Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Princíp konkurencie

36
reakcií
828
prečítaní
Tému 8. mája 2018, 10:21 založil RighteousFred.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 08. 2017
66
23. 05. 2016
3
11. 11. 2015
88
23. 01. 2014
13
29. 11. 2010
64
 
 


1.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 10:21 avatar
Princíp konkurencie je princíp slabochov, zakomlexovaných a amorálnych hoviadok.

"Silní neťahajú slabších dole, ale pomáhajú im ísť hore. "
Ak je niekto slabý, tak sa obáva o seba, o svoje postavenie, je si neistý sám sebou a z týchto pocitov rastie konkurencia, konkurenčný boj. Tento slaboch potom hľadá spôsoby, ako uškodiť druhým, aby si poistil a ešte zlepšil vlastné postavenie a to z pravidla na úkor tých druhých... Je to také "škriabanie sa po chrbtoch druhých"...

Silný jedinec netrpí strachom, pocitom menejcennosti, pozná svoju silu, neobáva sa druhých a preto po nich nepotrebuje šliapať, nepotrebuje sa štverať po ich chrbtoch, jednoducho necíti takú potrebu, naopak dôkazom pre neho samotného o tom, že je silný, silnejší ako ostatní je ten, že pomáha tým slabším, ako je on sám. To je skutočný dôkaz sily človeka.
Ak ti v ťažkostiach niekto pomôže, v ťažkostiach, ktoré sám nevieš prekonať, tak toho dotyčného pokladáš logicky za silného, silnejšieho ako si ty sám a začneš k nemu vzhliadať, stane sa vzorom a objektom obdivu.
Ak si však v ťazkostiach a niekto príde a využije ešte tvoje slabé postavenie na to, aby sám seba nejakým spôsobom obohatil, povýšil a teba ešte viac znemožnil, tak je to slaboch najvačší... Tá posledná hnida, ktorá sa nevie inak prezentovať, iba vyhľadávanim slabých miest a využivaním ich. Takéhoto človeka nebudeš obdivoať, ale NENÁVIDIEŤ a pôjdeš po ňom.. to je konkurencia. Sleduješ svojho soka, čo vymyslí, ako môžeš, snažíš sa ten nápad použiť proti nemu, dávaš pozor, kedy spraví chybu a okamžite sa ju snažíš využiť, je ti úplne jedno, či svojím konaním toho druhého úplne odstavíš, ale ak sa to isté podarí jemu a on odstaví teba, je to samozrejme tragédia a veľká "nespravodlivosť"... úbohé.
Konkurencia by bola u ľudí pochopiteľná, ak by boli stále natoľko primitívni, že by nedokázali spolu komunikovať a teda by sa nevedeli dohodnúť na spolupráci a delení sa.. Ušetria sa tak obaja strasti, ušetria sa toho, že pri vzájomnej honbe za tým istým sa navzájom nezlikvidujú. Ak sa však postavia vedľa seba a majú ten istý cieľ, ide sa im za ním ľahšie, majú vačšiu šancu na úspech..

""kto spojí seba, nerozdeľuje svet...kto ovláda seba, nevládne svetu"

Psychológia, ale ešte skôr filozofia nám ukázali, že človek, ktorý je naplnený, je mierumilovný a spolupatričný. Naopak človek trpiaci je agresívny a každého vníma ako svojho soka.
Na základe našeho vnútorného rozpoloženia jednáme navonok. Každá naša myšlienka, akcia je výpoveďpou o tom, akí sme vo svojom vnútri, kto sme.

Trvalo 200 000 rokov, kým ľudská populácia na Zemi dosiahla počtu 1 miliarda. Po priemyselnej revolúcii trvalo 200 rokov, kým ľudská populácia na Zemi dosiahla počtu 7 miliárd. Jeden by povedal, že je to logický proces spojený s blahobytom, ktorý nastal príchodom priemyselnej revolúcie. Nieje to ale tak. Bohaté krajiny a ich pôvodné obyvateľstvo sa počtom neustále zmenšujú. Preľudnené sú krajiny zvierané chudobou. Z chudobných krajín migrujú ľudia do krajín bohatších a tak sa zdá, že pôvodné národy bohatých krajín sa nezmenšujú, avšak pôvodné obyvateľstvo je pomaličky nahrádzané novým, čo skresľuje štatistiky a nik tento fakt neberie v ohľad. Hovorí nám to, že preľudnenie, ktoré nám hrozí a ktoré je v mnohých krajinách veľký problém, ako aj pre celý ekosystém planéty zapríčiňuje chudoba. Chudoba bola znásobená tiež nástupom priemyselnej revolúcie, pretože tá so svojou efektívnou mechanizáciou a automatizáciou priniesla aj sofistikované bankovníctvo, akciové trhy, nadnárodné spoločnosti.. A tak sa stalo možné, aby jedinci vlastnili celé štáty skrz vlastnenie ich pôdy a výrobných prostriedkov. Tak sa chudoba stala systémom generovanou záležitosťou a táto chudoba vedie celý náš ľudský svet k zlomu, ktorý predstavuje totálny chaos. Toto je cena za našu chamtivosť, naše sebectvo. Cena za súkromné vlastníctvo. Je to účet za to, že sme dovolili, aby jedinec mohol vlastniť toľko, koľko nevlastnia miliardy ľudí... Predstav si, že je nás 7 miliárd a každý chce to, čo chceš ty a každý robí všetko pre to, aby to nejakým spôsobom získal.. Príde ti to reálne?! A vraj komunizmus je utópia.....

Konkurencia je prejav slaboštva, ničomnosti, amorálnosti, nespolupatričnosti a cesta do pekla, súčasnosť nám to opať nekompromisne potvrdzuje.
Táto jar je najsuchšia doposiaľ vôbec... ale nič sa nedeje.. podľa najvačších konkurentov sveta je všetko v absolútnom poriadku, naše správanie je v poriadku, naopak musíme konkurovať ešte viac... Pri tom California je prvé mesto na svete, kde sa umelo navyšuje podklad, kvôli pravidelným záplavám... Je to finančne najnárocnejší projekt pre toto mesto v jeho dejinách a pri tom má toto riešenie pomôcť len do roku 2040, čo potom? Konkurencia to iste vyrieši sama, ako bežne vravia slabošskí psychopati... Netreba spolupracovať, každý nech si robí čo chce.. dokonalý chaos, ktorý vedie opakovane ku kolapsu.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 10:30 avatar
Čo s tým?


3.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 10:32 avatar
Zamyslieť sa... Konečne sa zamyslieť, nič viac to nechce.


4.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 10:34 avatar
Zamyslieť sa - moc nepomôže- Lebo človek si povie, že taký je svet a že život je boj a že silnejší vyhráva a prežije. --- A zapojí sa do hry.


5.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 10:39 avatar
A hlavne - rodia sa a vyrastajú ľudia, ktorí sú dychtiví ukázať ostatným, akí sú super, ako dosiahnu svoje ciele = byť úspešný, bohatí a šťastní a mocní... A takíto ľudia sa dostávajú do vedúcich pozícií práve svojou dravosťou, širokými lakťami, ... a potom sú tými, ktorí riadia spoločnosť.
Súhlasí RighteousFred


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 10:42 avatar
A to je presne tragédia konkurenčného sveta.. vychováva zakomplexovaných jedincov.


8.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 10:46 avatar
Nuž, ale ten impulz súťaživosti je asi prirodzenou súčasťou človeka...
Ja však verím aj, že túžba pomáhať druhým je tiež integrálnou súčasťou človeka.

Takže potom ide fakt iba o smerovanie výchovy v mladosti...


9.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 10:51 avatar
Psychická choroba nieje prirodzená sučasť človeka. Je to následok chybného fungovania.


10.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 10:54 avatar
9. Náboženstvá tu hovoria o diablovi, ktorý v istom okamihu vývoja zviedol človeka, a o dedičnom hriechu. To je podľa mňa presne tá choroba o ktorej hovoríš. Toto chybné fungovanie Je hlboko v tele každého z nás.
Súhlasí RighteousFred


13.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 11:03 avatar
Ten diabol nieje nič iné, ako neovládanie seba samého.
Vyhnanie z raja a ako Platón poznamenal, všetky konflikty tohoto sveta zapríčinil ten, kto ako prvý zapichol do zeme kôl a vyhlásil"toto je MOJE!".
Tento svet je o dualite, o + a -... celý vesmír tak funguje. Ak však dkekoľvek prevládne +, alebo -, tak je to problém, je narušená rovnováha, narušený mechanizmus a ten sa začne rozpadať.
Predstavme si, že súkromné vlastníctvo a neho plynúca konkurencia je -, ktorý absolútne ovládol ľudský svet a my teraz tisíce rokov znášame túto chybu tým, že civilizácie jedna po druhej kolabujú... avšak dnes sme nadobudli také technologické možnosti, ze môžeme na základe tejto pretrvávajúcej chyby zničiť úplne život na tejto planéte. Symptómy choroby vrcholia v smrť.- A pár tisíc rokov pre ľudský druh je ako pár týždňov pre planétu...


14.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 11:06 avatar
13. Súhlasím. Sebaovládania by bolo treba pestovať.

Ale ľudia sa ťa spýtajú: "Prečo vlastne? Prečo mám obmedzovať seba samého?"
Zvyčajne chýba motív.

A keď sa človek začne ovládať, ešte aj zvonku mu iní povedia: "Na čo sa to hráš?"

Nie je to ľahké
Súhlasí RighteousFred


17.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 11:16 avatar
Sebaovládanie prináša len pozitíva.
Dávno tvrdím a nie len ja, že baženie po zábave je len dôkaz o hlbokom vnútornom smútku.
Prečo sú ľudia stále smutnejší, keď majú toho stále viac? No zrejme preto, ze maťz viac neznamená byť šťastnejší.
Pychológia tiež nekompromisne na testoch dokázala, že čím vaČši výber možností človek má, tým ho to viac deprimuje.
Stačilo by sa korekne vzdelávať a logika by nás z tohoto marazmu bezpečne vyviedla. Čo ak ale celú spoločnosť vlastní pár tých hovád, ktoré riadia ešte aj školské osnovy? Ak sa chce človek vzdelávať, musí najprv odstrániť absolútnu nadvládu majetku, kapitálu. Kým bude majetok vládnuť, tak sa budú ľudia vzdelávať iba technicky, v tom najnutnejšom, aby dokázali robiť, ovládať stroje.. Všetkého zlého v tomto svete je prvopočiatok v súkromnom vlastníctve a peniazmi ovládanom svete.
Nič to, ako sa vraví, človek zvolí tú správnu možnosť až vtedy, keď vyčerpá setky ostatné.
Nadchadzajúca doba sucha, záplav, extrémneho počasia a tak podobne ľudí prinúti k zmene, k zavrhnutiu konkurencie a súkromného vlastníctva o tom absolútne nepochybujem, lebo inak to jednoducho nepôjde. Jediná otázka znie, či nieje na to už neskoro.


21.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 11:31 avatar
17. Nikdy nie je neskoro.
A ako hovorí slovenské porekadlo - keď to nejde po dobrotky, pôjde to po zlotky.


24.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 11:41 avatar
Niekedy býva aj neskoro. Snaha sa však cení najviac.


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 10:40 avatar
Tak potom nepomôže nič a tento druh, ako aj túto planétu čaká osud Marsu.
Ja osobne nedbám, nemám a ani nechcem deti, niesom tyran a preto má nemá moc čo mrzieť. Riešim veci len preto, že to tak pokladám za správne.


11.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 10:57 avatar
4. -era- to nie je zivot, to je evolucia


12.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 10:58 avatar
11. To sa iba tak zdá na povrchu...  


15.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 11:11 avatar
12. ale nezda, aj mamuty kedys ulovili len ti najsilnejsi


18.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 11:23 avatar
15. Bola si pri tom, však? Reinkarnačné zážitky sú nepriestrelné :-)


19.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 11:26 avatar
18. zlatko to chce spät na ZS si zopakovat dejepis


20.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 11:28 avatar
19. Prečo by som mal veriť niečomu, čo niekto písmenkami napísal do nejakej knižky? Alebo nejakým slovám, opisujúcim nejaké vžité predstavy?


22.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 5. 2018, 11:36 avatar
Veríš biblii ?


23.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 11:40 avatar
V biblii je mnohé pravdivé clear. Stačí upustiť od mien a miest, ostanú udalosti, ktoré predstavujú psychologické mechanizmy ľudí a tam je biblia veľmi profesionálna, priam nadčasová.
Súhlasí clear1


25.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 11:42 avatar
23. ale tu ide o pointu, ze je to stale niekym napisany obsah.
Súhlasí clear1, -era-


27.
označiť príspevok

gabriel pb
   8. 5. 2018, 11:46 avatar
clear ty si ešte nedostal z obidvoch strán po tvári v tomto špinavom svete


35.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 5. 2018, 12:27 avatar
Súhlasí RighteousFred


29.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 12:03 avatar
22. Neverím nikomu a ničomu, iba sebe.
Súhlasí RighteousFred, clear1


30.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 12:04 avatar
Ja ani sebe  
Súhlasí clear1


26.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 11:44 avatar
20. tak navstiv muzeum  


28.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 11:46 avatar
alebo staci aj wiki, ked uz ti historia nic nevravi cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 11:15 avatar
keby neexistovala konkurencia tak neexistuje progres. ludia zapajaju svoje najlepsie schopnosti aby vyvinuli este lepsie produkty - vyrobky. autor temy je zakomplexovany a hlada nepriatela tam kde nie je


31.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 12:13 avatar
Niekto zapája svoje najlepšie schopnosti, by vyvinul ešte lepšie produkty, iný zapája svoje najlepšie schopnosti podvádzania aby získal výhodu. Kukni Flavio Briatore, wikipedia. Čistý mafián a zločinec a podvodník - ale bol najatý, lebo mal výsledky :-)


32.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 12:14 avatar


33.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 12:18 avatar
Wo co go?  
Súhlasí clear1


34.
označiť príspevok

Scarlette žena
   8. 5. 2018, 12:23 avatar
33. " Sleduješ svojho soka, čo vymyslí, ako môžeš, snažíš sa ten nápad použiť proti nemu, dávaš pozor, kedy spraví chybu a okamžite sa ju snažíš využiť, je ti úplne jedno, či svojím konaním toho druhého úplne odstavíš, ale ak sa to isté podarí jemu a on odstaví teba, je to samozrejme tragédia a veľká "nespravodlivosť"... úbohé. "

 


36.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 5. 2018, 12:30 avatar
34 Neviem, či úbohé. Človek získal inteligenciu aj egoizmus a ich kombinácia pri potlačení iných faktorov prináša svoje výsledky. Je to také čertovsky ľudské  


37.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 5. 2018, 12:45 avatar
Pri čom stále popierame fakt, že interne sa nekonkuruje. Ak by si firma vnútorne konkurovala, tak by sa rozpadla. Každý podnik funguje len vtedy dobre, ak sa interne spolupracuje ba čo viac! vždy sa darí viac firmám, ktoŕe spolu spolupracujú, ako tým, ktoré sú osve. O tom sú aj veľmoci, o tom je USA, Rusko, či EU... čím viac ich je pohromade a spolupracujú, tým sú silnejší, dokážu viac... A tu niekto ide rozprávať, že konkurencia je dobrá a zdravá, veď je to taká do očí bijúca sprostosť. A presne aj ČR, vyrábali všetko, aj lode, aj turbínové motory, proste úplne všetko, čo sa týkalo vtedajšej techniky a chceli to všetci, predávalo sa až do USA.. Dnes máme aké výroby? Čo urobila konkurencia?! No rozbila všetky výroby, zakrpatila tento štát, aj národ.. Dnes sa môžeme pýšiť tak dlhmi a tým, že bojujeme o posledné majetky týchto národov, čo sú pôda a voda...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:15,  “A táto dobrá správa o Kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na...
dnes, 01:49,  6, ........ ty keby si mal Ježiša aj rovno za chrbtom, tak to nespoznáš: ..... "Mnohí...
dnes, 01:40,  4, .... menšina sú kresťania, .... ale tá väčšina sú moslimovia, animisti, .... alebo...
dnes, 01:37,  3, .... najprv sa vychvaľuje tým, že Jehova sa stal kráľom , .... a potom začne jeho...
dnes, 01:32,  18, ... ale ak je v RKC musí poslúchať tých, čo vedú RKC. A ak s nimi nesúhlasí, musí...
dnes, 01:25,  22, .... teraz som čítal aj o tom Vráťovi Mechurovi zo Šlágru TV, ktorý tiež mal slabú...
dnes, 01:22,  41, ..... áno, .... pomazaní duchom svätým sú znovuzrodení pre nebeské kráľovstva....
včera, 23:45,  Prečo sú milovníci Putina na smiech? Na prvý pohľad je verejná diskusia medzi...
včera, 23:43,  Aha, takže len pomazaní su znovuzrodení?.....chapem to správne?.... Takže ked Ježiš...
včera, 23:43,  https://www.youtube.com/watch?v=kLr21r7_2ec&list=RDCH1sefMTj4o&index=5
včera, 23:39,  Husák vtipkarom https://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o
včera, 23:39,  Husák o zachranení československa v roku 1968 *13*13*13*13*13*13*13*13...
včera, 23:38,  Honz je súčasný Urválek :)
včera, 23:38,  Husak mimo https://www.youtube.com/watch?v=7Ww0SThQhDg
včera, 23:37,  Husák a povalači https://www.mojevideo.sk/video/2ab0b/gustav_husak_o_povalacoch.html
včera, 23:37,  Propaganda v USA - https://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda_in_the_United_States
včera, 23:36,  Husák o Gottovi (1971) https://www.mojevideo.sk/video/17ecf/husak_o_gottovi_(1971).html
včera, 23:35,  Spomienka na Husáka Urvalek https://www.youtube.com/watch?v=nCXVAKvwnKM
včera, 23:35,  podriadenie je princíp už od Boha....bez podriadenosti by bol chaos....Aj v Bohu je...
včera, 23:34,  https://www.youtube.com/watch?v=OIbBcXquXAU
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(134 448 bytes in 0,209 seconds)