Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Pseudovedecká úvaha o duši

53
reakcií
1914
prečítaní
Tému 11. októbra 2015, 22:44 založil fitipaldi.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 08. 2011
41
14. 03. 2009
10
16. 10. 2016
13
09. 10. 2010
72
 
 


1.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   11. 10. 2015, 22:44 avatar
dusa je mozog... pusti sa elektrosok mozog zabudne 3 dni... mozog ma casti citove komunikacne atd... je ovplyvnitelny tabletkami...
teda dusa je elektrochemicky proces. aj mucha ma mozog. napriklad vam sedi na monitore lebo je teplo, aj vy sedite doma lebo mate teplo.
takze je to univerzalny elektrochemicky proces. mozog aky mame je dokonca totalne ako biedny ako system napr. prečo ? strach čo ma služit na utek posobi ako kazič, napr. chodenie po visutom lane. na to treba špecialny trening, teda mozog je sajrajt lebo v tiesnovej situacii vam sam uškodi
z pohladu zložitosti mozgu, ked chcete žit večne, dajte si svoju hlavu do mrazaku a predpladte si elektriku na 1000 rokov lebo miliardu neuronov * miliardu prepojeni * napatia a prudy * chemikalie nevzkriesi ani ježiš mýtus.
ale nejde mi do hlavy ako tvori mozog unirealitu teda schopnosť mať jedinečnu dušu. schizofrenicke halušky(mimozmyslove zvuky,hlasy) su možno cestou k odpovedi. dokonca si myslim že niektore pohyby robi chrbtica, teda čo sa skryva za podvedomim, možu byt dalšie neurony, teda chrbticova duša.
vedci a pseudovedci mozte pisat nazory


21.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2015, 10:45 avatar
fitipaldi, duša je mozog... správne. Je mozgom tak, ako je napísaná myšlienka papierom, atramentom... spev hlasivkou, gitarové sólo sú vibrujúce struny, symfonická skladba orchestrom... 


22.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 10. 2015, 11:09 avatar
Duša je nejestvujúci produkt, výmysel, náboženstiev. Možno sa mýlim. ak dokážeš zrozumiteľne opísať čo pod pojmom duša myslíš.


23.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2015, 11:25 avatar
sta2rky, pod pojmom „duša“ rozumiem súbor určitých „duševných“ vlastností človeka (v protiklade s telesnými, ako je zdravie, sila... – telesné schopnosti) ako je predovšetkým schopnosť empatie, morálnosť, ľudskosť... úprimnosť, bezfalošnosť...  


26.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 10. 2015, 15:15 avatar
24. Tull - Tie vlastnosti, sú vlastnosti nášho bytia, nášho mozgu. Dušu potrebujú náboženstvá.


29.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 10. 2015, 16:03 avatar
sta2rky, veď v poriadku, nech sú to vlastnosti nášho bytia... ale prečo ich, "sumu", súhrn určitých kladných vlastností, nenazvať dušou? ...ak o niekom poviem: "má čistú dušu", alebo "tá hudba, báseň, obraz, film... má dušu"... alebo to a to je bez duše... nemusí ísť len o pojem v náboženskom zmysle... tuším Sokrates povedal: "duša je schopnosť človeka byť dobrým"...


32.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 10. 2015, 16:46 avatar
32. Aj takto sa dá na to pozerať, ale v náboženstvách je to o niečom inom.


54.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 10. 2015, 18:32 avatar
sta2rky, vidím, že si prihlásený, tak budem reagovať... podľa môjho poznania "duša" je "prvotne" skôr filozofický pojem, ako náboženský (aj keď sa filozofia "prelínala" s náboženstvom...)... je odvodený od pojmu "dych", dýchanie"... bola zjednodušene povedané, vyjadrením života, princípom, "základom"... života - čo nie je živé nedýcha...


43.
označiť príspevok

Mirante muž
   13. 10. 2015, 00:09 avatar
Na jednej strane, bezvýhradne súhlasím s názorom, že naše duševné procesy sú nevyhnutne zviazané s hmotnými nervovými bunkami, kde sa myslenie odohráva. Stačí pár minút, aby sa do mozgu nedostávala okysličená krv a naše vedomie zaniká. Hoci všetky štruktúry mozgu sú neporušené, stačí tak máličko a už nevieme o sebe.

Na druhej strane som ďaleko od toho, aby som tvrdil, že po zániku človeka neostane po ňom vôbec nič, žiadna pamäťová stopa toho čo prežil v živote. Ešte zatiaľ veľmi málo vieme o hmote, ktorá je nositeľom najrôznejších vlastností, aj takých o ktorých nemáme ani len potuchy. Len predpokladám na základe rôznych náznakov, že môže ostať po zániku človeka niečo, čo by sa mohlo nazvať dušou.

Mikrochirurg pozoruje v mozgu miliardy nervových buniek a ešte viac nervových vlákien, ktoré tieto bunky navzájom spojujú. Ani najmodernejšími prístrojmi, rôznymi mikroskopmi tam ale neuvidí „dušu“, len tú jednotvárnu šedú a bielu hmotu. Ale napriek tomu je zrejmé, že to nie je pravda a nevidí tam to podstatné, čo môžeme potvrdiť na základe železnej logiky:

Nie naše oči, uši, a ostatné zmyslové orgány vidia rôzne farby, počujú hudbu, zvuky, výbuchy, pociťujú radosť aj silnú bolesť, vône a chute. To všetko sa odohráva na základe elektrochemických impulzov zo zmyslových orgánov práve v tejto šedobielej hmote mozgu. Čo sa tam deje, čo je to vlastne farba, hudba, zvuk a myšlienky, nie sme schopní ani len teoreticky zatiaľ pochopiť, preto všetky jednoznačné tvrdenia o existencii či neexistencii duše majú aspoň u mňa nulovú hodnotu. V jednom som si ale istý, že ak duša existuje, tak musí byť spojená s „hmotou“ a možno je to hmota či energia zatiaľ neznámych vlastností a štruktúry.

Vedci hlavne v minulom storočí boli veľkí optimisti. Mali dojem niektorí z nich, že veda už objavila takmer všetko a že všetko na tomto svete sa dá vedecky vysvetliť. Ja si myslím, že zásadné prevratné objavy vo vede ešte nenastali. Veľký pokrok v myslení nastane až vtedy, keď si dostatočne výrazne uvedomíme, že naše zmysly nám púšťajú do našej mysli veľmi málo informácií vonkajšom svete, ktorý je v skutočnosti omnoho zložitejší a úplne iný. Možno to porovnať s naším počítačom. Tak ako do našej mysli, tak aj do počítača idú z vonka len elektrické impulzy z klávesnice, mikrofónu či z kamery. Ale vieme, že počítač nikdy nepochopí, čo je to napríklad nenávisť, láska, radosť z hudby a iné zložité pocity. Tak isto sme aj my obmedzení tým našim telesným „hardvérom“, že nám neumožní naplno pochopiť svet okolo nás.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2015, 00:25 avatar
46...Mirante,......prečo si myslíš ,že smrť tela musí niečo prežívať a že človek ako taký celkom nezaniká?
Faktom je to,že tomu tak je,a že celá naša nádej spočíva v nádeji na vzkriesenie. Za predpokladu ,že sme zapísaní v pomyselnej "knihe života" ,ako o tom píše Biblia. Teda, Boh si uchová,uchováva vo svojej mysli iba ľudí ktorých on považuje za hodných vzkriesenia a ktorí konali jeho vôľu.
V Písme sú aj práve preto narážky a varovania,že ak zomierame bez nádeje.....tak navždy sa rozplynieme na "prach zeme"/prvky/ a nikdy viac už nebudeme existovať!
„Živí aspoň vedia, že zomrú, kým mŕtvi už o ničom nevedia.“ (Kazateľ 9:5, )
A Mirante,...vedci o svete,vesmíre,človeku,...atd ...vedia veľmi málo. A mnohí to aj úprimne priznávajú. Ak ľudia nepochopili,že zem nemôžu premeniť na smetisko a zo zeme spraviť bojisko,....tak potom nepochopili ani len elementárne základy fungovania sveta,


46.
označiť príspevok

Mirante muž
   13. 10. 2015, 00:51 avatar
Niekedy o tom napíšem viac, prečo si myslím, že po zániku človeka ostáva niečo, nejaká duša alebo prinajmenšom pamäťová stopa o jeho predošlom živote. Z najrôznejších pomerne dôveryhodných zdrojov, hlavne z kníh psychiatra Franka P. Jonesa som sa dozvedel zaujímavé prípady. Tento psychiater popísal prípady pacientov svojich kolegov, ktorí niečo také naznačujú.

Na rozdiel od náboženských predstáv si však myslím, že takáto pamäťová stopa musí byť zaznamenaná v nejakej štruktúre hmotnej povahy, aj keď nedostupnej nášmu dnešnému vedeckému poznaniu. A toto zaniknuté "vedomie" sa potom môže za určitých podmienok znovu prebudiť, ale v súlade so zákonmi prírody, musí mať k tomu k dispozícii niečo, čo my poznáme pod pojmom "energia". Záhadným spôsobom a z neznámych dôvodov sa niekedy, veľmi zriedka ale predsa, takéto zaniknuté vedomie prejaví v inom človeku.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2015, 01:12 avatar
49....Mirante,...prešiel som si svoje touto "cestou",ako to vyplýva z tvojich slov. Tiež som tomu spočiatku veril. Ale ezoterika,New age nie je to pravé orechové!
Aj mnohí ateisti sa utešujú niečim podobným,ako je nejaké "kozmické vedomie",univerzum a tak sa len vzdaľujú pravde.
Zo slov Ježiša/z Písma/ nič také nevyplýva! Samozrejme,ak nie som kresťan,môžem veriť hocičomu,ale otázka stojí:"Ako sa to to všetko skončí?" Je to vabank so svojim životom a istá prehra! Sorry.
Tá "pamäťová stopa" existuje,ale iba v mysli Boha,to je ona,pomyselná kniha života. Boh si zapamätá genetický profil každého jednotlivca,ktorého chce vzkriesiť. A pri Vzkriesení/znovustvorení/ to bude opäť identický jedinec so svojim duševným potenciálom,skladbou,...akú mal pred smrťou.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 10. 2015, 22:50 avatar
Čo myslíš, prečo je to tak, že niektoré duše si vedia o sebe myslieť, že neexistujú. Myslím na ľudí, ktorí neveria, že duše existujú. Uvedomujú si len vedomie, myseľ, rozum a rôzne city, pocity, emócie, a chápu ich ako procesy odohrávajúce sa v mozgu, na rôznych nervových synapsách. To akože duša sa dokáže sama oklamať, že neexistuje? Čo tým duša sleduje?
Súhlasí sta2rky


3.
označiť príspevok

fitipaldi muž
   11. 10. 2015, 22:55 avatar
ked si pozrieme vesmir... galaxie... cierne diery... magneticke polia... co ked je cely vesmir jedna velka duša?


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 10. 2015, 22:57 avatar
Potom taká duša nemá zmysel, lebo ľudia sa vyjadrujú takto: Zomrel, a jeho duša ide do neba. aK BY BOLA DUšA CELý VESMíR, TAK AKOžE celý vesmír ide do neba. Je to hlúposť myslieť si, že duša je celý vesmír.
Súhlasí sta2rky


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 10. 2015, 22:59 avatar
Ja si myslím, že ak má človek dušu, tak taká duša cíti prinajmenšom, ale galaxie nič necítia, oni ani nerozmýšľajú, takže ja by som galaxie k dušiam vôbec nevedel prirovnať.


7.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 10. 2015, 23:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 10. 2015, 23:48 avatar
Duša je definovaná ako nehmotný jav, niečo, čo je oddelené od tela (hmoty). Ja v takú dušu neverím. Keď toto slovo použijem, tak len ako archaizmus, obrazný, poetický výraz. Napríklad duša ako komplex vedomia, citov, a podobne.
Súhlasí sta2rky


11.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 10. 2015, 23:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 10. 2015, 23:58 avatar
Psyché a duša je to isté. Len psyché je po grécky.


13.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 10. 2015, 23:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 10. 2015, 00:04 avatar
Viem, že pochádza z gréčtiny. cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 10. 2015, 00:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 10. 2015, 00:12 avatar
Dobre, ale gréčtina bola časovo skôr. Predsa z Grécka odišla časť ľudí na Apeninský polostrov, a neskôr založili Rím.Veď aj rímske božstvá nadviazali na pôvodne grécke. sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 10. 2015, 01:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 10. 2015, 23:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

YouLove
   11. 10. 2015, 23:49 avatar
Skôr hovorovo že má ducha. Táto atmosferická bublina vytvára ducha života, stojí na nejakých formách vývoja, Kozmické vedomie vytvára molekuly jeho ducha. Asi tak.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 10. 2015, 23:52 avatar
Podľa mňa nie je kozmické vedomie.


15.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 10. 2015, 00:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 10. 2015, 00:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 10. 2015, 09:16 avatar
Pojem duša je rovnaký výmysel náboženstiev ako boh, nebo, peklo, hriech, spasenie atď.. Normálny človek to nepotrebuje, potrebujú to nábožensky veriaci ľudia.


24.
označiť príspevok

mirdo muž
   12. 10. 2015, 14:08 avatar
Makrokozmos.
Skús si predstaviť vesmír zvonka ako nekonečný priestor, ktorý obsahuje všetko, čo existuje. Nedokážeš to? Je to preto, lebo ten obsah nemá formu. Dáš mu formu, keď sa naň pozrieš zvnútra, zo svojho uhla pohľadu, tou formou je čas, tvoj čas. Problém je v tom, že tvoj čas neobsahuje nič z toho, čo existuje. Vesmír je zároveň priestorom aj časom.

Mikrokozmos.
Predstav si elementárnu časticu, elektrón. Keď určíš jeho polohu v priestore, neurčíš jeho energiu a naopak keď určíš jeho energiu, neurčíš jeho polohu. Je to preto, lebo častica je zároveň energiou a zároveň hmotou. Energia je jemná forma hmoty a hmota je hrubá forma energie.

Človek.
Človek sa nachádza medzi mikrokozmom a makrokozmom. Človek má dva mysle, racionálnu a emocionálnu, a dva city, jemnohmotný a hrubohmotný. Duša je jemnohmotný cit, je to spúšťač emocionálnych myšlienok, ktoré sú pocitmi. Emocionálna myseľ komunikuje s racionálnou, ktorá analyzuje pocity a dáva podnety hrubohmotnému citu, ktorým je telo. Duša komunikuje s telom, cez myseľ. Duša nepotrebuje zdôvodňovať svoje rozhodnutia, ale racionálna myseľ áno. Duša potrebuje presvedčiť rozum, že jej rozhodnutie je uskutočniteľné. Viera duše sa potrebuje stotožniť s vierou rozumu. Na to je potrebný duch, ktorým je uvedomenie si svojej pravej podstaty. Ak je tvoja viera taká silná, že presvedčíš rozum, tak tvoríš vlastnú realitu. Ježiš nie je mýtus.
Súhlasí gabriel pb


25.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 10. 2015, 15:12 avatar
mirdo - to čo tu prezentuješ, mi pripadá ako farárova kázeň, keď chce ohúriť veriacich ako je veda spojená s náboženskou vierou a začne vymýšľať nielen dušu, jemnocit, hrubocit, dušu ako entitu, ktorá rozhoduje atď. atď . a veriaci je ohúrený tým, aký je ten pán farár múdry. Nie si ty farár?


27.
označiť príspevok

mirdo muž
   12. 10. 2015, 15:43 avatar
Nie som farár. S tým, čo som napísal, mám osobnú skúsenosť.


28.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 10. 2015, 15:49 avatar
30. tú hrubozrnosť, jemnozrnosť, racionálnua a emociálnu myseľ, komunikáciu duše s telom atď. to si ako na sebe vyskúšal? Nezavádzaš?


30.
označiť príspevok

mirdo muž
   12. 10. 2015, 16:34 avatar
Zabudol si ešte spomenúť cereálnu celozrnnosť. Nezavádzam, už som tu o tom kedysi dávno písal, ako malý chlapec som hádzal guľôčku do rulety a predstavoval som si číslo 18. Zo sto pokusov padla osemnástka 90 krát. Neskôr som sa dozvedel, že 90% úspešnosť pokusu je považovaná za vedecký dôkaz. Tento pokus som úspešne zopakoval ešte v ďalších niekoľkých dňoch. Môjmu rozumu to stačilo ako dôkaz, že to funguje.


31.
označiť príspevok

huranato muž
   12. 10. 2015, 16:37 avatar
Hm, vedel by si to zopakovať?


33.
označiť príspevok

mirdo muž
   12. 10. 2015, 17:07 avatar
Určite, keby som mal silnú vieru, tak áno.


35.
označiť príspevok

huranato muž
   12. 10. 2015, 17:56 avatar
Ja som sa svojho času pokúšal zastaviť sekundovku na ručičkových hodinkách... :(


39.
označiť príspevok

mirdo muž
   12. 10. 2015, 19:08 avatar
Predstav si, že tá ručička už stojí, v prítomnom čase, podpor svoju predstavu slovami, lebo slovo tvorí, potom prestaň veriť očiam a začni veriť duši. Takto som to spravil s ruletou.


40.
označiť príspevok

huranato muž
   12. 10. 2015, 19:15 avatar
Mirďo, po mnohých neúspešných pokusoch zastaviť sekundovú ručičku som sa rozhodol venovať radšej chémii, matematike, programovaniu.


41.
označiť príspevok

mirdo muž
   12. 10. 2015, 19:17 avatar
A vynáša to?


42.
označiť príspevok

huranato muž
   12. 10. 2015, 19:20 avatar
Nie.


34.
označiť príspevok

mirdo muž
   12. 10. 2015, 17:21 avatar
Nič však človeka nepresvedčí tak, ako vlastná skúsenosť. Túto diskusiu neberiem ako pokus niekoho presviedčať o svojej pravde, nemám z toho žiadny osobný zisk. Hádžem do ringu svoju osobnú skúsenosť, ktorá možno niekoho inšpiruje, keď zažije niečo podobné a zároveň sa sám nechávam inšpirovať príspevkami od iných diskutérov. Možno to v niekom vzbudí zvedavosť a zvedavosť je vzrušenie, čiže hlad po informáciách. V obchode ide zvedavosť na dračku, vzrušenie sa najviac predáva, je to pekná škatuľka, v ktorej nie je nič, len zvedavosť na ďalšiu.


36.
označiť príspevok

huranato muž
   12. 10. 2015, 17:57 avatar
Ono je to skôr hlad po ovládaní hmoty, ktorý mám aj ja... celkom rád by som aspoň uveril tomu, že niekto dokáže telekinézu.


37.
označiť príspevok

huranato muž
   12. 10. 2015, 18:00 avatar
V realite si nedokážem vytvoriť ani bubáky či ovládnuť počítač... :-///.


38.
označiť príspevok

huranato muž
   12. 10. 2015, 18:03 avatar
S realitou sa hýbe dosť ťažko. Ani len takú jednoduchú vec ako presvedčiť ostatných o svojich názoroch nedokážem...


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2015, 00:30 avatar
Ak niekto verí v nesmrteľnosť duše,....vie potom vysvetliť načo bude vzkriesenie,ked sme v skutočnosti nesmrteľní?
Pýtam sa preto,že som na to nikdy nedostal odpovede,a rozumne sa na to ani nedá odpovedať! A je faktom ,že náuka o nesmrteľnosti duše odporuje biblickému vzkrieseniu,biblickej náuke.


53.
označiť príspevok

fajer
   14. 10. 2015, 08:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 10. 2015, 14:17 avatar
mirdo , k "27" kto navaril ten guláš, ktorým nám tu predkladáš? ...je z Tvojej kuchyne, alebo z cudzieho zdroja? ...kde si nabral napríklad:
"...elementárnu časticu, elektrón. Keď určíš jeho polohu v priestore, neurčíš jeho energiu a naopak keď určíš jeho energiu, neurčíš jeho polohu. Je to preto, lebo častica je zároveň energiou a zároveň hmotou. Energia je jemná forma hmoty a hmota je hrubá forma energie" ?  


50.
označiť príspevok

mirdo muž
   13. 10. 2015, 14:38 avatar
Navaril som ho sám, ale prísady mám z iných zdrojov. Dobrú chuť prajem.


51.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 10. 2015, 18:51 avatar
mirdo, ďakujem, ale guláš s umelými prísadami mi akosi nechutí... kde si nabral prísadu:
"Keď určíš jeho polohu v priestore, neurčíš jeho energiu a naopak keď určíš jeho energiu, neurčíš jeho polohu"?
Pretože originálna prísada nie je o energii. Zamenil si rýchlosť za energiu. V tejto prísade ide o to, že častica sa prejavuje "korpuskulárne" ("telesovo" ako i vlnovo... o vzťahu hmota - energia je prísada "atómovej bomby" - E = m.c.c... a o tom, že i energia je "korpuskulárna" (teda nie jemnohmotná... ) je prísada kvantovania poľa, v ktorej ide o to, že energia je vyjadrená, zjednodušene povedané, pôsobením bozónov medzi časticami, ich výmenou, interakciou...


52.
označiť príspevok

mirdo muž
   14. 10. 2015, 08:10 avatar
Ďakujem za opravu, stačilo to trocha osoliť.


49.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 10. 2015, 14:21 avatar
Kaonashi, k "26" mohol by si:
"veda netvrdí, že nie sme prepojení, sme, hoci nie príliš tajomne to len mozgy si myslia, že sú oddelené"
rozviesť...
P.S. som rád, že si opäť medzi nami ...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:11,  no ty moc inteligentna nebudeš, ked sa naťahuješ so zdochliakom....*58*58*58
dnes, 21:00,  39. zdochliak , my sme tu inteligentni ludia . nie primitivi ako ty .
dnes, 20:53,  Lukašenko: Moskva a Minsk nebudou tolerovat ponížení ze strany Západu. Presne to je dovod,...
dnes, 20:42,  Ja ti viem mila handrkulko, ty musiš byť ta čo ma chlapa pod papučou. Ale uvedom si mila...
dnes, 20:39,  37. vyhrazas sa mi fyzickym nasilim ?
dnes, 20:34,  handrkulko...čapur sa dalej....lopata je stále v pozore...,.*58*58*58
dnes, 20:16,  34. ty si hadavy smrad . *21 aj teraz si hladas s kym sa mozes handrkovat . zacni liezt po stene,...
dnes, 20:05,  Ja ta inak rád čitam mila hašterivá dámo....V politike sa skoro zhodneme...v krestanstve...
dnes, 19:53,  nešprtaj sa, ked som tvrdši na bolševikov....fotonovi to nevadi a ty si to jednoducho...
dnes, 19:50,  31. no ak si psychopat tak hej *38
dnes, 19:49,  30. na teba doma pouzivali lopatu ked stale vytahujes fyzicke nasilie?
dnes, 19:44,  ja ťa naserem kedy scem, mila hasterivá dámo....*14*14*14
dnes, 19:37,  Mila hašteriva damo, fšeto je v naprostom poriadku.....už len treba doladiť tvoje pokrivene...
dnes, 19:33,  28. zacinam si mysliet ze je to unho diagnoza *19 alebo sa potrebuje vygrcat a vyventilovat a...
dnes, 19:27,  Ondriško prestaň ZABRDAT (teraz sa tu hašteríš hlavne ty), a čo sa ti páčia aj rovné...
dnes, 19:25,  Ehm... no, to hej, a ateisti, budhisti, moslimovia a zarahustristi a tď... tiež... *39
dnes, 19:23,  26. ak s tebou nespravi poriadok , nebudem tu diskutovat . *19
dnes, 19:22,  21. no TvojOponent tu nieco splietal ze krestania musia byt dobri *21
dnes, 19:19,  potrebuješ s lopatou po zadku....hašterivá dámo*01*01*01
dnes, 19:16,  Hm, Kristus a pomsta, podivné...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 856 bytes in 0,263 seconds)