Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prieskum - islam

18
reakcií
1392
prečítaní
Tému 2. januára 2015, 11:20 založil Siska9195.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 06. 2011
56
08. 02. 2016
2
28. 08. 2018
25
11. 05. 2010
4
28. 08. 2015
15
21. 04. 2015
72
 
 


1.
označiť príspevok

Siska9195 žena
   2. 1. 2015, 11:20 avatar
K svojmu štúdiu potrebujem spraviť prieskum, týka sa islamu a názorov ľudí. Tu je zopár otázok, každý, kto má čo i len trochu času, prosím vyjadrite sa. Veľmi mi pomôžete. ďakujem poprosím vás, aby ste sa snažili vyjadriť úprimne, ale ak by to šlo tak bez vulgarizmov a podobne, aby som to mohla využiť v mojej práci :D ďakujem ešte raz !
1. Aký je Váš názor na islam? (zlý? dobrý? neutrálny?) a prečo máte taký názor?
2. Čo ste počuli o islame a učení islamu?
3. boli ste niekedy v moslimskej krajiny? (napr. Turecko, Arabské Emiráty,..), ako Vám tam bolo, akí Vám pripadali ľudia, ako sa k Vám správali?
4. Jedli ste niekedy v tureckej alebo arabskej reštaurácii? (v prípade, že ste uviedli, že máte zlý názor na islam, prečo ste sa rozhodli najesť sa práve v takejto reštaurácii?)
5. Viete, aký je názor islamu na Ježiša?
6. Poznáte osobne nejakého moslima? Máte s moslimom nejakú konkrétnu zlú alebo dobrú skúsenosť?
7. Myslíte si, že by mal byť islam uznaný za oficiálne náboženstvo na Slovensku? ak nie, prečo a ak áno, prečo?
8. Myslíte si, že všetko, čo sa píše o islame v médiách, sú : a) skutočné fakty, b) časť je pravda a časť nie, c) nie je to pravda
Kto sa dostal v mojom prieskume až sem, úprimne ďakujem za pomoc pri mojom štúdiu :D


2.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   2. 1. 2015, 11:26 avatar
takto si zľahčovať svoju prácu,... a čo študuješ ak sa smiem opýtať a na akej fakulte?


5.
označiť príspevok

Al_ice
   2. 1. 2015, 12:01 avatar
na Slovensku islam nie je registrovane nabozenstvo,
ale nielen Slovensko,ale vsade na svete je islam ako nabozenstvo uznany.
islam je ako kazde ine nabozenstvo.koran som nestudovala,ale nechala som si niektore veci vysvetlit,aj
ako vnimaju Krista.
poznam dost vela moslimov osobne,mam s nimi iba dobre skusenosti.ich kuchyna je dobra,venuju jej vela casu,
podla mna zbytocne,ale to je ich kultura.
media o islame klamu,aj ho znevazuju,aj v pripade karikatur proroka Mohameda.povazujem to sa hrube
a hlupe provokacie.


11.
označiť príspevok

fajer
   2. 1. 2015, 16:00 avatar
Islam je rodené zlo,islam sa znevažuje sám,islam nepatrí do demokratickej spoločnosti,preto by mal u nás byť zakázaný,o chvíľu prídu aj iné štáty na to,že sloboda náboženstva je chyba a začnú ich činnosť obmedzovať, každé náboženstvo je totalita a zlo...


12.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 1. 2015, 22:15 avatar
Alice, v jednej teme som hľadal niekoho, kto by vedel napísať niečo bližšie o Islame a hlavne ich vzťah k ježišovi a jeho Matke, ja viem len , že neuznávajú jEžIšA AKO BOHA A TO JA TIEž NIE a chodia vraj dosť veľa do Medžugoria, Ján pavol ich nazval našimi bratmi.
Nemohla by si bližšie k tomu niečo napísať ?


3.
označiť príspevok

pátrač muž
   2. 1. 2015, 11:27 avatar
1. navštevujú v mestách kostoly a chrámy islamisti? neviem ja som cez mesto iba prechádzal.
2. majú bohatú históriu.
3. áno. boli šťastní keď študovali a stretávali sa.
4. jedol.
5. neviem ale z filmu sa dá veľmi dosť posúdiť.
6. učiteľa a študenta.
7. je mi to jedno.
8. nie. b) je potrebné študovať históriu.


16.
označiť príspevok

Siska9195 žena
   2. 1. 2015, 22:50 avatar
ďakujem za odpovede


4.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   2. 1. 2015, 11:35 avatar
...sa pyta SIS,aleb0 sisKA...)))


17.
označiť príspevok

Siska9195 žena
   2. 1. 2015, 22:51 avatar
sa pýta Silvia :D


6.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 1. 2015, 12:13 avatar
treba vyhádzaťaj s katolíckej cirkvi a aj z islámu všetko, čo je mimo evanjelia a bude jedna cirkev, mier a pokoj na zemi a predovšetkým spokojný BOH.
Pretože všetky rozbroje medzi cirkvami vznikajú iba preto, že vadia pre veci,ktoré si tam dodali ľudia sami a teda konečne treba aj na základe tohoto dôkazu uveriť, že to nie je z neba a nie je to nebom ani posvätené, akokolvek si niekto myslí, že to čo človek vymyslí, može byť bohom dané a bohom stanovené. Človek nevidí do hlavy iného človeka a ako teda môže vedieť, čo boh chce a nechce stanoviť, alebo dať, je to hriech proti Duchu svätému, lebo povedali, čo nemohli vedieť.
To, čo boh chce, alebo nechce, je v evanjelium a bodka. A okrem toho nesmie byť človek múdrejší, ako ľudia, čo písali evanjelium, lebo im už za života bolo povedané Ježišom, že ich mená už sú zapísané v nebi.
Ježiš nezanechal po sebe tri skrine kníh ako Lenin. Ježiš vyučil profesorov, teda svojich apoštolov, aby oni učili ďaľších a dali na papier nový zákon sveta, tento zákon je evanjelium a to je kameň uholný, na ktorý ak niekto spadne, tak sa doláme a ak na niekoho tento kameň padne, tak ho zadlávi. A toto je druhý neúprosný zákon evanjelia a kto si toto neuvedomí, alebo neuvedomil, naplní sa na ňom toto všetko.
Tu sa nejedná o fazulky, lebo všetko, čo je v cirkvách mimo evanjelia, slúži na zlo na tejto zemi a tak ako boh trestal satana za zničený raj, tak sa dá predpokladať, že potrestá každého, kto tu z tohoto sveta urobil tento bordel, čo tu dneska žijeme.
Vtedy odňal boh satanovi jeho končatiny a moc by som sa nedivil, ak by pri tom prišiel aj o vtáka, lebo kastrácia ježiša pri ukrižovaní by bola tým pravdepodobnejšia, že by mu satan ani toto neodpustil. Ale na druhej strane práve týmto urobil službu Ježišovi, že sa vrátil s telom do neba, ale jeho telo už bolo očistené od genitálii a ešte ak predpokladám, že satan sa podielal na každom božom čine, ktovie či aj sex nebol jeho zásahom do stvorenia človeka. lebo ešte aj Ježiš hovorí, že každá bylina, kotrú nesadil môj otec bude vykorenená.

Takže tu nejde len o Islam a katolícku cirkev, tu ide o záchranu cirkvi ako takej na tejto zemi, lebo to je jediná podmienka u Boha, aby s týmto svetom, ktorý by potom pre neho nemal žiadny význam a musel by ho zničiť.


7.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 1. 2015, 12:23 avatar
Všetky pozemské cirkvi padnú už čoskoro...a prečo? Lebo všetko si upravili len na to, nie aby Bohu ozaj slúžili a privádzali ľudí k Bohu, ale aby mali moc nad ľudmi, aby hromadili obrovské pozemské statky, tým mali ešte väčšiu pozemskú moc....Ako som raz čítal: " K Bohu vedie jedná cesta, k bludom tisíce...."
Súhlasí Wolfe, elemír


8.
označiť príspevok

pátrač muž
   2. 1. 2015, 12:28 avatar
každá bylina, kedže sa byliny nestretávajú tak ako ich možno vykoreniť?


9.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 1. 2015, 12:30 avatar
že ju vytiahnem aj s koreňom...dôkladne...


10.
označiť príspevok

pátrač muž
   2. 1. 2015, 13:28 avatar
metaforicky to vyzne veľmi dobre


13.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 1. 2015, 22:20 avatar
Veci, ktoré sa zdajú v biblii pre jednoduchých ľudí jednoduché robia z nich mylne múdrejších ako bibilia a Boh a to ich odraďuje
od viery.
V tomto prípade sa jedná o svet bez satana, kde nebude nič z toho,čo on zasial a teda nič z toho, čo nanútil ľuďom a cirkvám.


15.
označiť príspevok

Siska9195 žena
   2. 1. 2015, 22:47 avatar
vyššie ste sa pýtali niekoho na bližšie info o islame.. tak ak môžem, stručne by som k tomu napísala kedže čítam pomerne veľa a viem toho dosť aj zo štúdia tak islam Ježiša berie ako proroka, výnimočného človeka, ktorý bol schopný liečiť, ale nie sám od seba, ale cez Boha a s božím povolením. Islam uznáva všetkých prorokov od Adama, cez Dávida, Šalamúna, Mojžiša, Ježiša a Mohameda. (je ich viac, títo sú zrejme najviac známi). Moslimovia neveria, že Ježiš zomrel na kríži, ale že Boh ho vzal k sebe a zachránil ho, veria, že namiesto neho bol ukrižovaný niekto iný - jemu podobný, no presná verzia na nevie. Ježiša rešpektujú, pokladaju ho za svojho proroka. V Koráne je veľa spomínaný, jedna kapitola je dokonca pomenovaná po Márii. Veria, že Ježiš sa jej narodil ako panne, avšak neuznávajú to, že Ježiš bol synom Boha, keďže podľa nich Boh nie je ako človek a nemôže mať teda syna. Dokladajú mnohé dôkazy k tomu, že Ježiš robil mného veci ako moslimovia - mal obriezku, pôstil sa 40 dní, modlil sa k Bohu tak, že padol tvárou na zem (overila som si to a v Biblii sa toto naozaj píše). Asi toľkoto informácii Vám viem poskytnúť, toľko viem. Pre viac informácii si môžete nájsť nejaké islamské stránky na internete, tam zaiste nájdete veľa informácii (asi ani neexistuje islamská stránka, ktorá sa Ježišom nezaoberá, mám to dosť naštudované, keďže som to potrebovala) tak si tak môžete doplniť informácie. Ja zastávam názor, že každý má vlastnú hlavu a z každého náboženstva si treba vzať to najlepšie a to, čo majú spoločné. Ešte aj v hinduizme alebo v budhizme sa dajú nájsť spoločné veci s kresťanstvom, islamom či židovstvom. Niečo pravdy je zrejme v každom z nich no sme len ľudia, Boh vie asi najlepšie :P


14.
označiť príspevok

universum
   2. 1. 2015, 22:44 avatar
1. neutrálny - ma ciastocnu pravdu, nie uplnu
2. podstatne vsetko, z knihy Islám (asi z roku 2000, v hnedej peknej vazbe) dobre vysvetlene
3. -
4. neviem
5. uznavaju ho ako proroka
6. su celkom fajn, ale nikto nepozna vsetkych (aj na tomto fore bol jeden)
7. ak splni podmienky (10 000)
8. media uvadzaju polopravdy, niekedy len skandaly
Súhlasí Wolfe


18.
označiť príspevok

Siska9195 žena
   2. 1. 2015, 22:51 avatar
ďakujem za pekné odpovede na všetky otázky. Určite ste pomohli, vďaka.


19.
označiť príspevok

Siska9195 žena
   2. 1. 2015, 23:06 avatar
všeobecne všetkým ďakujem za doterajšie odpovede, teší ma, že aspoň niektorí si dali námahu na napísanie všetkých možných pozitívno-negatívno-neutrálnych názorov :D a aj niečo o tých bylinách s koreňmi - úprimne som to nepochopila celkom, hlavne ten dlhý príspevok nie :D každopádne ďakujem autorovi za vyjadrenie názoru, ale je to asi pre väčšie mozgy :P ďakujem všetkým ešte raz, určite sa sem ešte prídem pozrieť, či mi tu niečo nepribudlo, ale učenie súri teraz viac tak ak sa dá držte palce, ďakujem a všetko len to najlepšie vám prajem všetkým do toho nového roka
Súhlasí universum
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:04,  Nie to nestačí, treba to aj dokázať ;)
dnes, 12:01,  Takže ty sa od rasistov neodlišuješ nijako. OK.
dnes, 12:01,  hokejis, písal: "pod ťarchou faktov, keď sa na ne poukáže..." ani raz si sám od...
dnes, 12:01,  Totaliťák ako ty si vymyslí že niekto niečo myslí a zavrie ho :)
dnes, 12:00,  Omyl, máš predsudky. Je jedno, kto pácha zločin.
dnes, 12:00,  Lemmy tvoje klamstvá a slniečkarske nezmysly
dnes, 11:59,  Lemmy ved hej vždy len vtedy je bordel ked biely zabije černocha nikdy nie naopak. Ked...
dnes, 11:59,  Keď ho vyšetruje NAKA, určite musel niečo povedať, čo nie je s kostolným poriadkom ;)
dnes, 11:58,  hokejis, lenže Ty o tej bielej nikdy nezačínaš... uznáš len pod ťarchou faktov, keď sa na...
dnes, 11:58,  Totaliťák ty klamár ten akademik to povedal ? :)
dnes, 11:57,  Táraš nezmysly. Einstein nebol Róm, ale židovského pôvodu.
dnes, 11:56,  * Rod Stewart *39 je vidiet ze napatrí k mojmu hudobnému zánru *39
dnes, 11:56,  Pamätaj hokejis, že hrešiť sa dá myšlienkami, slovami a skutkami ;)
dnes, 11:55,  Hokejis, čím sa odlišuješ od rasistov?
dnes, 11:53,  Jasnééé ze nie je mozné napísat všetkych , vyberám pár z tych najznámejších :)...
dnes, 11:53,  Také klamstvo si môže vymyslieť len fašista hokejis. Za násilnosťami v USA je zločin,...
dnes, 11:52,  Zlo-čin ako zlo-čin ;) Keď sa vyjadríš, že cigáni do plynu je to zlo ;)
dnes, 11:52,  Totaliťák to robili tvoje vzory boľševici a nacisti :)
dnes, 11:51,  Totaliťák je rozdiel zasahovať za názor a za rabovanie, rozbíjanie...
dnes, 11:49,  Takže schíza ;) Na jednej strane ti vadí keď zlo-činci robia bordel a na druhej strane ti...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(83 340 bytes in 0,378 seconds)