Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Protestanti sa mýlia, očistec existuje, biblický dokaz

140
reakcií
601
prečítaní
Tému 20. mája 2020, 21:48 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 5. 2020, 21:48 avatar
Aj ked je dnes velmi častým tvrdením, že očistec sa v Biblii nenachádza, a nachádza sa len v učení Tradície, nie jeto pravda. Uvedieme si tu jeden biblický verš, ktorý to dokazuje. Veršov z Biblie o existencii očistca je viacej, ale na dokázanie očistca stačí aj tento :

"Vtedy mu sluha padol k nohám a na kolenách ho prosil: »Pozhovej mi a všetko ti vrátim. A pán sa nad sluhom zľutoval, prepustil ho a odpustil mu aj dlžobu.No len čo ten sluha vyšiel, stretol sa so svojím spolusluhom, ktorý mu dlhoval sto denárov. Chytil ho pod krk a kričal: »Vráť, čo mi dlhuješ! Jeho spolusluha mu padol k nohám a prosil ho: »Pozhovej mi a dlžobu ti splatím.On však nechcel, ale odišiel a vrhol ho do žalára, kým dlh nesplatí. Keď jeho spolusluhovia videli, čo sa stalo, veľmi sa zarmútili. Išli a rozpovedali svojmu pánovi všetko, čo sa stalo. A tak si ho pán predvolal a povedal mu: »Zlý sluha, ja som ti odpustil celú dlžobu, pretože si ma prosil. Nemal si sa teda aj ty zľutovať nad svojím spolusluhom, ako som sa ja zľutoval nad tebou?A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi.“ Mt 18: 23-35

Všimnime si hlavne predposlednú a poslednú vetu v ktorých sa píše : "A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi.“

Pán Ježiš nás varuje že kto sa nezlutuje nad svojim blížnym, nad tým sa nezlutuje ani Boh, ale vydá ho mučitelom a to až dovtedy dokým nesplatí celú dlžobu. Vieme však že na Zemi toto moc neplatí, pretože je vela zlých ľudí, ktorí robia zlo, a napriek tomu ich tu na Zemi nepostihne žiadne neštastie. Klamal teda Ježiš, ked povedal že nebeský Otec vydá každého zlého človeka vinníkovi ? Samozrejme že Ježiš neklamal. Zlí ludia totiž nebudu trestaní tu na Zemi, ale až na druhom svete. A všimnime si že títo vinníci maju byť trestaní "kým nesplatia celú dlžobu", a teda trest bude len dočasný. A teraz sa podme pozrieť, na miesto kde budu tito trestantci trestaní. V pekle to byť nemože, pretože z pekla sa človek von už nikdy nedostane, ale je tam trestaní neustále. V nebi sa predsa ludia netrestaju, v nebi sa predsa nepodstupuje žiaden trest, žiadne utrpenie, žiaden protestant dnes nepriznáva že by človek v nebi si odpykaval nejaky druh trestu. Jediné miesto teda zostáva očistec, tu ludia si odpykavaju svoj trest, ktorí je však len dočasný, a po jeho odpykaní daný človek pojde do neba.


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 22:04 avatar
Tomas, pekne táraš nezmysly. Kde všade ty nenájdeš zmienku o očistci.      


69.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   21. 5. 2020, 12:35 avatar
ty tucne paranoidne ateisticke prasa, co tu obsmrdas v nabozenskych temach ? hladas Boha ? nezda sa....


134.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 5. 2020, 22:03 avatar
69, .... vtáka poznáš podla peria a človeka podľa jeho reči!    
Súhlasí -era-


93.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 17:00 avatar
18) V čom hovorím nezmysly, dokáž svoje tvrdenie.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 01:11 avatar
1, .... takto by sme Bibliou mohli dokázať aj to, že zem je kockatá! 
Nemôžeš imaginárny príbeh bez reálneho základu použiť na dokazovanie nejakej náuky, hlavne ak vieme, že "Kristova krv nás očisťuje dokonale"! V danom príbehu išlo len o isté poučenie o odpúšťaní, a nebol to nejaký predobraz nebiblickej inštitúcie očistca! A ak majú ľudia žiť v pozemskom raji, tak kde bude ten očistec? 
Uvedom si, že ani to, že po smrti ideme do neba, nie je pravda! Nebeské, kráľovské posty sú už obsadené, a bud rád ak sa dostaneš do pozemského raja. Ale pri tvojej rétorike, to bude viac ako nemožné! Si na veľmi zlej strane. A nie je ani peklo!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A ..... "Kto zomrel, je oslobodený od hriechu". Rim.6,7
Za dalšie, ...... nejaký trest /oheň/ ťa nemôže očistiť v zmysle tom, že sa naučíš žiť podla zásad Biblie, lásky! To si musíme osvojiť teraz, alebo počas milénia keď budeme vedení k dokonalosti!
Príď za mnou a ja ťa budem pomaly opaľovať na ohni a uvidíš ako sa meníš k "lepšiemu"? Tie nadávky a krik by chcel sotva niekto počuť?! 
A nie je ani nesmrteľná duša! Ty si pletieš pohanskú filozofiu s Bibliou, a to je neodpustiteľný trest.
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


94.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 17:08 avatar
47)

"Nemôžeš imaginárny príbeh bez reálneho základu použiť na dokazovanie nejakej náuky, hlavne ak vieme, V danom príbehu išlo len o isté poučenie o odpúšťaní, a nebol to nejaký predobraz nebiblickej inštitúcie očistca!"

Lenže každé podobenstvo vyjadruje nejaku hlavnú myšlienku, ktorá je pravdivá. Ježiš sa vyjadril jasne ked povedal "tak aj moj nebeský Otec urobí vám". Podla teba Ježiš klamal ?

"A ak majú ľudia žiť v pozemskom raji, tak kde bude ten očistec?"

Možno niekde hore na nebesiach, alebo na inej planéte.

"Nebeské, kráľovské posty sú už obsadené, a bud rád ak sa dostaneš do pozemského raja."

Podla Jehovistickej teorie pojde do pozemskeho raja 144 tisíc. ľudí. Nie je to podla teba málo ?

"A ..... "Kto zomrel, je oslobodený od hriechu". Rim.6,7"

Prečítaj si aj celý kontext :
Veď vieme, že náš starý človek bol s ním ukrižovaný, aby bolo hriešne telo zničené, aby sme už neotročili hriechu. 7 Lebo kto zomrel, je ospravedlnený od hriechu. 8 Ale ak sme zomreli s Kristom, veríme, že s ním budeme aj žiť.

Kto zomrel - myslí sa tu kto zomrel v Kristovi, je oslobodený od hriechu.

"nejaký trest /oheň/ ťa nemôže očistiť v zmysle tom, že sa naučíš žiť podla zásad Biblie, lásky!"

Nie že sa naučíš žiť podla zásad Biblie, ale splatíš svoj dlh ktorí si si zlými skutkami narobil.


127.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 5. 2020, 00:34 avatar
94, .... samozrejme, o tom som písal, že dané podobenstvá slúžili na poučenie o niečom./o odpúšťaní, milosrdenstve, a podobne/
A "urobí vám" , .... to len poukazuje , že "Boh odplatí každému podľa jeho skutkov". Rim.2,6
Ten očistec je tam nasilu natlačený! A tak ignoruješ kontext Písma. A očistec nebude nikde v miléniu. Znovu ako aj dnes si ľudia musia dobrovoľne osvojiť biblickú morálku, a postupne sa zbaviť akejkoľvek stopy hriechu. Až na konci milénia budú ľudia a zem "očistení" /dokonalí/ a prebehne záverečná skúška. Budeme všetci ako dokonalí ľudia v presne tej pozícií ako dokonalý Adam a ak chceme potom už večne žiť v raji, tak musíme obstáť v danej záverečnej skúške!
-----------------------------
A nie do raja, ale do neba pôjde 144 000 kráľov. Tak ako aj tu na zemi má parlament daný počet parlamentných miest, tak je tomu aj v nebi. A ak by Adam nezhrešil, tak ani tých 144 000 by nešlo do neba. Nebolo by treba opatrenia v podobe Božieho kráľovstva/Kristovho, opravného/
A pozri si 39 kapitolu Ezechiela. Po armagedone budú "všetci obyvatelia zeme sedem mesiacov očisťovať zem od pozostatkov zničených ľudí". Ak vnímaš kontext Písma a ovládaš čo len priemerne matematiku, vypočítaj si , koľko asi prežije ľudí?! Väčšina ľudí si vôbec neuvedomuje, ako to vlastne bude a že cena krvi Krista má tak vysokú cenu, .... že to posledné pomazanie na smrteľnej posteli určite nenapraví, /našu spásu/a my poletíme rýchlosťou 3 mach do neba, že aj apoštola Petra pri nebeskej bráne prevalcujeme. 
---------------------------------
A Rim 6,7 je v kontexte s celým Písmom. Samozrejme, ja nespochybňujem to, že "zomierame starému spôsobu života", teda zomierame v Kristovi. Ale platí aj to, čo som napísal. Sleduj aj ten širší kontext! Aj Kristus zomrel, a teda aj my zomierame, A ak zomierame v Kristovi a veríme v jeho zmierovaciu krv,... " tak sme očistený od každej poškvrny hriechu". Teda, netreba nič dočisťovať! Ak zomrieš, všetko sa ruší. Aj hriech /lebo sme zaň zaplatili smrťou/, aj zväzky/manželské/ a podobne. Je to aj preto, že tu n zemi sa musí rozhodnúť, či budeme zachránení, alebo nie. Máš rád podobenstvá, .... popremýšľaj o čom je podobenstvo/znázornenie/ o ovciach a capoch?
A ešte jedno: My budeme posúdení na základe toho, ako kto reaguje na dobrú zvesť ktorá sa bude hlásať v čase konca!
Pavol o tom píše: .... " Ale vďaka Bohu, ktorý nám v Kristovi vždy dáva víťaziť a na každom mieste skrze nás zjavuje vôňu svojho poznania. 15 Lebo sme Kristovou vôňou, príjemnou Bohu uprostred tých, čo získavajú spásu aj medzi tými, čo hynú; 16 jedným vôňou smrti na smrť, druhým vôňou života na život. Ale kto je na to súci? 17 Lebo my nie sme ako tí, čo kupčia s Božím slovom, ale hovoríme úprimne, ako z Boha pred Bohom v Kristovi." 2 Kor.2,15-17
A kto ako jediný dnes hlása skutočné dobré posolstvo o Božom kráľovstve po celom svete? Je to ľahká odpoveď!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ... Najväčšie – znamenie – v dejinách sveta!          
-----------------------------------
A utrpením v nejakom očistci by si nič nesplatil! Boh lásky nepožaduje utrpenie svojich tvorov, aby sa očistili po smrti. To utrpenie môže mať istý význam/za istých podmienok/ teraz, keď ešte žijeme. "Lebo utrpením sa zlepšuje srdce". Ale nie u každého, len u pokorných a tých čo chápu zmysel daného utrpenia. Mnohí /sebeckí ľudia/keď trpia sa ešte viac rúhajú Bohu!.


132.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 5. 2020, 18:24 avatar
127)

"A "urobí vám" , .... to len poukazuje , že "Boh odplatí každému podľa jeho skutkov". Rim.2,6
Ten očistec je tam nasilu natlačený! A tak ignoruješ kontext Písma."

Boh odplatí každému podľa jeho skutkov, ale to "urobí vám" sa predsa jasne vzťahuje na dané podobenstvo, takže si to ty kto ignoruješ kontext Písma.

"Až na konci milénia budú ľudia a zem "očistení" /dokonalí/ a prebehne záverečná skúška. "

A nejaké biblické verše ktoré toto tvoje tvrdenie potvrdzuju ?

"A nie do raja, ale do neba pôjde 144 000 kráľov. Tak ako aj tu na zemi má parlament daný počet parlamentných miest, tak je tomu aj v nebi. "

Co viem, tak číslo 144 tisíc vzťahuju Svedkovia Jehovovi na seba, že 144 tisíc z nich skončí v nebi. Lenže v Zjv 7: 5-8 sa hovorí že medzi 144 tisícami budú židia z 12 kmenov Izraela a teda medzi 144 tisíc vykúpenými do neba nebudú svedkovia jehovovi.

"A ak zomierame v Kristovi a veríme v jeho zmierovaciu krv,... " tak sme očistený od každej poškvrny hriechu". Teda, netreba nič dočisťovať! Ak zomrieš, všetko sa ruší. Aj hriech /lebo sme zaň zaplatili smrťou/, aj zväzky/manželské/ a podobne."

Ak zomierame v Kristovi tak sme skutočne očistený od každej poškvrny hriechu, lenže sú aj ludia ktorí neumierajú v Kristovi, inak povedané títo ľudia síce veria v Boha, ale ich viera a skutky nie su na takej vysokej úrovni že by sa o nich dalo povedať že umierajú v Kristovi. A práve takýto ludia sa ešte musia dočistiť v očistci.


52.
označiť príspevok

Myslitel
   21. 5. 2020, 03:25 avatar
1 - To je naozaj chapanie Pisma a slov Jezisa Krista pre vas katolikov tak velmi tazke pochopit?
Ked Jezis rozprava v podobenstvach, vy ho beriete doslova za slova.
Obraciate jeho ucenie na hlavu, t.j. hore nohami.
Jeho podobenstva beriete doslova, zas jeho jednoduchu pravdu len obrazne.
Preto ste sa sa stali najvacsou sektou krestanstva.


95.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 17:10 avatar
52)

Z každého podobenstva vyplýva nejaká myšlienka ktorá má realny základ. Ježiš sa vyjadril jasne, ked povedal "tak aj moj nebeský Otec urobí vám". Ako vysvetlis tuto vetu ?


68.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   21. 5. 2020, 12:32 avatar
re :tomas 12345, ocistec je lepsie vystihnuty v tychto versoch Matusovych : Ľuďom sa môže odpustiť každý hriech a každé rúhanie, ale rúhanie proti Duchu sa neodpustí. Ak niekto povie niečo proti Synovi človeka, môže sa mu odpustiť. Kto by však niečo povedal proti Svätému Duchu, tomu sa neodpustí ani v tomto veku, ani v budúcom.“


96.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 17:11 avatar
68) Aj v týchto veršoch sa očistec potvrdzuje.


99.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 5. 2020, 17:24 avatar
Ty ho tam vidíš??
Kde pre Kristove rany?


101.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 18:42 avatar
99)

"Kto tvrdošijne odporuje Božej pravde, nakoniec Boha úplne znenávidí. Na odpustenie hriechov sa vyžaduje kajúce zmýšľanie; no zatvrdlivý človek práve to odopiera Bohu, a preto mu Boh nemôže odpustiť ani na tomto svete, ani v budúcom živote. Keďže toto miesto hovorí o odpúšťaní hriechov na druhom svete, nepriamo potvrdzuje učenie Cirkvi o očistci."


104.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 5. 2020, 20:10 avatar
101. Ešte raz, kde vidíš očistec v 68??


118.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 20:33 avatar
No však ako som už napísal v 101. V 68 sa hovorí o tom že hriech proti Duchu Svätému sa neodpustí ani v tomto veku, ani v budúcom. Kedže Ježiš spomenul že niektoré hriechy nebudú odpustené ani v buducom veku, nepriamo z toho vyplýva to, že niektoré hriechy sa budú dať odpustiť v budúcom veku. A práve učenie o očistci učí, že niektoré hriechy sa budú musieť v budúcom veku odtrpieť v očistci aby sa tie hriechy odpustili.


137.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 5. 2020, 22:49 avatar
118..... prečo je hriech proti duchu neodpustiteľný?
A prečo proti synovi, ktorý je vraj rovný aj Otcovi a aj duchu .... je odpustiteľný?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jednoducho .... hrešiť proti duchu svätému je vlastne hrešiť proti samotnému , všemohúcemu Bohu! Lebo ten duch svätý je duch svätého Boha! Teda, daný duch nie je žiadnou osobou ,ale je súčasťou všemohúceho Boha! A tak ak hrešíme proti Otcovi, hrešíme proti nemu, proti jeho duchu! Preto je to neodpustiteľné!

A tak ak je hriech proti synovi odpustiteľný, tak to poukazuje nadovšetko, že Ježiš nie je súčasťou nejakej trojice a teda nie je rovný všemohúcemu Bohu! On je Božím , stvoreným synom , .... a tak hrešiť proti synovi je odpustiteľné!
Ak by ale naozaj Ježiš bol všemohúcim Bohom, tak aj proti nemu by mal byť hriech neodpustiteľný!
Lebo takto sa ukazuje, že proti Otcovi a aj proti synovi ak sa hreší, tak nám môže byť odpustené, .... ale ak hrešíme proti tretiemu prvku trojice/duchu svätému/ tak nám nie je odpustené! Prečo, ak sú všetci Bohovia v trojici rovní?
Aj táto úvaha, a daný text o hriechu proti duchu svätému, ktorý je neodpustiteľný, ..... logický poukazuje na nepravdivosť trojice!
                


140.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   25. 5. 2020, 18:51 avatar
137)

Problém je skor ten, že vy jehovisti verše ktoré poukazuju na to že Ježiš je Boh, prepíšete. Vo vašom preklade ktorý vznikol tuším dakedy v 60 rokoch 20 storočia ste niektoré verše ktoré jasne hovorili o tom že Ježiš je Boh, ste ich prepísali.

Hriech proti Duchu Svätému je tuším neustále odporovanie Božej pravde.

1. Jánov list 5:20
A vieme, že prišiel Boží Syn a dal nám schopnosť poznať toho Pravého. A my sme v tom Pravom, v jeho Synovi Ježišovi Kristovi. On je ten Pravý, Boh a večný život.

Dokaz o tom že Ježiš je Boh. Alebo s týmto veršom nesuhlasíš ? Repsektíve je podla teba tento verš nesprávne preložený ?


138.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 5. 2020, 22:51 avatar
118, .... a vieš čo je to ten "budúci vek"? Nakoľko RKC neverí v milénium!


78.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 5. 2020, 13:40 avatar
tomas12345, potom, podľa Tvojej logiky, peklo neexistuje... 


97.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 17:11 avatar
78) Prečo by neexistovalo ?


98.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 5. 2020, 17:23 avatar
Ešte tu pomasturbuj a potiahneš priamo do jeho stredu.     V stredu.   


100.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 5. 2020, 17:36 avatar
tomas12345, pretože nemôže existovať hriech, ktorý by bol adekvátnym k večným mukám v pekle... alebo áno? potom napíš, ak môžeš, aký by tom mal byť hriech, ktorý by zodpovedal večnému mučenie... človek sa rodí nedokonalý, hriešny... jeho pozemský život nie je oproti večnosti ani len okamihom..
 
Súhlasí peter67, Shagara


92.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 5. 2020, 15:47 avatar
Tomaško, Boh ťa vidí!! Nemasturbuj tu toľko o protestantoch!!!!!   
Možno pod perinu nevidí až tak jasne a tam sa realizuj, alebo si s tým už prestal?   


2.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 21:50 avatar
Pár tém nižšie si založil tému že očistec neexistuje :DD


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2020, 21:50 avatar
No čo, zmenil názor len


4.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 21:53 avatar
Ale to je dobré. Nakoniec sa dopracuje k pravde. Pripomína mi mňa pri hľadaní.  
Raz som bol unitár, raz trinitár a nakoniec neverím v kresťanského Boha a moja duša konečne našla pokoj.


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2020, 21:54 avatar
Mám z teba radosť


7.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 21:54 avatar
To aj ja


6.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 21:54 avatar
Náboženstvá sú satanov zvod. Všetky do jedného.


8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2020, 21:54 avatar
Náboženstvá sú barličkou pre slabých


9.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 21:55 avatar
Slúžia na zotročenie človeka.


10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2020, 21:55 avatar
Ale tak v BLUDISKU ako volám svet musí byť veľa zvodov aby hra bola zaujímavá


11.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 5. 2020, 21:55 avatar
to sa teda nemas čím chvalíť že si vymenil Boha za falošné náboženstvo.


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2020, 21:56 avatar
A ty načo potrebuješ BOHA?

Nevieš čo si máš obliecť ako jedna katolíčka?


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 5. 2020, 21:57 avatar
Jedna katolíčka vyhlásila, že ona otravuje BOHA aj s tým čo si má obliecť


15.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 21:58 avatar
Boh nemá náboženstvo.
Ja neverím v žiadne náboženstvo. Ani vo vašeho zlého Boha. 


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 22:00 avatar
Veríš v iného zlého boha? Ktorého?


20.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:05 avatar
Ja neverím v zlého Boha. V podstate verím v Boha. Tvorcu všetkého. nevyčerpateľného zdroja života a lásky, tvorivosti.
Nie v nejakých Bohov s ľudskými zlými vlastnosťami.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 22:08 avatar
Protirečíš si, pretože si vymenoval ľudské vlastnosti: život, láska a tvorivosť. Najmä tá tvorivosť.


23.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:10 avatar
To nie sú ľudské vlastnosti. To sú Božie vlastnosti ktoré samozrejme má aj človek. Lenže zlé ľudské vlastnosti Boh nemá. Žiadna nenávisť, žiarlenie, pomsta, hnev...ktoré má kresťanský Boh.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 22:20 avatar
To je falošná výhovorka. Práve i z takých dôvodov nie som nábožný. Neviem, prečo nábožní rozmýšľajú tak odpudivo.


33.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:27 avatar
Mysli si čo chceš. Pokojne si ži v blude. je to tvoja voľba.


34.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:29 avatar
A s tebou som skončil debatu Lemmy. Ide z tebe silná negativita. Maj sa pekne.


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 23:04 avatar
Negativistovi všetko negatívne.  (Forest Lump)


53.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 04:53 avatar
Veľa pozeráš filmy. Začni žiť v realite. *2Píšeš negativistobi všetko negatívne. Prečo potom píšeš tak negatívne o veriaich a neustále sa chceš naťahovať?  
Si negatívny človek a to si všimlo aj na tomto fóre už veľa ľudí. Zrejme nie si v živote šťastný a preto si taký.
A ako som písal si negatívny človek preto s tebou nebudem debatovať lebo cítim ako sa tvoja negativita prenáša na mňa. Takže tak.  


24.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:12 avatar
A znova opakujem. Čítaj s porozumením. Nereaguj zbŕklo.
Nie v nejakých Bohov s ľudskými zlými vlastnosťami.
Nepísal som všeobecne ľudské vlastnosti ale len tie zlé.Že tie Boh nemá. No a samozrejme tie dobré máme z Boha. Nie naopak. Boh nemá žiadne ľudské vlastnosti. No my máme len tie jeho dobré. Ako ti to mám ešte polopatistickejšie napísať aby si porozumel?  


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 22:19 avatar
Podľa mňa je pokrytecký názor, keď niekto o druhom bohu povie, že je zlý, a že práve on verí v toho dobrého boha.


26.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:20 avatar
Hmm. Prečítaj si napríklad starý zákon. Pekný večer prajem. 


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 22:21 avatar
A čo je na Starom zákone také zaujímavé? Čo tvoj boh nemá.


30.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:24 avatar
ty vieš dobre čo. nemienim tu hrať tie tvoje hry.


79.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 5. 2020, 13:49 avatar
na názve a adrese predsa nezáleží, či sa to bude volať mouline ruge, alebo hotel ambasador, alebo hocičo iné, albo či to bude v moskve, alebo v newyorku, tu treba pochopiť základnú vec, že ježiš povedal: Nevyjdeš stade pokial nzaplatíš do ,poslednej mince.
Nestarajme sa, kde to bude a čo tam bude, ale sa postarajme, aby sme išli z toho sveta tak, aby sme nezostali nikomu niť dlžní. Jednoducho vráť, čo nie je tvoje, čo si zobral ulúpil,okradol, či čokolvek nejako nadobudol niečo niekoho iného pre istotu rašej rob tak, ako hovorí ježiš, ak chce niekto košelu, daj mu aj kabát, aby si mal isotu, že sa naozaj nedostaneš na toto miesto, o ktorom ježiš hovorí, že nedostaneš sa odtial, pokial nezapltíš do poslednej mince.
A neverte ani nikomu, kto vám tvrdí, že každý bude automaticky spasení, to je najväčšia satanova pasca, potom by sa nehovorilo o zboží a plevoch, ,ovce a capi, jeden bude vzatý druhý zostane, to všetko je vlatnosti. Nehľadajte velké brány a vydláždené cesty,ale ak chcete byť spasení, buďte ako bežci na štadione, nech každý beží tak, ako by chcel byť prvý.


12.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 5. 2020, 21:56 avatar
To kedy ? Možno to bolo ešte minulý tok, ale nech mi Boh odpustí, pretože som konal nesprávne.


16.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:00 avatar
Čo chvíľa napíšeš nech ti Boh odpustí že si veril katolíckym bludom. 
Až nakoniec sa dopracuješ k pravde. A ver mi. Pravda oslobodzuje dušu. 


29.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 5. 2020, 22:24 avatar
čo je pravda ?


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 5. 2020, 22:24 avatar
Za predpokladu, že existuje duša.


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 01:22 avatar
31 ....duše /ľudské, zvieracie/ existujú! Ale nie tie nesmrteľné!
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   20. 5. 2020, 22:26 avatar
Však ho nechaj. Je to jeho život. My si máme najmä svoje zuby pucovať.


35.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:31 avatar
Ach ovce.


36.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 5. 2020, 22:31 avatar
32) Však ja vám len vysvetlujem pravdu, ak sa mýlim tak mi to dokážte. A ked to neviete dokázať, prečo ste potom ešte stále protestantmi ?


37.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:32 avatar
Ja nie som protestant.  


38.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:34 avatar
tomas. Si názorovo nestály a preto ke´d niečo tvrdíš nehovor že píšeš pravdu. Lebo keď dnes píšeš o očistci a že píšeš pravdu a zajtra o tom že očistec neexistuje a že znova píšeš pravdu tak potom? Píšeš svoju pravdu. Ktorej veríš. Nie univerzálnu pravdu.


39.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:35 avatar
A podľa tvojich tém je jasné že ty sa snažíš presvedčiť hlavne seba.  


40.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:36 avatar
A utvrdzovať sa v tom čomu momentálne veríš.  


41.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:37 avatar
ján pavol 2 všetko pochopil. je to veľký človek.


42.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   20. 5. 2020, 22:40 avatar
Najhlavnejšie je, aby si následoval Krista a beril Jemu. .. Často, skoro vždy mi príde človek zbytočné vysvetľovať mnohé pravdy, ak nepozná to najhlavnejšie. No, to je také bavkanie abo iba pokec..


43.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:42 avatar
A znova naučené frázy natlačené do hlavy ako program.


44.
označiť príspevok

lllteómalll
   20. 5. 2020, 22:45 avatar
Ak chceš skutočne nasledovať Krista tak zahoď z hlavy náboženstvo. To je prvý krok.


60.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 5. 2020, 10:25 avatar
To je môj osobný postoj, ktorí som zaujala po dlhšom čase pozorovania, mojko. :-D


62.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 5. 2020, 10:26 avatar
*ktorý. ... Dajako si zdivel a posudzuješ podľa jednej dvoch viet. Čauko.


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 01:50 avatar
42, .... uvedomujem si, že zlyhania náboženstiev viedli aj k takýmto záverom. Ale Zuzka, ak by tomu tak bolo ako tvrdíš, tak pravda nie je jedná, ale niekoľko miliárd, a svet by bol stále rozdelený!
Lebo to "najhlavnejšie" môžme spoznať a žiť len vtedy, ak poznáme presne biblickú pravdu, ktorú môže hlásať a učiť iba jedno náboženstvo. Norma , Pravda môže byť len jedna. "Kristus nie je rozdelený"!
V minulosti mnohí nasledovali Krista , a v jeho mene vraždili, zabíjali, znásilňovali a robili mnohé otrasné veci. Aj dnes stačí málo, a razom sa z ľudí stanú zvieratá. Memento nepochopiteľných, svetových vojen, terorizmu, a podobne hovorí za veľa.
----------------------------------------------------------------------------------
"A modlím sa za to, aby vaša láska čoraz viac rástla v pravom/presnom/ poznaní a vo všestrannom chápaní," Fil.1,9
Pretože, ..... Nedeľný formalizmus, ..... svätuškárstvo, .... bigotnosť, .... náboženský fundamentalizmus, .... fanatizmus, a podobne - nie je to pravé, orechové!


57.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 5. 2020, 10:21 avatar
Mojím poslaním je v patričnej miere hovoriť o Kristovi. Nejdem odpovedať na nejaké omyly ľudí, ktorí hovorili Božie meno, ale boli ďaleko od Neho. To už je Božia vec, aby to potrestal a ukázal, že sa mýlili a rúhali. Ja za nich vinu necítim. .. Ak mňa uvidíš vraždiť, tak mi to povedz. :-) Shagara. Idem na dvor, svieti slnko.


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 01:17 avatar
12, .... možno odpustí, ale musíš "zaplatiť celú dlžobu". Nuž, trošku tepla, ohňa nezaškodí. 
„Ten, kto pochybuje,je ako morská vlna, ktorú ženie vietor a zmieta sem a tam. Nech sa taký človek nedomnieva, že dostane niečo od Jehovu; je nerozhodným mužom, nestálym na všetkých svojich cestách.“ — Jakub 1:6–8;
Ak nie si si istý, najprv sa uč, .... počúvaj druhých a potom môžeš polemizovať čo je pravda a písať články! Pretože inak zavádzaš ľudí a to tiež Boh nemá rád.
Ježiš povedal: „Kto... privádza k potknutiu jedného z týchto maličkých, ktorí veria vo mňa, pre toho je užitočnejšie, keď mu zavesia na krk mlynský kameň, akým otáča osol, a potopia ho do šíreho, otvoreného mora.“ ?(Matúš 18:6)
A povedz, čomu budeš veriť o rok?  


19.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   20. 5. 2020, 22:05 avatar
A tam kde konci nicim nepodlozena slepa viera zacina ciste poznanie youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   20. 5. 2020, 22:10 avatar
Ano ocistec existuje ste v ocistci odpojeny od ducha svätého to vsak neznamena ze sa s nim nemozte kedykolvek spojit je to len na vas je to energia ciste zelania nic viac k tomu nepotrebujete


45.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   20. 5. 2020, 22:59 avatar
Nemýli sa ten, kto verí v očistec a ani ten, kto v neho neverí. Mýli sa len ten, kto žije len pre seba a nie aj pre druhých.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 01:21 avatar
45, ... veľmi diplomatické! Ale Ježiš povedal, že kto učí "nebiblickú tradíciu a ľudské náuky",.... tak "jeho uctievanie je zbytočné!" Mat.15,3-9.
To ako okomentuješ? 
S tou tvojou druhou časťou príspevku súhlasím.


54.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   21. 5. 2020, 08:11 avatar
Ježiš slová "biblický" alebo "nebiblický" vôbec nepoužíval, nakoľko biblia vznikla až 200 rokov po jeho pôsobení.
Súhlasí -era-, gabriel pb


55.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 09:04 avatar
Ale je zaujímavé, že používal slovo "evanjelium", čiže dobrá zvesť. Čo doslovne znamená, že evanjelium nerovná sa Písmo.


58.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   21. 5. 2020, 10:22 avatar
55. A čo je tá dobrá zvesť?


61.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 10:26 avatar
Že človek sa bude môcť navrátiť k Bohu, lebo bolo preukázané, že Boh môže žiť v človeku.
Súhlasí Patrick91, gabriel pb


66.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   21. 5. 2020, 10:39 avatar
61. V podstate súhlasím. Ja by som to ale povedal takto: Dobrá správa je, že Boh je každého z nás milujúci Otec a kto chce, môže sa vrátiť do jeho náručia. Cestou k nemu je láska - čím väčšia, tým lepšie.


87.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 14:24 avatar
Pekne napísané Patrik. Je to tak.


124.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 23:44 avatar
66,...... lenže kde tú lásku zobrať? Alebo ju vnímaš vo svete? Vieš čo predpovedala Biblia? To, že ľudia stratia dokonca aj tú úplne "prirodzenú lásku", ktorá by mala byť v rodinách. A veriť, že dnes ľudia "milujú aj svojich nepriateľov a modlia sa za nich", je iba niečia ilúzia. /až na malú výnimku/
Katolícky kňaz Porubčan v knihe "Apokalypsa"/str.14/ to napísal .....: "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry".

Tento kňaz dal do zátvorky slová..."ako by aj mohol"?
Skutočne,....iba človek ,čo nepozná históriu a zaviera oči pred pravdou môže tvrdiť niečo tak nepravdivé, že v dnešnom svete je láska! A tak kde sú tí kresťania ktorých vraj bude "poznať podla lásky k blížnemu"?
Tento kňaz napísal, že dnes nerozpoznať kresťanov tak ako v minulosti/v 1 storočí/ keď aj pohania hovorili: "Pozrite sa ako sa milujú", .... ale kňaz Porubčan napísal, že dnes platia na kresťanov, slová: "Pozrite ako sa nenávidia". A to tvrdia mnohí katolíci, ktorí sú úprimní a reálne vnímajú svet.
Dnes ľudia ignorujú dobrú správu a aj Boha, .... aj keď oni si myslia opak. Proste sa opakuje situácia ako aj v 1 storočí!  


67.
označiť príspevok

Myslitel
   21. 5. 2020, 10:56 avatar
58 a 61 - dobra sprava - evanielium - bolo predsa to co Jezis kazal prve. Citajte Pismo a si vsimnite co bolo prve co Jezis kazal, to bola dobra sprava, - kajajte sa, kralovstvo Bozie sa priblizilo. Dovtedy to nehlasal nikto.
O tom je evanielium, vlastne cely Novy Zakon. Ze Bozie kralovstvo je blizko.


126.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 23:57 avatar
58., ..... dobrá zvesť je dobré posolstvo, správa o tom, že Božie kráľovstvo/doslovná vláda z neba/ odstráni všetky problémy ľudí. A že obháji, posvätí Božie meno a jeho /Božiu/ Zvrchovanosť. A sem možno zahrnúť aj odmenu pre tých, čo poslúchali danú dobrú zvesť a podriadili sa jej.
Samozrejme, súčasťou tejto správy je aj osoba Krista ako kráľa daného kráľovstva, ktoré privedie počas milénia ľudstvo zem k dokonalosti! Osobou Krista/vierou/ sme boli aj zmierení s Bohom!
To všetko je súčasťou daného posolstvo, kde "Božie kráľovstvo" zohráva hlavnú pozíciu. Preto je to aj posolstvo/zvesť/ o Božom kráľovstve. Opakujem ale, že to "kráľovstvo" je doslovná vláda, ktorá zničí/rozdrúzga/ všetky ľudské vlády a celý, satanov systém . Daniel 2,44.
Teda nie je to /kráľovstvo/ "niečo v srdci", ako mnohí vyučujú. Ak aj, tak len v prenesenom význame. A tak v skutočnosti mnohí ani nechápu podstatu dobrej zvesti! Pretože takmer celé ich učenie je postavené na ľudských náukách, a na nebiblickej tradícií! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
-------------------------------
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
------------------------------
                               


65.
označiť príspevok

Myslitel
   21. 5. 2020, 10:34 avatar
54 - nie je pravdou ze Biblia vznikla 200 rokov po Kristovi. Stary Zakon existoval napisany uz ked sa Kristus narodil, a z neho Jezis citoval dost casto.
Ten Novy Zakon, sa siril prepisovanim listov apostolov v tom istom storoci ked Kristus zomrel a potom v dalsich po nom.
Nie je tiez pravdou ze rimska cirkev dala Bibliu dokopy, lebo o zosuladeni jej knih do jedneho celku vtedy spolocne rozhodovali aj Starsi prednostovia krestanskych zborov z Blizkeho Vychodu, Afriky, juznej Europy atd. este v case ked rimska cirkev vtedy nad nimi nemala autoritu, lebo tu si presadila az starocia neskor politikou.
Rimsko katolicka propaganda robi z Biblie rydzo svoju zasluhu.


123.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 5. 2020, 23:33 avatar
54, .... to myslíš vážne? Biblia bola napísaná s poslednou knihou Zjavenia, okolo roku 100 n.l. Samozrejme, pre vtedajšiu obec boli dôležité v prvom rade evanjelia a osobná skúsenosť apoštolov a jeho učeníkov. Aj preto Ježiš a iní predpovedali , že po smrti apoštolov príde všeobecné odpadnutie od pravdy. Žijúci apoštoli boli tou "prekážkou, čo tomu bránilo", ako píše Pavol.
Aj preto staručký Ján píše o "poslednej hodine a o niekom "kto vyšiel z prvotnej kresťanskej obce" ale už "neboli tým, čo boli prvotní kresťania". 1 Jána 2,18-19
Bol to predpovedaný "človek neprávosti" /nezákonnosti/ .... alebo inak, satan zasial burinu. A až v čase konca mal Kristus pri svojom príchode z ostatku sformovať nový, "duchovný národ" a začať "zhromažďovať roztrúsené Božie deti v jedno"! Ef.1,9-10
A to, čo si prisvojuje RKC, je nelogické a nebiblické. RKC len neskôr potvrdila to, čo bolo už prvotnej , kresťanskej obci známe.
Nakoľko niektorí učeníci mali "dar rozlišovať inšpirované výroky". A to RKC nemala, aj preto si osvojila nebiblické apokryfy!
Človek musí mať bujnú fantáziu a ignorovať biblický kontext, aby uveril v takú knihu, ako je Tobiáš, alebo Judiť, atď.
Ježiš a iní sa nikdy neodvolávali na apokryfné knihy,.... aj to o mnohom svedčí!
A ako potom chápeš slová Krista na dané "tradície/nebiblické/ a "ľudské náuky"? Alebo aj pohanské filozofie? /Kol.2,8/
A čo ti hovorí 2 Jána 9 ???
Biblia opakovane varuje pred niečim, čo nepatrí k Božiemu slovu aby sme to odmietali, .... ako aj rôzne dodatočné zjavené výroky,videnia, zázraky, a iné prvky.
Teda Ježiš istotne používal slová: "biblický, nebiblický", aj keď to povedal trochu inak! A to opakovane zdôrazňoval!


125.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 5. 2020, 23:51 avatar
123 )

Kto pred RKC v 4 storočí definoval Nový zákon ? Kto boli tí kresťania ?


136.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 5. 2020, 22:38 avatar
125, ..... tí kresťania čo mali "dar posudzovať inšpirované výroky", a teda presne vedeli čo je od Boha a čo nie! RKC neskôr tieto dary nemala aj preto prevzala dané , apokryfné knihy!
Koncom storočia, keď bola napísaná posledná kniha Zjavenie, a bola ako obvykle rozposielané do ostatných zborov, a je rozumné sa domnievať, že sa vedelo z väčšej časti, čo patrí k inšpirovaným spisom. Určite v závere 2 storočia! A ak aj k niečomu neskôr došlo, ku zhotoveniu kódexu, a opätovnému schvaľovaniu spisov,.... tak Boh nemusel použiť RKC, nakoľko ON ako neomylný Boh by nepresadil dané, nepravé spisy/apokryfné/. Aj Hieroným s nimi nesúhlasil. A keby aj použil RKC na isté veci, tak z Písma je zrejme ,že Boh používal aj nevercov a falošných ctiteľov Boha, .... aby sa splnilo jeho predsavzatie. Trebárs na zničenie neverného Jeruzalemu prorocky pomazal Nabuchonodozora, .... alebo na oslobodenie židov z Babylonského zajatia opäť prorocky pomazal pohana Cýra Veľkého! /a podobne/.
Teda, boli to prvotní kresťania, .... nakoľko v závere 2 storočia a ďalej došlo už k Bibliou , predpovedanému odpadnutiu!
A kvôli istým kresťanom došlo aj k spochybňovaniu inšpirovaných spisov /napr., Markion,a pod,/
Teda, RKC nezostavila kánon svätých Písiem, ale to bol Boh, a RKC neskôr len potvrdila to, čo predtým ON stanovil a dal zapísať. Boh je autorom Biblie!
Napríklad profesor cirkevných dejín Oskar Skarsaune napísal: „O tom, ktoré spisy budú zahrnuté do Nového Zákona a ktoré nie, nikdy nerozhodoval žiaden cirkevný koncil ani nejaký jednotlivec... Kritériá boli dosť jasné a rozumné: Spisy z prvého storočia n. l., ktoré boli pripisované apoštolom alebo ich spolupracovníkom, sa považovali za spoľahlivé. Ostatné spisy, listy alebo ‚evanjeliá‘, ktoré boli napísané neskôr, zahrnuté neboli... Tento proces bol v podstate ukončený dávno pred Konštantínom a dávno predtým, než bola založená jeho cirkev moci. Nový Zákon máme vďaka cirkvi mučeníkov, a nie vďaka cirkvi moci.“


141.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   25. 5. 2020, 19:04 avatar
136) Shagara neodpovedala si mi na moju otázku, kto boli tí krestania ktorí ešte pred RKC určili biblický kanon ? Vymenuj mi mená tých krestanov a vymenuj aj knihy ktoré určili za inšpirované. Niektorí krestania ešte pred 4 storočím určili rozne knihy ako inšpirované, no nebola v tom jednota, a nachádzali sa medzi pravými spismi aj falošné spisy.

" Spisy z prvého storočia n. l., ktoré boli pripisované apoštolom alebo ich spolupracovníkom, sa považovali za spoľahlivé. Ostatné spisy, listy alebo ‚evanjeliá‘, ktoré boli napísané neskôr, zahrnuté neboli..."

Aj v Biblii sa píše že bludári falšovali Písma apoštolov, a teda veľa spisov vypadalo ako apoštolských, ale apoštolskými neboli. Bolo preto neuveritelne ťažké zostaviť Novozákonný kanon, len na základe určitých kritérii sa to zostaviť nedalo. Tu musel zasiahnuť Duch Svätý, ktorý naplnil RKC, a RKC potom úspešne zostavila Novozákonný kanon.

Prečo nepovažuješ napríklad knihu Machabejcov za kanonicku ?

"Trebárs na zničenie neverného Jeruzalemu prorocky pomazal Nabuchonodozora, .... alebo na oslobodenie židov z Babylonského zajatia opäť prorocky pomazal pohana Cýra Veľkého! /a podobne/."

Lenže tu išlo o použitie Nabuchodonozora na pomstu, a v prípade Cýra Veľkého na oslobodenie. Ale ked Boh potreboval ľudí, ktorí budú šíriť jeho Slovo, vždy to boli ľudia nábožní a verní Bohu (napr. Mojžiš, Dávid, proroci, apoštoli).


56.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 09:12 avatar


63.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 10:29 avatar
Vďaka za múdrosti starých véd. Bohužiaľ, text hodnotím ako značne luciferský, to jest: je to snaha o návrat nazad do dôb, kedy ešte človek žil bez vlastnej vôle v lone vyšších duchovných bytostí. Je to snaha nepustiť človeka, aby získaval poznatky z temnoty hmotne-zmyslového sveta a aby na prekonávaní zla rozvinul slobodne činné ľudské dobro a slobodnú ľudskú lásku.


70.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 13:17 avatar
Zrejme si nič nepochopil. Keby si od nej počúval viac videí od nej, tak by si chápal. Ona tvrdí presný opak.


71.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 13:18 avatar
Ty to nechápeš v kontexte. Si ako Lemmy. Ona práveže hovorí o tom aby človek slobodne individuálne rástol. A nie sa ťahal k náboženstvu.


80.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 13:54 avatar
Dobre, nech teda človek individuálne rastie. Ale načo? Prečo?


81.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 14:00 avatar
Čo načo prečo? Vták v klietke sa môže z tej klietky dostať a lietať v oblakoch. Ale načo, prečo?  


82.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 14:03 avatar
Preto píšem, že celá tá teória je luciferská = duševne egoistická


83.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 14:10 avatar
Individuálne duchovne rásť je podľa teba egoistické? radšej v reťaziach náboženstva, skloniť hlavu a bičovať sa aký som zlý hriešny človek ? Nie. Individuálne duchovne rásť nie je nič zlé na tom. Veď stále sme v spojená s Bohom. So zdrojom svetla, lásky. A aj spoločne tvoríme celok.


84.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 14:16 avatar
Samozrejme, že samo osebe úsilie o duchovný rast nie je egoistické, ale práve preto sa pýtam - načo? prečo?
A ty mi v podstate odpovedáš - pre seba samého. A to je už egoizmus.


85.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 14:17 avatar
My sa nechápeme. Teda ty mňa.


86.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 14:24 avatar
Možno nie, možno áno

V podstate to vidím tak, že si sa zvrtol do opozície proti náboženstvám.
Ale človek nemusí stáť voči náboženstvám v opozícii, ak rozumie, prečo vznikli a prečo boli v určitých dobách správnym riešením a v iných dobách už nemusia byť správnym riešením.

Podstata poznania nie je kritizovanie, ale charakterizovanie.


72.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 13:22 avatar
Pozri si jej viac videí.


73.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 13:24 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=-7_G25RXHNQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Myslel som si že nie si ako ostatní. No si. ojebaný satanom.


74.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 13:24 avatar


75.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 13:26 avatar


76.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 13:26 avatar
Jasné bejbi. Satan nás má v rukách. Teda niektorých, Tých druhých má zas sváko lucifer


77.
označiť príspevok

lllteómalll
   21. 5. 2020, 13:38 avatar
A tretích Pán Boško z oblakov perníky rozdáva.  


59.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   21. 5. 2020, 10:23 avatar
Inak som sa Ťa Shagara pýtala, či po tom hypnotizéroovi si začala veľa jesť. Som stratila vlákno, kde to bolo. Teraz si to bidem pamäta5, no nemusíš mať trpezlivosť písať.
Súhlasí gabriel pb


64.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 10:32 avatar
Zuzka, nepletieš si ty takto náhodou Shagaru so Salbeou?
df.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


88.
označiť príspevok

Starý chren muž
   21. 5. 2020, 14:33 avatar
Pletie.
Súhlasí gabriel pb, Shagara


91.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 5. 2020, 14:42 avatar
kupovať je potrebné svetrík, rifle a madľový krém, keď ste veľmi bohatí aj lodičky
Súhlasí peter67, Zuzka8, Shagara


128.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   22. 5. 2020, 16:44 avatar
Gaabo, ideš smerom k doktorovi?   nasaď okuláre a choď.. .


129.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   22. 5. 2020, 16:45 avatar
V pondelok ráno, teraz neplatí ráno múdrejšia večera.  


131.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   22. 5. 2020, 16:48 avatar
Myslím, že to Salbea písala. Hej, mýlim. 


89.
označiť príspevok

Starý chren muž
   21. 5. 2020, 14:34 avatar
To je tu normálne. Mňa si včera Havran pomýlil s Lemmym.


90.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 5. 2020, 14:41 avatar
Starecká demencia?    
Súhlasí Zuzka8


130.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   22. 5. 2020, 16:46 avatar
Starý chren a Lemmy, tam ale nie je ani začiatočné písmeno rovné.  


102.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   21. 5. 2020, 20:05 avatar
protestanti.....to su taky titanic....idu ku dnu :(


103.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 5. 2020, 20:08 avatar
Vitaj Miloš.  
Súhlasí gabriel pb


106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2020, 20:12 avatar
Miloš povedal, že tu už diskutovať nebude


107.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 5. 2020, 20:13 avatar
Boh existuje.     


109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2020, 20:14 avatar
Jasne, že existujem, ty si snáď pochyboval?


113.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 5. 2020, 20:19 avatar
Na druhej strane musím priznať, že občas aj diskutoval.  


114.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2020, 20:20 avatar
Nech mu je lipka ľahká


108.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 5. 2020, 20:14 avatar
nedali ste mu koženú bundu do čistiarne


120.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2020, 20:34 avatar
Nedali, lebo nestíhame. Koronavírus je všade.


110.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   21. 5. 2020, 20:15 avatar
imanuel, zasa sa mylis :(


111.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2020, 20:16 avatar
Tu je to čierne na modrom

www.dzio.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lemmy


115.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   21. 5. 2020, 20:28 avatar
na lipku ti seriem...
Súhlasí Bijoux


116.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2020, 20:29 avatar
Tak to prrr

Kto po tebe bude upratovať sračky?

Pekne použij hajzel
Súhlasí Lemmy


117.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2020, 20:33 avatar
Dobre, tvoja vec.


121.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 5. 2020, 20:39 avatar
Las Ketchup - Asereje (Ketchup Song) Original Subtitles Espana


122.
označiť príspevok

Bijoux žena
   21. 5. 2020, 21:07 avatar
115 . ja mám zlé tušenie ze viem kto toto je  


112.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 5. 2020, 20:16 avatar
a deti môžu mať dračie tetovačky na ruke


119.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2020, 20:34 avatar
Môžu mať, nemusíš sa báť.


105.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 5. 2020, 20:10 avatar
a pýtaj langoše


133.
označiť príspevok

Krištof
   23. 5. 2020, 17:38 avatar
Kresťanský mysliteľ J. P. Moreland o pekle v rozhovore s L. Strobelom z knihy Kauza viera. Zopár výňatkov:

"Spomenuli ste ľudí v pekle, plných sústredenia na seba a narcizmu, ktorí Boha odmietali celý svoj život," povedal som. „Je možné, že by pre takýchto ľudí bolo aj nebo peklom?"
„Dovolím si povedať to takto," povedal. „Predstavte si situáciu, že ste vedľa niekoho, kto neuveriteľne dobre vyzerá, je vrcholne atraktívny a omnoho krajší ako vy. Keby ste v takej situácii boli, videli by ste, že ľudia budú chcieť počúvať jeho a nie vás. Predpokladajme, že sa oňho ani nezaujímate, ale ste s ním zavretý do miestnosti dvadsaťštyri hodín denne, celých tridsať rokov. Bola by to neuveriteľne ťažká skúsenosť. Vynásobte si teraz tie kvality desaťtisíckrát a dostanete kúsoček z toho, aký je Boh. Je skutočný a veľmi krásny a veľmi atraktívny. Je morálne priezračný, omnoho, omnoho čistejší, ako sme my. Ak by sa ľudia pri ňom doňho hlboko a mocne zo srdca nezaľúbili, potom nútiť ich byť pri ňom navždy - a robiť všetky tie veci, ktoré by robili ľudia, čo by boli doňho zaľúbení - by bolo nanajvýš nepríjemné. Musíte chápať, že charakter ľudí nie je sformovaný hneď a zaraz jedným rozhodnutím, ale skôr tisíckami malých rozhodovaní, ktoré robíme každý deň a o mnohých ani nevieme. Každý deň sa pripravujeme buď na budúcnosť s Bohom, jeho ľuďmi a hodnotami, ktoré sa páčia jemu, alebo si vyberieme to, že s takýmito hodnotami nemáme nič spoločné. Takže peklo je predovšetkým pre ľudí, ktorí nechcú ísť do neba."
„Vravíte, že ľudia si vedome vyberajú peklo?"
„Nie, nemyslím tým, že dobrovoľne odmietnu nebo a namiesto toho si vyberú cestu do pekla. Ale rozhodnú sa nestarať sa o také hodnoty, ktoré budú prítomné každý deň v nebi."
Povedal som k tomu toto: „Spôsob, akým žijeme, určuje teda to, či si chystáme budúcnosť v Božej prítomnosti, kde budeme Boha zakúšať celú večnosť, alebo sa pripravujeme na taký stav, kde sa pokúsime stať sa centrom vesmíru a nebudeme sa vôbec zaujímať o nejakú možnosť byť s Bohom a s ľuďmi, ktorí ho milujú."
Moreland prikývol: „Úplne presne. Peklo nie je iba rozsudok. Je to koniec cesty, stav, ktorý sme si do istého stupňa vybrali v tomto živote tu a teraz, deň za dňom."
Boh je tá najveľkodušnejšia, najmilujúcejšia, najúžasnejšia a najatraktívnejšia bytosť vo vesmíre. Stvoril nás so slobodnou vôľou a dal nám aj zmysel existencie: žiť v láskyplnom vzťahu s ním a s inými. My nie sme nepodarky, ani vylepšené opice, ani produkty slepej náhody. A ak stále a znova nenapĺňame cieľ, pre ktorý sme boli stvorení - ktorý by nám, mimochodom, umožnil rozvíjať sa ako nikto a nič iné -, potom Boh nebude mať absolútne inú šancu, než nám dať to, čo sme si žiadali za celé trvanie nášho života, čím je oddelenie od neho."
„A to je peklo..."
„Áno, presne tak. Ešte jedna vec: je nesprávne myslieť si, že Boh je jednoducho milujúca bytosť, zvlášť ak sa slovo ,milujúci' chápe tak, ako ho v súčasnosti vníma väčšina Američanov. Áno, Boh je plný zľutovania, ale je aj spravodlivý, morálny a priezračne čistý. Takže Božie rozhodnutia nie sú založené na modernej americkej sentimentalite. To je jeden z dôvodov, prečo nikto nikdy nemal žiadne problémy s myšlienkou pekla až do moderných čias. Ľudia sa v súčasnosti zaujímajú radšej o jemnejšie cnosti, ako sú láska či jemnosť, ale zabudli na tie tvrdšie, ako sú svätosť, spravodlivosť a pravdivosť. 

Podľa Biblie je peklo odlúčenie alebo zavrhnutie od najnádhernejšej bytosti na svete - od samého Boha. A nielen od neho - je to odlúčenie od všetkého dôležitého, od všetkého dokonalého, ba aj od tých, ktorí Boha poznajú a milujú. ... Nemýľte sa v jednom: peklo je trest, ale nie je to trestanie. Nie je to mučenie. Pekelným trestom je odlúčenie od Boha, prežívanie hanby, nepokoja a ľútosti... Ľudia v pekle budú hlboko smútiť za všetkým, čo stratili. 
Peklo je konečný verdikt, ktorý potvrdzuje, že ste sa rozhodli odmietnuť žiť pre cieľ, pre ktorý ste boli stvorený, a jedinou alternatívou je odsúdiť vás na celú večnosť. Takže je to trest. Ale je to aj prirodzený následok života, ktorý sa uberal istým smerom.
...Peklo nie je súčasťou pôvodného stvorenstva. Peklo je Boží ústupok. Peklo je niečo, čo bol nútený stvoriť, lebo ľudia sa rozhodli pre rebéliu voči nemu a odvrátili sa od toho, čo bolo pre nich najlepšie a od cieľa svojich životov, pre ktorý boli stvorení. Viete, keď ľudia založili Spojené štáty americké, nezačali stavaním väzníc. Ale neskôr ich postaviť museli, lebo nie každý bol dobrák od kosti a prišiel im tam pomáhať. To isté platí o pekle. 

To nie je večné úmyselné mučenie od niekoho; je to večné vedomé utrpenie kvôli tomu, že človek je odsúdený na existenciu bez Boha. 
Po prvé, všetci vieme, že stupeň trestu, aký si človek zaslúži, sa neodvodzuje od toho, ako dlho mu trvalo, kým svoj prečin spáchal. Napríklad spáchať vraždu možno za desať sekúnd, no ukradnúť niekomu Encyklopédiu Veľkej Británie by mohlo trvať aj pol dňa, keby bolo ťažké dostať sa do majiteľovho domu. Chcem povedať, že rozsah spravodlivého trestu pre človeka nezávisí od toho, ako dlho mu trvalo vykonanie zlého skutku; ide o to, aký škodlivý ten skutok bol. A to vedie k druhej zásade. Opýtajme sa, čo je tou najohavnejšou vecou, akú môže človek v živote spáchať? Väčšina ľudí, lebo o Bohu veľa nerozmýšľajú, povie, že je to trápenie zvierat, ničenie životného prostredia alebo ublíženie inému človeku. Bezpochyby sú to veľmi zlé veci. Ale úplne blednú vo svetle tej najhoršej veci, ktorú človek dokáže, a to je urážať, zneucťovať a odmietať milovať osobu, ktorej sme dlžní absolútne všetko a tou je náš Stvoriteľ, sám Boh.
Musíte pochopiť, že Boh je vo svojej dobrote, svätosti, láskavosti a spravodlivosti nekonečne väčší ako ktokoľvek iný. Najväčší hriech - to je myslieť si, že človek môže prežiť celý svoj život v úplnom ignorovaní Boha, ustavične sa mu rúhať tým, že sa rozhodol žiť bez neho, žiť akoby vravel: ,Vôbec ma nezaujíma, načo si ma tu postavil. Vôbec ma nezaujímajú tvoje hodnoty, ani smrť tvojho Syna za mňa. Mne je to úplne jedno.' Toto je tá najhoršia vec. A jediný trest, ktorý si to zaslúži, je večný a nekonečný trest, čo je nekonečné odlúčenie od Boha.
Alan Gomes správne zdôraznil, že pri určovaní veľkosti ohavnosti daného skutku treba brať do úvahy prirodzenosť objektu, proti ktorému je hriech spáchaný, ako aj povaha hriechu samotného." 
Morelandova odpoveď mi pripomenula epizódu, keď sa Ježiša istý právnik opýtal, ktorý zákon je najväčší. Ježiš mu odpovedal: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, celej svojej duše, celej svojej sily a z celej svojej mysle, a svojho blížneho ako seba samého!" 
V Spojených štátoch je možné najťažší prečin - vraždu - potrestať najväčšou sankciou, a to je vylúčenie zo spoločnosti na celý život vo väzení. Podobnú logiku možno vystopovať aj v tvrdení, že vzpurné prekračovanie najvyššieho z Božích zákonov bude mať za následok najkrajnejší postih, a to je večné odlúčenie od Boha a jeho ľudí." 

Rozdiel medzi nebom resp. najprv očistcom na jednej a peklom na druhej strane je teda asi v tom, že do neba resp. najprv do očistca idú tí, čo sa tam chcú dostať, uznávajú Boha nad sebou, snažia sa, ľutujú zlé veci ("...odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom..." ), vážia si život a pod.


135.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 5. 2020, 22:12 avatar
133, ..... ale ak neuvedieš k tomu biblickú podporu, tak tvoj dlhý príspevok má nulovú hodnotu.
Ale práve RKC tak učí, že ľudia ignorujú Boha a hodnoty Božieho slova, .... a spoliehajú sa na to, čo istým spôsobom učí RKC, že všetci budú zachránení, .... alebo stačí oľutovať na smrteľnej posteli a podobne. milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Alebo, že pravda je všade a podobne!
A peklo ak v sebe nemá nejaký progres /nápravu/ tak je len chladnou a nevyrovnanou/neadekvátnou/ pomstou Boha!
Boh tak nekoná a nedáva nikomu nôž na krk so slovami: .... "Alebo ma budeš uctievať, alebo budeš večne trpieť vo večnej agónií telesných a duševných múk"!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Kanadský teológ,profesor Clark H. Pinnock upozorňuje: „Predstava, že bytosť s vedomím by mala byť podrobená telesnému a duševnému mučeniu nekonečný čas, je hlboko znepokojujúca, a pomyslenie, že je to na ňu uvalené na základe božského rozhodnutia, uráža moje presvedčenie o Božej láske.“

Podobne znepokojivo sa vyjadruje aj katolícky teológ Hans Küng: „Mal by sa Boh lásky… po celú večnosť pozerať na toto nekonečné, beznádejné, žalostné, neláskavé a kruté telesno-psychologické mučenie svojich tvorov?“


139.
označiť príspevok

Krištof
   24. 5. 2020, 09:46 avatar
135. Ten môj príspevok reaguje na biblické a cirkevné učenie o nebi resp. raji a pekle. A vysvetľuje aj niektoré tie veci, o ktorých píšeš vo svojej reakcii. Celkovo sa snaží vysvetľovať niektoré otázky okolo pekla, neba...
Ty tiež vo svojom príspevku uvádzaš názory bez biblických citátov k tomu. Držíš sa zrejme učenia svedkov Jehovových, čo ti neberiem, ale teda nemusí ísť o objektívne držanie sa Biblie a pravdy.

Ezechiel 18: "Duša, ktorá zhreší, tá zomrie."
Ale je tam i: "Ak sa však hriešnik odvráti od všetkých hriechov, ktoré popáchal..., určite bude žiť...
Či môžem mať záľubu v smrti hriešnika? - hovorí Pán, Boh - a či nie v tom, aby sa odvrátil od svojich ciest a žil? ... Veď nemám záľubu v smrti zomierajúceho, hovorí Pán, Jahve, preto sa obráťte a budete žiť."
Ezechiel 33: "Povedz im: Ako žijem, hovorí Pán, Jahve, nemám záľubu v tom, aby zomrel bezbožný, ale aby sa bezbožný vrátil zo svojej cesty a žil."
Viď aj podobenstvo o márnotratnom synovi. Keď ten syn oľutoval svoj odchod od otca a svoj bezbožný život, keď sa vrátil k otcovi, ten ho prijal. "...lebo tento môj syn bol mŕtvy, a ožil, bol stratený, a našiel sa." (Lk 15) ("Mŕtvy" ako odlúčený od Boha; "živý" - s Bohom.)
Je teda celkom možné, že kto úprimne oľutuje svoje hriechy aj ku koncu života, nájde milosť u milosrdného Boha. Môže sa dostať najprv do očistca, v ktorom sa bude očisťovať a potom do raja. RKC učí, že ľudia majú žiť s Bohom, modliť sa, chodiť na bohoslužby, konať dobré skutky atď. Ale i ku koncu života ešte majú šancu, ak aj počas neho tie kresťanské veci zanedbávali... nádej zomiera posledná...
Takmer za diabolské by sa dalo považovať učenie, že napr. posledný deň života už človek šancu nemá, že Božia milosť už vtedy nepôsobí a pod. Napr. človek, ktorý má 40 rokov a zomiera na určitú chorobu či zranenie, pričom predtým žil hriešne, ale teraz ku koncu sa úprimne obrátil k Bohu. Podľa Cirkvi má ešte šancu. Aj tam má význam očistec.
Ale u svedkov Jehovových je to inak asi kvôli tomu, že odmietajú učenie o tom, že človek okrem prirodzeného tela má i duchovnú stránku, ktorá prežíva smrť toho tela, hoci potom ešte očakáva vzkriesenie osláveného tela.
Predstavme si človeka, ktorý by sa obrátil ako 30 ročný. Predtým by žil viac-menej hriešne. Asi jeden deň by však žil podľa viery v Boha, ale zhodou okolností by sa mu na druhý deň stala smrteľná nehoda a zomrel by. Čo s tým, bol by potom vzkriesený k životu alebo nie?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:24,  Thomas to napísal perfektne. Toto ja neviem. Z toho všetkého, čo sa stalo, vystihol najviac,...
dnes, 00:22,  Omlouváme se, ale stala se chyba. https://mike.treba.cz/opice-na-youtube/
dnes, 00:16,  Stalo sa niečo škaredé. Naša internetová stránka je momentálne nedostupná. Naši...
dnes, 00:07,  Napísala by som jeden príklad z môjho života, ale nechce sa mi moc na verejnosti. .. *19 *19
dnes, 00:06,  Ja teraz nemám priateľa, takže to neviem daako posúdiť. .. *19 ..
včera, 23:40,  Nemôže ani žiť vo vzduchoprázdne, keď máš niekoho rada, tak ti ľahostajný nie je... ale...
včera, 23:37,  No, a mohlo by mať ešte menej, keby sa niektorí umúdrili :)
včera, 23:37,  Chcem tým napísať, že človek jednoducho nemôže až príliš lipnúť na iných. ..
včera, 23:36,  Hej, rozumiem, ako to myslíš :)
včera, 23:36,  Nevyučujem. .. *21 to má strašne málo ľudí. ..
včera, 23:35,  No to píšem, aby si ma pochopila.
včera, 23:31,  Nebolo by potreba prorokov, keby izraelský národ poslúchal zákon Mojžiša...a dnes duchovný...
včera, 23:31,  ci pána až telo?*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03*03...a ostatní su...
včera, 23:30,  Takže kvoli Bohu máme byť cnostne, tak? :) Tak to ja potom nemusím *39
včera, 23:28,  Počkaj... ty niekedy aj vyučuješ celibát?
včera, 23:28,  Podľa štatistiky z roku 2019, na celej Zemi máme okolo 21, 000 pomazaných braatov Krista...!
včera, 23:25,  Hm, ja som osobne kresťanka, takže ja sa snažím mať charakter najmä pred Bohom. .. a...
včera, 23:19,  Sorry, som sa kratko vyjadrila. .. Žena je plne ženou aj bez muža. .. *03 *03 Tak som to...
včera, 23:12,  Ok, že ste to vy dvaja, ja sa na to kuknem a zistim, kde nastala chyba a prečo... Som...
včera, 23:07,  104- Nadja, zachovaj si tento svoj nadhľad. Je správny. Problém je však o niečo (iba o...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(334 635 bytes in 1,795 seconds)