Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Proti náboženstvu..

178
reakcií
2801
prečítaní
Tému 6. septembra 2009, 07:05 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 07:05 avatar
Treba teda proti náboženstvu "bojovať"? Isteže nie mocensky. Je to vnútorné presvedčenie mnohých ľudí a títo ľudia majú právo na názor, aj keď ničím overiteľným nepodopretý. Proti náboženstvu netreba bojovať, stačí ho nepodporovať, treba ho ponechať samé na seba. Ono bez podpory úplne zahynie, veď aj s podporou iba živorí. Netreba však pomáhať ideológom, aby spôsob myslenia, aký náboženstvo presadzuje, mohli šíriť medzi mládežou, aby náboženským vírusom infikovali jej ešte zdravé myslenie. Náboženstvo je ako ťažko vyliečiteľná choroba: ak sa ňou už niekto nakazil, možno už iba čakať na jeho smrť. Zdravých však treba chrániť pred infekciou.

Preventívne teda treba obmedzovať pôsobenie politických organizácií šíriacich náboženské ideológie, nazývaných cirkvami, kde sa to len dá, treba obmedzovať šírenie ich ideológie a demagógie. Náboženstvo treba kritizovať, aby sa mu tí, ktorí ešte nie sú infikovaní, a používajú nenakazený rozum, vedeli brániť.

A hlavne treba zabrániť infekcii detí, ktoré kritický rozum ešte používať nevedia, ktoré sa indoktriáncii nevedia brániť. Lenže práve teraz sme svedkami toho, ako sa všetkým cirkvám darí pokus páchať násilie na najmladšej populácii, ako sa vehementne domáhajú možnosti ovplyvňovať ľahko zraniteľné mysle žiačikov, ktorí sa ešte len začínajú učiť čítať a písať, ktorí uveria všetkému, čo sa im povie. Nestačí im jedna celá rozhlasová stanica súkromného rádia Lumen, ktorá neúnavne od rána do večera indoktrinuje svojich poslucháčov, nestačia im náboženské relácie v štátnom rozhlase a televízii. Oni sa cítia byť oprávnení vstupovať aj do štátnych škôl a ovplyvňovať ešte len budúcich občanov krajiny už v priebehu povinnej školskej výchovy.

Preto sa pýtam: Len preto sme nedávno znemožnili pôsobenie jednej mocenskej ideológie, aby sme urobili miesto druhej? Len preto sme zrušili vedúcu úlohu komunistickej strany, aby sme ju nahradili servilnosťou starovekej ideológii z čias rímskeho impéria? To má predstavovať pokrok na prahu tretieho tisícročia?


14.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   6. 9. 2009, 10:28 avatar
fajer ale prečo bojovať?


20.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 10:39 avatar
radšej bojovať ako banovať....


22.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   6. 9. 2009, 10:43 avatar
Len niekedy treba riešiť veci takticky a nie bojom.


26.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 10:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   6. 9. 2009, 10:29 avatar
Fajer zabudla som sa ťa ešte opýtať ako vieš čo je správne?Teraz je ťašké povedať ano náboženstvo ma pravdu alebo ano má pravdu ateistický svet. Podla mňa by si každý mal zobrať s každého len to dobré a nehladať zbitočné zvady.
Súhlasí Martinekk, piskotka


163.
označiť príspevok

nikto muž
   6. 9. 2009, 22:50 avatar
asi sa opakujem,ale nemyslím si že treba bojovať proti náboženstvu - ak tak proti cirkvám ktoré náboženstvo zneužívajú na svoje ciele a magorenie ľudí - naozaj si nemyslím ,že veriť v Boha je zlé


165.
označiť príspevok

nazor
   6. 9. 2009, 22:53 avatar
a ja si myslím,že veriť v Boha je dobre


2.
označiť príspevok

Anette žena
   6. 9. 2009, 07:36 avatar
Fajer, to náboženstvo na školách skutočne bujnie. A nielen na základných, aj na univerzite sme mali Vysokškolské biblické hnutie a univerzita mala aj prideleného farára a pravidelné omše. A tá ovplyvniteľnosť detí a mládeže, škoda, že sa zneužíva. Ale z druhej stránky náboženstvo, ako choroba je liečiteľná, teda nič nie je stratené.


3.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 09:22 avatar
fajer nač to sem píšeš.Vieš že ťa tu budú považovať za bezcharakterného jedinca pomaly na úrovni zvieraťa ,bo zasahuješ nie vhodne do Božieho slova.Nie si tu osobnosť a ani nebudeš,pokiaľ sa nedokážeš správne prebudiť a výraznejšie sympatizovať so spasiteľom.Neprovokuj ich,ale ak chceš svoj nesúhlas k nim vyjadriť a dať najavo ich manipulátorské schopnosti..ignoruj a inšpiruj sa Božími kliatbami,bo sú z ľudskej hlavy a sú veľmi nebezpečné vďaka existencii hypno ala de Molay.Ak ti môžem poradiť ,venuj sa rodinke,prírode a svojmu najbližšiemu okoliu a nevstupuj do územia pre teba zakázaného vďaka tvojmu nielen rozumu,či intelektu o ktorom tu viacerí pochybujú a dávajú ti to najavo veľmi nepríjemným spôsobom,nie hodným ľudského jedinca


7.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 09:45 avatar
tento článok je určený pre tých ,ktorím ešte zhubný nador náboženstva nezasiahol celý mozog....


9.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 10:03 avatar
Fazer ty si neni proti nabozenstvu ,ale proti krestanstvu alebo nabozenskym smerom , ktoré povstali z biblie. ALe buddhove ucenie sa ti paci ? A to nie je NABOZENSTVO?


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 10:13 avatar
Napríklad ja sa dívam na náboženstvá [všetky] rovnako ako na akýsi pozostatok [relikt] z praveku, keď si ľudia ešte nevedeli celkom dobre vysvetliť mnohé javy, napríklad prečo prší, prečo dnes Slnko na chvíľu nesvietilo [zatmenie], a podobne... Kedysi ľudia pripisovali prírodným katastrofám ako príčinu božské hádky [bohovia sa medzi sebou hádali, hašterili, a prejavovalo sa to napríklad nejakou prírodnou skazou, výbuchom sopky...]. Dnes mnohé prírodné javy vysvetľujeme prirodzene pomocou vedecky overiteľných metód. Avšak nie všetkému ešte celkom dobre rozumieme, a tam je ešte stále veľké pole pôsobnosti pre náboženstvá a pseudo-vedy [také ideológie, ktoré používajú slová z vedeckých disciplín, ktoré sa tvária ako vedecké].
Súhlasí Marquis.De.Carabas


13.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 10:26 avatar
hm Vlado po tom všetkom,čo som si prečítala nie celkom s tebou súhlasím,pretože evanjelium ako také má pre pohanov aj kladný význam,ale sa neprispôsobuje veľmi mentalite a potreby počúvať či vypočuť si v dnešnej dobe to potrebné aj keď som sa nedostala k dielu Sancta Mater Ecclesia,neverím že by mohla obsahovať logos potrebný pre dnešnú mládež..náboženstvo je potrebné a bude potrebné aj na ďalšie tisícročia ,ale nie na takej primitívnej úrovni akou sa to dnes robká..sú vraj Bohom inšpirované diela,ale to neznamená ,že sa doba vnútorných textov nemá meniť a inšpirovať sa vývojom intelektu a mozgových kapacít ľudstva..ja sa nebudem prispôsobovať Písmu danému človeku spred tisíce rokov ,človek sa vyvíja a má sa aj evanjelium..jasné že tu všetko stagnuje a vibruje to tu vojnovými atakmi


16.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 10:32 avatar
No Vlado ,ale toto je o ničom argument proti nabozenstvam. Pri nabozenstvach ma ist o formovanie charakteru cloveka , o jeho rebrícek hodnot , a vlastnosti, ktoré z cloveka robia cloveka. Cize nabozenstvo je pre tych co rozumeju vetou : Premyslaj clovece a pouzívaj mysel . Ale dogmatizmus a neprisposobivost hlavne vykladacov písiem , je len okrajovym negatívnym javom v nabozenstve a nielen v nabozenstve . Mas to aj vo vede , mas to aj v práve , mas vsade takychto blbcov , ktorý ustrnu preto na doktrínach, lebo to vyhovuje ich vlastnemu egu a poznaniu.
Súhlasí Petrana, piskotka


19.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 10:36 avatar
Ačko, čo to trepeš? "Premýšľaj človeče a používaj myseľ " chceš prisúdiť náboženstvu? Spadol si z hrušky? Teda, toto je dobrý fór na raňajky, ďakujem za povzbudenie do dnešného dňa... vidím, že o haluze nebude núdza.


21.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 10:40 avatar
Vlado a o tom to je..náboženstvo nemá čo hľadať v školách a ani vo vedeckých kruhoch..nemá sa miešať jablko s hruškou..je to iba agapé pístis ,nič viac a nič menej


23.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 10:45 avatar
presne vo mne nabozenstvo evokovalo snahu poznat ci ide o blud ci o pravdu. Tym som bol nutený zacat pouzívat mysel uz od raneho detstva . Len¨ze uz si dospely chlap a vobec nechapes , ze pri kolíske detí stojí nabozenstvo s Bohmi , carodejníkmi .., ale i srozpravkami ? Co podnecuje obrazovu predstavivost a nasledna konfrontacia s realitou tohto sveta umoznuje cloveku spoznavat pravdu ,ale nadalej pouzívat kreatívnu cast mysle k spolutvorbe zajtrajska ? Vidiet ze si iba zaujatý proti niečomu . Za chvílu mam od teba ocakavat tazenie proti rozpravkam ?
Súhlasí Petrana


24.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 10:51 avatar
rozprávky nevyvraždili miliony ľudí...
Súhlasí salbea


25.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 10:55 avatar
a hitler so stalinom boli prívrzencami akeho naboženstva? Bezbozníci , ako títo dvaja vyvrazdili viac ludí nez sa kedy nabozenstvam podarilo dokopy . Ja osobne si myslím, ze vy ateisti ste daleko nebazpecnejsí nez vsetky nabozenstva..pretoze vase ideologie , pochadzajuce z nevieri nicoho nad vami samymi vam davaju pocit , akoby ste sami Bohmi boli , ked dosiahnete, ze je pod vami ddostatocne vela ludí . Ste vysoko nebazpeční a je nebazpecne s vami vobec niečo budovat- a to myslím, akykolvek spolocenský system.


30.
označiť príspevok

Marquis.De.Carabas
   6. 9. 2009, 11:02 avatar
ja že Hitler bol katolík...
Súhlasí arašid


33.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 11:13 avatar
Katolík ? Aj ja som katolík , akože .., prvky rímskeho mnohobozstva , egyptskeho , hakovy kríz . Astrologovia ..hm, katolík.


34.
označiť príspevok

Marquis.De.Carabas
   6. 9. 2009, 11:17 avatar
isteže poznáme činnosti Ahnenerbe, ale myslím, že pôvodne sa vyhlasoval za katolíka...


35.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 11:21 avatar
No ved ,kazdy kto potrebuje získat moc osloví najsilnejsiu skupinu, ze je ako oni.


134.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 18:35 avatar
Katolícke vyhladzovacie tábory

V druhej svetovej vojne v r.1942. -1943. v Chorvátsku bolo veľa vyhladzovacích táborov, ktoré riadili katolícki Ustašáci pod diktatúrou Ante Paveliča, praktizujúceho katolíka a pravidelného návštevníka vtedajšieho pápeža. Boli dokonca zriadené aj koncentračné tábory pre deti . Najneznámejší z týchto táboroch bol v Jasenovaci , na čele ktorého stál františkánsky farár . Pravoslávni Srbi ( a podstatná časť Židov) boli tu vyvražďovaní. Svoje obete upaľovali v peciach ako nacisti, na rozdiel od týchto však hádzali do ohňa obete za živa .(Nacisti ich najprv usmrcovali v plynových komorách.) Inokedy Ustašáci obete zapichávali ako prasiatka, alebo zastrelili .Počet obetí : 300,000 až 600,000 ( v pomernej maličkej krajine). Mnohí zo zabijakov boli františkáni. Tieto zverstvá boli také, že prizerajúci sa nacistickí príslušníci SS zo „Sicherheitsdienstu“ sa sťažovali Hitlerovi - pravda, márne. Pápež vedel o tom , ale neurobil nič, aby tomu zabránil.
Súhlasí arašid


171.
označiť príspevok

arašid žena
   7. 9. 2009, 14:38 avatar
a vraví sa, že Dolfino von Hermellín bol spolovice židovskej krvi, myslím si, že z maminej strany. O tom nám rozprávali už aj moji starí rodičia, že to bolo už za vojny známe.
A kto posväcoval zbrane pred bojmi? Kto im dával svoje požehnanie , keď sa išli byť "za národ" , "za vlasť", "za Boha". Prečo sa vtedy celá cirkev - nielen vtedy, ale pokaždé, nepostaví proti zabíjaniu, proti vojnám veľkým, či menším, prečo sa nepostavia medzi oboch bojujúcich a nehlásia slovo božie - miluj blížneho svojho ako seba samého... Aha, takže i cirkev delí ľudí na blížnych a nepriateľov ... hm, sranda ... hm, si predstavte boje v II. sv. vojne, na oboch stranách padali ľudia , zasiahnutí guľkou blížneho svojho, kresťania s vierou v toho istého Boha, a predsa ... dovolávajúc sa jeho spravodlivosti a milosti, a všemohúcnosti... a predsa porušujúc všetkých desatoro, podieľali sa na tej istej skaze rovnakým dielom. Prečo? Lebo niekto, kto bol vyššie ako oni to rozkázal? A ten niekto vyšší ako oni - obyčajní, poslušní pešiaci, sa dovolával požehnania, milosti,spravodlivosti od všemohúceho, aby stál na ich strane, aby im doprial večnej slávy......na jednom "hnojisku" sa bili ateisti s kresťanmi s ateistami a kresťanmi na druhej strane - prosiac jediného Boha nad nimi o pomoc! Hrozné...


36.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 11:45 avatar
je smutné ,že my ateisti o vás veriacich vieme skoro všetko,len vy o nás neviete nič,a zaradovať hitlera a stalina k ateistom je úbohosť a ničím nepodložený tvrdením...
Súhlasí arašid


38.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 11:49 avatar
Stalin bol jednoznacne ateista. Hitler - to je diskutabilne, kedze sa snazil zneuzívat duchovné poznanie , na nadvladu nad svetom podobne ,ako to maju demoni v charakterovych vlastnostiach.


172.
označiť príspevok

arašid žena
   7. 9. 2009, 14:49 avatar
netvrdilaa by som, že jednoznačne. Pozri sa akej bol národnosti, aké náboženstvo tam prevládalo a či v tej dobe, keď bol ešte dieťa , neviedli ho k tomu svojmu náboženstvu. A prečo sa nezrieknuť svojej viery, keď ide o politiku a takú, akou vládou Stalin? Čo my vieme, čo v srdci nosil, v ťžkej chvíli sa utiekajúc k niečomu, čo ani "za Boha" nesmel ukázať na verejnosti? Príkladov máme toľko zo súčasnosti. Do poslednej revolúcii na našom území - každý , hovorím, že každý robil to, čo vyžadovala vtedajšia politická situácia , som presvedčená, že skoro všetci, "skoro všetci" zapierali svoju vieru na verejnosti, v dotazníkoch, ale v skutočnosti sa jej nezriekli, "lebo " - lebo bolo treba žiť, pracovať, deti bolo treba dať na štúdia, preto rodičia nesmeli byť ničím poškvrnení... a keď sa vonku zaškrtalo kľúčmi - fuk ho do kostolov - demonštratívne s nenávisťou proti vtedajšiemu režimu, proti komunizmu.... ale v duchu si hovoriac, chválabohu - deti sú už vyštudované - zadarmo.... my už nejako do tej penzie vydržíme , dom sme už postavili za pomoci štátu - nenávratné pôžičky, mladomanželské pôžičky, a iné ...." A zrazu sa z nich stali katolíci - akoby si prútikom pleskol - jáááj, veď treba myslieť na rodinu, na deti - "ale kdeže - ja som v živote komunista nebol, a keď, tak len z prinútenia..."
Človek je už raz taký - "treba myslieť na rodinu"


108.
označiť príspevok

ruwolf muž
   6. 9. 2009, 15:47 avatar
Fúzkatý a fúzatý zrejme neboli ateisti.


133.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 18:21 avatar
Vasco (de Balboa) nariadil , aby štyridsať Indiánov bolo roztrhaných na kúsky špeciálne cvičenými psami. Za štvrť storočia boli milióny domorodcov zabitých. Potom Španieli vtrhli do vnútrozemia Mexika v Strednej Amerike. Kultúra týchto miest bola čoskoro úplne devastovaná a domorodci vyvraždení Do konca 16. storočia asi 200,000 Španielov sa prisťahovalo do Ameriky a asi 60 miliónov domorodcov vyvraždili. Nelíšili sa v tomto ani zakladajúci kolonisti Severnej Ameriky.Toto je len zlomok obetí kresťanskej lásky...proti týmto číslam,sú stalin a hitler amatéri...


27.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 10:57 avatar
fajer ale žiaľ v rozprávke nevyhráva ľudské ego,ako je to žiaľ v náboženstvách..hm preto tie vojny


28.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 10:59 avatar
salbea , kde kona veriaci clovek v zaujme vlastneho ega ? Ateista kona v zaujme vlastneho ega , veriaci v zaujme bozstva, ktoré by mal poznat. Veriaci je sluzobník Boha , Ateista iba svojho ega.


29.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 11:02 avatar
ale A-čko ..kde je poklad ,tam by malo byť aj srdce..a tam človek predsa ničí,myslím veriaci a ich náboženské vojny..hm a skoro všetky vojny sú z toho pkladu..od srdca k BOHU


31.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 11:06 avatar
salbea nemožeš hadzat do jedneho vreca veriaceho a veriaceho . Su aj takí co veria, ze obrazok jezisa a nejaka socha je jezis a budu mu tam nosit kusy nejakeho masa, alebo si zmyslai, ze niekoho pre neho zabiju. A su veriaci, ktorí dosiahli vyssieho pochopenia božskej prirodzenosti vediac , že Boh v skutocnosti od človeka nic nevyzaduje a ani nepotrebuje ziadnu obet . Vo vedach mas jasne napísané, ze demoni ziadali vzdy krv , smrt a podobne veci. Tak o com je Hospodin?


32.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 11:08 avatar
o podobenstve o vernom sluhovi  


37.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 11:48 avatar
Počkaj, A-čko, s tou obrazotvornosťou súhlasím. Uvedomujem si predsa tú silu, akú požíva náboženstvo, tá sila sa môže chápať ako rozvoj fantázie... a to je veľká sila, ktorá ľudí podnecovala k novým a novším ... nemám teraz slová na jazyku... jednoducho, ja nenegujem, že náboženstvo nezohralo významnú úlohu vo vývoji ľudstva... my sme s náboženstvami predsa spätí od pradávna... a ešte dnes má svoju významnú úlohu u ľudí, ktorým práve náboženská viera pomáha, posilňuje ich, dáva im nejaké pravidlá do života... to áno, ale oproti tomuto reliktu už sa k životu hlásia aj nové pohľady na svet, snažiace sa odosobniť od závislosti na starodávnych prežitkoch, vnímajú svet novým pohľadom, ktorý nie je dajme tomu príjemný veriacim... A pokiaľ ide o rozprávky, tak v tomto smere sme my, ľudia, čestní, a nenavrávame si, že Snehulienka naozaj kdesi v ríši, ktorá je reálna, v rozprávkovej ríši existuje, nikto to ani po deťoch nežiada... takže je to veľký posun... až takto budú veriaci zmýšľať o svojich dogmách vo viere, potom záujem rovnaký postoj ako ku rozprávkam aj k teológiám a náboženstvám. Ale zatiaľ nebadám pokroky u veriacich, žeby uznali, že medzi rozprávkami a ich vierami nieto rozdielu. Takže tak! Ťaženie proti rozprávkam nemá význam, kým sa na Zemi nebudú k slovu hlásiť rôzni evanjelisti rozprávok, na základe ktorých si budeme utvárať aj zákony, ústavy... Význam to ťaženie proti rozprávkarom nadobudne, až sa pred voľbami kandidáti na úrad prezidenta vyspovedajú na otázku od novinárov: Veríte, že Janko Hraško má 7 cm, alebo len 0,83 cm?


39.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 12:01 avatar
Vlado, ale s týmto suhlasím, je rozdiel medzi veriacim, co ma rozum a veriacim co rozum nema. Podobne mas aj v spolutvorbe spolocnosti rozne individua, ktoré si hovoria politikmi ale su podobní veriacim blbcom. Ak je tvoje tazenie zalozene proti ludskej hluposti tak isto vo mne neanjdes nepriatela. No napriek tomu verím v existenciu Boha, ci Bozstva v zmysle inteligentnej tvorivej sily aj mimo ludske vedomie, resp. ak je v nom tak sa prejavuje prave ucelnostou vecnostou , poznaním. Dnes som tak pozoroval pavuciu siet . No pre mna je taka pavucia siet a pavuk sam dokazom existencie tvorivej inteligentnej sily posobiacej v predstihu oproti poznaniu pavuka a tato sila ho vedie a realizuje v nom iste veci robiace z pavuka pavuka. Pretože postavenie siete je nesmierne inteligentný akt , ku ktoremu by pavuk ziadnou evoluciou nikdy nedospel, kedze je tam pozorovatelny cas a planovanie . I ked je to dnes priamo program v nom , nemohol vzniknut pokusmi a uchytením nahody. Muselo to byt premyslene a pavuk bol postupne ku tkaniu siete vedený zaroven s vyvojom jeho zliaz , ktoré pavucinu produkuju. Ved pavuk urobí najskor len zaklad a potom ide na samotnu pavucinu . A ked ju ma este ju potiahne lepkavou hmotou .Ja v tom vidím dielo Boha prejavene v pavuku ty evoluciu , ale evolucia je len popis nasledkov , ktore prinasaju informacie od transcendentalnej tvorivej sily zvanej Boh , alebo Stvoritel.


56.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 9. 2009, 13:37 avatar
A-čko; ... mno opäť je Tvoj príspevok dokladom toho, že veriaci nechcú poznať pravdu. ...ak by si chcel, našiel by si si nejakú odbornú literatúru o pavúkoch, ale Tebe stačí viera v "existencie tvorivej inteligentnej sily"  
... ja nie som "arachnológ", ale toľlko viem, že existuje neskutočné množstvo všeliakých pavúčich druhov a nie všetky majú žľazy na produkovanie vlákien, nie všetky čo ich majú tkajú siete, a nie všetky čo tkajú siete ich používajú na lov ... 


61.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 9. 2009, 13:53 avatar
A-čko; ... v rýchlosti som nenapísal, že súhlasím s tým, že je rozdiel medzi veriacim a veriacim, aj keď tak ako Ty píšeš, by som to nenazval. ...sú veriaci, ktorí stoja "proti ludskej hluposti" 


66.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:16 avatar
No u mna to nie je o viere tak ako si to napísal. Pavuk musí planovat ak ide priast siet- trebars tu klasickú z osmich ci kolkych vlakien a spiralou- a kde je tu evolucia ? Ked pavuk ma nejaky mensi mozog nez clovek . A predstav si ze pavuk tu siet vzdy priusposobí ,aky druh programu to je , ktorý mu napovie , ze ako improvizovat pri stavbe sieti. A vlastne ani neviem co si chcel spochybnit . To, ze pavuk nie je vedený vyssou inteligenciou nez je jeho vlastná ? Vysvetli mi v strucnosti prečo si zrazu pavuk zmyslel stavat siete- a okrem toho , kde ho napadlo v tom pavucom mozocku, ze siet ma mat tvar plochy - siete? A este lepsie ,ako ho napadlo ,ako to urobit a najlepsie na tom , je ako vobec zistil , ze nejaky hmyz lieta, ze on - co nelieta ho ide lovit ? Pri cloveku dokazes argumentovat nejakym poludstením hominida tzv. pracou, ale pri pavukovi - s velkostou jeho mozgu mi co chces nahovorit, ze nato prisiel sam?


69.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 14:20 avatar
A-čko: Pretože postavenie siete je nesmierne inteligentný akt , ku ktoremu by pavuk ziadnou evoluciou nikdy nedospel, kedze je tam pozorovatelny cas a planovanie .

Takže aj keď s takejto pavučine dospel čisto evolučne, aj tak to nemôžeš uznať, lebo si budeš tvrdiť, že: ku ktoremu by pavuk ziadnou evoluciou nikdy nedospel...

Ale o tom je evolúcia, nie každý je ochotný to prijať ako fakt. Jasné je len to, že sú ľudia, ktorí odmietajú evolúciu prijať. Viem o tom, že toto je tradičný kameň úrazu: schopnosť chápať súvislosti. Nie každý chce, alebo možno aj sú ľudia, ktorí to nie sú schopní...


72.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:29 avatar
Vlado cakam na suvislost a nielen taranie , ako z toho obvinujete mna az pricasto. Co primalo pavuka vytvarat siet, a co primalo pavuka vobec vytvorit zlazy schopne tvorit latku, z ktorej je vyrobena pavucina . A este lepsie co povedalo pavukovi, ze vo vzduchu niečo lieta co sa da zjest ?? 


79.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 14:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 14:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 22:11 avatar
Ano ty si pomohla , dakujem.


136.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 9. 2009, 19:06 avatar
A-čko; ...si potvrdením pravidla: veriaci prinášajú argumenty na podporu svojej viery z oblasti, ktorej málokto rozumie, pretože si vyžadujú odbornosť; pritom oni sami sú v danej problematike rovnakými amatérmi a na základe aj svojej neznalosti, veria. Ak by chceli naozaj vedieť, pýtali by sa, hľadali odpovede tam, kde tá odbornosť je. Svoju pravdu však hľadajú len u tých, pseudoodborníkov, väčšinou v danej oblasti rovnako znalých ako sú znalí sami, ktorí ich viere neprotirečia. ...mno dalo by sa ešte o tom...
...ale k veci: zástancovia ID jednoducho nechcú vidieť postupnosť vývoja, ktorá je evidentná aj pre laika, ktorý nie je otrokom svojej viery.
aranearium.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí dorota


137.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 19:20 avatar
Tull, akoby som to povedal. Od detstva som bol vedený k biologii, zaujímal som sa o nu robil som seminarne prace , vselijake somariny z tejto oblasti dokonca som niečo aj z tej genetiky "pricuchal" a casom po tych rokoch som zistil niečo v tomto zmysleč ,ako sa to tu snazím na vratkych nohach predkladat. Pre mna sa stala dalsou cestou sfera mysterií , vedomia, mysle , okultizmu a ja neviem coho vsetkeho v snahe dopatrat sa istych prícin , ktore su videne ako zmeny vo vyvoji druhov atp. No a ked som nazrel do tejto komnaty fantazmagorii, ako to vyzera pocítil som konecne , ze to je odpovedou- tyka sa to bozstva , vedomia, ako takeho nadcasovosti tohto vedomia a vsadeprítomnosti napriek fyzickej nezistitelnosti, kedze to prichadza zo smeru, ktorý nie je priamo obsiahnutý v nasom priestorocase, cize osvietení to vnímaju ako príchod bozstva z vnutra.A takto sa bozstvo realizuje vo vsetkych zivocichov zvnutra z ineho rozmeru-z inej osy nez je nami vnimatelné. Inac to polopate neviem napísat, aby si aspon priblizne chapal prečo sa dívam nato takymto sposobom. Vy hovoríte evolucny proces ja iba zmena daná zvnutra, pretoze prisiel jej cas vzhladom k vonkajsím podmienkam (trebars planetarne) a bozstvo to informacne zrealizovalo vo vhodnom case.Povrchovo sa to javí ako reakcia organizmu na vonkajsie podnety ,ale to je iba zdanie.


173.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 9. 2009, 19:31 avatar
A-čko; ...telesá ťažšie ako vzduch dokážu lietať, konkrétne lietadlá; ja Ti odborne nevysvetlím prečo lietajú, ale to neznamená, že nie sú ľudia, vzdelaní v tejto oblasti, ktorí to vysvetliť vedia. A keď by som o lietaní chcel niečo vedieť, obrátil by som sa na nich a nie tých, ktorí tvrdia, že lietajú preto, lebo v každom z nich je nejaká nadprirodzená sila. Ty v podstate tvrdíš, že povrchovo sa to javí tak ako to vedci opisujú, teda, že platia Bernoulliho rovnice. Pri vhodne formovanom profile krídla je tlak na povrchu, smerujúci od neho, väčší, ako pod krídlom. Toto síce platí, ale aj tak je navyše v každom lietajúcom predmete „rarášok“, ktorý je príčinou „lietania“, aj keď je možné „lietať“ i bez neho a je nadbytočný.
...mno a podobne je to i s evolúciou. Vedci síce dokážu vysvetliť pôvod druhov, „princípy“ evolúcie, pomocou overiteľných zákonov, podľa, ktorých evolúcia prebieha ... Napriek tomu je v každom živočíchovi, tektonickej vrstve, v jadre planét, ...v atómoch vodíka vo hviezdach, ... rarášok, ktorý tú evolúciu spôsobuje, hoci, by prebiehala i bez neho a je nadbytočný.
Iná otázka je, či to má zmysel. Možno, že má a možno nie. Ak to má zmysel, ak existuje niečo, niekto, čo tomuto všetkému dalo nejaký zmysel; ako vieš že svoj zámer nerealizuje takými prostriedkami ako ich opisujú vedci? Ako vieš, že evolúcia, ktorá prebieha bez kadejakých „raráškov“, nadprirodzených zásahov, „dizajnovania“ ... nie je prostriedkom, ktorý je potrebný k dosiahnutiu cieľa ...? Ako vieš, že svet už nebol stvorený tak, aby sa evolučne menil ...?
 
Súhlasí dorota


174.
označiť príspevok

A-čko muž
   7. 9. 2009, 19:53 avatar
Hm, ahoj tull. Chapem tvoj nazor, beriem ho ,ale s vyhradou ,ako si mi to neraz ty napísala. Ozaj princíp letu lietadla by som ti nakreslil a vysvetlil ak by si o to stal...,dnes uz by to malo byt aspon tak stredoskolsky vzdelanym ludom zname . O to nejde ...nedrzím sa raraskov , ak si to tak myslel Snazím sa o nejake pochopenie vztahu zivej hmoty k informaciam...trebars ku geomagnetizmu, k moznym nosicom tychto vecí, k casu . Je to v rovine fikcie a dlho bude , ale snazím sa . A evolucia , no kapitola sama o sebe, vlastne pravdiva, ako popisna veda sprevadzajuca a snaziaca sa nejak odovodnit vyvoj . Ale mne to ¨nestací as? v tom je ten rozdiel. Mne nestacia ziadne vysvetlenia , stale mi tam chyba prepojenie k informaciam a hlavne odkial sa beru atp.


175.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 9. 2009, 20:34 avatar
A-čko; ...zdravím Ťa, ... to "napísala" predpokladám, že je preklep  ..."princíp letu lietadla" som uviedol ako príklad a "dnes uz by to malo byt aspon tak stredoskolsky vzdelanym ludom zname", tak isto ako evolúcia. Rozdiel je v tom, že poniektorým sa zdá, že evolúcia odporuje ich viere a preto vymýšľajú kadejaké "fantazmagórie" ...
...veda sa snaží "nejak odovodnit vyvoj"? 
..."nestacia ziadne vysvetlenia" a "chyba prepojenie k informaciam a hlavne odkial sa beru atp." a hľadal si aj mimo "sfera mysterií , vedomia, mysle , okultizmu "; pretože aj keď je to zatiaľ v rovine vedeckých hypotéz, aké také odpovede, ale hlavne reálna nádej ..., sa dajú nájsť. Ale chápem tých, čo radšej veria "fantazmagóriám", a hľadajú vysvetlenia vo "sfera mysterií , vedomia, mysle , okultizmu ". Ľudia odjakživa veria a hľadajú odpovede práve tam. Ono je to jednoduchšie, zrozumiteľnejšie, a nie je treba toľko znalostí, toľko myslieť a hlavne takýmto "poznaním" dokážu vysvetliť všetko 


176.
označiť príspevok

A-čko muž
   7. 9. 2009, 20:49 avatar
J Tull..nejde o to vysvetlit to. Ludia, ktorí su "postihnutí" trebars vyletmi v rísu snov , alebo prílis realnymi prežitkami ,akoby mimo, toto nevyhnutne potrebuju zatriedit - usporiadat takym sposobom , aby ich mysel fungovala dalej normalne . Tieto veci sa deju a budú dalej diat. Ale "softwer" dokaze narobit strasnu sarapatu v pocitacoch, ak nie je kompatibilny, ci je priamo virom, ak nie je zachytený, ci iba odlozený na spravne miesto. A tak je to aj s ludskou myslou, vedomím. Objavuju sa veci, ktroé clovek nedokaze zatriedit .. a to je podobou prave pre nabozenske systemy, ktoré , toto dokazu a jedinec funguje normalne dalej . Takze skor to vidím v tomto zmysle a nie v zmysle , zeby som sa snazil na zaklade prezitkov cudzich tejto nasej realite zdovodnovat fungovanie nasej reality - i ked kauzalita tam iste bude. Jednoducho kto dokaze robit poriadok v svojej mysli i ked casto tara(co neraz ssluzi nato ,aby sa naslo riesenie toho co sa mu odohrava, kdesi v tajnych zakutiach mysle), moze byt uplne normalny , len postihnutý rozvinutejsou fantaziou atp. Takze ver , ze ja sa az pricasto pousmejem ,nad snahou konfrontovat moje veci z tejto oblasti "poznaním" , ktoré je zname aj mne.


177.
označiť príspevok

fajer
   8. 9. 2009, 07:38 avatar
evolúcia prebiaha každú sekundu,pozri koľko je na svete len druhou chrípky,....


58.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 13:40 avatar
Ačko, toto je dľa mňa najlepší príspevok k danej téme.


67.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:17 avatar
Petrana ty ma mas rada ?  


12.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 10:25 avatar
v štátnych školách nemá čo robiť žiadne náboženstvo....


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 9. 2009, 12:46 avatar
fajer, tiež si myslím, že napr. na ZŠ môže rodič prihlásiť dieťa na nábožensvto do fary.. ale na základke majú takto o vyučovaciu hodinu viac. Dospelý človek (napr. stredoškolák) sa už sám rozhodne či chce pokračovať v náboženskej výuke alebo nie. Čo sa týka cirkevných škôl, počula som z dobrých zdrojov, že vyučujúce mníšky deti trestajú --normálne ich trestajú fyzicky ". Nejedna mamička oľutovala že dieťa do cirkevnej školy dala. Vraj je tam bežný "..nátlak " zo strany vyučujúcich , vymyslím si : " že ak nebude celú prestávku napr. sedieť, tak Boh ho potrestá ".. blbé zastrašovanie..si predstav, že takéto dieťa vyjde do života ako ustráchané a bude mať problém čeliť rôznym životným nástrahám..bude tom mať trochu ťažké..


55.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 13:36 avatar
Malo by sa to zmeniť na Základy pokrokovej filozofie.


90.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:01 avatar
Absolutne nesuhlasím. Ma tam co robit a musia mat na vyber , mali by byt vsetky svetove nabozenstva ucene , aby sa nestratila ludskost v moznosti vyberu. Dokonca musí byt i ateizmus ,ako osve predmet. Az potom , ked sa naucia co je co si mozu vybrat co chcu. Nabozenska vychova a ateisticka vychova - oba predmety povinne a clovek zistí o com je jedno i druhe .


135.
označiť príspevok

fajer
   6. 9. 2009, 18:44 avatar
Kresťanská cirkev má na svedomí spálenie obrovského množstva starej literatúry. Už v r. 391 n.l. vypálili jednu z najväčších knižníc sveta v Alexandrii, ktorá obsahovala 700,000 zvitkov písomností. Všetky knihy Gnostikov, 36 zväzkov Porphyry-ových, papyrusové zvitky 27 škôl a 270 , 000 starých dokumentov zozbieraných Ptolemaiom bolo spálených . Staroveké Akademie boli zavreté. Akékoľvek vyučovanie mimo cirkvi bolo zakázané


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 9. 2009, 09:26 avatar
na školách sa môžu rozhodnúť či náboženstvo alebo etika..poprípade iný predmet..bohužiaľ etika je zase na takej úrovni, že keby nebola na ZŠ tak by sa nič nestalo, nič im tá výučba nedá, pedagógovia si z toho robia "voľné hodiny"..
Súhlasí Vlado


17.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 10:32 avatar
To preto, lebo etika je nechcený predmet, vznikol len preto, aby sa nehovorilo o "diktáte" náboženských organizácií, že nasilu presadzujú náboženstvo do škôl, ako predmet, veď je aj alternatíva práve tá "etika", lenže chýba je v tom, že pre etiku nemá tento štát [štátne aparáty, byrokracia, úradníci, politici...] záujem, aby bola predmetom pre nenábožensky orientovaných ľudí. Náboženskí orientovaní ľudia, ako sú napríklad katolíci, majú plno učebných pomôcok, textov, školiteľov, dokonca sa každý rok zo škôl chrlia noví a noví kňazi, "jeptišky", je to doslova armáda "spasiteľov a spasiteliek" pre deti na školách, ale keď sa pozrieme na stav etiky, tak nielenže živorí, ale ešte aj v samotnom zárodku je udupávaná... Učitelia to dostávajú ako nejaký predmet navyše, napríklad vyučuje dejepis, alebo matematiku, a ešte jej pridajú etiku, o ktorej ona nemá ani poňatia, čo na tom predmete má vôbec vyučovať.

Nie je pravdou, že humanisti majú pre svoje deti možnosť výberu na škole ako predmet etika, pretože na etike sa nič deti neučia o humanistike [etike humanizmu] = alternatíve ku náboženským ideológiám. Dokonca ministerstvo školstva odmietlo ponúkané učebnice pre žiakov na etiku. Takže takto je na tom našom Slovensku, kde síce je nejaká početná skupina nenábožensky orientovaných ľudí, okolo 20 percent, a sú po katolíkoch [pred evanjelikmi] druhou najpočetnejšou skupinou, ale nemajú žiadne slovo v školstve, sú to osoby "persona non grata". Nenáboženskí ľudia sú na Slovensku trpení. Dokedy?


5.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 09:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 09:42 avatar
..nesúhlasím s vašimi postojmi a už vôbec nie s názormi pani Ónyi,ale som slušná a netúžim byť nepríjemná..ti voľné hodiny nie sú na mieste,neexistuje ,aby tá hore uvedená pani bola čo i len na jednej jedinej takej hodine v škole..úroveň vie porovnať moja dcéra a nedá si dopustiť na profesorku,ktorá dala oveľa viac hodnotnejších informácií o živote a do života počas jedného šk.roku ako na náboženstve,kde nikto nevenoval žiadnu pozornosť katechetke a ani jej výuke


8.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 09:57 avatar
Su nabozenstva, ktoré neponukaju nic . Udrzuju cloveka v nevedomosti pretoze, len nevedomí je ovladatelný. Krestanstvo je take nebozenstvo? Alebo len cirkev týmto sposobom posobí ? Veriaci nema prakticky narok na odpovede, nech sa spyta na cokolvek. Doslovne iba existuju otazky , ktoré sa spytat mozes a ktoré nie . Z toho dovodu je zrejme , prečo vznikol tak velký odpor proti nabozenstvu , ako takemu . Ale náboženstvo nie je krestanstvo. Krestanstvo je iba jedno z nabozenstiev. Kto chce najde nabozenstvo , kde je mozne spytat sa cokolvek a dostat odpovede , ale sa i naucit .


18.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 10:33 avatar
kokso kresťanstvo nemalo byť na základoch toho,čo povedal Ježiš,ale toho čo hlásal..
hm A-čko čo chceš môžeš si klásť synoptické otázky,to napr.v Budhizme nemôžeš


10.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 10:08 avatar
ak si niekto myslí,že som neštudovala nečítala napr.Nový Zákon,tak je na omyle..Mám rezervovaný postoj k cirkvi tu na Slovensku kde bývam,pretože nie je ohybná a ani tvárna..znejú z úst cirkevných služobníkov texty Písma ako na magnetofónvej nahrávke dokolečka dokola to isté cca 2000 rokov,neexistuje aby sa vytvoril hlboký vzťah medzi mnou a týmto tu náboženstvom,pretože ja som o 2000 rokov mladšia a prijala som civilizáciu tohto tisícročia ,ale nie náboženstvo kresťanského života z dôb ,kde text mal úplne iný význam a sa vďaka Vatikánu a cirkvi náboženstvo neprispôsobilo dobe,ale naopak..strašné,hrozné a tak ponižujúce to pre mňa poznanie


40.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 12:34 avatar
Acko, plny suhlas!
No len.. aj slepemu mozes opisovat ako svet vypada, ale on si ho vo svojej predstavivosti aj tak vykresli inak. Opis slepemu odmalicka ako vypada oranzova farba..
Mozes iba priblizne nasmerovat, vzbudit zvedavost, ale nie ukazat. To nedokazes.
Aj preto ak pamatas.. Ak slepy zacne vidiet, tak to este neznamena, ze sa zmeni svet.
Fajerovi,
Nabozenstva si uz dnes nedovolia vrazdit ako volakedy. Ale niekto stale zneuziva veriacich na svoje ucely. Vid amerika a jej presadzovanie krestanstva nasilnym sposobom vid tu! Ale to niesu skutocni veriaci.. to su skutocni zmanipulovani.
www.mustwatch.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A potom ich posielaju v mene jezisa krista do vojny za svoje zaujmy za svoj mamon. To su hlavni nepriatelia a to su zial nech si mysli kto chce, co chce bohati-mocni ludia tohoto sveta. Proti nim smeruj svoj hnev. Nabozenstvo ako take neznicis nikdy, pretoze viera patri k cloveku aj ked si ateisti myslia nieco ine. Mozno pride moment aj v ich zivote, ktory ich presvedci o tom, ze sa mylili a ze to bude krasne prebudenie  
Nabozenstva ako nejake organizacie vymyznu same a ostane len ucenie, ale na to musi byt svet najprv v rovnovahe. Ludia nebudu potrebovat ani duchovnych vodcov ani politickych ani nijakych inych...budu iba ludia. To je piesen buducnosti a kym sa stane skutocnostou bude treba porazit naseho najvacsieho nepriatela a ten sme my sami a nie nabozenstva. To akoby si bojoval s rozpravakami   Zameraj sa na ludi, pretoze oni su tie potvory   Ale sposob boja je tiez dolezity a rozhodujuci.
Súhlasí A-čko


89.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 14:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 15:09 avatar
Natalia, pisal som nizsie..
"Ja osobne uz ani nepokladam vyraz ateista za opodstatneny. To akoby clovek o sebe tvrdil, ze on clovekom nieje."
Netvrdim, ze ten kto nevidi, je zly, ci horsi!!! Jedine co tvrdim je, ze odporca viery nema co tvrdit  
Mne je to sest kto si co mysli, ale mozem sa hadam ozvat, ak aj mna niekto nepriamo nazve klamarom, pretoze to sa tu prezentuje. Ten, kto povie, ze "boh" sa ho dotkol je oznacovany za co Naty? Uz si rozumieme?
Objasnim resp. mozem sa pokusit...ako som ti pisal, ale nie tu! To by som urobil len raz a nikdy sa z toho nevymotam. Maluj obraz prstom do sucheho piesku. Opisuj poznanie slovami.


97.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:15 avatar
Jaj Boris nemozes suhlasit somnou, ak chces ,aby s tebou suhlasila Natalia..ved to som si vsimol aj ja , a to som nejak stranny v tejto veci . 
Súhlasí Boris


98.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 15:19 avatar
Acko ja neziadam suhlas. Len "at to necha plavat"  


100.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:27 avatar
Boris , asi je treba to povedat po lopate , nejak takto: Vies toto poznanie, ktoré teraz mam a to comu verím ma robí stastnym , nachadzam v tom vyznam svojho bytia ...a je mi dobre , kdezto to , co mi ponukate vy( alebo ty) mi nedava, ani príjemny pocit ani nic , iba pocit beznadeje a samoty. (inac toto cítia prave oni-neustalu samotu a neustalu stratu, pretoze su priputaní k tomu co je pomíjive(slovenský vyraz nepoznam))
Súhlasí Boris


103.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 15:34 avatar
Acko ano. Len takymto sposobom by som to nerad, pretoze to potom dava pocit, ze sa naozaj niekto nad niekoho povysuje aj ked to nieje pravda. To je az k smiechu     je to tak komplikovane a zaroven tak jednoduche.
Nechcem, aby medzi ludmi vznikala priepast.


104.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 15:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:46 avatar
Pokial sledujem , drístas ty ,pretože som nespomínal nirvanu . Dokonca som kedysi v minulosti nirvanu odmietol, a dovod bol presne ten co sa tu snazis povedat. Zistil som , ze ta cesta je omylom a navratim sa ku tomu co som odmietol. Potom ti poviem ,ak este budes niekde v dosahu, co znamena prežívat nirvanu a plnu sebestacnost. Avsak potom bude moje slovo pre teba zakon, ale tomu sa teraz smejes , ale nebudes ...takze radsej ma obchadzaj v buducnosti , ak nechces spoznat pravdu o mojej pravde.


110.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 15:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 16:00 avatar
Natalia, ale nedaj sa vysmiat     - nehysterci  . Tak ako si ty spatna v odhade ludí mojho razenia je dokonca zahadou aj pre mna, a to si namyslam , ze ma snad uz nic neprekvapí. Apropo. Ak my dokazes povedat, ako dokaze had pomoct kryse, hoc aj o tom rozpravat vie daj to sem. (narazam na tie tvoje recicky o pomoci kdekomu)


115.
označiť príspevok

ruwolf muž
   6. 9. 2009, 16:12 avatar
"Skutočnosť, že veriaci je šťastnejší než skeptik, nemá väčší argumentačný význam než to, že opitý človek je šťastnejší než triezvy."
-- George Bernard Shaw


118.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 16:26 avatar
Aha, tak preto je tak strasne vela opilcov a cim mladsich pijucich alkohol , lebo to nema argumentacný vyznam. Ludia chcu byt stastní!!! A pre mna je odo dnes Shaw demagog, ktorý tiez len chcel mat v kazdej polemike navrch a ty tiez, ked uprednostnujes ucenia tých, co ludom k statsiu asi nevelmi pomohli. A ozaj Ruwolf si stastný s tym svojím svetonazorom? A ked nie aky ma vobec vyznam tvoj zivot? Ty nechces byt stastný?


124.
označiť príspevok

ruwolf muž
   6. 9. 2009, 16:46 avatar
Veď to je v poriadku, že chcú byť šťastní.
Len, žiaľ príliš veľa ožranov im(neskúseným) nahovára, akí sú tí ožaratí šťasntí - ale nikto im neukáže, ako končí alkoholik.


127.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 16:53 avatar
Aby si si nemyslel o mne ze som niekto, kto silou mocou presadzuje nejaku zarucene pravu ideologiou, tak len tolko doplním, ze ak teba robí byt stastnym nieco uplne ine nez mna tak to vobec neznamena, ze si na zlej ceste, aj ked si trebars zarytý ateista. Ak si stastny , tak je to uplne v poriadku si myslím. Dokonca aj alkoholik ,ak najde stastie v alkoholizme a a aj statsný zomre tak v pohode , ved nasiel svoje stastie. Moje videnie a vnímanie stastia je zas o nejakej inej filozofii a ked ma to robí statsnym, asi som tiez len spravne umiestnený v tomto svete .Ale ak to tak nie je, tak musím stastie najst , lebo o to ide v zivote. A najvacsím stastím, je najst svoje stastie tohto typu cím skor . Potom dotycný stastlivec uz nelezie ziadnemu inemu cloveku do jeho cesty za stastím v snahe predbehnut ho. O tom je zivot- o hladaní svojho stastia.
Súhlasí piskotka


111.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

starec muž
   6. 9. 2009, 12:42 avatar
Za komunistov bolo náboženstvo na školách zakázané,teraz je povolené.Ale mládež sa správa tak,ako keby to bolo naopak.Je oveľa morálnejšie skazená.Z toho vyplýva,že oveľa väčší vplyv na nich má okolie,filmy,televízia s ich propagáciou násilia,kde denne masírujú mozog všetkým ľuďom a vtĺkajú im agresívne správanie.Už si ani nepamätám na nejakú dobrú komédiu,lebo stále je v kurze len zabíjanie,zlodeji,a pod.


43.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 12:51 avatar
je mládež skazená vďaka dospelým starcom,ktorí teraz moralizujú..decká nechodia do zamestnania a nevtlkaju si same do hlavy nasilie a nenechávavajú sa manipulovat dospelymi,ked vidia čo robkaju za oponou..vid.vysvetený clovek trtká deti a predáva pedofilizmus v rúšku habitu,tak nač verit ,či čomu


44.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 12:52 avatar
ja s náboženstvami končím,bo pritahuju diablovo zovretie


45.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 12:59 avatar
Salbea , alebo Ja s muzmi koncím , lebo pritahuju hriech ? Budem mat sex? bububu..Uz jeden mudrejsí z ludí povedal, ze kde sa zjaví osobnost božstva , tam sa objaví hnev u tych co su o demonoch a radost u tych o božstve. Nepriamo to sposobuje konflikt . Ked sa z niečoho tesis mala by si pocitat ze niekde je aj bolest - a to casto blizsie nez sa zda . V skutocnosti nejaky diabol nema dosah na Boha, ale na tych co veria - tí su predmet jeho zlosti . Je to hra dualit . Clovek bol stvoreny aj preto, aby nasiel mieru a rovnovahu medzi obomi a tam objavil svoje ledske ja ...aspon tak to doteraz vnímam..
Súhlasí piskotka, Petrana


48.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 13:13 avatar
nie tak dávno si mi napísal,že pri mne nemyslíš.. tvoj príspevok vnímam tak.. 


49.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 13:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 13:27 avatar
hm paráda a je vďaka Nat na polceste  


68.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:20 avatar
Alebo Nat cestou nikam ?


74.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 14:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:41 avatar
Ale Natalia coby si cakala od zamilovaneho chlapa ? Nejaku pravdu ?   


92.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 15:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:09 avatar
No ved to ja viem, ze ty to nikdy nedokazes pretoze je to blee . Ako som povedal, ty len chces , avsak iba to naco sa siahnut da . Ale to naco sa siahnut neda nechces , a preto to nakoniec ani mat nebudes. Raz ked zomres tvojej dusi zostane vsak iba to co prave nechces, a kedze si to nikdy nenadobudla..(laska , a ine emocie) tak sa budes musiet zas narodit a zas zas pokial nedosiahnes duchovnu plnost . Pretoze ak sa nemylim , ty si mi drzo tvrdila, ze ty sa uz nikdy nenanrodís na zemi . Ty ?     Na zemi sa ludia rodia ,aby dosiahli plnost vsetkych pocitov a vnemov - vsetky farby , kto to naplní ten uz sa nerodí . A laska ta nie je len tak lahko dosiahnutelna . A ludia co usiluju o bozsku neosobnu lasku , tí uz si presli vsetkym tým o co sa este ty len usilujes ...chapes ? To pre ludí ,ako som ja , je cestou spat mnohe z toho co ponukas . A mozno nie , ale zatial som nezistil nic okrem negatív - a tie poznam aj bez teba.


96.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:12 avatar
upresním evidentne to ta ktorej sa to tyka nechape . Cesta nikam ide s tebou .


102.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 15:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:41 avatar
Ty chces vo mne vzbudit zvedavost ? Tam smeruju tvoje slova , stací naznacit a nehlupak chape . V tom si dobra v nebadanych ovplyvnovaniach a manipulaciach , ale pochop ak by existovala kurva v muzskom nazvosloví - bol som to kedysi ja. Mna neodrbes tak lahko ,ani keby si vyzerala jak neviem co . To co si cením na zenach je o inej hudbe , a jednou z vlastností je trvacnost citov a podobne veci, ktoré ty chapat nedokazes , kedze zijes tak ako moda . Poikial je zelena v mode ty ju milujes . Príde modra a uz zelenej povies ako ju nenavidís .(aj ked vdaka aure co mas , by ti trebars len ta zelena sedela , a citila by si sa dobre ) Dufam, ze si pochoopila , ze testom si nepresla.


113.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 16:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 16:08 avatar
Ak myslis duchovny pokoj - ten si strojís ty sama, ale ako som zistil tvoj pokoj je v priamej suvislosti s tým co mas a kedze nemas trebars mna, nikdy ho ani mat nebudes. Mozes sa tu hrat na pani, ktorá je na vrchole hory a nic nepotrebuje, ale ani rieka pod horou ta nepotrebuje a dokonca ani ten co v nej plava na svojom clnku. Ako som ti povedal...tvoja hviezda zapada a je len nostalgiou tych co videli hviezdu v plnej sile svietit . Ale ta hviezda ktorá ziari v plnej sile , a je vlastne tebou co len budes som v istom zmysle ja . Ak tieto slova dokazes púochopit budem sa divit a znamena , to ze ateista nemozes byt a ani nikdy nebudes i ked vypustas ich slova, ktore vsak uz davno nie su tvoje, ale len niečím co ta sprevadzalo a tebou nie je.


116.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 16:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 16:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.119.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 16:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 16:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 16:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 16:39 avatar
to mam teda chapat tak, ze ty si snazila chranit ma pred sebou samym a teraz sa zduvas ked som tvoju snahu o ochranu odmietol ? Ale ja som dospely a nesiem za svoje skutky zodpovednost a ked púotrebujem pomoct tak ta poprosím, ale to zas neurobís, kedze sa domnievas ze by si tým posluzila mojmu sebaublizovaniu. Fakt patova situacia. A rozkazovat si fakt nenecham - ani od teba Natalka nie a v tom je cely nas spor - ty si general, ktorý ked nie je po jeho voli sa zlostí a povie, ze odmietnutim tvojej ochrany si skodím . Takto to nie je . Aspon raz sa zamysli .


128.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 16:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 17:02 avatar
Prepac, ale najradsej by som pouzil hlupe vulgarizmy ,ake pouzivas ty ,aby ti to bolo jasne . Pre mna si len oslintana mys co beha okolo a ja macka ktora ma plne brucho .


131.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 13:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 13:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 13:33 avatar
hm fakt vy-ni-ka-jú-ce a kde prosím vás okrem df predávajú tie ružové okuliariky ?


54.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 13:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 13:38 avatar
hm pani piskotka ala slušná ovečka..a zleťte na mňa ako supy dámy..dovidenia,svet vonku je o niečom inom čo vy tu vykecávate


59.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 13:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 14:02 avatar
niekoľko dám tu má vycibrené spasiteľské sklony a v správaní jedincov sa vyzná ako neviem kto so stratou samozrejme šmrncu..o mojich pocitoch tu piskotka netrep a takýmto spôsobom si tu nekamufluj vlastné osobné problémiky,bo ja nie som žiadny očistec tvojich rúk na klávesnici..nemám rada klamárky ako si ty a detto herečky,bezo mňa si tu lepšie udržíš punc zlatej tetušky, v zlatom manželskom vzťahu


65.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 14:09 avatar
...ach jáj, nieko niečo veľmi bolí...žeby zlomené srdce?


70.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 14:21 avatar
no jo,prepadla som sa pod divadelné dosky df a som si dochrámala nielen rebro..pokračujte dámy bezo mňa..
moja bezprostredná budúcnosť je inde  


73.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 14:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 14:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 9. 2009, 13:10 avatar
... pri zrode „základov“ náboženstiev nešlo, len o „vysvetliť mnohé javy, napríklad prečo prší, prečo dnes Slnko na chvíľu nesvietilo [zatmenie], a podobne... Človeku jeho predstavy, keď si už dokázal uvedomiť svoje „ja“, uvedomiť si seba a vonkajší okolitý svet, v ktorom bol lovcom a zároveň obeťou, a bol mu v mnohom nepriateľský svojími rôznorodými nástrahami, ktoré väcšinou boli silnejšie ako on ..., pomáhali orientovať sa, prežiť. Anonymné „sily prírody“ prekonával i tým, že ich zbavoval anonymity ... Zároveň tieto spoločné predstavy vytvárali „spolupatričnosť“ k svojim druhom, k svojmu rodu ...
Veda nedokáže dať odpovede na všetky otázky života a tak viera pomáha veriacemu orientovať sa, aj vtedy, keď je „omylom“ a prináša veriacemu pocit spolupatričnosti.
Na druhej strane sa mnohí veriaci pokladajú za čosi viac, ako inak zmýšľajúci. Pokladajú sa za „majitelov jedinej skutočnej Pravdy“. Boha nezabili ateisti, ale veriaci, teológovia ..., čo o ňom šírili/šíria také morálne neudržateľné predstavy, že plodili ateistov.
„Veriaci je sluzobník Boha , Ateista iba svojho ega.“ ... a čo keď ateista iba chcel zbaviť človeka sebaklamu, aby človek všetko to dobré, čo dával predtým Bohu, dal človeku.
 
Súhlasí Natalia, fajer, Vlado


82.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:48 avatar
Boh nie je egoisticky princíp. A co povie akykolvek zver , za to dobre ? Prisudi to cloveku , ako chce ateista?
Súhlasí Ónya


138.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 9. 2009, 19:27 avatar
A-čko; ...mno ja neviem ani to či Boh je. Ty si však asi na vyššom levely, pretože vieš, že nie je egoisticky princíp a na inom mieste dokazuješ v podstate jeho egoizmus  ... aj veriaci je služobníkom svojho ega v takom istom zmysle, ako ateista, keď napr. nezištne pomáha svojmu blížnemu 


139.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 19:35 avatar
J Tull , ty mi pomahas , mozno si to ani neuvedomujes nejak priamo, ale budem si davat vacsí pozor nato, aby som to presnejsie vzdy vysvetlil. Ak ide o princíp nicenai Boh sa sprava egoisticky ...resp.jeho cinnost ked sa prejavuje ako nicenie niecoho co bolo , tak je to nicenie. Ale pre mna je Bohom stojaci nad nicením aj tvorením, pretoze ten JE. (A to nezanmena, ze dosahujem jeho level, je to len formovanie smeru, ktroým sa budem uberat v hladaní )


50.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 13:25 avatar
hm tak kto je aktérom nášho plánu existovať a aj vesmíru ,aby sa nám pred očami nerozsypal ?
Pokiaľ nebude vedieť veda odpovedať stopercentne,dovtedy stopro bude existovať náboženstvo a bude si mädliť ruky. Nedokázateľný šach mat má žiaľ v ruke a nie je k tomu potrebná ani Nobelova cena,len neschopnosť dokázať tú oveľa ťažšiu stránku a to je dôkaz..stačí len zneužitie slov lásky v mene Boha a výhra vďaka strachu je veľkolepá


60.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 13:49 avatar
Zaplať pánboh, že už máme demokraciu. 
Súhlasí A-čko


62.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 9. 2009, 13:55 avatar
Petrana; ...a kde? 
Súhlasí Natalia


63.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 13:56 avatar
Pravdou je, že život má duchovnú podstatu, a inak, ako cez túto podstatu sa nedá hodnotiť ani náboženstvo, jeho význam a zmysel v dejinách a vývoji ľudstva. A každý má svoje vnímanie duchovna, ku ktorému dospieva počas života cez osobné poznanie Pravdy, bez ohľadu na to, čo mu nahučia "iní" do hlavy.
Súhlasí A-čko, piskotka, Ónya, Boris


71.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 14:22 avatar
Petrana, aké je ľahké hovoriť "náboženské pravdy": Pravdou je, že život má duchovnú podstatu...

Ťažké je to preukázať, že je to tak!


81.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 14:48 avatar
Tazke je preukazat, ze to tak nieje  
Takze cela tato zvada je uplne zbytocna.
Súhlasí J.Tull, Petrana


106.
označiť príspevok

ruwolf muž
   6. 9. 2009, 15:45 avatar
Fráter(rehoľník) Wilko z Ockhamu by Ti to vysvetlil.


140.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 9. 2009, 19:36 avatar
Boris; ...až na to, že tu bolo tvrdené bez dôkazu: "Pravdou je, že život má duchovnú podstatu" a nie opak. ...mimochodom väčšinou je to tak. Veriaci predkladajú svoje pravdy a keď sa im oponuje, žiada sa od nich, aby svoje tvrdenia niečim dokladovali, začnú od svojich oponentov žiadať dôkaz o opaku 
Súhlasí Vlado


141.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 19:40 avatar
Dobre, snažíš sa zo mňa uťahovať, takže aj je ťažké preukázať, že Snehulienka otáča zemeguľou, nakoľko je neviditeľná, a nemá na ňu žiaden prírodný známy zákon vplyv. A my vôbec nie sme priťahovaní nejakou gravitáciou, ale trpaslíci nás neustále pritláčajú k Zemi. To, že ty žiadnych trpaslíkov nevidíš, svedčí o tvojej slepote. 


142.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 19:48 avatar
No to mas ako s benzenovym jadrom, ked sa opicky v sne toho objavitela pochytali chvostom. ktosi by mohol povedat , ze molekuly drzia opice po kope. Takze ja to vídim iba tak, ze clovek dostane co potrebuje vediet a casto sa to pretaví v nejake zosobnenie. A ked to niekto berie doslovne tak je to blbec .


143.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 21:51 avatar
Za všetkým je myseľ. Alebo mi chceš tvrdiť, že si tu spolu dopisujú naše prsty?   A akú podstatu má myseľ?


86.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:56 avatar
Boris povedal to co som chcel , neda sa to dokazat, ani tým ak niekto in vitro vyrobí zivot , pretoze len okopíruje co tu uz stvorene bolo nekonecnym mnozstvom nahod ,ako to tvrdí evolucionalizmus a ateizmus - nezmyselnost.


75.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 9. 2009, 14:37 avatar
Náboženstvo neprinieslo ľudstvu nič dobré. A ani neprinesie. Iba strach, smrť a skazu.


83.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 14:49 avatar
Len aby sme si spravne rozumeli. Nabozenstvo, alebo clovek zneuzivajuci nabozenstvo?
Súhlasí piskotka, Ónya, A-čko


84.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 9. 2009, 14:53 avatar
Boris,
Podľa mňa je to aj tak náboženstvo.


87.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 14:57 avatar
A doktor Mengele bol tvoj kolega...
Súhlasí Boris


88.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 9. 2009, 14:59 avatar
A-čko,
Neviem, čo si týmto myslel.


91.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 15:02 avatar
ved je to jasne farmakum ako facka. Mengele bol cim? a co robil? A robil to preto, ze cela ta veda je taka ako bol on?????
NIE. Takze velmi dobry priklad.


99.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 9. 2009, 15:24 avatar
Boris,
Áno, Mengele zneužil vedu. A veda sama o sebe nie je zlá. Čiže keď to stiahneme na náboženstvo, tak ani jeho podstata nie je zlá, zlé je preto lebo ho zneužili ľudia?
Súhlasí piskotka, Boris, A-čko


101.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 15:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 9. 2009, 15:52 avatar
No ale možno ani podstata islamu nie je taká zlá ako sa vykresľuje...
Súhlasí J.Tull


129.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 17:00 avatar
farmakum, tiez to zalezalo na tom aka osobnost sa dostala do čela aj v ich svete. Jednoducho striedaju sa darebaci a pokrytci s prirodzenymi vodcami, ludmi s velkym L. Podobne ako mas krajiny za cias kralov. Vela kralov bolo nicomnych hlupakov, a ich krajiny sla z kopca. Ale boli kralovia , ktorí krajinu zveladili atd. A nabozenstvo je krajina ktora nema hranice urcene uzemím statu. Vladnuci blbec nicí aj nabozenstvo i veriacich .


145.
označiť príspevok

farmakum žena
   6. 9. 2009, 22:03 avatar
A-čko,
Ja som síce Korán nečítala a ani ho čítať nemienim, ale viem, že práve táto kniha alebo učenie zakazuje ženám sa vzdelávať šoférovať, prikazuje im nosiť tie habity a nemajú žiadnu možnosť sa rozvíjať. Musia byť k dispozícií keď sa im mužovi zachce si pichnúť a pri nevere ich upália alebo ukameňujú.
A je to ich učenie, tak ako sa to môže zle realizovať???


150.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 22:21 avatar
nemozem to komentovat, pretoze v case vzniku koranu automobily a ani títo dnesní vykladaci neboli. Nabozenstva hlasju mier a porozumenie a vneposlednom rade lasku . Jednoducho vsak vidno, ze sa to nedeje, ze tí co sa sami tituluju do pozície niekoho, kto je zastupcom danej nauky na zemi , znetvoruju tieto idei ,akoby nesmierne nenavideli Boha a ich ucelom bolo znetvorenie nabozenstva . V indickych vedach bol spominany posvatný byk, ktoreho mlatil po nohach jeden clovek nizkeho povodu a nizkeho zrastu . Tri nohy mu poranil takze byk stal len na troch., Tento príslusník nízkej triedy sam sa odieval ako kral ,a jeho Meno tam bolo Kali. Byk bol zosobnením nabozenstva a nabozenstvo vlastne takemuto tvorovi bolo vydane do ruk a zmohol sa na jeho znetvorovanie , tak ako sa to deje aj dnes. Prečítaj si koran a zistís ze je to velmi pekna nauka, ale Kali, ju nici v podobe samozvanych kralov , ktorý ho znetvoruju. Len jedno svetove nabozenstvo z tych styroch nestihne znesvetit , pretoze v tom príbehu prisiel kral sveta nazvany parikshit a skoro ho okamzite zabil ,ale nakoniec ked Kali zobral o milost ,mu dovolil odíst na miesta kde je zlato. Jednoducho ide o to, ze kazde dielo sa da pouzit v dobrom alebo zlom . No a zatial sa deje ze to naozaj kazia.


132.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 17:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.153.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 22:28 avatar
Natalia kde beries istotu ze Boha niet ? Je to v tom ze vidís zlo, ktoré sa deje ? Nie nechcem ti nanucovat svoje presvedcenie. Ale zlo pachane zlom posobí ako jed . A tym jedom je aj vinenie Boha z pachania zla .Pretoze zlo je aj konflikt a spor .A zlo a cinitel zla nedokaze pochopit , ze dobro v podobe boha sa mu nepostaví na odpor. Ked aj sa niekto postaví proti zlu odporom , tiez kona zlo. Zacne nicit a je vlastne vykonavetelom tej istej veci proti ktorej zacal bojovat. Je to velmi jednoduche ,ale tak tazko si to clovek uvedomí. Tiez nejde o pasivitu , ale vzdy je kam odíst . A ked uz nebude kam odíst tak pride koniec sveta .Nojo , je to blbe , takto sa neda existovat . A tak nemam dostatok inteligencie ,aby som mohol nekonat zlo a zaroven aby som prezil. Co uz? Taky je zivot nejak bolo.


155.
označiť príspevok

Vlado muž
   6. 9. 2009, 22:33 avatar
A-čko, ozaj, kde berú ľudia istotu, že Snehulienka spí? Ba čo, dokonca že neexistuje... že ide len o ľudskú fantáziu, obrazotvornosť... Pokiaľ viem, tak istotu, že existuje boh nemajú ani veriaci, veď nenadarmo sa nazývajú veriacimi. Veď oni iba tomu veria, že existuje... oni to nevedia, oni tomu len veria, preto sú veriaci... lebo veria, že existuje...


156.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 22:40 avatar
V poriadku Vlado plne suhlasím, kedze pod vahou takto vaznych argumentov ani nemam slov .


159.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 22:45 avatar
Vladko, že ty si zamilovaný do Snehulienky? A prečo by nemala existovať, keď bola stvorená? 


164.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 22:51 avatar
Tazko je vysvetlit, takymto ludom ze vsetko co je vymyslene , ci co ako hovoria ze reralne existuje je i tak len obycajnou informaciou a je plnej hodnoty s tým co poklada za skutocnost. petrana, niektorí nepochopia co je dalej ani za sto zivotov.


161.
označiť príspevok

nazor
   6. 9. 2009, 22:48 avatar
Vlado - uvedomuješ si vôbec silu viery? a mimochodom už len samotný fakt,že je človek veriaci mu dáva možnosť dalšieho rozvoja osobnosti. príklad: malé dieťa verí,že existuje ideálna rodina skladajúca sa z mamičky a otecka,atd... postupom času zisťuje,že ideálna rodinka neexistuje,bola to len fantázia-viera.Niektrí ľudia sa tejto fantázie držia veľmi dlho a chcú ju naplniť a byť lepšími ako ich rodičia,alebo chcú byť ako ich rodičia v tom prípade,ak svojich rodičov považujú stále za tých najlepších na svete,lenže takýto ľudia,ktorí sú zaslepení vierou byť ideálnym občanom-človekom,mať ideálneho partnera-rodinu stále stroskotajú v určitých bodoch v živote a nič s tým nespravia aj keď majú NESKUTOČNÉ MNOŽSTVO VEDECKY DOLOŽENÝCH INFORMÁCII AKO SA MÁ SPRÁVAŤ VOČI RODINE,PRIATEĽOM,KOLEGOM,PARTNEROM, ABY VZŤAH FUNGOVAL...


167.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 23:01 avatar
Už dávnejšie som čítala o deťoch, ktorí nepoznali svojich pravých rodičov, lebo boli adoptovaní, alebo odložený do decáku, atp. Len čo dospejú pátrajú po svojich skutočných rodičoch. Skutočná identita, poznať svoj pravý pôvod, je pre nich veľmi dôležté. Nič iné nechcú, len vedieť to, a poznať dôvod prečo.


169.
označiť príspevok

nazor
   6. 9. 2009, 23:15 avatar
Ano a preto sú tieto adoptované deti z určitého hľadiska viac vyvinutejšie a majú lepší nadhľad.Ale je rozdiel medzi adoptovanými deťmi a deťmi,ktoré vyrastali v detskom domove..


157.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 22:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.158.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 22:43 avatar
Mas smolu idem do rakuska pre svoje dalsie dve auta .


160.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 22:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.162.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 22:48 avatar
Take auta sa nekupuju od skupanskych rakusanov.


166.
označiť príspevok

Natalia žena
   6. 9. 2009, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.168.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 23:01 avatar
Ty si s niekym konverzovala ? No nevsimol som si .


93.
označiť príspevok

A-čko muž
   6. 9. 2009, 15:03 avatar
Ten clovek zneuzival farmaciu , podobne jak mnohí zneuzívaju nabozenstva .
Súhlasí Boris


80.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 9. 2009, 14:45 avatar
Ziadny sluzobnik boha... a hlavne ziadny sebaklam. Boh nemoze sluzit sam sebe.
Potom zavrhnite aj homosexualov. Ved oni si mozu iba namyslat, ze ich pritahuje rovnake pohlavie.. Tak ako si poniektori veriaci mozu namyslat, ze k nim prehovoril samotny zdroj. Zavrhnite vsetky ostatne kultury ved oni sa mozu vo svojich tradiciach a uceniach mylit a iba to vase je to spravne     vazeni ateisti.
Ja osobne uz ani nepokladam vyraz ateista za opodstatneny. To akoby clovek o sebe tvrdil, ze on clovekom nieje.

napisal som toho hodne viac, ale je to zbytocne  
Pretoze chapem ten odpor. Sam som nim bol.


170.
označiť príspevok

dorota
   7. 9. 2009, 11:47 avatar
podla seba sudim teba? ha  

chapem ,ze sis vydal na "csetu bojovnika" ale preco pocuvas akurat demona dristania tomu naozaj nerozumiem.
smerujem k tej uvahe o ne-cloveku ateistovi. nie zeby som s av tom videla ale pride mi to ako riadna blbina nech to otacam ako scem. -izmy predsa netvoria cloveka. 


178.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 9. 2009, 20:06 avatar
Boris; ... prečo by mali ateisti zavrhovať homosexualov, a zavrhovať "vsetky ostatne kultury"? 
... okrem toho, mnohí veriaci to už dávno urobili "ved oni sa mozu vo svojich tradiciach a uceniach mylit a iba to" naše "je to spravne" dokonca aj vtedy, keď vyznávame toho istého Boha, ale ho vyznávanme odlišne, treba ich zavrhnúť ..."To akoby clovek o sebe tvrdil, ze on clovekom nieje."
...dúfam, že som Ti nepísal zbytočne 


125.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 16:47 avatar
hm fajer prepáč za moje príspevky nie k téme  


126.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 9. 2009, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 9. 2009, 21:58 avatar
v jednom príspevku si mi ponukala svojho manžela,ešteže ma Vlado ochránil.Piskotka nikdy si si to k nikomu nedovolila a ani už viackrát si to k nikomu ani nedovolíš. Detto pár drzých výstupov od ďalších dám ku mne,ktoré ja neodpustím aj keby mali byt akokolvek akože smiesno potupne srandovné


146.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 22:07 avatar
Salbea, nože buď konkrétna, a nehraj sa na martýrku, trpiteľku, ktorá musí útrpne znáčať urážky a posmešky????  


148.
označiť príspevok

Petrana žena
   6. 9. 2009, 22:15 avatar
...a nemusíš nás nenávidieť len preto, že sme na rozdiel od teba zatiaľ ešte vydaté.


149.
označiť príspevok

Marquis.De.Carabas
   6. 9. 2009, 22:18 avatar
salbea, vieš, že ťa mám rád...ale nepreháňaš trošku? večne ublížená, večne frustrovaná kôpka nervov a komplexov...lenže ty môžeš za to, že sa ich nevieš zbaviť, nie ostatní...


151.
označiť príspevok

senziSenzana žena
   6. 9. 2009, 22:23 avatar
prosím, že neexistuje diskusijná láska ?  


152.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 9. 2009, 22:27 avatar
senziS..nadobúdam čím ďalej tým viac dojem že si lásku na df.ku mýliš s mať rád... či nie ?? 
Súhlasí senziSenzana


154.
označiť príspevok

nazor
   6. 9. 2009, 22:32 avatar
Som tu zase po dlhšom čase,ale stále tie isté témy,čo by nevadilo,ale stále tí istí jedinci s rovnakým spôsobom komunikácie viď autor tejto témy. Je to alarmujúci fakt,že postupom času sa v niektorých ľuďoch nič nezmenilo,ale vôbec...
Piškótik- máš pekný kukuč


179.
označiť príspevok

Petrana žena
   9. 9. 2009, 15:01 avatar
Názor, či to nebude tým, že čítaš len svoje príspevky? Nabudúce daj vedieť, že zavítaš na kontrolu, aspoň sa navoniam... 
Súhlasí Vlado
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:04,  Podľa mojich skúseností som nikdy takýmto spôsobom nezískal žiadny zisk, takže radšej...
dnes, 12:03,  JA si myslím, že obetovať jedno euro človeka nezabije ;)
dnes, 11:55,  Z nijakých. Nechápem prečo sa ma pýtaš takúto otázku a ešte sa pritom aj šklebíš :)
dnes, 11:51,  Zatiaľ som o tom nepremýšľal, ale ďakujem za informácie.
dnes, 11:49,  Nadja, pokiaľ má človek dosť múdrosti, potom ho srdce len veľmi ťažko zláka na zlé......
dnes, 11:46,  No v tomto sa zhodneme, ja ako bývalá zootechnička by som mohla rozprávať, aký život majú...
dnes, 11:44,  Vedz, že iné ciele v živote už nemám len tento jeden a všetko je mu podriadené ;) Raz...
dnes, 11:43,  Rovnako srdce dokáže ovplyvniť rozum, s tým nenarobíš nič :)
dnes, 11:42,  Nadja, je miliónmiliónov všakovakých činností, ktoré treba dotovať... to všetky, či už...
dnes, 11:41,  No ja mám na burze, lebo druhý pilier a tretí pilier ;)
dnes, 11:40,  Hej, to chápem... no, teraz je dobrá doba pre podnikanie na burze, ale dosť riskantná... teda...
dnes, 11:38,  Má to aj taký praktický nedostatok, MNE sa hodnota majetku každý deň mení, lebo niečo...
dnes, 11:37,  Možno, a možno by to presvedčilo iných, že ozaj pre to robíš všetko...
dnes, 11:35,  Pokazilo by to štatistiku, keby som tam napísal, že SOM tam vložil 60 000 ;)
dnes, 11:34,  Všetko čo mám tam je, len SOM to tam nepísal ;)
dnes, 11:33,  Príde mi trochu zvláštne, že ty tam peniaze nijaké nedávaš :)
dnes, 11:32,  JA naozaj chcem nazbierať tú miliardu a pol aby som mohol kúpiť superpočítač ;) Je to...
dnes, 11:31,  -era-, z ktorých reálnych pozorovaní vyplýva, že city sú vnemy?*21
dnes, 11:31,  Iste, a to stojí kopec peňazí. Tie stanice sú na uzemiach štátov, ktoré peniazmi...
dnes, 11:31,  Držím ich na účte a evidujem na stránke aby som vedel, koľko má ostať ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(385 245 bytes in 0,274 seconds)