Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Protestná akcia mládeže

31
reakcií
6971
prečítaní
Tému 4. októbra 2007, 21:07 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 02. 2009
2
13. 01. 2014
15
18. 05. 2016
20
15. 09. 2019
0
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 10. 2007, 21:07 avatar
Protestná akcia SZM
Dňa 6. 10. 2007 organizujú aktivisti SZM protestnú akciu proti porušovaniu ľudských práv a neľudským praktikám Spojených štátov Amerických.
V rámci medzinárodnej kampane bude cieľom akcie okamžité prepustenie nespravodlivo väznených kubánskych občanov, Antónia Guerrera, Fernanda a Reného Gonzáleza, Gerarda Hernandéza a Ramóna Labanina, ako aj všetkých ľudí, ktorí sú v amerických väzniciach držaní a mučení. Bez akéhokoľvek súdneho procesu, či obvinenia.
Príďte aj VY prejaviť svoj nesúhlas s fašistickými metódami americkej politiky a solidaritu s jej obeťami - a to na Hviezdoslavovo námestie pred budovou ambasády USA, v čase od 15.00 – 16:30 hod.


2.
označiť príspevok

scorpion025
   5. 10. 2007, 19:37 avatar
To by bola asi posledna vec ktoru by som spravil, podporovat nieco co nema absolutny vyznam. Suhlasim s postupom USA vo vsetkych smeroch na 99 percent. Apropo, ako vies ze su nespravodlivo vazneni? ........... ale mozno tymto protestom zachranite svet ........... Budem drzat palce

Kapitalista


4.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 10. 2007, 10:11 avatar
Scorpion025,
stále ma presviedčaš, že vieš o problematike vnútorného i zahraničného diania v Tvojej novej "vlasti" i vo svete až žalostne málo. Blahoželám Ti, skutočne aj po tejto stránke si sa už stal "naturalizovaným domorodcom" made in USA.
Ďakujem za Tvoj sarkazmus - ale vedz, že Tvoj postoj skutočne svet nezachráni. Tebe je v podstate jedno, ktorým smerom a kde sa rúti - podstatné pre Teba je, že sa máš dobre a ostatní nech aj skapú.
Máš síce pravdu - týmto protestom mladí ľudia svet nezachránili - dali mu však počuť a vidieť (aspoň tomu bratislavskému), aké skutočné problémy prežíva "vďaka" štátno-teroristickej a barbarskej politike USA!
Už si sa konečne dostal do niektorej z prvých línií? Chýba mi to Tvoje "objektívne" spravodajstvo z nich. Držím Ti palce - možno získaš Pulitzerovu cenu.


3.
označiť príspevok

Krištof
   6. 10. 2007, 10:53 avatar
Treba asi rozlišovať medzi americkou politikou ako takou (na jednej) a niektorými vecami, ktoré nie sú v poriadku (na druhej strane). Nie je to celé len v podstate zlé alebo len dobré.


5.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 10. 2007, 19:09 avatar
Protestná akcia proti porušovaniu ľudských práv zo strany USA

V sobotu 6. okt?ra 2007 v čase medzi 15:00 a 16:30 hod. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave pred Veľvyslanectvom USA Socialistický zväz mladých uskutočnil protestnú akciu proti porušovaniu ľudských práv a neľudským praktikám Spojených štátov amerických.
SZM sa touto akciou zapojil do medzinárodnej kampane, ktorej cieľom je dosiahnuť okamžité prepustenie nespravodlivo väznených kubánskych občanov: Antónia Guerrera, Fernanda a Reného Gonzáleza, Gerarda Hernándeza a Ramóna Labaňina, ako aj všetkých ľudí, ktorí sú v amerických väzniciach držaní a mučení, a to bez akéhokoľvek súdneho procesu, či obvinenia.
Na námestí sa pod zástavami Kuby a SZM stretlo približne 35 mladých ľudí a k ich protestu sa pripojilo aj niekoľko ľudí starších. Protestné výzvy predniesli predseda SZM Michal Frič, predseda Spoločnosti občanov Kuby žijúcich v SR Rafael Batista a člen Výkonného výboru Spoločnosti priateľov Kuby na Slovensku Ing. František Kasanický.


6.
označiť príspevok

Degon
   10. 10. 2007, 09:39 avatar
35 mladých ľudí? Nie je to málo? To má KSS takú malú podporu medzi obyvateľstvom? To potom veľkú dieru do sveta naša "rodná strana" neurobí!


7.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 10. 2007, 17:06 avatar
Degon,
máš pravdu, nie je to veľa. Si však presvedčený, že úspešnosť každej konkrétnej akcie závisí vždy len a len od počtu účastníkov?
Musím Ťa vyviesť z ďaľšieho omylu a podsúvania irelevantných informácii - nebola to akcia mojej "rodnej strany", ale mladých zväzákov, ktorí touto akciou urobili aspoň niekoľko "dierok" do farizejského sveta "ľudských práv, slobôd a demokracie" made in USA.
Keby si tam bol prítomný, určite by sa dáka z nich ušla aj svetu Tvojmu.


8.
označiť príspevok

Degon
   15. 10. 2007, 17:36 avatar
Kasafran,
ten ing. František Kasanický je mi dajako povedomý?! Nevieš mi pripomenúť odkiaľ asi? Škoda, že si z toho zhromaždenia neurobil dajakú fotodokumentáciu, možno by som si spomenul.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 10. 2007, 23:48 avatar
Degon,
ak si sa zúčastnil niektorej z denno-denných vyše dva a pol mesiaca trvajúcich protestných demonštrácií proti bombardovaniu Juhoslovanskej zväzovej republiky novodobými barbarmi USA a NATO, potom sa môžeme poznať aj osobne.
Ak je to tak, potom určite vieš, že ja, ako komunista, som každý deň spolu s Ivou Rojkovou a Vladom Mohoritom, hlboko nábožensky veriacimi bývalými redaktormi týždenníka Zmena, bok po boku megafónmi burcovali "spiacu" bratislavskú verejnosť, aby sa postavila proti takémuto prejavu štátneho terorizmu... Našli sme spoločného menovateľa a vo veľa veciach i vzťahoch sme si aj dobre rozumeli. Obvyklá trasa našich pochodov smerovala od veľvyslanectva USA na Hviezoslavovom námestí v Bratislave pred Úrad vlády SR na Námestí slobody.
S tou fotodokumentáciou si to voľáko doplietol, nezdá sa Ti? Môžem Ti povedať, že som ju robil - tak na čo si to spomenieš?


10.
označiť príspevok

Degon
   17. 10. 2007, 11:17 avatar
Kasafran,
ďakujem za vysvetlenie. Mám ešte dve otázky:
- podarilo sa vám tú "spiacu bratislavskú verejnosť" zobudiť? A ak by sa to podarilo, čo by mala robiť? Rozbíjať na veľvyslanectve USA okná?
- prečo ako dobrý kominista propaguješ a zastávaš iba Kubu a nie iné komunistické krajiny, ako sú Čína a sev. Kórea? Oni majú horší komunizmus, ako ten na Kube? Alebo zohrávajú menej dôležitú úlohu vo svete? Kde je Tvoj internacionalizmus?


11.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 10. 2007, 20:00 avatar
Degon,
začínam mať dojem, že Tvoje reakcie sa dáko čudne začínajú vzďaľovať meritu veci, pretože sa snažíš nevhodne a okato "odbiehať" od prediskutovávaných problémov a bez predchádzajúcich odpovedí z Tvojej strany podsúvaš svoje ďalšie "vtipné" otázky.
Nože mi prezraď, čo Teba, ako morálne a eticky založeného a kresťansky veriaceho človeka (za akého Ťa považujem a akého si aj vážim) provokuje k takýmto "irelevanciám" voči mne?


12.
označiť príspevok

Degon
   19. 10. 2007, 10:41 avatar
Kasafran,
aj ja si Ťa ako slučného oponenta vážim a si mi určitým spôsobom sympatický a preto nevediem žiadne útoky proti Tvojej osobe, ale proti propagande, ktorú sa tu pokúšaš šíriť. Som presvedčený, že ideológia marxizmu-leninizmu už patrí iba do minulosti a nemá žiadnu šancu k úspechu. Je to iba prázdne "mlátenie slamy". Mal by svoju aktivitu zamerať iným smerom, určite na to máš.


13.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 10. 2007, 14:32 avatar
Degon,
ďakujem za vysvetlenie. Nože mi ale povedz, Ty si skutočne presvedčený o neaktuálnosti M-L ideológie pre riešenie súčasných a budúcich problémou vývoja ľudskej cicilizácie, alebo je to len Tvoje zbožné prianie?
Myslíš si, alebo si presvedčený, že k riešeniu existujúcich a budúcich spoločenských problémov vystačílen Kristovo učenie lásky už 2000 rokov odtrhnuté od jeho sociálneho rozmeru?


14.
označiť príspevok

Degon
   20. 10. 2007, 15:37 avatar
Kasafran,
ja som skutočne presvedený o tom, že ideológia M-L je holou utópiou a preto nie je schopná riešiť problematiku vývoja ľudskej spoločnosti. Skutočnosť, že v minulosti jej bola daná šanca, aby sa o to pokúsila, neznamená, že je skutočne životaschopnou ideou. A okrem toho, ak človeka raz niekto podvedie, druhýkrát si už na podobné klamstvo dá pozor a nenechá sa nachytať. Myslím, že reálna je cesta, ktorou sa vidal R. Fico, ktorý tiež vyšiel zo stajne KS a dnes žnie úspechy v sociálne orientovanej strane. To má svoju budúcnosť ale KS nie!
Kristovo učenie lásky nebolo hlásané preto, aby vytvorilo na zemi raj. Nemalo byť politickým programon k vytvoreniu teokracie, ani iného spoločenského poriadku. Týka sa výlučne jednotlivcov, ktorý môžu zmeniť samotného seba a to následne môže ovplyvniť aj iných. Je to duchovná cesta spásy jednotlivca, ale nie celej spoločnosti.
Kat. cirkev neplní sociálny program, ktorý je inak záležitosťou štátu, alebo panovníkov. Ale od samotného počiatku sa viac angažovala v mocenskej politike, čo malo za následok duchovnú a morálnu devastáciu obyvateľstva. Postavili sa síce katedrály a iné kultové stavby, ale za cenu biedy chudoby.
Pekný deň!


15.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 10. 2007, 17:12 avatar
Degon,
rešpektujem Tvoje presvedčenie, i keď moje je od neho v politicko-ekonomickom smere diametrálne vzdialené.
Tvoju pozornosť však chcem v tejto súvislosti upriamiť na tento historický paradox, ktorý Ti zrejme stále uniká:
Na jednej strane si uvedom to alebo pouvažuj, ak chceš a môžeš, o tom, že Kristovo učenie o láske sa už skoro dvetisíc rokov realizovať/naplniť nedarí. Na strane druhej si uvedom to alebo pouvažuj o tom, že učenie Marxa a Lenina o sociálnej spravodlivosti a solidarite medzi ľuďmi a národmi "staré" necelých 160 rokov sa už začalo s väčšími, či menšími chybami realizovať/napĺňať v roku 1917 a predstav si, že napriek svojej dočasnej porážke (v strednej a východnej Európe) svoju životaschopnosť prezentuje v niekoľkých štátoch sveta aj teraz - v roku 2007!!!
Súčasná cesta Roberta Fica je, a zrejme aj zostane, len cestou sociálnej demokracie, ktorej úlohou a hlavným cieľom je vždy až na prvom mieste poľudšťovať kapitalizmus len a len do tej miery, aby vo väčšine ľudí vzbudzoval virtuálnu nádej na ich "milionársky" zajtrajšok.


16.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 10. 2007, 00:00 avatar
Nemyslim si, ze demokracia je spravodliva a uz vobec nie, ze moze prezit. Na dlhu trat nas zavedie do totalnej destrukcie spolocnosti, pretoze podporuje prehlbovanie selektacie obyvatelstva co nasledne vedie k zavisti+nenavisti a plodi kriminalitu a zlo v kazdom smere. Zaujimaju ma protesty na temu USA. Kde mozem dostat podrobnejsie info o podobnych akciach ?

video.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

toto video vrelo odporucam a prosim: nevypinajte ho kym neskonci lebo tym len potvrdite vas nezaujem o zial krutu realitu. Ja osobne nechcem zit v Matrixe..


17.
označiť príspevok

uljanov
   21. 10. 2007, 02:11 avatar
všetko o demonštráciach a alternatívne informácie nájdeš na www.szm.jaso.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Degon
   21. 10. 2007, 11:38 avatar
Kasafran a súdruhovia,
vidím, že Tvoji súdruhovia ťa prišli podporiť. Áno, treba držať spolu a keď nedokáže presvedčiť jeden, treba si zavolať na pomoc viacerých, lebo v množstve je sila! A materialistických výkladov vzniku sveta je tiež dostatok, tak prečo ich nepoužiť? A náboženská viera? To je predsa každému jasné, že sa vytvorila z pohanstva. Keď ľudia uctievali rôzne pohanských bohov v strachu pred prírodnými živlami, nie? Aká úbohá, prízemná a odtrhnutá od skutočného života je takáto M-L ideológia, ktorá nepozná nič iné, len matériu. Podobná je aj ich argumentácia zla vo svete, ako jasný dôkaz toho, že nemôže jestvovať dobrý a láskavý Boh, keď pripúšťa toľko zla vo svete. To je už otrepaná pesnička, dobrá tak pre malé deti v škôlke. Súčasný mladý človek je už natoľko vzdelaný, aby spoznal život a realitu aj z iného pohľadu, aký nám poskytoval M-L v minulosti, keď sme dostávali iba jednostranné poznatky a nejestvoval taký informačný kanál, ako je dnes internet.
Bohatí a chudobní vždy jestvovali v ľudskej spoločnosti a dnes ide len o to, aby jestvovala rovnaká šanca pre všetkých a nepreferovala sa iba jedna sociálna skupina (bohatých) oproti tým chudobným. Ide o to, aby jestvovali spravodlivé zákony, ktoré budú chrániť aj chudobných a slabých a aby v spoločnosti takýto zákon aj platil pre všetkých (aj poslancov). Ide teda o právny štát a nie totalitu. A na to nie je potrebná KSS, ale účinná sociálna politika, akú sa snaží robiť R. Fico. A ľud ho podporuje, čo je vidno aj vo voľbách a jeho preferenciách.


19.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 10. 2007, 04:31 avatar
Degon,
naozaj mas pocit, ze ten pravny stat funguje ??? A ak si myslel tym sudruhom aj mna )))) Vcera som prvy krat objavil toto forum. A bol som velmi rad, ked som si precital par prispevkov lebo ocividne tu niekto skutocne premysla a zaobera sa vaznymi otazkami. Nie len ako dobre vyzerat a ako zbohatnut cez noc, pretoze to je dogma dnesneho sveta a ludia su tak moc zdegenerovani reklamou, ze nic ine ich uz nezaujima.


20.
označiť príspevok

Degon
   22. 10. 2007, 11:21 avatar
Boris, právo už v našom štáte jestvuje, iba tá vymožiteľnosť práva tu ešte kríva. Ale tak tomu bolo aj za vlády KSS (ako jedinej moci v štáte). Takže sme si na to už zvykli. Myslím že na internete nie sú iba hlupáci, ale sú tu aj inteligentní a múdri ľudia, najmä študenti. Netreba mať také tmavé okuliare, cez ktoré vidno iba to zlo.


21.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 10. 2007, 21:17 avatar
Degon,
Cierne okuliare ano suhlasim to netreba. Ale tak isto netreba ruzove okuliare. Dla mna pravo nekriva, ale ma zlomene obe nohy. Ak sledujes dianie na slovensku isto si spomenies na jednu pani zamestnankinu v USsteel Kosice par krat sa ukazala v spravach a ziadala statne organy a aj verejnost o pomoc. Nedavno som nasiel na jednom fore TA3 (doteraz tam je pod diskusiou "Má podľa Vás rozšírenie právomocí Centra právnej pomoci zmysel?" ) jeden prispevok prave od tejto pani a vies ako jej pravo pomohlo ? Citaj rovno ti to sem pastnem (pravopisne chyby ignoruj je to (teda bol) radovy zamestnanes a ziaden inzinier)

20.10.2007, 14:12:04 XX - Odpoved

na vedomosť maďarom
20.10.2007, 09:57:09 Cingeľová - Odpoved

len za to, že sme odmietli klamať, že sme prenasledoaný za to ,že sme maďary, más maďarská politicka strana prenasleduje v vedomým štátných organov. Nikto nemieni zastaviť násilnosti. Sme všetci hračkami v rukách politických hier. Pravda s spravodlivosť sa kupuje. Ak neposluhneš, môžu ťa zavraždiť. Policia a prokuratúra vybaví, aby nikto nebol zodpovední. Stačí mať špinavé peniaze , ktoré peniaze sú ukradnuté od nás všetkých. Pokial to nepochopia mladí ľudia, tak sa nemôže nič zmeniť. Jednoducho ste zneužití na hru pánov. Nechápeš. Jedine tak nás môžu likvidovať, keď medzi nami vyvoľajú nenávisť. A páni politici sú naveky kamarátmi. Hrajú divadlo pred kamerami. Po vysieľaní si to oslávia spulu, ako podviedli tých sprostých ľudí. A vy nadšene sa dáte nachytať. Stále si iba nikto. Ani nevieš, na čo všetko ťa zneužívajú. Si slepí, alebo sa chceš presláviť. Ani jedno nie je čista hra. Zobudte sa!!!!!!!!!!!!!
Na Slovensku fašizmus má zelenú
20.10.2007, 09:27:36 Cingeľová - Odpoved

Som bývala žeriavnička U.S.Steel. V tejto spoločnosti menežment v roku 2001 na základe svojích meraní zamestnacov vyradili so skupiny zdraviu škodlivých pracovisk velký počet prevádzok. Po vejejným zdravotnictvom sa tieto údalosti preukázali. Dlhodobo vypúšťali na zamestnancov čpavok, aby nemuseli platiť za likvidáciu nepotrebnej chemickej látky. Zomrel počas zamorenia prevadzky p. Petrík. Otec priezviskom MODEl dňa 4.8.2003. Po tom, ako som preukázala tieto skutočnosti, ponukli mi peniaze,len aby som držala papuli dňa 28.11.2003. Keď som to odmietla povedali mi, že mi ubližia na zdraví s vedomím štátných organou. SAtalo sa to na druhý deň. Ja som ležal v nemocnici a som bola evidovaná v zamestnaní. Od 29.11.2003 do 8.1.2004 som bola následkom vedomej násilnosti práceneschopná. Keď som nastúpila do práce, majster p. Danko mi povedal, že ma môžu zavraždiť kedikoľvek. Nepustili ma na toaletu. Vypínali mi klimatiku. Nemohla som isť na svačinu. Trestali môjho brata Juraja Méroa rôznými spôsobmi. Ja som žiadala pomoc od všetkých štátných organov. Nepomohli. Ked mi p. PEtt CKott pán američan napísal, že s každým jednajú tak, ako so mnou a zamestnávateľ naďalej trval na tom, že ma môžu aj zavraždiť, som svoj život začala chrániť verejnou hladovkov počas pracovného voľna.Na druhý deň sa američania rozhodli,že budem chorá.Musela som sa podrobiť lekarským vyšetreniam s lekárom,čo si vabral sám. Počas verejnej hladovky mi nedovolili používať verejnu cestu.Nepustili ma na VC 32 hodím.V vedomým štátných organou. Nepustili ma do zamestnania. Dokonca na súde som sa dozvedela, že už dňa 4. 6.2004 sa zablokovala moja vspupná karta. Pri pokuse sa dostať na pracovisko ma naložili do sanitky a odvieki do nemocnice Šaca. Tam ma odmietli vyšetryť.Keď som sa vraciala cez verejnu cestu smerom k spoločnosti, zabránil mi p. Lorinc používaťč cestu. Zavolala som Políciu. Nepomohli. V noci dňa z 6-teho na 7. júna 2004 ma dokopal p. Lorinc a ešte jeden pán. P.Lorinc je riaditeľom SBS.Dna 7. júna Prišli páni a tvrdili že vedia že som chorá. P.Lorinc trval na tom, že iba on je konpetentný ma doručiť na lekárske ošetrenie k lekárovi čo určil zamestnávateľ. Bála som sa od ních. Fotili každého kto ma navštívil. Dňa 8. 6.2004 ma prepustili za absencie. Kontrola NIP dokázala, že zametnávatel v 33. bodoch porušil zákon SR o dodržaní o bezpečnosti pri práci . Môjho brata začali aj fizycky mučiť. Bol trýzneni s elektrickým prudom dňa 25,11.2004. P. Šušlovej ukázali fotku, ako mi podáva salvátorku p. Dankova a ešte jeden pán koncom novembra a jej povedali, že ju za to musia takysto potrestať. Dňa 21.12.2007 utrpela ťažké ublíženie n zdraví. Tak isto zdroj bol použitý elektrický prud. Pám Šiler bol ochotný vypovedť vo veci trýznenia môjho brata, Jeho meno som oznámila súdu a prokurature . Spisy sa stratili a p. Šiler zomrel násilnou smrťov v spoločnosti U,S.Steel. P. Švab bol ochotný vypopvedať vo veci korupcie prokurátorov a sudcov, Dal mi o tom písimné prehlásenie pred svedkami dňa 12. 1. 2006. Ršte toho dňa zomrel násilnou smrťov v spoločnosti U.S Steel. Svedom údalosti ako mi p. Šváb odovzdva dokument bol podrobený násilnostiam v nemocnici Šacxa počas narkózy. Vybrali jej maternicu a asi 20.cm čreva. Tvrdil jej lekár, že je to za to, že podpísala dokument. Môjho bývalého manžela nepustili k lekárovi písali mu absencie. Takysto v tejto spoločosti . Následne Nás odpojili od pitnej vody. Bez toho, aby mi niekto niečo povedal. Dala som trestné oznámenie. Začali ma za to trestať- Vyše pol roka sme boli odpojený od verejného vodovodu napriek tej skutočnost, že som mala preplatok, A ďalšie a dalšie veci. Naviše dňa 12. 7. 2007 ma vyhladali policajti a mi vraveli, že s vedomím vojenskej prikuratúry budú spálení za živa ludia z Kysúckého Nového Mesta. Dopuručeným listom som žiadala označeného prukurátora t,j. P. Kandrača, aby to nerobili. Dokonca dňa 19. 7. 2007 sím išla osobne do Prešova na Vojenskú prokuratúru, aby prstali vraždiť nevinných ľudí. Bla som vyhodená.Dňa 3. 8. 2007 bolo podpálené v Kysuckom Novem Mete obydlie občanou a bolo za živa spálených minimálne devať ľudí. Dialo sa to s vedomím štátných organou. Teraz som dostala vyrozumenie od
pplk. JUDr Radovana MARASA prokuratora Vyššejvojenskej prokuratúry, že nikto nič neporušil a všetko je v súlade zo zákonmi Slovenskej republiky. Tak sa všetko ututlalo a páni dostali zelenú. Asi toľko a fašizme na Slovensku.

Sleduj svet okolo teba a zistis, ze takato vec nieje ziaden ojedinely pripad !!!


22.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 10. 2007, 06:27 avatar
Degon,
Este jeden zaujimavy bombonik som ti nasiel.

Řím v plamenech
20.10.2007 - Petr Schnur, Právo

Jednoho krásného dne se ctižádostivému příslušníkovi římské nobility Marku Liciniu Crassovi zachtělo svou zámožnost umocnit politickou mocí. Jedinečná příležitost se mu naskytla během Spartakova povstání. Když se zbytky vojska bývalých otroků chtěly přeplavit z italského poloostrova na svobodu, podplatil Crassus pirátskou flotilu a ta odplula bez Spartaka. Povstalci museli ustoupit směrem na sever a zpráva, že obávaní „teroristé“ táhnou na centrum říše, vyvolala žádaný efekt – atmosféru strachu, která Crassovi vynesla kýžené vojenské i politické funkce. Tehdejší „patriot act“ byl úvodem k známému triumvirátu s Pompeiem a Caesarem a předznamenal konec římské republiky. O necelých sto let později byla transformace reálné antické demokracie v její pseudopodobu dokonána. Řím stál v plamenech a císař Nero, který snil o symbióze mezi politikou a absurdním dramatem, znal obratem viníka. Měla jím být subversivní sekta jménem křesťané.

Od té doby je cesta evropské civilizace osvícena nesčetnými hořícími Reichstagy, které měly dát běhu dějin žádaný směr. K těm nejspektakulárnějším v moderní poválečné historii Evropy patřila bezesporu série atentátů v Itálii sedmdesátých a osmdesátých let, připisovaná levicovým extremistům. Nejhrůznější z nich zanechal 2. srpna 1980 na boloňském nádraží 85 mrtvých a na 200 raněných. Teprve o patnáct let později bylo oficiálně potvrzeno podezření, že za masakrem nestály Rudé brigády, nýbrž neofašisté napojení na tajné služby a spolky. Dva z organizátorů, velmistr lóže P2 Licio Gelli a agent CIA Francesco Pazienza, byli v listopadu 1995 odsouzeni na deset roků vězení. Jednou z těchto organizací vyzbrojených a vycvičených vojenskými tajnými službami, o jejíž existenci se veřejnost dozvěděla až na počátku devadesátých let právě v souvislosti s novým vyšetřováním boloňského atentátu, byla i nadnárodní, extrémně pravicová paravojenská jednotka Gladio, založená v zemích NATO za účelem tzv. vnitřního boje s komunismem. O co při zmíněných teroristických útocích v Itálii šlo, prozradil další obžalovaný, Vincenzo Vincinguerra: „Napadeni museli být civilisté – muži, ženy, děti, nevinní neznámí lidé, kteří byli vzdáleni od politické hry. Důvod byl jednoduchý. Útoky měly… italský národ přimět k tomu, aby prosil stát o větší bezpečnost.“

Nejen Evropa, i Spojené státy mají v poválečné historii své „požáry“. Známý je například incident v Tonkinském zálivu, provokace pod krycím názvem Operace 34 A, mající za cíl zintenzivnění bombardování Severního Vietnamu. Méně se již ví o operaci Northwood, kterou v roce 1962 připravoval generál Lemnitzer. Její součástí měla být série teroristických útoků v USA, které by se přišily Fidelu Castrovi s cílem legitimovat invazi na Kubu. Plán se neuskutečnil díky vetu prezidenta Kennedyho.

Racionalitu fenoménu zvaného mezinárodní terorismus lze hledat pomocí otázky Qui bono? – madridský atentát al-Kajdy se uskutečnil bezprostředně před španělskými volbami, v Londýně explodovaly bomby v metru v době, kdy se v Británii konal summit G8. První teroristický poplach v Německu se „stopami“ vedoucími do Libanonu propukl během debaty o nasazení bundeswehru v této blízkovýchodní zemi, druhý nedávno „zasáhl“ do debaty o zostření tzv. protiteroristických opatření, mimo jiné kontroly internetu. Tentokrát se prý jedná o pákistánskou spojku – v pravý čas k debatě, zda mají USA začít bombardovat pohraničí Pákistánu sousedící s Afghánistánem.

Budeme-li události z 11. září 2001 posuzovat právními měřítky, musíme konstatovat následující: jasné je pouze to, že se staly. Pochyb, nejasností i evidentních nesrovnalostí je více než jasných důkazů, nicméně v době zglajchšaltovaných médií a „středových“ partají se neustále opakovaná tvrzení a nereflektované „informace“ stávají fakty. Prominentní britský právník Anthony Scrivener to v deníku The Times z října 2001 vyjádřil takto: „Je na pováženou, že na obžalobu drobného zloděje je zapotřebí lepších důkazů než na zahájení války.“

A skutečně. Jedna z mála reálných stop vedoucí ke skutečnému pozadí atentátu zůstala – jak jinak! – jaksi stranou pozornosti oficiálních vyšetřovatelů. Jednalo se o nápadně vysoké burzovní obraty s akciemi obou postižených leteckých společností, United Airlines a American Airlines, několik dnů před samotnou událostí. Čím jiným než „Crassovou doktrínou“ vysvětlit skutečnost, že se množí zákony umožňující stále více kontrolovat občana, zatímco pohyb podezřelých financí a „vypraných“ peněz zůstává tabu?

Otazníky nestojí pouze nad „9/11“, nýbrž i nad atentáty ve Španělsku a Británii – příklad Madrid. Když před dvěma lety začal španělský deník El Mundo uveřejňovat investigativní články, ve kterých prokázal nejen vazby madridských atentátníků na španělskou policii, tajnou službu CNI a marockou tajnou službu, ale i to, že policie o připravovaném teroristickém útoku podle všeho předem věděla, byl ultimativně vyzván Národním soudním dvorem k okamžitému vydání všech podkladů a materiálů. Dlužno dodat, že se jednalo o jedinou reakci „právního státu“ na tato závažná obvinění a veřejně položené otázky.

Náš svět nezměnil „9/11“, nýbrž promyšlený a plánovaný nástup amerických neocons k moci. Jeho součástí je jednoduchá a přitom vysoce efektivní „strategie napětí“ – racionální prvek ve zdánlivě iracionálním světovém chaosu. Heslo „boj proti terorismu“ totiž umožňuje vojensky zasahovat kdykoli a kdekoli, mimo mandát OSN a bez ohledu na mezinárodní právo i právní stát. Zároveň vytvořilo jakýsi pseudomorální imperativ, který se nehodí zpochybňovat. Další kalkulovatelný moment je jeho dlouhodobé trvání. Tzv. boj s terorismem v našem sociálně hluboce roztříštěném světě může trvat věčně, neboť ze své podstaty sám sebe reprodukuje. Problém, proti kterému údajně bojuje, svými metodami sám zvětšuje či dokonce vyvolává.

Na počátku konce římské demokracie nestáli barbaři-teroristé, nýbrž – vyjádřeno moderními pojmy – plutokratická oligarchie, která římskou republiku politicky „vytunelovala“ natolik, že ji zbavila její substance: z instituce res publica se stalo pouhé státní logo.
A pak že je historie učitelkou života...!

Zdroj: Právo 18.10.2007

Petr Schnur je historik, religionista a sociální psycholog, trvale žije v německém Hannoveru.

********************

Pokial si nepripustis fakt, ze ludia niesu iba dobri a hlavne oni skazeni peniazmi a mocou, tak budes slepy a pojdes predovsetkym proti tym, ktori chcu naozaj dobro.


23.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 10. 2007, 06:32 avatar
Petr Schnur je historik, religionista a sociální psycholog, trvale žije v německém Hannoveru.

Degon
Pokial si neuvedomis, ze zlo ako totalna ignoracia etickych zasad spolocnosti naozaj existuje a je tu vsade medzi nami pachane hlavne ludmi skazenymi peniazmi a mocou.. pokial si toto skutocne nepripustis, tak budes napadat prave tych ludi, ktori sa snazia konat v dobrom a poukazovat na zlo....


24.
označiť príspevok

Degon
   23. 10. 2007, 15:21 avatar
Ten Boris je skutočne mocne nadržaný, keď bol schopný splodiť takúto prednášku. To už nemožno nazvať ani polemikou, ale robno školením, akých sa nám za socializmu dostávalo proti našej vôli, lebo to strana považovala za súčasť vzdelávania. Bol to "vedecký svetonázor" a kto sa toho školenia odmietol zúčastňovať, označilo sa to ako že nesplňa kvalifikáciu a prišiel o pracovné postavenie. Tak sa to stalo aj v mojom prípade. Takže takéto rečičky sú mi dobre známe, masírovali nám s nimi mozgy dlhé roky! Ak napriek tomu mnohí komunisti si tajne dávali krstiť svoje deti, lebo tým táraninám samy neverili. Je známe, že komunista s presvedčenia mohol byť iba do roku 1968, kedy sa nám dostalo onej bratskej pomoci z RVHP v podobe tankov a neskorší členovia KSS sa už preto označovali ako kariéristi. Preto sa čudujem, že sa objavujú v dnešnej dobe, akoby spoliehali na to, že si to už ľudia nepamätajú.
Tá trpká skúsenosť sa však nedá zabudnúť! Ani zamínované hranice s elektrickým drôtom, ani streľba na utekajúcich, ani koncentráky ani Jáchymovské bane atď. Ak Boris nadáva na demokraciu, tak sa pýtam, kde bol doteraz? Žil na mesiaci?


25.
označiť príspevok

Sauron
   23. 10. 2007, 15:56 avatar
výborne...už tu nie je len jeden kopírák, už sú dvaja a vzájomne si môžu písať skopírované články...


26.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 10. 2007, 17:16 avatar
..... Komu niet rady, tomu niet pomoci. Na jednej strane ma obvini, ze si vymyslam a ked mu zdroje prezradim zacne zase so socikom atd. uz som nie raz napisal, ze nepatrim do ziadnej takej skupiny ci spolku a ani neplanujem. Mam slobodnu mysel a su to moje myslenky od nikoho kopyrovane. Zacni konecne protiargumentovat a neskryvaj sa za prihluple vyhovorky inak nema cenu aby si sem vobec nieco pisal. Vies vobec o com je diskusia ????? a aky ma vyznam ? Takze bud napis protiargument na to co som napisal, alebo si prestan o mna obtierat usta. ESTE raz si vyprosim akekolvek spajanie ma s KSS ci inym podobnym. Viem co bol socik par rokov som v nom zil aj ja a nadalej trvam a stojim si za tym, ze demokracia ma podobne az nie horsie vlastnosti.


27.
označiť príspevok

uljanov
   25. 10. 2007, 15:17 avatar
Boris vidim že si velmi pragmaticky uvazujuci mlady clovek taky sme aj my zdruzeny v SZM vsetko onas atd... najdes na www.szm.jaso.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Degon
   26. 10. 2007, 19:23 avatar
Tak vidíš Boris, nielen ja Ťa spájam s KSS. SZM, alebo KSS to je jedna spoločnosť.


29.
označiť príspevok

uljanov
   27. 10. 2007, 01:04 avatar
tak to sa velmi myliš Degon- SZM a KSS neje jedna spoločnost! to už davno nie! treba si lepsie pozriet nas web a pochopis


30.
označiť príspevok

Degon
   27. 10. 2007, 10:03 avatar
Tak som si pozrel tú vašu webovú stránku a prečítal si "SZM, jeho tradície, význam a postavenie v spoločnosti", ako aj prebiehajúcu diskusiu na tej stránke a zistil som iba to, čo som vedel aj predtým, že SZM je tá istá, ako bola za komunistov a slúži k príprave mládeže na činnosť v KSS. Ak sa hlásite k odkazu SZM za komunizmu, ste rovnakí. Zrejme sa tu združuje iba malá skupinka detí súčasných radových členov KSS.


31.
označiť príspevok

uljanov
   27. 10. 2007, 18:33 avatar
Degon ak by si nebol taky primitiv co asi si tak by si si vsimol ze niesu tu ziadne deticky co maju rodicov v KSS, pokial ja viem ani jeden nas clen nema ziadneho pribuzneho v KSS a SZM niej priprava mladych ludi na vstup do KSS!!! my sme nezavisle fungujuce obcianske zdruzenie! a niesme deti ako si myslis ale vecsina je studentamy vysokych a strednych skol alebo uz vystudovanych mladych ludi, z nasej clenskej zakladne je v KSS zhruba 15% nasich clenov a to 70% nasich clenov ma cez 18 rokov potrebny na vstup do nejakej strany! treba si precitat aj clanky atd.. aby si si mohol spravit obraz! ano bojujem za socializmus ale nie za ten co tu bol pred 89!!! sme antistalinisti a milujeme slobodu! a sme proti fasizmu a kapitalizmu


32.
označiť príspevok

Degon
   28. 10. 2007, 09:00 avatar
Ďakujem za poučenie súdruh Uljanov. Už je všetko jasné. Nech žije proletárska revolúcia!!! Práci česť!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:20,  Keby nebolo pršalo, bolo by sucho. *13*13*13*13
dnes, 18:19,  Teplomer bez ortute, tak sa z hory ozyva. :-)))))))))
dnes, 18:17,  Prakokot, ved ty kravam nerozumies. Ty pasies pod Hajnicou iba kozy. Aj to iba hore brehom....
dnes, 18:16,  A stlačíš ho dobrovoľne, alebo ťa k tomu dokopem ? *06*06
dnes, 17:58,  Ježíš Nazaretský 1977 SK
dnes, 17:57,  Ježíš Nazaretský 1 1977 CZ dabing Tom HomeCinema
dnes, 17:57,  Simča, nevymýšľaj. Gender disfória môže mať rôzne príčiny. Rieš príčinu, nie zmenu...
dnes, 17:54,  milan upozorňujem ťa, bude tlačidlo delete!!
dnes, 17:50,  nechcete páni fotografi založiť tému, kým máme slinu
dnes, 17:39,  PALMový penis jééééééééééééééééééééés. *39*39*39*39
dnes, 17:39,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/116719346_3448263928551838_3897747551597619711_n.jp...
dnes, 17:38,  facky alebo facepalm
dnes, 17:35,  Aj tak ti nedám !!!!!!! *06*06
dnes, 17:35,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/117032567_297162734830593_8452838721484958023_n...
dnes, 17:34,  milujem ťa brat náš
dnes, 17:31,  JA to tam vidím, tak to tam musí byť ;)
dnes, 17:30,  Nie, to tam nie je :)
dnes, 17:28,  Týmto sa väčšina egoistov riadi ;)
dnes, 17:23,  Je tam napísané doslova: SRAŤ NA NÁZORY DRUHÝCH ;)
dnes, 17:21,  Vidíš, a a opäť tam vidíš niečo iné, ako čo je tam napísané, ale ako je to napísané....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(118 827 bytes in 0,364 seconds)