Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Protestanti - zmena náboženského myslenia ?

15
reakcií
207
prečítaní
Tému 27. júla 2020, 19:24 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   27. 7. 2020, 19:24 avatar
Protestanti tvrdia, že Martin Luther ( a pred ním i Valdénci v 12 storočí) objavil a zistil, že učenie katolíckej cirkvi je v rozpore s Božím Slovom - Písmom. A keď to teda Luther a aj dnešní protestanti z Písma zistili, že katolícka cirkev učí v rozpore s Božím slovom, mali by sme protestantov počúvať....
Je tu však niekoľko problémov :

1) V prvom rade nikdy to nie je obyčajný človek, ktorí určuje či niekto žije alebo nežije nábožne.

2)
a) Poďme sa pozrieť do Písma. V Písme sa vyskytujú len dva prípady kedy sa odohrala udalosť, ktorá mala za následok, kompletnú zmenu myslenie veriacich.
Prvá taká udalosť sa odohrala počas pobytu Izraelcov v Egypte. Izraelci vtedy ešte nepoznali židovského Boha, ale poznali len egyptských bohov a iných bohov, ktorých zbožštovali. Boh však túto situáciu chcel zmeniť, a preto si vyvolil Mojžiša, ktorý mal vyviesť židovský ľud z Egyptu. Boh dal Mojžišovi rečnícky dar, vykonal 10 egyptských rán, čoho následkom sa Mojžišovi podarilo presvedčiť 400 tisícový dav, aby ho nasledovali.
Po Mojžišovom vyvedení Izraelitov z Egyptu, Boh konal medzi Izraelitmi na púšti velké zázraky, či už išlo o zatopenie faraónovej armády, padajúca manna, vytreskujúca voda zo skaly, alebo hovorenie z vrchu Sinaj. Boh vykonal medzi Izraelským ľudom veľké zázraky, následkom čoho Izrael v židovského Boha uveril, a prijal Jeho zmluvu (Starý Zákon), ktorú s nimi Boh uzavrel.

Poznámka : Keď sa teda Boh rozhodol, že chce zmeniť zmýšlanie Izraelského ľudu o 360 stupňov, spravil to tak, že vykonal medzi nimi veľké zázraky, následkom čoho izraelský ľud v Boha uveril.
Neurobil to tak, že poslal nejakého obyčajného človeka, ktorí nevykonal žiadny zázrak s odkazom " počuj Izrael, posiela ma Boh, ktorý bude vaším novým Bohom namiesto egyptských Bohov, a dáva vám tieto Božie zákony, ktoré musíte dodržiavať".

b) Izrael dostal od Boha na Sinaji Božie príkazy, ktoré im Mojžiš a leviti vysvetlili, takže celý Izrael poznal Zákon. Tento jednotný výklad Božieho Zákonu od Mojžiša a levitov, sa medzi Izraelom tradoval ústnou formou, z generácie na generáciu.
Občas sa síce stalo, že tí čo dostali od Boha správcovstvo ("leviti, "starší" aby pásli izraeľský ľud odpadli od viery v Boha a zachovávaniu Jeho prikázaní, ale to nie preto, žeby Zákon nepoznali a nesprávne si ho vyložili, oni Zákon veľmi dobre poznali, ale keďže po Exoduse sa medzi Izraelcami už nekonalo toľko Božích zázrakov ako kedysi, leviti i "starší" odpadli od viery v Boha. Keď teda leviti a "starší" odpadli od viery v Boha, Boh k nim posielal svojich prorokov, ako boli Jeremiáš, Izaiáš, Samuel a ostatní, ktorí mali pastierom ľudu levitom a "starším" len pripomenúť zachovávanie Božích prikázaní, ktoré oni sami veľmi dobre poznali.
V prorokoch a ani nikde v Starom Zákone však nenájdeme ani jediný verš, ktorí by hovoril o tom, že Izraelci nepochopili Zákonu, alebo si ho sami prekrútili. Oni Zákon veľmi dobre poznali, však ako by aj nemohli, keď mali medzi sebou vyštudovaných levitov a "starších", ktorí Boží Zákon ovládali. V 8 kapitole Nehemiáša, vidíme že po návrate zo zajatia Babylonu, leviti učili a vykladali ľudu Zákon, to len dokazuje, že leviti aj v tomto čase Boží Zákon stále poznali.
V 1 storočí prišiel na svet Mesiáš. Leviti ani "starší" však netušili že Mesiáš bude Boh, a že sa Jeho príchodom skončia zákony Starého Zákona a nastanú zákony Nového Zákona. Takéto niečo by bolo mimoriadnou zmenou, a mimoriadne zmeny potrebujú mimoriadne dôkazy. Boh tieto mimoriadne dôkazy aj poskytol, Mesiáš spÍňal Mesiášske proroctvá a vykonal obrovské zázraky, čím dokazoval že je od Boha poslaný. V 1 storočí súčasne ešte nebol ani uzavretý biblický kanón, a očakával sa príchod Mesiáša, takže sa mohlo v budúcnosti ohľadom Zákonov a náboženského chápania ľudu ešte všeličo zmeniť a aj zmenilo. Mesiáš uzavrel Starú zmluvu a vyhotovil Novú zmluvu, ktorá je však už definitívna, a už nikdy nebude ničím nahradená. Zjavením Jána sa definitívne uzavrel celý biblický kanon, a v budúcnosti už neočakávame príchod žiadneho proroka ani Mesiáša, ktorý by mohol aktuálne Zákony a chápanie ľudu nejako zmeniť.

Záver : Čo som týmto všetkým chcel povedať ? To, že náboženské chápanie ľudu a Zákony môže zmeniť jedine Boh skrze Písmo a svojich prorokov, ktorí vykonajú veľké zázraky. Keď mali Izraeliti začať veriť v židovského Boha, Boh musel medzi Izraelitmi spraviť veľké zázraky. Rovnako tomu bolo tak, keď sa mal zrušiť Starý Zákon a vzniknúť Nový Zákon.
Ďaľšia vec je tá, že v čase keď sa prostredníctvom Boha vykonala náboženská zmena myslenia ľudu, biblický kanon nemohol byť uzatvorený, pretože len otvorený biblický kanon dovoluje zmenu súčasného náboženského chápania ľudu na iné náboženské chápanie.

Preto aj keď niekto tvrdí, že Bohom ustanovené apoštolské cirkvi pochybili a upadli do herézie, a protestantizmus bol Bohom poslaný aby myslenie katolíckeho náboženského chápania zmenil, nemá pravdu.

Nemá pravdu preto, lebo zmenu náboženského myslenia apoštolských cirkví, môže vykonať jedine Písmo a Boh. Ak by biblický kanon nebol uzavretý, mohla by nastať situácia, že by vznikli nové knihy Písma, ktoré by Bohom ustanovené apoštolské cirkvi zvrhli z trónu. Súčasne by však musel zostúpiť aj Boh dolu na Zem, alebo poslať nejakého svojho proroka ktorí by vykonal obrovské zázraky, a ten prorok by potom zvrhol z trónu Bohom ustanovené apoštolské cirkvi. Takto sa to udialo v prípade obrovskej zmeny náboženského myslenia ľudu. Preto by sa podobný scénar musel udiať aj v prípade apoštolských cirkví, ktoré boli Bohom ustanovené, a 16 storočí vuyčovali ľud, a až v 16 storočí sa objavili veľmi závažné tvrdenia, že katolícka cirkev v podstate celý čas učila protibiblické učenie. Takéto mimoriadne tvrdenia, však ako som už hore ukázal, vždy potrebovali a Boh ich aj potvrdzoval mimoriadnymi dôkazmi.

Avšak Písmo je už uzavreté, a už sa neočakáva ani príchod Mesiáša ani anjela, či iného Božieho proroka, ktorý by ešte moho lniečo zmeniť. A preto je v súčasnej dobe nemožné, aby Boh zmenil náboženské myslenie apoštolských cirkví, pretože Písmo je už uzavreté a každá zmena náboženského myslenia ľudu, musí byť potvrdená Písmom. Písmo a Boh môžu zmeniť náboženské myslenie ľudu, ale nikdy nie obyčajní ľudia, akým boli Luther, či súčasní protestanti.


3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 7. 2020, 09:07 avatar
Ty katolicky fanatiku, este aj Luther je pre teba odpadlík.Takí fanatici ako ty tomasi, by aj v dnešnej dobe upalovali ludí za to že nesuhlasia s RKC....Fuj hanbi sa ty katolicke monštrum....Ak by RKC pocuvala "opoziciu, nemuseli by byť protestanti.....Pocinanie Luthera ti vadi , a pri tom je jasne dokazane, že mal pravdu ohladom písma....ale už pocinanie zvrhlých papežov v minulosti ti uz nevadi....
Ty nejdeš za Kristom, ale za svojou obludnou denominaciou zastrešenou Rímom.....   .....


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   31. 7. 2020, 11:03 avatar
3) Znova komentár mimo tému, robíš to naschvál ?...


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2020, 11:16 avatar
vsetko so vsetkým suvisi, nie je to mimo temu...Odsudzujes Luthera a ja ti pisem ako to je s katolickou vrchnostou, ktora nepocuvala Luthera a namiesto toho vraždila ludí....tfuj tajbl!!!!!!....toto je Ježišova cirkev ty idiot?.....Sorry že sa tak vyjadrujem ale chcem ti len a len dobre....    


9.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 8. 2020, 11:36 avatar
Ondrej ty kokot sa uvedom. Sorry že sa tak vyjadrujem ale chcem ti len dobe. 


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 8. 2020, 12:11 avatar
Teliatko. sa uvedom. Sorry že sa tak vyjadrujem ale chcem ti len dobre


11.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 8. 2020, 12:32 avatar
To že ľudí urážaš znamená že im chceš dobre?
Zaujímavé. 


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2020, 12:37 avatar
Jojo, to je znak znovuzrodenia


13.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   2. 8. 2020, 13:44 avatar
12/ Eno ty nestojis o jeho dobro????))


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2020, 13:52 avatar
To sa radšej upíšem diablovi


15.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 8. 2020, 14:28 avatar
11. Veď ty si ho tiež najskôr urazil a potom píšeš, že mu chceš dobre


16.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 8. 2020, 20:59 avatar
Irónia. 


6.
označiť príspevok

havran
   31. 7. 2020, 11:10 avatar
tomas12345- napísal si dlhú stať, na ktorú sa dá odpovedať zásadne. Boh nič nechce meniť, to len ľudia chcú meniť Boha ktorého si sami stvorili. Nastal čas zmeniť Boha, lebo ľudia sa už dosť zmenili.


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   30. 7. 2020, 08:59 avatar
upozorňujem Vás, nech sa dejú na slovensku a v európe akokoľvek zlé veci, upozorňujem Vás na jednu dôležitú vec, na slovensku sa šíri vysoká úroveň satanizmu, keďže som hovoril pravdu a trpel najviac, chcú mi poslať milion centov slovenských a do dvoch týždňov ma zavrieť do železneznej väznice, ktorú volajú psychiatrický, liečebný ústav v trnave, nejakí vysoko nepohdlní ľudia ma chcú mučiť do poslednej minúty čo hraničí s terorizmom, každému človeku chcem odkázať, ktorý sa chce súdiť s týmto štátom a s ľudmi, ktorí tu žijú, odkazujem to tebe, ak nechceš skončiť vo väzení a ústave, mal by si vyzerať ako rosnička v televízií, umytý, osprchovaný a oblečený v najlepších šatách, ideálne v obleku, ak je to možné, ľudia nemôžu mne urobiť svadbu, lebo nakupujem vodu a hodnotný tovar, chcú ma zavrieť do ústavu, dôkaz je takýto, nemôžem sa ani hnevať ani prdnúť si , okrem kuchyne neupratujú žiadnu miestnosť v dome, ako náhle sa mi zhorší zdravotný stav volajú šoféra s dodávkou teda sanitkou a chcú ma mučiť v tej kovovej väznici, keď som bol upozornený, že šofér mi počas cesty môže povedať máš prasknuté pero vo vrecku, mal by som nakúpiť v kancelárskych potrebách hodnotný tovar, aby sa ma nikto nedotkol a aby sa nepovedalo, takto sme ti naložili


4.
označiť príspevok

ninka
   30. 7. 2020, 21:34 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Lord Huron - The Night We Met

My sa tam zavrieme s Vami. :-)


8.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 8. 2020, 10:16 avatar
Prehltnite horké sliny a nehľadajte cestu k roztržkám a rozporom, lebo to nechce ježiš, ale hľadajte cestu k jednote, lebo toto chce ježiš.
Ak teda chcete byť ježišovi, robte, čo on chce, lebo ten druhý hľadá každú skulinku vo vašej duši, aby vás strhol na svoju stranu a vy vôbec nebudete tušiť, že už dávno nepatríte ježišovi, ale tomu druhému, lebo robíte to, čo chce on a nie, čo chce ježiš.
Najviac škôd napáchala v cirkvi prehnaná horlivosť.
Všetko nové, čo chcete robiť, čo zavádzať do cirkvi, najprv to musíte nájsť v evanjeliu, inak to môže patriť tomu druhému.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 542 bytes in 0,205 seconds)