Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Provokácie pokračujú

2
reakcií
1856
prečítaní
Tému 27. apríla 2008, 18:43 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 4. 2008, 18:43 avatar
VYHLÁSENIE MINISTERSTVA ZAHRANIČNÝCH VZŤAHOV KUBY

22. apríla 2008 vydala vláda USA tlačové komuniké, ktoré bolo rozširované na Kube prostredníctvom Kancelárie záujmov USA v Havane, v ktorom „ľutuje“, že deň preddtým naši občania pohotovo a spontánne reagovali, aby zabránili pokusu malej skupiny kontrarevolucionárov uskutočniť hlúpy a drzý akt provokácie v blízkosti Námestia Revolúcie.
Dokument, ktorý je jasným a nezvratným dôkazom spoluúčasti vlády USA na podnecovaní podvratníckej činnosti v našom štáte, obviňuje kubánsku vládu z „násilného vypudenia“ skupiny žien, ktoré sa nazvali „Dámami v bielom“ a zároveň deklaruje solidaritu vlády Spojených štátov so žoldniermi v službách imperiálnej superpotencie.

Ministerstvo zahraničných vzťahov Kuby obviňuje vládu USA z vyrábania a propagovania týchto a iných kontrarevolučných provokácií a následnej medializácie kampaní proti Kube.
Impérium, ktoré sa cíti impotetné voči nezastaviteľným úspechom našej revolúcie sa rozhodlo zintenzívniť svoje podvratnícke plány, v rámci ktorých, podľa správy Auditorskej kancelárie vlády USA (GAO) z 15. novembra 2006, len v období 1996 – 2006 poskytlo kubánskej domácej kontrarevolúcii 385 000 libier liekov, potravín a odevov; viac ako 23 000 rádioprijímačov s VKV, množstvo kníh, publikácií a iného informačného materiálu. Iba v tomto roku 2008 uvoľnila vláda USA 45,7 miliónov USD pre svoje žoldnierske skupiny na Kube a na organizovanie provokácií, akými mala byť aj tá včerajšia. Tieto peniaze patria do celkovej sumy 116 miliónov USD, ktoré vyčlenila Bushova vláda na podvratnú činnosť a pre domácu kontrarevolúciu na Kube - na úkor vlastných daňových poplatníkov.

Sekcia záujmov USA (SINA) sa stala pilierom podvratníckej politiky severoamerickej vlády a posiľnila svoju úlohu hlavného štábu domácej kontrarevolúcie. V súlade so spomínanou správou GAO, v rokoch 2000 – 2005 dovozy SINA sa zvýšili takmer o 200 %; z týchto, 50 – 70% predstavujú zásielky pre žoldnierske skupiny na Kube.
Od januára do marca 2008 poskytla SINA janičiarom na Kube prístup na internet, počítačové kurzy a školenia pre „nezávisklých novinárov“; neustále ich zásobuje materiálnymi prostriedkami, včítane elektroniky, samolepkami, tričkami, protištátnymi publikáciami, organizuje videopremietania, v ktorých figurujú najvyšší funkcionári Bushovej administratívy, protikubánski kongresmani a zástupcovia protikubánskej mafie žijúcej v USA.
SINA udržiava nepretržitý kontakt s kontrarevolučnými elementmi, aby ich mohla riadiť a inštruovať. Len v priebehu tohoto roku uskutočnila so žoldniermi desiatky stretnutí.
SINA postúpila vo svojej hodnosti provokatéra. Ako bolo vidieť na záberoch kubánskej televízie, poskytuje svoje priestory, dokonca byty niektorých svojich funkcionárov na organizovanie recepcií, videoprednášok, výstaviek podvratníckych materiálov, dokonca ich na tieto akcie dopravuje na svojich diplomatických autách. Len ako príklad uvádzame, že rezidencia funkcionára SINA Gregoryho Adamsa, na adrese Calle 24 č. 521 v havanskej štvrti Miramar, sa stala skutočným „konferenčným palácom“ žoldnierov platených a kontrolovaných severoamerickou vládou.

Náš štát má k dispozícii všetky dôkazy, ktoré priamo usvedčujú Sekciu záujmov USA v Havane z účasti na podvratníckych akciách proti Kube, ako aj na poslednej - organizovanej na Námestí Revolúcie.
Jednou zo skupín, ktorej sa vláda USA mimoriadne venuje, zaštituje a financuje, sú tzv. „Dámy v bielom“ momentálne vybrané prezidentom Bushom a jeho zvláštnymi službami za svoj hlavný šíp namierený proti Kube.
Jej členky navštevujú pravideľne internet SINA a počítajú s logistickou podporou pre svoju kontrarevolučnú činnosť. Pravideľne a často sa stretávajú s funkcionármi Sekcie a jej hlavné predstaviteľky sa „tešia“ priamej pozornosti šéfa SINA Michaela Parmlyho.
Jedna z nich dostala dokonca „Uznanie“, ktoré jej udelil George W. Bush. Okrem toho dostala peniaze na vydanie knihy o kontrarevolučných skúsenostiach svojho manžela odsúdeného za služby poskytované vláde USA, ktorá nás napáda. Na „krste“ spomínanej knihy bol prítomný aj funkcionár americkej Sekcie v Havane Thomas Hamm.
Dokonca sám Bush privítal v Bielom Dome jednu členku z tejto skupiny, manželku ďaľšieho zo známych žoldnierov odpykávajúcich si trest. Prezident USA nielenže jej ponúkol svoju podporu, ale žiadal, aby svet podporoval kauzu kontrarevolúcie na Kube.

Okrem toho Bush vo svojom nedávnom soptení proti Kube – 7. marca t.r. –zdôraznil, že považuje predmetnú skupinu za najdôležiteší nástroj svojej protikubánskej politiky.
Nie je náhoda, že pár dní pred včerajšou provokáciou, dostali tzv. „Dámy v bielom“ impulz a inštrukcie od protikubánskej kongresovej poslankyne Ileany Ros-Lehtienovej, smutne známej z podpory najzúrivejších akcií proti nášmu štátu, včítane tých, ktoré mali zabrániť návrat kubánskeh chlapca Eliána do vlasti.
Ministerstvo zahraničných vzťahov usvedčuje vládu Spojených štátov z plnej zodpovednosti za tieto skutky. Kuba znovu potvrdzuje svoje právo na zabránenie, neutralizovanie a reakciu na tieto provokačné aktivity zorganizované, financované a podnecované vládou USA a jej Sekciou záujmov sídliacou v Havane.

Kubánska revolúcia sa nikdy neprestane brániť a bojovať!
Takmer pri polstoročnom trvaní našej víťaznej revolúcie, ani najmocnejšie impérium, aké kedy ľudstvo poznalo, by nemalo pochybovať o schopnosti nášho národa, potlačiť akýkoľvek pokus o urvanie jeho budúcnosti, ktorú si buduje s toľkým úsilím, dôstojnosťou a obeťami.

Havana 23. apríla 2008


2.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 5. 2008, 19:05 avatar
... neúnavný Kasafran...


3.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 5. 2008, 21:34 avatar
Nadja,
vitaj, som rád, že si sa po dlhšom čase opäť ozvala. Pamätám si Ťa tiež ako núnavnú.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:25,  stačí napísať áno alebo nie a počúvnem ťa ty kamoš mr. d
dnes, 17:24,  Tvoja voľba.
dnes, 17:24,  a obrázky
dnes, 17:22,  V mojej téme nespamuj brácho, lebo máš po piči a ty to dobre vieš. *04
dnes, 17:22,  brrrr zima
dnes, 17:20,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83692962_10215042093678086_3458572610386788352_o.jp...
dnes, 17:12,  som svetlo svetla, ak nemôžem sa pohnúť z miesta, žijem pre darcu života Učení...
dnes, 16:28,  gabo, máš pocit ze tvoja rodina ta dostatočne nepodrzala ked si potreboval jej pomoc ?
dnes, 16:23,  krištof ;) "Niektoré psychologické teórie osobnosti, vrátane niektorých od C. G....
dnes, 16:15,  ľudí priťahuje nebezpečenstvo, napríklad, človek, ktorí chce meditovať, by nemal ísť...
dnes, 16:02,  Alexander Rybak - "Roll With The Wind" (Official Music Video)
dnes, 15:56,  https://hotel.invia.sk/svet/-/azamara-quest/tour-1269956/?id=147220291
dnes, 15:40,  KRYŠTOF - Střepy (Official HD video)
dnes, 15:34,  EMMA DROBNÁ - Remember (Official Video)
dnes, 15:25,  Empire Of The Sun - Walking On A Dream (Official Video)
dnes, 15:19,  bojíme sa vlastných tieňov, predstavte si človeka ktorý sedí v kresle a chce aby ty si sa k...
dnes, 15:14,  On Top of the World - Imagine Dragons
dnes, 15:07,  Majk Spirit - Hviezdy
dnes, 13:29,  Niekedy je to možno aj o interpretácii. Niekto vidí povedzme v tzv. archetypoch, v mýtických...
dnes, 13:22,  "Okrem ega je aj tzv. vyššie ja, ktoré sa môže rozšíriť po tom a po...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 394 bytes in 0,493 seconds)