Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pyramídy ako v Egypte: čo sa ukrýva pri Bermudskom trojuholníku?

22
reakcií
1267
prečítaní
Tému 31. marca 2016, 21:27 založil Mierotvorca.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   31. 3. 2016, 21:27 avatar
Boli aj oveľa vyspelejšie, ako je ta dnešná, a predsa zanikli...

Málokto si asi ešte spomenie na to, že v roku 2001 svet obletela veľká senzácia. Kanadský vedec Paul Weinzweig a jeho manželka Paulina Zelitsky, ktorí pracovali pri kubánskom pobreží, objavili na dne mora staroveké mesto.
Vek mesta sa odhadoval na 50-tisíc rokov, čo však bolo z historického hľadiska podľa archeológov nemožné. Nezapadalo to totiž do zaužívanej histórie. Pred 50-tisíc rokmi predsa nikto nemohol postaviť mesto, keď žiadna vyspelá civilizácia v tom čase ešte nemala existovať. Opak je však pravdou. Viac tu: magazin.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=g9ivUMErK-I Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
#t=81
Súhlasí bystrik


8.
označiť príspevok

Cintát muž
   31. 3. 2016, 23:47 avatar
Mnohí si myslia, že poznajú históriu, pričom v tých časoch osobne nikdy neboli. Dohadujeme sa len. Archeológovia neprekopali ešte celý zemský povrch aby si boli istí, čo ľudia poznali kedysi.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 3. 2016, 21:36 avatar
Zvláštny vývoj ľudstva. Kedysi verili v náboženstvá, a ako tie postupne zanikajú, tak namiesto toho, aby začali rozumne myslieť, začnú veriť novým bludom. Predpokladám, že viera v takéto "súčasné" bludy (nezmysly, výmysly) ešte nemá ani pomenovanie. Alebo má?


3.
označiť príspevok

Justína
   31. 3. 2016, 21:53 avatar
Trója bola pred objavením ,tiež len "výmysel"- rozprávka ... čo Ti dáva istotu,že oficiálne historické "pravdy" sú naozaj pravdami ? Ak naša planéta existuje miliardy rokov ,prečo by sa tu za tú dobu nemohlo vystriedať x civilizácií, niektoré trebárs aj oveľa vyspelejšie,než naša súčasná ,ktoré vznikali a zanikali, či už vlastnou vinou,alebo vďaka prírodným katastrofám ?
Súhlasí Karola, Cintát, bystrik


6.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 3. 2016, 23:08 avatar
jj..existovalo tu viacero veľmi vyspelých civilzácií .., údajne ľudia týchto civilzácií boli vzhľadovo iní ako sme "my" ..on totiž vraj kedysi pra pra pra dávno existoval raj na zemi 

zaujímavé
tajomstva.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí bystrik


7.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 3. 2016, 23:11 avatar
ja si nemôžem pomôcť..ale myslím si, že táto naša civilizácia je z časti degenerovaná...
Súhlasí bystrik


11.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 4. 2016, 08:53 avatar
(3.) Keby pred nami existovali na Zemi porovnatelne vyspele civilizacie s tou sucasnou, nutne by sme museli po nich nachadzat zvysky a zaznamy o ich technologiach a stavbach, no nic nenachadzame. To je ale dost divne, kedze nachadzame zvysky po technologiach napr neandertalcoch a od nich nas delia milony rokov.


12.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 4. 2016, 10:15 avatar
asmodei,..objavilo sa dosť veľa ..archelogia samozrejme stále vo svojom bádaní pokračuje../ lepšie je viac sa zaujímať o pravekú historiu a dejiny,. dozvieš sa všeličo veľmi interesantné v tomto smere..


13.
označiť príspevok

dorota
   1. 4. 2016, 15:38 avatar
co take super vyspele sa objavilo?  


14.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 4. 2016, 17:06 avatar
(12.) No co take super vyspele sa uz naslo okrem strojceka z Antikythery? A aj ten strojcek je preukazatelne antickeho povodu a nei je na nom nic neobvykle.


16.
označiť príspevok

Cintát muž
   2. 4. 2016, 17:59 avatar
Veď aj ten mali dlho problém uznať za pravý. Archeológovia sú pri výskume veľmi predpojatí. O mnohých objavoch sa nedozvieme včas pre ich váhavosť a predpojatosť. Objav musí byť totiž najprv v súlade s ich názormi na svet. Až potom čosi uznajú. Nepristupujú teda k faktom objektívne.


19.
označiť príspevok

asmodei muž
   2. 4. 2016, 20:08 avatar
(16.) Relativne dlho... proste sa ludom, ktori odhalili iba kusok jednej casti ozubenia zdalo, ze je na tu dobu priliz pokrocily, preto celkom rozumne uvazovali ,ze je to daky "zabludenec" z novsich dob, a tak presli na studovanie inych artefaktov z tej lode. Rozumna miera skepsy k vede proste patri a tiez rozumna miera predpojatosti a zdrzanlivosti ,lebo priliz rychlo vyjst s kožou na trh sa vo vedeckej obci moze nevyplatit dokonca moze sa to stat aj koncom kariery.

Mimochodom ten strojcek je po dizajnerskej a funkcnej stranke v sulade s moznostami antiky, ale co sa tyka samotnej manufaktury jednotlivych ozubeni, je zufalo nedokonaly - da sa povedat, ze myslienka predbehla technologicke moznosti danej doby (podobne ako mnohe Archimedove a daVinciho vynalezy).


20.
označiť príspevok

Cintát muž
   2. 4. 2016, 20:43 avatar
Däniken ho už dlhú dobu uvádzal komplet vo svojich knihách i s popisom a rozumnými dôvodmi, prečo to nemohol byť zablúdenec z novších dôb. Informácie okolo toho bol uži známe, no archeológovia boli i napriek tomu odmietaví.


22.
označiť príspevok

asmodei muž
   3. 4. 2016, 16:40 avatar
(20.) Ale Danniken je opacny extrem, ked tvrdil, ze existencia toho strojceka je dokazom, interakcie grekov s mimozemstanmi, lebo podla neho v antickej dobe neboli ludia schopni vyrobit nieco take.


23.
označiť príspevok

Cintát muž
   6. 4. 2016, 06:42 avatar
To je jedno. Vedci mali tomu prístroju venovať pozornosť a nie zamiesť ho pod koberec. Vrhá to zlý tieň na praktiky výskumníkov. Koľko takýchto artefaktov ešte tajja? Nikto netuší. Vo vede je známe, že prednosť má uznávaný vedecký názor pred skutočnými faktami.


15.
označiť príspevok

Justína
   2. 4. 2016, 10:17 avatar
11. Niektorí ľuda /netvrdím,že zrovna Ty/ až slepo veria všetkému ,čo hlása "oficiálna dogma" a to do takej miery,že ak by dali do školských osnov obrázok kladiva ,s tým ,že je to lopata,tak to bude lopata a basta :p ... čo sa týka tých rokov, vraj uhlíková a iné metódy nie sú až tak spoľahlivé ,ako sa predpokladá a tak som trochu "prešmejdila" net a našla som jeden zaujímavý článok .... čo ak je všetko ešte úplne inak? .... www.memento.junweb.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Cintát


18.
označiť príspevok

asmodei muž
   2. 4. 2016, 19:59 avatar
(15.) Existuje mnozstvo datovacich technik, nie iba uhlikova metoda a tieto sa medzi sebou doplnaju, lebo kazda je na nieco ine vhodna.


21.
označiť príspevok

Cintát muž
   2. 4. 2016, 20:46 avatar
Existuje mnoho prípadov nesprávneho datovania rádiometrickými metódami. Nie sú tak spoľahlivé.


17.
označiť príspevok

Cintát muž
   2. 4. 2016, 18:18 avatar
Si si nejaký istý s tými náboženstvami.


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   31. 3. 2016, 22:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   31. 3. 2016, 22:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 4. 2016, 01:59 avatar
Hľa človek, ako my, skríkli anjeli,.keď zbadali Adama, ako teda mohol vyzerať predadamovský človek ?????
Iba pred osemtisíc rokmi sa prestalo ťažiť v uránovej bani niekde v Lybii, ale prečo prestala ťažba ??? Ak by sme pripustili aj uvažovanie čisto teoretické , alebo až rozprávkové,, ťažba uránu mohla prestať len ak to bolo zapríčinené miestnou, alebo svetovou katastrofou a zmiznutím potrieb uránu a teda aj samotného ľudstva.Spásonosné pre nás by bolo, ak by to boli mimozemšťani, čo ťažili ten urán. Ak nie, tak jediný kandidát je zase Nibirus. Povedať na sto %, že Nibirus neexistuje, to je to isté, ako keď povie neveriací, Boh neexistuje, nemáíte dôkaz.
Neviem, či je tu niekto, kto to má dobre z archeologiou medzi 5 až 11 tisíc rokmi, ale teraz somobjavil ešte v Genezise jdnu vetičku: v 8 - 3, a vody pritekajúc a odtekajúc mizli zo zeme a po 150 dňoch vody ubudlo. Teda ešteraz, pritekajúc a odtekajúc mizli zo zeme. Toto, ak je doslova napísané,mohla spôsobiť jedine gravitácia blízkych telies a to je Ninive ako vyšitá pre tento prípad.
Je len otázka, či to bolo pred tritísic šesťsto rokmi a teda 1600 rokov pred kristom, alebo či to bolo skorej teda pred 7500 rokmi a teda 5 55O rokov predm Kristom.
Keby som to strielal od pása, tak by som dal pred 1 600 rokmi sodoma Gomora a tá potopa krátko po stvorení ADAMA ? Je to vô§bec prvý príbeh Genezisu po vyhnaní z rája.
No a mesto v kori blízko Ameriky znamená, že došlo k tvárneniu zeme, teda k takej vulkanickej činnosti, že dnes vidíme štvrtohory nad druhohorami.
Nádherný príklad takéhoto tvárnenia zeme som uvidel ešte podstatne mladší a ako turista som prešiel poza Ďumbier smerom do mikulášskej doliny, (Demäňovská dolina ? asi , potom som bol aj v jaskyni.??).,Hneď pod Ďumbierom zo severnej strany je náderný kotol vyrobený asi meteoritom, a ktorý akoby vytvoril skúšobný vrt a na stenách tohoto vrtu možno vidieť tieto rozličné vrstvy. Ja som tam sedel a čumel asi dve hodiny, a napriek tomu už sa mi to črtá dosť nejasne, cca pred 30 rokmi.
Teda zem takéto tvárnenie robí v priemere asi raz, alebo dva razy za 30 či 50 tisíc rokov a je pár ľudí na zemi, ktorí to vedia už dnes, že nás to čaká znova, co by dup. A to, že po poslednom tvárneí, zostalo kúsok mesta pod hladinou mora, je dôkazom, že tieto reči nie sú len takými drístami. Je potom celkom možné, že ak tam bola čassť atlantídy, možno niektoré z mnohých reaktorov, ako zdroj energie, podľa polčasu rozpadu a upravy suroviny občas sa na chvíľu rozbehnú a to sú tie záhadné javy Brdmudského trojuholníka. A ešte ostrov Bermudy je ukotvený na morskom dne akoby na nohe, vyzerá to ako hríb. A zrejme aj baňa na urán v líbiy bola zdrojom uránu pre tieto energetiké strediská.
Takže podľa tejto bane na urán, by s dalo datovať pomerne presne zánik Atlantídy, ktorý bol tak hrozný, že na niektorých miestach došlo k tvárneniu zeme. a teda medzi zánikom atlantídy a Stvorením Adama mohlo prejsť maximálne dva, či triticíc rokov ?????

Takže vôbec by nezaškodilo zaoberať sa týmito veciami vedecky, ak už sa to nerobí, či neurobilo. Ale museli by to byť vedci , ktorí b boli prístupní aj takýmto možnostiam s tým, že by im to slúžilo, ale ako akísi motív, ktorý b si preskúmali podľa svojích metod. Napríklad nejaký jasnovidec povie polícii približne tam a tam a policajti si to so svojou technikou preveria, ale dovtedy by možno nevedeli kde začať a kde sa pohnúť.
Pre mňa osobne Genezis naznačuje, že Nibirus je a že za 10, či 15rokov ho tu máme znova.


10.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 4. 2016, 02:01 avatar
V druhom odstavci som použil omylom slovo ninive , miesto nibirus.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
dnes, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
dnes, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
dnes, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
dnes, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
dnes, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
dnes, 22:11,  Čaw nulasvietení.
dnes, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
dnes, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
dnes, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
dnes, 21:57,  Aká evidencia ?
dnes, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
dnes, 21:50,  To už je 2000 rokov.
dnes, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
dnes, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
dnes, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
dnes, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
dnes, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
dnes, 20:19,  Tvoji bohovia chcú, aby ťa zožrali červíky ? :)
dnes, 20:15,  Môžete :) K vlastnej škode :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 430 bytes in 0,178 seconds)