Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prof. Iveta Radicová in the B´nai B´rith Lodge Tolerancia

24
reakcií
2606
prečítaní
Tému 21. septembra 2012, 22:59 založil Vladko.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 09. 2008
31
11. 10. 2010
133
9.B
07. 07. 2012
2
05. 03. 2012
15
 
 


1.
označiť príspevok

Vladko muž
   21. 9. 2012, 22:59 avatar
V roku 2008 navštívila Lodge Tolerancia. Informoval Juraj Alner President B´nai B´brith Tolerancia Bratislava.

www.bnaibritheurope.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí trin i ty, Romanov


2.
označiť príspevok

rado3105 muž
   21. 9. 2012, 23:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

blueevil
   22. 9. 2012, 00:39 avatar
zaujimalo by ma prečo národ by si ju zvolil aj za prezidenta, aj ked osobne niesom zaujaty voči ženam. prečo mala taku popularitu ?    už v komunizme vraj sudruhovala, vydareny kabatik, dnes členom v slobodomurarskej loži určite s umyslom komplet vyrabovať zdroje
Súhlasí trin i ty


5.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   22. 9. 2012, 08:50 avatar
Z toho, čo ste Rado a Blueevil napísali vyplýva, že aj slovenský národ je vlastne židovský, keď by volil "židovku"* za prezidentku.
Základné delenie ľudí na židov a nežidov je, myslím si, veľmi zjednodušujúce, ale váš názor vám samozrejme neberiem. Len si myslím, že keby sa ľudia s názormi ako vy dostali k moci, bol by tu riadny masaker. Vy by ste zrejme ľuďom nedovolili tak slobodne sa vyjadrovať o "nežidoch", ako to "židia" dovolia vám.
Súhlasí Vlado, J.Tull


6.
označiť príspevok

trin i ty muž
   22. 9. 2012, 10:50 avatar
5.

dlho som podobny blabol necitala, na to je len jedina odpoved>

zmenilo sa nieco???

Už nejakú dobu dostávam od nich (Židov) listy, v ktorých ma celkom vážne a s trpkosťou obviňujú, že vraj na nich útočím, že ich nenávidím ...nie kvôli nedostatkom, "nie ako vykorisťovateľov", ale ako rasu... A kedyže som ja vyhlásil, že nenávidím Židov?! Keďže takú nenávisť som v srdci nikdy nemal a tí Židia, čo ma poznajú a s ktorými som prichádzal to styku to vedia... Než poviem čo len slovo, vyvrátim toto obvinenie raz navždy, aby som sa k tomu už nemusel vracať neskôr.

... Je pravda, že spoznať 400 ročnú históriu takých ľudí, ako sú Židia, je ťažké, ale toľko viem, že v celom svete sa sotva nájdu ľudia, ktorí by sa toľko ponosovali na svoj údel - tak nepretržite, na každom kroku, po každom jednom slove: ako ich ponižujú, o ich utrpení, o ich mučeníctve. Človek by si mohol myslieť, že nepanujú v Európe - aspoň pokiaľ ide o obchod s účastinami a teda aj o politiku, domáce záležitosti, morálku v štátoch.

...Ja jednoducho neverím tomuto nariekaniu Židov, že ich strašne potupujú, utláčajú a ponižujú. Podľa môjho názoru je ruský roľník - a všeobecne ruský obyčajný občan - oveľa viac utláčaný, než Žid. ...Židia sa vždy hlasitým krikom dožadovali pre seba práv, aké ruský ľud nemá; vrieskali a ponosovali sa, že ich utláčajú, že sú obeťami, že by im mali dať viac práv, "až potom od nás požadovať, aby sme si my plnili povinnosť voči štátu a voči ruskej populácii".

Ale potom prišiel Osloboditeľ a oslobodil domáce obyvateľstvo. A komu hneď ako prvému padlo za obeť? Kto hneď začal zneužívať ich necnosti? Kto ich poviazal tým svojím večným naháňaním sa za zlatom? Kto - všade, kde to len bolo možné - nahradil vlastníkov pôdy - s tým rozdielom, že i keď tí tiež vykorisťovali ľudí, snažili sa pritom (možno vo svojom vlastnom záujme) nezničiť roľníka, nevyčerpať ho úplne prácou, kdežto Žid sa o vyčerpanosť z práce nestará; ten zhrabne, čo je jeho a ide ďalej.

Ja viem, že keď toto budú Židia čítať, hneď začnú vykrikovať, že je to lož; že je to osočovanie, že klamem, že som o tomto nezmysle mylne presvedčený preto, lebo "nepoznám 400 ročnú históriu týchto bezúhonných anjelov, ktorých nemožno k nikomu privovnať, pokiaľ ide o morálku a to nielen k iným národom, ale ani k ruskému ľudu, ktorý ja tak bránim" (podľa slov toho, čo mi písal)...
Nuž povedzme, že mám v poznaní o spôsobe života Židov medzery, ale jednu vec viem naisto a som pripravený pohádať sa o tom s každým, a tým je to, že medzi našími obyčajnými ľuďmi nieto vžitej, a priori, neokrôchanej nenávisti k Židom - toho, čo by zodpovedalo myšlienke: "Judáš predal Krista". I keď toto občas možno počuť u detí alebo z úst nejakých opilcov, naši ľudia ako celok sa dívajú na Židov, opakujem, bez predsudkov a nenávisti. Mal som možnosť toto pozorovať päťdesiat rokov. Dokonca som žil s tými ľuďmi, priamo medzi nimi, v tých istých barakoch, spiac s nimi na tých istých pričniach. Bolo tu aj pár Židov, ale nik nimi nepohŕdal, nik od nich nebočil, nikto ich neprenasledoval. Keď sa modlili (a Židia sa modlia s výkrikmi, zaodení do zvláštneho odevu) nik sa tomu nečudoval, nikto im v tom nebránil, nik sa nevysmieval - čo by sa dalo očakávať od takých surovcov (podľa vášho hodnotenia), ako sú Rusi. Naopak, keď to videli, zvykli vravieť: "Také je ich náboženstvo, tak sa oni modlia". A len ticho prechádzali okolo, takmer to schvaľujúc.

A predsa, títo istí Židia v mnohých ohľadoch Rusmi opovrhovali, odmietali spolu s nimi jesť, dívali sa na nich zvrchu (a kde? - vo väzení!) a všeobecne prejavovali nadradenosť a boli neprívetiví k Rusom, teda k domácemu obyvateľstvu. A to isté sa týka ozbrojených zložiek - všade, po celom Rusku: spýtajte sa, či Žida prenasledujú preto, lebo je Žid, lebo je židovského pôvodu, kvôli jeho viere a zvykom. Nikde nič také nenájdete a to platí o ľuďoch všeobecne. Naopak, ubezpečujem vás, že v ozbrojených zložkách a inde, obyčajný ruský človek veľmi dobre rozumie a chápe (napokon, Židia to veru neskrývajú), že Žid s ním jesť nechce, že k nemu cíti averziu, že sa mu snaží vyhýbať. A namiesto aby sa cítil urazený, obyčajný Rus nato povie: "Také je ich náboženstvo, to je kvôli ich viere, že so mnou nechce jesť a stráni sa ma" (t.j. nie preto, že by bol zlomyseľný). A kedže to jasne pochopil, veľkodušne Židom odpúšťa.

Z času na čas sa zamýšľam: ako by to asi bolo, keby v Rusku neboli tri milióny Židov, ale iba tri milióny Rusov a 80 miliónov Židov... Snažili by sa Rusov obrátiť na svoju vieru? Ako by sa k nim správali? Dovolili by, aby mali rovnaké práva? Dovolili by, aby si medzi sebou vyznávali vieru po svojom? Neurobili by z nich otrokov? A čo horšie: nezodrali by ich z kože?! Či by ich nepozabíjali do posledného, až k úplnej exterminácii, ako to zvykli robiť s cudzincami v staroveku, počas svojej histórie?

Nie veru, ubezpečujem vás, že v Rusoch niet predsudkov a nenávisti k Židom; možno je tu však nevôľa - a v niektorých oblastiach dokonca i veľká nevôľa. Ale tomu sa vyhnúť nedá. Toto tu je, ale to nemá korene v tom, že ide o Židov; to veru nie je rasizmus alebo náboženská nenávisť; to má korene v iných príčinách, ktoré nemožno pripisovať domácemu obyvateľstvu, ale len a len Židom.
Dokonca už v detstve som čítal a počul legendu o Židoch; že tí údajne neochvejne musia čakať Mesiáša, všetci do jedného, od najnižšieho po najvyššieho a najvzdelanejšieho - filozofa a kabalistu, rabína; že oni veria, že Mesiáš ich opäť všetkých v Jeruzaleme zjednotí a svojím mečom im ostatné národy zmietne pod nohy; že práve toto je príčina, prečo väčšina Židov má sklon k jedinej profesii - k obchodu so zlatom a k zlatníctvu. A to všetko vraj preto, lebo keď príde Mesiáš, aby sa nestalo, že budú pôdou a majetkom viazaní k cudzím krajinám; keďže budú mať všetko premenené na zlato a šperky, lepšie sa im to ponesie, keď
zažiari lúč úsvitu:

svoju flautu, svoj tábor a cimbal,
svoje bohatstvo a svoj posvätný symbol
ponesieme späť k prastarej svätyni,
k svojmu starému domovu - do Palestíny.
Všetko toto som - opakujem - počul ako legendu, ale verím, že je v tom aj zrnko pravdy vo forme inštinktívnej, neprekonateľnej tendencie. ...Namiesto aby svojím vplyvom povznášal a vzdelával, namiesto aby šíril poznanie, ekonomicky vzmáhal domáce obyvateľstvo - namiesto tohto všetkého Žid všade, kde sa usadil, ešte viac ubil a morálne skazil ľudí; tam sa humanita ešte viac potlačila a vzdelanostná úroveň sa znížila; tam sa ešte viac rozmohlo neľudské utrpenie, proti ktorému sa nijako nedalo brániť. Spýtajte sa domácich naokolo: "Povedzte, čo poháňa Žida - čo ho hnalo vpred celé stáročia?" Všade dostanete rovnakú odpoveď: neľútostná bezohľadnosť.

A tak teda, je tu nato dôvod, že Židia dnes všade riadia obchod s účastinami; je tu nato dôvod, že kontrolujú kapitál, že sú to majstri úveru... že sú potom následne i páni medzinárodnej politiky a čo sa odohrá v budúcnosti, to je jasné aj Židom: ich vláda, ich úplná nadvláda sa blíži!
Blížime sa k úplnému triumfu tých ideí, pred ktorými sa budú musieť klaňať city ľudstva, smäd po pravde, kresťanské a národné cítenie, ba dokonca i národná dôstojnosť. Pohýname sa presne opačným smerom - k materializmu, k zaslepenému hromadeniu peňazí za každú cenu.

_______________________________________________

Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ruský spisovateľ (1821 - 1881)
Súhlasí blueevil, Vladko, Romanov


11.
označiť príspevok

Vladko muž
   22. 9. 2012, 12:21 avatar
6

Súhlasím s prvou vetou adresovanou "5" ku ktorej sa prihlásil robotník z KSS Vlado.


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 9. 2012, 13:14 avatar
A ty si rovnaký hlupák ako tí, čo robia v propagande faux pas, lebo ja nie som robotník z KSS. Ale hlupák to nikdy nepochopí. Ten si bude stále mlieť svoju goebblesovskú propagandu.  


7.
označiť príspevok

rado3105 muž
   22. 9. 2012, 11:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 9. 2012, 11:35 avatar
Faux pas o mediálnej propagande: Faux pas NIFMV


10.
označiť príspevok

blueevil
   22. 9. 2012, 12:04 avatar
z toho vyplýva že ste mentalne zaostali sraľovia pozrieť pravde do oči... prečo to nemôže byť tu ako kdekoľvek inde, nevidite to čo sa tu deje ? niekto vas jednoducho sfanatizoval k jej voľbe, pretože nemate svoj rozum, to je holy fakt. ked sa z vás niekoho opytam: prečo si by si ju voli(a) za prezidenta a podobne, neviete mi na to normalne odpovedať. naozaj neviem čo je ťažke na tom niečo pochopiť, namiesto toho mi davaš do ust to čo som nepovedal, to ma byť test ? ano tu musi bať masaker, nemôže sa stať aby napriklad existovali zakony ktore porušuju ustavu a prava občana  


15.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   22. 9. 2012, 14:47 avatar
Blueevil, ja som nikde nenapísal, že som ju, alebo by som ju volil. Moja reakcia v 5 bola na súhrn názorov v 2 a 3. V 2 Rado napísal, že je židovka , ako všetci okolo Mikloša atď. Ty si napísal, že nechápeš , prečo je taká populárna. Spojením týchto dvoch názorov mi vyšlo, že ak sú pravdivé, tak potom aj slovenský národ zdieľa židovské myšlienky, lebo by volil židovku za prezidentku. Tento názor som myslel samozrejme sčasti vážne a sčasti žartovne. Asi som tam mal dať túto tvár. 
Reagoval som tak preto, lebo neverím, že videnie židov, ako celku, ako najväčších nepriateľov sveta a teda aj Slovenskaj je správne. Každé zovšeobecňovanie a hádzanie ľudí do jedného vreca podľa rasy, náboženstva, národnosti je podľa môjho názoru nespravodlivé voči slušným Cigánom, Židom, Maďarom, černochom, katolíkom, protestantom atď. Ak niekto neporušuje zákony tejto krajiny a neubližuje svojmu okoliu, malo by nám byť jedno, akej je národnosti, rasy , alebo náboženstva.
Súhlasí J.Tull


16.
označiť príspevok

Vladko muž
   22. 9. 2012, 14:59 avatar
15

Si alibista.
Súhlasí blueevil


18.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   22. 9. 2012, 15:03 avatar
16
Zbytočná nálepka bez dôvodu, prečo si to myslíš. Takáto reakcia mi nič nehovorí. Takých nálepiek by som mohol na tvoju aj na adresu iných vysúkať plný rukáv.
Súhlasí J.Tull


20.
označiť príspevok

Vladko muž
   22. 9. 2012, 19:26 avatar
18

Ešte k tomu aj urážlivý.


22.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 9. 2012, 09:14 avatar
Vladko,20, ja som sa vôbec neurazil, prisudzuješ mi vlastnosti, alebo reakcie, ktoré dedukuješ iba z mojich argumentov, bez toho , že by si videl moju tvár a jej črty pri reakcii. Bola úplne pokojná. To je riziko internetovej komunikácie. Človek cez napísané vidí niečo iné, než je skutočnosť. Bolo by lepšie písať argumenty k veci a nie subjektívne pocity, lebo sa vystavuješ nebezpečenstvu, že budeš nepravdivý. Hovorím to len pre tvoje dobro.


17.
označiť príspevok

starec muž
   22. 9. 2012, 15:00 avatar
Správne Slušný človek:
Ak niekto neporušuje zákony tejto krajiny a neubližuje svojmu okoliu, malo by nám byť jedno, akej je národnosti, rasy , alebo náboženstva.

Aj keď je tu malý problém s tými zákonmi,že si ich môže niekto pomeniť tak,ako sa mu hodí. Preto by bolo vhodnejšie napísať: pracuje v prospech Slovenska.


19.
označiť príspevok

blueevil
   22. 9. 2012, 17:41 avatar
ale predsa tu nieje nikto proti žiadnej narodnosti, zasa mi davaš do ust čo som nepovedal, nemyslel, nekonal. pozeram sa ako na organizovane zlo a je to fakt !
Súhlasí Vladko


4.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   22. 9. 2012, 08:39 avatar
UTEEEEKAAAAJMEEEE ŽIDIA IDUUUUUUU AAAAAAA PANIKAAAAAAAAA AAAA AAAAA AAAA AAAAAAAAAAAA


8.
označiť príspevok

rado3105 muž
   22. 9. 2012, 11:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Petrana žena
   22. 9. 2012, 12:24 avatar
...že choďte s tým už do riti! 
Súhlasí Vlado, dobšinčan


14.
označiť príspevok

Vladko muž
   22. 9. 2012, 13:28 avatar
V Bratislave mali slobodomurári do r.1938 svoje centrum na Námestí 1. mája č. 22. Tu boli spolkové miestnosti pre šesť lóží slobodomurárskych bratov, a to: Ján Kollár, Veritas, Harmónia, Most, Testvériség a Verschwiegenheit. Budova naproti domom medzi kinom Uránia a hotelom Tatra - na vrcholku má symbolickú sochu Promethea. Spoločnosť Prometheus www.prometheus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ktorej banner je uložený aj na humanisti.sk. Ten poznáte tu z DF.


21.
označiť príspevok

Romanov muž
   22. 9. 2012, 21:20 avatar
Re: Vladko 14

Veď o tom som tu nedávno písal.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 9. 2012, 09:25 avatar
niekedy si je treba uvedomiť, že kde je sever a kde server. Ďakujem Bohu, že mi dal aspom to, aby som nehodnotil ľudí, ktorí sú neporovnateľne inteligentnejší a vzdelanejší, ako ja, aby tým nevyšla pred celým svetom napovrch moja tuposť. Aj hus môže kecať do toho, ako sa varí pivo, ale iba kecať, lebo keby vedela, že pred tými, čo to pivo vedia variť, vyzerá ako debil, určite by radšej držala zobák. Ľudia, ktorí nemajú šancu vedieť, čo to je a kde to je Oxford a aký ľudia toto meno, alebo tento pojem vytvorili a kto si tam môže otvoriť zobák a kto tam môže chodiť akurát tak popod okna zvonku, sa iba naivne strápňujú, ak toto meno berú nadarmo do úst, lebo a nepresiahli ani inteligenciu Smeru.


24.
označiť príspevok

Vladko muž
   23. 9. 2012, 10:20 avatar
SMER a SDKU jedná banda - zlodejská. Téma je však o inom.


25.
označiť príspevok

Vladko muž
   23. 9. 2012, 10:29 avatar
Pred dvomi rokmi montrealský sudca odsúdil bývalého šéfa B’nai Brith Quebec na 45 dní väzby za prechovávanie detskej pornografie. Mne Smradičová vždy pripadala ako mužatka a Balazs taký zšenštelý.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 180 bytes in 0,244 seconds)