Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Reálne výhody ateistu nad veriacim?

222
reakcií
2945
prečítaní
Tému 8. januára 2013, 21:33 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 04. 2012
11
31. 03. 2013
17
27. 09. 2013
16
16. 11. 2011
20
26. 09. 2012
107
 
 


1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   8. 1. 2013, 21:33 avatar
Chcem sa opýtať v čom je lepšie byť ateistkou než veriacou, za prepodkladú, že mi ostane čas aspoň 1 minútka pred smrťou sa pre istotu obrátiť a poprosiť Stvoriteľa o odpustenie. Zadné dvierka, necháva si mnoho ateistov/agnostikov/ humanistov... veď kdyby něco, za pokus nic nedám.Tak mi menujte v čom je život ateistky lepší. Ja začnem - môžem kritizovať veriacich aj Boha a som in. Prakticky môžem robiť čo chcem, stačí doržiavať zákon - prakticky to znamená užiť si života na plné pecky až do zodratia tela a peňaženky. Budem mať navrch nad bežnou simlistickou a dogmatickou veriacou. Môžem šermovať vedeckým poznaním nad veriacim, hoci ja budem ZŠ a tá veriaca trebárs nedajbože maturitou. A čo ešte?


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   8. 1. 2013, 21:35 avatar
oprava: simplistickou (t.j. jednoduchou inak povedané primitívnou a sprostou)


6.
označiť príspevok

blueevil
   8. 1. 2013, 22:40 avatar
alfou a omegou je mysel, ktora zasa vychadza z nieakeho presvedčenia, skusenosti, nie z nanuteneho vzorca ktory mi ma kupiť lepši život po smrti. každy prd si ukladaš do aury, seba neojebeš, nie ešte Boha samozrejme. teba asi laka ta jiraskova ktora ti pripomenula pekne zašle časy ktore išli do howien


12.
označiť príspevok

nrbatas muž
   8. 1. 2013, 23:06 avatar
Lea, už niekoľkýkrát sa Ťa pýtam to isté. Naozaj je podľa Teba viera vecou voľby alebo rozhodnutia? Ak sa teraz rozhodnem byť ateistom, naozaj ním budem? Stačí mi omieľať nejaké tzv. vedecké argumenty a budem ozajstným ateistom? Alebo, dokonca, rozhodnem sa byť veriacim a nevynechám žiadnu omšu a pred každým (aj sám pred sebou) sa budem oháňať náboženskými tézami a citátmi z biblie, to naozaj budem veriaci?
Podľa mňa je to hlúposť. Niekoľkí (podľa mňa ozajstne len dvaja) moji priatelia sa obrátili na vieru, a nebolo to z noci na ráno ani z týždňa na týždeň. Bol to niekoľkomesačný proces prehodnocovania všetkého prežitého a poznaného a postupnej premeny samého seba a dokonca aj najbližšieho okolia. A aj procez zmeny životného štýlu a vzťahov s blízkymi priateľmi, ale aj príbuznými.
To, čo je vecou rozhodnutia a voľby, je len sprostá póza a imidžizmus. Nejaké módne trendy a komerčné "namotávky" sa dajú realizovať odrazu a hrať sa na niečo a na ostatných pľuťn lebo nie sú "trendy". Ale ťahať do toho Boha je podľa môjho názoru väčší hriech, ako byť úprimným a slušným neveriacim, či dokonca ateistom.
Súhlasí Nadja, zajomato


29.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:26 avatar
Neviem čo za pózy tu Lea skúša. Sama nevie či je kresťan, moslim alebo kieho elementa. A okrem toho ozajstný kresťan sa tak nespráva ako ona. Skoro každý poctivý, slušný ateista ju položil do vrecka. Príde mi ako také rozhárané čudo, čo potrebuje hlasno kričať a pobehovať po témach, lebo sa asi nudí alebo čo. Neviem či naozaj sa chce stať ateistom.
Súhlasí zajomato


170.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 19:29 avatar
Nrbatas a ty si myslíš, že veriacim spadla viera len tak z neba? Len preto, že to chceli rodičia alebo starí rodičia? Alebo, že sa nám to hodilo na krámu, lebo sme chceli mať prvé sväté príjmanie a birmovku? Sami sme museli chcieť, hľadať, aj keď sme napr. mali výhodu, že sme to videli a boli vedení z domu. Nepočítaj detskú vieru, keď si viac menej vedený chodiť do kostola či modliť sa, to je len poslušnosť a vychovanosť.

Počíta sa len tá viera slobodná, v dospelosti, keď nad tebou už nemá iný dospelý moc, ale sám si nad sebou zodpovedný. Si myslíš, že aj skutočne veriaci neprešiel vnútorný bojom? Odporom k cirkvi, náboženským predpisom? Myslíš si, že len neveriaci lavíruje a tápa? Storáz ľahšie a pohodlnejšie sa žije neveriacemu, nič ho neviaže žije slobodne a na plný plyn, môže si užívať a smiať sa z každého a vždy má v zálohe a verí, že mu stačí pár sekund pred smrťou oľutovať a bude všetko v poriadku, duša spasená a telo na cucky vyžité.

Podám vysvetlenie ako to ja vnímam. Je na tebe a slobodnej vôli, či chceš alebo nechceš veriť. Kto úprimne chce veriť, hľadá Boha nájde ho, ale iste nie, za hodinu, za deň alebo mesiac a možno aj. Ale chcela som povedať, že to obvykle nejde len lúsknutím prstov, ale že aj ty musíš niečo urobiť, že ťa to bude stáť námahu, že budeš podrobený skúškam, lákadlam, ktoré ti dajú väčšie opojenie ako "smiešná a zbytočná" viera. A, keď sa staneš veriacim počítaj s prekážkami a posmechom a kontrolou zo všetkých strán hlavne od neveriacich. Akokeby veriaci nebol človek, nemal túžby, nemal právo padnúť, nemal potrebu užiť si pôžitky, byť závislá napr. cigaretách, mať sebecké túžby... nie to z pohľadu ostatných nemôže aj sám bojuje s tým. Niekedy to môže trvať celé roky aj desaťročia. A možno sa dočká toho, že mu ako veriacemu, ktorý uspel aj napriek pádom, že mu Boh vloží lásku ku viere. Zariadí to tak, že daný veriací získa odpor k odmietaniu viery, že spurnosť a neposlušnosť nebude mať v jeho srdci miesta.

To je môj názor.


171.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 19:52 avatar
Nrbatas áno viera je vecou slobodného rozhodnutia, ale nie je to ľahká cesta. Či si myslíš, že sa narodia vyvolení a hneď do vienka dostanú vieru aj božiu ochranu a ostatní jednoduchu majú smolu, lebo sa narodili v nesprávny čas, do nesprávnej rodiny? Pozor nemýliť si to s vyvoleným národom, ktorý má osobitnú úlohu. Komu bola správa oznámená a nie je nesvojprávny resp. neschopný chápať má na výber ako naloží so správou, ale potom sa nemôže sťažovať a sám za seba zodpovedá. Až sa človek napriek oboznámeniu slobodne rozhodne, pre ľahšiu cestu-neviery (čo sa prvoplánovo ani sama nečudujem). To znamená, že voľbou neviery sa rozhodol ísť proti svojej duši (sám proti sebe, pretože Bohu neuškodí a ani veriacim, ale uškodí len sám sebe, zvlášť preto, že stratí Božiu podporu. Môj názor.


175.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:04 avatar
Ak sa človek sám a slobodne rozhodol pre nevieru, do jeho srdca vošla pýcha a povýšennosť. A v takom srdci nemôže sídliť viera. Len vierou vyženieš pýchu a povýšennosť(domnelý pocit vlastnej múdrosti, schopnosti a pod.).


178.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:09 avatar
Na túto hlúposť stačí jedna odpoveď:
Čo môže byť väčšia pýcha a nadutosť, ako si namýšľať, že celučičký nepredstaviteľne obrovský Vesmír je tu len kvôli mne?
Ba čo viac, dokonca Stvoriteľa si urobiť na svoj obraz?
Nepoznám väčšiu a hlúpejšiu nafúkanosť.


182.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:17 avatar
Ruwolf ja nemôžem za to, že nerozumieš presne vysvetlenému textu. To je už tvoj problémik. Píšeš vecí, o ktorých som nepísala. Domienky a emocionálne výkriky do tmy pre mňa neplatia. Mám rada diskusiu bez vulgárnosti, úrážok a k veci.


183.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:18 avatar
Píšem veci, ktoré robia kresťania, alias nekoneční pokrytci.


185.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:26 avatar
Tvoje tvrdenie je nepravdivé. Vysvetlím. Nerobia to všetci kresťania, ak by len jeden nerobil a ja poznám viacerých čo nerobia, to znamená, že tvoje tvrdenie je nepravdivé. Ďalšie nepravdivé tvrdenie je, že kresťanov považuješ za nekonečných pokrytcov. Pokrytectvo nemôže byť nekonečné. Daj dôkaz alebo štatistiku, kde sa je jasne uvedené, že všetci kresťania sú pokrytci. Je mi ľúto, ale zatiaľ píšeš len chybné a nepravdivé tvrdenia.


187.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:31 avatar
Kresťan, ktorý neverí Biblii? Ukáž aspoň jedného.
Dôkaz je v príspevku 178., čo je len ukážka tuposti z Biblie.


190.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:37 avatar
Ruwolf ukázala som práve teraz s prstom. Je mnoho kresťanov, čo nemá prečítaných Bibliu, a už vôbec, že by jej verili, keď ju nepoznajú. Je mi ľúto príspevok č. 178 je nepravdivý a okrem toho porušuje pravidlá fóra. Dôkazom nie je tvoj osobný vulgárny názor - je mi ľúto, toto žiaden odborník ani akademická obec nepríjme. Prepáč, zdá sa, že strácaš aj základné vedomosti o veriacich, spájaš nespojiteľné... môžem ti byť nejako nápomocná?


193.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:46 avatar
Ukázať som myslel pomenovať tak, aby som vedel, o koho ide.
Netvrdil som, že musí poznať celú Bibliu alebo ju mať celú prečítanú.
Nie je tam nič vulgárne - pravda uráža len hlupákov.


197.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:55 avatar
Iné napíšeš a iné myslíš? Myslíš, že je ľudia vidia do tvojej hlávky? Stále viac a viac si odporuješ, prekrúcaš a strácaš schopnosť normále a bez vulgárnosti, osobných atakov sa vyjadrovať k téme. Je mi ľúto, nie som ochotná sa baviť, pokiaľ sa nenaučíš diskutovať bez vulgárnosti, osobných atakov a nebudeš písať k veci. Keď sa ti toto podarí, potom budem rada, keď budeš diskutovať na základe faktov a relevatných zdrojov. Prajem ti, aby sa ti to čím skôr podarilo, stávaš sa veľmi neslušných a nepríjemným diskutérom a myslím, že už málokto ťa môže považovať za múdreho, lebo píšeš len nemúdre vety a čo ma mrzí, väčšina je obyčajná lož a plná osobných útokov a jedovatých slín.
Súhlasí veriaci


198.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:58 avatar
"ukáž mi" = "ukáž mne" = "ukáž tak, aby som to ja videl"
To, že nerozumieš po slovensky, je Tvoj problém.


202.
označiť príspevok

veriaci muž
   9. 1. 2013, 21:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.203.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 21:13 avatar
Fotón je špinavý luhár, plne si to zaslúži.


205.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 21:27 avatar
Ruwolf to sa nedá čítať. Vyvádzaš ako starý hysterický dedo, mal by niekto s tebou urobiť poriadok. Nedá sa tu kvôli tebe písať a diskutovať. Idem sa aj ja odhlásiť ako väčšina.


206.
označiť príspevok

veriaci muž
   9. 1. 2013, 21:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.209.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:11 avatar
To, že niečomu nerozumieš, neznamená, že to je slovičkárenie.
Áno, z namyslených hlupákov bývam nervózny preto, že tí sú nebezpeční nielen pre seba, ale najmä pre svoje okolie.


3.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   8. 1. 2013, 21:37 avatar
Ta nesrandujte. Žiadne výhody?


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 21:41 avatar
ja si myslím, že nijaké výhody, človek si to svoje musí preskákať tak jak tak, nech verí čomu chce.
Súhlasí blueevil, zajomato


172.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 19:54 avatar
Nadja áno človek si musí svoje prekákať tak či tak. Či si veriaca alebo neveriaca. Máločo človek môže zmeniť, ale niečo sa dá zmeniť k lepšiemu a ide o to, ab to urobiť, ak človek ozaj chce a nejde len o prázdne slová a pózu.


173.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 19:56 avatar
jéj veselý preklep opravujem na: preskákať, aj keď platí aj vyššie uvedené v 172


5.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 21:46 avatar
Spor medzi veriacim a ateistami je len strata času. Ateistu nezmeníte na veriaceho. A z veriaceho sa nestane ateista. Vo väčšine prípadov. Okrem toho si myslím, že ateista užíva viac rozum a spolieha na seba.
Súhlasí luke85, zajomato


41.
označiť príspevok

nrbatas muž
   8. 1. 2013, 23:35 avatar
V tom, že ten spor je strata času, s Tebou súhlasím. V tom ďalšom už nie. Ateista sa môže zmeniť na veriaceho, zažil som to u dvoch mojich blízkych priateľov. Hoci možno neboli ateistami, ale veriacimi predtým neboli. A viem si predstaviť aj premenu veriaceho na neveriaceho, možno až na ateistu. Osobne som to nezažil. Väčšinou to však nie je premena, skôr dezilúzia a naštartovanie postupného rozkladu osobnosti...
Súhlasí vzduch


174.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 19:58 avatar
Nrbatas z pozorovania ľudí skôr vnímam premenu z neveriaceho na veriaceho. Iste sa však nájde, ale menej prípadov z veriaceho na neveriaceho.


7.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 22:43 avatar
Úprimnosť. Triezvosť. Poctivosť...
Súhlasí vzduch, ElectricLight


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 22:53 avatar
to nie je pravda, sú aj poctiví veriaci a nepoctiví ateisti, to je o zodpovednosti a nie o viere.


9.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 22:56 avatar
Poctivosť vo svetonázore, nie poctivosť iná.


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:02 avatar
ja si myslím, že veriaci si nie sú menej poctiví ako ateisti vo svojom svetonázore, lebo keď je zle, napr. chroba, bolesti a pod, často aj ateisti využívajú "ochranu, úľavu" boha, ak niet iného východiska... ako by to bolo možné, keby boli poctiví vo svetonázore? stáva sa aj opak, že keď boh nevypočuje prosby veriaceho, ton preklaje boha, ale ovela menej často.
Súhlasí nrbatas


13.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:07 avatar
Neviem, mne keď je zle od choroby, nepoužívam "ochranu, úľavu" boha.

Ale viem, že 99% našich ľudí, keď sú chorí, namiesto modlenia sa idú k lekárovi. A 100% plače za mŕtvymi príbuznými, ktorých mali radi.
Súhlasí vzduch, ElectricLight


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:14 avatar
no iste, ale pár % sa v čakárni modlí, nech im lekár pomôže  

možno by si mohol vyskúšať, keď ti je zle, sa pomodliť, jeden nikdy nevie  
Súhlasí Lea Pragmatická


24.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:22 avatar
Hrajú sa na lepších, lebo si myslia, že sú viac ako my. Prekáža mi ich tá namyslenosť a správanie, že len veriaci môže mať pravdu, ale oni je nehľadajú, neskúmajú ako my. Ako ovečky uveria kňazovi alebo Biblii. Akokeby pozabudli užívať vlastný názor a rozum, lebo bubu bude peklo. Veriaci sa vyspovedá a má po probléme, prípadne oľutuje pri osobnej modlidbe a už nerieši. Vieš čo skôr sa spoľahnem na kamaráta neveriaceho ako na veriaceho - tam je samá faloš a pokrytectvo.  


28.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:26 avatar
Keby len rozum - ono je to veľmi pohodlné, aj delegovať svedomie na niekoho iného - veď to Boh tak chcel (nacisti by vedeli rozprávať...)
Súhlasí vzduch


33.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:30 avatar
Poznámka pre nechápavých o tých nacistoch: "Len sme plnili rozkazy, bola to naša povinnosť."


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:33 avatar
iste, len si myslím, že nacizmus nie je primárne viazaný na náboženstvo, kludne môže byť nacistom aj ateista.
Súhlasí ruwolf


42.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:36 avatar
To bol len taký najznámejší prípad delegovania svedomia na niekoho iného - s hroznými následkami.
Súhlasí Nadja


44.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:39 avatar
to hej, je to zradné a človek musí dávať veľký pozor, aby jeho presvedčenie bolo vždy v súlade s etikou, aj ked aj tu sú výnimky, je to hrozne zložité a neexistuje na nič jednotný názor... moc rozmýšľame asi


39.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:34 avatar
povinnost vôči štátu, nie bohu.


180.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:12 avatar
Ruwolf ďalšie nepravdivé tvrdenie od teba. Veriaci nedeleguje na iného svoje svedomie. Každý má vlastné a nie je presnosné. Boh to tak chcel, ten Boh, ktorý neexistuje, a na ktorého nedávaš? Píšeš nepravdivé tvrdenia a nelogizmy.


181.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:16 avatar
Nevyjadruj sa k tomu, na čo mentálne nestačíš.
Súhlasí luke85


184.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:22 avatar
Ruwolf si si istý? Čo keď je to inak? Je vysoko pravdepodobne, že ty nerozumieš jednoznačnému a konkrétnemu textu, ktorému porozumie väčšina. Prečo asi? Chybu a problém hľadaj u seba. Ak niečomu nerozumieš kľudne sa spýtaj alebo, ak nie si si v niečom istý. Pokúsim sa nájsť ľahšie slová a vety.


186.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:28 avatar
To, že niekto deleguje svoje svedomie na niekoho/niečo, neznamená, že nemá svoje svedomie alebo že jeho vlastné svedomie je prenosné.
To, že tomuto nerozumieš, neznamená, že to nie je pravda.


48.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   8. 1. 2013, 23:43 avatar
a ku komu by sa modlil, kedze ateisti povazuju boha len za vyplod ludskej mysle ;-)


57.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:53 avatar
skeptici považujú snáď VŠETKO za vý plod ludskej mysle ))


17.
označiť príspevok

nrbatas muž
   8. 1. 2013, 23:15 avatar
Poctiví ľudia... Neviem, koľkých z tých, ktorých poznám, by som tak nazval. A skutočne veriaci z nich...
Monohí sa hrajú na poctivých, veriaci aj neveriaci. A mnohí sa hrajú na veriacich... Ale asi nepoznám veriaceho, ktorý by o sebe prezradil, že nie je poctivý...
Súhlasí Nadja, ElectricLight


19.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:17 avatar
Aj to predstavuje pokrytectvo, ktoré mi na veriacich prekáža. Ak úprimne veria, vedia, že ich zosnulí príbuzní idú do nebíčka k anjelíčkom s husľami a harfami. Tiež čo mám poznatky, tak v čase choroby sa veriaci prestanú modliť zvyčajné večerné modliby pred spaním, skôr sa vyjednávajú s bohom a utekajú k lekárom, hoci sú proti vede - to viem naisto.
Súhlasí ruwolf, ElectricLight


11.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:03 avatar
Ide aj o poctivosť v živote. Nikoho nezaťažujeme spoliehame na vlastný úsudok. Všetko čo máme sme si nadobudli poctivou prácou. Nespoliehame na vyššiu bytosť a nie sme pasívni. A nie sme pokrytcami, ale väčšina veriacich je.
Súhlasí ElectricLight


15.
označiť príspevok

rastos muž
   8. 1. 2013, 23:13 avatar
Inak, spomínam si, keď tu kedysi Slávek Černý (tak sa tuším volal) uviedol, že poctivý ateizmus vedie zrejme k nihilizmu. A sám pritom vidí, že ako ateista nihilisticky nežije. Je teda nepoctivým ateistom?

Myslím si, že nie. Možno len skutočne poctivo hľadá a zisťuje, že že veci sú zložitejšie ako naše "škatuľky".
Súhlasí Nadja


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:17 avatar
toto cítim aj ja, to je taký vedľajší účinok ateizmu a človek sa musí spamätať, lebo jednoducho to nie je v záujme nikoho prepadnúť pocitu zbytočnosti, aj keby to bola pravda


23.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:20 avatar
Samozrejme, že každý človek si sám musí vytvoriť zmysel života.

Ale to vôbec neznamená, že Vesmír má nejaký zmysel.
Súhlasí Nadja, vzduch


43.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:38 avatar
Každý intelektuálne na výške a skeptista vie, že po smrti žiaden život nie je a ani duša. Zomrieme a je hotovo. Telo zhnije a všetko skončí. Ale ostávame v pamäti a v myšlienkách blízkych, priateľov a spolupracovníkov. Prečo sa brániť pravde - náš život nemá zmysel. Ak to zoberiem celkom do hĺbky náš život o ničote, lenže na to treba mať silu a odvahu si to priznať.


21.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:18 avatar
Argumentácia citátmi je taká blbá argumentácia, až mi je trápne na to reagovať.

To, že niekto niečo povedal, vôbec ale vôbec nemá spoločné s tým, či to je alebo nie je pravda.
Súhlasí vzduch


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:40 avatar
samozrejme okrem russelových citátov    


51.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:45 avatar
"Domnievam sa, že by sme mali vždy brať do úvahy svoje názory s istou mierou pochybnosti. Neželal by som si, aby ľudia dogmaticky verili akejkoľvek filozofii, dokonca ani mojej."

"Nikdy by som nepoložil život za svoje presvedčenie, lebo by som sa mohol mýliť."

"Nech sa to už týka čohokoľvek, vždy je zdravé z času na čas napísať otáznik k tvrdeniam, ktoré sme už dlho považovali za samozrejmé."

 
Súhlasí Nadja, zajomato, rose.madder


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:50 avatar
tento argument ma presvedčil.  


61.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:55 avatar
Ruwolf čo to táraš? Azda by si bol schopný veriť v tmárstvo a nejakú vyššiu bytosť? Mal som ťa za lepšieho a silnejšieho vo svetonázore. Kvôli komu čomu by sa dokázal konvertovať na vieru? Veda a rozum je viac než bájky a strašenie peklom, ale vidím, že ty sa asi bojíš o tu svojú dušičku, aj keď žiadna nie je - nikto nikdy ju nedokázal a nevidel.


66.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:59 avatar
ruwolf je skeptik, neverí ničomu.
ani tomu, že boh neexistuje.


70.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:04 avatar
Ako vtip dobré. Neveriť, že Boh neexistuje znamená logicky veriť v neho. Si ty dnes vtipnej kaše jedla?


72.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:05 avatar
Neviera nerovná sa viera v opak.


75.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:08 avatar
Súhlas. Moj kamarát hovorí, že neviera - je žena, ktorá nemá meno Viera. 


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 00:14 avatar
nesúhlasím.
aké máme možnosti?
presvedčenie o jednom, a o druhom.
istotu nemáme, ide o vieru


67.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:00 avatar
Bezdôvodne veriť nie, ale keby sa boh ukázal všetkým ľuďom nejakým nespochyniteľným spôsobom - napr. nápis cez celé Slnko či lepšie Galaxiu - nemal by som na výber.  


68.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:03 avatar
Zradil by si svoj postoj? A odkiaľ by si mal istotu, že to nie je prelud? Zdá sa, že si účelovým týpkom a nespoľahlivým a meniacim dres podľa potreby. Taký nabzlo by to nikdy neurobil, aj keby sa sama vyššia bytosť pred ním zjavila.


79.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:19 avatar
Ako zradu to nevidím, ak sledujem skutočnosť a zaujíma ma pravda.
Pravda je pre mňa dôležitejšie ako držanie sa dajakého postoja.
Samozrejme, že by som o tom pochyboval, preto píšem "nespochybniteľný".
Považoval by som to za trik najskôr - asi by muselo ísť o viacej činov.
Je mi jedno, či nablzlo je alebo nie je zadubenec.
Súhlasí Nadja


80.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:25 avatar
Zaraď sa k dogmatickým a fundamentalistickým ovciam - veriacim. Si horší ako oni. Si schopný zdravý rozum a zodpovednosť za svoje konanie, len za to, že by si uveril nejakým halucináciam (akože viacerým rukolapným dôkazom) o existencií Boha. Všetky tie dialógy sú zadubencami ako bol Krištof,veriaci, Slušný človek, Lea, Rose boli len klamstvom a lžou. Preto tak často si písal im, že sú luhári, lebo sám ním si. Zradil si svoje mnohoročné presvedčenie. Ako ti môžu kamaráti aj neveriaci ešte veriť? Kolaborant.


86.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:32 avatar
Dogmatizmus naopak požaduješ Ty odo mňa. Neveriť napriek dôkazom.
Vo všetkých dialógoch som spomínal skepticizmus v prvom rade, tak neviem, odkiaľ si zrazu nabral, že to bola lož.
Na priznaní si omylu nevidím nič zlé - skôr naopak.
Nechcem takých "kamarátov", ktorí sa kamarátia so mnou len preto, že mám na niečo rovnaký názor ako oni.
Súhlasí Nadja


89.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:35 avatar
Dôkaz? Si obyčajný kolaborant a celé roky si to len na nás hral, že si pravdovravný, čestný a spoľahlivý človek - minimálne vo svetonázore. Choď niekam, je mi z teba na grcku  . Choď sa modiť.


91.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:37 avatar
Škoda, že nechápeš, o čom je sketicizmus...


92.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:37 avatar
(oprava: skepticizmus)


93.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 00:38 avatar
viera, že veriaci sú skety  


87.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 00:33 avatar
no pekne  
ved ty si, vzduch, dogmatickejší ako veriaci  


90.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:36 avatar
To určite nie som.


95.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 00:39 avatar
myslím, že si provokatér, ale uvidíme... nateraz, dobrú noc ti  


188.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:32 avatar
Ruwolf ako tvoja poctivosť v ateistickom svetonázore? Veď ty si v tejto téme bol bez hanby schopný prijať a uveriť v Boha, keď by si mal dôkazy, hoci kľudne by to mohli byť preludy či fatamorgány. Aký si ty ateista a poctivý vo svetonázore? Chýba ti sebakritika a nie si pevný vo svojích názoroch, meníš ich skade vieto stade plášť.


189.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:33 avatar
Poctivosť v názore je hlúposť.
Poctivosť k pravde je ale úplne iná vec.


192.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:44 avatar
Ruwol písal si akú výhodu má neveriaceho oproti veriacemu - uvádzal si, že je poctivý v názore. Okrem toho, že je to nepravdivý výrok, čo vie každý inteligentný človek, teraz si vlastne uviedol, že poctivosť v názore je hlúposť. Výhodou neveriaceho je teda podľa teba poctivosť v názore, ktorá je vlastne hlúposťou. Veľmi zaujímavé. Zakaždým meníš názor, pridávaš slová, prekrúcaš. To nie je prejav čestnosti. A zrazu píšeš k poctivosti k pravde? K akej pravde? K tvojej, mojej. Pravda je veľmi sporná kategória, existuje mnoho názorov a poučiek na pravdu. Ktorá definícia je pravdivá podľa teba?


194.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:48 avatar
Dole v 191 máš vysvetlenie.


191.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:41 avatar
Povedané inak:
Držať sa hlúpo jedného názoru napriek tomu, že fakty hovoria opak, nie je poctivosť v názore, ale hlúposť.
Poctivosť v tomto prípade znamená, že názor mením podľa nových faktov, pretože pravda je pre mňa dôležitejšie ako nezmyselné držanie sa čohosi - ani neviem prečo.
Nebola si Ty diskutujúci s menom "vzduch" zo včera? Lebo tá jeho hlúposť by sa na Teba presne pasovala.


195.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:49 avatar
Fakty? Je mi ľúto, ateizmus nestojí na vedeckých faktoch, ale na viere, že Boh nie je, prípadne je nemožno ho dokázať alebo, že zatiaľ nebol vedecký preukázaný. Tak aké fakty? Fakty väčšinou používajú odborníci, je mi ľúto byť ateizmus nie je vedecký odbor.


196.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:52 avatar
Preto som agnostik.  
Len z kresťanského pohľadu ateista, pretože Jahve je podľa biblie taký hlupák, ktorý by Svet nedokázal nikdy stvoriť.


199.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 21:03 avatar
Ruwolfík si v poslednej dobe rozháraný, vulgárny a útočiš skoro na každého. Obávam sa, že sa z teba stal odstrašujúci prípad fundamentalistického agnostika, ktorý omieľa dookola svoje dogmy, ktorým uveril, prerástli mu cez hlavu a strácaš schopnosť vnímať jednoduchý text a odpoveď ako inteligentný človek. Ruwolfík prejdi sa na vzduchu, choď na prechádzku, nájdi si dievčičku, si veľmi zatrpknutý a nepríjemný starý mládenec, spoznaj lásku a prídeš na iné myšlienky. Aj pekné telesné milovanie ťa privedie na iné myšlienky a budeš písať slušne a bez invektív. Nemusíš mať zlosť na celý svet.


200.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 21:07 avatar
Neútočím skoro na každého.
To, či sa Ty niečoho obávaš, vôbec nemusí súvisieť s tým, čo sa v skutočnosti odohráva.
Nepríjemný som len k ľuďom nepríjemným.
Píšem slušne.
Nezlostím sa na celý svet, len na nadutých hlupákov, ako si Ty a Tebe podobní.


201.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 21:09 avatar
Inak, vyťahovať súkromné veci na verejnom fóre je podlosť.


204.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 21:24 avatar
Tak nebuď podlý. Píšem len tie informácie, ktoré si uviedol na DF v príspevkoch, nikdy nie súkromné. Je všeobecne známy fakt tu medzi diskutérmi za tie roky, že kto je ženatý, rozvedený a slobodný, tak nevyvádzaj tu a nerob zo somára komára. Neraz sa tu viedli témy, kde viac menej kto ako uznal za vhodné uviedol či je slobodný, rozvedený, či má manželku deti. Aké partnera by sme chceli, či sa niekto zoznámili na internete a podobne. Len si zalistuj v dávnejších témach. Inak je stranda čítať od teba, že sa hráš na spravodlivého, keď poprvé si nevychovaný, porušuješ pravidlá fóra, mnohých urážaš a ponižuješ - nie si schopný podať názor, bez úrážky a invektív. Stal sa z teba neznesiteľný, protivný tvor a neskonale veľký primitív. Aj nabzlo je pri tebe inteligent. A ešte tie tvoje príspevky sú mnohé nelogické, nepravdivé a píšeš v nich často len vlastné výmysly, domienky a spájaš nespojiteľné. Prekrúcaš neustále. Prejavuješ sa ako fundametalistický nebezpečný agnostický dogmatik. Je to hnus.


207.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 21:51 avatar
Ruwolf hoď si toto: "3. 8. 2009, 13:44" do vyhľadávania tu na DF. Je to dôkaz, že som uviedla pravdu a čerpala som len z toho, čo si sám napísal. Trošku som sa pohrabala v dávnejších témach. Ja na rozdiel od teba diskutujem k veci, predkladám fakty a dôkazy.


208.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:09 avatar
Dnes je 9. 1. 2013.


210.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 22:15 avatar
A zajtra bude 10.1.2013. To však nie je podstatné. Ak niečo už tvrdím, spravidla to viem preukázať dôkazom. Podstatné je, že pamätám si na príspevky a nie som fundamentalistický dogmatický agnostik. Je samozrejmé, že situácia sa mohla, ale aj nemusela zmeniť.


212.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:20 avatar
Dôkaz si ešte nedala, daj linku alebo aspoň názov témy.


211.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:18 avatar
To vyhľadávanie mi vráti minimálne 100 výsledkov.
Google vráti len toto: ..je vzdychanie problem??hl=rychla+analyza+vasho+mena príspevok 40. No tam nič také nie je.


213.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 22:25 avatar
To, že si nenašiel neznamená, že to tam nie. Ale iste znamená, že si málo inteligetný a luhár. Príspevok s daným dátum, časom a na danej linke je len jeden jediný. ..je vzdychanie problem?#post40


214.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:34 avatar
Veď v príspevku 211. spomínam to isté - takže prečo klameš, že som to nenašiel?
A znova Ti vravím, že tam nič také nie je.


216.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 22:36 avatar
Aké také?


217.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:41 avatar
Také, ktoré spomínaš v príspevku 199.


218.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 22:43 avatar
Kto spomína? V akom príspevku 199? Nič také tam nie je a neexistuje. (keď píšeš ako posledný klamár a debil, budem aj ja)


219.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:46 avatar
Ty spomínaš. V Tvojom príspevku 199. v tejto téme.
Kde píšem ako posledný klamár a debil?


220.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 22:53 avatar
Vieš čo Ruwolf? Choď si zacvičiť alebo si choď radšej zasúložiť s nejakou ženou <s manželkou(vlastnou alebo cudzou), partnerkou(vlastnou alebo cudzou) > - zjavne ti nerobí dobré tá tvoja posadnutosť agnosticizmou a nenávisťou k vieriacim napr.ku Krištofovi, ku mne a iným, SZ v Biblií a ešte iné vecí, ktoré ťa samonasierajú.Správaš sa a píšeš ako nebezpečný a sfanatizovaný protiboženec.


221.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 23:13 avatar
Opakujem otázku: Kde píšem ako posledný klamár a debil?

Sú veriaci, ktorých mám rád - aj tu, napr. Piškótka, Gamejka, - aj preto, že nie sú fundamentalistky.

Samo-nasierať znamená nasierať sám seba.
To ja nerobím, mňa nasiera Vaša hlúposť, pokrytectvo, klamstvá, neschopnosť priznať si omyl.

Skeptik nemôže byť fanatik.  


222.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 23:24 avatar
Ich máš rád. Ale, pokiaľ som si tu nedovolila kritizovať agnosticizmus, tak mňa si bol ochotný kedykoľvek jemnúčko pomilovať, kebych (píšeš jak Hviezdoslav) bola tvojou manželkou alebo dievčičkou(píšeš ako z rozprávkovej knihy).

Dôkaz:
Prečo sa nechceš milovať? Myslíš, že nejestvujú jemní a citliví muži? Ja bych Ťa kedykoľvek ták jemnunko pomiloval , kebys' bola moja dievčička/manželka.)

Ty si fanatik. Takže buď skeptik môže byť fanatik. Alebo ty nie si skeptik.
Viac na: ..je vzdychanie problem?#ixzz2HWGgkxmn


223.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 23:30 avatar
Idem spať. Môžeš mi poželať dobrú noc. Inak si ozaj zlý a bezcharakterný človek, ak si schopný len kvôli odlišnému svetonázoru obrátiť sa k človeku chrbtom a urážať ho. Ľudia menia názory aj svetonázory. Ale len hajzel sa prestane kamarátiť a vážiť si človeka, ktorého si predtým vážil aj internetovo kedykoľvek bol pripravený posexovať ty virtuálny Don Chuan - len s prstami na klávesnici. Pózer a nedôveryhodný človek si. Hnus.


177.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:07 avatar
Nadja presne si to napísala.


176.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 20:06 avatar
Ruwolf tvoje tvrdenie sa nezakladá na pravde a je to lož. Ak existuje minimálne jeden veriaci a spĺňa tieto atribúty, vlastností tvoje tvrdenie je nepravdivé ja osobne poznám takých veriach viacerých.


179.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:11 avatar
Určite v svetonázore nemajú tieto vlastnosti.


14.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:10 avatar
Mne síce veriaci nevadia, ale prekáža mi násilne presviedčanie a strašenie peklom. My ich nepresviedčame a nenútime psychonátlakom ako veriaci nás. Okrem toho nie som ochotný platiť cirkev zo svojích daní, nech sa odčlenia, neveriacim štát neprerozdeľuje financie zo štátnej kasy. Náboženstvo je každého osobná vec, prečo by som to mal platiť?
Súhlasí Nadja


26.
označiť príspevok

nrbatas muž
   8. 1. 2013, 23:23 avatar
Ide aj o to, či to, čo cirkev robí pre spoločnosť, slúži len tým ľuďom, ktorí sa k cirkvi hlásia. Ja napríklad nemôžem zodpovedne vyhlásiť, že cirkev a jej činnosť je pre mňa zbytočná. Aj keby som si myslel, že ja ju nepotrebujem a na mňa nijako nepôsobí, ale pravdepodobne pôsobí na ľudí, medzi ktorými žijem. A ak by cirkvi a jej pôsobenia nebolo, žil by som pravdepodobne v inom sociokultúrnom prostredí a dýchal iný "vzduch". Nechcem riskovať, preto sa k Tebe, "vzduch", zatiaľ nepripojím.


34.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:31 avatar
Čo robia? Okrádajú veriacich, stavajú si veľké domy, kde prebývajú kňazi, jazdia na drahých autách.


45.
označiť príspevok

nrbatas muž
   8. 1. 2013, 23:40 avatar
Áno, mnohí tak robia. Napriek tomu si myslím, že ak by nebolo cirkvi, bol by náš každodenný život iný. A nie lepší...


50.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:45 avatar
Nebolo by križiacich výprav, upaľovanie bosoriek, upaľovanie vedcov, menej dogiem, menej okradnutých ovečiek a bolo by viac slobody, rozumu a peňazí do školstva, zdravotníctva, nemocníc. Všetkým kňazom, mníchom, mníškam by som dal motyku, rýľ alebo metlu, nech robia užitočnú prácu. Okrem toho vymyslený celibát, ani sa nečudujem, že im preskakuje a potom to máš samá pedofília, homosexualita tfúj.


58.
označiť príspevok

zarra muž
   8. 1. 2013, 23:53 avatar
ej kua same vyhody

preco len este nijaka ateisticka civilizacia nikdy nebola vybudovana
Súhlasí Lea Pragmatická


62.
označiť príspevok

ruwolf muž
   8. 1. 2013, 23:58 avatar
Ako vieš? Poznáš všetky civilizácie?
Súhlasí vzduch


64.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:59 avatar
To, že o takej nevieš alebo nebola oficiálne zmapovaná a zapísaná do dejín, nevylučuje, že taká bola - logika.


74.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:07 avatar
Zaujímavé, že všetky tie Tvoje "civilizácie" sa vždy občas veľmi rady vraždili medzi sebou aj vo vnútri "jedna radosť".
Súhlasí vzduch


76.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:09 avatar
Aj ten ich Boh vraždil a nariaďoval vraždiť. Máme na to dôkazy - piše sa to v SZ v Biblii. SZ je Starý Zákon. Okrem toho prečo aj malé nevinné deti umierajú na choroby? Prečo to dopustí?


98.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 00:44 avatar
Zaujimave je, ze ateisti len co kdesi skusili vladnut, vyvrazdili sa do par rokov

Vsak nech tie "ateisticke" ohrebla uz konecne vsetkym ukazu ako sa vybuduje uspesna civilizacia )


100.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 00:50 avatar
len nabozenstvo robi ludi ludmi. nabozenske civilizacie vydrzali tisicrocia

len ateisti nikdy v dejinach nic nevybudovali


102.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:56 avatar
Ľudí ľuďmi robí empatia, nie náboženstvo.

Druhá veta je tiež lož - náboženské hovädá vybudovali akurát tak zbytočnosti typu pyramídy alebo iné chrámové sprostosti - väčšinou len vďaka tomu, že mali otrokov či iných nevoľníkov, ktorí to stavali za nich...


109.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 01:27 avatar
ta tvoja empatia ludom vydrzi 5 minut

bez nabozenstva su z ludi zakratko zvery ) vsak to vsetci vieme
Súhlasí Lea Pragmatická


110.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 01:34 avatar
Nie, nie sú všetci beštie ako Ty, ktoré keď nad sebou nemajú pocit vlády nekonečne silného a vševediaceho policajta, tak sa začnú správať ako besná zver.


113.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 01:52 avatar
perfektne vystihnute
som ludi precenil, bez nabozenstva sa onedlho z ludi nestane zver, ale besna zver ) ak teda nie este nieco horsie )


114.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 01:53 avatar
Hovoríš tu stále len o sebe.  


117.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 02:18 avatar
ono, bude to o mne, ked sa tu bavime o celych dejinach ludstva, ale asi si sa o nich moc neucil, zrejme si daval pozor len na matematike a biologii
vsetky civilizacie boli nabozenske
bez nabozenstva ludia neostanu ludmi


120.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 02:48 avatar
Stále opakuješ tie Tvoje klamstvá, ktoré som Ti už vyvrátil.


125.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 03:19 avatar
opakovanie je matkou mudrosti, cheche

tak este raz

ateisti ked mohli vladnut, tak vzdy zvorali, co sa len dalo

len nabozenstvo robi z ludi ludi


126.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 03:23 avatar
Nie, vládli len boľševici a na to ateizmus netreba: Atheism.About.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nie, empatia je pozitívna vlasnosť, ktorá umožňuje ľuďom spolužitie.
Na ňu náboženstvo netreba.


128.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 03:38 avatar
nie, jakobini vo francuzsku, Stalin v Rusku, to su priklady ako vedia vladnut ateisti
nezmozu sa ani na par destaroci

ci ti ateisticki saskovia nevladli vlastne nikdy, len kuvikaju do inych co vladnu a v podstate su anarchisti, no este lepsie

a ta tvoja empatia bez nabozenstva vydrzi ludom 5 minut


129.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 03:47 avatar
To, že Ty si psychopat bez empatie, neznamená, že všetci ľudia sú sú psychopati ako Ty.


130.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 03:55 avatar
ja mam empatie, ze mi tece nosem, kamarade

a nejako si sa nevyjadril k tym ateistickym psychopatom ci niekedy vladli ci nie...


132.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 04:02 avatar
Nepoznám dopodrobna každého vládcu, ktorý kedy vládol, aby som Ti pohol povedať, či bol veriaci alebo ateista.


127.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 03:29 avatar
Kresťanstvo hlása a obhajuje najhoršiu formu totality:
http://www.youtube.com/watch?v=G-xr-8B24RY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


131.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 03:58 avatar
hitchens moze skucat do bezvedomia

krestanstvo za 2000 rokov sa nezmohlo na totalitu, a vlastne ziadna nabozenska civilizacia sa na taku totalitu nezmoze, aku vyrobia ateisti za 10 rokov )


133.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 04:05 avatar
Hitchens neskučal, Hitchens rovno povedal pravdu - a tá sa Ti očividne nepáči, keď to voláš skučaním.  
Počas 30 ročnej vojny sa tĺkli kresťania s kresťanmi a kvôli nej vymrela tretina Európy - na to sa nechytá ani 2. svetová vojna.


134.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 04:41 avatar
a kedy pojdes spat, do certa a satana a vsetkych tvojich nezmyselnych bohov...

tu trcis aby si mal posledne slovo, a to nie je ok... sa uvedom...


135.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 06:12 avatar
no konecne


137.
označiť príspevok

zajomato
   9. 1. 2013, 06:46 avatar
/131/zara a čo je to podľa teba, keď nositelia tej humánnej viery v kresťanského boha, všade kde prišli, Amerika, Afrika ap, bezohľade klčovali a presádzali "primitívov"do krvou premočenej osvietenej zeme viery v nadprirodzenú, neľudskú autoritu?


101.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:52 avatar
Slušná demokracia nemôže byť ateistická, lebo väčšina ľudí má, žiaľ, potrebu, veriť nejakej hlúposti podobnej náboženstvu.


103.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:57 avatar
Ty drž hubu radšej. Zradca. A z tvojích hnusných pier nemáš právo spomínať ateizmus. Si jedna hnusna pokrytecká veriaca opica. Hanbi sa, ešte nikto ma nikdy tak nesklamal ako ty - fakt som si myslel, že si pravdovravný a spoľahlivý kamarát. Luhár a pokrytec. Môžeš ísť robiť evanjelizáciu s Krištofom a toľko si na neho nadaval do vypatlancov. Nehnevaj sa, ale daj si ten hnusny ksicht veriaceho z avataru preč. Bridíš sa mi ako málokto.


104.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:59 avatar
Snažím sa byť skeptikom.
Ak neznášaš skepticizmus, problém je v Tebe, nie vo mne.


105.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   9. 1. 2013, 01:00 avatar
Hehe...vystup jak nasrata milenka :-)


106.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   9. 1. 2013, 01:07 avatar
alias vecsina ludi zial trpi psychickou poruchou :D


107.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 01:22 avatar
Iste, clovek je tvor nabozensky.

Presne preto vzdy ked skusali vladnut ateisti, stacilo par rokov, aby sa stali zvermi


108.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 01:25 avatar
Nie, človek nie je náboženský tvor, väčšina ľudí má takú potrebu, no sú aj ľudia, čo takú potrebu nemajú.
Súhlasí ElectricLight


111.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 01:41 avatar
Aj keby boli taki postihnuti, su rozosiati medzi naboznymi ludmi. Keby su na nejakom ostrove (keby su v nejakej civilizacii) len takto postihnuti, pozeru sa onedlho ako zvery
Len nabozenstvo umoznuje ludom normalne zit spolu Len nabozenstvo robi ludi ludmi. Je to vidiet vo vsetkych dejinach, vo vsetkych civilizaciach


112.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 01:48 avatar
Nie, psychologické zrkadlenie je hlúpy a chybný pokus o ospravedlnenie Tvojej zvrátenosti.


115.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 02:01 avatar
No ved hej, ked sa niekto nevie poucit z celych dejin, ze ludia bez nabozenstva neostanu ludmi
Uz len osidlit ludmi bez vyznania cely kontinent a pozriet sa za ako dlho sa z nich stane zver )


116.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 02:02 avatar
Náboženstvo ľudí pred nechráni vôbec pred ničím - dôkazom je história.


118.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 02:26 avatar
nabozenske civilizacie sa udrzali tisicrocia

ateisticka civilizacia nikdy nebola, lebo bez nabozenstva jednoducho nie su ludia


119.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 02:44 avatar
Ľudia prežívajú najmä preto, že majú rozum, čo je evolučná výhoda.
Náboženstvo je, žiaľ, proti rozumu.

Náboženská civilizácia nikdy nejestvovala - ľudia nekonajú každodenné činnosti preto, že to chce ich náboženstvo.


122.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 03:09 avatar
koho uz len zaujima rozum a evolucia, ked jeho zivot nema zmysel
proti rozumu su sprostosti, ze vsetko okolo nas vzniklo z nicoho a nahodou, cheche

len nabozenstvo robi ludi ludmi, vsetky civilizacie boli nabozenske ))


124.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 03:17 avatar
Zase opakujem, čo som tu už písal:

To, že Vesmír nemá zmysel, vôbec neznamená, že ľudia nevedia dať svojim životom vlastný zmysel.

Teória evolúcia netvrdí, že všetko vzniklo náhodou - len blbí ľudia, primitívi, to nechápu ani po viacnásobnom vysvetlení.


121.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 02:50 avatar
Náboženstvo vzniklo asi ako vedľajšia produkt ostražitosti, domýšľavosti a snov.
Je dosť možné, že preto je prirodzených ateistov menej v populácii, ako ľudí s potrebou náboženstva, lebo boli vyselektovaní.
Jednoducho tlupy náboženských vypatlancov povraždili "iných", ktorý sa nechceli zúčastňovať ich primitívnych náboženských obradov...


123.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 03:13 avatar
zaujimava teoria, cheche


18.
označiť príspevok

zarra muž
   8. 1. 2013, 23:15 avatar
Nadja davala si sem nedavno take 2min video youtube, nejaka omsa v afrike kde mladi spievali, nemas este link alebo nevies ako sa to volalo?
Súhlasí Nadja


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:19 avatar
nájdem, počkaj


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:23 avatar


30.
označiť príspevok

zarra muž
   8. 1. 2013, 23:27 avatar
presne, take pozitivne, som si chcel stiahnut a nevedel som najst

dik
Súhlasí Nadja


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:31 avatar
tiež sa mi veľmi páčia tie omše, normálne to prežívajú, aj v spoločnom pohybe je úžasná sila


38.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:33 avatar
Omše? V živote ti omše nepomôžu. A poskakovať ako opice to je viera? Chudák deti.


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:35 avatar
tak môže to byť aj spartakiáda, ked chceš lol
Súhlasí vzduch


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:25 avatar
vzduch: "Hrajú sa na lepších, lebo si myslia, že sú viac ako my."
ale to niektorí z nás tiež, vid nabzlo a pod.


31.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:28 avatar
Nabzlo má mnohých veciach pravdu. Vlastne sem kopíruje hodnotné a kritické články proti cirkvi, Vatikánu. A prečo nie? Správa sa cirkev v intenciách kresťanských hodnôt? A žije pápež v chudobe?


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:29 avatar
nekritizujem kritické články, ale jeho povýšenecké správanie.
Súhlasí Lea Pragmatická


36.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:32 avatar
A čuduješ sa? Keď už celé roky bojuje proti tmárstvu a dogme? Okrem toho niekoľko podivínskych veriacich mu ešte aj tu píli nervy.


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 1. 2013, 23:45 avatar
neospravedlňuje, lebo všetko má svoje následky.
Súhlasí Lea Pragmatická


84.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:32 avatar
Čo keď mu veriaci alebo kňazi zničili život? Môžeš ty vedieť? Ani sa mu nečudujem, že proti ním toľko brojí.


47.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   8. 1. 2013, 23:42 avatar
O com su tieto spory. Veriaci veri, ze boh je.....ateista veri, ze nie. Kazdy si zozne to co zasial, nech je taky ci onaky. Mali by ste energiu vynakladat inym smerom, ako vo vojne bez vitaza.


53.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:49 avatar
Hlavne, keď zaseje dogmu, tmárstvo to chcem vydieť tie výsledky. Biblia je klamstvo - napísali ju ľudia aj celé náboženstvo a veriaci sú len ovce, z ktorých žmýkajú peniaze. Čestný, poctivý život je viac ako šírenie bludov. Neveriaci ma neraz bližšie k Bohu ako veriaci.


59.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   8. 1. 2013, 23:53 avatar
Ano aj....takisto aj zakony ktorymi sa riadime, teda mali by sme, je len vlastne forma biblie.... Nech si kazdy veri comu chce. No a? Je v tom problem? Ludom chyba tolerancia a nie viera.......iba tolerancia.


63.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:58 avatar
Nech s vierou neobťažujú okolie. Nech sa financujú sami. A nech strašením nevykonávajú obrátenie človeka na ich vieru. My ich nestraším ničím a dáme im pokoj. Oni veriaci su netoleratní - všade je ich plno. Normálne mám strach, keď idem na wecko, či na mňa nevyskočí dogmatický veriaci.


78.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   9. 1. 2013, 00:14 avatar
Vyvadzas ako keby ti dosiel vzduch. Ziadne nabozenstvo nie je dobre, ale z druhej strany ani zle. Dava ludom ako take istoty (ich cenu si musia zvazit oni). A tebe dava istotu, ze spolocenstvo ludi, ktori su v nom....maju iste moralne zaklady. Lepsie ako anarchia...nie? To ze su plateni, ber ako odvod do zdravotnictva.... tiez potrebuju pomoct....a nabozenstvo ma na ludi velky psychologicky vplyv. Ber to teda ako terapiu pre nich.
Súhlasí Lea Pragmatická


83.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:30 avatar
Náboženstvo je pliaga a šíri len tmárstvo. Ľuďom sa hovoria výmysly, oberajú o peniaze a zastrašujú. Aká anarchia? Až budú ovčania občanmi a užívať rozum, tak nepotrebuješ kostoly a kňazov. Nepotrebuješ ani autority a vládu. Kedy to už pochopíte? Keď majú psychické choroby nech idú k psychiatrovi či na terapiu k psychológovi. Lol aspoň nebuď pánbičkár aj ty. Všetci ste tu nejakí prepracovaní a dochádza vám zdravá myseľ čo vám drbe alebo máte strach z pekla, ktoré si vymysleli kňazi?


94.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   9. 1. 2013, 00:38 avatar
Vlady nam nehovoria vymysly? V skole nas neucili bludy? Ked potrebujes psychologa, chod za nim. Niekto zase potrebuje knaza...tak nech za nim ide. Neboj, nie som clen ziadneho nabozenstva. Neuznazam ich v takej forme v akej sa prezentuju. Ked niekto zabije pre peniaze, je to zle....ked niekto z nabozenskeho presvedcenia....je to taktiez zle. Ci ty tam vidis rozdiel? Ak hej, tak zdravy rozum chyba tebe.


60.
označiť príspevok

zarra muž
   8. 1. 2013, 23:54 avatar
k akemu Bohu?
Súhlasí Lea Pragmatická


52.
označiť príspevok

ElectricLight muž
   8. 1. 2013, 23:46 avatar
jedna z mnohych - neboja sa fyzickej ( biologickej) smrti


55.
označiť príspevok

vzduch muž
   8. 1. 2013, 23:52 avatar
ElectricLight neraz sa počudovaním sledujem ako sa veriaci boja smrti a ateista s čistým srdcom umiera spokojný a s vedomím, že je koniec- tomu hovorím čestnosť a poctivosť.
Súhlasí ElectricLight


65.
označiť príspevok

zarra muž
   8. 1. 2013, 23:59 avatar
jo. vraj ateisti neumieraju ako ludia, ale dochnu ako kone


73.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:06 avatar
Závidiš? Môžeš aj ty.


85.
označiť príspevok

zarra muž
   9. 1. 2013, 00:32 avatar
ano, urcite ti zavidim

mna caka vecne stastie a teba o 60 rokov zahrabu ako psa )


56.
označiť príspevok

rastos muž
   8. 1. 2013, 23:52 avatar
Myslím že s tým pokrytectvom je to nedorozumenie. Racionalizácia je istým spôsobom blízka každému človeku.

Keď sa niekto rozhodne dodržiavať istý súbor pravidiel, napr. desatoro (alebo hoc morálny kódex komunistu), ktorý nepochádza z neho samého, časom prirodzene vyjdú na svetlo odchýlky (= pokrytectvo). Iná vec je, čo s tým človek urobí – či si to prizná alebo odmietne.

Takže je celkom možné, že aj tí „nepokrytci“ sú rovnakými pokrytcami, ako tí, ktorých kritizujú. Možno sa len nikdy neriadili súborom pravidiel mimo seba – až ten by vyniesol na svetlo ich pokrytectvo.


69.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 00:03 avatar
Ani tento pokus o "ospravedlnie" Ti nevyšiel.
Súhlasí vzduch


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 00:05 avatar
nik sa nemôže správať iba podľa svojich pravidiel... ani najmocnejší vládca.


81.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:26 avatar
Nadja jedine prírodným zákonom sa musí každý podriadiť.


82.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   9. 1. 2013, 00:28 avatar
To su ake? Nie tie, ktore pomenoval clovek?


88.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:33 avatar
Prírodné zákony a nie pánbičkarské. Keby si dával na hodine v škole pozor, vedel by si.


97.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   9. 1. 2013, 00:41 avatar
Isto si ty daval. Tak nas pouc. O obycajnej elektrine....ved dodnes to nevieme dostatocne vysvetlit.
Súhlasí Lea Pragmatická


96.
označiť príspevok

vzduch muž
   9. 1. 2013, 00:41 avatar
Ste klamári a pózeri, absolutne ste nespoľahliví, neautentickí vo svojej neviere - ste veriaci v Boha, chcete nesamostatnosť, pasivitu, že niekto za vás všetko vykoná, z problémov vytiahne a spasí vaše dušičky,o ktorých ste celé roky tú písavali, že nemáte resp., si myslíte, že skôr nemáte. Je to tu samý bordel - pánbičkárstvo. Tmári a dogmatici. Absolútna lož a pokrivené slová za celé mesiace vášho vypisovania. Veriace ovce, už len začnite bľačať bé bé.


99.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   9. 1. 2013, 00:45 avatar
To je take iste ako ty si pisaval o konspiracnych teoriach a vydaval ich za pravdu.
Súhlasí Lea Pragmatická


136.
označiť príspevok

zajomato
   9. 1. 2013, 06:26 avatar
dobré ráno priatelia, rozmýšľam prečo lea dokáže svoje témy formulovať tak, že sa jej darí zasievať medzi nás toľko nevraživosti, je taký dobrý psychológ, alebo ju vedie diablová ruka(mozog)? dokonca aj načasovanie je priam geniálne!


138.
označiť príspevok

Mojka1
   9. 1. 2013, 07:22 avatar
dobré ránko zajo, prečo Leuš?..skús rozmýšľať o rybičkách, ktoré sa na háčik chytia..a tým som povedala všetko... 
Súhlasí Nadja


140.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 07:25 avatar
ved má za úlohu tiež chytiť rybičku


139.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 07:23 avatar
zajko, šikovne hádžeš naše chyby na leu  
inak tvoje vyhlásaenie je podobného razenia ako leine  
Súhlasí Lea Pragmatická


142.
označiť príspevok

zajomato
   9. 1. 2013, 07:49 avatar
/140/nadja môžeš byť konkrétna


146.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 08:00 avatar
tak myslené, že tá nevraživosť je v nás, tú nerozosieva lea, ona ju len provokuje. ale aj tvoja veta bude provokovať jej nevraživosť, je to bludný kruh, veľmi ľahko a jasne to vidíme na druhom a ťažko u seba ))


166.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 09:26 avatar
...nadja, sto bodov, plne sa stotožňujem, lea provokuje toho, kto sa vyprovokovať dá a kto jej to vracia svojou vlastnou provokáciou, používa vlastne jej vlastné zbrane a je ...ako ona, ktorú kritizuje ; )
Súhlasí Lea Pragmatická


141.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 07:32 avatar
zajomato - pokúsim sa ti vysvetliť svoj názor presne k tomu o čom hovoríš , tiež som si takú otázku kladol pred časom , keď som stretol ľudí podobných Lee. Z môjho pohľadu a poznania mi ona pripadá značne ohraničená do jednoduchých schém a jej prívlastok pragmatická to zvýrazňuje . Jej pragmatizmus spočíva v tom , že všetko vidí čierno - biele. Prepáč , ale nemôžem súhlasiť s tebou , že je dobrý psychológ - len sa naučila urážať ľudí s iným názorom - veď ani nepozná skutočný obsah slova ateista - čo to vlastne obnáša. V diskúsiach s ňou som zistil , že mnohé pojmy , ktoré používa , jej nič nehovoria , jednoducho rozdáva kopance so zlomenou nohou.Prejavuje sa ako fanatik , čo v konečnom dôsledku škodí samotnej veci, ktorú chce obhajovať.


144.
označiť príspevok

zajomato
   9. 1. 2013, 07:56 avatar
havran chcel by som pochopiť jej pohnútky a možno by sa to dalo aj zovšeobecniť,
nemám v úmysle osobné útoky, ale každý názor reprezentuje vždy konkrétnu osobu, pokúšam sa v tom názorovom labyrinte nájsť nejakú niť, z ktorej by sa dalo utkať rozumné stanovisko


143.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 07:55 avatar
Mojka1 a Nadja má v niečom pravdu a to , že sa tu pohybuje naozaj druh ľudí , ktorým nejde o nič iné , len vyvolávať búrlivú reakciu na svoje vstupy. Toto sa Lee darí a iste je nadšená z tej kvantity reakcii na jej téme , no v skutočnosti sa vôbec nepozastavuje nad tým aká je podstata ostatných reakcii a nereflektuje ich obsah , na všetko používa rovnakú palicu.
Súhlasí zajomato


145.
označiť príspevok

zajomato
   9. 1. 2013, 07:59 avatar
havran dá sa s tým niečo urobiť?


149.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:04 avatar
zajomato - no to by sme si museli zobrať príklad od Ley a urážať ľudí s iným názorom. Ona si však myslí , že urážkou je len vulgarizmus - to je to hranaté myslenie. Uznáš sam , že haluze tu občas lietajú 
Súhlasí zajomato


147.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:01 avatar
.... a do tretice , Lea tu prezentuje poväčšinou tvrdenia a to značne dogmatickým spôsobom , čo z jej "pragmatizmu" robí ultranetolerantný prejav neschopnosti diskutovať.
Súhlasí Nadja


148.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 08:03 avatar
rovnako ako nabzlo, kde nám to ale nevadí, lebo sa bije za naše farby.


150.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:08 avatar
Nadja - presne , podstata jeho prejavu hoc je presná , častokrát jej škodí nekompromisnou tvrdosťou. Myslím , že ľudia sa vyhýbajú priímať čokoľvek , ak je to neotesané , aj keď tomu zdanlivo tlieskajú ako v reality show.
Súhlasí Nadja


151.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 08:14 avatar
tu napríklad to bol "vzduch", čo predviedol ateizmus ako dogmu, zaujímavé
Súhlasí Mojka1


153.
označiť príspevok

nabzlo muž
   9. 1. 2013, 08:18 avatar
ateisti majú dogmu??? prosím ťa akú....
Súhlasí zajomato, havran


156.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 08:22 avatar
nie tak, ale mňa tu prekvapilo, že aj ateizmus sa dá hlásať dogmaticky, veď vzduch napísal, že aj keby bol dôkaz, že boh existuje, tak svoje presvedčenie nezmení... a nemenným presvedčením sa vyznačuje dogmatik.


159.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:31 avatar
nabzlo - ty vieš sám dobre , že je to irelevantná otázka - ateisti uznávajú relatívnosť poznania , ktoré sa dá neustále prehlbovať, tak ako sme toho svedkom v rôznych vedných odborov. Ešte pred 200 rokmi , by boli upálili pápeža , ktorý by hovoril o Internete a dnes , keď už aj môj syn z Nepálu mi želal nový rok cez video sa konečne odhodlal aj pápež používať Internet. Silu pokroku nemôžu ignorovať a pochopili , že musia kráčať s dobou.


154.
označiť príspevok

zajomato
   9. 1. 2013, 08:20 avatar
nadja to som nepochopil, niečo mi ušlo?
Súhlasí Nadja


157.
označiť príspevok

Mojka1
   9. 1. 2013, 08:22 avatar
a opakom je zarra, ktorá ani zaspať neviem..kým nemá posledné slovo 


158.
označiť príspevok

Mojka1
   9. 1. 2013, 08:29 avatar
pardón, zarra je muž a nie žena..až teraz som si všimla 


160.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 08:32 avatar
asi ide koniec sveta, podľa sybily nastane vtedy, ked nerozoznáme muža od ženy  
ale ja neviem, prečo zarra nespal, možno je v robote, a ruwko nespal tiež  


162.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:35 avatar
... to ste celú noc " spolupracovali"? 


163.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 08:39 avatar
nerozumiem, ved ja vidím to čo aj ty - ruwolf muž ? dnes, 04:05 , tak asi pri tom nespal  


165.
označiť príspevok

Mojka1
   9. 1. 2013, 08:44 avatar
ty potvoro..ako vraví d0d0 z UK 
Fotón z nočnej zvykne..iba ak?..odpoveď si ľahko domyslíš 


161.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:33 avatar
Mojka1 - ... a čo? Nemal trenírky? 


152.
označiť príspevok

zajomato
   9. 1. 2013, 08:16 avatar
priatelia ďakujem, nechám si to uležať v hlave, zatiaľ do písania, ahojte
Súhlasí Nadja, havran


155.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:21 avatar
Vrátim sa k názvu témy: " Reálne výhody ateistu nad veriacimi" ... vlastne k tomu sme sa ešte nedostali , aj keď je to 150 príspevkov. Samotný názov chrakterizuje Leu a navádza ku kupčeniu. Pokúsim sa jej na to odpovedať: Reálna výhoda ateistu je v tom , že si uvedomuje fakt , že všetko musí obhájiť svojím konaním a životom a nič nemôže napraviť v pomyselnom "očistci" a drmolením otčenášov , platením odpustkov. Toto ho vedie k mravne čistému životu.


164.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2013, 08:42 avatar
Veľmi ma udivuje , že pod pojmom "ateista" cirkev medzi riadkami označuje človeka zavrhnutiahodného , nemorálneho , bez ľudského cítenia v spoločnosti. Pričom podľa cirkví je na svete cca 70 percent veriacich , teda dobro by malo byť v absolútnej prevahe. Myslíte , že je to naozaj tak , keď sa pozriete na svet?


167.
označiť príspevok

nabzlo muž
   9. 1. 2013, 09:47 avatar
najväčšou výhodou ateizmu je ,že si môžem veriť čo chcem a nie čo verí farár....


169.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 10:09 avatar
nie, nemôžeme veriť čomu chceme, ale tomu, čo do nás život zasial.
skús veriť v boha... nedokážeš to.
Súhlasí brumo


168.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 09:59 avatar
Najväčším omylom niektorých ateistov je, že veriaci sú iba hlúpe ovce, ktoré nemajú vlastný rozum a názor.
Najväčšou chybou niektorých ateistov je ich pýcha, preceňujú svoje ja a nevidia širokospektrálnosť ľudského života a fungovania sveta.
Súhlasí Nadja, Lea Pragmatická


215.
označiť príspevok

blueevil
   9. 1. 2013, 22:36 avatar
je to celkom nuda a dosť smutne ako dokažete uvažovať na svoj vek. zopar psychiatrov sa na tom dobre uči ))))))))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:23,  To je tvoja básnička? ..čo si ju kedysi zložil pre jednu? *12...
dnes, 06:22,  Je to niečo ako ideš do detajlu s fotografiou. Skoda, že to mnohi nevidia
dnes, 06:20,  -era- A možno, vari, dušu uchopiť v dlani? Keď sa hádže a trepoce, lebo dlane majú...
dnes, 06:19,  ano Edo to su tie fakty....ktorými disponuješ.....to je to čo robiš skvele a ideš do...
dnes, 05:28,  Stádo kráv, čo stoja vytočené na jednu svetovú stranu, až na jednu dve.
dnes, 05:27,  Musíš sa zmieriť s tým, že aj tebe raz niekto, komu na tebe záleží, nezdihne telefón,...
dnes, 04:03,  tam bude plač a šprípanie zubami ... a oheň ktorý nehasne ... je to miesto, ktoré bolo...
dnes, 03:10,  Ten, kto hľadá, nájde! - Matúš 7:7.
dnes, 03:06,  https://jehovajekralom.com/
dnes, 03:05,  jehovajekralom.com
dnes, 02:49,  37, ...... pýtaš sa tak, z čoho vidno že nerozumieš danej problematike. Pretože to nie je...
dnes, 01:49,  Christensen, ktorého zadržali v máji 2017 na spoločnom čítaní Písma miestnej komunity...
dnes, 01:34,  A ja som sa tam tak tešil*15
dnes, 01:26,  Shagara archeologia iba potvrdzuje evolúciu. Čiže Koloman Slimák z Bošace si kopova iba...
dnes, 01:19,  34, ..... wikipédia : http://www.komik.cz/dir_obrazky/e/ecce_homo_politicus.jpg A vieš o...
dnes, 01:15,  218, .... zober si pár storočí pred rokom 1000 n.l a pár storočí po tomto roku. Vtedy sa...
dnes, 01:14,  Ja som už neveril po tom čo vyhral prezidentske volby že vyhrá a volby do SNR a dal to proste...
dnes, 01:10,  33, ... poznám aj archeológiu a dôkazy ktoré vylučujú evolučnú teóriu na celej čiare....
dnes, 01:04,  Shagara temný stredovek je aký rok ?Vtedy bolo peklo?
dnes, 01:02,  https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clovek_neandert%C3%A1lsky
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(448 972 bytes in 0,742 seconds)