Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Protestantizmus - Božia vôľa ?

95
reakcií
2261
prečítaní
Tému 28. novembra 2015, 21:18 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
31. 03. 2010
114
04. 09. 2013
11
09. 09. 2011
23
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2015, 21:18 avatar
Ako je možné že existujú protestantske cirkvy?
Jednym zo znakov nerozdelenej cirkvi prvého tisícročia bola napr. úcta k Márií alebo viera v skutočnú prítomnosť Krista v eucharistí. Každý kto bol kresťan tomu veril celý staroveký kresťanský svet. Ako je možné že v 16-17 storoci to zacal niekto spochybnovat?

Ak bol protestantizmus Božia vôla, bolo by mozne aby bol cely krestansky svet 1700 rokov v klamstve a v blude? To comu veria dnesni katolici a pravoslavni, o tom istom pisali cirkevni otcovia, priami nastupcovia apostolov uz v 3. storoci, este pred v vznikom biblie.

V písme sa píše :
Prosím vás, bratia, pre meno nášho Pána Ježiša Krista, všetci hovorte to isté, aby neboli medzi vami roztržky, ale aby ste boli dokonalí v rovnakom zmýšľaní a v rovnakom úsudku.
Tak ako môže niekto opustiť učenie cirkvi a zalozit ci novu s novym ucenim? Ježiš predsa nezaložil bibliu a nepovedal aby sme ju studovali a zisitli pravdu taku aka je. On zalozil cirkev aby ona ucila v Jeho mene. On povedal apostolom : Kto vas pocuva, mna pocuva, a kto vami pohrda mnou pohrda. Ja budem s vami po všetky dni az do skoncenia sveta...

Ježiš sa pred svojim umucenim modlil za jednotu, mnohokrat zopakoval aby boli jednotni jeho apostoli a aj ti ktori skrze nich uveria... v pisme sa pise ze vela zmoze naliehava modlitba spravodliveho. Jezis spravodlivy jednoznacne bol. Bolo by mozne zeby ho Otec nevypocul a dovolil aby jeho cirkev upadla do bludu a az po dlhych storociach prisli reformatori ktori zmenia ucenie? Ved Ježišovu cirkev pekelné brany nepremozu. A ako je mozne ze protestantizmus ktory existuje od 16. storocia sa roztrusil na tisicky cirkvi po celom svete a jednotne zostali len staroveke cirkvi : katolicka a pravoslavna....

Aky mate na tuto temu nazor?


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 01:52 avatar
1 ...Klein...ak si čítal Bibliu ,tak by si mal poznať odpoved?!
V Písme je presný predobraz "dvoch sestier",...jedna je mladšia/Oholiba-predobrazuje protestantizmus/ a druhá je staršia /Ohola.predobrazuje-RKC/. V prvom spĺňaní to boli Jeruzalem a Samária!
Citujem danú pasáž,,,,,Ezechiel 23 kap......„"Syn človeka, boli dve ženy, dcéry jednej matky.3 A začali sa v Egypte oddávať prostitúcii. V svojej mladosti začali s prostitúciou. Tam boli stískané ich prsia a tam tlačili ich panenské ňadrá. 4 A ich mená boli Ohola, tá staršia, a jej sestra Oholiba, a boli moje a začali rodiť synov a dcéry. A čo sa týka ich mien, Ohola je Samária a Oholiba je Jeruzalem."
Pôvodne to boli ctiteľky Boha,....ale stali sa z nich smilnice,prostitútky! Teda,....smilnili s okolitými národmi,preberali nebiblické náuky,zvyky,...atd. A ked bola Samária zničená Asýriou a Jeruzalem Nabuchonodozorom,....nepomohlo im tvrdenie,..."že sú vyvoleným národom",..."a že brány pekelné ich nepremôžu",....a to aj ked boli v každom prípade viac ako dnes kresťania,....lebo boli vyvolení aj podla tela,i ducha.
Teda,....toto splnenie bude mať aj druhý scenár v blízkej dobe,...vid Zjavenie a zničenie náboženskej smilnice,..."Veľký Babylon".
Protestantizmus síce urobil kus dobrej práce,...ale to nedotiahol do konca ,....a osvojil si mnohé nebiblické náuky RKC a neskôr sa zaplietol aj do potyčky so svojou "kresťanskou ,staršou sestrou".
Jednota je správna,...ale sa dosiahne Božou cestou,...nie naivnou ľudskou,rozdeľujúcou ! Aj preto dnes po celom svete zaznievajú výstrahy......:"„Padol! Veľký Babylon padol/matka smilnic/ a stal sa bydliskom démonov a úkrytom každého nečistého výparu a úkrytom každého nečistého a nenávideného vtáka! 3 Lebo pre víno hnevu jeho smilstva padli všetky národy [za obeť]+a zemskí králi s ním smilnili a cestujúci obchodníci zeme zbohatli z moci jeho nehanebného prepychu.“
4 A počul som iný hlas z neba, ktorý povedal: „Vyjdite z neho, ľud môj,+ ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán. 5 Lebo jeho hriechy sa nahromadili až do neba"........ Zjavenie 18 kapitola!
Protestantizmus musel Klein prísť,....pretože to,čo robila RKC už presahovalo mieru únosnosti,..... a ak by to nebol Luther,....tak by hádam zasiahol sám Boh. A predaj odpustkov bol síce podnetom,....ale bolo toho omnoho viac ,nad čím sa pohoršoval vtedajší svet/ako kresťanský,tak ten ateistický/!


16.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   29. 11. 2015, 07:35 avatar
Shagara, písal si, že písmo samé vysvetľuje, že kto je Ohola a kto Oholiba. Akým právom teda môžeš tento predobraz uplatňovať aju na RKC a protentantizmus, keď o tom písmo nepíše. Nie je to to, čo hovorí písmo, že ideš nad to, čo je napísané?


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 22:49 avatar
16.......Slušný človek,nejdem nad Písmo. A nikde v Písme nečakaj,že budeš mať doslovné vyjadrenia. Aj ked sa mal objaviť mesiáš,...tak sa nepísalo nikde,že to bude Ježiš z Nazaretu. Ale Písmo poskytuje dosť dôkazov,...na podporu tvrdenia,že tým mesiášom je Ježiš. /vtedy sa objavilo viac mesiášov/
Ja som citoval len malú časť o tejto problematike,....ale keby sme to spojili s inými časťami Písma ,tak je to asi tak isté,ako veci,proroctvá týkajúce sa Krista! Už som rozvádzal/stručne/ -smilnicu "Veľký Babylon",....."burina,pšenica",......"pochabé panny,rozvážne panny",...."človeka neprávosti",...."rozbor 8 kapitoly Zjavenia-duchovne mŕtva tretina kresťanstva",...a podobne. A pritom ešte ani to všetko nie je vypovedané na túto tému. Som si viac ako istý,že trinitárske kresťanstvo je najtrestuhodnejšou časťou satanovho systému vecí!
Sám Ježiš načrtol fakt,....že falošné náboženstvo je horšie na tom,....ako neviera v Boha!
Ale ak budeš chcieť,....môžem detailnejšie opísať duchovnú"prostitúciu" neverného kresťanstva?! A použiť predobrazy z SZ a porovnať to s citáciami NZ.
Písmo je napísané tak,....že ak máš "klúč k poznaniu",....tak môžeš vnímať celú skladačku Božieho predsavzatia. A to sa určite týka základných právd a identifikácií tých,čo "slúžia Bohu a čo nie!" Matúš aj preto kladie otázku....."Kto je ten duchovný správca,ktorého ustanovil Kristus"L,........" a kto je ten duchovný opilec,ktorému bolo odňaté správcovstvo"? A aj to má spojitosť s daôlšími textami,znázorneniami/Šebna,Eljakím,....Židia,kresťania,....atd/.
Ak ma posudzuješ podľa nejakého tvrdenia,....to chápem,.....ale ja vidím tie veci komplexne, a nemôžem napísať všetko,....pretože potom by boli moje príspevky ešte obsiahlejšie,....a to podstatne.


82.
označiť príspevok

gabor muž
   4. 12. 2015, 08:04 avatar
Shagara Spitam sa ta Rovno? PRECO PROTESTANTIZMU V CETNE JS VAM LEZI TAK VZALUDKU KATOLICKA CIRKEV? MISLIS SI VAZNE ALE PRED JEHOVOV ZE SI LEPSI A VINIMOCNY A LEPSI AKO TEN KATOLIK? ALEBO TEN PROTESTAN KTORIM SA HOVORI DNES ALLELUJA ,ROMSKE CIRKVI,CERNOSKE ATD. SU PERFEKTNY BEZ HRIECHOV BEZ VINY A ASU V COM LEPSI AKO KATOLICI. 23 Rokov som ako Evanjelik protestant a po tolkych rokov nesom onic lepsi ako ten Katolik.


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 08:55 avatar
1. nemusis pisat vsetko velkymi pismenami
2. aj ked uz nepises gramaticky spravne, skus pisat tak, aby ti ludia rozumeli

Ktorym protestantom sa hovori Alleluja? Myslis letniciarov?

Inak myslim, ze Shagara nemyslel priamo radovych katolikov atd..
Islo o ucenie katolickej cirkvi a konanie katolickeho vrchneho klera..

Aj ked samozrejme rad vytahuje, ako su JS lepsi, pretoze sa neucastnili vo vojne.. (akoby kazdy iny cakal len na to, ze konecne si moze povolit svoje zabijacke chutky)


84.
označiť príspevok

gabor muž
   4. 12. 2015, 20:05 avatar
Wolfe--pisem preto velkym aby venoval tomu lepsu pozornost.Ak by nebolo katolickej cirkvi ktora brani doteraz zaujmi vsetkych krestanov,tak nosi na sebe sabat(zenske saty) a nosi vsade zo sebou koberec malicky na zem.On si misli ze v dnesnej dobe keby sa Slovensko ocitlo priamo na svojom uzemi vo vojne ze ja mu budem branit jeho dom a celu rodinu dam mozno aj zivot aj moje deti a on bude visedavat v kravate v Sale kralovstva.Ked ze existuju dva velke nabozenstva clovek nema v moci tieto dva nabozenstva zjednotit.Preto bude stale treba sa branit.Muslimovia pred krestanstvom a Krestania prednim.


86.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 20:50 avatar
Ja ti ani neviem.. ked ani nebrania svoje deti, ked mozu pravdepodobne zomriet na nedostatok krvi po napr. nehode alebo nejakej chorobe, tak si neviem predstavit ako by reagovali keby im deti mali zabit pred ich ocami...

Ono ale zas jedna vec je ked sa to hovori na jednu udalost ktora sa uz stala a na inych ludi z rovnakeho spolocenstva, a druhe ked sa to naozaj stane (znova)..

Fakt neviem, ale kto vie ako by zareagoval on/a sam/a?
Matka nejakeho zvierata obranuje svoje mlada, robila to ako v rajskej zahrade, tak to robi teraz a ziadne zviera za to nebolo potrestane a cojaviem preklaite ci vyhnane z raja...

Preco by clovek ano?


18.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 11. 2015, 09:42 avatar
Ani jedná cirkev, sekta, spoločenstvo nekráča dnes správnym smerom, to že si myslí, myslia, to je len ich problém...
Súhlasí havran


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 21:22 avatar
18.....ak by to tak bolo,....tak sme tí najnešťastnejší ľudia na svete!


41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   29. 11. 2015, 17:14 avatar
Klein je radosť čítať homogénny katolický názor a vysvetlenia. Je to vzácne. Dnes sú mnohí zmietaní v polopravdách až v lžiach, buď si priamo povyberali čo im vyhovuje alebo im niekto predostrel mix protichodných vecí, ktorým uverili.


43.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   29. 11. 2015, 18:39 avatar
Lea, pre každého je radosť čítať homogénny názor toho, čomu verí. Takže iní sa tu vyžívajú zasa v iných homogénnych názoroch.
Súhlasí Shagara, Wolfe


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 11. 2015, 23:57 avatar
"všetci hovorte to isté, aby neboli medzi vami roztržky, ale aby ste boli dokonalí v rovnakom zmýšľaní a v rovnakom úsudku." >> Pokial si dobre pamatam, tak tam bolo napisane, aj "nic nepridavajte".. Toho sa uz RKC nedrzi, vsak?

Niekto nechcel ani zalozit novu cirkev, chcel obrodit tu staru. Osekat ju o nespravne veci..
Vies, ked papez, aby ukazal svoju slavu, chcel dat postavit ako monument svojej velkosti, vydavany za mauzelum kosti apostolov a chram - baziliku sv. Petra, ale v papezskej pokladni nemal na to dost financii, tak dokazal vytiahnut ludi pomaly aj zo samotneho pekla (nadsadzka) ok, tak teda z neexistujuceho ocistca, tak stacilo kupit zdrap papiera ktory volali odpustok, a clovek mohol zbavit hriechov ludi zivych, mrtvych, seba sameho, dokonca aj hriechov zo zhyralych myslienok s vami uctievanou pannou Mariou (o povedal tusim Tetzel? nie som si uz isty). Ludia uz ani do kostola nemuseli chodit, stacilo si kupit odpustok..

To sa niekomu nepacilo, a tak pribil na branu univerzity, vo Wittenbergu 95 tez v latincine, takze to mala byt cisto ucitelska a studentska vec. Lenze studenti to z latinciny prelozili do nemciny a uz to bolo vseobecne..
Ten clovek, si naivne myslel, ze niekto odpustkami podvadza dokonca aj sameho Papeza.
Ludia pozdvihli obycajnu univerzitnu temu na vseobecny boj proti protest proti papezovi... samozrejme sa do toho zamotalo aj boj o odputanie sa od Papeza a rimskej moci atd atd..takze sa to cele zvrtlo kam ten dotycny nechcel, ani neplanoval...

Takze si predvolali toho cloveka do Wormsu, aby odvolal co povedal, lenze on neodvolal, pretoze sa riadil cisto podla biblie a nie podla papezskej buly.
Najskor by asi dopadol ako Jan Hus v Kostnici, keby ho knieza nedal uniest a nedal do bezpecia..
Nakoniec tomu dotycnemu uznali to co uznali a zazvonil zvoniec a rozpravky je koniec..

Takze takto vznikol protestantizmus..
A nebol to prvy zarodok.. Najrpv bol John Wycliffe, potom Jan Hus (ktoremu sa dostali aj nejake papiere od Wicliffeho do ruk, potom to bol uz tento spominany clovek, asi si spoznal Martina Luthera, a po nom dalsi Tyndale, Zwingli, Kalvin atd...

Velmi oblubujem vyrok katolikov, ze ak chcel niekto reformovat cirkev, mal zacat reformovat seba, ako Frantisek z Assissi. A co dosiahol? Len to, ze jeho ucenie tiez papez vyhlasil za hereticke a nakoniec musel vydat dve buly "Cum inter nonnullos", co papezovi moc nepomohlo a dalsiu "Quia quorundam" s ktorou rozpoltil privrzencov Frantiskovho ucenia a tych, ktori ostali verni, dal prenasledovat inkviziciou, ktora ich upalovala ako kacirov..

Protestantsvo nie je bozia vola, je to len protest cloveka a ludi, proti uceniu ineho cloveka a ludi, respektive institucie..


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2015, 21:42 avatar
Klein: Ako je možné že v 16-17 storoci to zacal niekto spochybnovat?

Pretože pohár trpezlivosti pretiekol, a ľuďom došli nervy, aby tolerovali hriešny Vatikán.
Súhlasí panoramix, Shagara


3.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 11. 2015, 21:48 avatar
Klein, chcel som ti napísať niekoľko riadkov a keď som ich už mal napísané, tak som ich hneď aj zmazal. Som si povedal, že to nemá cenu. Pozri si túto stránku, bude to lepšie:
obratenykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Klein muž
   28. 11. 2015, 22:04 avatar
Lekara nepotrebuju zdravi ale chori. Cirkev tak isto tvorili a tvoria hriesnici...Po rozpade rimskej rise sa rozpadla cela spolocnost. Predstava o vecnej rimskej risi ktora bola jednotou takmer celej europy padla. Ludia sa zacali rozdelovat na male staty a vzajomne medzi sebou bojovali. Katolicka cirkev a viera boli to co zjednotilo celu Europu. Keby nebolo cirkvi tak moslimovia Europu davno ovladnu ved na nu utocili dlhe storocia. Boh dokaze aj z toho co vyzera beznadejne vytvorit vitazstvo. V 12. storoci cirkev zila v nesmiernom bohatstve. Papezovi sa snivalo ze vidi ako sa chrám rúca a podopiera ho ubohy zobrak v handrach. A na druhy den za nim prisiel Frantisek z Assisi. Boh sa o cirkev stará a vzdy jej poslal uzasnych svatcov ktory ju priviedli opat k pokore. Pozri sa na cirkev dnes a na to akeho mame uzasneho a pokorneho papeza ktorý skutocne zije evanjelium. Luther mohol bojovat proti bohatstvu ci korupcii v cirkvi avsak to on nerobil. On bojoval proti cirkevnemu uceniu. Tvrdil ze spaseni sme len milostou skrze vieru. Ze skutky su zbytocne... Ale Jezis jasne povedal bol som hladny a dali/nedali ste mi jest... A ti co mu dali tak ti boli spaseni, cize Boh cloveka ospravedlnuje aj skrze skutky nie len skrze vieru. Sam apostol hovori keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol. Takze aj laska ospravedlnuje. Podla Luthera boli obrady zbytocnostou. Tak preco sa potom v pisme pise ze ak je niekto chory nech si zavola starsich cirkvi a ti nech ho mazu olejom a kladu nanho ruky... Skratka Luther bol heretik a dnes vidime vysledok jeho cinov, tisice cirkvi, nejednota, neustale hadky kde je pravda lebo biblia je v mnohom dvojzmyselna a ludia sa riadia bibliou a nie tym co uci cirkev. Ja tvrdim ze protestantom sa moze stat len clovek co nepozna historiu, nepozna ucenie prvych storoci a riadi sa len pismom. Keby som sa riadil len bibliou a docitam sa ze Jozef Mariu nepoznal kym neporodila tak by som si myslel ze po porode uz normalne sexualne zili. Lenze tento vyraz je hebraizmus. AJ Jezis povedal Ja budem s vami po všetky dni až do skoncenia sveta... Akoto ze len do skoncenia, co potom uz s nami nebude? Nie, mysli sa tym vecnost a rovnako sa mysli ze Jozef Mariu nepoznal sexualne nikdy. O tomto pisali cirkevni otcovia uz v 4 storoci. Lenze protestanti nepoznaju prave ucenie, oni maju len bibliu ktorej sami nerozumeju a hlasaju bludy.
Súhlasí lea_pragmaticka1


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 12. 2015, 00:04 avatar
" Papezovi sa snivalo ze vidi ako sa chrám rúca a podopiera ho ubohy zobrak v handrach. A na druhy den za nim prisiel Frantisek z Assisi. " >> Toto som este ani necital, ale precitaj si moj text o Frantiskovi v 74, alebo najlepsie celu 74..


5.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2015, 22:13 avatar
Ja si myslím, že je to tým,že ježiš, v tomto prípade ako reprezentant neba, založil petrom svoj úrad cirkvi na zemi a ten je dodnes rešpektovaný aj Marianskymi zjaveniami.
ježiš neprišiel založiť ideálnu cirkev z ideálnych ľudí a hlavne predpokladal, že satan bude naďalej hlavným nepriateľom a práve on bude škodiť cirkvi práve cez tých najsvätejších. Ideálne riešenie, ktoré si predstavuje Pavol vo svojich listoch je sladké želanie, ale historia ukázala niečo iné. Ak by bola ideálna cirkev podľa Pavla, o čo je treba sa neustále snažiť, verilo by kompletne celé ľudstvo, ibaže my nevieme, koľko ľudí potrebuje nebo zachrániť z tohoto satanovho marazmu a preto máme prorokované iba z časti a napísané iba z časti, asi preto, aby sa vytvoril priestor pre rôznych vylepšovateľov, učiteľov a kadejakých iných špekulantov, ktorí sa nechajú satanom zaniesť až do takých výšin, že suverenne diktujú ľuďom, čo boh chce a čo nechce a vedia presne, kto bude spasený a kto nie a dokonca niekedy sami majú dojem, že práve oni rozhodujú o tom, kto pôjde do neba a kto nie.
A tak stačí ich vyhlásenia porovnávať s evanjeliom a často veľmi rýchlo zistíme, kde je sever.
Ak teda potom dáme do súvislosti všetky rozdelenia cirkvi a ich dôvody, prídeme na to, ako vlastne funguje satnova pravda.
Na prvý pohľad je to jasná logika, že idiot, čo by si myslel, že to môže byť inak avšak historia predsa len nakoniec ukáže satanov klam, lenže čo potom s tým, ak sa to ukáže po niekolko sto rokoch ?
Teda evanjelium je a musí byť ten lakmusový papierik všetkých podobných pokusov o vytvorenie ideálnej cirkvi.
nehovoriac o tom, že spasení budeme nie z cirkvi, ale každý sám budeme hodnotení, ako sme plnili zmluvu, ktorú má boh uzatvorenú s každým živým tvorom a s každou bylinou. Každý jednotlivo, či katolík, či moslim, či žid a či kadejaký iný hnid.
Lebo Ježiš akoby videl všetko dopredu, čo sa bude s jeho cirkvou diať a dopredu sa modlí práve za veci, ktoré sa v historii diali a dejú a jednota cirkvi je na prvom mieste.
Veď mnohé cirkvi, ktorésa oddelili od katolíckej, často časom prišli na to, že ten fenomen ježišovej živej vody a temn pocit naplnenia pri pozdvihovaní zrazu začal chýbať, dokonca niektorí si najali biskupov v snahe to do cirkvi opäť navrátiť, ale aj toto časom tiež pominulo, nakoniec nezostalo nič iné a museli hľadať ďalej až sa hladaním štiepila ich cirkev ďalej a tak z ježiša a jeho živej vody zostali len kazatelia pred veľkými zhromaždeniami a ľuďom nezostalo nič iné,len čerpať z ich ojedinelej svätosti, ale nikdy sa už nedostali k tej samaritánskej studni, ba nasledovníci tu silu absolútne nepoznali a veria iba z presvedčenia, že uverili vášnivým kazateľom, či rodičom, či samotnému evanjeliu.
neviem, ako to je v pravoslávnej cirkvi, ale ja ako katolík chodím na omšu, že to tam cítim, že tam je to, o čom hovoril ježiš samaritánke, čo si prišla nabrať vody. A práve táto žena mu hovorí,: Ani načieradlo nemáš, tak ako mi chceš dať tejto tvojej vody ? ktorej sa raz napijem a už nikdy nebudem smädná, lebo ježiš až pri poslednej večeri zobral do ruky chlieb a premenil ho na svoje telo a víno na jeho krv a jasne prikázal toto robte na moju pamiatku.
Lenže práve odštiepujúce sa cirkvi prvé čo zrušili z katolíckej cirkvi, bolo práve toto premenenie. Najhlavnješí zdroj Ježišovej živej vody, ktorú nám dáva bez načieradla, schádzajú sa v kostoloch, ale bez tohoto, jediný evanjelici to majú aspom niekolkokrát za rok, je to strašne málo, ale je ! jedine oni majú spoveď aj ako katolíci, je to málo, ale je, a to je podstatné, že to majú a nezaznávajú, nie sú proti. Ja osobne si dokonca mylím, že práve tento fenomen ježišovej živej vody citia katolíci prio každom pozdvihovaní a preto tam chodia nie iba v nedeľu, ale mnohí pravidelne aj v pracovné dni, lebo vedia, prečo tam idú. Cítia niečo, čo nikto iný necíti a teda nepozná a to je omša a čo spoveď, detto, ale niekolko násobne účinnejšie a pristupenie k prijimaniu.
Samozrejme, že aj satan pozná túto silu a nemohol zostať ku nej ľahostajný a v koľkých prípadoch sa mu podarilo odradiť od toho ľudí zosmiešnením a nakydaním rôznej inej špíny na tieto Ježišové posvätné veci. A koľkí uverili satanovi a nie Ježišovým slovám pri poslednej večeri a nikdy nezažili dotyk ježišovej živej vody, ako vylepšuje ich životy už tu na zemi.


6.
označiť príspevok

panoramix muž
   29. 11. 2015, 00:40 avatar
Historia nám dokazuje, že boh je výmysel danej kultúry ktorá musi uspokojiť svoju potrebu mať o vzniku sveta na 100% jasno....tam neexistuje neviem, iba viem. Preto máme neustále potrebu vytvárať svojich vlastných bohov akí nám vyhovujú


7.
označiť príspevok

panoramix muž
   29. 11. 2015, 00:43 avatar
Kresťanom vyhovuje Boh ktorý má rád všetkých, Islamistom zase taký Boh ktorý má rad iba ich, a budhistom vyhovuje uctievať opičieho Boha......no a teraz si vyber ktorý je ten pravý......no mám taký pociť , že žiadny, je to kulturou.


8.
označiť príspevok

zoozoo muž
   29. 11. 2015, 00:48 avatar
o kulture toho praveho/ziadneho:
coskoro pride.
a ukika ti hlavu...
v tom okamihu si rad spomenies...


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 00:53 avatar
7....pekné logika. Ak existuje falošné zlato/mačacie....atd/,....tak pravé,rýdze neexistuje? Ak existuje vela falošných bankoviek v obehu,....myslíš si,že pravé nie sú?
Neučí Biblia ,že tu bude "burina a pšenica",...a "jeden pravý Boh a vela falošných bohov"? Učí,...a varuje nás pred tým,aby sme použili rozlišovaciu schopnosť a skúmali!
1. Korinťanom 8:5-6 ..... sa uvádza, že je mnoho ‚bohov‘ a mnoho ‚pánov‘,“ .....ale potom dodáva...."pre nás je skutočne jeden Boh, Otec, z ktorého je všetko, a my pre neho; a je jeden Pán, Ježiš Kristus,"
J e síce pravdou,....že ľudia vymysleli mnoho bohov, a náuk,.....ale to nič nemení na veci,že je jeden Boh a jedna pravda. A tá sa dá ľahko spoznať!
Súhlasí Slušný človek


11.
označiť príspevok

panoramix muž
   29. 11. 2015, 00:57 avatar
Ked čítam ako niekto cituje citáty z Biblie - ako protiargument, tak k tomu sa nemá zmysel ani vyjadrovať.
Súhlasí fajer


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 01:01 avatar
11......nie je tak dávno, čo sa citoval komunistický manifest. Dnes sa viac citujú celebrity a ich bezduché názory,alebo politici a ich sľuby,ktoré budú stopercent splnené,...poprípade laici sa tiež nedajú zaprieť a osobujú si právo,hlásať životné "pravdy".
A máš už aj nasledovníkov? A čomu veríš ty?
Súhlasí Slušný človek


10.
označiť príspevok

panoramix muž
   29. 11. 2015, 00:54 avatar
Aj na fore mame kresťanov, jehovistov a iných vierovyznávačov ktorí sa popierajú navzájom.....To bude asi tým, že stredovekým poverám nikto dokonale nerozumie. Čo aj chcete porozumieť od negramotných analfabetov z púšte, ktorí si myslia, že jablko je božie oko a banán je.....nošak viete čo


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 01:04 avatar
10....ale to je fakt. Tak to ešte bude istú chvílu trvať,...to nezmeníš. Hlavou múr neprerazíš!
A mnohí z prvých kresťanov boli tiež analfabeti,....tak nech ťa to netrápi!
V Biblii sa píše....."„Ak teda niekomu z vás chýba múdrosť , nech stále žiada Boha, lebo dáva všetkým štedro a bez výčitiek; a bude mu daná.“


15.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2015, 06:00 avatar
Pre niektorých ľudí by bolo asi najlepšie, keby v každom supermartkete bol regál s bohmi, aby si mohli vyberať, ktorý je im najsympatickejší, ako napríklad sa to robí s politikmi, usmievajú sa na vás a zatiaľ vám potiahnu peňaženku.
Alebo , raz Pavol prišiel do jedného mesta a našiel tam oltár neznámemu bohu.
Ak niekto hľadá boha proforma, potom nemusí nič hľadať, lebo márni čas.
A ja doporučujem nájsť si takého boha,ktorý má praktický význam vo vašom živote, inak to nemá zmysel. Aby deň či týždeň, keď sa modlím a praktizujem vieru, bol iný a lepší, aby som sa v živote cítil lepšie ako tí, čo stále nenašli.
V súčastnej dobe však nestačí nájsť len boha , dnes musíte ešte hľadať tú najlepšiu cirkev, čo ho vyznáva a tu tiež sa treba riadiť pokusmi a skúšať a hľadať, ktorý a podľa ktorej cirkvi vyslyšal vaše prosby a či to vôbec viete prečítať vo vašom živote.
Ak sa niekto modlí a nepozná odozvu vo svojom živote, nech to nerobí, je to zbytočné márnenie času, lebo každá modlitby a každé praktizovanie cirkvi je vždy predsa len určitá námaha a ak určitá investícia do tejto námahy neprináša efekt, netreba tým márniť čas, je to o ničom a treba hľadať ďalej až nenájdete to, o čom hovorím, ti dni musia byť lepšie a potom investícia do námahy do modlitby nie je ťažká, naopak, prináša niekoľkonásobné vylepšenie života už tu na zemi a pokiaľ sme trošku rozumní, stačí sa poobzerať dookola a ja vám môžem doporučiť katolícku cirkev trvajúcu dve tisícročia.
Samozrejme, že sa na to treba pozerať reálne a hlavne skúšať a nenechať sa odradiť a nevypíliť výbornu jabloň len preto, že z nej padne raz jedno hnilé jablko. vedieť sa pozerať realne na vec a nenechať sa odradiť zlým, ktoré nám prvé kole oči, ale hľadať sám pre seba a skúšať to dobré, čo tam je a neopierať si osud o zlo na cirkvi, že sa tam našiel debil, čo zabil, ale skúšajte a hľadajte, čo vám vylepší váš život, lebo len vtedy má viera význam. To musíte vo svojom živote poznať.


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 11. 2015, 11:01 avatar
Elemír, nie síce v supermarkete, ale tú možnosť má každý, vybrať si boha, alebo presvedčenie, ktoré mu vyhovuje. Veď vidíš, Shagara si vybral Jehovu, veriaci Ducha svätého, iní marianský kult, Budhu, Hubbarda, Allaha, zlaté teľa, onedlho bude na výber toľko bohov, koľko je ľudí na svete  


17.
označiť príspevok

Karola žena
   29. 11. 2015, 09:04 avatar
stredovek riadne zamiešal karty , resp. zničil základy tzv. "božského dobra.., účelovo páchané zlo pod menon Ježiša, ..inkvizícia a jej dôsledky cítiť ešte dnes..)


19.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2015, 10:44 avatar
Dobre a čo povieš na to, že zlý vidí iba zlé a dobrý dobré. Ak niekto páchal zlo, tak si ho určite zodpovedal, alebo zodpovedá, boh predsa nie je tajtrlík a so svojím milosrdenstvom dokáže narábať na jeho úrovni a nikdy nie je povedané, že bude odpustené všetko a všetkým.
Ale my by sme mali preto nechať zločiny na cirkvi na neho a radšej sa starať o seba, ako sa dostať z tohoto satanovho kráľovstva, ale pokiaľ budeme vidieť iba zlé,patríme tomu zlému, ktorému sme uverili, že cirkev je zlá. A prepásli sme dobré a šancu na spasenie.
Súhlasí Klein, gabor


20.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   29. 11. 2015, 10:48 avatar
"....že zlý vidí iba zlé a dobrý dobré..."
vo všetkom vidíš iba zlé,svedčia o tom tvoje príspevky...čiže potvrdzuješ že si zlý človek


21.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 10:56 avatar
Tuto temu som zalozil aby protestanti obhajili svoju cirkev a jej vznik pretoze podla pisma, ucenia cirkevnych otcov a aj praxe to bol jeden velky omyl. Opustit cirkev, narusit jednotu - doslova roztrhat kristovo mysticke telo ktorym je cirkev a zalozit nove ucenie ktore je vraj podla pisma a pritom nie je lebo ide len o par versov ktore naopak inym versom odporuju...
Súhlasí gabor


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 11. 2015, 11:04 avatar
Otázne však je, kto je vlastne na vine - či tí, ktorí tak nehorázne prekrúcali Kristové slvová, až sa niektorí na to nemohli pozerať a žiadali nápravu, alebo tí, ktorí sa nápravy nedovolali a tak odišli, lebo sa chceli riadiť sa Bibliou a žiť v čistote.
Súhlasí Slušný človek


25.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 11:15 avatar
cas ukaze vzdy pravdu. avsak pravdou je ze od 16. storocia po vzniku reformacie je katolicka cirkev stale jednotna. a protestanti sa rozstiepili na lutheranov, kalvinov presbiterianov a dalsie a dalsie smery. A neustale sa medzi sebou hadaju ako to vlastne ma byt. Hadaju sa ohladom krstu deti, skutocnej pritomnosti krista v eucharistii alebo ci ma ist len o pamiatku, hadaju sa ohladom rozvodov, ohladom toho ci je spravne malovat obrazy napr. krista alebo je to modlosluzobnictvo. A to vsetci tvrdia ze vykladaju pismo z ducha svateho... Skratka panuje tam nejednota a to Kristova vola nebola. Naopak vsetkych protestantov spaja nenavist ku katolickej cirkvi a proti marii. Oni nie su schopni o nej ani hovorit lebo hned citia isty hnev alebo nepokoj ako ohrozenie svojej viery v boha akoby medzi mariou a bohom prebiehal konkurencny boj. Matku krála, z dynastie krála Davida, naplnenu duchom svatym, pozehnanu nad vsetky zeny, ktoru maju blahoslavit vsetky pokolenia nazyvaju obycajnou zidovskou zenou ktoru si boh pouzil aby sa stal clovekom... AJ medzi ludmi existuju stupne dostojnosti tak isto ako aj medzi anjelmi ktori su podla pisma v prisnej hierarchii. Tam ziadna demokracia neexistuje.
Súhlasí lea_pragmaticka1, gabor


26.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 11. 2015, 11:22 avatar
Katolická cirkev je jednotná??? Myslíš tým latinskú cirkev, východné katolícke cirkvi, anglikánske cirkvi, pravoslávne cirkvi apod.?  
Súhlasí Slušný človek


30.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 11:42 avatar
Myslim katolicku cirkev a ta ma jednu vieru ale viacero tradici respektive obradov a to latinsky rítus a východné ríty kam patria aj greckokatolici. Anglikanska cirkev vznikla vdaka kralovi henrichovi ktoreho papez nechcel rozviest preto si zalozil svoju cirkev ktorej viera bola identicka s katolickou az na to ze rozvadzat sa mohol kto len chcel a papeza nazvali antikrist... A pravoslavne cirkvi su vierou nesmierne blizke katolickej avsak pravoslavna cirkev je aj grecka, rumunska, ruska a medzi nimi nie je takmer ziaden kontakt. pre kazdy stat je patriarcha akoby papezom. mozno to nazvat narodne cirkvy. Avsak Kristus dal len Petrovi kluce od nebeskeho kralovstva, povedal mu pas moje ovce, zmenil mu meno zo simona na peter. A boh len raz niekomu podla pisma este zmenil meno a to abramovi na abraham a ten sa stal vodcom izraelskeho naroda. pravoslavni tvrdia ze kedysi boli vsetci patriarchovia seberovny az rimsky papez si zacal robit naroky vladnut nad vsetkymi. Toto ucenie je nespravne a nema s historiou nic spolocne. Dokonca Cyril a Metod ktori boli z Byzancie a patrili pod Konstantinopolsky patriarchat sli za papezom aby schvalil liturgiu v starosloviencine a Metod svoj zivot prezil v Rimskom klastore. Keby nebol papez povazovany za autoritu na celom svete tak by za nim nechodili vsetci pri rieseni problemov.
Súhlasí lea_pragmaticka1


34.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   29. 11. 2015, 12:32 avatar
Klein, nikdy si nepomyslel na to, že čo ty nazývaš katolíckou cirkvou, jedinou pravou a jednotnou cirkvou, nemusí byť tou pravou cirkvou, ktorú založil Kristus? Že to môže byť aj odklon od pravej cirkvi, od jej učenia? Prečo napríklad Petra nenazývali pápežom už v prvom storočí? Skutky apoštolov by sa predsa o tom zmieňovali, alebo Pavol vo svojich listoch. Vieš si predstaviť, že by niektorý s biskupov v niečom kritizovali terajšieho pápeža? A predsa Pavol kľudne Petra kritizoval, že sa zachoval pokrytecky. Napíš, čo si o tom myslíš?
Súhlasí veriaci-4, milky945, Shagara


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 22:30 avatar
34....a ešte dodám,....že ked sa apoštoli hádali ,kto z nich je najväčší,...tak Ježiš nepovedal ,že ním je Peter!
Presne opačne im vysvetlil ,ako chápať službu Bohu a pravú pokoru. Kresťania boli všetci bratia,....aj ked mali mať isté "stlpy opory pravdy",dozorcov,starších.....určite to nemalo byť v zmysle hierachie RKC!
Hlavou cirkvi je Ježiš,nie pápež!


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 22:32 avatar
26....a v jej vnútri sú aj rôzne frakcie a liberálne hnutia!


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 11. 2015, 11:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 11:30 avatar
ake modlarstvo? tym ze mame obrazy a sochy? Vari sam Boh neprikazal urobit v chrame obrazy dvoch cherubinov a pritom prikazal nezhotovit nijaku podobu na nebi a na zemi? Je boh schyzofrenik ze raz nieco prikaze a odrazu prikaze nieco uplne opacne? Nie. Boh zakazoval zhotovych si inych bohov lebo boha nikto nikdy nevidel. Ale cherubini nie su vymyslene modly. Su to zive bytosti ktore ziju s bohom. Ak chceli izraeliti uctievat inych bohov museli toho praveho opustit lebo medzi nim a nimi nie je ziadny suvis. Ale cherubini ziju z bohom v jednom spolocenstve preto ucta k nim nie je modlosluzba. V starom zakone mnohokrat vidime ako sa prorokom zjavil anjel a oni pred nim padli na kolena. Ale jediny raz anjel napomenul a to apostola jana lebo sa chcel anjelovi klanat ako bohu a nie ako prejav ucty. Izraeliti sa klanali aj kralovi Davidovi, Salamunovi... a boh s tym nemal problem. Jezisa sme videli, Mariu sme videli preto nie je zle postavit sochu a obraz. Boh dal ludom aj oci aj cit pre umenie aby ho mohli chvalit nie len hlasom ale aj zrakom. keby si mal doma na stole fotku manzelky a pobozkal ju tvoja manzelka by sa urazila ze preco si pobozkal fotku? alebo naopak by jej to spravilo radost ze jej fotku mas na stole v pracovni a vzdy ked sa na nu pozries tak si na svoju manzelku spomenies. My nemame v ucte tu samotnu sochu ci obraz, nemame v ucte ten kamen ci drevo ale tu osobu ktoru tento obraz ci socha predstavuje. Keby som na fotku s tvojou tvarou naplul a zapalil ju neurazilo by ta to? Myslim ze ano a bral by si to osobne.
Súhlasí elemír


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 11. 2015, 11:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 12:05 avatar
Uz som vravel ze v starom zakone ludia boha nevideli a boli obklopeni pohanskymi narodmi preto im dal Boh tento prikaz aby ich to nenavadzalo na modlarstvo. Izraeliti sa neklanali svojmu bohu ale egyptskej vymyslenej modle bohyni Hathor ktora mala symbol kravy. O Panne Marii vieme ze zila, ze zije s Bohom, ze nie je modla a ani bohyna a vobec nie vymyslena. Ked papez pobozkal sochu Marie ako urazil Boha? Stale veri ze boh je len jeden a ze maria je clovek. Ale verime ze Jezis nam dal mariu za matku tak ju papez pobozkal ako svoju matku ktora nam dala zivot - Jezisa.


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   29. 11. 2015, 12:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 12:53 avatar
ty povazujes ucenie celeho nerozdeleneho krestanskeho sveta este pred velkou schizmou za blud. podla teba vsetci krestania vsetky staroveke cirkvi boli v blude a az po dlhych storociach prisiel nejaky jednotlivec ktory odisiel z cirkvi a zacal hlasat pravdu. vsetky vseobecne koncily kde sa vsetci cirkevni predstavitelia dohodli po dlhych modlitbach na konecnom vyhlaseni za hlupost. Krista si nazval klamarom lebo by to znamenalo ze pekelne brany jeho cirkev premohli. To ze v historii cirkvi sa mnookrat pocas sv. omse premenil chlieb na realne fyzicke ludske srdce a ani po storociach nezhnylo povazujes za diablov trik. Nemam co dodat. Ked si myslis ze cirkev je o tom aby si kazdy podla seba vykladal vieru len z knihy tak ok. Co keby ti biblia zhorela a neexistovala by knihtlac a bibliu by malo len par ludi a museli ju dlhe mesiace prepisovat... A dlhe roky studovat individualne aby rozumom a na zaklade argumentov zistil ako to naozaj je.. To potom nie je viera ale logicka konspiracia... Boh to nevymyslel takto komplikovane. On zalozil cirkev a jej predstavitelov apostolov ktori maju vyucovat a v pisme sa jasne pise aby ludia prijali to co poculi ci uz slovom alebo listom a v pisme sa jasne pise ze tam napisane vsetko nie je. Evanjelium nie je tych par listov co boli danne dokopy ale cele ucenie cirkvi. V pisme nikde nie je napisane o najsvatejsej trojici ale jasne vidime ze Kristus kazde krstit v jednom mene a to v mene otca syna a ducha svateho. Stary zakon je predobraz noveho. V pisme jasne vidiet ten nezvratny suvis medzi mariou a archou zmluvy.


37.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   29. 11. 2015, 13:08 avatar
Klein, to je dobrý argument od teba, páči sa mi. Ale otázka znie, že za akú cenu bola cirkev "jednotná. " Či to nebolo za cenu šírenia veľkého strachu medzi ovečkami, že im hrozila smrť? Že boli vyhlásení za kacírov. Ako dopadol Hus? Cirkev existovala v jednotlivých veriacich, ktorí sa neodklonili od Kristovho učenia. A tí, ktorí z nevedomosti boli oklamaní, lebo nevedeli čítať a podobne, nenesú pred Bohom žiadnu vinu, Boh bude súdiť spravodlivo. Však aj dnes v mnohých krajinách kresťanská cirkev nemá svoje inštitúcie a to znamená, že všetci tí ľudia, ktorí tam žijú, budú zatratení?


38.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 13:28 avatar
Keby panovnika niekto v minulosti zacal urazat, hovorit ze je antikrist a tvrdit ze zije v blude tak by asi nedopadol dobre. My dnes zmyslame demokraticky ale v minulosti bola tvrda autoritativna monarchia. Ak by Jan Hus zacal v klude a s pokorou hlasat svoje slova nic by sa nestalo lenze on to robil agresivne a vtedajsich poddanych aj slachticov huckal proti papezovi az z toho vznikli dlhorocne vojny. Frantisek z Assisi tiez nesuhlasil z vtedajsimi pomermi v cirkvi a chcel zalozit chudobny rád. Avsak zostal cirkvi verny, a naozaj ju zmenil. Papezovi sa snivalo den pred jeho prichodom o chrame ktory symbolizoval cirkev ze sa rúca a podopiera ho mlady zobrak a v jeho tvari papez rozpoznal frantiska. Skratka ja verim ze diabol na cirkev nesmierne utoci a chce ju roztrhat na co najviac casti. Ale boh vzdy posielal velkych svatcov ktori napravovali co sa pokazilo. Zaujimave je ze v tom istom roku ako Luther zacal hlasat protestantizmus a pridali sa k nemu desattisice ludi a katolicizmus upadal, k obratu doslo az po protireformacii pocas tridentskeho koncilu, tak v tomto roku sa v Mexiku zjavila Panna Maria a miliony aztekov konvertovali na katolicku vieru. Tam kde diabol zaseje rozdelenie, Maria obratenie. Cez nu sme spoznali Krista a cez nu ho spoznavame nadalej. Ona nasla milosť u Boha, milosť nie pre seba ale pre vsetkych ludi....


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 22:11 avatar
38........ak aj niekto nesúhlasí s niekym, a tvrdí o ňom ,že je v bude,je antikrist,....atd,....tak je povinnosť každého kresťana,čo ctí elementárne pravdy Božieho zákona,....aby sa nikdy neuchýlil k násiliu,nebodaj k zabitiu. To RKC nerešpektovala !
A v Južnej Amerike,ešte aj dnes mnohí indiáni,pôvodní obyvatelia ,....ráno uctievajú Máriu a poobede svojich bohov. Takíto "kresťania" sú v RKC bežní,......a vzťahovať na nich slovo-"kresťan" je urážkou Boha!
Klein...nebyť RKC,...tak dnes takmer každý by veríl v Boha! Aj preto sa tvrdí v katechizme RKC,...."že ateizmus sa zrodil v lone katolíckej cirkvi"!


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 22:25 avatar
36.....Klein,....a prečo neberieš v potaz aj slová z Matúša 24 kapitoly?
Citujem........"Podobenstvo o vernom správcovi
45 Kto je teda verný a múdry sluha, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával pokrm? 46 Šťastný sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť. 47 Veru, hovorím vám: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom. 48 Ale keby to bol zlý sluha a povedal by si v srdci: ‚Môj pán neprichádza‘ 49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami, 50 pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá. 51 Oddelí ho od ostatných a dá mu podiel s pokrytcami, tam bude plač a škrípanie zubami. "
Tu máš pripomienku,...."že brány pekelné ju nepremôžu" za predpokladu,že cirkev zostane verná Bohu! A to sa nestalo,.....cirkev 4 storočia už nebola pôvodná,jednoduchá,prenasledovaná cirkev evanjelia,.....ale cirkev moci,cirkev prenasledovateľov,ktorá sa stala súčasťou pohanského sveta!
A všimni si,....že aj v minulosti sa vyvolená cirkev úplne odvrátila od Boha, a verní proroci boli takmer osamotení,....a nabádali "nevernú Júdu" k zmene a návratu k Bohu!....atd.
A dané slová "brány pekelné nepremôžu",....znamená iba to,že Boh tu bude mať vždy svojich ctiteľov,....ale neznamená to,...čo za tým vidíš ty! Príklad neverných židov je toho dôkazom. Tak sa preboha nehraj so slovíčkami, citujem ťa....:" Krista si nazval klamarom lebo by to znamenalo ze pekelne brany jeho cirkev premohli. "........


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 00:15 avatar
32....ale ked Písmo tvrdí,že v smrti človek nič nemôže robiť,je v nevedomí,....ako mohla Mária pomáhať svojim ctiteľom?
Nebodaj ona nezomrela? A kde to je v Písme? Alebo len -"jedna babka povedala"? Na tom staviaš svoj život,budúcnosť?


85.
označiť príspevok

gabor muž
   4. 12. 2015, 20:31 avatar
veriaci-4 som krestan ako ty ale 1 a 2 Bozi zakon ti nevadi a 3 ignorujes lebo ti Pavol prikazal.CO STYM? Pacis sa Bohu? ak sme pod milosyou a nie pod zakonom.Tak uz neplati ani o Modlarstve a ak plati tak plati vsetkych 10.Lebo ak zakona net hriech ho neprekriva.Dnesny krestania sa viac prisposobuju k Thelogiji Pavlovej ako k uceniu krista.Ktori neprisiel na ze len dat zivot za nas ale co najdvolezitejsie prisiel nam ukazat pravu cestu a svetlo aby sme nechodili v tme. DAM TI JEDEN PRIKLAD: Jezis hovori Syn pride v slave svojho otca a kazdeho odmeni podla jeho skutkov. Hlavni vas Theolog pise nikto nebude ospravredlneni zo skutkov aby sa nim nechvalil.TAKE TO VERSOV TI MOZEM PODAT HABADEJ. KOMU VERIS?


87.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 20:54 avatar
1 a 2 Bozi zakon ti nevadi a 3 ignorujes lebo ti Pavol prikaza >> Co mas presne na mysli?

Kedze sme pod milostou, tak niekto nepride a neukamenuje ta

" DAM TI JEDEN PRIKLAD: Jezis hovori Syn pride v slave svojho otca a kazdeho odmeni podla jeho skutkov. Hlavni vas Theolog pise nikto nebude ospravredlneni zo skutkov aby sa nim nechvalil.TAKE TO VERSOV TI MOZEM PODAT HABADEJ. KOMU VERIS?" >> Precitaj si reakcie v mojej teme
Serial 001: Viera versus viera + skutky


90.
označiť príspevok

gabor muž
   6. 12. 2015, 06:30 avatar
Wolfe-k 87 co mam na misli Modlarstvo ti vadi a Bozi den nie.Ked sa jedna o modlarstvo zakon plati ked sa jedna o Bozi den tak uz zakon neplati vitahuje sa Pavol svojimi listami. Aj ked dobre vies ze Pan nemoze byt mensi ako jeho sluha ani Sluha nemoze byt vetsi ako jeho pan. NACO POTOM PRISIEL JEZIS NA ZEM? LEN DAT ZIVOT ZA TEBA? ALEBO PRISIEL TI UKAZAT CESTU ABY SI NECHODIL V TME?


92.
označiť príspevok

fajer
   6. 12. 2015, 07:14 avatar
neexistuje jediný dôkaz že nejaký ježiš tu niekedy bol, je to len židovská bájka nič viac...


94.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2015, 09:24 avatar
Nie som letniciar, takze myslim verim, ze obojo..

A nepovedal Jezis, ze budes mat len jedneho Boha..

Prosim ta rozved, co mas na mysli, kedze necitam myslienky... proste o co ti presne ide.. popripade k tomu prihod nejake verse


35.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   29. 11. 2015, 12:37 avatar
Sochy dvoch cherubínov nemôžeš porovnávať s bežnými sochami dneška. Do svätej, kde sa nachádzali mal prístup len veľkňaz. Bežní židia ich nevideli, ani sa im neklaňali.
Súhlasí Shagara, Wolfe


40.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 13:47 avatar
poviem ti jedno.. tato problematia sa riesila v cirkvi pred vyse tisic rokmi... Tiez sa mnohi hadali ako to ma byt a vseobecny snem vsetkych predstavitelov cirkvi rozhodol... tu nie je dalej co riesit vytahujete to co cirkev davno vyriesila.

Hlavným teologickým oponentom obrazoborcov bol sýrsky mních Ján Damaský. Ten tvrdil, že neuctieva hmotu, ale „Stvoriteľa hmoty“. Zároveň však píše, že „má úctu k hmote, skrze ktorú ku mne prišla spása, naplnené mocou a milosťou“. Za takúto hmotu považuje atrament, ktorým boli napísané evanjeliá i farby na obrazoch, drevo kríža a Ježišove telo a krv.

Ikonoduli tvrdili, že starozákonný biblický zákaz zobrazovania Boha bol prekonaný vtelením Ježišovým, ktorým sa druhá osoba neviditeľného Boha stala viditeľnou hmotou. Obraz teda nenapodobňuje neviditeľného Boha, ale Boha v podobe, v ktorej na seba prijal telo.
Súhlasí lea_pragmaticka1


42.
označiť príspevok

fajer
   29. 11. 2015, 17:42 avatar
Klein....zase blúzniš...to čo je za blábol, to si skade nabral....


44.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 11. 2015, 18:45 avatar
Od priamych nastupcov apostolov z tretieho a stvrteho storocia.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 22:02 avatar
44......Keďže Ježiš Kristus, hlava zboru, žije, nepotrebuje nástupcov!

Hebr. 7:23–25, : „Tamtí sa mnohí stali kňazmi [v Izraeli], lebo im smrť bránila zostať, no tento [Ježiš Kristus], pretože zostáva naveky, má kňazstvo, ktoré neprechádza na iného. Preto môže naveky spasiť tých, ktorí skrze neho prichádzajú k Bohu, lebo žije stále, aby sa za nich prihováral.“
Z histórie/nie z Biblie/ je síce zrejme,že sa postupne zviditeľňoval Rímsky primát,....ale to bolo až v neskorších storočiach ,a bola to nebiblická požiadavka,....lebo Biblia určite nič nehovorí o apoštolskom nástupnictve. To by sme tu mali 12 pápežov! ,....nie jedného. Augustín v retraktáciach tiež patrične vysvetlil ako chápať slová....." „A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.“ /Mat.16:18/
A teraz citujem daného Augustína....„Práve v tomto období môjho kňazstva som tiež napísal knihu proti Donatovmu listu... V jednej pasáži tejto knihy som o Apoštolovi Petrovi povedal: ,Na ňom ako na skale bola postavená Cirkev.‘... Ale viem, že neskôr som veľmi často vysvetľoval, čo povedal Pán: ,Ty si Peter, a na tejto skale postavím svoju Cirkev‘ tak, aby sa to chápalo, že je postavená na Tom, koho Peter vyznal, keď povedal: ,Ty si Kristus, Syn živého Boha.‘ A tak Peter, nazvaný podľa tejto skaly, predstavoval človeka Cirkvi, ktorá je postavená na tejto skale, a dostal ,kľúče nebeského kráľovstva‘. Lebo mu bolo povedané: ,Ty si Peter‘, a nie ,Ty si skala‘. Ale ,tou skalou bol Kristus‘, a keď ho Šimon vyznal, ako ho vyznáva celá Cirkev, bol nazvaný Peter.“ — The Fathers of the Church—Saint Augustine, the Retractations (Cirkevní otcovia — Svätý Augustín, Odvolania), Washington, D.C. 1968, preložila Mary I. Boganová, kniha I, s. 90.
Tou skutočnou "hlavou,uhoľným kameňom,skalným masívom",....je Ježiš Kristus,...nie hriešny človek!
Na záver......Jezuita John McKenzie napísal v čase, keď bol profesorom teológie na univerzite Notre Dame: „Pre celú reťaz nástupníctva cirkevnej autority neexistujú historické doklady.“ — The Roman Catholic Church (Rímskokatolícka cirkev), New York 1969, s. 4.


46.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 21:41 avatar
40.....Klein,....presne takto to opisuje jeden pisateľ z prvých storočí/kresťan/ a v polemike o tom,že by sme si nemali zhmotňovať atribúty uctievania/Boha,...atd/,....tak, poukázal istému pohanovi na pochabosť ich uctrievania modiel,z kameňa,dreva,zlata.....atd! Pohan mu na to odpovedal,že oni neuctievajú danú sochu,obraz,....ale iba danú osobu ktorá ju predstavuje. A presne i ty tak obhajuješ modlárstvo a neúctu k 2 prikázaniu!
Je tiež naivné veriť,že ak sme "videli Boha"/Ježiša/ ,tak už neplatí zásada z 2 prikázania! Aj keby to tak bolo/že sme ho videli/ ,....tak sa tým nič nemení! Kresťania "chodia vierou nie videním",...hovorí Písmo. A tiež hovorí i to,...."že Boha nikto nikdy nevidel". A to platí! Biblia sa tiež posmieva modlárom....."akú podobu mi dáte...?"
Citujem Izaiáša....."Ku komu môžete pripodobniť Boha a akú podobu môžete postaviť vedľa neho? 19 Remeselník odlial iba liaty obraz a kovoobrábač ho obkladá zlatom a kuje strieborné reťaze. 20 Vyberá si nejaký strom ako príspevok, strom, ktorý nie je zhnitý. Vyhľadáva si obratných remeselníkov, aby pripravil vyrezávaný obraz, ktorý by sa nedal rozkymácať.
21 Neviete? Nepočujete? Nehovorí sa vám to od začiatku? Neuplatňovali ste porozumenie od založenia zeme?"
Biblia sa Klein vysmieva modlám,....a nazýva ich ...."odporné,zahnojené modly,špina,nečistota menštruácie,výsmech,...atd"!
Máš z týchto názvov dojem,že Boh má slabosť na zhotovovanie predmetov úcty?
To,....čo cituješ ty Klein sú len cirkevné/nie biblické/ náuky,slová,....a tak sa míňajú účinku!


88.
označiť príspevok

gabor muž
   5. 12. 2015, 04:56 avatar
Klein--Suhlasim a podam ti len malicky pribech ktiri sa odohrava v tychto cirkvach alo tenicke a protestanske.Ja som v Roku 1994 dal sa pokrstit v jednej takejto cirkvi.Kazatel (pastor) bol predtym okresnym riaditelom policiajneho zboru len ze uz bol v dochodku.Tak vidal sa kazat a pomahat chudobnym ako pastor.5 rokov som pracoval pre Jezisa a pre tuto cirkev v ktorej on bol kazatelom.No ja som stal na jednom mieste a jeho penazenka tucnela.Boli sme tam v tejto Cirkvi ubytovany v unimobunkach stare a plesnive vsetky boli bezdomovci.Jednoduche povedane ze boli sme viuzivane len a len na robotu 7/7 za jedlo a spanie.No Hovoril vi to robyte pre BOHA. Lepsie potraviny ako povedane bolo na predaj ked ze vlasnil obchod na potraviny vilucne na HUMANITARNU POMOC ktore dostaval od velkoobchodoch zadarmo.A my sme dostavali co uz sa nedalo predat alebo stalo v mraznicke alebo v Mraziacom boxe pol roka.Pisal som len v skratkosti lebo by to bolo na viac stran.Ale vsetky na 90% co som spoznal tieto cirkvi ci uz Vo Franciji alebo v Belgicku su na penazoch. Ten to pastor sa stal o nekolko rokov v 100 000 meste najbohatsim muzom.Samozrejme ze ho stretavam nekedy a zdravime sa.Nehovoriac o 2 sinov ktore ma nikdy neboli v nedelu v cirkvi ale Vozia sa na BMW 4X4 nove.No uz take su nase Protestanske cirkvi. Hovorim ze uz v zachranici konkretne vo Francuzku som 23 rokov v Belgicku som chodil na vselijaky theologiske skolenia a videl som toho dost ale to bolo az uz ked som sa sam postavil na nohy.


89.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2015, 00:14 avatar
Aha, takze podla jedneho cloveka sudis kompletne vsetky protestantske cirkvi?
Tak sa pozri na tu tvoju spravnu a spravodlivu pokornu a skromnu katolicku cirkev

www.odhodlani.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


91.
označiť príspevok

gabor muž
   6. 12. 2015, 06:59 avatar
Wolfe k 89 nesom Katolik som ako ty ale nesom onic lespsi ako ten Katolik.Prvom rade pokora a prestat sa sudit navzajom.Nikto nam protestantom nedal nijaku moc sudit Cloveka co je spravne a co nie.Toto sudenie pripada Jezisovi ne mne ani ziadnej Protestanskej cirkvi .Za dalsie Jezis nas nerozdeluje na cernoske cirkvi--Romske---Bieloske cirkvi a ATD. Naopak uz nebude viac Grekov ani inych bude jedna cirkev pod vedenim Krisa.Tu nejde o Sudenie len Konstatujem ze PRECO SU NAPRIKLAD V JEDNOM MESTE 3 STEJNE CIRKVI? Ak nosia lasku kristovu preco sa nespoja a nevitvoria velku cirkev ako JS alebo Katolici? Lebo tu lasku nemaju a su ako pes a macka. Neje to jeden clovek dlhe roky som pracoval pre cirkvi ako Humanatiras aj doteraz mili Wolf, a hovorim nelen to co som videl vo Francuzku v Belgisku,Anglicku ale aj na samotnom Slovensku.V obci Cana okr.kosice Obecny urad im dal Romskym obcanom zadarmo telocvicnu na Bohosluzby a pastor si vibral nahodov jedneho mojho znameho ako pokladnika ziju tam v strasnej chudobe.No Pastor je z Humeneho ked ze Dochadza tak Boh mu plati Benzin tam aj naspat. Rok vibera z pokladnicky papierove a cervene sentimi tam nechava.Ked ze pokladnicka je stale prazdna tak si platia sami ked chcu ist na nejaku Misiu Krestansku.A neje ich malo. Nehovoriac v Kosiciach---Vtackovciach a dalsich okresoch ako toje. Wolfe vela ludi pastorov sa Romskych hneva namna lebo obycajny ludia mi cez internet kladu otazky a rad im odpovie.Ak si cirkev postavi za milodari vlastnu cirkev a je uvedeni na katastri majitel ako samotny pastor cize len jeho meno je to zle az velmi zle.Cirkev mala by byt registrovana napriklad 12 apostolska aby sa tato cirkev mohla predavat inemu pastorovi ak ten prvy odidde. Nebudem zachadzat daleko to by som pisal dlho.


93.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2015, 09:20 avatar
Ja som myslel, ze podle jedneho cloveka sudis a porovnavas celu cirkev/cirkvy

" .Za dalsie Jezis nas nerozdeluje na cernoske cirkvi--Romske---Bieloske cirkvi" >>S tym suhlas:>> Problem je, ze katolici si myslia, ze prave protestanti toto porusuju, pretoze ma byt len jedna cirkev - ta ich...

" PRECO SU NAPRIKLAD V JEDNOM MESTE 3 STEJNE CIRKVI? " >> Niekedy mam pocit, ze ide o nahliadanie a vyklad biblie, niekedy mam pocit, ze ide o moc...
Vies ja netvrdim, ze protestantske cirkvi su najlepsie a tie prave... Tiez som zazil dost vela pretvarky a intrig..
Poznal som dost dobre dvoch fararov, (nasa rodina sa priatelila s ich) jeden sa stal generalnym biskupom pre Slovensko, neskor generalnym neviem cim pre mladez v strednej europe a zil niekolko rokov v Zeneve.
Druhy bol ucitelom na vysokej skole bohosloveckej a stal sa dekanom univerzity..
Prvy ma aspon poznaval, druhy ma ani nepoznaval, bola taka ticha ulicka v Bratislave, isiel tam aj s nejakym Amikom, ja som isiel oproti s manzelkou, sme ho zdravili, uplne nas ignoroval, tak sme schvalne zacali kricat (ako zdravit) potom si nas ako vsimol, "Mam tu navstevu, no...", akoby to bol problem k tomu pozdravit, alebo bol som v zdravotnom stredisku o pol metra oproti aj vedla mna, sedeli vazenejsi ludia zo zboru, fakt taka nahoda, ze sme sa tam postretali a sedeli pri sebe (v takom mestecku z ktoreho pochadzam) tak kazdemu sa zdravil a mna ako keby ani nevidel, chapes to? Oproti mna a dvaja veda mna sedeli..
Ale to nie je o fararoch alebo cirkvi vobec, to je proste o ludoch...
Manzelka bola nieco priniest do Quo vadis (teraz pre zmenu katolici) Monika Hricakova (staci ist na www.quovadis.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
a je tam skoro na kazdej fotke) s nou jednala, fakt tam toho nebolo co moc kecat, prisiel nejaky farar a manzelka sa premenila na vzduch.. Akoby tam ani nebola...

Ale napr. zas poznam aj katolickych fararov ktori su super. Jeden je teraz fararom v Leviciach, predtym bol kaplanom (vtedy som ho poznal) v rodisku mojej manzelky, a druhy bol fararom, odkial pochadzam ja, teraz je niekde v dubravke..
No fararom v rodisku manzelky, je taky starsi farar, dava rubat lesy atd len aby bolo vidiet z mesta (podla vyjadrenia presnejsie z fary) kostilik na vrchu kalvarie, dava robit zbierky na upravu, na upravu inej kaplnky, kostola, co je sice pekne, len mi to cele pride ako ked dal papez robit chram sv. Petra.. Akoze pre ludi, ale ako svoj vlastny pomnik - piedestal...

Preto mam radsej kaplanov a obycajnych knazov (ani mnisi/mnisky uz nie su to co byvali - poznam nejaku tu egocentricku mnisku), Ale napriklad pocul som kazen dvoch kapucinskych mnichov - knazov, na dvoch miestach a velmi sa mi to pacilo, bolo to entuziasticke a bolo citit, ze to ide zo srdca..

Ale netvrdil by som, ze ta cirkev je horsia, alebo druha..

Ina vec je ucenie-doktriny...


95.
označiť príspevok

gabor muž
   6. 12. 2015, 19:33 avatar
Wolfe ci uz ide o nespravny vuklad pisma alebo moc no jedno je iste ze to nemoze byt Krisova laska. Kristova laska spaja ludi a nerozdeluje ludi.AKO BUDEME ZIT KED PRIDE BOZE KRALOVSTVO? CERNOSI V HEDNOM KUTIKU----ROMOVIA V DALSOM---BIELI V DALSOM. Nie Jezis chce svoje deti za jednym stolom vstedy ma stoho radost.Ale ak deti nesu ochotne sa posadit za jednym stolom ani nebesky otec neje stoho stastny a place.Hlavne je jednotne ucenie a to bohuzial neje u protestantov kazdy si pismo visvetluje po svojom.Nesom JS ale Mozme im len zavidiet AJ kATOLIKOM LEBO AJ V TOM BRAZILSKOM PRALESE MAJU JEDNOTNE UCENIE;PRETO ANI NEMOZU VZNIKAT NEZHODI ANI INE PROBLEMI;


96.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 12. 2015, 06:26 avatar
Ale su nejake pravidla, a niektori ich HRUBO porusuju... ci je to jedno, nech zije thelema?


27.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2015, 11:29 avatar
ten genialny idiot vas zabija vasimi vierovyznaniami,nuti vas uverit v klamstva a viest nekonecne dialogy a viest vas neustale do konfliktov,ktore sa casto koncia vrazdou,smrtou,milujete sa a rozmnozujete sa v jeho mene,privadzate na svet v jeho mene iba vrazdiace stroje pre vlastnych bratov a sestry
a vy ste este schopni verit tomu,ze vas stvoritel vas miluje ?
dokedy


39.
označiť príspevok

velasquez
   29. 11. 2015, 13:46 avatar
Stvoritel moze za zlo ludi?


29.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 11. 2015, 11:32 avatar
ak sa nebudete zabijat pre neho sami medzi sebou v tretej svetovej
zabije vas sam vlastnym programom, virusom
Súhlasí gabor


56.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2015, 23:19 avatar
kto prezije zivot na zemi, tak uz do pekla nepojde.
Súhlasí Shagara, velasquez


52.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   29. 11. 2015, 22:43 avatar
Tak protestantské cirkvi sú dielom egoizmu a hesla: nebudeme poslušní. Je smutné, že niekto vôbec verí tomu, že iná cirkev je pravá, než tá, ktorú založil Ježiš. Je smutné, že niekto uprednostňuje Lutherovu cirkev pred Kristovou
Súhlasí velasquez


54.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 22:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   29. 11. 2015, 22:52 avatar
odpadlíci sú tí, čo odpadli od KC preto sa volajú odpadlíci :P
Súhlasí velasquez


57.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   29. 11. 2015, 22:59 avatar
aha, vy mate v biblii napisane, že cirkev, ktorá vznikne v 17. storočí, ani pekelné brány nepremôžu...


60.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   29. 11. 2015, 23:13 avatar
aha, takže Kristus založil zlú cirkev a luther dobrú..
šak každý verí čomu chce, niekto Kristovi, niekto Lutherovi..


64.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 23:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2015, 23:26 avatar
ty si darebak, ktory vyhladava len nepriatelov, resp. vidi ich vsade, len v clenoch fanatickej sekty nie.
Mas stastie, ze nevladne Nero, lebo by si visel za kara na namesti. Vlastne asi nie za kara, chlap ani nemozes byt, iba kecalek.


67.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 23:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 12. 2015, 00:16 avatar
niekto papezovi a vysokemu kleru


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2015, 23:38 avatar
60.....s katolíckym "peklom,trojicou,nesmrteľnou dušou,...atd" ste o ňu ani nezavadili! 


72.
označiť príspevok

Fotooon muž
   30. 11. 2015, 09:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 00:22 avatar
72....o trojici,nesmrteľnej duši,pekle v 1 storočí ani neslýchali! Nikde nenájdeš podporu pre svoje tvrdenie! Iba vo svojej hlave!


81.
označiť príspevok

Fotooon muž
   1. 12. 2015, 08:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 22:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2015, 23:18 avatar
hriech je iba zalezitost odstupenia od osudu.
Modlarstvo, je len fraza, aby zas bol niekto niecim zaujimavy.


66.
označiť príspevok

Fotooon muž
   29. 11. 2015, 23:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 11. 2015, 23:37 avatar
ty ani neobyvas nim zasnubenu krajinu a ani nie si zid. Neviaze ta nic. Iba tvoja nejaka snaha byt ako ti, ktori boli vyvoleni. Zmier sa sfaktom, ze ku vyvolenym nepatris a teda ani nevies o com je pismo, ci jeho slova.


71.
označiť príspevok

Fotooon muž
   30. 11. 2015, 09:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 00:13 avatar
55.....ak to nepovieš ty,...povedia to iní! Takmer každá kniha o kresťanoch/samozrejme okrem katolíckych/ poukazuje na "radikálny odklon" od pravdy,od evanjelia v 4 storočí! Porovnávať kresťanov 1 storočia s mocenskou inštitúciou 4 storočia je niečo,...čo nemá obdobu. To sú dva obrovské protiklady,obrovský antagonizmus!


79.
označiť príspevok

velasquez
   1. 12. 2015, 00:20 avatar
Taky isty ako rozdiel medzi autom, oslom a vozidlom o 100 rokov

Ty si v tom 4.stor. zil alebo vam to jedna spisovatelka povedala? Mal by si si nastudovat historiu shagara    


70.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 11. 2015, 07:17 avatar
Všetci tu rozoberáte písma, hľadáte dôkazy za a proti, ale ja myslím, že nie je podstatné, kto sa ako vie hádať a hrabať v písmach a mať vždy v zásobe presvedčivé argumenty za svoje presvedčenie, jy si myslím, že najdôleýitejšieje, akýpraktický význam má cirkev v mojom živote. Načo mi je to dobré, načo mi to osoží.
Ja som neuveril na základe tých najpresvedčivejších argumentov a siahodlhých štúdii, ja som uveril na základe toho, že ten deň, keď sa modlím, keď praktizujem cirkev je iný a lepší. Možno to je až príliš jednoduchý argument a keď sa pozerám, na tie odborné dokazovania a používania rôznych výťažkov biblie, možno až naivne trápny, ale je to moje, moje vlastné odôvodnenie mne samotnému a sebe samému, že nechcem už viacej žiť dni bez praktizovnia viery, že sa už nechcem sám trápiť v tomto živote.
Ja viem, že takto je spokojných aj mnoho ľudí, ktorí patria satanovi, veď aj on chce žiť a tiež si musí získať ľudí na svoju stranu a teraz na zemi si myslím, že ich má oveľa viac, ako Ježiš a počet jeho ľudí niekoľkonásobne prevyšuje tých, čo uverili Ježišovi, ale mňa nepresvedčil satan, mňa presvedčil Ježiš svojím definovaním dobra. Jeho dobro je neporovnateľne náročnejšie na človeka, ako dobro, ktoré poskytuje satan. Lebo Ježišovo dobro je, že si zarobí si na svoj chlieb v potu tváre a satanove dobro je, že netreba sa potiť, stačí zabiť toho, čo sa potil a vziať si bez potenia to, čo on vypotil.
Ja radšej dám, akoby som zobral,


73.
označiť príspevok

Fotooon muž
   30. 11. 2015, 09:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:02,  Harabin nestor slovenského humoru...
dnes, 00:57,  Platforma "Hlas občianskych organizácií" analyzovala legislatívne návrhy...
dnes, 00:39,  Poradím ti chod do Fortuny je tam 22 kurz a zbohatneš *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 V...
dnes, 00:35,  Keby len superhrdina ale vocca s teamom odborníkov príde *13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 00:32,  V šoku budeš zas a znovu ty že ľsns bude mať 11 % *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 00:22,  A máš po bubakoch Kasafran zase si len písal bludy ako každý den
dnes, 00:22,  A nakoniec trocha sedliackeho rozumu . Severské Norsko má 50 % všetkých automobilov na...
dnes, 00:18,  elektromobily pracujú v zime lepšie ako spaľováky Elektromobily štartujú v zime bez...
dnes, 00:14,  Slušný pokus ale konina zostala . Toľko debilín po hromade ti je zrkadlom ty teplá...
dnes, 00:10,  hakovýSS ty keby si nemal založiť temu s absolutným klamstvom nebol by si v svojej koži ....
dnes, 00:05,  Tebe sa hra pod stromčekom pokazila a či čo ?
dnes, 00:03,  https://sk.wikipedia.org/wiki/Stihomam
dnes, 00:01,  Ale správa sa ako keby mu na tu hlavu padlo 100 lámp
dnes, 00:01,  https://www.youtube.com/watch?v=_bRtzZNtGcc https://www.youtube.com/watch?v=kRNUfWZS6Gk...
včera, 23:58,  Možno to bola len tá ponorka čo ju bratia z Holandska boli vyloviť , lebo na to mali techniku
včera, 23:57,  Začalo to vtedy, keď mu tá lampa skoro padla na hlavu:...
včera, 23:57,  Prečo bubáci veď zabili len jedneho bubáka ?
včera, 23:55,  https://www.youtube.com/watch?v=hGVllYS1M_Y&t=513s
včera, 23:54,  Mne príde že mu to oficialne preskočilo
včera, 23:52,  https://www.youtube.com/watch?v=75D67efHuuc
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Hoci temperament velí zahrešiť z plných pľúc, intelekt káže zachovať chladnú hlavu a argumentovať triezvo.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(261 853 bytes in 0,512 seconds)