Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

PRÍRODNÉ KATASTROFY - čo ich spôsobuje a ako ich prekonať ?!

75
reakcií
10056
prečítaní
Tému 2. januára 2010, 21:48 založil rodinamvn.

podobné témy:1.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   2. 1. 2010, 21:48 avatar
Vážení a ctení ..., Drahé Božie Deti - bratia sestry - v Rodine Matky všetkých národov. Láska Božia, láska k Stvoriteľovi a všetkému stvoreniu, nech je v nás a medzi nami.

... KATASTROFY ? MôŹEME TO ZASTAVIŤ - ZÁLEŽÍ VŠAK NA NÁS !

Na Slovensku ako aj vo svete pozorujeme, že prírodné katastrofy ohrozujú naše rodiny, priateľov a často-krát to prináša žiaľ a smútok nad materiálnou škodou ako aj vyhasnutými životmi ľudí. Ďakujem Bohu i Vám, za každú pomoc ktorú ste prejavili svojim blížnym, keď sa ocitli v takých situáciach a dúfam, že aj tento článok Vám (aj iným) pomôže lepšie vyriešiť takéto problémy.

PRÍRODA SA SPRÁVA PODOBNE AKO MY K NEJ !

Svätá Hildegarda z Bingenu (Nemecko) : "Nebo a zem žalujú na človeka.", lebo nepokojná ROZPOLUPLNOSŤ ĽUDSKÝCH DIEL ČASTO UVÁDZA DO POHYBU ELEMENTY (voda, zem, vzduch, oheň).

Je to tak, ako keď muž drží v ruke sieť a pohybuje ňou.Takisto človek uvádza do pohybu elementy, takže podľa toho AKO ČLOVEK KONÁ, ONY VYSIELAJÚ SVOJE VYŽAROVANIE. Keby človek konal tak ako by vlastne mal, ostávali by všetky ročné obdobia a počasie v nich rovnaké - teda jar by sa podobala predchádzajúcej jari, leto tohto roku minulému letu a podobne aj všetky ostatné obdobia."

PREČO JE TEDA POČASIE TAKÉ VRTKAVÉ ?

"Lebo ČLOVEK vo svojej neposlušnosti SA STAVIA PROTI bázni Božej a láske k BOHU, a aj elementy a obdobia potom prekračujú svoje práva." (so spisoch : Lekáreň sv.Hildegardy)

10 EGYPSTKÉ RANY (1.krv vo vodách, 2.žaby, 3.komáre, 4.muchy, 5.mor na dobytku, 6.vredy, 7.ľadovec, 8.kobylky, 9.tma, 10.smrť prvorodených. (Biblia / kniha Exodus 7-11 kapitola)

"Nato hovoril Pán (Boh) Mojžišovi : "Faraónové srdce je tvrdé. Nechce prepustiť ľud. ... preto toto hovorí Pán : "...ryby, čo sú v Níle podochnú a Níl bude páchnuť, takže sa Egypťanom bude priečiť piť vodu z Nílu." (Ex 7,18)

Matka všetkých národov prostred. viz. Ida Peerdeman / "Prorokujem svetu NOVÚ KATASTROFU." - hovorí Matka veľmi varovným tónom a dodáva : "Keby tak ľudia chceli už konečne POSLÚCHAŤ ..." Pri týchto slovách neustále záporne kýve hlavou. Po chvíli Matka hovorí : "Zdanlivo sa na krátky čas darí dobre." Teraz vidím zemeguľu. Matka na ňu ukazuje. Oslňuje ma jasné svetlo - lúče; pripadá mi akoby sa zemeguľa rozprskla. Potom ukazuje Matka na nebo. Stojí v pravo odo mňa,takže na západe a ukazuje na východ. Vidím oblohu plnú hviezd. Pani hovorí : "Príde to odtadiaľ." (9.6.1946 / Amsterdam - Holandsko)

Drahé Božie Deti - brati a sestry ... Boh nás miluje a nechce nás trestať, ale keď páchame ťažké (smrteľné) hriechy (nie všedné), chtiac-nechtiac bránime milosrdenstvu Božiemu a voláme po Jeho spravodlivosti, ktorá prináša nápravu za naše hriechy. Ale aj napriek všetkých ťažkým hriechom (celého sveta), Boh nám dáva príležitosť, aby sme nemuseli znášať spravodlivosť (tresty) a to tým, že nám ponúka zmierenie: odpustenie hriechov - prostreníctvom SVIATOSTI ZMIERENIA (Svätá spoveď). Keďže ťažké hriechy nemožno zmazať len osobným vyznaním pred Bohom, je potrebné sa vyznať aj prostredníctvom kňaza, vo svätej spovedi. Slobodne a s vierou, že Ježiš zabráni spravodlivému trestu a prejaví milosrdenstvo v našich rodinách na Slovensku ako aj v celom svete. Záleží aj na našom rozhodnutí !

ŤAŽKÉ - SMRTEĽNÉ HRIECHY (ktoré sú príčinou prírodných katastrof a vyvolávajú ich)

KLAMSTVO vo vážnej veci, KRIVÁ PRÍSAHA, umelé oplodnenie, CUDZOLOŽSTVO, smilstvo, KRVISMILSTVO, mnohoženstvo, ROZVOD, konkubinát: "spolunažívanie partnerov", ONANIA (MASTURBÁCIA), homosexualita, STERILIZÁCIA (bez zdravot.dôvodov), ANTIKONCEPCIA, rúhanie, SVäTOKRÁDEŽ, vražda, SAMOVRAŽDA, eutanázia, POTRATY, vyvolanie smrtiaceho hladu, užívanie DROGY, pokusy na embryách (vyvolávajúce zdravotné ťažkosti), POHORŠENIA (zvádzanie maličkých na hriech), VOJNA - GENOCÍDA, únosy-terorizmus-mučenie, NENÁVISŤ, hromadenie atómových, chemických a biologických zbraní, ZÁVISŤ, zlomyselnosť, OBŽERSTVO, nezaplatená mzda robotníkovi, ÚČASŤ NA PRAKTIKÁCH ZLÝCH ANJELOV: falošné zjavenia a proroci, SATANIZMUS, čary, MÁGIA (čierna a biela), modloslužba, VEŠTENIE (Horoskopy), KOMUNIZMUS (ateizmus), SLOBODOMURÁRSTVO (falošné náboženstvá, cirkvi a sekty)

"Stačí pristúpiť s vierou k nohám MôJHO ZÁSTUPCU (kňaza), povedať mu o svojej biede a zázrak Božieho milosrdenstva sa prejaví v celej plnosti. Aj keby duša bola ako rozkladajúca sa mŕtvola a aj keby po ľudsky už nebolo pre ňu vzkriesenia a všetko bolo už stratené, nie je tak u Boha. Zázrak Božieho milosrdenstva vzkriesi dušu v celej plnosti." (Ježiš Kristus sr. Faustíne Kowalskej /Krakow - Poľsko / r.1937 /Denníček 1448 )

Kráľovná Pomoci - Panna Mária - "Moje drahé deti !

Deti, dnes vám prinášam lásku, odpustenie a pokoj. Prijmite od vašej Matky tieto tri veci, ktoré tak veľmi potrebujete k svojmu životu.

LÁSKU - aby ste sa vedeli navzájom milovať.

ODPUSTENIE - aby ste dokázali každému odpustiť ako aj Pán Ježiš vám odpúšťa vaše hriechy

vo SVIATOSTI ZMIERENIA.

POKOJ - aby ste vedeli prijímať všetky príkoria, ktoré vám Pán Ježiš každý deň zosiela.

Deti, mnohé nie ste schopné prijať kríž, ktorým vás Pán Ježiš obdaroval a to kvôli tomu, že nežijete pre môjho Syna, ale žijete pre krásu tohto sveta. Keby ste žili pre Ježiša, tak by ste to všetko zvládli. Deti, vy veľmi potrebujete pokoj do vašich bytostí. Pre tento svet je veľmi dôležitý pokoj a preto vám ho prinášam. Pokoj, pokoj, pokoj a stále iba pokoj !

Deti, prosím : VEĽMI SA MODLITE ZA CELÉ MOJE DRAHÉ SLOVENSKO, lebobude napomenuté BOŽÍM TRESTOM. Prosím,modlite sa , modlite sa, modlite sa na tento úmysel !!! Modlite sa hlavne srdcom, lebo modlitba srdca je najsilnejšia a najskôr ju Pán Boh vypočuje. Deti, zamyslite sa nad týmto posolstvom, ktoré som vám dnes dala. NESMIERNE VÁS MILUJEM." ( Dechtice pri Trnave / 1.2.1997)


54.
označiť príspevok

fajer
   3. 1. 2010, 09:06 avatar
ty mudrlant,ak by neboli katastrofy,tak by sme neboli ani my,ani tvoje primitývne náboženstvo,....


55.
označiť príspevok

fajer
   3. 1. 2010, 09:09 avatar
ten avarat,to je tvoja súložnica,pekná....


57.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 09:28 avatar
hmm.. hahaha, keď tak avatar "nenaplnená túžba " si ešte panna ?") 


2.
označiť príspevok

nickto muž
   2. 1. 2010, 22:27 avatar
To je z tej travy a chlastu.

Ukazuje sa priama suvislost , medzi hulenim travy (pripadne inych drog ) a zvysenou pravdepodobnostou vyvoja psychozy alebo schizofrenie.

www.schizophrenia.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Osobne poznam jeden taky pripad.

Len pre uplnost (zdroj: sk.wikipedia.org).

Psychóza je všeobecný psychiatrický termín, ktorý je označenie pre výrazný odklon od spôsobu vnímania a/alebo správania psychicky zdravého jedinca. Všeobecne je pre ňu charakteristická porucha kontaktu s realitou, apatia, prežívanie dezorientovanosti vo vzťahoch, bludov až halucinácií, často bizarné presvedčenia (najmä grandiózne a/alebo paranoidné bludy) ale, aj naopak prílišná dôvera k iným (naivita), entuziazmus a prehnaná ambicióznosť, ale aj depresia, latentný útlm, zmeny osobnosti a správania
Súhlasí Vlado, Ónya


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 1. 2010, 23:14 avatar
Sila, čítať toľký fanatizmus, však? Inak, mal som na jazyku, že: To je z tej travy a chlastu. Ale povedal som si, že nebudem provokovať, a že nebudem reagovať na rôzne taľafatky, prejavy fanatizmu, ktoré aj tak nemajú žiaden význam, nielen tu v diskusii, ale ani v spoločnosti. Výhodou takýchto excesov je, že na internete majú voľný priestor, ktorý aj náležite využívajú.

Len ma zaujíma, to na Slovensku je nejaká špeciálna škola, kde sa učia písať takým zvláštnym spôsobom, ako to tu predvádza "rodinamvn"?


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 1. 2010, 23:29 avatar
a toto je pomsta za tých bezbožníkov..treba sa začať modliť") a srdcom ako kážu


3.
označiť príspevok

Anette žena
   2. 1. 2010, 22:41 avatar
To na tej fanatickej viere žeriem: zákaz antikoncepcie, smilstva, chľastu,....zhruba všetkých pôžitkov. A sranda je, že bežný "kresťan" na všetky tieto zákazy kašle a dá si jednoduchú formulku: Boh= láska  
Súhlasí Ónya


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 22:44 avatar
nickto je fakt zaujimave vidiet co je psychoza .Ak by sme sa drzali týchto vecí, tak na zemi okrem psychiatrov nikto normalny nie je.


6.
označiť príspevok

nickto muž
   2. 1. 2010, 22:57 avatar
Chces mi povedat, ze to hore napisane ti pripada zdrave ?


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 23:02 avatar
No ja nie som psychiater,aby som to vedel. 


9.
označiť príspevok

nickto muž
   2. 1. 2010, 23:04 avatar
Ja nechcem od tebe diagnozu, pytam sa ci ti to pripada zdrave. Teda pytam sa na tvoj subjektivny nazor.


13.
označiť príspevok

Anette žena
   2. 1. 2010, 23:13 avatar
nickto, podľa tej tvojej diagnózy som tiež nezdravá, naivná, depresívna, ...škoda reči.


16.
označiť príspevok

nickto muž
   2. 1. 2010, 23:17 avatar
Mavas dlhodobejsie halucinacie ?


19.
označiť príspevok

Anette žena
   2. 1. 2010, 23:20 avatar
Je láska halucinácia?
Ale inak, to odlišné videnie života, to je snáď celkom časté, jeden vidí krásu tan, kde iný len haraburdy.


27.
označiť príspevok

nickto muž
   2. 1. 2010, 23:45 avatar
No ak si zalubena do svojej halucinacie tak to by bol dost pruser


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 23:17 avatar
Moj nazor je odlisnejsí. Ide o rozdielny sposob chapania reality nimi a nami. Ale rozdiel je aj tak v tom, ze treba si to skusit , aby si vedel o com su ich slova, aký je to system. Nie su cvoci, je to sposob ich zivota . Nepokladam to za chore.


24.
označiť príspevok

nickto muž
   2. 1. 2010, 23:40 avatar
Ja sa nebavim len o obsahu. Vsimni si ako je to postavene , zostilizovane a odprezentovane. Moj kolega je teolog , moj ex. spoluziak takisto , bavil som sa s par fararmi. O nich by ma ani nenapadlo tvrdit , ze su chori.
Súhlasí Vlado


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2010, 23:53 avatar
Ano bije to do ocí. uz davnejsie som sa stretol s tymito prejavmi. Snazim sa to obchadzat a nehladam v tom . Je mozne , ze ide o simultanne tlmocenie a tak su slova nie velmi dobre interpretovane. Nechcem sa borit teraz do mechanizmu, ako prichadza k odovzdavaniu posolstiev. Mam toho za sebou dost , takze viem o tazkostiach pri tlmocení . Ono si clovek povie, svatost ak prehovorí tak k chybym stylizacie nepride.


37.
označiť príspevok

nickto muž
   3. 1. 2010, 00:13 avatar
Simultanne tlmocenie mozme hned vylucit , pretoze su tam zvacsa uvedene citaty a nejaky obkec okolo toho.


41.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2010, 00:29 avatar
Teraz som ani nevelmi myslel na toto co je tu napísane v teme. Ale na veci, co som predtým kdesi cital. Momentalne nie som v stave ,aby som sa vyjadroval negatívne ku niecomu, coho povod nepoznam .


47.
označiť príspevok

polepetko
   3. 1. 2010, 01:04 avatar
o nich by som to ani ja netvrdil, nielen preto lebo ich nepoznám, ale ked niekto sformuluje to čo ty.......   


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 1. 2010, 23:35 avatar
a okrem mňa 


5.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 22:54 avatar
Tak ja si prosim vysvetlenie, preco je rozvod hriech, inak som si takmer ista, ze mne by ho aj ta cirkev povolila, keby vsetko vedela... 


7.
označiť príspevok

Anette žena
   2. 1. 2010, 23:00 avatar
Cirkev povoľuje rozvod len v prípade cudzoložstva. Od alkoholika môžeš môžeš mať len rozluku.


10.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 23:04 avatar
Anette, vsak moj zivot je taky pestry , ale nemyslim, ze len vtedy...a inak nepije uz treti tyzden, ani glg 


12.
označiť príspevok

Anette žena
   2. 1. 2010, 23:10 avatar
Prečo nemyslíš? Ja som sa toho o náboženstve hodne napočúvala, tak viem. A ešte pamätám na takú nábožensky ladenú prednášku o sexuálnej výchove. Samozrejme, zákaz antikoncepcie, jediné, čo uznávajú je výpočet plodných a neplodných dní. Tak som si to teda vyrátala a vyšlo mi, že do mesiaca mám 4 neplodné dni. No žeby som sa mala uspokojiť so 4 dňami do mesiaca ?  
A ešte o cirkvi, poslednou dobou to máme dáke husté: 1 krstiny, 3 pohreby. A tí farári tak agitujú za tú vieru, až z nich cítim panický strach, že nebudú mať pomaly v tých veľkých kostoloch komu kázať.


14.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 23:13 avatar
No v podstate ako ateista musel podpisovat nejake papiere, a veeela z toho porusil, no nebudem konkretna, nehnevaj sa na mna prosim. 


23.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 1. 2010, 23:38 avatar
Anette, cirkev rozvádza ?? čo ja viem tak sa už druhý raz nemôže rozvedený človek sobášiť v kostole


25.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 23:42 avatar
Onya aj cirkev moze rozviest, staci si podat ziadost, len v 99.9% je zamietnuta ....ale vazne ber len to, ze moze..


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 1. 2010, 23:45 avatar
a načo je dobré strácať nervy úplne ? rozvedie súd .inak by musela nielen cirkev ale aj súd


28.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 23:49 avatar
mozno to ma vyznam pre toho, kto ma v plane este niekedy v buducnosti absolvovat podobny scenar....a to ze klobuk dolu, pretoze co som si zistovala o rozvode, tak to je strach a hroza, radsej nikdy ziadna svadba... 


31.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 00:00 avatar
nemyslím si game, skôr že čo Boh spojil, .. a tralala, takže zase musí kňaz zrušiť manželsvtvo,. lebo pri sobáši je že čo : Boh spojí ani smrť nerozdelí "..ano, Inak toto je zaujímavé...Knazi sa hrajú na boha , že sú synovia boží..Bože to nevidí .. a aké právomoci Božie majú.. to vyštudovaný teológ má právo rozhodovať lebo sú to zákony cirkvi, no povedz mi na čo je to dobré.
Súhlasí polepetko


34.
označiť príspevok

*game* žena
   3. 1. 2010, 00:06 avatar
vies, ale keby sa mi nestalo to vsetko a takou postupnostou akou sa to deje, tak to neprijmem, proste si to vsimam, ze mi to ten osud tak davkuje, len tolko, kolko unesiem, ani o kvapku viac...a ani viac mi neprezradi, akoby cakal na nejake vhodne obdobie, kedy tomu budem rozumiet...je mi to take zvlastne ako to nadvazuje, normalne sa tesim, co ma caka dalej, ja sa nemam cas vobec nudit... ...a este pred casom som tomu verila, co Boh spojil, a inu pravdu by som vtedy neprijala, no iste udalosti menia mna... 


11.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 23:07 avatar
hmm rodina mi zmizla, uz mi ten hriech asi nevysvetli, skoda 


18.
označiť príspevok

Anette žena
   2. 1. 2010, 23:18 avatar
Nepohnevám  
Súhlasí *game*


20.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 23:27 avatar
Tak potom ma chapes, ked sa nehnevas.. 


30.
označiť príspevok

*game* žena
   2. 1. 2010, 23:55 avatar
jaj...ospravedlnujem sa, vsak polovicu temy som znicila jednym hriechom, nebol moj umysel 


32.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   3. 1. 2010, 00:03 avatar
Drahí bratia a sestry... duch porozumenia nech je s nami.

Prečo re rozvod hriech ? Rozvod je horšie ako keď ťa nechá chlapec pre vlastnú (jeho) chybu a ešte ti povie, že to bola tvoja vina. Rozvod je horšie ako keď chlapca nechá dievča, pretože nebol bohatí alebo sa jej zapáčil iní chlapec. Rozvod je horšie ako keď ti vezmu všetok majetok a ostaneš na ulici, ale je lepší vtedy ak sa zistí, že Vás zosobášili na silu-pod nátlakom rodičov, alebo v stave opilosti, či omámných látok, alebo mentálne postihnutého pre vlastné záujmy. Vtedy je rozvod platný, ináč je neplatný a ten kňaz, ktorý rozvádza v opačnom prípade berie zodpovednosť na seba.

Boh vie, aké sú ľudské myšlienky a úmysly sŕdc
nie je hriechom vtedy, ak sa zistí, že


36.
označiť príspevok

*game* žena
   3. 1. 2010, 00:12 avatar
jednej mojej znamej knaz povedal, ako knaz ti hovorim nerozvadzaj sa, ale ako priatel ti hovorim, On to pochopi.. 


38.
označiť príspevok

*game* žena
   3. 1. 2010, 00:16 avatar
pardon...chape 


39.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 00:18 avatar
akože kto to má pochopiť ? 


40.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2010, 00:26 avatar
Knazi su tiez normalne zmyslajuci ludia, ale su zviazaní direkciami cirkvi, ktoré sa casto "biju" s tym ,ako by jednal boh podla toho lepsieho. Ja som sa uz tiez stretol s tým , ze knaz sa vyjadril, ze ho cirkev obmedzuje v skutocnej milosti a takych tých veciach okolo sluzby Kristovi , ale su v prvom rade sluhovia bozi, az potom cirkvi. Ak je to obratene, tak je na scestí.


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 00:36 avatar
tak toto je fakt tak , ..poznám človeka, veľmi duchovne založený, až príliš horlivo ..chcel byť kňazom., bol v prípravnom seminári, po roku sa vrátil s tým že je sklamaný, nakoľko sami farári mu vysvetlili ako toho Boha a celé kresťanstvo vnímajú a odporučili mu, aby sa ľudovo povedané "spamätal" že to je všetko inak a že radšej nech odíde ako keby mal trpieť.


33.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 00:06 avatar
Ježiši Kriste -- akú zodpovednosť berie kňaz na seba ? zodpovednosť za moje deti a za našu existenciu ? akú ? Nech mi teraz povie Boh aké mám myšlienky  /nedopovedal si vetu inak rodinamww


35.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 1. 2010, 00:12 avatar
Rozvod že je horší ?, to je niekedy nevyhnutnosť,,,a vina kresťanských zákonov, že dosiahli tyraniu v rodinách -- o čom sa samozrejme mlčalo. Cirkev by si mala urobiť novelu zákona a nejakú reformu na súčasnú dobu. všetko je už prežitok.
Súhlasí polepetko


43.
označiť príspevok

Fotón
   3. 1. 2010, 00:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2010, 00:41 avatar
Foton ak sa ti chce, vies mi povedat, ktorý je hlavny Boží príkaz stareho zakona a , ktorý noveho. A tiez ma zaujíma vztah noveho ku staremu. Teda ci novy zakon zrusil platnost starych nariadení.


46.
označiť príspevok

Fotón
   3. 1. 2010, 00:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Fotón
   3. 1. 2010, 01:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Fotón
   3. 1. 2010, 01:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 1. 2010, 01:16 avatar
Musím teraz popremyslat. Dobru noc.


45.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   3. 1. 2010, 00:51 avatar
Drahé sestričky... viem,že je to ťažké. Ťažké je pre deti, porozumieť svojim rodičom, keď ich napomínajú, potom keď už spravili deti chybu, tak im radia ako to napraviť a potom, keď chcú urobiť ešte horšiu vec ako pred tým,tak opäť im radia, ale či ich poslúchnu, to záleží opäť na deťoch.

Keď sa pozrieme na detské správanie, čo vidíme? Koľko-krát si povieme: "aké sú len nepoučiteľné! Keby sa aspoň poučili na vlastných chybách, alebo aspoň na chybách svojich kamarátov" A rodičia to musia znášať. Keď deti dospejú, potom si povedia: "Rodičia mali vo veľa veciach pravdu! Keby som vtedy poslúchol(a),dnes som nemusel(a) urobiť toľké chyby."
A keď budú mať svoje deti, opäť tie isté chyby a vracia sa im to ako Boh povedal: "...až do 4 pokolenia."

Keď chcú partneri spolu žiť (ajsexuálne) rodičia ich napomínajú s láskou, aby to urobili správne a čo najlepšie. Keď ich neberú vážne, urobia veľké chyby. Ak sa zosobášia, opäť nepríjmajú rady svojich rodičov a potom keď majú deti a oni robia tú istú chybu, tak vidia svoje chyby na nich. To je následok svojich skutkov.

Akúže kňazi majú zodpovednosť ? Keď sa dostanú dosituácie, že ho žiadajú o rozvod,je to horšie ako keby deti žiadali svojich rodičov, aby odišli zo svojho domu a prenechali im ho, aj keď vedia že dom predajú a peniaze premárnia. Potom ostanú na ulici aj rodičia i deti.

Zodpovednosť má kňaz nie len pred ľuďmi a voči sebe, ale hlavne voči Bohu. Jeho úrad-úloha kňaza, to nie je úrad na magistráte (ktorý keby nebol,tak by to ani nevadilo).


51.
označiť príspevok

polepetko
   3. 1. 2010, 01:23 avatar
ty chceš zrovnávať predanie a premárnenie rodičovského domu so životom ženy s tyranom? tak že podla boha je lepšie nechať sa zabiť, utýrať k smrti ako sa rozviesť? podla boha je povinnosť ženy pozerať sa na to ako jej manžel znásilnuje dcéru? nie je aj pre boha, cirkev a spoločnosť lepšie ked taká žena od neho odíde a založí druhú rodinu? rodinu ktorá si bude ctiť zákony? ktorá sa na cirkev nebude pozerať ako na inštitúciu kvôli ktorej trpia den za dnom? rodinu ktorá bude svoje deti vychovávať v duchu kresťanských tradícií?


62.
označiť príspevok

nickto muž
   3. 1. 2010, 12:17 avatar
Samozrejme , ze je lepsie nechat sa zabit a utyrat k smrti. Ukazuje im to ich nabozenstvo. Biblia je plna sadizmu,incestov,neucty k zenam a podobnych nechutnosti

Lota si vybral boh ako cloveka , ktoreho usetril pri zniceni sodomy a gomory.

Aky bol Lot clovek (genezis 19(?

Ale skôr, ako si ľahli, mužovia mesta, mužovia Sodomy od chlapca až po starca, celé mesto do posledného chlapa obkolesili dom, 5­19, 5.vyvolali Lota a povedali mu: „Kde sú mužovia, čo prišli dnes večer k tebe? Priveď ich k nám, aby sme s nimi obcovali!“ 6Tu Lot vyšiel k nim predo dvere, zavrel dvere za sebou 7a povedal im: „Bratia moji, nože nerobte hriech! 8­8.Mám dve dcéry, ktoré ešte nepoznali muža. Vyvediem vám ich, robte s nimi, čo sa vám páči. Týmto mužom však nerobte nič také, veď oni sa uchýlili do tieňa mojej strechy!“

Sudcovia:19 kapitola

Hľa, moja dcéra-panna a jeho vedľajšia žena, vyvediem vám ich, tie môžete zneuctiť a robiť s nimi, čo sa vám páči, ale na tomto mužovi sa nesmiete dopustiť takej nehanebnosti. 25 Ale oní ľudia ho nechceli počúvať. Vtedy ten muž vzal svoju vedľajšiu ženu, vyviedol im ju na ulicu, a oni ju poznali, a celú noc až do rána ukájali svoje chúťky na nej. Prepustili ju až pri východe rannej zory. 26 Keď sa rozbrieždilo, žena sa vrátila, padla pred vchodom do mužovho domu, v ktorom bol jej pán, a zostala tam ležať až do bieleho rána.

27 Keď jej pán ráno vstal, otvoril dvere domu a vykročil, aby sa vydal na cestu; ajhľa, jeho vedľajšia žena ležala pri vchode domu s rukami na prahu. 28 Povedal jej: Vstaň, poďme! Ale nikto neodpovedal. Potom ju muž naložil na osla, pobral sa a odišiel domov. 29 Keď prišiel domov, vzal nôž, chytil svoju vedľajšiu ženu a rozsekal ju časť po časti na dvanásť kusov a rozposlal ich do všetkých krajov Izraela. 30 Každý, kto to videl, hovoril: Také niečo sa ešte nestalo, ani to nebolo vídať od času, čo Izraelci vyšli z Egypta, až do dnešného dňa. Porozmýšľajte o tom, poraďte sa a dohodnite.

Je mi z toho na grc.
Súhlasí leila


65.
označiť príspevok

polepetko
   3. 1. 2010, 17:59 avatar
starý zákon je dobré čítanie. nový sú rozprávky, prirovnal by som to k poučeniu z krízového vývoja....
...len by som rád vedel, prečo cirkev celé stáročia blbla ludí že majú žiť podla nového zákona a sami žili a vládli podla starého....


56.
označiť príspevok

fajer
   3. 1. 2010, 09:26 avatar
podľa mňa vedším hriechom je mať jedenásť deti a nedokázať ich uživiť,ak sa budeme nekontrolovateľne rozmnožovať,príde trest boži vo forme hladu,vojen,ekologických katastrof,neviem čo potom budeš hovoriť,....
Súhlasí Amazonka, polepetko


58.
označiť príspevok

Amazonka žena
   3. 1. 2010, 09:49 avatar
mať toľko detí a nedokázať ich uživiť je primitivizmus  


52.
označiť príspevok

polepetko
   3. 1. 2010, 01:50 avatar
nezvyknem čítať články tohoto typu, ale občas spravím výnimku. v prvom rade by som sa chcel spýtať autora, čo ho viedlo k napísaniu tohoto článku tu na tomto fóre a či chodí aj na nejaké náboženské fórum.
...tak že... ak používa v našom meste vela žien antikoncepciu, ak ludia onanujú pri čítaní horoskopov, ak v našom špitáli robia potraty a sterilizácie.... môžeme v blízkej dobe čakať že sa tu objaví sopka, alebo príde zemetrasenie?

..klamať v nevážnej veci nie je hriech? ..čo je to vlastne smrtelný hriech?

...ano, sú katastrofy ktoré sa dajú zastaviť, lebo za na môže ludská blbosť. ale ked sa prestanú vykonávať interupcie a umelé oplodnenia prestanú byť záplavy?

...kolektívna vina je podla boha správna?
Súhlasí Ónya


53.
označiť príspevok

jungold
   3. 1. 2010, 02:22 avatar


59.
označiť príspevok

*game* žena
   3. 1. 2010, 10:50 avatar
Ako si tak varim, tak som sa musela smiat pri pocuvani omse,potom som sa citila aj vinna, ale take napady mi chodili po rozume, akoze ti knazi, co nevedia spievat, vsak to je normalne diskriminacia...ale nie to som chcela, potom som sa zapocuvala do myslienok, ktore odzneli, ako...kto najde Boha, objavi najkrajsiu pravdu o sebe samom...zivot bez lasky sposobuje krivdu...tisic zhasnutych sviec nezapali ani jednu sviecu, ale jedna zapalena zapali tisice zhasnutych sviec...ze kolko ludi vobec medituje po odchode z kostola nad tymito vetami, kolki ich prijimu do svojich srdc a kolki tym slovam vobec chapu...potom ked spievali Otcenas...opat som sa zastavila pri...a zbav nas vsetkeho zleho...lenze mnohi to chapu tak, ze to On nas ma zbavit vsetkeho zleho...hmmm vela mudrujem, idem radsej dovarit obed 


60.
označiť príspevok

fajer
   3. 1. 2010, 11:01 avatar
niektorí tam len chodia preto,aby ľudia nepovedali,a tých je chvála bohu vedšina...


61.
označiť príspevok

*game* žena
   3. 1. 2010, 12:10 avatar
to je od teba pekne, ze chvalis boha ....jaj, ale ber ma zrezervou, prosim nekric, dobre?.. 


63.
označiť príspevok

*game* žena
   3. 1. 2010, 12:27 avatar
s rezervou...vidis...najskor musim premyslat, aby som nerobila chyby 


64.
označiť príspevok

fajer
   3. 1. 2010, 12:58 avatar
nebudem kričať,skôr si myslím,že najvedšou katastrofou,je vlastne viera v boha,tým nás tresce od počiatku.....


66.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   3. 1. 2010, 20:04 avatar
Drahí bratia a sestry v Rodine Matky všetkých národov, aj keď tieto proroctvá boli zjavené na dvoch rôznych miestach (Garabandal a Amsterdam) a rozdielnym vizionárom, predsa boli zjavené jednou a tou istou Matkou Ježiša Krista (Panna Mária). Zjavenia v Garabandale sú schválené pápežom: Pavol VI. (r.1966), na základe čoho môžeme očakávať naplnenie proroctiev týkajúcich sa VAROVANIA - ZÁZRAKU - TRESTU.

VAROVANIE:

„Varovanie príde od Boha. Uvidia ho všetci ľudia, kdekoľvek sa budú nachádzať. BUDE TO AKOBY VNÚTORNÉ ZJAVENIE NAŠICH HRIECHOV. Uvidia a pocítia to veriaci i neveriaci, ľudia všetkých vyznaní. Varovanie bude akoby očistenie pred zázrakom....“ (14.9.1965/Panna Mária-Conchita zjavenie v Garabandale-Španielsko)

„Pred zázrakom Boh zošle varovanie, aby nás tak očistil a pripravil na zázrak a aby sme získali dostatok milostí k obráteniu života k Bohu.“ (jún 1977).

PANNA MÁRIA: „ŽIJETE V DOBE POSLEDNÝCH VAROVANÍ. Veľmi vás milujem a neprajem si vaše zatratenie. Proste nás úprimne a my vás vypočujeme. Mali by ste sa viac posväcovať. Rozjímajte Ježišovo umučenie.“

"Viem, že medzi VAROVANÍM a ZÁZRAKOM UPLYNIE NECELÝ ROK." (viz. Mária Loli / Garabandal)

TREST : (Oheň ?!)

"Spomínam si na nejaké miesto,kde som videla ľudí ako plačú a matky, ktoré pozdvihovali svoje deti, akoby hovorili Bohu, aby si ich vzal k sebe."

- Na otázku, či videla oheň, viz. Mária Dolores odpovedala: "Oheň, áno. Ľudia bežali smerom k vode, ale ten oheň nič nedokázalo uhasiť. Nikdy som nevidela ľudí uprostred ohňa, len ako pred ním utekali."

Trest je podmienený (t.j. s podmienkou, že sa ľudia nezmenia), ale keďže sa väčšina nezmení, príde vo väčšom rozsahu. Nie, ako to bolo za Noema (potopou vody), ale ohňom ako je v Biblii: "... bude satan uvoľnený zo svojho väzenia a vyjde, aby zvádzal národy, ktoré sú na štyroch uhloch zeme, Goga a Magoga, aby ich zhromaždil do boja; a bude ich ako piesku v mori. Vyšli na šíru zem a obkľúčili tábor svätých a Bohom milované mesto. Ale ZOSTÚPIL OHEŇ Z NEBA a strávil ich. A diabol, ktorý ich zvádzal, bol zvrhnutý do ohnivého jazera, kde je aj šelma i falošný prorok; ..." (Zjavenie Jána 20,7-10)

Potom nasleduje DEFINITÍVNY SÚD !

... Bohom milovaní ... podľa zjavení ako aj so skúseností vieme, že Ježiš a Mária nechcú naše zatratenie, ale aby sme sa obrátili (zmenili svoj život) a pripravili sa na tieto udalosti. Pokáním - túžbou po poznaní Božieho plánu, ktorý má s nami a uskutočňovať ho vo svojom živote. Vo svete a v Cirkvi máme dosť príležitostí ako napraviť a zmeniť naše zlyhania ako aj pomáhať svojim blížnym. V Rodine Matky všetkých národov Vám vyprosujem hojné nebeské požehnanie: v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.


67.
označiť príspevok

ether muž
   3. 1. 2010, 20:07 avatar
myslím že na šerbeľ z toho nesadnem


68.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 1. 2010, 20:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

somik muž
   3. 1. 2010, 20:20 avatar
miluje vsetkych rovnako, ale keby teraz vymysleli elixir zivota , dostupny pre vsetkych , taky co by ti zarucil zivot na dalsich 1000 rokov. ktovie kolko ludi by na Boha zabudlo, spomenuli by si nanho zase asi tak za 970 rokov 


70.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 1. 2010, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

somik muž
   3. 1. 2010, 20:27 avatar
neviem, asi by som hladel do zeme 


72.
označiť príspevok

piskotka žena
   3. 1. 2010, 20:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

somik muž
   3. 1. 2010, 20:33 avatar
neviem, prilis tazke otazky  zda sa mi, ze ta nieco trapi . som z toho smutny


74.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   3. 1. 2010, 21:13 avatar
Drahí bratia, sestry, netrápte sa!

Aj ja som sa trápil, pokiaľ som Ho nezažil a nevidel Pannu Máriu. Nič sa nevyrobná jej kráse a láske. Boh je úžasný a zjavuje sa s Pannou Máriou v Medžugorí a v Dechticiach pri Trnave. Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Pán. Ak ste už zažili s Bohom niečo dobré, tak napíšte.

Ďakujem, že ste... prijali pozvanie k láske


75.
označiť príspevok

ether muž
   3. 1. 2010, 21:15 avatar
fúha, vysaď lsd 


76.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 9. 2013, 17:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:45,  ženské a blažené a maskujúce a ohromujúce veľmi veľké médium
dnes, 12:44,  blažené a maskujúce a ohromujúce veľmi veľké médium
dnes, 12:44,  maskujúce a ohromujúce veľmi veľké médium
dnes, 12:43,  ohromujúce a veľmi veľké médium
dnes, 12:42,  veľmi veľké médium
dnes, 12:42,  veľké médium
dnes, 12:42,  médium
dnes, 12:40,  hakovýSS si hlupák ktorý píše o veciach o ktorých nemá ani šajnu. Raz píšeš o...
dnes, 12:37,  Nemal by si lepšie splácať hypoteku na garzonku ? To by ťa stálo nejakých 200€ mesačne...
dnes, 12:31,  SSEdo ked bol beloch rovnakým spôsobom zabitý to ti ty fašista nevadí
dnes, 12:29,  Nevieš v sebe hakovySS potlačiť tvoj patologický rasizmus lebo si nazi
dnes, 12:28,  Neplač americký trol :)
dnes, 12:28,  Propagandistická TV CNN priniesla túto chobotinu
dnes, 12:27,  V r. 2016, beloch Tony Timpa bol zabitý pri policajnom zásahu v Dallase. Mal spútané ruky a...
dnes, 12:21,  si rýchly ako ruska raketa.....*03*03*03*03 staci nieco napísať o rusku*03*03*03
dnes, 12:20,  Ten rozdiel od nezávislej špičkovej CNN je značný . Fox Entertainment Group, filiálkou...
dnes, 12:17,  Vidíme akí sú amíci :)
dnes, 12:16,  Ako vidíš ale veľa ludi zanevreli na Boha.....Ani mne sa nepači zrušenie jehovistov v Rusku,...
dnes, 12:15,  Tu je celé video. https://www.youtube.com/watch?v=OjABBuFnsgw
dnes, 12:12,  Presne CNN je hoax médium preto aj dáva priestor takým chobotinám.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(199 724 bytes in 0,259 seconds)