hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

PROTIRECIL JEZIS 10 BOZIM PRIKAZANIAM

príspevkov
31
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 5.3.2013 19:04 gabor
posledná zmena 8.3.2013 23:19
1
05.03.2013, 19:04
3 PRIKAZANIE---7DEN budes venovat duchovnemu zivotu Exodus 31:13
4 PRIKAZANIE----cti otca a matku LUKAS 14:26(MAT 15:3 to to prikazanie cituje no sam ho nedodrzuje Mat 12:48 mat 13:55
Jezis odvrhuje svoju matku a bratov
5 Nezabijes------clovek nema zabijat alebo podporovat zabijanie MAT 10:34 LUK 19:27.
none
2

1. gabor 05.03.2013, 19:04

3 PRIKAZANIE---7DEN budes venovat duchovnemu zivotu Exodus 31:13
4 PRIKAZANIE----cti otca a matku LUKAS 14:26(MAT 15:3 to to prikazanie cituje no sam ho nedodrzuje Mat 12:48 mat 13:55
Jezis odvrhuje svoju matku a bratov
5 Nezabijes------clovek nema zabijat alebo podporovat zabijanie MAT 10:34 LUK 19:27.

05.03.2013, 22:13
Aj kňazi a leviti porušovali sobotu. Pracovali totiž okolo obetovania zápalnej obeti:

Num. 28,9-10
"A sobotného dňa budeš obetovať dvoch baránkov, jednoročných, bez vady, a dve desatiny jemnej múky bielej, zamiesenej v oleji, obilnou obeťou, i jej liatu obeť. To je zápalná obeť sobotná na jej sobotu, krome zápalnej obeti ustavičnej a jej liatej obeti." odkaz

Práca, ktorú bolo treba vykonať okolo obetovania zápalnej obeti: (...aj v sobotu...)

Lev. 1,3-13
"Ak bude jeho obetný dar zápalnou obeťou z rožného statku, bude ho obetovať samca bez vady; pri dveriach stánu shromaždenia ho bude obetovať, aby mu bol príjemný pred JeHoVaHom. A vzloží svoju ruku na hlavu svojej zápalnej obeti, a bude mu príjemná pokryť na ňom hriech, a zabije junca, z hoviad, pred JeHoVaHom, a synovia Áronovi, kňazi, budú obetovať krv a budú kropiť krvou dookola na oltár, ktorý je pri dveriach stánu shromaždenia, a stiahne zápalnú obeť z kože a rozseká ju, totiž obeť, na jej kusy. A synovia Árona, kňaza, dajú oheň na oltár a upravia drevo na ohni. Potom usporiadajú synovia Áronovi, kňazi, tie kusy, hlavu a loj, na drevo, ktoré bude na ohni, ktorý bude na oltári. A jeho vnútornosti a jeho nohy umyje vodou, a kňaz kadiac bude páliť to všetko na oltári. To je zápalná obeť, ohňová obeť upokojujúcej vône JeHoVaHovi. Ak bude jeho obetný dar z drobného dobytka, z oviec alebo z kôz, na zápalnú obeť, bude ho obetovať samca bez vady. A zabije ho po strane oltára na sever pred JeHoVaHom. A synovia Áronovi, kňazi, pokropia jeho krvou na oltár dookola. A rozseká ho na jeho kusy vezmúc i jeho hlavu i jeho loj, a kňaz to upraví na drevo, ktoré bude na ohni, ktorý bude na oltári. A vnútornosti a páry nôh umyje vodou, a kňaz bude obetovať to všetko a bude to páliť, kadiac, na oltári. To bude zápalná obeť, ohňová obeť upokojujúcej vône JeHoVaHovi." odkaz
none
18

2. Fotón 05.03.2013, 22:13

Aj kňazi a leviti porušovali sobotu. Pracovali totiž okolo obetovania zápalnej obeti:

Num. 28,9-10
"A sobotného dňa budeš obetovať dvoch baránkov, jednoročných, bez vady, a dve desatiny jemnej múky bielej, zamiesenej v oleji, obilnou obeťou, i jej liatu obeť. To je zápalná obeť sobotná na jej sobotu, krome zápalnej obeti ustavičnej a jej liatej obeti." http://www.obohu.cz/bible/index.php?styl=ROH&k=Nu&kap=28&v=10&najit=sobotn%C3%A1

Práca, ktorú bolo treba vykonať okolo obet...

06.03.2013, 21:34
Demonom sa obetovali taketo veci.
none
19

18. Ranexill 06.03.2013, 21:34

Demonom sa obetovali taketo veci.

06.03.2013, 21:36
Ista veta z tibetskej knihy hovorí:
Kto obetuje Bohu zive zviera alebo cloveka, je podobny tomu, ktorý vezme matke dieta, zabije ho a prinesie matke, ako obetu, aby sa jej zapacil..
none
27

19. Ranexill 06.03.2013, 21:36

Ista veta z tibetskej knihy hovorí:
Kto obetuje Bohu zive zviera alebo cloveka, je podobny tomu, ktorý vezme matke dieta, zabije ho a prinesie matke, ako obetu, aby sa jej zapacil..

08.03.2013, 12:52
Keby nebol na svete hriech, nebolo by potrebné obetovať. (...tibetská kniha týmto vlastne popiera realitu hriechu...)
👍: veriaci
none
28

27. Fotón 08.03.2013, 12:52

Keby nebol na svete hriech, nebolo by potrebné obetovať. (...tibetská kniha týmto vlastne popiera realitu hriechu...)

08.03.2013, 12:56
Obetovaním Bohu vlastne prinášaš to, čo sám stvoril, a čím ťa obdaroval. (tj. získal si to prechodne do vlastníctva)
👍: veriaci
none
26

1. gabor 05.03.2013, 19:04

3 PRIKAZANIE---7DEN budes venovat duchovnemu zivotu Exodus 31:13
4 PRIKAZANIE----cti otca a matku LUKAS 14:26(MAT 15:3 to to prikazanie cituje no sam ho nedodrzuje Mat 12:48 mat 13:55
Jezis odvrhuje svoju matku a bratov
5 Nezabijes------clovek nema zabijat alebo podporovat zabijanie MAT 10:34 LUK 19:27.

07.03.2013, 20:37
gabor, podľa mňa Ježiš neprotirečil božím prikázaniam. On ich neovládal. Práve som o tom vybral tému z knihy Posledné prikázanie.
none
29

26. 07.03.2013, 20:37

gabor, podľa mňa Ježiš neprotirečil božím prikázaniam. On ich neovládal. Práve som o tom vybral tému z knihy Posledné prikázanie.

08.03.2013, 13:31
kňazi a leviti porušovali sobotu, lebo pracovali okolo obetovania sobotnej zápalnej obeti. (2) -Ježiš je veľkňaz, a celý jeho život bol jednou veľkou Bohoslužbou a obeťou. Preto všetko, čokoľvek robil i v sobotu, nebolo znesvetením soboty.
none
30

29. Fotón 08.03.2013, 13:31

kňazi a leviti porušovali sobotu, lebo pracovali okolo obetovania sobotnej zápalnej obeti. (2) -Ježiš je veľkňaz, a celý jeho život bol jednou veľkou Bohoslužbou a obeťou. Preto všetko, čokoľvek robil i v sobotu, nebolo znesvetením soboty.

08.03.2013, 23:18
Matúš 12,5
"A v Zákone ste nečítali, že kňazi v sobotu porušujú v chráme sobotu, a predsa sú bez viny?" odkaz
none
31

30. Fotón 08.03.2013, 23:18

Matúš 12,5
"A v Zákone ste nečítali, že kňazi v sobotu porušujú v chráme sobotu, a predsa sú bez viny?" http://www.obohu.cz/bible/index.php?styl=SKP&k=Mt&kap=12&v=5&najit=bez%20viny

08.03.2013, 23:19
Vrana vrane oko nevydobe.
none
3
05.03.2013, 22:50
3 PRIKAZANIE---7DEN budes venovat duchovnemu zivotu Exodus 31:13, .... to akože porovnávaš katolícke desatoro so židovským? To sa nedá porovnávať, lebo si ho kresťania / katolíci prispôsobili po svojom, ale nie Kristus. Kristus neprišiel propagovať / hlásať desatoro, desatoro je out of date, v starej zmluve. Kristus ustanovil novú zmluvu.
none
4
05.03.2013, 23:48
5 Nezabiješ........Mat 10,34: „Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč.“

4 cti otca a matku........Lukáš 14,26: „Ak ide niekto ku mne a nemá v nenávisti svojho otca i matere, ženy i detí, bratov i sestier, ba ešte len aj svojej vlastnej duše, nemôže byť mojím učeníkom.“

Neprotirečil, len poukázal nato, že svet je zvedený v moci diabla a ako taký neprijíma Krista za svojho Pána (viď o tom citácie nižšie). Takže ktokoľvek sa páči svetu, slúži tomuto svetu, nie je nasledovník Krista a Kristus nie je jeho Pánom. Nepriateľstvo medzi svetom a Pánom (Kristom) je také veľké, že človek je schopný ísť proti vlastnej rodine, ak je z tohto sveta.

Efezanom 2,1: Aj vás, hoci ste boli mŕtvi pre svoje poklesky a hriechy, v ktorých ste kedysi žili podľa ducha tohoto sveta, podľa kniežaťa vzdušnej mocnosti, ducha, ktorý teraz pôsobí v neposlušných synoch.

Efezanom 6,12: Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohoto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach.

Rim. 12,2: A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale sa premeňte obnovením svojej mysli, aby ste zkúšali, čo je vôľa Božia, to, čo je dobré, ľúbe a dokonalé!

1. Korinťanom 1,27: ale čo je svetu bláznivé, to si vyvolil Boh, aby zahanbil múdrych, a čo je svetu slabé, vyvolil si Boh, aby zahanbil silných; čo je svetu neurodzené a čím pohŕda, to si vyvolil Boh, ba aj to, čoho niet, aby zmaril to, čo je,
none
12

4. milky945 05.03.2013, 23:48

5 Nezabiješ........Mat 10,34: „Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč.“

4 cti otca a matku........Lukáš 14,26: „Ak ide niekto ku mne a nemá v nenávisti svojho otca i matere, ženy i detí, bratov i sestier, ba ešte len aj svojej vlastnej duše, nemôže byť mojím učeníkom.“

Neprotirečil, len poukázal nato, že svet je zvedený v moci diabla a ako taký neprijíma Krista za svojho Pána (viď o tom citácie nižšie). Takže ktokoľvek sa páči svetu...

06.03.2013, 17:37
Miky 945
a zhadzujes vinu na diabla tak podme sa pozriet do niektorich versov LUKAS 4:6 Diabol povedal Jezisovi tebe dam vsetku tuto moc a slavu,lebo patri mne a dam ju komu chcem.Mohol diabol nieco ponukat keby mu ta moc nebola dana zvrchu?
none
13

12. gabor 06.03.2013, 17:37

Miky 945
a zhadzujes vinu na diabla tak podme sa pozriet do niektorich versov LUKAS 4:6 Diabol povedal Jezisovi tebe dam vsetku tuto moc a slavu,lebo patri mne a dam ju komu chcem.Mohol diabol nieco ponukat keby mu ta moc nebola dana zvrchu?

06.03.2013, 18:26
Gabor, ja len konštatujem, aký je stav. Áno, bolo mu to dané. Robí iba to, čo mu bolo dané.
none
5
06.03.2013, 00:00
Vzdusna mocnost...teda vodnar, blízenci, váhy.
Jeho nabozenstvo prislo v dobe ryb. Tak jedine naco sa zmohol bolo napadat buduci vek, aby nieoc z neho vytlkol pre svoj?
A ta schiza, ze zlodusy v nebeskych sferach...vari u nebeske sfery plne zloduchov? Tak kam nas to vlastne chce dostat? Do PEKLA??
none
6

5. Ranexill 06.03.2013, 00:00

Vzdusna mocnost...teda vodnar, blízenci, váhy.
Jeho nabozenstvo prislo v dobe ryb. Tak jedine naco sa zmohol bolo napadat buduci vek, aby nieoc z neho vytlkol pre svoj?
A ta schiza, ze zlodusy v nebeskych sferach...vari u nebeske sfery plne zloduchov? Tak kam nas to vlastne chce dostat? Do PEKLA??

06.03.2013, 00:11
zlodusi
none
7
06.03.2013, 00:18
Kedysi sa mi krestanstvo pacilo, veril som v Jezisa, ako dobro. A potom som zacal citat tu sialenu knihu. A zistil som ze v Jezisa veria iba tí, ktorí bibliu necitali. Alebo tí, ktorí ju citali, ale nemaju vyssí intelekt a nie su chopní davat si veci do suvislosti.
none
8

7. Ranexill 06.03.2013, 00:18

Kedysi sa mi krestanstvo pacilo, veril som v Jezisa, ako dobro. A potom som zacal citat tu sialenu knihu. A zistil som ze v Jezisa veria iba tí, ktorí bibliu necitali. Alebo tí, ktorí ju citali, ale nemaju vyssí intelekt a nie su chopní davat si veci do suvislosti.

06.03.2013, 07:42
Ake suvislosti si objavil, ak sa smiem spytat?
👍: veriaci
none
9

8. 06.03.2013, 07:42

Ake suvislosti si objavil, ak sa smiem spytat?

06.03.2013, 08:42
Apokalypsa:
Ja, Ježiš, poslal som svojho anjela, aby vám toto dosvedčil o cirkvách. Ja som Koreň a Rod Dávidov, Žiarivá ranná hviezda.“

Tento uryvok stavia na hlavu uplne vsetko. Pretoze Lucifer je Venusa. A jedina ranna hviezda je Venusa.
A to nespomínam fakt, ze cirkev na 2 koncile vyriekla kliatbu na kazdeho, kto tvrdí, zeby anjel vzal na seba telo a prisiel na svet.
none
10

9. Ranexill 06.03.2013, 08:42

Apokalypsa:
Ja, Ježiš, poslal som svojho anjela, aby vám toto dosvedčil o cirkvách. Ja som Koreň a Rod Dávidov, Žiarivá ranná hviezda.“

Tento uryvok stavia na hlavu uplne vsetko. Pretoze Lucifer je Venusa. A jedina ranna hviezda je Venusa.
A to nespomínam fakt, ze cirkev na 2 koncile vyriekla kliatbu na kazdeho, kto tvrdí, zeby anjel vzal na seba telo a prisiel na svet.

06.03.2013, 09:47
mat 2,9
9 A oni vypočujúc kráľa odišli. A hľa, hviezda, ktorú boli videli na východe slnca, išla pred nimi, až prišla a zastála nad miestom, kde bolo dieťatko.
none
11

9. Ranexill 06.03.2013, 08:42

Apokalypsa:
Ja, Ježiš, poslal som svojho anjela, aby vám toto dosvedčil o cirkvách. Ja som Koreň a Rod Dávidov, Žiarivá ranná hviezda.“

Tento uryvok stavia na hlavu uplne vsetko. Pretoze Lucifer je Venusa. A jedina ranna hviezda je Venusa.
A to nespomínam fakt, ze cirkev na 2 koncile vyriekla kliatbu na kazdeho, kto tvrdí, zeby anjel vzal na seba telo a prisiel na svet.

06.03.2013, 12:06
Od cias, co mudry nieco vyriekol, nizky a podly urcite pozmenil. Cielom cirkvi bolo vzdy ovladanie masy a drzat ludi v strachu. Samozrejme, ziadne nabozenstvo, ktore podnecuje strach, nemoze viest k poznaniu. I ked v tej dobe, v casoch krutosti to bolo mozno racionalne riesenie, ale len z pohladu nizkych ludi. Jezis sa nechal ukrizovat, aj ked mal neuveritelnu moc, aby ukazal zavaznost a vahu skutocnej cesty. Jeho smrtou jeho posolstvo o poznani nezmizlo, ale prave naopak, ziskalo ovela vyraznejsiu podobu. Ak Jezis ovplyvnil tolko ludi laskou a nie tuzbou po moci a podnecovanim strachu, znamena to, ze konal skutocne racionalne, v mene dobra pre celu spolocnost. Jeho ucenie vsak bolo pozmenene viackrat a v sucasnosti nezodpoveda skutocnosti. Existuju dokonca urcite indicie, podla ktorych Jezis veril v reinkarnaciu, ale casti textu, v ktorych sa zmienoval o reinkarnacii sa z dovodu eventuality oslabenia moci nad spolocnostou vynechali.
none
14

11. 06.03.2013, 12:06

Od cias, co mudry nieco vyriekol, nizky a podly urcite pozmenil. Cielom cirkvi bolo vzdy ovladanie masy a drzat ludi v strachu. Samozrejme, ziadne nabozenstvo, ktore podnecuje strach, nemoze viest k poznaniu. I ked v tej dobe, v casoch krutosti to bolo mozno racionalne riesenie, ale len z pohladu nizkych ludi. Jezis sa nechal ukrizovat, aj ked mal neuveritelnu moc, aby ukazal zavaznost a vahu skutocnej cesty. Jeho smrtou jeho posolstvo o poznani nezmizlo, ale prave naopak, ziskalo ovela vyraznej...

06.03.2013, 21:18
Je mit o vlasntne fuk, i tak nesmiem skoro nic písat, iba tie vseobecne prijímane lzi..tak na tie kaslem, tie nech si píse veriaci.
none
15

14. Ranexill 06.03.2013, 21:18

Je mit o vlasntne fuk, i tak nesmiem skoro nic písat, iba tie vseobecne prijímane lzi..tak na tie kaslem, tie nech si píse veriaci.

06.03.2013, 21:20
a co smies?
none
16

15. 06.03.2013, 21:20

a co smies?

06.03.2013, 21:24
Je mi to proti srsti, i tak nemate otvorenu mysel ani srdcia, ste len vymletí vseobecne príjimanymi pravdami, tkore ste zhltli bez premyslania.
Podobne jak s CCCP na vecne casy a nikdy inak...to iste s krestanstvom a cirkvou...fakt ma to nebaví s vami.
none
17

16. Ranexill 06.03.2013, 21:24

Je mi to proti srsti, i tak nemate otvorenu mysel ani srdcia, ste len vymletí vseobecne príjimanymi pravdami, tkore ste zhltli bez premyslania.
Podobne jak s CCCP na vecne casy a nikdy inak...to iste s krestanstvom a cirkvou...fakt ma to nebaví s vami.

06.03.2013, 21:30
radsej keby si sral na inych a spravil nieco so sebou 🙂
none
20

17. 06.03.2013, 21:30

radsej keby si sral na inych a spravil nieco so sebou 🙂

06.03.2013, 22:10
a co take by som mal urobit so sebou? Staci jedna jedina rada.
none
21

20. Ranexill 06.03.2013, 22:10

a co take by som mal urobit so sebou? Staci jedna jedina rada.

06.03.2013, 22:40
neviem natolko ta nepoznam a nechcem davat rady, asi som mladsi. tu slo len o to, ze ked nieco nesmiem (hovorit o urcitych veciach) tak sa da robit to co mozem...
no a ak sme vymleti, tak urcite nie su vsetci, su nejaki ludia
tusim pises, ze vela cestujes, sa neda aj filozofovat aj stihat vela inych veci, sa bav. ak nie a mas vela volneho casu, mysli na inych...
none
22

21. 06.03.2013, 22:40

neviem natolko ta nepoznam a nechcem davat rady, asi som mladsi. tu slo len o to, ze ked nieco nesmiem (hovorit o urcitych veciach) tak sa da robit to co mozem...
no a ak sme vymleti, tak urcite nie su vsetci, su nejaki ludia
tusim pises, ze vela cestujes, sa neda aj filozofovat aj stihat vela inych veci, sa bav. ak nie a mas vela volneho casu, mysli na inych...

06.03.2013, 22:44
Vcera som bol prinuteny zamysliet sa nad Buddhovou cestou stredu.
On podstupoval askezu tak tvrdu, ze si nahmatal cez brucho chrbticu.. a nakoniec prisiel k zaveru, ez ej to ensmierny omyl, taketo sposobovanie si utrpenai. A to nesmierny. A krestanstvo je prave o utrpeni. Cisty rozpor som tam zistil.
Staci sa upriamit na to co JE. Uplne J*E. Ten stav, ktorý kazdy zazil, aspon raz, ze len trebars sedel a nevyvstavala otazka, iba spokojnost so stavom samym. A tento stav treba dostat do srdca a je po srackach zivota.
none
24

22. Ranexill 06.03.2013, 22:44

Vcera som bol prinuteny zamysliet sa nad Buddhovou cestou stredu.
On podstupoval askezu tak tvrdu, ze si nahmatal cez brucho chrbticu.. a nakoniec prisiel k zaveru, ez ej to ensmierny omyl, taketo sposobovanie si utrpenai. A to nesmierny. A krestanstvo je prave o utrpeni. Cisty rozpor som tam zistil.
Staci sa upriamit na to co JE. Uplne J*E. Ten stav, ktorý kazdy zazil, aspon raz, ze len trebars sedel a nevyvstavala otazka, iba spokojnost so stavom samym. A tento stav treba dostat do...

06.03.2013, 23:35
nielen krestanstvo je o utrpeni, cely svet je o utrpeni, nikto sa mu nevyhne.
"Pravda je taká, že každý ti raz ublíži. Preto treba nájsť človeka, pre ktorého sa oplatí trpieť. (Bob Marley)"
none
25

22. Ranexill 06.03.2013, 22:44

Vcera som bol prinuteny zamysliet sa nad Buddhovou cestou stredu.
On podstupoval askezu tak tvrdu, ze si nahmatal cez brucho chrbticu.. a nakoniec prisiel k zaveru, ez ej to ensmierny omyl, taketo sposobovanie si utrpenai. A to nesmierny. A krestanstvo je prave o utrpeni. Cisty rozpor som tam zistil.
Staci sa upriamit na to co JE. Uplne J*E. Ten stav, ktorý kazdy zazil, aspon raz, ze len trebars sedel a nevyvstavala otazka, iba spokojnost so stavom samym. A tento stav treba dostat do...

07.03.2013, 06:33
Re 22, @Ranexill: Si sa zamyslel nad Budhovou strednou cestou? Nesmierny omyl 🙂. Zamysliet sa mozes, ked sa zobudis. Dovtedy si iba myslis, ze myslis. Pozri, Budha nevedel co ako, ale to, ze 6 rokov zil ako asket mu umoznilo vypestovat si disciplinu, bez ktorej by nedokazal urobit to, co urobit mal. Je samozrejme, ze disciplinu a usilovnost sa da vypestovat aj inak a to je pointou Budhovho ucenia, ze ide o motivaciu a vytrvalost, co je podmienkou discipliny. Trpiet vsak samozrejme treba. Kazde sebazaprenie je vlastne utrpenie. Ako ked zajdes do posilnovne, tak svaly Ti nebudu rast z toho, ze sa budes povalovat na zinenke, ale z toho, ze sa prekonas a zacnes cvicit. Vysledok sa ukaze, ak si dost trpezlivy a mas vytrvalost. V tom pripade sa jedna o disciplinu a sebazaprenie, co je samozrejme aj utrpenie. Tym sa vsak pestuje vnutorna vola - koncentracia, co je stredobodnym pojmom v meditacii. Samotnou pripravou na meditaciu je sebazaprenie a vola upokojit si mysel - samadhi. Skutocna meditacia prichadza po tom. Treba pochopit, ze meditacia nie je lahka vec a uz vobec nie je take lahke, ako naucit sa soferovat. Je to velmi sustredena cinnost a vyzaduje si vela namahy. Samozrejme, po case to pride ako prijemna cinnost.
none
23
06.03.2013, 23:34
nielen krestanstvo je o utrpeni, cely svet je o utrpeni, nikto sa mu nevyhne.
"Pravda je taká, že každý ti raz ublíži. Proste treba nájsť človeka, pre ktorého sa oplatí trpieť. (Bob Marley)"
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 162 321 B vygenerované za : 0.116 s unikátne zobrazenia tém : 36 427 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.