Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prúdy živej vody z Ježiša Krista.

192
reakcií
2662
prečítaní
Tému 27. decembra 2013, 11:07 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 12. 2013, 11:07 avatar
Ja osobne som na 100% uveril, až som pocítil , ako rozoznať , prijať a v živote využiť duševnú energiu, ktorá sa v evanjeliu nazýva aj ako prúdy živej vody. Ale ako vysvetliť neveriacim že niečo také vôbec existuje. Už dlhšiu dobu hľadám nejaké predsa len intenzívnejšie zdroje tohto nebeského bohatstva a naposledy som si spomenul na jedného ateistu , ktorý nádherne opisoval akúsi energiu, ktorú cítil na mieste božieho hrobu v Izraeli. Bol tam na akejsi konferencii a vlastne vo voľnom čase sa tam išiel pozrieť zo zvedavosti. Samozrejme, že nemôže ísť priamo každý do Izraela, ale predsa mi prišla pomoc, ja tomu hovorím, že zhora. Pozeral som posledné zjavenie Márie v Dechticiach pri Trnave. Tak isto sú tam 4 vizionári, ktorí s ňou komunikujú každú prvú nedeľu po prvom piatok v nedeľu o 14,00. Zo začiatku normálka, ale keď prišlo k zjaveniu a vlastne vizionári ju uvideli, vtedy napriek tomu, že som pozeral iba záznam o tom, neskoro potom, zacítil som takú obrovskú silu, že sa mi zaslzili oči takmer do plaču a nevedel a nechcel som to ani nejako ovládať. Bola to nádhera.
Takže teraz doporučujem tým, čo neustále tvrdia, že nič necítia, že by aj tu skúsili, či neobjavia v sebe čidlá tejto duchovnej energie, lebo toto je u mňa aspoň základ, cítiť ten kontakt a tí, čo zatiaľ necítia a chceli by naozaj pohľadať, nech skúsia nagooglovať posledný odkaz zo zjavení v Dechticiach z 3.novembra 2013, ak som sa v dátume nepomýlil.
Keď som si to pustil ešte raz, pozoroval som tváre vizionárov, ako bolo jasné, kedy ju uvideli, ako sa im zmenila tvár. Aj chlap si často ani neuvedomí, ako sa mu zmením tvár, ak si zabudne žiadostivý pohľad zapichnutý v ženskom zadku. Možno som nezvolil ten najlepší príklad na porovnanie, ale práve tieto pohľady mužov nie len že robia módu a ženy sa podľa toho obliekajú, ale možno ani nie sú tak neovládateľne ako tváre vizionárov pri komunikácii so zjavením. To, nech sa na mňa nikto nehnevá, to nemôže byť pretvárka.
Je to proste sila, priamo z neba. Modlitbami ako by som vymŕval klásky obilia a tu sa to na mňa vysype ako žito z kombajna. Takže netreba ísť ani do Izreala preto, čo máme tu na Slovensku. A URčITE TO BUDE LEN OTáZKA Času a počasia a tiež aj peňazí, kedy sa tam vydám na prieskum, pretože som strašne zvedavý, čo zažijem tam osobne, ako som pocítil niečo takéto pri pozeraní záznamu.
No ale ešte som ani nepadol z eufórie naspäť na zem a už som zosmutnel. Nebol tam nikto z cirkevnej hierarchie, jediný kňaz, ktorý dal na konci požehnanie a ukončil procesiu tým, že: Iďte všetci domov.
Čo sa to tu vlastne deje ? Sila, ktorá sa tu sype ako žito s kombajna biskupov Slovenska nezaujíma, čo čo ?????
Naopak, zakazujú aj kňazom zúčastniť sa na týchto zjaveniach ??? Zúčastniť sa a ľahko čerpať živú vodu od Ježiša ? To akože Mária si pozvala k sebe obyčajných veriacich a hierarchia biskupov ju nezaujíma ??? Alebo to už mali ponúknuté a už to odmietli ? Rád by som počul k tomu ich stanovisko, lebo na základe čoho veria, ak táto energia je im neznáma ????
Veď kde sa zídu dvaja, traja v mojom mene, tam som AJ ja s nimi. To akože veria, že JEžIš TAM NIE JE ???? Dúfam ale, že to nebude iba závisť, že obyčajným veriaci to Matka dala a im nie ? Alebo je to tichý protest, že ich, ktorí sa cítia ako elita cirkvi sa tieto zjavenia nedotýkajú ???
Mohla by to byť aj chyba vo veriacich, ktorí sa tam zúčastňujú. Môcť mohla, ale všimol som si napríklad, že bola prednesená pekná modlitba za kňazov a za biskupov nič. Čo my vlastne veriací potrebujeme k praktizovaniu svojej viery, kňaza určite viac, ako biskupa. Kňaza pre omšu a spoveĎ a sme spokojní ? V bystrici sme sa takmer dva roky modlili v prosbách za dobrého pomocného biskupa , teraz je aj tak v Žiline a možno Žilinčania by naozaj vedeli povedať, či je ako vymodlený ????
Nerobí sa tuto niekde chyba aj vo veriacích ??, že na biskupov vo svojích modlitbách nie sme takí aktívni, ako za kňazov, ktorých potrebujeme takmer dennodenne?
A dôsledky ??? Netreba dlho hľadať, akoby na prvý pohľad boli niečo iné, ako tí veriaci v tých Dechticiach s Markou božou. Sokol tam zakázal akékoľvek stavebné aktivity a bol tam vôbec, ak nie on osobne, tak vôbec niekto z biskupov ?? Dokonca som počul, že bola komisia dlhé roky, lebo to tam je od roku 92, ktorá mala skúmať, či to je pravda a už aj komisia vraj bola zrušená. Kto boli členovia tejto komisie, ak necítili prúdy živej Ježišovej vody, ktorú tam chodia čerpať obyčajní veriací???? Na čo je vlastne založená viera týchto členov komisie, boli to vôbec veriací ľudia, alebo aký veriaci, ak to, čo ma zavalí ako žito s kombajna, oni vôbec necítia ??????????? Že by mali v sebe iba vieru a nič viac ?? Je vôbec možné aj takto veriť v Boha ? Ak necítim, že ,keď sa nemodlím a nežobrem boha o túto energiu, je deň iný a horší ??? Viera v Boha je predpoklad, že ak si kúpim noviny, tak viem čítať, ale čo je dôležitejšie, to že viem čítať, alebo to čo sa chcem dozvedieť z novín ? Jasné je iba, že ak neviem čítať , tak som skončil, ale ak viem čítať, záleží ešte ne tom, čo čítam a čo ma zaujíma.
A v poslednej dobe aj naozaj robia divné veci, akoby to aNI NEBILI VERIACí,AKO MY. Veď zakázať slúžiť niekomu omšu a pozbaviť niekoho kňazstva, ktoré dostal od Boha a nemožno ho zrušiť ako manželstvo. Rozvody nenapraviteľných ožranov a sukničkárovich nezaujímajú. Ale na kňaza stačí podozrenie a o týždeň robí technika u štátnych lesov ? Ich nezaujíma čo im povie kňaz pod spoveďou, ale rozhodne neverec, ktorému niečo odmietol a ten si na neho vymaslel nezmysly ?
V akom postavení sú vlastne naši kňazi. Často vydieraní falošnými pedofilmi, a nenávidení za to verejnosťou tak intenzívne, že ani na ulicu nemôžu vyjsť v kňazskom rúchu ? To je zo spodu a z vrchu biskupská hierarchia miesto pomoci ich drží v neustálom strachu a svoje kňazské povolanie ? A vôbec existenciu ?? Biskupi, ktorí neznesú medzi sebou exorcistov a vyženú ich od seba, zostávajú vo funkciách a ten ktorému je pri exorcistovi dobre, musím z funkcie odísť ?
A naša vina ?? Áno je to aj naša vina, s kňazmi sme v styku denne a cítime potrebu sa viac za nich modliť, ale modlitby, ako božia energia tiež asi pracuje neúprosne a kde chýbajú tam to je poznať.
Boh samozrejme najlepšie vie, kde je pes zakopaný, ale nám obyčajným veriacím, by jedna modlitbička aj za naších biskupov určite nezaškodila. Pokúsiť sa ich dostať opäť na prázdne miesto, ktoré po nich zostalo ako napríklad v Dechticiach medi veriacimi a Matkou Božou. Biskup Baláž pravidelne poriadal a slúžil osobne omše na Starých Horách, zariadil nepretržitú spovednú službu a nebolo tajomstvom, že mnohokrát prišli na spoveď až z Bratislavy, ak to niekto naozaj v ten deŇ potreboval. Pravidelne slúžieval omše v Katedrále o pol desiatej, nového biskupa som ešte doteraz nevidel. V odchode jeho osoby odišlo veľa vecí, ktoré sa nehradili a chýbajú nám. Niekedy mám dokonca dojem, že sa práve čakalo na jeho odchod, aby sa mohlo niečo zmeniť a ono sa ja zmenilo, ale toto ????
Niekedy mi stačilo prísť na námestie a cítil som katedrálu a dnes prídem do katedrály a cítim obyčajný kostol.


2.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 12:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 13:12 avatar
neveris evanjeliu?   sa spamataj od protikatolickych nezmyslov:

Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý. Vtedy zvolala veľkým hlasom: „Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života. Čím som si zaslúžila, že matka môjho Pána prichádza ku mne? Lebo len čo zaznel tvoj pozdrav v mojich ušiach, radosťou sa zachvelo dieťa v mojom lone. A blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán.“

Magnifikat. – Mária hovorila:

„Velebí moja duša Pána
a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi,
lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice.
Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia,
lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný

najma uz prestan bojovat proti evanjeliu a vsimaj si evanjelium:

„Velebí moja duša Pána
a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi,
lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice.
Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia"


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 14:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 14:05 avatar
nejako si sa k evanjeliu nevyjadril, len rozpravas keby
Súhlasí ranexil


9.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 14:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 14:13 avatar
„Velebí moja duša Pána
a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi,
lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice.
Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia"


11.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 14:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 14:18 avatar
Iste, Lk 1


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 14:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 12. 2013, 15:02 avatar
Za týmto účelom:

scontent-a-fra.xx.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ruwolf_5


17.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 14:30 avatar
nie

a ja to mam chapat tak, ze odmietas casti evanjelia?


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 14:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 21:32 avatar
odmietas

v /3 a /10 je predsa skopirovane evanjelium a ty to popieras, odbocujes a zahovaras

„Velebí moja duša Pána
a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi,
lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice.
Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia"

vyjadri sa k tomu a neodbocuj si k inemu


27.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 21:38 avatar
samozrejme nemusis sa vyjadrovat, to len tak, ze by si sa mohol vyjadrovat aj k tomu co pisem ja, konkretne k Lk 1


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 12. 2013, 22:22 avatar
Reakcoia na 26:
ad veriaci " Ked budes dlhsie uvazovať ,zistiš ze nemôže, pretože ona bola obycajna židovka vyvolena Bohom aby porodila mesiaša /niekoho si boh vybrať musel/."

auxiliarius podla biblie bola Maria taka ista hriesnica, ako kazdy iny. Jediny bez hriechov je tam popisovany Jezis.

Rim 3,22-26
Božia spravodlivosť skrze vieru v Ježiša Krista pre všetkých, čo veria. Lebo niet rozdielu:
veď všetci zhrešili a chýba im Božia sláva;
ale sú ospravedlnení zadarmo jeho milosťou, vykúpením v Kristovi Ježišovi.
Jeho Boh ustanovil ako prostriedok zmierenia skrze jeho krv prostredníctvom viery, aby ukázal svoju spravodlivosť, lebo v minulosti prehliadal predošlé hriechy
vo svojej božskej zhovievavosti, aby v tomto čase ukázal svoju spravodlivosť: že sám je spravodlivý a že ospravedlňuje toho, kto verí v Ježiša.

Kaz 7,20
Lebo niet na svete človeka, ktorý by bol taký spravodlivý, že by konal iba dobré a nedopustil by sa hriechu.

1Pt 2,21-22
Veď na to ste povolaní; lebo aj Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste kráčali v jeho šľapajach.
On sa nedopustil hriechu, ani lesť nebola v jeho ústach.


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 06:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   28. 12. 2013, 06:55 avatar
takže to evanjelium je na to aby si sa ho nabiflil?


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 13:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   3. 1. 2014, 22:57 avatar
ááááááále, hej? to že si prečitaš rozpravku ťa ešte nič nespasi. dosť nudne a prazdne rozprávky. Dobšinského si prečitaj radšej


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 14:10 avatar
Inak, ked sme uz pri tom, tak evanjelium priniesol prave Jezis. Co to ma spolocne s Mariou?
Asi len tolko, ze RKC chybal v bozstve zensky element...ecce Maria!


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 14:11 avatar
evanjelium priniesli evanjelisti lukas, marek, jan a matus :-)


34.
označiť príspevok

Romanov muž
   28. 12. 2013, 14:23 avatar
RE:33
Aby Židia neboli urazení, odstránia z evanjelia časti textov.
Pozri: www.voltaire.netkosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí tarava dežka


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 14:24 avatar
nefunguje mi to na tablete...


36.
označiť príspevok

Romanov muž
   28. 12. 2013, 14:44 avatar
RE:35
Lacný tablet :-)
Súhlasí tarava dežka


37.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 14:46 avatar
samsung galaxy tab :-) nebol lacny :-)


163.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   5. 1. 2014, 16:23 avatar
myslel to inak ty ohreblo


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 16:52 avatar
A od koho?
Od Jezisa  

To mozes uz rovno hovorit o sucasnych americkych evanjelistoch, ze priniesli evanjelium..


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 16:56 avatar
evanjelium je zvest o jezisovi... nie jezis priniesol zvest o sebe :-)


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:10 avatar
Preto to ma tolko spolocne s Mariou, co?


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:11 avatar
pisem o niekom tak spomeniem i jeho matku a otca :-) ci? :-)


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:18 avatar
Vies ale ked je niekto hrdina, mozu sa spomenut jeho rodicia, ale este to neznamena, ze aj jeho rodicia boli hrdinovia  


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:20 avatar
maria sa spomina preto ze je tam dolezity jeho vztah k nej... a preco by nemala byt hrdinka ked ho porodila? :-)


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:24 avatar
kazda zena co porodila je hrdinka :-) bol som pri porode :-) a na rovinu ti hovorim :-) ja by som to teda nedal :-)


68.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 17:32 avatar
65..dakujem za poklonu


69.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:34 avatar
tymto ti verejne vzdavam poctu :-)


70.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 17:38 avatar
nerob, sa budem červenať 


71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:39 avatar
som si spomenul na marfusku :-)


72.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 17:41 avatar
ja na matriošku... tá má aspoň čo rodiť 


73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:43 avatar
ale vy baby ste v podstate take matriosky :-) lebo ked matrioska porodi matriosku, tak ta zas moze porodit matrisku :-) jedine ze by porodila vlka :-)
Súhlasí Tvoja_depresia


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:45 avatar
Ja neznizujem jej zasluhy, lenze katolici jej zasluhy vyrovnavaju skoro na tie Jezisove.
Alespon si nactrol to, ze kazda matka je rovna Marii  


75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:46 avatar
a kazdy syn rovny jezisovi :-)


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:47 avatar
Ty si proste len provokater, a tocis to, kade sa ti zachce  


77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:48 avatar
ked ta provokuje ze vravim co si myslim tak ano :-)


79.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:50 avatar
Hovoris hluposti..
Ano, hluposti ma zvyknu iritovat, ale kedze som prisiel, zavcasu na to, ze to robis schvalne, tak nestihli  


82.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:51 avatar
ale to je tvoj problem ze ta irituju hluposti :-)


94.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:59 avatar
Nakoniec nie si taky hlupy, ked si uvedomujes, ze pises hluposti  


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:02 avatar
ved to som nikde netvrdil :-) ze som hlupy :-)


80.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 17:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:52 avatar
vadi ti konkurencia? :-)
Súhlasí Tvoja_depresia


87.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 17:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:57 avatar
jak schvalne? :-) ved diskusia prebieha ako dialog... vidim nieco napisane a reagujem na zaklade znalosti ktore drzim v kore sedivej :-)


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:12 avatar
Priniesol evanjelium, ze kto v neho uveri bude mat vecny zivot...
Priniesol dobru spravu (ev-angelium) o vecnom zivote/spaseni atd...
Ostatni uz evanjelium len prenasali dalej.. 


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:15 avatar
evanjelium = krestanske svedectvo o kristovi :-)


149.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 1. 2014, 14:12 avatar
veriaci 4, ja ti dakujem za tuto myslienku:D
Nakoniec nie si ani tak sprosty.
Spytaj sa Jezisa, na jeho vztah k zene, ktora nasla milost v ociach Bozich, ze si ju vyvolil a dal jej utrpenie, ktore poznaju len matky, co prisli o dieta.:D
Vysvetluj ty chytrak domotany Satanom( aj ekd veis, ze pre mna Satan, je len jeden z padlych- ich vodca- sa zove inak)


150.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 1. 2014, 14:33 avatar
ako?
Nosic svetla?


12.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 14:16 avatar
ono to niekedy vyzera, ze vy ste si vybrali jednu kapitolu o znovuzrodeni z vody a Ducha Svateho a ostatnych 100 kapitol odmietate
cize nieze ste vynechali ciarku, ale rovno 98% z evanjelia ste vynechali a katolici veria celemu evanjeliu


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 14:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 12. 2013, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 12. 2013, 17:03 avatar
Mam otazku: ako presne detekujes to, ze si sa znovuzrodil?


25.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 21:31 avatar
cize mal som pravdu, uznavas len jednu kapitolu o znovuzrodeni a ostatnych 100 kapitol evanjelia odmietas  


139.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   3. 1. 2014, 20:57 avatar
aha, tu to máme   "Satan robi vsetko preto aby sa ludom nezaskvelo prave evanjelium, ktore je mocou bozou na spasenie kazdemu veriacemu....." ako jasny dôkaz fanatizmu a nenavisti, ktorym to kristuškarstvo nezakriješ  


5.
označiť príspevok

Blanka žena
   27. 12. 2013, 13:33 avatar
úplne stručne sa to dá zhrnúť, prúd živej vody myslenô ako prísun životnej energie a tou je láska a pokoj ducha.


6.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 12. 2013, 13:47 avatar
a to prichadza z kerej planety?


38.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 12. 2013, 15:49 avatar
Elemir 1:
Prečítal som si celý článok, dal by som mu názov prostredníci. V článku tvrdíš, že Mária je prostredník živej vody od Ježiša a kňazi sú na praktizovanie viery, sú sprostredkovatelia viery. Ale podľa písma Ježiš jediný je cesta, pravda a život (nikto iný), on by mal byť na prvom mieste, nikto by jeho úlohu nemal zastupovať alebo sprostredkovať. Teraz mi dovoľ krátku reakciu k pár bodom.

RE "Naopak, zakazujú aj kňazom zúčastniť sa na týchto zjaveniach ??? Zúčastniť sa a ľahko čerpať živú vodu od Ježiša?" .... Ako chceš čerpať živú vodu od Ježiša na zjaveniach Márie? Živú vodu dáva Ježiš (jan 4). Živá voda = Ježišova viera (nie viera v Ježiša). Živá voda je viera, ktorú mal Ježiš, vďaka nej bol jedno s Otcom.

RE "Veď kde sa zídu dvaja, traja v mojom mene, tam som AJ ja s nimi.": .... V Dechticiach sa sa stretli a stretávajú v mene Márie.

RE "Čo my vlastne veriací potrebujeme k praktizovaniu svojej viery, kňaza určite viac, ako biskupa.": ... Vieru ti dal a dáva Ježiš, nepotrebuješ k tomu kňazov a biskupov. Oni ti môžu dať myšlienky / pravdu, ktorú nepoznáš, ktorá ti nebola daná, ale aj v tom by som bol opatrný. Praktizovanie viery sú podľa mňa skutky, ako sa viera prejaví prakticky v našich skutkoch a v našom živote, neviem ako si to myslel ty.
Súhlasí veriaci-4


39.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 16:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 16:25 avatar
kde si vzal, ze niekto sa nemoze zjavovat, neveris evanjeliu? sa spamataj od protikatolickych nezmyslov:

Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý. Vtedy zvolala veľkým hlasom: „Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života. Čím som si zaslúžila, že matka môjho Pána prichádza ku mne? Lebo len čo zaznel tvoj pozdrav v mojich ušiach, radosťou sa zachvelo dieťa v mojom lone. A blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán.“

Magnifikat. – Mária hovorila:

„Velebí moja duša Pána
a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi,
lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice.
Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia,
lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný

najma uz prestan bojovat proti evanjeliu a vsimaj si evanjelium:

„Velebí moja duša Pána
a môj duch jasá v Bohu, mojom Spasiteľovi,
lebo zhliadol na poníženosť svojej služobnice.
Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia"


47.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 16:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 16:41 avatar
to su len tvoje slova

ja som tu citoval evanjelium a to je vacsia hodnota nez tie tvoje vymyslene nezmysly


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 16:43 avatar
ohanat sa niecim comu nerozumiete je absolutne zbytocne :-)


51.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 17:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 17:16 avatar
to mate divne. Jan je u vas evanjelium a Lukas nie  


64.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 17:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 21:53 avatar
ved si si vybral

moje citaty Lukasa si odmietol, ale dal si si svoje citaty z Matusa a Jana, a tvoj oblubeny o znovuzrodeni z vody a Ducha

vas problem je, ze neberiete cele evanjelium, potom by si chapal vela inych veci, nie len znovuzrodenie


119.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2013, 16:04 avatar
Presne tak ako si ty odignoroval evanjelium v mojej 28, 55, 89  
Ked niekoho vinis z niecoho, co sam cinis, vola sa to pokrytectvo...


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:05 avatar
len jeho slova? Vymyslene nezmysly?

Mk 3,32-35
Okolo neho sedel zástup. Povedali mu: "Vonku ťa hľadá tvoja matka, tvoji bratia a tvoje sestry."
On im odvetil: "Kto je moja matka a moji bratia?"
Rozhliadol sa po tých, čo sedeli okolo neho, a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
Lebo kto plní Božiu vôľu, je môj brat i moja sestra i matka."


50.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 12. 2013, 16:47 avatar
41: Okrem toho že tu už tretí krát cituješ Lukáša, mohol by si ho vysvetliť. Blahoslavená Mária je aká Mária? Kto je to blahoslavená Mária? Je to Mária, ktorá je sprostredkovateľ všetkých duchovných darov od Ježiša? Nie, lebo čo sa narodilo z tela je telo a čo sa narodilo z ducha je duch (Ján 3). Takže zaslúži si Máriu Božskú úctu? Nie.
Súhlasí Wolfe


62.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 17:18 avatar
Islo o tie nezmysly, ze je Panna Maria obycajna zidovka, tak som veriacemu vysvetloval.


67.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 17:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 17:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 17:51 avatar
chlapci neveriaci...však zaklopte mi na dvere a uvidíte Máriu


84.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:53 avatar
ale ja nemusim :-) ja uz ta vidim :-)
Súhlasí Tvoja_depresia


85.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:54 avatar
najviac ma fascinuje v tomto vesmire problematika ciernych dier :-) a potom este fakt ze vesmir je ruzovy :-)


86.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 17:54 avatar
nespamuj


88.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 17:56 avatar
sapamuješ jedine ty, kedže si nevidel môj pas


93.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:58 avatar
spam je nevyziadana posta... kedze toto je diskusne forum, nemozno o ziadnom spamovani hovorit :-)
Súhlasí Tvoja_depresia


95.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 18:01 avatar
dokedy tu budes otravovat ?


97.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:03 avatar
pockaj, rozmyslim si to :-) az dokym neumriem :-)


98.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 18:03 avatar
otravovať je od slova otrava...tak asi kým ťa neotrávi,či?


99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:04 avatar
hadim jedom :-)


102.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 18:08 avatar
99..myslíš, že by sa hadí jed dal považovať za prúd živej vody?
možno aj áno, keďže bol v Edene


103.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:12 avatar
dava mi to logiku :-) lebo potom co had zviedol evu prislo rodenie v bolestiach :-)


104.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 12. 2013, 18:15 avatar
Enax, este raz...dnes uz rodenie v bolestiach je iba volbou zeny.
To znamena, ze biblia popisuje udalosti zvratene. Hybaj pohaldat Evu s Adamom, ver ze prave v tejto dobe niekde beha.


105.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:16 avatar
hovorime predsa o casoch edenu :-)


106.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 12. 2013, 18:18 avatar
Nedela al EDEN


107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:21 avatar
ich verstehe nicht :-)
Súhlasí Tvoja_depresia


109.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 18:27 avatar
ináč..Biblia je písaná v inotajoch..takže kto vie, aký to bol HAD?? ... nechcú to priznať si myslím 
Súhlasí Wolfe


110.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:28 avatar
poznanie bolo vzdy najvacsim nepriatelom mocnosti :-) preto musia vsetko tajit :-)


111.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   28. 12. 2013, 18:30 avatar
jj...mocnosti vládnu strachom


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:31 avatar
a nevedomost plodi strach :-)


112.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 12. 2013, 18:30 avatar
napr. Krshna ma hadie telo, cela biblia je zamerana proti Bohom indie a davnych casov.


114.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 18:32 avatar
nebojsa :-) kalki im to vsetko zrata :-)


100.
označiť príspevok

J.Savo
   28. 12. 2013, 18:05 avatar
A ty?  


89.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 17:56 avatar
78: Trochu ti v tom pomozem:

1Tim 2,5-6
Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi - človek Kristus Ježiš,
ktorý vydal seba samého ako výkupné za všetkých, ako svedectvo v pravom čase.

ad "Papež sa klania a bozka sochu Marie.....Je to normalne?" >> uz vidim ten klasicky argument, ako zacne hovorit, ze sa neklania soche, ale uctieva si Mariu samotnu.
To je u katolikov bezne bozkavat a klanat sa krizom, socham a relikviam - oni tak vzdavaju uctu..

Asi vykopem dedka...a tiez mu vzdam uctu...
Súhlasí veriaci-4


92.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 12. 2013, 18:08 avatar
By som ho mohol aspon vyslat do sveta, nech ho uctievaju viaceri  


108.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 18:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2013, 16:00 avatar
Nie, Panna Maria je kralovna nebies .... asi sa tam bije o ten titul s Asherach  


66.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 12. 2013, 17:24 avatar
41: Blahoslavená nebola len Mária, blahoslavení boli / sú všetci v Matúš 5. Podľa logiky katolíckej cirkvi, aj oni by si zaslúžili takú istú úctu ako Mária.

Mat 5,3: Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je nebeské kráľovstvo. 4 Blahoslavení žalostiaci, lebo oni budú potešení. 5 Blahoslavení tichí, lebo oni dedične obdržia zem. 6 Blahoslavení, ktorí lačnejú a žíznia po spravedlivosti, lebo oni budú nasýtení. 7 Blahoslavení milosrdní, lebo oni dojdú milosrdenstva. 8 Blahoslavení čistí srdcom, lebo oni budú vidieť Boha. 9 Blahoslavení, ktorí pôsobia pokoj, lebo oni sa budú volať synmi Božími. 10 Blahoslavení prenasledovaní pre spravedlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo. 11 Blahoslavení budete, keď vás budú haniť a prenasledovať a luhajúc hovoriť na vás všetko zlé, pre mňa. 12 Radujte sa a plesajte, lebo je mnohá vaša odplata v nebesiach. Lebo tak iste prenasledovali prorokov, ktorí boli pred vami. 13 Vy ste soľou zeme; keby soľ ztratila svoju slaň, čím sa osolí? Na nič viacej sa nehodí, len aby bola von vyhodená a pošliapaná od ľudí. 14 Vy ste svetlom sveta. Mesto, ležiace hore na vrchu, nemôže sa ukryť.
Súhlasí veriaci-4


120.
označiť príspevok

auxiliarius
   29. 12. 2013, 16:18 avatar
preco vravi svata Alzbeta: "Cim som si zasluzila, ze matka mojho Pana prichadza ku mne?"


121.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2013, 16:47 avatar
matka mojho pana - tym hovori o Jezisovi, ako o panovi, nie o Marii  


122.
označiť príspevok

auxiliarius
   29. 12. 2013, 17:02 avatar
to su veci medzi krestanmi  
Súhlasí Al_ice


123.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2013, 17:07 avatar
to su rozpory medzi katolikmi (dogmami) a protestantmi (bibliou)


124.
označiť príspevok

auxiliarius
   29. 12. 2013, 17:20 avatar
cize medzi krestanmi
Súhlasí Al_ice


125.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 12. 2013, 17:38 avatar
Co si tym chcel akoze povedat? (spamataj sa, sme na diskusnom fore, nie u teba doma na kave)
Som ambivalentny, co teraz pisem, pisem v rovine krestana...
A ked sme pritom, som pokrsteny a konfirmovany krestan  


126.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 12. 2013, 18:56 avatar
120: Neviem aký má význam tvoja otázka v kontexte diskusie. Kontext diskusie je 41, kde si vybral niekoľko citátov Lukáša, v ktorých je Mária blahoslavená. No a ja som v 66 oponoval, že nie len ona / Mária. V Matúš 5 je celý zoznam ľudí, ktorí sú blahoslavení.
Súhlasí Wolfe


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 12. 2013, 13:24 avatar
Ups Alzbetu koplo jej dieta. To sa bezne tehotnym zenam nestava, co?


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 12. 2013, 15:14 avatar
Ano da sa povedat, ze Jezis zije ako nekonecne a vsade pritomne prudy zivej vody.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 12. 2013, 20:42 avatar
veriaci, na čom je zložená tvoja viera, ako si si istý, že Bioh existuje, iba si uveril ? A nič z toho nemáš už teraz tu n zemi ?? Tá energia je ježišova, je jedno, či je pru maruianskych zjaveniach, alebo pri pozdvihovaní, ale ty si zrejme prísluišníák kresťanskej viry, čo tieito veci neuznávajú a z matky božej urobili satanistku,
je to hrozné ? To vôbec nepredopokladáte, že by si ježiš nedokázal ochrániť svoju matku pred takýmiíto urážkami ?? A nielen Ježiš, na jej uržky už veľa krát reagovali duše tých, čo im v popzemskom živote pomohla, tak ako pomáha aj nám.
Prečo to nechcete skúsiť ju poprosiť, či vás vaši duchovníé strašili satanom ? To si našli ten správny tip.
Neverte im všetko, ako ja neverím všeštko a skúšam sám na sebe , ako to funguje, ale ako môžeš poropvnávať, ak neuznávaš energiu živej vody, ak nerozoznáš deň keď sa modlíš a ke) nie, a čo omša s premenením a spoved? Také veci sa u vás nenosia ? Bez toho predsa nemôžeš cítiť kontakt s nebom, kedy si naposledy pocítil, že ťa boh potrestal?
nepatríš náhodou k vyšešej katolíckej hierarchii, ktorá neuznáva Mariánske zjavenia ?


24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 12. 2013, 20:43 avatar
ziva voda je produktom orgazmu u muza :-)


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 16:20 avatar
je to sekret, ktory je potrebny pre stvorenie noveho zivota :-) a tato ziva voda sa nalieva do urodnej pody :-) teda do lona zeny :-)


42.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 12. 2013, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 16:27 avatar
ja hovorim len pravdu a nic nez pravdu :-) vase vysvetlenia o zivej vode su falosne a prekrutene :-)


44.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 12. 2013, 16:29 avatar
spamovanie neznamena, ze nehovoris pravdu, ale ze spamujes!


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 16:33 avatar
z mojho pohladu spamujete vy :-) ja obraciam vase klamstva na pravu mieru :-)
Súhlasí Tvoja_depresia


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 16:29 avatar
muz ktory ma v sebe zivu vodu je zaroven stvoritelom zivota... toho zivota ktory vyrastie v zene :-)
Súhlasí Tvoja_depresia


90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 12. 2013, 17:56 avatar
vecny zivot posobi vo vecnom stvoritelskom akte... ked stvorenie sa stava stvoritelom... a stvori nove stvorenie :-) celibat je aktomproti stvoritelskej cinnosti... je trapne ze niekto kto nie je stvoritel ide kazat o tvoreni...
Súhlasí Wolfe


115.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 12. 2013, 20:23 avatar
Nasprc milky 38, ale radšej si to hodím najprv celé sem, aby som to nemusel prehadzovať:
Elemir 1:
Prečítal som si celý článok, dal by som mu názov prostredníci. V článku tvrdíš, že Mária je prostredník živej vody od Ježiša a kňazi sú na praktizovanie viery, sú sprostredkovatelia viery. Ale podľa písma Ježiš jediný je cesta, pravda a život (nikto iný), on by mal byť na prvom mieste, nikto by jeho úlohu nemal zastupovať alebo sprostredkovať. Teraz mi dovoľ krátku reakciu k pár bodom.

RE "Naopak, zakazujú aj kňazom zúčastniť sa na týchto zjaveniach ??? Zúčastniť sa a ľahko čerpať živú vodu od Ježiša?" .... Ako chceš čerpať živú vodu od Ježiša na zjaveniach Márie? Živú vodu dáva Ježiš (jan 4). Živá voda = Ježišova viera (nie viera v Ježiša). Živá voda je viera, ktorú mal Ježiš, vďaka nej bol jedno s Otcom.

RE "Veď kde sa zídu dvaja, traja v mojom mene, tam som AJ ja s nimi.": .... V Dechticiach sa sa stretli a stretávajú v mene Márie.

RE "Čo my vlastne veriací potrebujeme k praktizovaniu svojej viery, kňaza určite viac, ako biskupa.": ... Vieru ti dal a dáva Ježiš, nepotrebuješ k tomu kňazov a biskupov. Oni ti môžu dať myšlienky / pravdu, ktorú nepoznáš, ktorá ti nebola daná, ale aj v tom by som bol opatrný. Praktizovanie viery sú podľa mňa skutky, ako sa viera prejaví prakticky v našich skutkoch a v našom živote, neviem ako si to myslel ty.

V prvom rade som púrekvapeným koľko teórie okolo toho ste zbytočne vymysleli. Väčšinou je to všetzko OK, ale treba byť viacej praktický. A základ všetkého je, aby človek rozlíšil, či sa modlí do bútľavej vrby a či sa modlí bohu. A to, či modlitba príde k bohu cez Ježiša, máriu TEN expres, alebo slovenskú postu, nie je podstatné, podstatné je , že modlitba dorazila a je pripravená na spracovanie. Neviem prečo sa v tejkto téme nezúčastňjú kamárati z moklrej štvrte od naproti, ale to je vlastne výborné, lebo ja somm bol veriaci, potopm neveriaci a teraz znova veriaci. Keď som k tomu znova šiel, už som mal určité vedomosti o viere a tiež aj skúsenosti o neviere. Tak som si opovedal, že dobre, ale uverím len vtedy, keď to budem mať vo svojom vnútri na betojn isté, že to funguje. A teda v prvom rade som začal hľadať vieru, ak teda druhý raz začať, tak nech to už je poriadne. A zrazu som zistil, že nie je čo dlho hľadať, zostali mi len dve a to katolícka a evanjelická.
Žijem v prostredí, kde, asi nám to tak boh dal, sa tieto dve viery uznávajú a znášajú ako naozajstní kresťania podľa krista.
Takže už som zistil iba rozdiely medzi nimi a to bola omša s premenením u katolíkov a božie spevy u evanjelikov a spoveď u katolíkaov a spoveď u evanjelikov. Keď som bol na konfirmácii u uvanjelikov, boli sme a vlastne sme krstní, mali omšu s premenením a to som cítil ako u katolíkov, ale potom sme poobede o tom diskutovali a prišiel tam aj farár sfarárkou a zistil som, že som, že služby božie bežne nedeľu sú bez premenenia. A poznal som aj evamnjelikov, čo chodili do katolíckleho kostola a veľmi si to pochvaľovali.Takže 1 : 0 pre katolíkov, pretože omše s premenením sú denne aj niekoľko krát v pracovný deň a teda to čerpanie prúdov živej vody z Ježiša pri premenení by bolo u evanjelikov pár razy za rok a u KRK takmer kedy chcem. No a spoveĎ, kde človek vysloví svoj hriech, ako to bolo pri jordáne v evanjeliu, to keď som po dvadsioatich rokoch vyšiel prvýkrát zo spovedelnice, to bolo už 2 : 0 a bolo rozhodnuté. Teda u mňa osobne, to nechcem nikomu nanucovať.
Ale väčšinou, keď boli u nás na omši evanjelici, vždy ich upútalo, že koľko veľa sa dáva u katolíkov do zvončeka, lebo u nich vraj stále veľa pýtajú. To len taká poznámka, lebo sa mi to stalo viackrát a nútilo ma vždy pri tom povedať, veď u vás je omša par razy za rok a v pracovné dni nič, tak načo aj, okrem teda vyučovania náboženstva, ale to by bola možno iba provokácia a samozrejme problémy vo svojkich cirkvách vidíme po svojom, nevidíme do cudzej cirkvi ako do svojej, takže radšej pokoj prachu.
Teda som katolík preto, že omše a spovede, ale navyše Matka Božia. No a jej zjavenia?
Ježiš hovorí učeníkom: Priblížilo sa k vám nebeské kráľovstvo, to asi myslel o svoje prítomnosti, ale ten kto pcíti prúdy živej vody pri omši, spovedi a na tomto založil svoju vieru, potom aj cíti, koľko a za čo dostane a ako sa to prejaví v jeho živote. A potom nie je problém odmerať aj koľko vody príde od Matky božej, ak sa modlím aj jej. To je len otázka vyskúšania, nič viac. MNeteoretizujte zbytočne veľa o evanjeliu, lebo naokoniec zbytočnými presviedčaniami a bojom za svoju pravdu sa môžete zamotať ako chrbtový kôš a ptom, ak budete chytať vodu od ježiša, bude to ako by ste obyčajnú vodu chytali do koša. Vidíte a veríte, že tu je a že k vám aj ide, ale prebehne okolo vás a vy nič z nej nemáte, ale dokonca ju môžete cítiť, ale nie je vám na pomoc v živote.
Samaritánka hovorí ježišovi, nemáš načieradlo, ako mi chceš dať ťživej vody? Ježiš jej hneď neodpopvedal, lebo je potreboval vysvetliť, čo je povedal neskôr:Ale prichádza hodina, ba už je tu, keď sa praví ctitelia budú klaňať otcovi v duchu a pravde. Boh je duch a tí, čo samu klaňajú, musia sa mu klaňať v duchu a v pravde. .... A ďalej je to tiež nádherné čítanie, ale teraz podstatné je , že voda z Ježiša je duchovná voda,ktorá sa nedá naberať ako normálna voda, je to duchovno, ako boh, ako svet, v ktorom boh existuje, a teda teraz by som na svojej skúsenostu uviedol, že načieradlo tejto vody musí byť tiež ""vyrobené""" z duchovna, musí tiež pochádzať zo sveta duchovna, kde žije boh a ja som zistil, že to je modlitba, omša a spoveď. Modlitby to nie je problém u žiadneho kreťana, omša už menej, ale spoveď na spôsob pri Joprdáne, kde jánovi vyznávali svoje hriechy a on im opovedal, čo majú robiť, to je okrem RKC iba v pravoslávnej a neviem, ako je to,u aglikánov. Teda pokiaľ moje vedomosti siahajú, pretože tým pádom som zostal u RKC a ďalej sa o to nezaujímam. A teda RKC je pre mňa cirkev, z ktorej nie je úniku, teda na Slovensku. A teda podľa mojej skúsenosti sa dá čerpať a poznať vo svojom živote, že máte nič z neba, až keď absolvujete aspom modlitbu. Ale už som to tu raz obodoval, že ak je u mňa, iní ma nezaujímajú, mdlitba cca 2 body, potom omša 5, ale spoveď asi tak 10, lebo po spovedi aj modlitba je drahšie platidlo, neporovnateľne. A keď som pozreal ten záznam videa z Dechtíc, tak to je rozdiel, ako s tým kombajnom. Doslova. Mňa nezaujíma, či to bolo z boha, či z ježiša, či z márie, je to tam a cítim to tak. Je to podobné ako s peniazmi, nie je podstatné odkiaľ sú, majú svoju hodnotu určenú na sebe. A preto hovorím zo svojej skúsenosti, menej teoretizovať a viacej hľadať a skúšať na sebe.
Veď čo by sa stalo napríklad evanjelikovi, ak sa pomodlí Zdravas mária ? Sú to predsa slová evanjelia na ktoré verí. A končia predovšetkým tým podstatným:.... a požehnaný je plod života tvojho - Ježiš,... a teda aj ruženec je nakoniec modlitba predovšetkým o ježišovi. V každomm zdravase vyzná modliaci na konci, že ježiš je požehnaný, ktorý sa narodil z ducha svätého, bol ukrižovaný atď.......vystúpil na nebesia.
Ibaže ja som nehľadal najprv toto, čo tu píšem, to som pochoppil neskôr, keď som zistil, že to fungje. keď som si bol istý, že mi to funguje, vtedy som začal pátrať po zdroji toho dobra a to som ho hľadal už iba v dobrom, lebo som hľadal pôvod dobra.
A teda tie modlitby akože k Márii, Matke božej teda ruženec, alebo len samotný zdravas mária, to sú slová Ducha svätého, kde hovorí o Ježišovi v jej lone. FDuch svätý vyslovil túto modlitbu ústami Alžbety, ale modlitba nie je len o nej, je o Ježišovi. Ježiš ako plod v jej lone dostáva modlitbu od dfucha svätého prostredníctvom Alžbety a Márie. A Mária je ako prostredník, ak teda chcete hovoríť o prostredníkoch,teda je prostredníkom Ducha svätého medzi duchom a ježišom. A prostredníkom môže byť každý, možno si často ani neuvedomujete, že ste prostredníkmi vy sami, ak hovoríte o Bohu tak, že to niekoho zaujeme a možno aj pochopí.
Nakoniec u Katolíkov sú modlitby viacmenej zamerané na Matku božiu, lebo ona je akoby prostredník medzi nami a oltárom, na ktorý sa modlitby kladú, omša je väčšinou o Ježišovi, to je vyššie a slávnostnejšie a dôležitejšie, že priamo cítime tie prúdy ježišovej vody, taktiež samozrejme o bohu a duchu svätom, to ste si určite všimli pri omšiach z rádia, televízie a podobne.
Preto hľadajte sami podľa toho, čo cítite a stredovek, nešťastný čas našej cirkvi, v ňom hľadajte pravdu týmito čidlami a evanjeliom. Tridentský koncil, reformácia, to je pre vyššiu cirkevnú hierachiu, to nechjte im, to si snimi boh dostatočne prediskutuje, aj s jendými a aj s druhými. Vy ako obačajní veriaci hľadajte a skúšajte sám na sebe a pánsku politiku nechajte pánom. lebo im sa môže veľmi ľahko stať, že obhajujú za každú cenu svoj chlieb, ale nie Ježišov, oni ten pozemský, obyčajný. Je to ich vec, ako vec každého z nás, ale už teraz možno pozorovať určité veci čidlami, ktoré sme niektorí našli, ale nesúďme, aby sme neboli súdení tkým súdom, akým súdime my.
Lebo my súdime iba na základe toho, čo sa k nám dostalo, ale boh vie všetko a súdi podľa pravdy, ktorá je krutá, ale pravda.

Nesúďte skôr, než prídem ja ! A teda nie je naším úkolom súdiť a posudzovať, ja si myslím, že my by sme mali iba skúšať a hľadať. Ale v prvom rade musíme nájsť nástroj, čidlá, ktorými sa dá vnímať duchovno. Nástroj podľa ktorého ľahko zistíte, či sú dechtice božie, alebo satanove. On je majster lži a určite by sa nezastavil ani pred takouto lžou, ale rozdiel medzi ním a Ježišom je dobro, dobro, ktoré nám ukázal Ježiš sám na sebe, že dobro je trpieť za iných a za svoju pravdu a je to kruté a bolestivé a zlo nie je bolestivé, ak za svoju pravdu niekoho jednoducho zabiješ a pri tom ešte aj mučíš. To je ľahšie a ľahšia cesta životom, ale vedie ........ ??
A preto je ježišovo dobro namáhavé a ťažké, ale on nám práve preto dáva túto živú vodu, ktorá to dobro v nás nadľahčuje a robí znesiteľným a príjemným. Ale bez inteligencie aspom na tej úrovni, že si človek dokáže uvedomiť, že dobro je ťažšie a namáhavejšie ako zlo a napriek tomu ísť za dobrom, bez tejto inteligencie sa to dá len veľmi ťažko.

A to vám chcem doporučiť zo svojej skúsenosti, najprv skúšajte a hľadajte a až nájdete, potom môžete pokračovať v hľadaní, ale to už nebude také dôležité, dôležitejšie je vždy to, že to funguke. Aj Ježiš hovorí, mám pre vás ešte veľa, ale to by bol pre vás tvrdý pokrm...., , ja to vidím tak, že ak nájdete načieradlo mojej živej vody, nebude vám treba viacej vedieť, bude vám stačiť aj také evanjelium, aké je. A ak ookúsite chuť a vznam tejto vody vo avojom živote, zostane u vás evanjelium na nočnom stolku iba ako zdroj dobrej energie.


116.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 12. 2013, 20:25 avatar
Asi tretinu mi nedalo, teda zvewrejnila sa iba časť, ale nevadí, zostal nám čas na ďaľšiu siskusiu. Ale te záver bol lepší ako to, čo tu zostalo. škoda.


127.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 12. 2013, 19:59 avatar
Elemir 115:
RE „to, či modlitba príde k bohu cez Ježiša, máriu TEN expres, alebo slovenskú postu, nie je podstatné, podstatné je , že modlitba dorazila a je pripravená na spracovanie.“:

Vďaky a modlitby prichádzajú k Bohu iba skrze Krista!

Ján 14:14 Keď budete niečo prosiť v mojom mene, ja učiním.
Rímskym 1:8 Najprv ďakujem svojmu Bohu skrze Ježiša Krista za vás za všetkých, že vaša viera sa rozhlasuje po celom svete.
Rímskym 7:25 Ďakujem Bohu skrze Ježiša Krista, našeho Pána!
Kolosenským 3:17 A všetko, čokoľvek robíte slovom alebo skutkom, všetko robte v mene Pána Ježiša ďakujúc Bohu a Otcovi skrze neho.
Židom 13:15 Tedy skrze neho obetujme vždycky Bohu obeť chvály, to jest ovocie rtov, vyznávajúcich jeho meno.

www.kredo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Wolfe


128.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 12. 2013, 07:48 avatar
Milky, zase sa oháňaš iba teoriou, ako keby som toto nevedel, prečo to nechceš skúsiť, však skús a napíš, že si skúšal a že je to kravina, toto mám aj ja doma.
Totot len chcem od vás, skúšajte a hľadajte sami a dokážte Bohu, že ste samostatné osobnosti, nezávislé od nikoho a ani od neho, lebo sa chystáte predstúpúiť pred neho ako pred sudcu.
Teda aspoň ja sam si to takto vysvetľujem a beriem aj to, ak niekto považuje Boha ako v škole učiteľa, ktorý sa snaží celý rok naučiť žiakov, čo sa dá a každému pomôcť, ale na konci školského roka musí vo, svojej spravodlivosti rozdeliť všetkých na lepších a horších.


129.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 12. 2013, 14:25 avatar
Ako vyskusat a co?
Mozes dat nejaky recept?


132.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 1. 2014, 23:44 avatar
samostatné osobnosti? nezávislé od neho? ...
No to si pekne zaťal vedľa. Bol taký Ježiš vo vzťahu k svojmu Otcovi / Bohu? Myslím, že nie. Vyplýva to z jeho slov: "Ja a otec jedno sme" a iných podobných. Nezávislý od Boha a samostatný je istá smrť, lebo to vedie k hriechu. Boh chce, aby sme boli od neho závislý, vo všetkom, aby sme v ňom rástli a premieňali sa na jeho obraz. Stále tu panuje tá katolícka logika zásluhovosti, dobrých skutkov a vlastnej spravodlivosti. Ale Boh ti ponúka svoju spravodlivosť / dokonalosť, ktorú svojimi skutkami a snažením nedosiahneš. Takže aká samostatnosť a nezávislosť od Boha, keď len v ňom je život?

odporúčam vypočuť aspoň polovicu:
http://www.youtube.com/watch?v=KF2-qINOS60 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Na margo mojej teórie v 127: Je Písmo / slovo Božie len teória?


130.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 1. 2014, 05:05 avatar
Wolfe, pohodový Nový rok,
To skúšanie som myslel hlavne pre Milkyho, aby to skúsil s modlitbou aj k matke božej.
Ale pre teba a možno aj pre viacerých veľmi jednoducho:

Najprv sa prežehnaj:V mene Otca i syna i Ducha svätého,Amen.

Poznáš modlitby: Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa meno tvoje, príď kráľovstvo tvoje, buď vôľa tvoja, ako v nebi, tak i na zemi. Chlieb náš každodenný daj nám dnes a odpuať nám naše viny, ako aj my odpúšťame svojím vinníkom a neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás od zlého. Amen.
A potom:
Zdravas mária, milosti plná, pán s tebou. Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš. Svätá Mária, matka božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodinu smrti našej. Amen

Sláva bohu.Otcu i synu i Duchu svätému, ako bolo na počiatku, tak nech je aj teraz i vždycky i na veky vekov, Amen.

Prežehnať ešte raz: V mene oca i syna i ducha svätého . Amen.

Požehnaný Nový rok a prúdy živej vody Ježiša Krista nech vás zalejú radosťou a pohodou vo vás a vo vaších rodinách, a nech vám vykreslia jasnejšie a spokojnejšie tváre a vaše kalendáre, nech sú plné iba dobrých správ a nech vám nepribudne žiadna vráska na čele, kráčajte Novým rokom odvážne a vesele a nech sú vám všedné dni krásne ako nedele a všetko zlo nech prevalcuje vaša rozvaha a ochota, toto vám prejem dnes do vášho života.

Takže Wolfe a tebe samozrejme, keď ťa tu mám teraz na linke, nech ťa poteší aj to malinke a nezabudni nosiť kvety maminke. A ak to naozaj chceš skúsiť, skús najprv toto a potm ak sa sa predsa niečo ujme, potom to môžeš rozvíjať ďalej.
A čoby som ti mohol k tomu doporučiť z mojejk skúsenosti?
Vždy si nájdi pre modlitbu, ak je to len trochu možné, duševnú pohodu a súkromie, aby si sa mohol sústrediť na každé slovo, ktoré vyslovíš. Nájdi si preto najpohodlnejšiu polohu, ak je to v leže, tak si ľahni, ale dôležité je, aby si sa sústredil a aby ťa nič nerušilo. Ja sa tiež doma väčšinoui modlím po ležiačky, asi to bude z tých autogénnych tréningov. Lebo najdôležtejšie je , sa sústrediť, aby si to neodriekal ako hovoril osvietený o básničkách.
V prvom rade sa nemodlí príliš nahlas, skôer ticho, polohlasom,nahlas to potom neskôr, ak budeš môcť sa modliť s niekym spoločne, teraz viac myslieť, ako vyslovovať.
Nemodli sa, čo by si potreboval, alebo dokonca, prečo sa modlíš. Ak sa modlíš Otčenáš, rozprávaš sa so svojím Otcom, ak sa modlíš Zdravas, rozprávaš sa s matkou božou o ježišovi, A Sláva, to si ty a svätá trojica. A preto sa spoľahni na nich aj v tomto, že oni vedia prv, než otvoríš ústa k modlitbe, čo potrebuješ.
A modli sa tak, ako nás to učí Ježiš v evanjeliu: nemodli sa zbytočne veľa a na verejnosti, ale utiahni sa do svojej komôrky, aby si tam bol ty sám iba s tými, ku ktorým sa modlíš. V podobenstve o neodbytnej žene a sudcovi nám Ježiš vraví, aby sme boli vosvojej modlitbe vytrvalí, ako neodbytná žena, ktorá dovtedy chdila k sudcovi v beznádejí, až sa jej nakoniec vyplniklo to, čo potrebovala. Teda vytrvalosť v modlitbe, modliť sa pravidelne denne radšej nie tak veľa, ale pravidelne, každý deň.
No a potom treba pátrať vo svojom živote, či sa predsa len niečo aspom trošku zmenilo. Toto je pri modlitbe najchúlostivejšie, le aj najdôležitejšie, naučiť sa čítať svoj život tak, aby si to poznal, či sa modlíš k bohu a dobre a či do bútľavej vrby. Buď vytrvalý a nečakaj hneď na začiatok zázraky ale najlepšie je sa krátko pomodliť hneď ráno a večer si každý deň po krátkej modlitbičke zrekapitulovať celý svoj deň a tým, že budeš myslieť na to, čo bolo dobré a čo horšie, vlastne inšpiruješ adresátov modlitieb. Takúto rekapituláciu si robia aj niktorí inteligennejší neveriací a veľmi to pomáha zvyšovať prirdzenú inteligenciu.
Ak by naozaj si mal dojem, že to začina fungovať, môžeš pridať ku svoje modlitbičke, ale nie od radosti hneď veľa, iba toľko, koľko si trufneš potom pravidelne, aby si sa necítil zaskočený, ak príde únavnejší deň a nebude dosť duchovnej energie.
No a ak by aj toto fungovalo, potopm si prečítaj evanjelium v tom zmysle, že sa naň pozeráš z uhla ako na modlitbu, ktorá sa ti začína v dobrom prejavovať.
Možno by si sa divil, že takýchto ľudí, ktorí nikomu okrem Boha nevyzradili, že sa pravidelne modlia vo svojom súkromí, že je ich veľa, veľmi veľa. Navonok vieru nepraktizujú a vo vnútri majú takýto kontakt na čerpanie živej vody.
A ak som znova pri tej živej vode, jej príjem cíti človek viacerými spôsobmi, alebo necíti vôbec, ale ona je tiež aj na to, by si mal pri modlitbe duševnú pohodo napriek ťažkému dňu a prejavuje sa aj dlhodobo, lebo napúríklad niekedy maličkosť môže rozhodnúť o tom, že napríklad prídeš o prácu, že sú v manželstve problémy, ktoré by nemuseli byť a tie čo musia byť, napríklad s deťmi, tie sa riešia aj keď niekedydosť razantne, ale nie s takými následkami na celkové spolužitie. Všimni si aj rodiny veriacích a neveriacích, nie že by to ro bolo okaté na prvý pohľad, ale s celoživoného hľadiska sa dá pozorovať na človeku, že je lepšie ak sa modlí, ako keby neveril.
Preto tu tvrdím, že to nie je žiadny zázrak a ani žiadna veda, či dokonca námaha. A ak ťa to načas prestane baviť, nechaj to tak, ale skús to študovať, či sú a aké sú rozdiely v živote. To sa dá aj bez modlitby, lebo nehľadaj smer svojho života pred sebou, ale najprv sa pozri za seba a tam sa douzvbieš, kde je tvoj smer.


131.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 1. 2014, 12:15 avatar
Ked som si pred necelymi 5 rokmi zobral katolicku, z dost silnej az fanatickej katolickej rodiny (to som bol zamilovany, ze som dokonca chcel z ecav prestupit na rkc) tak som sa tak modlil, najprv spolocne s manzelko, inokedy aj sam...
Dokonca este aj take detske Anjel Bozi strazca moj...
Ked som bol sam, tak som sa zvykol modlit len "v duchu"
Aj ked po hebrejsky je medlitba "ticho hybat ustami"

"A modli sa tak, ako nás to učí Ježiš v evanjeliu:": ked si vsimnes on nejak moc neucil ako sa modlit, naucil jedinu modlitbu aj to preto, lebo ucenici sa chceli modlit ako Jan krstitel...

Takze pozri modlit som sa modlieval, a tiez som mal take pocity ako ty (ako som ti uz pisal, ze ked nesiel den akoby mal tak som si spomenul, ze som sa nemodlil atd...)a dokonca aj katolicku "Zdravas Maria" aj ked sam som bol luteran, ale ako vidis, kam to dospelo? Vobec to nepomohlo.
Zacal som si uvedomovat a analyzovat psychologicke efekty. Viem, ze ked si clovek vytvori nejaky ritual, tak si na neho navykne a upne sa k nemu. A ked ho nevykona, tak sa citi nesvoj a citi, ze mu nieco chyba...

Vies minuly rok som len tak skusil naslepo ho prosit o nieco...
Ale to som uz tak nedufal ako niekedy...

Cele mi to pride ako ked sa chces na prikaz zalubit do neznamej zeny.
Zacnes za nou chodit, stalkovat az kym si tymto opakovanim nejaky pocit vztahu nevytvoris...

Ale aj tak ti dakujem, ze tvoju snahu...

Vies, aj ked ti niekedy ujdu nervy, ini krestania si myslia, ze mas podivne nazory, myslim si, ze patris do hrstky spravnych krestanov, ci ludi, tu na df-ku alebo preber si to ako chces  

Tiez prajem stastny novy/cely rok


133.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 1. 2014, 01:45 avatar
Wolfe,
nič nové pod slnkom a moja námaha určite nevyšla nazmar, ak toto čítajú aj iní okrem teba.
Ja somm viackrát písal, že som bol ateista a žil som v manželstve beuz sobáša v kostole a deti neboli pokrstené. Ale keď ma to znova chytilo, začal som chodiť do kostola ale najprv tajne, až som si bol istý, že pri tom zostanem, potom som si povedal, že predsa to musím rodine vysvetliť, že z takého zarytého ateistu sa zrazu stal veriaci.
Tak som im to povedal a povedal aj deťom a podrobne vysvetlil ako to funguje. Na to deti mholi byť stredoškoláčky vtedy, povedali, že aj oni to chcú skúsiť. Vtedy som ale robil v nemecku a tak som požiadal ženu, či by nechodila s nimi na to počenie pred krstom a birmovkou. Samouzrejme, že chodila a vžda tam bola celý čas s nimi, ale ona to neakceptovala. páír rokov nič a potom predsa si to urobila a dala sa tiež pokrstiť a čo sa týkalo spovede, to itež trošlu trvalo ale teraz si myslím,. že je naozaj v tom. Teda u dospelých ľudí je to oveľa ťažšie ako u detí, aj v evanjeliu hovorí JEžIš, že ťažko vôjde do kráľovstva nebeského ten, kto tam nevôjde ako dieťa. Dlho by sa dalo povedať som bol normálny katolík so všetkými dogmami a učeniami a stala sa zvláštna vec a vidím to teraz ma ten popud, čo som vtedy dostal a ktorý som tvrdošijne odmietal, proste tak, ako vidím, lebo neskôr som to v sebe pochopil a našiel logiku toho, čo mi to povedal. Podivný je každý, komu trčí hlava z davu a sú medzi nami aj ľudia, čo im dva metrová posteľ nestačí a dennodenne dostávajú najavo, že sú iní, ale s tým sa proste človek musí naučiť žiť.

Milky, pustil som si to zachvíľu a práve ten človek hovorí presne to, čo já ibaže on pojem katolícka cirkev nahradil,pojmom náboženstvo. Tam nie je žiaden riozdielmedzi nami, čo sa týka názoru na Boha aspom tých desať minút, čo som to počúval, medzi nami je len ten rzodie, že on nemá odvahu to pomenovať katolíckou cirkvou a cirkev nahradil pojmom náboženstvo. Aké má z toho východisla, to nemám nervy počúvať viac ako hodinu, lebo som získal dojem, že nerobí žiadnu revolúciu aj tak, ale správne, aspom podľa mňa hovorí o samostatnosti človeka pred bohom, že boh na nás kladie úkoly a sleduje, ako sa s tým vysporiadame.
Ty si topochopil, ako pochopil, to je vec názoru, alwe ak by sme boli na ňom závislý na 100%, akože by nám dával úkoly a čakal, čo uirobíme,, ako sa s tým vysporiadame. On to perfektne hovorí, ale ty popčuješ stále niečo iné alebo inak.
A podopbne to robíš aj s evanjeliom, nájdeš si tam vety, ktoré vyhovujú tvojmumomemtálnemu stavu, na tie sa upneš a ostatné nemusí byť pravda? Ja a otec sme jedno, veď prečo by aj syn s orcom na zemi nemal byť jedno, ale nemôže byť syn otcom, otec je preto otec, že syn si ho nevybral, ako napríklad manželku. Veď ak chceš vidieť Ježiša ako Boha, ja soim v tom žil tak isto dlhé roky a vôbec mi to nevadilo, to sa ti nedá a ani nechcem vyhovárať, lebo ja tiež, keď som prvý raz dostal túto informáciu, tak som bol z toho nešťastný dva týždne a tvrdošijne som to odmietal so slzami v očiach. A predsa nakoniec som si to v kľude premyslel a žačal hľadať v evanjeliu a zistil, že v evanjeliu to naozaj nikde nie je npísané. A teraz som na tom.
Každý máme inú cestu do duše a keby bolo napísané evenjelium pre každého jednotlivo, tk by bolo väčšie ako všetky Leninove spisy, ale je napísané všeobecne a každá duša si musí nájsť k nemu cestu a nie naopak. A tysi si našiel tak a ja tak, ale myslím, že by naša diskusia bola veľmi zujímavá.


134.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 1. 2014, 01:58 avatar
133:
Pekne si napísal, že otec je otec, lebo syn si ho nevybral, ale otec si vybral syna. Takže podľa toho otec a syn sú dve rôzne osoby, syn nie je taký veľký ako otec, sám Ježiš to niekoľko krát hovorí. Ja som mal o svätej trojici hneď prvú tému na tomto fóre, tam som to trochu riešil.

Ak si si pustil len 10 minút, je to dosť málo, lebo video samotné je vytrhnuté z kontextu / súčasťou väčšieho celku. Vo videu a v celom cykle porovnáva náboženstvo s kráľovstvom božím, pričom náboženstvo kritizuje a dištancuje sa od neho. Hneď na začiatku povedal a potom to zopakoval viac krát v inej forme: "Človek mal / má byť delegovaná autorita, aby vykonával jeho / božiu vôľu." Tieto slová sa ti asi páčia. Ale božiu vôľu musí najskôr poznať a vedieť / chcieť plniť, lenže to človek vie len do určitej miery, ak vôbec. Nato aby sa to naučil, musí byť závislý na Bohu, tak ako frajer od frajerky, manžel od manželky a naopak a hlavne dieťa od rodiča.


135.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 1. 2014, 06:21 avatar
Ale, Milky, bez Boha to predsa nejde, keby nebolo boha,tak tu nie je nič, to zase ísť až do takej krajnosti, to zase nie, ale zrejme som u teba týmto pochopil aj viacero vecí, že tým že sa mi zdáš trochuiný je tým, že zachádzaš až do detailov, kde to ja neriešim. Ale aj tak si pootvrdil môj dojem z toho kazateľa, že hovorí o človeku ako o samkostatnej osobnosti a jeho zodpovednosti pred ním saným, čo je oveľa náročnejšie a mnohí sa toho boja, ak sa predsa len nemôžu spoľahnúť na neho, že všetko riadi a teda aj ich hriechy, lebo tým pádom odpadá Bohu akákoľvekm zodpovednooať ža naše hriechy, pretože tá zodpovenosť tu ani nebola, tá by odpadla iba v mysliach niektorých veriacích a preto ten strach z tej zodpovednosti samého seba pred Bohom. Každý sa na niečo spoliehame a číém vic toho vieme, tým rastie naša zodpovednosť a obavy a preto je treba už teraz viacej praktizovať vieru na maximálnu mieru, ako u katolíkov, aby výhody z praktizovania a využívania v bežnom živote, nielenže prekrylio tieto obavy, ale dávali silu a odvahu ísť v praktizovaní viery ešte hlbšie.
A tomu tvojmu kazateľovi odkáž, že ak sa mu na katolíckej cirkvi niečo nepáči, nech z nej neodchádza a nech nazve veci pravým menom, lebo ja osobne to vidím tak, že záchrana sveta v blízkej budúcnosti záleži na pápežovi a jemu je treba tieto veci predkladať na zamyslenie, aby sa čím skôr rozhodol, lebo teraz je to všetko len a len na ňom.


136.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 13:49 avatar
Ach jo, nechapem, preco katolici robia z papeza poloboha...
Súhlasí milky945


161.
označiť príspevok

milky945 muž
   5. 1. 2014, 16:18 avatar
Čo sa týka toho kazateľa pusti si to video v čase medzi 25 a 30. Krásne tam vystihuje / popisuje rozdiel medzi náboženstvom (napr. RKC) a kráľovstvom božím. Náboženstvo hovorí: robte dobré veci, aby ste boli. Kráľovstvo božie hovorí: robíte dobré veci, lebo ste. Teda v kráľovstve božom konanie je dôsledok bytia, nie naopak. Ale predpokladom / podmienkou toho je Kristus v nás. Ďalšou podmienkou je, že sme stvorení na obraz boží s čím ja nesúhlasím. Obidve zdôraznil a zopakoval niekoľko krát.

Tak s tým pápežom si ma pobavil. Záchrana sveta? Hrozí nám niečo alebo myslíš záchranu po duchovnej stránke? Ako nás zachráni? To si nepomenoval.


164.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 1. 2014, 16:47 avatar
"Krásne tam vystihuje / popisuje rozdiel medzi náboženstvom (napr. RKC) a kráľovstvom božím. Náboženstvo hovorí: robte dobré veci, aby ste boli. Kráľovstvo božie hovorí: robíte dobré veci, lebo ste. Teda v kráľovstve božom konanie je dôsledok bytia, nie naopak. Ale predpokladom / podmienkou toho je Kristus v nás." >>> mam pocit, ze toto je co sa mi asi snazil povedat rastos, ked sme sa bavili o moralke...


137.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 1. 2014, 20:53 avatar
To si zle pochopil, to je požiadavka priamo z neba, cez mrianske zjavenia.
A poloboh, to je čo za netvora ??? Katolícka cirkev v rámci diktatívneho vedenia sa snaží vyzerať demokraticky a preto rozhodujú o vážnych veciach na konciloch a teda väčšinou hlasovaním špičky hierarchie. Ale posledné odozvy z neba v rámci marianskych zjavení, viď mEDžUGORIE A Dechtice dali jasne najavo že c nebo chce radšej jedného zosdpovedného človeka, pokiaľ sa taký nájde, ako rôzne zhromaždenia, kde sa hlsovaním rozplýva zodpovednosť na neurčitú skupinuľudí, teda na nikoho.
Akj Americká demokracia je dobre fungujúca demokracia, ale platí systém zodpovednosti jedného a ńie, ako to robili komunisti, jeden vplyvný a anjmocnejší vymyslel blbosť a pretože si bol vedomý, že to je blbosť, nechl to odsúhlasiť na zjazde. A tak špinavci, ktorí sa potrebovali držať pri moci, museli vydávať špinavé zákony a preto sa vytvorila obluda zvaná zjazd, aby sa mohli za túto obludu skryť a zmyť zo seba zodpovednosť. To sa dá ale iba pred ľuďmi, ale pred bohom si to neviem predstaviť a vidím väčši logiku v zodpovednosti jedného za všetko. Netvrdím, že by si boh neporadil ani s takýmto súdom, je to boh,ale ide o tých ľudí, čo by chceli tiež takýmto spôsobom zmyť svoju zodpovednosť a zrejma majúo bohu iné predstavy a nepochopili, že pred Bohom nemožno utiecť skryť sa za obludu vakonštruovaného zhromaždenia.
Peter ty si sklala a nie vy všetci apoštoli, na tebe založím cirkev a nie na vás.
Teda žiadna príšera poloboha, ale normálny inteligentný človek ,ktorý je schopný niesť zodpovednosť za cirkev pred takým bohom, ako je náš. Teda boh jákoba, Abraháma eliáša a Otec Ježiša Krista.
A pretože on splodil najprv svojho syna, ktorému potom stvoril tento svet, zrejme bude aj veľmi dôsledný ako sudca ku všetkým, čo mu z tohoto jeho sveta a sveta jeho syna robia bordel.
Aj samotný satan, pri vyhaní z raja mu odobral končatiny tým, že ho preklial na hada a ešte uvalil na neho kliatbu, že potomstvo Adama a Evy mu rozšliape hlavu. A toto potvrdil aj samotný ježiš,:Knieža tohoto sveta je už odsúdené!
Avšak napreik odsúdeniu to tu ma satan pefektne pod kontrolou a podľa posledných štatistík ovláda takmer 85% obyvateľstva tejto zeme. Zatiaľ sa na Ježišovej strane odhaduje cca 15% a vyhliadky na lepší stav sú mizivé. Stačísa obzriež na tomto DF.
Pohodlie zla jednoznačne víťazí nad namáhavejhším dobrom.


138.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 1. 2014, 20:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2014, 22:54 avatar
nesud a nebudes sudeny.
Veriaci, prekvapilo by ta, ak by na Boh zavolal vsetkych tych, tkroých si odsudzoval a pismom podlozenymi kecami trebars aj preklinal v mene Jezis, aby sudili oni teba?
Súhlasí Wolfe


143.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 22:57 avatar
Suhlasim, a to sa da povedat o kazdom z nas..


141.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 1. 2014, 22:48 avatar
"A poloboh, to je čo za netvora ??? Katolícka cirkev v rámci diktatívneho vedenia sa snaží vyzerať demokraticky a preto rozhodujú o vážnych veciach na konciloch a teda väčšinou hlasovaním špičky hierarchie. Ale posledné odozvy z neba v rámci marianskych zjavení, viď mEDžUGORIE A Dechtice dali jasne najavo že c nebo chce radšej jedného zosdpovedného človeka" >>>> dufam, ze tomu ani sam neveris. Mmochodom toto je jedna z veci, ktora bude vzdy odradzat potencionalnych krestanov..
Prepac ale papez sa velmi napadne ponasa na egyptskeho velknaza..
Namestok Boha? Sorry, ale to nezeriem

A koncily su tiez len taky pokus o vtip --
Obycajne sa "uzakonilo" to, co vyhovovalo, alebo to o chcel mocni, vplynejsi. Nehovoriac o konformizme..

V marianske zjavenia verim ovela menej ako v Boha..

"Peter ty si sklala" >> o tomto som uz mnoho popisal
blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
precitaj si myslim ze dva moje prispevky

Inak pisal som tam aj o tom, ze moze byt rozdiel medzi petra a petros.. (ty si kamen, s ktorym budem stavat)
Co tam nie je napisane napr, ze mozes si vsimnut, ze v biblii sa za skalu povazuje velmi casto Boh, nie clovek...

Mam pocit ze ovela lepsie som nieco napisal tu na df ale neviem to najst
inak nieco je aj tu www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"Avšak napreik odsúdeniu to tu ma satan pefektne pod kontrolou a podľa posledných štatistík ovláda takmer 85% obyvateľstva tejto zeme" >>> keby sa Boh dal poznat, a nie len nejakym x tisic rocnym lexikonom tak by sa to zmenilo.
Lenze, preco by sa dal poznat teraz, ked sa nedal poznat ani v starom zakone..

Len par vyvolenim (ak vobec) a ti fungovali v podstate ako velknazi/slachta/krali/sudcovia/proroci, nazvi to ako chces...
Súhlasí milky945


166.
označiť príspevok

milky945 muž
   5. 1. 2014, 18:00 avatar
K tomu čo povedal Wolfe o Petrovi a skale tu a na sme.sk bloku ešte doplním myšlienku na základe Mt 16,15-19. Mt 16,15-19 možno rozdeliť na dve časti. V prvej časti Peter vyznáva vieru, v druhej časti ho Ježiš deleguje na šéfa cirkvi na základe tejto viery, na základe prvej časti. Nie samotného Petra ale vieru dáva na čelo cirkvi. Na viere postaví svoju cirkev a ani pekelné brány ju nepremôžu. Ale koho je to viera? Je to Kristova viera. Takže Kristus a jeho viera, ktorú dáva svojim ovečkám, je tá skala.

Mt 16,15-19:

*1:
Ježiš sa ich opýtal: "A za koho ma pokladáte vy?".
Odpovedal Šimon Peter: "Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."
Ježiš mu povedal: "Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj Otec, ktorý je na nebesiach."

*2:
A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.
Súhlasí Wolfe


140.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 1. 2014, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.145.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 1. 2014, 10:53 avatar
A čo tie modlitby denno denne, vskúšal si sa asopom ráz úprimne pomodliť Zdravas mária, ? Ste ako naši biskupi, ale ste naozaj katolíckii biskupi vy dvaja s mikym ???
Energiu mám z oodlitby a modlitbu z evanjelia a kde inde, alebo akéiné slovobožie máš na mysli, ak nie z evanjelia ?
Dogm,y, ušenie cirkvi, ktorej ? či náboženstvo a ktorej a prečo a kde je sever a kde server.

Skúšal som a toto som našiel a vm nemôžem nič iné doporučiť, len aby ste súšali aj vy sami a hľadali. nehovorím, že neájdete to isté, ale evnajelium je filter, je sito, cez ktoré čokoľvek preoseješ, špina zostane na site, každú vec konfrontuj s evanjeliom a mussíš prísť na to kde je Ježiš a kde satan. Mária nie jeu mňa to, čo si vy myslíte, elbo to, čo ste si nechli nabulíkať do svojích palíc. Mária je u mňa to, že keď sa aj k nej modlím a teda nie iba k nej, tak to cítim ako keď sa modlím k ježišovi, naopak satan nakydal na ňu kadejaké svinstvo, aby ju pre túto špínu nevideli aj iní kresťania a nevyužili svoje modlitby ešte lepši aj k nej.
Sklúste ju aspo na chvíľu vnímať ako matku nielen ježiša, ale nás všetkých a ktoby sa nespolioehal na Matku, alebona koho ak nie na matku, aby mi pomohla s prosbami na otca a syna ?????
Skúšajte a hľadajte, ale kto ide hľada dopredu s tým, aby nenašiel, ani nenájde. Nemá tu silu, čo ježiš, ale je bližšie k nám.

Prečo to nechcete úprimne skúsiť ???????


146.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 1. 2014, 11:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 1. 2014, 11:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 1. 2014, 13:41 avatar
Uz som chcel ist vypisovat 1 Tim 2:5-6, ale pozeram, ze uz si to sem hodil  


167.
označiť príspevok

milky945 muž
   5. 1. 2014, 18:50 avatar
Nechápem ako sa stále obraňuješ evanjeliom / odvolávaš na evanjelium a pritom uznávaš Máriu ako drahocenný poklad hodný božskej úcty. Napr. v tom, že ju vnímaš ako Matku nás všetkých. Ani Ježiš ju tak v evanjeliu nenazval a to k tomu mal rozhodne bližšie ako my. Ježiš ju tak nenazval, lebo mal z nej len telo, on sa pritom narodil z ducha / Boha dávno pred tým. Si pozri Ján 3,6 a skús to pochopiť. Mária dala Ježišovi telesný dočasný život, nič viac, Boh otec mu dal večný život. Teraz už snáď chápeš, že volať Máriu matkou nás všetkých je dosť smiešne ... rúhanie?


151.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 1. 2014, 05:56 avatar
Veď ale to všetko je pravdfa, čo si napísal, ale kde v tom vidíš máriu, matku božie, alebo matku Ježiša Krista !
Píšeš mi že porušujem božie slovo, napíšeš mi tu pol strany a všetko od veci.
To mi chceš nabulíkať, že všetky marianske zjavenia, že to sa katlíci nechávajú odrbávať satanom ??????
Nakoniec na 100% to teraz nemá nikto, ani ja ako katolík s Matkou božou a možno sa ukáže na konci sveta, že aj vy ste mali pravdu, ibaže ja som tu hadam aj sto razy písal, že načom je založená moja viera, ale u vás som nič podopbné nenašiel. Ovládate perfektne teoriu, teda evanjelium a listy, ale to vy iba na toto sa spoliehate ? Ako vy vlastne cítite kontakt s nebom, aký je rozdiel vo vašom živote ak sa modlíte, alebo nemodlíte, chodíte do kostola a na spoveď, akým spôsobom sa spoliehate na životnú podmienku tu na zemei, teda na odpustenie hriechov ????
V apokalypse sa hovorí o ľuďoch, ktorí boli zachránení, že mali oblečené košele, ktoré si zbielili v krvi baránkovej, na to sa ja spolieham a na čo vy ??? Alebo, čo si predstavujete pod pojmom bielenie košele v krvi baránkovej ?

Mária je rafinovaný spôsob, ako odkloniť ľudí od tých správnych dverí ....

Ja som práve terraz začal rozmýšľať, že koľkí by bez nej tie dvere vôbec nenašli, ale to je
tiež len teória, to nechám radšej tak. Teda vy si myslíte, že Mária, Matka božia, a Matka ježiša Krista odvádza ľudí preč od neba ???? Od boha a od tých dverí, ktorými je ježiš Kristus????
To akože prešla do opozície k satanovi ??? To sa ale inak vysvetliť nedá, či ako ??? A to pod Krížom: Hľa tvoja matka, hľa tvoj syn ! to si ako vysvetľujete ??? Keď boli učeníci zo strachu pred farizejmi uzatvorení v tajnosti, matka ježišova predbývala s nimi, Ján sa o ňu staral udajne až do smrti, teda najprv ona jeho dochovala do dospelosti a potom sa staral on o ňu, ale nebol to len ján, čo lukáš, ktorý namaloval jej obraz ešte za jej života a keď s týmto obrazom išli na horu Krmel, tak sa zastavil mor. keď dobíjali Turci viedeň, pápež sa modlil s celým svetom ruženec a vyše dvestotisícová , tá najbezohľadnejšia armáda možno všetkých dejín, nevedela prekonať niekoľkodesaťtisícové vojsko žoldnierov a keď už ani tí nestačili, prišli na pomoc poliaci . A turci odišli porazení ???
Veď ak nič, tak nič ale kde ste prišli na to, že by matka išla proti synovi ??? a klamala ľudí, aby nešli knemu ??? A ešte rafinovane ??? to myslíte akože zákerne od zadu či čo??
Z toho ide na mňa mráz.
Radšej by som sa rád od vás dozvedel, na čom je založená viera, respektíve viera samotná predsa nemôže spasiť, veď koľkí veria v boha a preto že sú si vedmí, že robia zle, alebo že ich život prinútil robiť zle, tak to vzdali, ale to je len viera a koľkí aj veria v boha a neveria že by bol až taký zlý, alebo koľkí veria v boha a vybrali si pár vie z evanjelia a podľa toho sú si istý, že majú nebo na beton ???
Nakoniec jeto otázka iba toho, načo sa kto spolieha a tam na druhej strane uvidíme všetci, kto sa spoliehal správne, ale ja osobne by som sa iba na modlitby a čitnie písma určite nespoliehal. Preto sa vás neustále pýtam, či chodíte dokostola a na spoveĎ ? Lebo to je trochu iná sila ako modlenie. Ako vlastne cítite prúdy živej vody z Ježiša, ak vôbec na to veríte. ?

Nikto to nemá isté a práve týách, čo si najviac myslia,. budú do neba predbiehať neviestky a možno máte nakoniec pravdu.
To všetko sa uvidí až na druhej strane a druhá strana vie, to čo my nevieme, a čo nám ani v evenjeliu nebolo dané poznať.
Ale že by Maria rafinovaneodháňala ľudí od Ježiša, to sa nehnevajte, alebo dokonca falošný prorok ????
FGalošný prorok trieska do vbzduchu nezmysly a ak ona povedal, čo chce jej syn a jeho otec vo fatime a ak sa to neurobí, prídfe ešte horšia vojna ako prvá a iné veci, to sa falošnám prorokom naplňajú takto kruto pravdivé veci ???
V poslednejdobe akoby sa rouztrhlo vreco s falošnýmií prorokmi a v priemere na každý rok máme najmenej tripredpodfeve konca sveta. Toto beriem, že sú falošní proroci, ale skúste si prečítať dialógy z fatimy, alebo sa toho bojíte, že je to satanove ???

To som z tohoto zostal ako obarený po zmrazení. Veď som vám už písl, že modlitbu Zdravas Mária prvý krát vslovil Duch svärtý, ústami alžbety ku ktorej mária prišla v požehnanom stave,. A teda čo, alebo kto je prevás Duich svätý??
Veď tým, že sa modlíme Zdravas vyznávame Ducha svätého, ako jeho slová, ktorými ústami Alžbety pozdravil Máriu vyznávame ježišča, lebo je to o ňom, ...požehnaný plod života tvojho, Ježiš.... A to že ju prosíme, aby za nás prosila, je jasný dôkaz,že modlitba nejde iba ku nej, my sa nemodlíme aby nám dala to, alebo to, ako Ježiš, či boh, my sa predsa modlíme " ... pros za nás hriešnych,...teda my sa nemodlíme k nej, my ju iba prosíme ,aby ona prosila za nás. A teda spoliehame na to, že naše prosby ona prednesie synovi, či otcovi a že ak bude naša modlitba odovzdaná bohu ňou samotnou, že je to uplne iné, ako bez nej, ona vie to, čo my nevieme, je to akoby sme chceli anglickej kráľovnej predniesť naše požiadavky sami, alebo si na to nájdeme vhodne vzdelaného a praxou vedomého, čotreba robiť a ako jej to podať, aby sa naše prosba naplnila.
Nechápem dokonca ani to, čo myslíš pod zakázaným ovocím, to že sa človek modlí a chodí do kostola a na spoveď ?? To je kým zakázané a prečo ??? Na toto som kúrevsky zvedavý. Na to, že sa modlím a praktizujem vieru, cítim, že to do mňa prúdi, to že by malo byť zakázané ??? To skôr naopak, to by malo byť prikázané, lebo to je to o čom ježiš hovorí, priblížilo s kráľovstvo nebeské, to je to, prečo zomrel, to je tokeď hovorí,kto je a pije moje telo akrv, má život večný.
Ano, je tm aj veta kto uveril meno ježiš, nezostane zahanbený, alebo dokonca,že má tiežživot bvečný a to som uveril aj ja, ktorý si to nevie predstaviť bez príjmania jeho tela a krvi. Lebo cítim vo svojom živote, keď si ho večer prečítam. Ako čítate svoj život vy, o čo sa konkrétne opiera vaša viera, moťnože nakoniec to je len vzájomná nevedomosť, načo sa spoliehame my a na čo vy ?? Tak otom niečo napíšte, ale ak napíšete, že mária rafinovaným spôsobom odháňa ľudí od neba, to už nemusíš opakovať, to je zase pre mňa hrozné pomyslenie.
veď nakoniec na druhej strane sa každý dozvie, či sa spoliehal správne a touto debatou ťažko vy na mne a ja na vás niečo zmením, veď kto by chcel ísť do pekla, že ???


152.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   5. 1. 2014, 06:11 avatar
prečo píšete stale kokotiny o bohu v ktorého aj tak neverite?
Súhlasí Romanov


154.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 1. 2014, 08:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 1. 2014, 11:29 avatar
Veriaci 154
nemám samozrejme dôvod, prečo by som ti to neveril, ale na to video som tu ja mal samostatnú tému pod náízvom:

Moja rakcia na video:www.milosť.tv a posledný príspevok tam bol 4.9.2013
A to sotatné, to akože sa cítite bez hriechu, nemusíte sa spovedať, alebo ako toto u vás funguje, na čo sa v tomto spoliehate ?


156.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 1. 2014, 10:57 avatar
" A to pod Krížom: Hľa tvoja matka, hľa tvoj syn ! to si ako vysvetľujete ??? >>> Trebars tak, ze sa mal o nu postarat, ze sa mali o seba postarat navzajom?
Nepovedal "Hla vasa matka, hla tvoji synovia/tvoje deti", ale rkc z nej hned spravila nebesku matku..

"Teda vy si myslíte, že Mária, Matka božia, a Matka ježiša Krista odvádza ľudí preč od neba ???? Od boha a od tých dverí, ktorými je ježiš Kristus????" >> nie, ze maria odvadza, ale katolicka cirkev odvadza...
Okrem toho aku mas istotu, ze sa zjavila Maria a nie nejaky zly duch   (aj ked ja neverim, ze sa vobec niekto zjavil)

"Preto sa vás neustále pýtam, či chodíte dokostola a na spoveĎ"...Fakt je niekde v biblii nieco o tom, ze maju ludia drnkat svoje tajomstva nejakemu knazovi, ak je Boh vsadepritomny a vseveduci?
a kostol..
Mt 6, 5-8
A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.
Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.
Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť.
Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

"keď dobíjali Turci viedeň, pápež sa modlil s celým svetom ruženec a vyše dvestotisícová , tá najbezohľadnejšia armáda možno všetkých dejín, nevedela prekonať niekoľkodesaťtisícové vojsko žoldnierov a keď už ani tí nestačili, prišli na pomoc poliaci . A turci odišli porazení ???" >>> to by sa stalo tak ci tak...
Modlenie funguje tak 50 na 50. Presne tak ako aj nemodlenie...
Kolki sa modlili za nieco a nebolo im to nic platne?
Vyzdvihuju sa len veci v modlitbach, ktore vysli, neupsechy nie ...

"Zdravas Mária prvý krát vslovil Duch svärtý, ústami alžbety ku ktorej mária prišla v požehnanom stave" >>>
"Zdravas Maria milosti plna, Pan s tebou, pozehnana si medzi zenami a pozehnany je plod zivota tvojho" >>
pozehnana = tehotna
milosti plna = nie milosti, ktoru moze rozdavat, ale milost, ktoru dostala od Boha, a preto milosti, pretoze toho nebola hodna..
Takze z nej nerob bohynu  

"A teda spoliehame na to, že naše prosby ona prednesie synovi, či otcovi">>>> Boh nie je ziaden vodovodny kohutik, alebo elektricky adapter, aby si na neho potreboval redukciu.
Jedina redukcia ma byt Jezis Kristus a ziadna dalsia redukcia na redukciu sa davat nema..
1Tim 2,5-6
Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi - človek Kristus Ježiš,
ktorý vydal seba samého ako výkupné za všetkých, ako svedectvo v pravom čase.

"A teda spoliehame na to, že naše prosby ona prednesie synovi, či otcovi a že ak bude naša modlitba odovzdaná bohu ňou samotnou, že je to uplne iné, ako bez nej, ona vie to, čo my nevieme, je to akoby sme chceli anglickej kráľovnej predniesť naše požiadavky sami, alebo si na to nájdeme vhodne vzdelaného a praxou vedomého, čotreba robiť a ako jej to podať, aby sa naše prosba naplnila.">>>Toto je typicke myslene katolika v tradicnej slachticko-klerikalnej hierarchii (pochadzajucej z minulych cias a pretvorene do sucasnej mentality)

"Na toto som kúrevsky zvedavý.">> Pozor na slova, chapem ze chces dat doraz na dramaticnost, ale
Mt 15,11
Človeka nepoškvrňuje to, čo vchádza do úst, ale čo vychádza z úst, to poškvrňuje človeka."

A este raz, mozes dat nejaky link na to video co si raz spominal z Fatimy a/alebo tie dialogy?


153.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   5. 1. 2014, 08:23 avatar
V poslednom čase nadobúdam pocit, vlastne som viac menej o tom presvedčená, že sem do náboženskej sekcie prenikli svedkovia Jehovovi.
rozpoznáte ich ?
www.grkatsp.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


155.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   5. 1. 2014, 08:49 avatar
aky je v tom rozdiel? kristuškari rovnako použivaju svoju falošnu modlu ku ospravedlneniu svojich zločinov, vdaka čomu sa nepoučia zo svojich hriechov, hoci dobre vedia že ich hatlanina evanjelium ich nespasi


158.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 1. 2014, 11:34 avatar
Wolfe:
Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium a komu odpustíte hriechy, tomu budú odpustené a komu zadržíte, tomu budú zadržané.
S týmto čo ???
Veriacemu som tiež napísal dotaz na túto vec, lebo ja si myslím, že cesta do neba je len bez hriechu a blázon, čo si myslí, že je bez hriachu, tak určite máte nejaký systém.


160.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 1. 2014, 15:30 avatar
A co su katolicki knazi? Pomazani samotnym Jezisom?
Mimochodom, nezda sa ti, ze prave tento citat lame Petrovu jedinecnost?

A znova im povedal: "Pokoj vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielam vás."
Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im: "Prijmite Ducha Svätého. (veriaci-4 prosim nezneuzivaj tento vers :D)
Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané."

Aj na fararov dychol Jezis? Toto bolo pisane o apostoloch.
Nie je tam nic o tom, ze by toto prechadzalo na nasledovnikov apostolov.
(ako to robi rkc rada vo vsetkom, aj s Petrom napriklad)
Kde je tam napisane nieco o spovedi? (len o odpustani hriechov, nie o spovedi)


168.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 1. 2014, 21:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 1. 2014, 12:47 avatar
Veriaci: Nezneuzil, len bola tam zmienka o "prijati ducha svateho", tak som sa obaval, ze sa toho chytis  

Este Elemir: k tomu spovedaniu: V biblii sa pise, ze sa mame spovedat jedem druhemu zo svojich hriechov, nehovoril apostolom, aby sa ludia spovedali im...

RKC nie je nastupca Krista, ale nastupca Rima.. Este si mozes vsimnut tu hierarchiu a mena (Nuncius atd...)


159.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 1. 2014, 12:06 avatar
Veriaci 154
Tkéto stretnutia sa poriadajú občas aj u katolíkov, ale nie tak často, pretože u nás tieto stretnutia nie sú jediným zdrojom tej Ježišovej energie, my to preciťujeme na každej omši a dokonca aj v pracovné dni a spoveďou, kto to ako cíti a potrebuje a pri spovedi to je ten najbižší kontakt priamo s Duchom svätým, lebo tu to ide priamo cez tých, ktorých ježiš vyslal a ktorý skladaním rúk prevzali túto moc.
Neviem, či ste evanjelici, pretože raz som ru už písal, že som sa rzhodoval pre cirkev v určitom období a práve omše s premnením a spovede rozhodli, že som katolík, ale s evanjelikmi nemám problém, tým ža sa obaja cítime V Kristovi a vzájomný rešpekt je v mene Ježiša základom viery v oboch cirkvách.
Vy ste sa nevyjadrili, ale hlavne, že si obaja môžeme povedať , ako povedal Ježiš učeníkom, kéď prišli za ním a hovorili mu, že videli sme aj iných , ktorí hlásajú evanjelium v tvojom mene a vyháňajú zlých duichov.
na to im Ježiš odpovedal : Nebráňte iím, lebo kto nie je proti nám, je s nami.
No a vy ste ma teraz presvedčili, že ste s nami, ak by vám ovšem nevadilo, že aj my sme s vami. Ale predsa len, ak sme vošli do tejto debaty tak hlboko a uprimne, chcel by som sa vás opýtať:
Ak by katolícka cirkev zrušila všetky dogmy,vrátane dogiem o Matke božej , učenia a náboženstvo a proste všetko, čo nie je v enajeliu a niektoré iné veci,ktoré sú dokonca celému svetu na posmech, začali by ste uvažovať aj o takejto ceste k Bohu, teda omše, spovede a vyznávanie Matky božej ? Samozrejem nič z toho nie je záväzná podmienka, ale či by ste to aspom tak trochu potom pripuistili ????????


162.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 1. 2014, 16:21 avatar
160 Wolfe, je to tam a určite najdeš pasáž o skladaní rúk, ale toto nechaj , teraz som založil novú tému :

A toto ste videli ???? Pozri sa na to, lebo ja som to nemal zatial ako vyskúšať, ak teda to už dávno neopoznáš.


165.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 1. 2014, 16:51 avatar
este si mi neodpisal na 141.
idem mrknut tu temu


169.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 1. 2014, 12:17 avatar
Wolfe 141
Prvý odsek, verím tomu s tým, že nesúhlasím, že zodpovednosť má ísť do stratena na neurčitý počet, ale zodpovedný by ml byť vžda jeden človek. To je logika aj tohoto sveta a nielen božia.
Pápež by mal byť práve vždy v prvom rade normálny človek a nerobiť z neho to, čo robí RKC. Svätosť, neomylnosť a podobne. Presne ako Peter apoštol. Ježiš si ho preveril iba tým, že sa ho trikrát spýtal:_Miluješ ma ? Aj keď ho určiote poznal, ale akoby tým dával príklaD NA VOľBU JEHO NáSTUPCU.
Druhý odtave súhlasím
Marianskle zjavenia neposudzujem podľa toho ako to vyzerá, ale podľa toho, čoje tam povedané. Ak naopráklad bola vo Fatime predpovedaná II. sv. vojna, potom čo pápeži si nevšímali, čo dostali za úkol a vojma bola, tak to nemôže byť náhoda.
Musí sa to proste brať ako fakt, že je za tým určitá inteligentná moc, ktorá niečo predpovedala a niečo splnila a dala ďaľšie úkoly a čaká splnenie, inak príde to príde tak, ako sľúbila prvý krát.
Či si to vysvetliš, že to bola Mária, alebo nerjaká veštica z Bujakova, je fakt, že sa stalo ako bolo predpovedané. A teda ak sa takýmto spôsobom naplnilo, čo bolo touto mocou , alebo inteligenciu raz stanovené, potom je treba počítať, že sa naplnia aj ďalšie hrozby. A obracia sa výlučne na katolícku cirkev a tak isto používa retoriku cirkvi, takže obísť utrpenie fašizmu a komunizmu iba mávnutím ruky, je prinajmenšom nezodpovedné. Je len otázka, pre koho nezodpovedné ? A to tam je tiež ppovedané, takže je to len otázka iteligencie, čo si chopný veriť čo nie. Viď perpetum mobile a 2 kW ohrievč na poskrúcaný predlžovák s dútnavkovým vypínačom.ktorý sa uvedie do činnosti jedinou iskrškou piezoelektrického výboja.
Posledný odstavec:
Sila Boha a satan je jasná z evanjelia a biblie, teda jasná ako pre koho. V otčenáši násmježiš ucí: Otče náš, ktorý si na nnebesiach, ak teda veríš na Otčenáš a Krista, ktorý nás ho učil, je jaASNE, žE bOH TU NIEJE A PRETO TU POSLAL SVOHO SYNA ako v podobenstve o vnici v Ďalekej krajine. Pri pokúšaní krista satanom sa satan sám ukázal ako vládca mnohých kráľovstiev a čio ma na to súhlas boha, alebo čo tensúhklas opotrebuje, je otázne a na preštudovanie biblie a evanjelia. V každom prípade satan zničil bohu raj na zemi a boh ho za to kruto potrestal. Z toho by sa toež dalo niečo odvodiť.
Teraz musím končiť.


171.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 1. 2014, 13:18 avatar
"Marianskle zjavenia neposudzujem podľa toho ako to vyzerá, ale podľa toho, čoje tam povedané. Ak naopráklad bola vo Fatime predpovedaná II. sv. vojna, potom čo pápeži si nevšímali, čo dostali za úkol a vojma bola, tak to nemôže byť náhoda." >>
Ked ti niekto predpovie, ze budu vojny, hlad, zemetrasenia, tsunami, a ked sa nahodou nieco z toho stane tak uveris, ze to bolo proroctvo?

"A obracia sa výlučne na katolícku cirkev a tak isto používa retoriku cirkvi" ?>> pretoze s tymi prisli katolici.
Obycajne nejaki fanatici (Bernadette) a deti ktore boli vychovavane v prisnej katolickej skole (Lucia, Jacinta, Francesco) a tak podobne..
Vies vsetcy svati a vsetky zazraky sa deju cisto na "katolickej pode"..(to je tak akurat voda na mlyn aby si katolici mysleli, ze prave ta ich cirkev je ta prava)

Fakt by som bol rad keby si mi dal link na to video, co tebou tak zatriaslo, a popripade na texty z fatimy. Ja nachadzam len fanaticke blbosti..
Chcel by som si o tom nieco viac prestudovat...

Este dalsia vec, ked clovek vidi nejake proroctvo, tak sa snazi upravit suvislosti automaticky tak aby sa zhodovali s proroctvom...
Je to nieco ako ked pozeras na oblaky a snazis sa hladat rozne obrazce a vzory..
Podobne ako s proroctvom o papezoch, ked sa hlada aj najmensia podobnost aby to pasovalo.
Alebo blesk ktory zasiahol do sidla papeza, co uz nie je ani viera ale povera..


172.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 1. 2014, 17:21 avatar
Wolfe v +12.roku som chcel vydať knihu o konci sveta v 2012 a viera a veda a evaanjelium, mišmaš dokopy. Je toho menej ako 2 MB teda asi 325 strán A4. Sú tam veci,ktoré ťa nebudú moc zaujímať, ale mezi iným som tam napísal vlastný preklad zjvenia z Fatimy z anglištiny, lebo som našiel katolícky a ten bol značne prikrášlený. Máím s nakladateľom aj zmluvu na vydanie,ale nemám peniaze. takže ak by si mal záujem, pošli kotakt na: elemir33@zoznam.sk pozor elemir k krátkym i.
a nemáto 2MB, nemal by to byť problém poslať. Samozrejme, tebe súkromne. Asi polovica toho už nie aktuálna, kvôli načasovaniu na december 2012, ale hlavne, vďaka tomuto foru sa veľa mojích názorov na cirkev verzus neveriaci podstatne zmenili. Ale to zjavenie tam je popísané a ostatné pusti po vode.
Tam by si mal násjť aj veľa odpovedí na tieto dotazy, čo mi tu teraz dávaš.


173.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 1. 2014, 22:50 avatar
Poslal som ti e-mail.
Inak nevadil by mi ani anglicky text. Bezne texty moc po slovensky necitam skoro vobec (malo slovenskych zdrojov), skor len anglicky, ci je to nieco lekarske, matematicke, programatorske alebo religionisticke (hlavne texty a niekedy ked si overujem preklady biblii - anglicky, grecky a hebrejsky (google translate :D)), ci filozoficke (alebo vlastne akekolvek, dokonca aj cudzie jazyky sa lahsie najdu po anglicky ako slovensky)..

Inak sranda, ze 33. 3 je moje oblubene cislo uz od mala. Niekedy som aj pouzival nick Wolfe3 - Wolfe333.


174.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 1. 2014, 09:34 avatar
Wolfe, poslal som to pred cvíľou, mrkni, čoto máš a či to je dobre.
Anglický text si môžeš nagooglovať, ale na môj sa môžeš spoľahnúť tak na85 až 90%

Ja mam 33 preto, že som sa narodil 3,marca, teda 3,3,1251 .


175.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 1. 2014, 11:41 avatar
hej, len Google mi hadzalo stranky hocijakeho fanatika.. takze nie zrovna relevantne..
Mail mi prisiel, vdala. je tam aj priloha, ale este som ju moc nestudoval, pretoze v tomto momente, nie som na svojom notebooku, ale na pocitaci svagrin...

Inak pridal si si do veku zopar storoci  

Btw ak knizku asi nevydas, preco to (po kuskoch) nepublikujes trebars formou blogu alebo stranky, tak ako to ma TvojOponent a Fotoon?


176.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 1. 2014, 12:31 avatar
O tých blogoch som rozmýšľal, ale už som lenivý študovať nové veci, takže aj by som to bral, ale neviem. Skús to pozrieť aj ty a ak si budeš myslieť, že to stojí za to, tak volačo vymyslíme.


177.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 1. 2014, 17:29 avatar
elemir 151:
Na dlhý článok, dlhá odpoveď. Píšem tu podľa vzoru:
Tvoj text ::::: :::::: :::::: moja odpoveď / reakcia.

V apokalypse sa hovorí o ľuďoch, ktorí boli zachránení, že mali oblečené košele, ktoré si zbielili v krvi baránkovej, na to sa ja spolieham a na čo vy ??? Alebo, čo si predstavujete pod pojmom bielenie košele v krvi baránkovej? ::::: ::::::::: :::::: Hovoríš zrejme o svadobnom rúchu. Košeľa alebo svadobné rúcho je Kristus a jeho spravodlivosť. Oblečený do svadobného rúcha / do Krista znamená oblečený do božej spravodlivosti, ktorá sa prejavuje navonok v našich životoch a skutkoch. Kto si oblečie Krista**, už to nie je ten starý človek so starými skutkami a správaním, je to nový človek / znovuzrodený. Je to nový človek pre seba, pre svoje okolie a pre Boha, lebo každý ho vníma inak ako pred tým, aj Boh. Boh viac nevníma jeho nedokonalú spravodlivosť, ale Kristovu spravodlivosť, ktorú prezentoval v evanjeliu. Svadobné rúcho symbolizuje naše “priženenie“ do božej rodiny a Bielenie košele v krvi baránkovej by malo byť odpustenie našich hriechov, to neviem isto, keď tak ma doplň / oprav.
**Kedy si kto oblečie Krista o tom nerozhoduje človek ale Boh.

Ako vy vlastne cítite kontakt s nebom, aký je rozdiel vo vašom živote ak sa modlíte, alebo nemodlíte, chodíte do kostola a na spoveď, akým spôsobom sa spoliehate na životnú podmienku tu na zemei, teda na odpustenie hriechov ???? ::::: ::::::: :::::: Nerozumiem celkom tejto otázke, ale skúsim odpovedať. Ja nemám / nehľadám kontakt s nebom ale s Ježišom. Teda aspoň sa o to snažím v každej možnej chvíli, aby bol on na prvom mieste. Teda zapájam ho do bežného života, aby on rozhodol / povedal, čo a ako je správne. Iste nie vždy sa to darí, niekedy “príde“ po funuse a ja mám na tričku ďalší hriech. Vtedy mi neostáva nič iné ako pokánie / ľútosť.

Teda vy si myslíte, že Mária, Matka božia, a Matka ježiša Krista odvádza ľudí preč od neba ???? Od boha a od tých dverí, ktorými je ježiš Kristus???? :::::: ::::::: :::::: Robíš z Márie prostredníka, ktorým nie je. Ona nie je cesta, pravda a život. Ona je / bola taká istá ako my, hriešna.

Veď ak nič, tak nič ale kde ste prišli na to, že by matka išla proti synovi ??? a klamala ľudí, aby nešli knemu ??? :::: ::::: ::::: Nejde proti synovi, to som nikdy netvrdil, len sa pretláča na jeho pozíciu / miesto. Ale to vlastne nerobí Mária ale jej obdivovatelia / vyznávači, ktorí sú zvedení.

Viera samotná predsa nemôže spasiť, veď koľkí veria v boha a preto že sú si vedmí, že robia zle, alebo že ich život prinútil robiť zle, tak to vzdali, ale to je len viera a koľkí aj veria v boha a neveria že by bol až taký zlý, alebo koľkí veria v boha a vybrali si pár vie z evanjelia a podľa toho sú si istý, že majú nebo na beton ??? ::::: :::::: :::::: Zrejme nevieš, čo je to viera. Každý sa tým slovom len oháňa, pritom netuší o čo ide. Ježiš hovoril o viere, že môže vrchy prenášať. Ale to nie je ľudská viera, ktorú človek má zo seba o tomto svete. Môžem ľudsky veriť na teplé počasie, na svetový mier, ale to sú pozemské veci. To nie je viera / typ viery, ktorá ma spasí. Viera ktorá ma spasí a priblíži k Bohu je od Boha. Viď Ján 6,57 alebo Ef 2,8. Táto viera vedie k poslušnosti a oddanosti Bohu, vedie k tomu, že sa naplní boží plán / vôľa / stvorenie v našom živote.

dialógy z fatimy ::::: :::::: :::::: neviem, čo sú dialógy z Fatimy, nato otvor novú tému, určite sa pridajú ďalší alebo to vysvetli aspoň tu

Veď tým, že sa modlíme Zdravas vyznávame Ducha svätého, ako jeho slová, ktorými ústami Alžbety pozdravil Máriu vyznávame ježišča, lebo je to o ňom, ...požehnaný plod života tvojho, Ježiš ::::: :::::: :::::: Nehnevaj sa na mňa ale to je blbosť. To sú slová ducha svätého, ktoré mali a majú určitý význam, ale rozhodne nie ten, aby sa papúškovali celé hodiny stále dokola v ruženci. Lebo v ruženci sú (tak trochu) vytrhnuté z kontextu a to je veľké riziko, že sa prekrútia / pochopia zle. Presne to sa deje, vytrhnuté z kontextu dávajú do popredia Máriu pred všetkým ostatným, aj pred Ježišom, Ježiš je tam spomenutý len tak na okraj, aby sa nepovedalo. Celý ruženec je len o Márii.

teda my sa nemodlíme k nej, my ju iba prosíme ,aby ona prosila za nás. A teda spoliehame na to, že naše prosby ona prednesie synovi, či otcovi a že ak bude naša modlitba odovzdaná bohu ňou samotnou, že je to uplne iné, ako bez nej, ona vie to, čo my nevieme ::::: :::::: :::::: Keby šlo len o naše prosby, prižmúril by som oko nad tým, čo píšeš. Aj keď aj to nie celkom, viď 127 prečo. Ale v našom živote nejde len o naše prosby, nie sme tu na prosíkanie, sme tu aby sme naplnili vôľu božiu, aby sme sa mu stali podobný, aby sme dosiahli jeho spravodlivosť, božiu spravodlivosť. A to môžeme len s Kristom, oblečení v Kristovi, už som o tom písal na začiatku, viď Rim 6 na túto tému. Keď my máme byť údmi Kristovho tela cirkvi, keď Kristus je hlavou, môže byť Mária prostredník? Vari v ľudskom tele ruka neposlúcha priamo hlavu? Je v ľudskom tele medzi hlavou a nohou nejaký samostatný orgán ako prostredník?

Pozri si komentáre od Palul Preddor v youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Asi budeš šokovaný.

Nereagoval si na 167, tak snáď budeš reagovať aspoň tu.
Súhlasí Wolfe


180.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 1. 2014, 09:00 avatar
Okrem toho rucha (v ktorom mam hokej) suhlas... alespon takto nejak si to moje ambivalentne druhe ja predstavuje...


181.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 1. 2014, 09:18 avatar
K tej Marii som sa uz vyjadroval v 156

~~~~~~
"A teda spoliehame na to, že naše prosby ona prednesie synovi, či otcovi">>>> Boh nie je ziaden vodovodny kohutik, alebo elektricky adapter, aby si na neho potreboval redukciu.
Jedina redukcia ma byt Jezis Kristus a ziadna dalsia redukcia na redukciu sa davat nema..
1Tim 2,5-6
Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi - človek Kristus Ježiš,
ktorý vydal seba samého ako výkupné za všetkých, ako svedectvo v pravom čase.

"A teda spoliehame na to, že naše prosby ona prednesie synovi, či otcovi a že ak bude naša modlitba odovzdaná bohu ňou samotnou, že je to uplne iné, ako bez nej, ona vie to, čo my nevieme, je to akoby sme chceli anglickej kráľovnej predniesť naše požiadavky sami, alebo si na to nájdeme vhodne vzdelaného a praxou vedomého, čotreba robiť a ako jej to podať, aby sa naše prosba naplnila.">>>Toto je typicke myslene katolika v tradicnej slachticko-klerikalnej hierarchii (pochadzajucej z minulych cias a pretvorene do sucasnej mentality)
~~~~~~
K tomu druhemu odstavcu ... toto je este z minulosti, kedy spojujucim mostom medzi Bohom a ludmi sa stavali prave Maria, "svati", biskupi ,farari atd.


182.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 1. 2014, 09:51 avatar
Milky, Cele je to ovela jednoduchsie a staci par viet.
Jezis je osobnostou bozstva, ktora je branou prechodu do neba. Ved sam hovori, ze k Otcovi je cesta len skrz neho.
A preco? Pretoze snima hriechy sveta. Za tieto hriechy je v case odneseny na golgotu a ukrizovany. Nie je ukrizovany pre svoj hriech, ale pre hriechy tych, co skrz neho sli k otcovi. V slovencine ani nie je pomenovanie pre toho, kto prebera cudziu karmu.
Toto sa odohrava aj v kazdom jednom cloveku na poli energii normalne- bezne za zivota..
A Jezis je v kazdom jednom z nas, len ludia viaznu v energiach, ktore su priradovane k hriesnym, takze sa ani vyssie svojim vedomim nedostanu. Davidova hviezda- dva trojuholniky, su symbolom stretu toho co prichadza z dola a toho co prichadza z hora- v podobe energii. To z hora je Michalska energia, tak ju nazyvaju iste tradicie, a je symbolizovana modrou farbou, pochadza z miesta, ktore sa nazyva krcna cakra a je to o centre reci- teda SLOVO; energie ktore prichadzaju z dola, su symbolizovane zltou farbou, ona je aj o egu, pyche atd, ale i rozpusteni lebo zlta je o zaludku ale i farbou jasneho ohna.. Ich stret dava zelenu farbu.
Zelena farba je farbou liecenia, vsetci liecitelia a laskaví ludia ju nesu( ak by ste videli auru by ste si vsimli, ze tuto farbu nesu zvycajne zdravotne sestry.) A tiez farbou srdca, ale ten vyznam sa mi nechce rozoberat..


184.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 1. 2014, 10:04 avatar
Co ak ma niekto viac farieb?  
Napr. cervenu (cerveny grep) a zelenu (az modru)?


178.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 1. 2014, 22:05 avatar
Milky, ja som ti už viackrát písal, že ti nerozumiem a tak isto ty mne nerozumieš. Ja zio odpíšem na tvoj príspevok a ty mi napíšeš, že som ti neodpovedal. To je mdzi nami potom naozaj ťažké.
tento príspevok začiatok o praní košele v krvi baránkovej. Ty to začneš vysetľovať tak, že prví veta: Hovoríš zrejjme o svdobnom rúchu. Zrejme. Ty si hneď prvou vetou ujdeš od podstaty veci. Nejedná sa o svdobné rúcho, lebo tosú ľudia,ktorí tam prišli, z veľkého súženia a svadobné túcha sa neperú a už vôbec nie v klrvi.
Ty si z toho urobíš niečo iné a považýuješ to za vysvetlené. Takýmto spôsobom, ako ty o vysvetľuješ je možné vysvetliť čokoľvek a akokoľvek, až tak niekedy nakoniec , že úplne opačne.
Vo mväčšine sa odvolívaš na listy Pavla, Jána, ale to nie je súšasť evanjelia, evanjelia sú 4, nič viac.Lebo už v listopch by sa dali násť chyby, teda veci, ktoré by ježiš podľa evanjelia nerobil.
Pavol je najbližšien a je najväčší ako hociktorý apoštol a podľa mňa väčší teologicky ako Peter, ale obhom sa v listoh nachádzajú chyby, teda veci, ktoré by ježiš neurobil. Napríklad Pavol píše... nech je prekliaty ten, čo..... Ježiš nikoho nepreklínal, ježiš odpúšťa, alebo Peter,zabíja manželov len preto, že dobrovolne odovzdali všetok majetok, ale časť si ponechali. Ničmneukradli, nikomu neublížili, ale za to, že si nechali niečo zo svojho ich Peter usmrcuje, lebo tú moc mal. A Ježiš nielenže nikoho nezabíja, nikoho na tejto zemi za Jeho života, nemučí, on radšej zomiera za íných, on odpúšťal neporovnateľné hriechy ako ,že si niekto niečo iba ponechal a to dokonca z toho, čo obetoval.
Ale nemôžeme povedať, že pre nejaké chybyčky ich zavrhneme, naopak nilenže obaja, ale všetci autori lisrov, či skutkov, čo apokalypsy nám rozvíjajäú evanjelium ďalej, ale už ako ľudia. Predpokladá sa , že apokalypsu napísal Ján, ale tam som podobné chybičky nenašiel, je to pokračovanie evenjelia, ale ot si musí každý posúdiť sám pre seba.

takže vidíš, ako podobne som odskločil od témy Mária k téme o pisateľoch listov. A ty takto isto odpovedáš, nie že by si trieskal blbosti, ale akoby sa ti to sklzalo niekde inde od toho, očom sa hovorí.
A tiež veľa vecí tvrdíš ako naši farári, že Boh chce to, alebo to a nechce to, alebo to., podľa toho, ako si to ty vymyslíš.
Čo boh chce a nechce, to je v evenjelium a koniec, človek nemá odkiaľ vedieť, čo chce a čo nie a nakoniec sa stane taká vec, ako dogmy, že sa mu dajú do úst kadejaké dohady a predpoklady a zabúda sa na to, že on predsa musí vedieť, ako to bolo, alebo je, či bude.
Čo sa týka ruženca, to si treba vyskúšať, to nechceš, tak potom je to akoby som neveriacemu vysvetľoval,,čo je to viera, ak on je dopredu presvedčený, že je to blbosť.
Alebo si napísal, že to, že cítim odozvu uz neba na modlitbu a praktizovamie viery, že to je satnov klam. Tak potom už naozaj neviem, že čo, lebo jasom práve podľa tohoto presvedčený, že to je ten kontakt s nebom. Ak by som tem kontakt nemal, tak by som sa modlil du bútľavej vrby a to by som sa na to vykašlal. Veď pokiaľ som nemal istotu, že ne modlitby sa mi odpovedá dobrým a na hrichy zlým, nemohol by som veriť, alebo čomu by som vlastne uiverilô, na dve vety z evanjelia, ktoré často ani nevystihujú pravú podstatui, ale mne sa páčia, lebno som nane zavesil svoju zodpovednosť.
Každý sa spoliehame na niečo iné a potom sa uvidí na druhej strane, kto mal to šťasteie a spoliehal sa správne.
Alebo, ako môžem tvrdiť, či Mária bola hriešna, alebo nebola,. alebo čo bola panna celý život, alebo nebola, ak o tom nieje nokde zmienka a naopak ani nekmohla byť,pretože to je jej výsostneosobná žáležitosť a nikto na zemi nemôže povedať a nemal by ani predpokladať ako to bolo, lebo, boh vie, ako to bolo a mohol by sa tým u neho vystaviť zbytočnému výsmechu, ak nie aj trestu za nepotrebné fantazmagorie, ktorými by mohol nakoniec uraziť nielen samotnú Máriu, ale aj Ježša. Ak teda sa spolieham na to, že boh nielen že vedel, ale vie všetko, ako to bolo a určiote to do súdneho dňa nezabudne. lebo aspom takto si ja predstavujem Boha.
Milky, na to you tube je predsa Kufa, ktorý hovorí o spovedi, to si myslel, že je pre mňa šok? To si ty vypočuj, pretože to je podľa neho naozajstná veda, takto som nepočul o spovedi kázať ani jedného kňaza, lebo všetci to poovažujú za tabu, ale on nevyzrádzl žiadne tajomstvá, ale tak kokretne a vecne, že som bol naozaj šokovaný, toto skús pochopiť !
Toto si púšťaj a možno sa to zo začiatku budú rezaťv trenky do riti, ale ak budeš mať trpezlivosť, možnom začneš chápať. A nielen to, čo je hriech a načo je dobrá spoveď, ale aj to, ako to funguje v katolíckej cirkvi, Koľkí z buiskupov dokázali to, čo on, ale bez hanby a hany mu rozkazujú,, ako keby cirkev bola armáda tuipcov a kto má vňčšiu šaržu, ten maá pravdu za každú cenu a najprv rozkaz vykonaj a potom rozmýšľaj, ale zároveň touto kázňou o spovedi kruto pootzvdzuje, že z katolíckej cirkvi práve pre toto niet úniku, lebo to nikde nie je. A teda každý to vie a spolieha sa na spravopdlivosť boha vo všetkom a pre všetkých, teda aj pre kufu, aj Zvolenského, aj Sokola aj Bezáka a všetkých, lebo ani jeden z nich nie je idiot, aby chcel ísť do pekla a kňzským rúchom nadobudol vedomosti o božom hriechu a musí si byť vedomý tejto pravdy, ale napriek tomu, sila satanovko klamu sa nezastaví pred nikým a práve Ježiš, sa nemôže dočkať, kedy začne horieť ohe), ktorý zoslal na zem, aby oheň odlíšil dobrých od zlých. Lebo dobrý môže vstúpiť aj cez ohnivú stenu, ale iný v nej môže zhorieť, lebo to je oheň ducha svätého.
A teda nikto z nás to nemá isté a asi ,Milky, chápeš, o čom som ťa chcel presvedčiť. Ale ak by sa mi aj podarilo presvedčiť ťa o tej spovedi, bol by si iba na začiatku poznania tejto koolosálnej veci, na ktorú sme my , tiž iba poniektoprí katolíci , zavesili svoje nídeje, na ktoré sa spoliehame.
A ak sa predsa len započúvač do roho Kufu, dúfam, že ma pochopíš, že aj napriek tomu, že to využívam a spolieham sa na to, nemám ani na polovicu takú istotu, ako ty, čo ma o nej presviedčaš. Ja ti tvoje istoty nielenže nezávidím a nechcemťa z nich ani vyvádzať, ale počúvaj a rozmýšľaj.


183.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 1. 2014, 09:51 avatar
"Čo sa týka ruženca, to si treba vyskúšať, to nechceš, tak potom je to akoby som neveriacemu vysvetľoval,,čo je to viera, ak on je dopredu presvedčený, že je to blbosť." >> Ja som sa modlil zopar ruzencov (aj "svatej" Rity) a to som bol evanjelik (manzelka bola katolicka), ale nemyslim, ze mi to nieco dalo, akurat tak spoluucast (teraz mi nepride to spravne slovo na rozum... spjatos, zdielaniet?, proste bolo to take nieco robenie spolu) s manzelkou.

"Alebo, ako môžem tvrdiť, či Mária bola hriešna, alebo nebola,. alebo čo bola panna celý život, alebo nebola, ak o tom nieje nokde zmienka a naopak ani nekmohla byť,pretože to je jej výsostneosobná žáležitosť a nikto na zemi nemôže povedať a nemal by ani predpokladať ako to bolo, lebo, boh vie, ako to bolo a mohol by sa tým u neho vystaviť zbytočnému výsmechu, ak nie aj trestu za nepotrebné fantazmagorie, ktorými by mohol nakoniec uraziť nielen samotnú Máriu, ale aj Ježša. "
>>>>> >>>>>>>>>>>>>
ako vidis, RKC si dovoluje urcovat, ze Maria bola bez hriechu a dokonca bez dedicneho
ako by to bolo, aby hriesnica "vydala" Boha??? -- trebars tak ako moze skebla "vydat" perlu. Sama od seba urcite nie...
Tak ako v skeble je to zrnko piesku, tak v Marii to mal byt duch svaty...

Ci bola hriesna? Nikde v biblii sa nepise o tom, ze by nebola hriesna, zato sa tam dost pise o jedinom cloveku, ktory hriesny nebol..
--------

Najlepsie som to asi popisal v diskusii SME, kde som sa o tom hadal s istym JanMatom, ktory o.i. napisal:
"Je pravdou že Mária nikdy nespáchala žiaden hriech, je večnou pannou (v zmysle že ju žiaden muž nepoznal"

Na co som ja odpovedal
tinyurl.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk (linky som hodil do tinyurl lebo inak by sa tu neukazali spravne)

On mi odpovedal toto
tinyurl.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A ja som mu este odpovedal toto (kde to myslim dost jasne a prikladne vysvetlujem)
tinyurl.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


179.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 1. 2014, 04:10 avatar
elemir 178:
Reaguješ trochu podráždene a ostro. Pritom ma obviňuješ z vecí, ktoré som nespravil. Z tvojho textu súdim, že bol napísaný zbrklo a rýchlo, ale nevadí. Ja to chápem. Ja som svoj text v 177 písal uvážene a pomaly, pritom som písal k veci. Nemám dojem, že som odpovedal od veci. Keď si sa pýtal na "košele, ktoré si zbielili v krvi baránkovej", tak som sformuloval krátky text k veci, ktorý o tom viem.

RE "Alebo si napísal, že to, že cítim odozvu uz neba na modlitbu a praktizovamie viery, že to je satnov klam." ::::::: to nie je pravda, nič také si nepamätám, že som vyslovil.

RE "Alebo, ako môžem tvrdiť, či Mária bola hriešna, alebo nebola" ::::::: Jedine Ježiš bol / je bez hriechu, je to v Písme. Takže nie je o čom diskutovať, či Mária bola hriešna alebo nebola.

RE "Milky, na to you tube je predsa Kufa, ktorý hovorí o spovedi, to si myslel, že je pre mňa šok?" :::::: nie Kufa ale Palul Preddor v komentároch je / môže byť pre teba šok. Dával som do tvojej pozornosti komentáre od Preddor-a nie video. Lepšie čítaj nabudúce. Diskutoval som tam s ním ja osobne. Kufu si vážim ako človeka zato čo robí, ale nešlo tam o neho.

RE "A teda nikto z nás to nemá isté a asi ,Milky, chápeš, o čom som ťa chcel presvedčiť. Ale ak by sa mi aj podarilo presvedčiť ťa o tej spovedi" ::::: o spovedi som mal vlastnú tému, kde som poukázal na niektoré omyly a nezrovnalosti v katolíckej sviatosti pokánia / spovedi. To čo si myslím o spovedi, vystihuje tento článok obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.

Na záver ešte jeden krátky článok, ktorý je myslím k veci: www.krestan.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


185.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 1. 2014, 16:04 avatar
milky
čítal som obrátený katolík, celkom dobré až nakoniec záver akoby opačný.
Ježiš hovorí, že ak nie si ani teplý a ani studený, vypľujem ťa ako vlažnú vodu.
dotyčný pán sa nevedel vysporiadať s nepodtstnou záležitosťou a kôli nej prišiel o všetko,m teda nakloniec o tom rozhodne boh, ale ja by som z toho mal takýto dojem. Nakoniec saám píše, že je jedno, či je hriech ľahký, alebo ťažký a napreiek tomu sa jeho hlavný cieľ zatienil touto nepodstatnoiu vecou. a na tom sa zdá, že aj skončil.
Nevrím tomu, že by ježiš vopred zomrel za všetky hriechy sveta, či bude táti civilizácia ešte tridsať, alebo tredsať tisíc rokov. Tu je moja logika úplne niekde inde. Ježiš nemoghol a ani to teoreticky nie je možné, aby zomrel za všetky hriechy sveta, toto neberiem, ale treba si všimnúť evenjelium ako celok a ja som prišiel k tomu, že jkežiš zomrel preto, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený. Ježiš zavádza nový systém, teda jeho otec, ktorý sa presvedčil na židoch, ako to u človeka funguje. Samotní učenníci sa pýtajú Ježiša, kto potom môže byť spasený? A Ježiš odpovedá, človeku to ani nie je možné.ale môjmu Otcovi je možné všetko. Keď vysiela ježiš učenníkov, tak im okrem iného hovorí: komu odpustíte, tomu budú odpuestené a komu zadržíte, tomu budú zadržané. To znamená, že budú, ale zárove)ň nám dáva nádej, že budú a my cítime, že aj už boli. teda nakoniec bude odpúšťať hriechy samotný Boh, lebo je ako druhá božská osoba na cete nášho spasenia do života ducha svätého. ježiš je brána, je dvere, je prvý kontakt, ktorý nás vťahuje v temnote hmoty tohoto sveta do svojích koreňov ako vínny kmeň a každý korienok hľadá len to najlepšie, aby mu vyrýástli tie najkrajšie ratolwesti o ktoré sa stará jeho otec ako vinohradník. Napriek tomu, že korienky hľadajú vezmi len to najlepšie, aKO JKEžIš MEDZI NAMI, ešte sále sa nájdu ratolesti, ktoré neprinášajú úrodu a tioe otec ako záhradník olamuje a zahadzuje do ohňa a iba plody rodivých ratolestí berie a spacovábva na víno, lebo on ako záhradník vynášaz vinice plody a to sú tí nalepší z najlepších Lebo ježiš svojími koreňmi vybral len to najlepšie, čo v zemi našiel, to sú tí, čo im bolo prisľúbené, že ak vám bolo povedané, že budú odpustené, ale nakoniec BOh ponecháva iba vetvičky,ktoré rodia a prinášajú úrodu. lebo až do takýchto sfér sa môže dostať satan svojím klamom.
No ak sa majú hriechy odpúšťať, tak jedine podľaJordánu a Jána krstiteľa, načo by tam potom bola táto stať, že ľudia chodili k jáNOVI, vyznávali mu svouje hriechy a on im hovoril, čo mjú robiť. Teda nie najdôležitejšie je vzkriesenie, či umučenie, alebo narodenie ježiša, anjdôležitejší pre ľudstvo bol tento deň pri jordáne, kedy svätá trojica stanovila pravidla na odpustenie hriechov.
Koľkí nielen že uverili v meno Ježiš , ale mu aj slúžili a predsa sú tam aj state, že jdávali sme s tebou za jedným stolom a robili sme zázraky v tvojom mene, a on im povie, chďte odomňa zlorečení do večného ohňa. A kde som já od tých, čo robili zázraky v jeho mene a kde sú potom moje nádeje ????
Predsa iba v tom, že sa spolieham na to, že mi Boh odpustí hriechy nie preto, že budem dobrý, ale preto, že on je dobrý. Ale ak si boh bude vyberať, tak bude vyberať podľa svojích kritírií, ktoré my teraz nesmieme vedieť, tak ako nesmie vedieť dopredu otázky a výsledky študent pred písomkou. A potom to záleží iba ot toho, načo sa kto spolieha a my katolíci sa spllihame na to, žeježiš vyslal učeníkov do cvelého sveta, aby nám odpúšťali hriechy, aby sme ich ťažobu nenosili celý život.
Ak niekto neverí na odputenie hriechov, čo s ním po ľudskej stránke a čo s ním asi urobí boh ??? Ak bude mať možnosť si veberať ? My sa spoliehamem a cítime, že máme odpustené a vy nám vravíte, že je to satanov klam. Ja som si to zdôvodnil v ebvenjeliu tak, že som hľadal najkrajnejšie a najťažšie možnosti a niekto si vyberie nalľahšiu a na tú sa spolahne. Je to vec každého, načo sa bude spoliehať a je vec každého stredoškloláíka, ako sa bude pripravovať na skúšky na vysokú školu, na ktorú sa hlási desať krát viacej, ako môžu prijať ? Niekto sa naučí dva príklady a myslí si, že to stačí, a niekto sa drhne do nekonečna aby zvládol aj tú najkrajnejšiu možnosť a má strach, či prejde.
Ježiš hovorí:Bu´DTE AKO šPORTOVCI, každý musí bežať tak, aby bežal o prvé miesto, aby vyhral. A potomnečakáodmena lentých, čo stoja na pidestáli meadilí, ale aj tých,m čo sa zúčastnili a predviedli pekný závod, ale lajdáci zostali doma a všetci tí, čo dreli na olypiadú a zoístali doma sú im na posmech, ale zabudli sapozrieť, čo to zanechalo v živote každého športovca.
Čo sa týka kresťan.sk to som tiež preletelô a dotyčný robí jednu zásadnú chybu, vie na beton, kto je dobrý a kto zlý kresťa. Vie na beton, čo je bohumilé a čo nie a čo Boh chce a čo nie. takejto chyby sa dopúšťajú mnohokrát aj katolícki kňazi.
nechápem, čo ho oprávňuje, aby hovoril kto je bohumilý a kto nie, ak nevidí do hlavy suseda a už vôbec nie do hlavy Boha.
To sú tí zapálení rečníci, ktorí sú menej obozretní na stana a podceňujú ho.
Čo boh chce, alebo nehce a čo sa mu páči,. aLEBO NIE, to je v evanjeilu a koniec. Človek nevidí do hlavy človeka, čo stojí vedľa neho a nehanbí sa tvrdiť, že vidí do hlavy boha, ako inal by mohol tvrdiť,kto je dobrý kresťan a kto zlý. nakoniec tvrdiť sa dá všeličo, ale nakoniec rozhodne boh.
Toto sú práve tí nebezpeční., ktorých ľudia strašne radi počúvajú, ale je to ako spolitikmi, tých ktorých ľudia najradšej počúvajú, práve tí sú ich naväčšími zlodejmi, lebo ak príde politik a povie pravdu, že na to aby sme sa mali dobre musíme viac šetriť a makať, tak ho poľšú do ...., a nemá šancu, aby mu daali hlas, ale politik, ktorý im strčí pd nos to, čo sa im páči, aj keď vie, že to nie je pravda, ten ich najskorej oklame a toho si ako idioti zvolia..


187.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 1. 2014, 23:01 avatar
Elemir, prosim mozes potom este precitat a reagovat na moj prispevok #183?


186.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 1. 2014, 22:56 avatar
"Tu je moja logika úplne niekde inde. Ježiš nemoghol a ani to teoreticky nie je možné, aby zomrel za všetky hriechy sveta,"
>>>>>> podla katolikov Jezis zomiera a obetuje sa kazdou eucharistiou.
Preco by nekonecny Boh nemohol byt raz obetou za nekonecne vela hriechov?

"Predsa iba v tom, že sa spolieham na to, že mi Boh odpustí hriechy nie preto, že budem dobrý, ale preto, že on je dobrý. Ale ak si boh bude vyberať, tak bude vyberať podľa svojích kritírií, ktoré my teraz nesmieme vedieť, tak ako nesmie vedieť dopredu otázky a výsledky študent pred písomkou. " >>>>> Problem nastava, ak ziak nakoniec bude skusany z uplne inej latky, nez sa ucil...


188.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 1. 2014, 14:43 avatar
elemir 185:

Ježiš nemoghol a ani to teoreticky nie je možné, aby zomrel za všetky hriechy sveta, toto neberiem :::::::: :::::::: :::::::: teoreticky nie je možné? Písmo tvrdí opak. Už sme o tom diskutovali, dal som ti vtedy aj dôkazy z písma, ale asi zbytočne. Tvoju vetu možno chápať tak, že niektorí ľudia boli stvorení na smrť alebo na peklo, podľa toho či veríš na peklo. No ale v prvom prípade bolo ich stvorenie zbytočné a v druhom kruté.

Ježiš zavádza nový systém, teda jeho otec, ktorý sa presvedčil na židoch, ako to u človeka funguje :::::: ::::::: ::::::: Keď tak presvedčil sa už skôr – potopa / Adam a Eva. Je náš stvoriteľ, dobre vie, čo je v človeku, čoho je človek schopný, takže sa nemusel o ničom presviedčať.

No ak sa majú hriechy odpúšťať, tak jedine podľaJordánu a Jána krstiteľa, načo by tam potom bola táto stať, že ľudia chodili k jáNOVI, vyznávali mu svouje hriechy a on im hovoril, čo mjú robiť. :::::: :::::::: :::::::: Elemír rozmýšľaj nad tým, čo veríš. Máme tu ďalšie kontra: Ježiš Kristus vs. Ján Krstiteľ v odpustení hriechov. Ja si vyberám to prvé, lebo Ján Krstiteľ bol len pre židov a len prechodná záležitosť. Sám to niekoľko krát povedal alebo povedali o ňom:
1. Ján Krstiteľ povedal o Ježišovi: „to je ten, ktorý prichádza po mne a predišiel ma, ktorému som ja nie hoden rozviazať remienok na jeho obuvi.“ (Ján 1,27)
2. Ježiš povedal o Krstiteľovi: „Ameň vám hovorím, že nepovstal medzi splodenými zo žien väčší nad Jána Krstiteľa; ale ten, kto je menší v nebeskom kráľovstve, je väčší ako on.“ (Mt 11,11)
Takže kto z nich má “navrch“? Toto “milujem“ na vás katolíkoch, stále odbiehate od toho najdôležitejšieho. Tu je to Ján Krstiteľ, tam je to Mária. Slovo Kresťan je odvodené zo slova Kristus / Kristovec, nie zo slova krstiteľ alebo Mária.

Teda nie najdôležitejšie je vzkriesenie, či umučenie, alebo narodenie ježiša, najdôležitejší pre ľudstvo bol tento deň pri jordáne, kedy svätá trojica stanovila pravidla na odpustenie hriechov. :::::: :::::::: :::::::: Elemír, ty si stále v starom zákone. Keby sa nestalo nič z vyššie menovaného, potom by sme ostali / boli stále pod zákonom, nie v milosti, ktorú dáva Ježiš (Rim 6). No a v takom stave / za takých podmienok by sme sa nemohli priblížiť k dokonalosti božej (Hebr 10), pachali by sme stále tie isté hriechy a prinášali stále tie isté obete / spovede v RKC. ..… „a jestli Kristus nevstal z mŕtvych, márna ja vaša viera, ešte ste vo svojich hriechoch.“ (1.Korint 15,17). Táto veta hovorí, že viera (v Ježiša) odpúšťa hriechy, presne ako písal obrátený katolík vyššie. Pavol tu hovoril o viere, ktorú môže dať len vzkriesený Kristus (Ján 6,57). Je to viera, ktorá spasí, lebo vedie k dokonalosti cez poslušnosť a oddanosť Kristovi.

Predsa iba v tom, že sa spolieham na to, že mi Boh odpustí hriechy nie preto, že budem dobrý, ale preto, že on je dobrý. Ale ak si boh bude vyberať, tak bude vyberať podľa svojích kritírií, ktoré my teraz nesmieme vedieť, tak ako nesmie vedieť dopredu otázky a výsledky študent pred písomkou. ::::::: :::::::: :::::::: To už je aká blbosť. Kritéria sú dobre známe. Kritéria sú v evanjeliu, Ježiš ich žil a prezentoval.

Peter zabíja manželov len preto, že dobrovolne odovzdali všetok majetok, ale časť si ponechali. ::::::: :::::::: :::::::: To nie je pravda, v písme nič také nie je. Stalo sa to v Petrovej prítomnosti, ale nie jeho rukou alebo vôľou. Bola to vôľa ducha svätého a malo to svoje opodstatnenie, aby udržal prvotnú cirkev čistú od neveriacich a podvodníkov, viď Sk 5.13. Pekne to vysvetľuje tento článok: www.krestan.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


189.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 1. 2014, 14:46 avatar
milky, nehnevaj sa, ale čo s týmto ????
Peter, alebo duich svätý zabíja týchto manželov, aby udržal prvotnú cirkev čistú od neveiacích a podvodníkov .....
To práve asi bude presvedčenie katolíckej hierarchie o bosorkách a zbyočných vojnách, to si prenen vystijhol, lenže ježiš nikoho nenúti, jasne hovorí, že kto chce, nech ma nasleduje a jkomu sa v tomto pozemskom živote nevyhráža, že buide potrestaný, ak za ním nepôjde.
Iné je po smrti, to zase beriem za správne, čo bude s tými, čo jho majú na posmech, ale tu na zemi a teraz, pri naších pozemských vedomostiach a evanjelium,, ktoré máme, tu nie je nikto nútený a Ježiš by to určite neurobil. Čo všetko musel odpustiť Pavlovi, koľko vrážd´a a prenasledovaní a títo nikomu nič neurobili, naopak vzali všetko a vzdali s toho v prospech iných, dajme tomu že dnes b dali do spoločného svoj dom, svoje auto, chatu záhradu, ale by si pre istotu predsa lennechali zopár peňazí, že čo ak to len predsa nevyjde a za to smrť ????????
Kritéria sú známe, kritéria sú v evanjeliu, Ježiš ich žil a presentoval, ja som ich napísal a ty si ich prečítal a nakniec napíšeše, ...to už je aká blbosť ?????
Ježiš zavádza nový systém, lebo jasne hovorí: Zákon a proroci sú až po Jána, teda nie smrť ježiša je predel medzi starým a novým zákonom, ani jeho narodenie, ale najkolosálnejší a najväčší deň tohoto ľudského pokolenioa za posledných najmenej 5 000 rokov je deň pri Jordáne, keď pri krste ježiša boli akoby osobne prítomí Otec aj duch svätý, Otec sa prejavil hlasom o ktorom povedali, že to zahrmelo a Ducha svätého videl Ján, ako holubicu. Toto je predel starého a nového, lebo vtedy sa ľudia dozvedeli, ako odpúšťať hriechy. Dovtedy to možné nebolo. A od vtedy mal každý možnosť prísť k Janovým učenníkom a neskôr k ježišovi a jkeho učeníkom a dnes naším kňazom o ktorých ty neveríš, že skladním rúk sa prenáša do hláv kňazov softwarw Ducha svätého.
Písal si že nie si v žiadnej cirkvi, že vyznávate vieru tak, že sa schádzate a preto tieto veci nechápeš.
Samozrejme, že aj samotná spoveď nemusí byť záchrana, ak sa k nej pristupuje z iných dôvodov, ako pri Jordáne, ale väčšina a hodne veľka väčšina z toho profituje už dnes, lebo aj takto sa približuje k nám nebeské kráľovstsvo a aj takto sa dajú čerpať prúdy živej vody z Ježiša.
Ja nechcem tebe a ani iný kresťanom povedať, že ak nie ste katolíci, že nebudete spasení. A neverte to nikomu, kto vám to povie, lebo o všetkom nakoniec rozhodne boh a kto sa mieša do jeho rozhodnutí, vystavuje sa hriechu proti Duchu svätému, ale ja som poznal viac a vyskúšal som viac a môžme z toho profitovať viac už tu na ZEMI a možno mám
aj väčšie obavy, čo sa týka neba,ako vy, lebo je napísné, komu bolo dané viac, od toho sa bude viacej požadovať...... ,ale stáleby som vám doporučil to, čo my katolíci máme. Na jednej strane je tio jedna z naväčších hrozieb satana a púreto sa to snaží neustále zahrabávať najrafinovanejšou špinou, ale špíny sa netreba zľaknúť, ak v evanjeliu nie je o tom ani zmienka. Je však veľa tých, čo práve toto zožrali satanovi aj s navijákom a premárnili jedinečnú životnú šancu.
A preto je verím, že aj keď máme pritochodné názory na niektoré veci v podstate, nie sme nepriatelia a kto nie je protinám, je s nam.


190.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 1. 2014, 16:31 avatar
Elemir, rob trosku odstavce v texte.
Ked pises o niecom inom, aj ked len malou odchylkou, sprav trebars 1 riadok medzeru
ked sa tema odlisuje trochu viac, tak sprav 2 alebo viac riadkov medzeru.
Fakt by sa to lepsie citalo.

Je to ako s jedlom. Ked mas pekne poukladame masko,vedla toho kapusticku, a vedla toho knedlicky, tak to vyzera ovela chutnejsie, ako keby to niekto rozmixoval na kasu a takto podaval  

Inak, v prechadzajucich prispevkoch si daval akoby doraz na spoved a prijimanie eucharistie, teraz mi to prislo, akoby si dal doraz na krst... myslim hlavne poslednu cast prispevku...
Súhlasí milky945


191.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 1. 2014, 07:49 avatar
Máš pravdu,ale ak my to vtiahne, myslím len na jedno, ale potom by sa to mohlo pred pustením opraviť.

ďakujem, vážim si ľudí,ktorí dokáížu povedať hocikomu: Choď do sprchy.


192.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 1. 2014, 16:11 avatar
elemir 189:
No elemir, tak teraz neviem, poraď mi. O krste v Jordáne sa píše v písme, že je to krst pokánia na odpustenie hriechov (Marek 1:4, Lukáš 3:3). Načo potom zomrel Kristus, keď stačí tento krst, keď stačí pokánie? Navyše iba krv zmýva hriechy, pokánie je len akoby nutná podmienka k tomu.

Krv zmýva hriechy:
---Žid 9.22: A podľa zákona temer všetko sa očisťuje krvou, a bez vyliatia krvi niet odpustenia.23 Potrebné je teda, aby podoby nebeských vecí boli takýmito (prostriedkami) očistené, ale samy nebeské veci treba očisťovať lepšími obeťami, než sú tamtie.
---Rim 5:8–10: Ale Boh dokazuje svoju lásku k nám tým, že Kristus zomrel za nás, keď sme boli ešte hriešnici. Tým skôr sa teda skrze neho zachránime od hnevu teraz, keď sme už ospravedlnení jeho krvou! Lebo ak sme boli zmierení s Bohom smrťou jeho Syna vtedy, keď sme boli nepriateľmi, tým skôr už ako zmierení budeme spasení jeho životom.
---Lev 17,11: lebo duša tela je v krvi, a ja som vám ju dal na oltár pokryť ňou hriech na vašich dušiach, lebo práve krv pokrýva hriech na duši.

Pokánie nutná podmienka:
---Robte pokánie a nech sa dá každý z vás pokrstiť v mene Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov a dostanete dar Svätého Ducha. Veď to prisľúbenie patrí vám a vašim deťom i všetkým, čo sú ďaleko, všetkým, ktorých si povolá Pán, náš Boh.“ {Sk 2:37–39}
---Tak je napísané, že Mesiáš bude trpieť a tretieho dňa vstane z mŕtvych a v jeho mene sa bude všetkým národom, počnúc od Jeruzalema, hlásať pokánie na odpustenie hriechov.“ {Lk 24:45–47}
---Ježiš robil to isté: Keď sa Ježiš dopočul, že Jána uväznili, odobral sa do Galiley. Od tej chvíle začal Ježiš hlásať: „Robte pokánie, lebo sa priblížilo nebeské kráľovstvo.“ {Mt 4:12,17}


193.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 1. 2014, 19:48 avatar
Založím novú tému.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:00,  nikto z Vás mi nedal najesť ani nedá najesť, vaše námietky sú bepredmetné, lebo v spise...
dnes, 08:54,  16,60 veď to je, fiiiii.
dnes, 08:53,  Čau Gabčo, môžem Ťa tak volať, ale veď ju nevolaj syn diabla, no no no.
dnes, 08:39,  vieš čo si napísal syn diabla, že každý pacient musí ísť raz do roka na psychiatriu a za...
dnes, 08:31,  Ilustrácia o Lazarovi a boháčovi je symbolický predobra...protiobraz spoznáme, keď...
dnes, 08:25,  Pane Boze, ty clovece si vobec uvedomujes ze cely ten pribeh o Lazarovi a bohacovi bolo len...
dnes, 08:25,  je to finančný podvod povedala, lenže kto bude robiť mačacie cviky s ekonomovkou, ktorá...
dnes, 08:18,  včeličky pracujú môj miláčik, aj ty musíš pracovať a tváriť sa, že peňiažky budú...
dnes, 08:14,  pekne si sa nahodila danka...
dnes, 08:11,  najväčšieho čerta vždy zatajím, však danka a janka
dnes, 08:07,  starý olej senusz v polievke
dnes, 07:53,  úchylák vypisuje emaily ženám, pedofil a gay vypisuje emaily mužom
dnes, 07:42,  nebudeme sa plaziť po Zemi danka a janka
dnes, 07:41,  Laura Jansen - Single Girls
dnes, 07:40,  prosím pošli email!!!
dnes, 07:37,  Dobré ránko, gabriel pb... Včera som toho mala veľa na programe, tak som Vás zanedbala....
dnes, 07:37,  Laura Jansen - Golden
dnes, 07:35,  zlá učtovníčka si kúpi čokoládu s heroínom, to snáď nemyslíte vážne
dnes, 07:35,  dolámeme Ti kosti falošný superman
dnes, 07:04,  Lemmy, to sa naozaj lúčiš? Alebo iba poďakovanie vetkým, čo ti pomohli. Ja som ti nepomohla...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(473 251 bytes in 0,241 seconds)