a jeho učenie sa šíri aj ku kmeňom kdesi v pralese.

Inými slovami k tomu znovuzrodeniu: Ak sa človek narodí z Ducha, môže (človek) vojsť do Božieho kráľovstva.


57.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 22:14 avatar
Pokiaľ som na fyzickej Zemi potrebujem fyzický nástroj prostredníctvom ktorého môžem vo fyzickom svete pôsobiť. Po tzv. smrti ho opustím, potom už ho nebude mať čo držať pohromade a rozpadne sa.

Duchovné narodenie sa znamená niečo podobné ako fyzické narodenie. Musíme vyvinúť duchovné orgány díky ktorým budeme môcť pôsobiť v duchovnom svete podobne ako potrebujeme tu pred narodením sa do tohto sveta vyvinúť zmyslové fyzické orgány. K duchovnému narodeniu netreba žiadny vonkajší rituál ani krst. Musíme vyvinúť duchovné orgány. Bez nich je pre nás duchovný svet nevnímateľný tak ako bez fyzických zmyslov je pre nás tento svet nevnímateľný
Súhlasí pomocnik


63.
označiť príspevok

pomocnik muž
   13. 3. 2012, 15:52 avatar
Janyjany to dobre popísala. Človek je vždy len duch, a jeho pozemské telo je len jeho nástroj, sám o sebe neživý. Duch je teda to najcennejšie, čo človek môže vlastniť, a súvisí s vysokými morálnymi vlastnosťami človeka. Všetko, čo tomu nezodpovedá, nemôže ísť do Raja, lebo by tam rušilo. Dá sa povedať, že tzv "zlý", vypočítavý, chladný či nemorálny človek je len ten, koho duch spí, alebo je znečistený nánosmi, charakterovými vadami, ktoré si sám vypestoval. Preto sa hovorí aj o nutnosti "vybieliť svoj šat" pre toho, kto chce vstúpiť do duchovnej ríše. Že Ježiš hovoril o nutnosti znovuzrodenia človeka znamená len, že dnešný človek žije v tak mnohom nesprávnym spôsobom, že musí na sebe zmeniť úplne všetko, teda stať sa novým. To je kľúčové. Dnešný krst, alebo aj akt iného náboženstva mu môže dopomôcť len do tej miery, do akej mu prikladá vnútornú vážnosť tak, že to ovplyvní aj jeho snahy. V tomto niet rozdielu, či sa človek narodí v kresťanskej krajine, či niekde inde, a zároveň krst sám o sebe nedáva záruku znovuzrodenia.

O tom, ako znovzurodenie nutné pre . vstup do Raja úzko súvisí s vnútornou hodnotou človeka môžete nájsť aj na mnohých iných miestach v Ježišových slovách (napríklad hovoril o nutnosti stať sa spravodlivým, pokorným a pod) - a poukazujú na to hádam všetky dnešné náboženské a filozofické smery na svete.

To, že tým človek rozvíja v sebe duchovné telo, ktoré potom o to lepšie bude môcť používať v Raji - je vec sama o sebe, jedno s druhým súvisí. Jednoducho ten, kto v sebe toto telo umŕtvil, tam zákonite ani nemôže existovať.


64.
označiť príspevok

Krištof
   13. 3. 2012, 16:45 avatar
Aj tým, že "Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami" (Jn 1, 14), že Ježiš sem prišiel ako človek s telom, ukazuje, že pre Boha má ľudské telo veľký význam. Žijeme v týchto materiálnych podmienkach, nie v duchovnom svete ako duchovia, hoci Ježiš prináša duchovno aj do týchto podmienok.

Netreba veľmi moralizovať a súdiť. "Nesúďte, aby ste neboli súdení." (Mt 1,1) Takisto nie je dobrá duchovná pýcha. "Tým, čo si namýšľali, že sú spravodliví a ostatnými pohŕdali, povedal toto podobenstvo: "Dvaja ľudia vstúpili do chrámu modliť sa. Jeden bol farizej, druhý mýtnik. Farizej sa postavil a takto sa v sebe modlil: "Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia: vydierači, nespravodlivci, cudzoložníci alebo aj ako tento mýtnik. Postím sa dva razy do týždňa, dávam desiatky zo všetkého, čo mám." Mýtnik stál celkom vzadu a neodvážil sa ani oči k nebu zdvihnúť, ale bil sa do pŕs a hovoril: "Bože, buď milostivý mne hriešnemu." Hovorím vám: Tento odišiel domov ospravedlnený, a nie tamten. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený." (Lk 18, 9-14)
Ale inak samozrejme, človek sa má snažiť, zdokonaľovať sa podľa možnosti, hlavne láska je potrebná. Ježiš však nehovoril o "dnešnom človeku", keďže to bolo pred 2000 rokmi. Krst vodou je určitý symbol a symboly majú svoj význam pre ľudí.

Inak aj duch môže byť dobrý a nedobrý. Nemám na mysli len "metafyziku" - anjela a satana, lež aj človeka, ktorý môže mať dobré alebo zlé srdce, vnútro. "Človeka nepoškvrňuje to, čo vchádza do úst, ale čo vychádza z úst, to poškvrňuje človeka... Nerozumiete, že všetko, čo vchádza do úst, ide do brucha a vylučuje sa do stoky? Ale to, čo vychádza z úst, pochádza zo srdca a poškvrňuje človeka. Lebo zo srdca vychádzajú zlé myšlienky, vraždy, cudzoložstvá, smilstvá, krádeže, krivé svedectvá, rúhanie. Toto poškvrňuje človeka; ale jesť neumytými rukami, to človeka nepoškvrňuje." (Mt 15, 11-20)


65.
označiť príspevok

Krištof
   13. 3. 2012, 16:48 avatar
nie Mt 1, 1, lež Mt 7, 1


20.
označiť príspevok

nabzlo muž
   7. 3. 2012, 17:41 avatar
cirkev toho zatajila a vyškrtala ešte viac,celá biblia je rozprávková knižka,tak načo sa nad tým pozastavovať...


27.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 3. 2012, 18:05 avatar
ale mne sa ta rozpravka zacina pacit...vraj ruzenec ma silnejsiu moc ako atomova bomba..nadhera a radsej si s tym ruzencom vygumujem mozog,ako s naozajstnou bombou ..napr.od Iranu ?


34.
označiť príspevok

pollio
   7. 3. 2012, 21:46 avatar
reinkarnácia v kresťanstve, kde sa predpokladá hriešnosť človeka je len -nabaľovaním- hriechu... to sa asi nedá namixovať.


43.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 18:37 avatar
Asi máš na mysli cirkevné chápanie kresťanstva


41.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 3. 2012, 16:20 avatar
Petrana; Mohla by si napísať aspoň jeden z "mnohých pokusov, ktoré prevádzal Inštitút klinickej a experimentálnej medicíny pri sibírskom oddelení Ruskej akadémie vied" na základe ktorých dospel akademik V.P.Kaznečejev k svojmu trepaniu, vrteniu psom? 


58.
označiť príspevok

Petrana žena
   9. 3. 2012, 19:22 avatar
...Tichoplavová, Tichoplavov sú ruskí vedci, nepoznám osobne, ale v knihe Fyzika viery spomínajú viac tých akademikov a iných vedcov.
...Na základe mnohých pokusov, ktoré prevádzal Inštitút klinickej a experimentálnej medicíny pri sibírskom oddelení Ruskej akadémie vied, dospel akademik V.P.Kaznečejev k tomuto záveru: Živá látka (duša) sa najprv projektuje do holografického obrazu poľa a podľa toho si tiež vytvára svoje konkrétne pozemské biologické telo. Život má teda dve roviny, z ktorých tá prvá je práve rovinou holografického poľa.
...Člen Ruskej akadémie vied P.P.Garjajev so svojimi kolegami dokázal, že taký hologram vzniká skôr, než sa celistvý organizmus narodí. Uvedieme stručné vyvetlenie: Informácie, ktoré prichádzajú zvonka k embryu, nútia jeho chromozómy vytvoriť určitý vlnový obraz. Tento obraz, hologram, diktuje tvoriacim sa bunkám formu.
...viac: Fyzika viery, Tichoplavovci.

www.jasnovidec.estranky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 


59.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 3. 2012, 19:48 avatar
Petrana; ... ja som sa nepýtal na "osoby". Pýtam sa na pokusy, na základe ktorých dospeli k svojim tvrdeniam ... 


60.
označiť príspevok

Petrana žena
   9. 3. 2012, 19:58 avatar
...Tulli, uvádzam zdroj. 


61.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 3. 2012, 20:04 avatar
Petrana; ... Ty nevieš o aké pokusy išlo?   


62.
označiť príspevok

Petrana žena
   9. 3. 2012, 20:08 avatar
...zabi ma nežne! 


66.
označiť príspevok

1vladimir muž
   31. 1. 2014, 11:18 avatar
Reinkarnácia existuje, samozrejme že nie po duchovnej stránke, ale po materiálnej. Ľudské telo sa skladá z minerálov, ktoré pochádzajú zo Zeme a po smrti sa vrátia späť do Zeme, kde budú čakať, až sa stanú súčasťou iného živočícha, alebo rastliny.
Človek je preto, aby telu dodal minerály potrebné pre život. Minerály, ktoré si vaše telo vybralo zo stravy, sa stanú súčasťou vášho tela, ale pred prípravou jedla boli súčasťou iného živočícha, z ktorého bolo jedlo pripravené. Z toho vyplýva, že časť živočícha, ktorá obsahovala mineráli ktoré prijalo vaše telo, sa prevtelila do vás.


67.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 1. 2014, 11:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Linda žena
   31. 1. 2014, 11:35 avatar
z WC do ČOV z ČOV do zeme zo zeme do kukurice z kukurice do   z   šup Osvietenému na tanier 


70.
označiť príspevok

Blanka žena
   31. 1. 2014, 11:49 avatar
strašne vtipné   , tebe ovsenné vločky, že svinky také radi  


71.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 1. 2014, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Linda žena
   31. 1. 2014, 13:39 avatar
s čím má zas Blanka problémy? 
iba ak nevie, kam sa kal z ČOV dáva 
Súhlasí a n a J *


69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 1. 2014, 11:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:20,  Ty nie si sfalšovaný elfí trol :)
dnes, 15:20,  Pohlavár EU to vyhlásil :) -...
dnes, 15:19,  Ty si trol ja som Slovák !
dnes, 15:18,  edo SS náš trol všade tlačí Rusko Rusko Rusko :)
dnes, 15:10,  Ura Uraaa Uraaaaaaaaaaa sfalšovaným voľbám URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA*13*13*13
dnes, 15:09,  Lukašenko priznal, že voľby boli sfalšované 24.11.2006...
dnes, 15:07,  Záhoráci zistili , že Lukašenko je prezidentom Ukrajiny *13*13*13
dnes, 15:06,  Veľmi správne ja som naozaj občan EU s občianstvom EU . Tej EU ktorá neuznáva sfalšované...
dnes, 15:05,  Tema je Lukašenko nie je legitímnym prezidentom Ukrajiny ty USA USA USA*13*13*13*13*13*13
dnes, 14:59,  To vyhlásil slniečkar z EU :)
dnes, 14:53,  kntsz, ešte doplnim, respektíve poopravím "...už som Ti ohľadne doc. Krála poukazoval...
dnes, 14:53,  Lukašenko je prezident Ukrajiny...
dnes, 14:53,  Edo že si klamár vieme :)
dnes, 14:52,  edo SS téma o Bielorusku a ty ako správny trol o Rusku :)
dnes, 14:52,  Podotknem že podľa ruských čísiel a tie sú vždy idiotské*13*13*13
dnes, 14:52,  No vidíš Edo furt klameš. Písal si 10 EUR, 40 miliónov :)
dnes, 14:50,  Už som ani neveril hakovy SS že v tejto teme nebude USA, USA , USA *13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 14:49,  kntsz, len v rýchlosti... ... všimni si, že po celom svete sú "náboženské",...
dnes, 14:48,  O pol milióna medziročne vzrástol počet chudobných ľudí v Rusku počas prvého štvrťroka...
dnes, 14:47,  Podľa amerických jastrabov a ich poskokov
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(189 334 bytes in 0,274 seconds)