Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Prostitútky ako pracovníčky sexbiznisu? Sex ako legálna komerčná služba, tak to vidia českí Piráti

1
reakcií
184
prečítaní
Tému 1. augusta 2020, 22:38 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 8. 2020, 22:38 avatar
Prostitútky ako pracovníčky sexbiznisu? Sex ako legálna komerčná služba, tak to vidia českí Piráti
1. augusta 2020

„Chceme narovnat pracovno-právní podmínky, které se v sexbiznisu dejí. Chtěla bych vás poprosit abychom nehovořili o prostitutici, ale o sexbiznisu a sexuálních pracovnících… je to prostě běžná činnost. Je to biznis.“
– Eva Horáková, Rozstřel

V Českej republiky je nová téma. Štát ako pasák pre sexuálne pracovníčky. Pozor, už nie prostitútky. Piráti chcú legalizovať prostitúciu a posunúť ju na level bežnej služby. Teda podobne ako si môžete dať guláš, kebab, pivo, pálenku, tak podľa novej progresívnej ideológie by malo byť rovnakou komerčnou službou ponúkanie sexu za peniaze. Oficiálne spoločensky uznanou. Pražská zastupiteľka Pirátov Eva Horákova to predstavila v relácii Rozstřel.

Ak by ste očakávali, že v tomto článku budem moralizovať o tom, či je verejná sexualita morálna alebo nie, ste na omyle. Budem sa skôr zamýšľať nad tým, ako nebezpečné je viesť takýto spôsob dialógu o probléme plateného neviazaného sexu, ako spoločenskej normy. Ide totiž o zásadný sociologický problém, ktorého dôsledky môžu skončiť v absolútnej deštrukcii spoločnosti a rozbitiu zdravých medziľudských vzťahov.

Vyšší level kapitalistického odcudzenia

Redukcia druhého na sexuálny objekt je vcelku paradoxná téza, podobne ako redukcia sexu na plytkú konzumnú potrebu. Iste, deje sa to, ale považovať to za normu, či dokonca ideál je absurdné. Takýto prístup absolútne vylučuje fenomén lásky, rodiny, budovania hlbších vzťahov. Prístup Evy Horákovej z českej pirátskej strany je dokonale podobný dielu Prekrásny nový svet od Aldousa Huxleyho. Kto ste to nečítali, iba pripomeniem, že v tomto diele sú doslova zakázané intímnejšie a emocionálne medziľudské vzťahy. Sex a promiskuita sú tu doslova povinné. Celá Huxleyho dystopická spoločnosť je založená na hyperkonzume a pernamentnom konzumom eldoráde.

Predaj tela ako norma nového progresívneho kapitalizmu, telo ako tovar

Legalizácia prostitúcie a verejná prezentácia názoru, že sex môže byť súčasťou biznisu podobne ako návšteva kaderníčky znamená považovať prostitúciu za niečo správne, z hľadiska práva a zákonov, ktoré znamenajú reprezentáciu všeobecnej vôle. Ak spoločnosť príjme prostitúciu ako normu, teda zlegalizuje to, že človek môže predávať svoje telo, dostávame sa do tej najťažšej dystópie. Predovšetkým v tom, že sa sexualita, ktorá môže znamenať aj niečo viac, než len pôžitok, stane len plytkou spotrebou, ktorú si môžete kúpiť vedľa vodky a hamburgeru. Stane sa to len jednou zo služieb, ktorú ponúka hypermoderný kapitalizmus. Napokon zacitujme Evu Horákovú:

Sex je základní lidská potřeba, kterou má každý z nás. Dnešní doba nám umožňuje si ty služby kupovat. Tak jako chodíte ke kadeřníkovi, ke kozmetičce. Tak je třeba se i podívat nato, že i v 21. století by jsme tuhle službu měli. Ja bych tedy měla muže, kterého bych si platila, odváděla bych dane, DPH, on by odváděl zdravotní a sociální pojištení a tak by to fungovalo. Já jsem mladá žena, je mi 40 let. Můžu žít sama a potřebuju nejakého partnera k vykonávaní sexuálních službeb…

Tá posledná veta. Tu sa dostávame k podstate liberálno-progresívneho šialenstva. Slečna feministka chce žiť sama a hoc sama možno pohŕda tým, že sú ženy považované len za sexuálne objekty, ona sama požaduje, aby mohla aplikovať tézu, podľa ktorej redukuje druhého len na platený sexuálny objekt. Ona, poslankyňa, de facto stanovila platenie si sexuálneho partnera, ako normu bežného života. A to má vážne dôsledky na celú spoločnosť…

V dobe odcudzenia, atomizácie, individualizácie, všeobecnej neistoty, kedy je čím ďalej ťažšie nájsť si stabilného životného partnera, nastolila Eva Horáková stav, kde je normálne byť sám a platiť si za sex. Namiesto motivácie k zdravým partnerským vzťahom chce Horáková spoločnosť, kde sa k sebe vzájomne budeme správať ako prostitúti.

Takže v novej hypermodernej kapitalistickej spoločnosti už bude aj sex súčasť balíčka služieb, ktoré si budete môcť pridať k Netflixu, Mágio, rozvozu pizze, účtu za telefón a účtu za vodu či plyn. Úplne normálne. Biznis ako biznis.

Násilie a nenásilie

Čo je však najabsurdnejšie na argumentácii Horákovej? Legalizáciu prostitúcie odôvodňuje odstránením rozširovaniu pohlavných chorôb, násilia na ženách, či ochrany sexuálnych pracovníčok. Zaujímalo by ma, podľa akej logiky oficiálne uznaná prostitútka neroznáša, a neoficiálne roznáša choroby, či podľa akej logiky je násilie aplikované len na neoficiálnych prostitútkach. Napokon pri tak pestrej škále sexuálnych potrieb, aké sa rozvinuli v 21. storočí je skutočne ťažké stanoviť, kedy je násilie súčasťou aktu a kde je nad rámec legality či na hrane zákona? A vôbec, ako sa dá odlíšiť násilie od dobrovoľnosti v sexe všeobecne? Podľa Horákovej je kritérium to, že túto prácu robia sexuálni pracovníci a pracovníčky radi. Takéto argumenty sú postavené na vode a postrádajú akúkoľvek logikú. A viete, ako argumentuje Horáková? So slniečarským kreténizmom dodá:

„Chceme, aby instituce jako policie nebo záchranná služba měly pozitivní vztah k výkonu a poskytovatelům sexuálních služeb.“

No a na záver Horáková dodá, že sexbiznis by nemal byť niečo, za čo by sa Česká republika mala hanbiť. Výborne. Takže by sme sa s počtom sexuálnych pracovníčok mali rovno chváliť a považovať to za prednosť svojho národa. Čim je váš národ unikátny? Máme najviac sexuálnych pracovníčok!

Verejná mienka a názory poslankyne

Zástupca ľudu by sa mal istým spôsobom podieľať aj na formovaní verejnej mienky. To, čo liberáli plánujú je skutočne to, čo Huxley opísal v Prekrásnom novom svete. Svet, kde budeme namiesto zmysluplných ľudských vzťahov budovať povrchnú spoločnosť sexuálnych konzumentov bez akéhokoľvek zmyslu. Otázka, čo si povie hrdá liberálna progresívna feministka Horáková tak vo veku 80 rokov, keď ochorie a nebude mať nikoho, kto by sa o ňu postaral? Postačí jej redukcia druhého len na využívanie sexuálnych služieb? Viete, tieto absurdné progresívne teórie sa najviac ukážu, ako zvrátene, pri kontraste fenoménu starnutia.

Dalo by sa pochopiť argumenty čisto ekonomické, dalo by sa pochopiť, že prostitútky netreba zatvárať a zmierniť tresty, ale urobiť z prostitúcie normu, tak to je skutočne koniec civilizovanej spoločnosti. Je pravda, že v podstate celá kapitalistická spoločnosť funguje na predávaní. Napríklad mnohí naši novinári sa správajú oveľa horšie, než prostitútky, pretože predávajú svoju dušu. Problém je však inde. Progresívni šialenci považujú niečo, čo spoločnosť môže tolerovať ako anomáliu, za normu. Kúpiť si prostitútky nemôže byť považované za normálne. Môže to byť tolerované, môže to byť dekriminalizované, ale rozhodne nie oficiálne uznané. A toto je ten problém.

Nebudem sa hrať na moralistu. Nebudem pokrytec a poviem, že neodsudzujem ľudí, ktorí využívajú sexuálne služby. Obzvlášť vo svete, keď je čoraz ťažšie nájsť si stabilný vzťah. Avšak, rozhodne by som sa s tým nechválil a už vôbec by som to nepovažoval za niečo spoločensky akceptovateľné, ba dokonca niečo, čím by sme sa mali chváliť. Zdravý človek, ktorý má zdravý vzťah, nepotrebuje sexuálne služby. Takýto fenomén by mal ostať na okraji spoločnosti spolu s inými spoločenskými neduhmi a anomáliami. V opačnom prípade môžeme každú anomáliu postaviť na piedestál a oslavovať ju. Robili to aj starí Rimania a pozrime sa, ako dopadli…

Ondrej Gorod II.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 8. 2020, 23:11 avatar
Prostitúcii sa hovorí ľudovo , že je to najstaršie remeslo.

V hlavách komunistov však tepe ešte stale ich virtualny zakaz čo len holeho prsa v časaku .

Myslenie bolševíka je o zákazoch

Zakažeme cestovať

Zakažeme veriť boha

Zakážeme kritizovať politiku

Zakážeme kritizovať našich okupantov

Prikažeme vyzdobu VOSR v oknách

Prikažeme šaškareň na 1 mája atd

Čím viac zakazovali a prikazovali tým boli viac na smiech . Kráľ bol nahý          

http://www.youtube.com/watch?v=Wj8BuvEj56I Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Až to dotiahol presne sem

http://www.youtube.com/watch?v=CJ81xkUnfUY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:27,  Lubos Blaha je jeden z mala ludi ktory to maju v hlave uplne v poriadku neopovazte mu ublizit...
dnes, 07:25,  Na päť dní som vypol svet. Iba rodinka, priatelia a Tatry. Čo môže byť krajšie... A...
dnes, 06:56,  ...trestneho pravnika... Je to aj obraz toho, ako dokaze politicka korektnost a ideologizujuca...
dnes, 06:52,  Problemom je gumovy "nahubkovy" zakon, ktory si vyklada policia inak prokuratura inak...
dnes, 00:55,  V tom máštaké myšlienky ako ja. Asi je viac takých ľudí.... Dovidenia. xD
dnes, 00:47,  No, aj ja som dnes videla ten červený záchranarský. .. pekne pristával. .. alee, videla som...
dnes, 00:44,  To je ešte nič, počkaj o pár rokov. :-) Teraz máš ešte taký bezstarostný medový život...
dnes, 00:43,  ...alebo nič, lebo iba povieš, že ja prvý nidky nezačínam, to si zapíš za uši..!!!!.....
dnes, 00:43,  Ja som dnes tak hľadela na záchranársky vrtuľník, a od srdca som si priala, aby záchrana...
dnes, 00:42,  Jooooj, Milan, m9žem Ti niečo poovedať? *21
dnes, 00:42,  On je horský pes.
dnes, 00:40,  Ja som povybavovala dneska veci v meste, a ptm som doma zaspala na hodinu. .. tak teraz nespím....
dnes, 00:39,  A teba čaká priadza. Odviazať uzol, istiť slovom, pripraviť cestu do snov. *18
dnes, 00:38,  Som vravela Leovi synovcovi, že nemocnica hovorí: "dobrý deň ľudkovia, ak budete zdravo...
dnes, 00:37,  Keď budeš staršia, a pracovne budeš musieť nastupovať na skorú rannú smenu, budíček o 4...
dnes, 00:33,  Minulosť nemá ísť? *14
dnes, 00:32,  Jarooo, v tomto je môj vzor. .. xD ako on chodí spávať. =D Pozzdravujem Ťaaa..,*29
dnes, 00:31,  Azda tam bude aj gazda. *04
dnes, 00:31,  Ešte nechoď.
dnes, 00:30,  spanilá jazda *29
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(64 082 bytes in 0,241 seconds)